31 lipca 2006
-
Ofensywa przeciwko obrońcom praw człowieka?
Rosyjskie władze próbują sparaliżować działalność Centrum Międzynarodowej Obrony Prawnej, przedstawiając nieuzasadnione żądania podatkowe - uważa Szefowa Moskiewskiej Grupy Helsińskiej Ludmiła Aleksiejewa.
Świat -
16 rakiet na Hajfę
Co najmniej 25 mieszkańców Hajfy zostało rannych w ataku rakietowym hezbollahów z Libanu. Jak podało izraelskie radio, na miasto spadło 16 rakiet, wiele z nich na otwartą przestrzeń.
Świat -
Izrael: granaty kasetowe są legalne
Armia izraelska odrzuca oskarżenia międzynarodowej organizacji praw człowieka Human Rights Watch o użycie w Libanie tzw. granatów kasetowych, podkreślając, że ich użycie nie jest zakazanych przez prawo międzynarodowe.
Świat -
Izrael przejął bazę Hezbollahu
Izraelskie wojsko przejęło miejscowość Bint Dżubail, drugą bazę hezbollahów w południowym Libanie.
Świat -
16 proc. bez pracy
Do 16 proc., z 16,5 w maju br. spadło bezrobocie w czerwcu - poinformował Główny Urząd Statystyczny.
Kraj -
NYT: naturalny nacjonalizm Polaków
Nie tylko Polska po wejściu do NATO i UE zwraca się do tradycyjnych, nacjonalistycznych i religijnych wartości - pisze w korespondencji z Polski wtorkowy "New York Times".
Świat -
PZPN obracał biletami
Dotychczasowe postępowanie wskazuje, że bilety na mecze piłkarskich mistrzostw świata, które znalazły się w nielegalnym obrocie, pochodziły z puli Polskiego Związku Piłki Nożnej - powiedział prokurator generalny, Janusz Kaczmarek.
Kraj -
Mafia wymusza 200 mln euro dziennie
200 milionów euro haraczu dziennie wymusza mafia od włoskiego biznesu - poinformowano w raporcie stowarzyszenia handlu detalicznego.
Świat -
UE sfinansuje badania komórek macierzystych
Mimo sprzeciwu Polski i czterech innych krajów, państwa członkowskie Unii Europejskiej porozumiały się w sprawie ograniczonego finansowania z unijnych funduszy badań na komórkach macierzystych.
Życie -
Ewa Sałacka zmarła po użądleniu osy
Aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna Ewa Sałacka zmarła w niedzielę w wieku 49 lat.
Kraj -
Polak słono zapłaci za pomoc na Słowacji
50-letni Polak, który przeżył w sobotę porażenie piorunem w słowackich górach, na własną prośbę opuścił już szpital w Żylinie. Ratownicy górscy i pogotowie lotnicze przygotowują rachunek, jaki będzie musiał zapłacić za pomoc.
KrajŚwiat -
Końca nie widać
Nie widać końca konfliktu pomiędzy Izraelem a szyickim Hezbollahem. W poniedziałek w południowym Libanie w walkach zginęli dwaj izraelscy żołnierze. Kolejni dwaj zginęli w katastrofie śmigłowca.
Świat -
Maturzyści nie chcą "amnestii"
Do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży zgłosiło się ośmiu maturzystów, którzy nie zdali matury, a którzy nie chcą amnestii ogłoszonej przez ministra edukacji Romana Giertycha - poinformowała rzeczniczka OKE Agnieszka Muzyk.
Kraj -
Sikorski: zaczekać z oceną Macierewicza
Powinniśmy zaczekać i zobaczyć, że pan Antoni Macierewicz jest gotów, wbrew nieżyczliwym stereotypom, do lojalności, do pracy zespołowej i do rozwagi - mówi szef MON Radosław Sikorski.
Kraj -
Mundurki - nowy pomysł Giertycha
Status funkcjonariuszy publicznych dla nauczycieli, obowiązek tworzenia w szkołach publicznych rad rodziców, wprowadzenie jednolitych strojów - to projekty nowelizacji ustawy o systemie oświaty, przygotowany przez MEN.
Kraj -
Z Ratusza na prezesa Ciechu
Nowym prezesem Ciechu będzie Mirosław Kochalski. Zastąpi on na tym stanowisku Ludwika Klinkosza - zdecydowało Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Ciechu.
Kraj -
Przystanek Woodstock czeka
Gotowa jest już główna scena Przystanku Woodstock, który w piątek rozpocznie się w Kostrzynie nad Odrą w Lubuskiem. W środę w nocy nastąpi próba generalna oświetlenia i nagłośnienia.
Kraj -
Prywatyzacja po polsku
Większości Polaków prywatyzacja źle się kojarzy - ponad połowie z likwidacją miejsc pracy, a niemal trzem czwartym z łamaniem prawa - wynika z sondażu CBOS "Ocena procesu przekształceń własnościowych".
Kraj -
Renacjonalizacja?
Projekt ustawy o bezpieczeństwie narodowym PiS, przewiduje możliwość renacjonalizacji przedsiębiorstw energetycznych w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa państwa - twierdzi TVN. Minister gospodarki Piotr Woźniak przyznaje, że w tej...
Kraj -
Szef MON zostaje
Szef MON Radosław Sikorski pozostanie na swoim stanowisku - oświadczył rzecznik prasowy ministerstwa Piotr Paszkowski,. Pogłoski o jego możliwej dymisji nazwał spekulacjami.
Kraj -
Prokuratura i ABW w PZPN
Trwa zlecone przez częstochowską prokuraturę przeszukiwanie siedziby Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie. Sprawa jest związana z nieprawidłowościami w dystrybucji biletów na piłkarskie mistrzostwa świata w Niemczech.
Kraj -
Detektyw pójdzie za kratki?
Katowicka prokuratura okręgowa zdecydowała, że wystąpi do sądu o aresztowanie podejrzanego o współpracę z mafią paliwową detektywa i byłego posła Samoobrony Krzysztofa R.
Kraj -
Ordynacja niezgody
Samoobrona popiera ideę łączenia głosów, zawartą w projekcie zmian samorządowej ordynacji wyborczej, ale chce proporcjonalnego podziału mandatów - powiedział lider ugrupowania Andrzej Lepper.
Kraj -
Walki o Bint Dżubail
Ciężkie walki między izraelskim wojskiem a bojówkami Hezbollahu toczyły się rano w południowym Libanie. Wojsko izraelskie przejęło kontrolę nad rejonem miasteczka Bint Dżubail i wzięło do niewoli dwóch bojowników Hezbollahu.
Świat -
Najpiękniejsza studentka świata
18-letnia Miss Puerto Rico, Zuleyka Rivera Mendoza została tegoroczną Miss Universum. Finał 55. konkursu na najpiękniejszą kobietę świata odbył się w niedzielę wieczorem w Los Angeles.
Życie