Kryzys migracyjny przy granicy polsko-białoruskiej trwa od zeszłego roku. Straż Graniczna codziennie publikuje raporty o migrantach, którzy próbują nielegalnie dostać się na terytorium Polski z terenu Białorusi.
Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Straż Graniczna publikuje raport
Straż Graniczna przekazała w niedzielę 28 sierpnia najnowszy raport o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej na poprzedni dzień.
„W dniu 27.08 na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 13 cudzoziemców m. in. obywatele Konga, Kamerunu, Jemenu, Egiptu. Zdarzenia miały miejsce na odcinkach Placówek Straży Granicznej Bobrowniki, Białowieża, Szudziałowo” – czytamy w komunikacie na Twitterze.
Funkcjonariusze poinformowali też, że w sierpniu miały miejsce 832 próby nielegalnego przedostania się z Białorusi, w tym roku 7798.
Straż Graniczna zatrzymuje nielegalnych migrantów również na granicy z Litwą
W sobotę 27 sierpnia Straż Graniczna poinformowała również o zatrzymanych migrantach, którzy przybyli na terytorium Polski z Litwy. Wcześniej obcokrajowcy z Egiptu przedostali się na Litwę z Białorusi. Polskim funkcjonariuszom udało się zatrzymać także 3 obywateli Gruzji i obywatela Ukrainy, którzy organizowali i pomagali w nielegalnym przekroczeniu granicy.
„Na odcinku granicy z Litwą funkcjonariusze z Podlaskiego Odziały Straży Granicznej zatrzymali wczoraj kolejnych organizatorów i pomocników w nielegalnym przekroczeniu granicy: 3 obywateli Gruzji i obywatela Ukrainy, którzy łącznie przewozili 20 obywateli Egiptu. Cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusi na Litwę, a potem do Polski” – poinformowała Straż Graniczna na Twitterze.
Czytaj też:
Białoruś zniszczyła kolejny polski cmentarz. USA zabierają głos