Ten nowojorski magazyn zajmujący się sztuką, modą, rozrywką i popkulturą został założony w 1969 roku. Od 1989 roku był własnością miliardera i kolekcjonera sztuki – Petera Branta. Jego zamknięcie następuje po miesiącach zawieruchy, na którą składały się zwolnienia pracowników, proces z poprzednim wydawcą oraz rezygnacja dyrektora działu modowego oskarżanego o przestępstwa o charakterze seksualnym.
W początkowych latach istnienia „Interview” wyróżniał się wywiadami przeprowadzanymi przez samego Andy'ego Warhola. Artysta lubił bezpośrednie pytania dotyczące prywatności swoich rozmówców, których dziś nazywalibyśmy z pewnością celebrytami. Potrafił zapytać o to, co dana gwiazda jadła na śniadanie i inne tego typu szczegóły z życia codziennego. W późniejszych latach, już pod rządami Boba Colacello i później Ingrid Sischy, magazyn skupiał się na bardziej konkretnych popkulturowych publikacjach.
W ostatnich latach magazyn „Interview” skupiał się bardziej na modzie i stał się raczej przestrzenią pokazową dla fotografów, stylistów i różnej maści artystów. Pismo zmagało się z poważnymi problemami finansowymi. Były dyrektor wydawniczy Fabien Baron oraz jego żona – stylistka Ludivine Poiblanc, domagali się od gazety 600 tys. dolarów za konsultacje i inne prace nad magazynem. z powodu oskarżeń o molestowanie zrezygnował też dyrektor kreatywny Karl Templer. Upadek „Interview” nastąpił zaledwie rok po zamknięciu innego znanego w USA tytułu „Village Voice”, który obecnie funkcjonuje jedynie w wersji elektronicznej.
Czytaj też:
Pamiętacie wpadkę „Vanity Fair”? Ten magazyn przebił ich okładkę
Okładki magazynu "Interview"