Podczas pierwszego weekendu projekcji w prestiżowym Film Four Cinema w Nowym Jorku wszystkie bilety były wyprzedane. Przedstawiciel dystrybuującej "Control Room" Magnolia Pictures powiedział, że chęć pokazywania filmu deklarują kina w całych Stanach Zjednoczonych. Zajmująca się kulturą i polityką opiniotwórcza strona internetowa Salon.com przewiduje, że film będzie letnim hitem wśród dokumentów.
Autorka filmów dokumentalnych Jehane Noujaim towarzyszyła al-Jazeerze w czasie wojny w Iraku "Control Room" został wyreżyserowany przez Jehane Noujaim - pół-Arabkę, pół-Amerykankę. Noujaim pokazuje al-Jazeerę jako odpowiedzialną, profesjonalną stację, która prezentuje inny punkt widzenia niż amerykańskie sieci telewizyjne.
Film otrzymał bardzo dobre recenzje od amerykańskich krytyków. Zdaniem części z nich, 'Control Room' może uświadomić widzom, że żadna ze stron nie ma monopolu na "prawdę".
ss, bbc