Osoby obserwujące media społecznościowe bez wątpienia zaliczą profile partii Razem do grona tych „na czasie”, nadążających za trendami, posiadających internetowy rigcz (rozum i godność człowieka). Najnowszy przykład trzymania ręki na pulsie, czy może raczej głowy w internetowej chmurze, przedstawiciele Razem dali 19 listopada.
Ich reakcję sprowokowała twitterowa dyskusja na temat Adriana Zandberga w Sejmie, który za swoje wystąpienie w kontrze do premiera Morawieckiego zebrał sporo pochwał. „W Sejmie dziennikarze dyskutują na temat Zandberga, który rozniósł espose premiera Morawieckiego i zastanawiają się, czy to już jest przemówienie na kampanię prezydencką” – pisał m.in. Paweł Wroński z „Gazety Wyborczej”.
Na komentarz Wrońskiego zareagował Tomasz Lis, który z ironią odpisał: „Kocham te pięciominutowe zachwyty”. To własnie na ten wpis odpowiedziano z konta partii Razem, pisząc krótko: „ok boomer”. Nie jest to może zwrot, który pada codziennie w każdym polskim domu, ale zapewniamy, że zwłaszcza młodsza część użytkowników internetu z pewnością będzie wiedziała, o co chodzi. Głównie bowiem chodzi o podkreślenie różnicy wieku i wynikające z niej przestarzałe poglądy jednej ze stron sporu. W tym konkretnym wypadku wpis Razem mozna potraktować jako odpowiednik machnięcia ręką na słowa dziennikarza, którego zdanie było z góry do przewidzenia i nie wniosło za wiele do dyskusji.
W anglojęzycznym internecie „ok boomer” robił w listopadzie prawdziwą furorę. Więcej na ten temat piszemy w tekście wyjaśniającym znaczenie zwrotu. Koniecznie zobaczcie też memy, które najlepiej wyjaśniają, o co w tym wszystkim chodzi.
Czytaj też:
Nie wiesz, co znaczy hasło „ok boomer”? To znak, że jesteś „boomerem”
Najlepsze memy z "OK boomer"