– Publiczność zaakceptowała tę bohaterkę ze wszystkimi jej wadami, bliznami i rysami – mówiła Kate Winslet w wywiadzie dla „New York Timesa”. – Sama zafascynowałam się nią właśnie dlatego, że jest „trudna”. I jeszcze dlatego, że w jej umyśle nie istnieje przycisk „Stop”. Ona zawsze prze naprzód.
W istocie, tytułowa „Mare z Easttown” nie jest łatwa. Śledcza policji nie wdaje się w „small talki”, nie przebiera w słowach i nie przepada za towarzystwem. Nosi starą, wytartą kurtkę, włosy spina w kucyk, żeby nie przeszkadzały jej w pracy. Rzadko się uśmiecha.
Całą swoją energię wkłada w rozwiązanie sprawy morderstwa miejscowej licealistki. Wieczorami, styrana, wraca do domu: do schorowanej matki, do wchodzącej w dorosłość córki, do kilkuletniego wnuka. Nosi też własną traumę. Jej uzależniony od narkotyków syn, ojciec chłopczyka, powiesił się na poddaszu. Wdowa po nim po raz kolejny próbuje odwyku.
Kate Winslet ma rację: świat kupił tę bohaterkę z całym dobrodziejstwem inwentarza.
Siedmioodcinkowy serial zebrał świetne recenzje. W dzień premiery finałowego odcinka, zainteresowanie widzów było tak duże, że na kilka godzin padły serwery HBO.
Saturday Night Live zrealizowało parodię produkcji a media żyły informacją, że aktorka nie zgodziła się na przemontowanie sceny erotycznej, w której widać fałdę tłuszczu na jej brzuchu. Bo, jak tłumaczyła, wie jak wygląda, ile waży i ile ma zmarszczek pod okiem.
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.