Zakupem akcji, oprócz spadkobierców przedwojennych właścicieli uzdrowiska, były zainteresowane również: Europejskie Centrum Leczniczo–Rehabilitacyjne „Lotos" Sp. z o.o. z siedzibą w Rabce-Zdroju, oraz PTS RABKA Sp. z o.o. z siedzibą w Rokicinach Podhalańskich. Jak tłumaczy Wieczorkowski, od czasów II wojny światowej do 1948 roku dyrektorem uzdrowiska był jego ojciec, syn Heleny Kaden. Od 1895 roku rodzina Kadenów była właścicielem uzdrowiska Rabka. Zaznaczył, że znacjonalizowane zostały także prywatne nieruchomości rodziny Kadenów.
Rodzina spadkobierców uzdrowiska w 1997 r. rozpoczęła postępowanie w sprawie uchylenia decyzji nacjonalizacyjnej odnośnie swojego majątku w Rabce. Postępowanie to nadal nie zostało zakończone prawomocną decyzją. Wieczorkowski zapowiedział, że jeżeli jego rodzina kupi akcje, to polepszy ofertę hotelową i leczniczą uzdrowiska Rabka.
Rabka-Zdrój jest uzdrowiskiem od 1924 roku. Uzdrowisko słynie ze sprzyjających leczeniu układu oddechowego i krążenia u dzieci walorów klimatycznych oraz wód leczniczych. Dysponuje 9 ujęciami wód głębinowych, głównie solanek z grupy jodkowo-chlorkowo-sodowo-bromkowych. Pierwsze ujęcie wykonano w 1858 r. W czerwcu 2009 uruchomiono w Rabce-Zdroju tężnię solankowe, która powstała w miejscu podobnej tężni, spalonej w czasie II wojny światowej. Obecnie uzdrowisko Rabka dysponuje czterema sanatoriami i trzema dziecięcymi szpitalami uzdrowiskowymi.
mp, pap