Jakubowska została szefem gabinetu politycznego premiera 6 stycznia 2003 roku i zastąpiła na tym stanowisku Lecha Nikolskiego. Wcześniej w rządzie Leszka Millera była wiceministrem kultury odpowiedzialnym za projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.
Dyrektor CIR Katarzyna Turska poinformowała, że nie ma następcy na stanowisko szefa gabinetu politycznego premiera.
Jakubowska była najczęściej wzywanym przez sejmową komisję badającą aferę Rywina świadkiem - zeznawała w sumie 11 razy. Na początku marca politycy opozycji domagali się od ówczesnego premiera Leszka Millera odwołania Jakubowskiej w związku z ujawnieniem danych odzyskanych z twardego dysku jej komputera
Fakty TVN ujawniły e-mail, jaki w lipcu 2002 r. Jakubowska, ówczesna wiceminister kultury, wysłała ówczesnemu szefowi gabinetu politycznego premiera Nikolskiemu, informując go o przygotowywanych przez sekretarza KRRiT Włodzimierza Czarzastego zmianach w projekcie nowelizacji ustawy o rtv.
Jakubowska oświadczyła wówczas, że nie zamierza rezygnować z funkcji szefowej gabinetu politycznego premiera. Powtórzyła, że za projekt nowelizacji ustawy o rtv była odpowiedzialna tylko ona i że nie było żadnego specjalnego zespołu. Według Jakubowskiej, zapisy z twardego dysku jej komputera potwierdzają to, co powiedziała przed sejmową komisją śledczą badającą sprawę Lwa Rywina.
6 marca 2004 podczas Krajowej Konwencji SLD Jakubowska zrezygnowała ze stanowiska wiceszefowej SLD.
oj, pap