Od 2008 roku była wiceprezesem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, odpowiadała za działania badawczo-analityczne dotyczące sektora małych i średnich przedsiębiorstw, wsparcia rozwoju instytucji z otoczenia biznesu oraz szkoleń i doradztwa dla przedsiębiorców i pracowników w programie Kapitał Ludzki. Zajmowała się też współpracą międzynarodową w PARP. Wcześniej pracowała w Ministerstwie Gospodarki, od 2006 do 2008 r. była zastępcą dyrektora departamentu rozwoju gospodarki, angażowała się wówczas w działania związane z polityką innowacyjną, procesami globalizacyjnymi oraz zmianami klimatu.
Joanna Maćkowiak-Pandera nie pracuje już w Ministerstwie Środowiska. Nie wie, co będzie dalej robić. Do tej pory odpowiadała w resorcie za sprawy ochrony klimatu, przygotowywała negocjacje klimatyczne ONZ w Durbanie.
Nowy minister Marcin Korolec łącznie z Wilmańską ma trzech nowych wiceministrów. Premier na jego wniosek powołał na podsekretarzy stanu byłego ministra gospodarki Piotra Woźniaka na Głównego Geologa Kraju. Wcześniej tymi sprawami w resorcie zajmował się Henryk Jacek Jezierski. W resorcie pracuje też wiceminister Beata Jaczewska, która wcześniej była dyrektorem Departamentu Rozwoju Gospodarki w Ministerstwie Gospodarki. Jaczewska uczestniczyła w szczycie klimatycznym ONZ w Durbanie, prawdopodobnie będzie odpowiadała za sprawy związane z ochroną klimatu, za które dotychczas odpowiadała Maćkowiak-Pandera.
Oprócz nich w kierownictwie zasiadają nadal dotychczasowi wiceministrowie: sekretarz stanu, poseł PO Stanisław Gawłowski (m.in. odpowiedzialny za finanse i środki unijne) i podsekretarze stanu Bernard Błaszczyk (m.in. odpowiedzialny za ochronę powietrza, gospodarkę odpadami) i Janusz Zaleski (Główny Konserwator Przyrody).
zew, PAP