The Sunday Times uznał sztukę za „arcydzieło tragicznej komedii i komicznej tragedii…”
Alan Ayckbourn mówi o niej tak: „To sztuka, w której namiętny romans między dwojgiem ludzi niszczy wszystko wokół nich. W imię miłości można robić rzeczy, których nigdy nie zrobiłoby się w imię niczego innego; w tym zdradzać przyjaciół, kłamać i oszukiwać. Zadziwia mnie fakt, że niektóre z najgorszych ludzkich zachowań są udziałem właśnie zakochanych”.
[Things We Do for] LOVE jest trzecim spektaklem scenicznego tryptyku SEX / PŁEĆ / GENDER na scenie Teatru 6.piętro, który stawia przed widzami takie pytania jak: Co to znaczy być Kobietą? Co to znaczy być Mężczyzną? Co znaczy dla Mężczyzny i Kobiety bycie Razem?
Reżyseruje, tak samo jak poprzednie dwa spektakle tryptyku (BLIŻEJ; edukując RITĘ) Eugeniusz Korin, a występują Anna Dereszowska, Joanna Liszowska, Marek Kalita i Lesław Żurek.
Premiera galowa odbędzie się 25 listopada 2023 r.
- Autor Alan Ayckbourn
- Przekład Małgorzata Semil
- Scenografia Dariusz Walaszczyk
- Kostiumy Agata Stanula
UWAGA: 18+ Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych. Treść i forma spektaklu w sposób otwarty poruszają kwestie seksu i erotyki.
Bilety już w sprzedaży na teatr6piętro.pl, na www.ebilet.pl, www.kicket.com, a także bezpośrednio w kasie Teatru 6.piętro w PKiN.
Teatr 6.piętro
Teatr 6.piętro to założona w 2010 roku przez Michała Żebrowskiego (Dyrektora Naczelnego) i Eugeniusza Korina (Dyrektora Artystycznego) prywatna scena dramatyczna, funkcjonująca na szóstym piętrze warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki. Od samego początku za najważniejszy cel swojej działalności Teatru 6.piętro stawiają sobie żywy, autentyczny dialog z widzami, a jego twórcy przykładają wielką wagę do uniwersalności sztuk tworzących repertuar oraz do pielęgnowania najlepszych tradycji gry aktorskiej. Na deskach tego teatru zobaczyć można wielu znakomitych polskich aktorów oraz cieszące się niesłabnącym powodzeniem od dnia premiery spektakle doskonałych polskich i zagranicznych autorów.
Działalności teatru przyświeca credo:
„Teatr bez Widza traci rację bytu. 6.piętro jest teatrem Widzów, których będziemy się starali: Prowokować do myślenia, nie nudząc. Wzruszać, nie wpadając w ckliwość. Bawić, nie błaznując”.