NASK opublikował raport podsumowujący aktywność Polaków, jeśli chodzi o zakładanie i użytkowanie stron internetowych o rozszerzeniu.pl. W roku 2017 łączna liczba istniejących stron internetowych z końcówką (.pl) zmniejszyła się o 4,7 proc. i wyniosła 2,576 milionów. Polska domena utrzymuje się na szóstym miejscu wśród europejskich domen krajowych i na dziesiątym miejscu na świecie. Pierwsze trzy miejsca zajmują: Chiny (.cn), Niemcy (.de) i Wielka Brytania (.uk). Przy czym należy zauważyć, że polska domena nie wprowadza żadnych limitów dotyczących zakładanych stron internetowych. W efekcie czego posiadamy abonentów z całego świata, odwrotnie niż domena (.uk) i (.de), które wymagają reprezentacji prawnej w danym kraju w celu założenia strony internetowej. Tym nie mnie większość abonentów nazw w naszej krajowej domenie ma swoją siedzibę w Polsce, w tym 25% pochodzi z województwa mazowieckiego.
Nazwa w domenie internetowej może składać się maksymalnie z 63 znaków. Jednak średnio w Polsce nazwy mają 11 znaków, wcześniej było to 10 znaków. Tylko jedna zarejestrowana w polskim rejestrze domena ma maksymalną liczbę znaków - 63. Najczęściej polscy abonenci wybierają domenę patriotycznie. 72 proc. zarejestrowanych stron ma rozszerzenie (.pl). Domena z samym rozszerzeniem (.pl) to tak zwana domena najwyższego poziomu (bez przedrostków lokalnych: waw.pl, opole.pl lub branżowych: edu.pl, art.pl). Wszystkie strony w domenie (.pl) obsługują obecnie partnerzy NASK-u, z których najpopularniejszym są: „nazwa.pl”, „Home.pl” oraz „OVH”. Jedynie strony rządowe z rozszerzeniem (gov.pl) pozostają pod wyłącznym nadzorem NASK.
W 2017 roku zarejestrowano 883 258 stron w domenie (.pl), co oznacza, że co ok. 40 sekund zakładana była jedna strona. Liczba dodatkowo zabezpieczonych stron wzrosła o 28 proc. w porównaniu z rokiem 2016. Na koniec 2017 40 679 stron o polskim rozszerzeniu było chronionych protokołem DNSSEC. Stanowi to również efekt zwiększenia świadomości użytkowników, którzy zwracali się z zapytaniem do swoich rejestratorów w związku z ich bezpieczeństwem w sieci. Technologia DNSSEC okazuje się niezwykle ważna w przypadku podmiotów szczególnie narażonych na ataki hackerskie np.: banki, czy sklepy internetowe. To dodatkowe zabezpieczenie zapewnia podpis cyfrowy dla każdej informacji w systemie DNS, co oznacza, że próba przekierowania użytkownika na inną stronę w celu ukradzenia jego danych, staje się niemożliwa.