21 grudnia 2005
-
W Senacie o ustawie medialnej (aktl.)
Działania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w zakresie ochrony etyki dziennikarskiej oraz problem uprzywilejowania nadawców społecznych zdominowały dyskusję w Senacie na temat tzw. ustawy medialnej.
Kraj -
Premier w Iraku (aktl.)
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia premier Kazimierz Marcinkiewicz odwiedził polskich żołnierzy Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe w Iraku.
Kraj -
Pielęgniarki mogą pracować na kontraktach (aktl.)
Trybunał Konstytucyjny orzekł, że zakaz zatrudniania pielęgniarek i położnych w zakładach opieki zdrowotnej na tzw. kontraktach jest niezgodny z konstytucją.
Kraj -
Rywin: nie było GTW
Blisko trzy godziny trwało przesłuchanie Lwa Rywina w charakterze świadka, w śledztwie dotyczącym tzw. grupy trzymającej władzę, prowadzonym przez białostocką prokuraturę apelacyjną.
Kraj -
Będzie śledztwo ws. śmierci Sekuły
Wznowienie śledztwa ws. śmierci Ireneusza Sekuły zapowiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Dodał, że o podjęciu śledztwa zadecydowały uchybienia popełnione w jego trakcie oraz nowe możliwości dowodowe.
Kraj -
Wildstein wśród kandydatów na szefa TVP
Dziennikarze: Bronisław Wildstein i Piotr Skwieciński, szef Biura Teatru i Muzyki w stołecznym ratuszu Janusz Pietkiewicz, były szef TVP Wiesław Walendziak, członek rady nadzorczej TVP Adam Pawłowicz, oraz były szef OBOP Wojciech Pawlak...
Kraj -
Dwie trzecie Irakijczyków głosowało
Frekwencja w irackich wyborach powszechnych 15 grudnia wyniosła 69,97 procent, czyli była wyraźnie większa niż w dwóch poprzednich głosowaniach tegorocznych.
Świat -
Elton John wyszedł za mąż
Gwiazda muzyki pop Elton John i jego życiowy partner, filmowiec David Furnish zawarli w ratuszu w Windsorze związek cywilny. Skorzystali z nowej brytyjskiej ustawy, zezwalającej na to parom tej samej płci.
Życie -
Wassermann przekazał dokumenty ws. więzień CIA (aktl.)
Sejmowa Komisja ds. Służb Specjalnych otrzymała w środę od ministra, koordynatora ds. służb specjalnych Zbigniewa Wassermanna informacje dotyczące domniemanych więzień CIA w Polsce.
Kraj -
Nuklearne negocjacje UE-Iran
W Wiedniu rozpoczęła się kolejna runda rozmów przedstawicieli UE i Iranu dotyczących programu nuklearnego tego kraju. Negocjacje z Teheranem tzw. unijna trójka - Wielka Brytania, Francja i Niemcy.
Świat -
Marek D. w areszcie do lutego
Sąd Apelacyjny w Łodzi przedłużył do połowy lutego przyszłego roku areszt dla znanego lobbysty Marka D. i jego asystenta Krzysztofa P. - poinformowała rzeczniczka SA sędzia Elżbieta Łopaczewska.
Kraj -
Czechosłowackie SB chciało "iść na Polskę"
Miało to być coś na wzór okupacji Czechosłowacji w sierpniu `68 roku. Setki czechosłowackich "esbeków" chciały w 1981 r. iść na Polskę - napisał czeski dziennik "Mlada fronta Dnes", powołując się na ujawnione obecnie dokumenty.
KrajŚwiat -
Zabójca Chojny niepoczytalny (aktl.)
Podejrzany o zamordowanie Bogdana Chojny Ireneusz M. jest "całkowicie niepoczytalny", w związku z czym stołeczna prokuratura wniosła do sądu o umorzenie sprawy i umieszczenie go w szpitalu psychiatrycznym.
Kraj -
Druga rozprawa Wachowskiego
Przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa odbywa się druga rozprawa w procesie, w którym oskarżony jest Mieczysław Wachowski, były minister kancelarii Lecha Wałęsy. Prokuratura zarzuca mu składanie fałszywych zeznań.
Kraj -
Biegli o akcji w Magdalence
Trzech biegłych - doświadczonych byłych antyterrorystów - zeznaje przed Sądem Okręgowym w Warszawie w procesie dotyczącym policyjnej akcji w Magdalence.
Kraj -
Kwaśniewski: odtajnić akta Sobotki
Prezydent Aleksander Kwaśniewski opowiedział się za pełnym odtajnieniem akt sprawy b. wiceministra spraw wewnętrznych Zbigniewa Sobotki.
Kraj -
Proces Husajna: świadkowie mówią o torturach
Iracki trybunał wznowił po dwutygodniowej przerwie proces Saddama Husajna, aby wysłuchać kolejnych świadków masakry mieszkańców Dudżailu, gdzie w 1982 roku próbowano zabić dyktatora.
Świat -
Kwaśniewski poświadczył za Jana Pawła II
Aleksander Kwaśniewski złożył zeznania w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II. Przesłuchanie odbyło się w Pałacu Prezydenckim. Prezydent jako głowa państwa, mógł wybrać miejsce przesłuchania.
Kraj