8 sierpnia 2006
-
22 sierpnia ustawa lustracyjna w Senacie
Senat jednomyślnie zadecydował o odłożeniu prac nad ustawą o lustracji i IPN do następnego posiedzenia, zaplanowanego na 22-24 sierpnia. Senatorowie muszą zakończyć prace nad ustawą do 23 sierpnia.
Kraj -
Pływackie ME - złoci chłopcy, srebrne dziewczyny
To był polski dzień na pływackich mistrzostwach Europy w Budapeszcie. Zaczęło się od srebra Katarzyny Baranowskiej, później były złote starty Sławomira Kuczki i Pawła Korzeniowskiego, a na deser drugie miejsce kobiecej sztafety.
Życie -
Hezbollah grozi atakiem na Tel Awiw
Przywódca Hezbollahu szejk Hasan Nasrallah zagroził uderzeniem na Tel Awiw, jeśli Izrael zaatakuje Bejrut. Izrael natychmiast zapowiedział ewentualny odwet.
Świat -
"Nie może być fidelizmu bez Fidela"
Po tym, jak z powodu choroby Fidela Castro jego funkcje najwyższego przywódcy Kuby przejął tymczasowo brat, Raul Castro, jeden z liderów opozycji kubańskiej Osvaldo Paya oświadczył, że "Nie może być na Kubie fidelizmu bez Fidela".
Świat -
Juszczenko desygnował Janukowycza na premiera
Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko i liderzy ugrupowań wchodzących w skład koalicji parlamentarnej podpisali tzw. Uniwersał Jedności Narodowej. Prezydent Juszczenko desygnował na stanowisko premiera szefa prorosyjskiej Partii Regionów...
Świat -
Mariusz Kamiński szefem CBA
Mariusz Kamiński został powołany przez premiera Jarosława Kaczyńskiego na stanowisko szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, mającego ścigać korupcję w życiu publicznym.
Kraj -
Ks. Zaleski wysłał listy do księży esbeków
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski zakończył pierwszy etap swoich badań dotyczących antykościelnej działalności SB w Archidiecezji Krakowskiej. Do 15 duchownych zarejestrowanych jako tajni współpracownicy wysłał listy z prośbą o wyjaśnienia.
Kraj -
Powraca sprawa kary śmierci
Szef Rady Europy wzywa prezydenta RP do "wycofania propozycji przywrócenia kary śmierci", a prezydencki minister Maciej Łopiński odpowiada, że Lech Kaczyński nigdy takiej propozycji nie składał.
KrajŚwiat -
Lebioda: Gilowska nie była agentem
"Jestem przekonany, że Gilowska nie była agentem" - powiedział Zygmunt Lebioda, kierownik "niemieckiej" sekcji lubelskiego kontrwywiadu. Uważa, że Wieczorek nie pozyskał Gilowskiej, "bo był na to intelektualnie i operacyjnie za słaby".
Kraj -
Religa: zostanie zniesiony egzamin lekarski
Minister zdrowia zapowiada, że w przyszłym roku zostanie zniesiony lekarski egzamin państwowy w obecnie obowiązującej formie. Resort rozważa propozycję, aby egzamin ten dotyczył tylko onkologii.
Kraj -
Lepper chce jawności akt osób publicznych
Wicepremier, przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper powiedział, że jego partia "od dawna" opowiada się za jawnością akt osób ubiegających się o funkcje publiczne.
Kraj -
Gembala: Gilowska nie była TW
Nie spotkałem się w mojej pracy z kryptonimem TW "Beata" - zeznał przed Sądem Lustracyjnym Janusz Gembala, były naczelnik wydziału kontrwywiadu w lubelskiej SB.
Kraj -
Korpus wychowawczy w polskim wojsku?
MON chce, by od początku 2007 r. w Siłach Zbrojnych RP zaczął działać korpus wychowawczy. Jego głównymi zadaniami ma być kształtowanie tożsamości narodowej wśród żołnierzy oraz ich zaangażowania i ofiarności w służbie.
Kraj -
Rapa: można było rejestrować TW bez pisemnej zgody
Były oficer SB z Lublina Marian Rapa zeznaje jako pierwszy świadek przed Sądem Lustracyjnym w czwartek, w drugim dniu procesu Zyty Gilowskiej.
Kraj -
8 lat więzienia może grozić byłemu szefowi PZU
Z prędkością co najmniej 144 km/h pędził swoim volvo były prezes PZU Cezary Stypułkowski w momencie, kiedy uderzył w fiata 126p - wynika z opinii biegłego, do której dotarł "Wprost". W wyniku wypadku zginęło trzech nastolatków.
