- Uciekamy się do przedstawicieli partii, którzy będą nadzorować media - już nie publiczne - a narodowe, a tak naprawdę media partyjne - mówiła Rosa.
Polityk tłumaczyła, że najbardziej niepokoją Nowoczesną: ustawa o policji i ustawa o połączeniu stanowisk prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości. - Te ustawy dają ministrowi sprawiedliwości bardzo dużą kontrolę nad życiem obywateli - wyjaśniła.
- To, co Platforma zepsuła w poprzedniej kadencji, PiS psuje jeszcze bardziej i niszczy. Całe zamieszanie wokół TK, które PiS chce bagatelizować, to tak naprawdę podważanie państwa prawa. Trybunał jest elementem hamującym zapędy władzy do władzy absolutnej - zaznaczyła.
Nowelizacja ustawy medialnej skierowana do prac w komisjach
Sejm nie zgodził się na odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu ustawy o radiofonii i telewizji. Za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu głosowały 152 osoby (119 polityków PO, 25 członków Nowoczesnej oraz ośmiu posłów PSL). Przeciwko było 228 osób (226 polityków PiS i dwóch posłów niezależnych). Członkowie ruchu Kukiz'15 (30 osób) wstrzymali się od głosu.
Polsat News, wprost.pl