Czarnecki odniósł się także do demonstracji Komitetu Obrony Demokracji. – Myślę, że część osób, która tam była, miała na pewno jak najlepsze intencje. Do tych ludzi trzeba docierać, tłumaczyć, pokazywać politykę rządu. A nie się na nich obrażać i odwracać plecami. To byłoby najgorsze rozwiązanie – tłumaczył Czarnecki. Polityk skomentował także zmiany w TVP. Według niego, "Jacek Kurski będzie chciał przejść do historii". – Kurski będzie chciał zrobić dobrą telewizję choćby po to, żeby za pół roku być znowu prezesem – zaznaczył Czarnecki.
– Nie wiem, czy Jacek Kurski będzie chciał przejść do historii. Boję się, że przejdzie do historii jako twórca telewizji - tuby propagandowej PiS – powiedział z kolei Marcin Kierwiński z PO. - Obecnie telewizja cieszy się dużym zaufaniem społecznym. To jest dobra odpowiedź na to, jak telewizja publiczna była prowadzona – dodał.
Adam Struzik z PSL stwierdził, że "telewizja publiczna prezentuje niezły poziom". - Mamy nadzieję, że te zmiany nie zdemolują jej kompletnie. Niestety po tym, co się stało z Trybunałem Konstytucyjnym i służbą cywilną obawiam się, że podobne zjawisko będzie tutaj – dodał.
Przedstawiciel .Nowoczesnej Adam Szłapka pokreślił, że telewizja publiczna zawsze była upolityczniona. – Jedni panowie mówią, że do tej pory było wszystko dobrze, przewodniczący Czarnecki mówi, że teraz będzie wszystko dobrze. Mówienie o tym, że telewizja publiczna nie była upolityczniona, czy nie jest łupem polityków, jest fałszem - ocenił.
Piotr Apel, który reprezentował ugrupowanie Kukiz'15 powiedział, że tzw. małą ustawę medialną jego partia poparła, ale podkreślił, że to projekt tymczasowy.
TVP Info