Kraj -
"Hezbollah winny masakry w Kanie"
Zdaniem izraelskiej komisji wojskowej, badającej sprawę niedzielnego zbombardowania budynku w libańskiej wsi Kana, gdzie miało zginąć 54 ludzi, w tym wiele dzieci, pośrednią odpowiedzialność za ofiary ponosi Hezbollah.
Świat -
Juszczenko desygnował Janukowycza
Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko w nocy desygnował Wiktora Janukowycza na premiera. Informację tę podał sam Juszczenko, występując w telewizji po przedłużających się konsultacjach dotyczących rozwiązania kryzysu parlamentarnego na...
Świat -
Premier spotkał się z koalicjantami
Zakończyło się spotkanie premiera Jarosława Kaczyńskiego z wicepremierami Andrzejem Lepperem i Romanem Giertychem. Rozmowa dotyczyła głównie współpracy koalicyjnej.
Kraj -
Premier: Kurskiemu nie spadnie włos z głowy
Premier Jarosław Kaczyński zapowiedział, że dopóki PO nie ukarze polityków oskarżających PiS, jego partia nie wyciągnie konsekwencji wobec posła PiS Jacka Kurskiego, nawet jeśli "pomylił się" on w sprawie tzw. afery billboardowej.
Kraj -
Premier: Polska będzie innym i lepszym krajem
Premier Jarosław Kaczyński, który podczas blisko dwugodzinnej konferencji prasowej przedstawił główne zadania stojące przed rządem zapewnił, że po ich realizacji Polska "będzie innym i lepszym niż dziś krajem".
Kraj -
Janukowycz premierem
Parlament Ukrainy zatwierdził na stanowisko premiera Wiktora Janukowycza, lidera prorosyjskiej Partii Regionów. Jego kandydaturę poparło 271 deputowanych przy wymaganej większości 226 głosów w 450-osobowej Radzie Najwyższej Ukrainy.
Świat -
Sadoś od wizerunku Polski
Rzecznik MSZ Andrzej Sadoś został pełnomocnikiem ministra spraw zagranicznych ds. ochrony i promocji wizerunku Polski w świecie - poinformowała szefowa polskiej dyplomacji Anna Fotyga.
Kraj -
Sojusz tyranów
Omówienie dotychczasowej współpracy w dziedzinie wydobycia ropy naftowej oraz podpisanie nowych porozumień o współpracy gospodarczej - to główne tematy rozmów Hugo Chaveza z prezydentem Iranu, Mahmudem Ahmadineżadem.
Świat -
Protest polskich psiarzy
Protestujemy przeciwko zabiciu 50 tys. psów w chińskiej prowincji Yunnan! Przyłącz się do nas!
Kraj -
Ranni dwaj żołnierze ONZ
Dwaj żołnierze indyjscy z sił pokojowych ONZ odnieśli niegroźne rany w wyniku izraelskiego ataku lotniczego na ich posterunek w południowym Libanie.
Świat -
Nasrallah grozi rakietami
Przywódca libańskiego szyickiego Hezbollahu szejk Hasan Nasrallah, zagroził atakami rakietowymi na miasta w środkowym Izraelu, jeśli ofensywa izraelska nie ustanie i niemal ogłosił już zwycięstwo Hezbollahu.
Świat -
Ziomecki do więzienia za "babsztyl łże"?
Były redaktor naczelny "Super Expressu" Mariusz Ziomecki jest podejrzany przez stołeczną prokuraturę o znieważenie posłanki Anny Sobeckiej, o której gazeta napisała: "babsztyl łże".
Kraj -
Izrael: nie będzie wstrzymania walk
Izrael odrzucił apel ONZ o wstrzymanie działań zbrojnych w Libanie na 72 godziny w celu przeprowadzenia ewakuacji rannych, osób starszych i dzieci oraz dostarczenia pomocy humanitarnej.
Świat -
Jeszcze jedna śmierć pod ziemią
Dwa dni po tragicznym tąpnięciu w kopalni "Pokój", w którym zginęło 4 górników, w kopalni w "Wesoła" w Mysłowicach zdarzył się kolejny śmiertelny wypadek. Jego ofiarą padł 21-letni górnik.
Kraj -
Morze Śródziemne zagrożone
Po zbombardowaniu przed dwoma tygodniami przez Izrael zbiorników mazutu na libańskim wybrzeżu, Morzu Śródziemnemu grozi największa w dziejach katastrofa ekologiczna - oświadczył libański minister ochrony środowiska Jakub Saraf.
