„Koreńka odeszła... ci, którzy się z nią przyjaźnili wiedzieli, że tak musi być” – od takich słów rozpoczęła swój wpis prof. Magdalena Środa, która jak podaje Polsat News towarzyszyła artystce w chwili śmierci. „Będzie mi strasznie brakować ciągłych rozmów z nią, ostrych, krytycznych, współbrzmiących. Będzie mi brakować jej wariackiej energii, fantazji, złości na świat i wielkiej do niego miłości, jej wyobraźni, wrażliwości, radykalności…” – wymieniała Środa. „Była wielobarwna, a jednocześnie tak stabilna w swoich poglądach. Nienawidziła autorytaryzmu, przemocy, nienawidziła klerykalizmu, nienawidziła głupoty i szarości. Wszystkiego tego, co toczy dziś Polskę. Jest już od tego wolna, ale nie umarła. Boginie nie umierają” – dodała na koniec.
Wcześniej na antenie Polsat News prof. Magdalena Środa wyjaśniała, że ostatnie 5 lat to była walka szarpana z chorobą nowotworową. – Raz z sukcesem, raz bez. Takie mocne załamanie nastąpiło tydzień temu. I to poszło bardzo nagle, ale i spokojnie – przyznała.
Kora Jackowska nie żyje
Kora czyli Olga Sipowicz z domu Ostrowska, primo voto Jackowska, zmarła w sobotę w swoim domu w Bliżowie na Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób. O jej śmierci poinformował jej mąż Kamil Sipowicz na oficjalnym facebookowym profilu artystki.
Kora Jackowska chorowała na nowotwór. Od niemal samego początku zmagań z rakiem, artystka nie chciała na bieżąco informować fanów o stanie swojego zdrowia. Potem jednak zmieniła zdanie. Artystka po raz pierwszy opowiedziała o swojej chorobie nowotworowej w wywiadzie udzielonym Małgorzacie Domagalik dla miesięcznika „Pani” w 2014 roku.
Maanam, którego wokalistką była Kora, wydał 11 albumów studyjnych. Wylansował rekordową ilość przebojów, takich jak: „Boskie Buenos”, „O! Nie rób tyle hałasu”, „Kocham cię, kochanie moje”, „To tylko tango” czy „Lucciola”. Większość tekstów do piosenek Maanamu napisała Kora. Po 32 latach działalności zespół zawiesił ją w grudniu 2008 roku.
Czytaj też:
Ilona Ostrowska o Korze: Wiedziałam, że jest bardzo źle