- Mężczyźni zostali zatrzymani 2 października - poinformowała Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.
- Policjanci z komendy w Śródmieściu zostali wezwani do jednego z ministerstw w Warszawie. Tam została stwierdzona kradzież pięciu telefonów komórkowych z szafki w jednym z biur. W związku z tym, że nie była to pierwsza kradzież w tym ministerstwie, pracownik biura zainstalował (...) małą kamerę (...). Podstęp się udał, kilkadziesiąt godzin później było już wiadomo, kto buszował po szafkach. Policjanci zatrzymali jednego z pracowników ochrony. 24-letni Damian D. przyznał, że ukradł telefony. Trafił do komendy przy ulicy Wilczej, gdzie powiedział policjantom, że sprzedał skradziony sprzęt na jednym z bazarów w Warszawie, a jeden z aparatów dał w prezencie swojemu koledze - poinformowała Adamus.
Jak relacjonowała, drugiego z podejrzanych - 40-letniego Artura G. - funkcjonariusze zatrzymali w ministerstwie. Mężczyzna przyznał, że od dłuższego czasu razem z Damianem D. kradł różne sprzęty elektroniczne, które potem sprzedawali. Ich łupem miały paść m.in. pendrive'y i dwa komputery. Obu mężczyznom zostały przedstawione zarzuty kradzieży. - Policjanci sprawdzają, jak długo pracownicy mogli okradać ministerstwo - powiedziała Adamus.
Sprawę kradzieży w resorcie potwierdziła Justyna Sadlak z biura prasowego MEN. "W ostatnim okresie w MEN ujawniono przypadki kradzieży sprzętu elektronicznego. W związku z niewykryciem sprawców przez policję i umorzeniem postępowań, ministerstwo zainstalowało dodatkowy monitoring. Dzięki temu udało się wskazać osoby podejrzewane o kradzież wśród pracowników zewnętrznej firmy Basma ochraniającej budynek ministerstwa. MEN przekazało sprawę policji, która zatrzymała podejrzane osoby i prowadzi obecnie dochodzenie. Firma Basma posiadała wszystkie niezbędne pozwolenia i licencje na prowadzenie tego typu działalności" - napisała w komentarzu Sadlak.