Świat -
Bezdomny jak Polak w Dublinie
Około 600 bezdomnych Polaków żyje w Dublinie na ulicy i liczba ta stale rośnie - pisze sobotni "The Irish Times". Mimo braku środków do życia, nie chcą wracać do kraju.
KrajŚwiat -
"Guardian": Kaczyńscy izolują się od świata
Wydaje się, że Lech i Jarosław Kaczyńscy izolują się od świata - pisze brytyjski "The Guardian" w komentarzu dotyczącym opinii prezydenta Polski na temat kary śmierci.
Świat -
Gazprom pomoże Wenezueli
Rosyjski koncern gazowy Gazprom poinformował o podpisaniu z Wenezuelą kontraktu przewidującego udzielenie temu krajowi pomocy w rozwijaniu sektora wydobycia gazu.
Świat -
Microsoft: spróbujcie złamać Windows Vista
Microsoft, który wypróbowuje nową strategię i nowy system, zaapelował do najlepszych specjalistów komputerowych, by spróbowali znaleźć dziury w Windows Vista - kolejnej generacji systemu operacyjnego.
Życie -
PSL oskarża PiS o plagiat
Polskie Stronnictwo Ludowe zarzuciło PiS, że hasło tej partii: "PiS bliżej ludzi" jest plagiatem hasła ludowców z kampanii wyborczej w 2005 roku - "PSL blisko ludzi". PiS zaprzecza, jakoby wzorowało się na haśle PSL.
Kraj -
Jaka ordynacja?
LPR chce, by w wyborach do parlamentu obowiązywała podobna ordynacja jak ordynacja samorządowa, którą koalicja ma nadzieję przeforsować jeszcze przed jesienną kampanią. PiS chce ordynacji mieszanej.
Kraj -
W stronę nowego rządu
Według opiniotwórczego czeskiego dziennika "Lidove noviny", szef Obywatelskiej Partii Demokratycznej Mirek Topolanek rezygnuje z pomysłu rządu koalicyjnego i chce rozmawiać o porozumieniu z szefem socjalistów Jirzim Paroubkiem.
Świat -
Przemoc w rosyjskiej armii
Siedemnastu rosyjskich żołnierzy poniosło śmierć, ponad 100 doznało trwałego uszczerbku na zdrowiu, a 3,5 tys. różnego rodzaju obrażeń od początku obecnego roku z powodu rękoczynów i znęcania się nad nimi przez dowódców.
Świat -
Szkocka prokuratura zajmie się gestami Boruca
Prokuratura rozpatrzy skargę kibiców Glasgow Rangers na polskiego bramkarza Celtiku Artura Boruca w związku z jego prowokacyjnymi gestami podczas derbowego meczu ligowego 12 lutego tego roku.
Życie -
Serbowie znów lepsi
Polska przegrała w Łodzi z Serbią i Czarnogórą 1:3 (17:25, 25:21, 24:26, 21:25) w meczu grupy A Ligi Światowej siatkarzy.
Życie -
Ukraiński okrągły stół z kantami
Zapowiadany na sobotę ciąg dalszy obrad "okrągłego stołu" partii zasiadających w Radzie Najwyższej Ukrainy, został przełożony na poniedziałek - poinformowała kancelaria ukraińskiego prezydenta.
Świat -
Jeszcze 1000 firm w rękach państwa
Procesami prywatyzacyjnymi objęto 5728 przedsiębiorstw państwowych od 1 sierpnia 1990 r. do końca czerwca 2006 r. - poinformowało Ministerstwo Skarbu. W rekach państwa pozostało jeszcze 965 przedsiębiorstw.
Gospodarka -
Hezbollah gotowy do negocjacji
Hezbollah daje kolejne sygnały, że chciałby negocjować z Izraelem w sprawie wymiany więźniów. Po raz pierwszy sprecyzował, że chodzi mu wyłącznie o przebywających w izraelskich więzieniach Libańczyków.
Świat -
Kowalski: rejestracja Gilowskiej mogła być fikcyjna
Nie wykluczam, że Witold Wieczorek mógł fikcyjnie zarejestrować Zytę Gilowską jako agenta - zeznał b. szef lubelskiej SB Antoni Kowalski w procesie lustracyjnym b. wicepremier. On sam nie spotkał się z fikcyjną rejestracją.
Kraj -
Policja: nie było uchybień
Policja w Chodlu zachowała się zgodnie z procedurami - uznał specjalny zespół policjantów, badający okoliczności śmiertelnego postrzelenia przez funkcjonariusza 21-letniego motocyklisty, który nie zatrzymał się na wezwanie.
