- Ciała ofiar są sukcesywnie przewożone do Zakładu Medycyny Sądowej w Katowicach, gdzie jutro rozpoczną się sekcje zwłok - dodał prok. Ozimek. Poza Amerykanką wśród pasażerów pociągów, które zderzyły się pod Szczekocinami byli też inni obcokrajowcy. Według informacji służb prasowych wojewody, ośmiu z nich wymagało hospitalizacji. Znajdują się w szpitalach województwa śląskiego i świętokrzyskiego.
Wśród poszkodowanych jest 6 Ukraińców - 4 z nich zostało przewiezionych do szpitala im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie, 1 do szpitala urazowego w Piekarach Śląskich, 1 do szpitala w Jędrzejowie. Jeden obywatel Mołdawii znajduje się w szpitalu w Zawierciu. Ósmy obcokrajowiec - najprawdopodobniej obywatel Czech - został przewieziony do szpitala we Włoszczowie.
W sobotę wieczorem w pobliżu Szczekocin k. Zawiercia - na zjeździe z Centralnej Magistrali Kolejowej w kierunku Krakowa - zderzyły się czołowo pociągi TLK "Brzechwa" z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio "Jan Matejko" relacji Warszawa Wsch. - Kraków Główny. Pociąg Warszawa-Kraków wjechał na tor, po którym z naprzeciwka poruszał się pociąg Przemyśl-Warszawa. Oba składy miały razem 11 wagonów. Zginęło 16 osób, a 56 zostało rannych.eb, pap
Katastrofa kolejowa pod Zawierciem - najnowsze informacje na Wprost.pl
"Szok". Katastrofa kolejowa pod Zawierciem - relacje świadków
Infolinia dla rodzin ofiar katastrofy pod Zawierciem
Katastrofa pod Zawierciem: dyżurni nie byli pijani
Kto zawinił pod Zawierciem? Trwa śledztwo
15 szpitali pomaga rannym z katastrofy kolejowej
"Dwudziestoletnie lokomotywy i tory z czasów Gierka". Tragedii koło Zawiercia można było uniknąć?
Tusk: najtragiczniejsza katastrofa kolejowa w naszej historii