Urodzony w 1980 roku Sean Corbett otrzymał prawo jazdy, w którym znalazło się zdjęcie mężczyzny w durszlaku na głowie, 30 maja. Uznał to za zwycięstwo w walce o uznanie prawa wynikającego z pierwszego uzupełnienia do konstytucji, który stanowi m.in. o wolności wyznania. Jako argument wskazywał, że muzułmanki mogą korzystać w oficjalnych dokumentach z fotografii przedstawiających je w hidżabie, a sikhowie w turbanie. – Myślę, że ta sprawa prowadzi do miejsca, w którym należy uznać, że jeśli przyznajesz prawo jednemu, to musisz przyznać je wszystkim. Musisz respektować przekonania wszystkich, jeśli respektujesz przekonania jednostki – wyjaśnił Corbett.
Corbett o uznanie jego prawa do fotografowania się w niecodziennym nakryciu głowy walczył od 2014 roku. Sukces trzyletniej batalii może okazać się jednak krótkotrwały, gdyż władze stanu Arizona zapowiedziały, że unieważnią jego dokument.
Pastafarianizm
Latającego Potwora Spaghetti wymyślił w 2005 roku amerykański fizyk Bobby Henderson, który zabierając głos w dyskusji na temat tego, czy w USA należy - prócz teorii ewolucji - nauczać kreacjonizmu, zażądał, by szkoły zaczęły mówić również o pastafarianizmie. Pomysł podchwycili ateiści na całym świecie, w stanie Nowy Jork na początku roku pewien radny składał ślubowanie z durszlakiem na głowie (rytualny strój pastafarian), zaś w Czechach pozwolono mężczyźnie ubiegającemu się o dowód osobisty umieścić w dokumencie zdjęcie z odcedzaczem do makaronu.