Według niego decyzja KRRiT była słuszna, bo opierała się na analizie finansowej. – Dany podmiot musi mieć możliwość podjęcia dużej inwestycji. Koszt całego multipleksu to 600 milionów złotych. Trzeba to podzielić przez 8 nadawców i przez 10 lat. Do tego dochodzi koncesja: 10 milionów na 10 lat. To koszt 6 albo 7 milionów rocznie, nie licząc kosztów produkcji programu. To znaczne pieniądze – powiedział.
Dworak stwierdził, że takiego kryterium nie spełniał wniosek Fundacji Lux Veritatis, nadawcy TV Trwam, bo majątek fundacji jest obarczony pożyczką w wysokości 68 mln złotych. Ogólny majątek fundacji to około 90 mln. Pożyczki udzielił jej zakon redemptorystów. – To duże zadłużenie. Poprosiliśmy o wyjaśnienia, na jakich zasadach ma odbyć się spłata tak dużego zadłużenia. Sytuacja jest tym bardziej zawiła, że dostaliśmy informację od polskiej prowincji ojców redemptorystów, że pożyczka będzie spłacona po okresie koncesyjnym – tłumaczył.
- Telewizja Trwam będzie mogła wystartować kolejnym konkursie. Rozpocznie się on przed końcem tego roku. Do wzięcia będą cztery miejsca na tym samym multipleksie. Ogłosiliśmy już konsultacje rynkowe - zaznaczył.
ja, TVP Info