Na kolejnych miejscach w rankingu znalazły się Prawo i Sprawiedliwość, które utrzymało 12-proc. poparcie z listopada, Liga Polskich Rodzin, na którą zagłosowałoby 8 proc. badanych (poprzednio 9 proc.) oraz PSL, popierane przez 6 proc. respondentów (poprzednio 7 proc.).
Pozostałe ugrupowania uwzględnione w sondażu nie przekroczyłyby wymaganego 5 proc. progu wyborczego i nie dostałyby się do parlamentu.
Unia Pracy uzyskała 4 proc. poparcie (poprzednio 2 proc.). Na Unię Wolności zagłosowałoby 3 proc. ankietowanych (poprzednio 2 proc.) Krajową Partię Emerytów i Rencistów poparłoby 3 proc. badanych (poprzednio 5 proc.), Ruch Społeczny i Polska Partia Socjalistyczna otrzymałyby po 1 proc. poparcia (tak, jak poprzednio).
Jedna czwarta badanych - 26 proc. - nie wiedziałaby na kogo oddać głos. Odsetek takich osób wzrósł w porównaniu do poprzedniego badania o 4 punkty proc.
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku grudnia udział w nich zadeklarowało 51 proc. ankietowanych - o 1 punkt proc. więcej niż w poprzednim badaniu na przełomie listopada i grudnia.
CBOS przeprowadził sondaż w dniach 5-8 grudnia na liczącej 1000 osób reprezentatywnej grupie dorosłych mieszkańców Polski.
em, pap