7 lipca 2003
-
Jak sobie poradzić z wysokimi cenami
22-latek z Francji znalazł sposób na wysokie ceny: sam sobie drukował kody kreskowe i przylepiał je w sklepie zamiast oryginalnych. Za ten pomysł trafił w końcu za kratki.
Życie -
Podsłuch w polskiej ambasadzie?
W czasie prac remontowych polskiej ambasady w Moskwie natrafiono na "podejrzane instalacje, które mogły służyć do podsłuchu" - poinformowały "Wiadomości" TVP.
KrajŚwiat -
Nikolski szefem strategów
Rządowym Centrum Studiów Strategicznych kieruje od dziś Lech Nikolski. Odejdzie ze stanowiska, po doprowadzeniu do odpolitycznienia tej instytucji.
Kraj -
2 + 2 = 1?
Wprowadzenie 18-proc. podatku liniowego bez likwidacji ulg i zwolnień oznaczałoby w 2004 r. ubytek w dochodach budżetu rzędu 11,6 - 14,75 mld zł - wyliczyło Ministerstwo Finansów
KrajGospodarka -
Szpiegowska afera po latach?
40 tysiącom byłych agentów wschodnioniemieckiego wywiadu zagranicznego grozi dekonspiracja - CIA odtajniła materiały z archiwum NRD-owskiego wywiadu Stasi.
Świat -
Pomajda zmodernizuje rolnictwo (aktl.)
Wojciech Pomajda, dotychczas dyrektor Fundacji Programów Pomocy dla Rolnictwa (FAPA), został prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Gospodarka -
Demokracja w Bagdadzie
W stolicy Iraku odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Miejskiej z udziałem głównego amerykańskiego administratora cywilnego kraju, Paula Bremera.
Świat -
Opozycja: Miller musi odejść
W związku z kolejną aferą w strukturach władzy, PiS i LPR chcą odwołania gabinetu Leszka Millera. We wtorek ma się odbyć spotkanie klubów opozycyjnych w tej sprawie.
Kraj -
Topnieją szeregi Samoobrony
Piotr Smolana wystąpił z klubu poselskiego Samoobrony. "Źle się dzieje zarówno w partii, jak i w moim okręgu" - powiedział.
Kraj -
Polacy w Babilonie
Grupa przygotowawcza polskiego kontyngentu wojskowego, po kilku dniach aklimatyzacji i przeszkolenia w Kuwejcie, przybyła do Iraku.
KrajŚwiat -
SLD na gazie (aktl.)
Podlaski senator SLD Sergiusz Plewa zrzekł się immunitetu po tym, jak po pijanemu spowodował kolizję, w której uszkodzone zostały cztery samochody. Nikt nie został ranny.
Kraj -
Prokuratura ma być apolityczna!
Grzegorz Kurczuk chce rozdzielenia funkcji - prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości. Zapowiedział, że jesienią prześle do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o prokuraturze.
Kraj -
Dzielenie bliźniaczek
Wydłuża się rozpoczęta w niedzielę w Singapurze bezprecedensowa operacja rozdzielenia dorosłych bliźniaczek syjamskich z Iranu. Ich stan jest stabilny.
Życie -
Putin: zero tolerancji dla terrorystów! (aktl.)
Trzeba zlikwidować czeczeńskich separatystów odpowiedzialnych za zamachy terrorystyczne - uważa prezydent Rosji Władimir Putin.
Świat -
Izba Gmin krytykuje Blaira (aktl.)
Komisja spraw zagranicznych brytyjskiej Izby Gmin skrytykowała sposób wykorzystania przez rząd Tony'ego Blaira dokumentów wywiadu dotyczących wojny w Iraku.
Świat -
Oskarżony doradca prezesa NBP
Poznańska prokuratura oskarżyła 10 osób w związku z tzw. aferą zbożową w poznańskim oddziale ARR. Wśród nich znajduje się obecny doradca prezesa NBP.
Kraj -
Jagiełło pod sąd! (aktl.)
Minister sprawiedliwości zwrócił się do marszałka Sejmu o pozbawienie immunitetu posła Andrzeja Jagiełłę (SLD). O to samo poprosił później marszałka sam Andrzej Jagiełło.
Kraj -
Abbas powstrzymuje terrorystów (aktl.)
Palestyńskie siły bezpieczeństwa aresztowały 18-letnią Palestynkę ze Strefy Gazy, która zamierzała dokonać samobójczego zamachu bombowego w Izraelu.
Świat -
Rosyjski dym nad Alaską
W rejonie Irkucka płonie ponad 16,5 tysięcy hektarów tajgi. Dymy z rosyjskich pożarów docierają nad Alaskę i stan Kolorado - twierdzą amerykańscy meteorolodzy.
Świat -
Klęska reformatorów
Rządząca w Meksyku konserwatywna partia prezydenta Vicente Foksa przegrała niedzielne wybory - wynika z pierwszych danych. Los prorynkowych reform - zagrożony.
Świat -
Pekin się wycofuje?
Władze Hongkongu odłożyły planowane na środę - 9 lipca - przyjęcie prawa dotyczącego "działalności wywrotowej", które de facto ograniczyłoby swobody obywatelskie.
Świat -
Korsykanie nie chcą autonomii
Mieszkańcy Korsyki odrzucili w niedzielnym referendum zmianę statusu wyspy. Nowy status miał jej zapewnić m.in. większą swobodę ws. podatków, ochrony środowiska i turystyki.
Świat