Kraj -
Neonazista zatrzymany
Policja zatrzymała 24-letniego sprawcę brutalnego napadu na działacza ruchu anarchistycznego Macieja D., którego dane wcześniej znalazły się na stronie organizacji "Krew i Honor" - poinformował komendant główny policji Marek Bieńkowski.
Kraj -
500 mln dla rolników
Wicepremier, minister rolnictwa Andrzej Lepper chciałby, by od przyszłego roku weszły w życie powszechne ubezpieczenia dla rolników na wypadek klęsk żywiołowych. Jego zdaniem, ich wprowadzenie ma kosztować budżet państwa 500 mln zł.
Kraj -
Koniec pomarańczowej rewolucji
Desygnowanie Wiktora Janukowycza na szefa rządu to ostateczny koniec pomarańczowej rewolucji; "okrągły stół" prezydenta Wiktora Juszczenki nie potwierdził jedności państwa, lecz jedność interesów zgromadzonych przy nim polityków.
Świat -
Golizna pod karą grzywny
Grzywną w wysokości 38 euro grozi zwolenniczkom topless i stringów mer Paryża Bertrand Delanoe.
Życie -
Liban: zbombardowane mosty
Izraelskie samoloty zbombardowały rano trzy strategiczne mosty pod Bejrutem, na trasie prowadzącej do portu Dżunija i na północ kraju a także elektrownię na południu Doliny Bekaa na wschodzie Libanu.
Świat -
Nieprzyjęty z powodu... Internetu
W Holandii pewna protestancka szkoła o bardzo surowych zasadach religijnych uzyskała w sądzie prawo odrzucenia podania o przyjęcie ucznia, u którego w domu jest Internet i telewizor, a jego siostra nosi spodnie.
Świat -
Godzina "W" - 62 lata po powstaniu
W 62. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, uczczono pamięć jego bohaterów. Kulminacyjnym punktem była uroczystość przed pomnikiem Gloria Victis na Cmentarzu Wojskowym. O 17, w godzinę "W", w stolicy rozległy się syreny.
Kraj -
Polska w "obozie brytyjskim"
Minister spraw zagranicznych Anna Fotyga potwierdziła, że w negocjacjach unijnego stanowiska w sprawie konfliktu w Libanie, Polska, znalazła się w "obozie brytyjskim", podkreślając konieczność rozbrojenia szyickiego Hezbollahu.
Kraj -
Jukos zbankrutował
Sąd Arbitrażowy w Moskwie ogłosił upadłość Jukosu, niegdyś jednego z największych koncernów naftowych w Rosji.
Gospodarka -
PZPN musi opuścić swoją siedzibę
Polski Związek Piłki Nożnej otrzymał pismo wzywające do opuszczenia zajmowanych lokali przy ulicy Miodowej 1 w Warszawie z dniem 31 sierpnia 2006. Pismo wystosowała kancelaria prawna reprezentująca właścicieli budynku.
Kraj -
500 mln zł dla rolników
500 mln zł rząd w tym i w przyszłym roku przeznaczy na program pomocy dla gospodarstw rolnych dotkniętych suszą - poinformował wicepremier, minister rolnictwa Andrzej Lepper po posiedzeniu rządu.
Kraj -
Kampania PiS zgodna z prawem
Zdaniem eksperta Państwowej Komisji Wyborczej Miłosza Wilkanowicza, w najnowszych billboardach PiS nie ma nawiązania do wyborów samorządowych, zatem nie ma podstaw, by traktować je jako element przedwcześnie rozpoczętej kampanii wyborczej.
Kraj -
Dyplomaci od Rydzyka
Przyszłych dyplomatów w nowym roku akademickim kształcić będzie Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu - zapowiada w komunikatach na antenie Radia Maryja dyrektor rozgłośni i rektor uczelni o. Tadeusz Rydzyk.
Kraj -
Statek z azbestem musi opuścić Polskę
Rotterdam, holenderski statek z azbestem, cumujący w porcie Gdańsku musi opuścić polskie wody terytorialne - poinformował na konferencji minister gospodarki morskiej Rafał Wiechecki.
Kraj -
LPR: wyższe kary za sprzedaż alkoholu nieletnim
Liga Polskich Rodzin proponuje, aby sprzedaż i podawanie alkoholu nieletnim było zagrożone karą pozbawienia lub ograniczenia wolności do lat dwóch. Obecnie grozi za to kara grzywny.
Kraj -
Sprawa "Die Tageszeitung" przekazana do Niemiec?
Prokuratura Okręgowa w Warszawie nie wyklucza przekazania do Niemiec śledztwa ws znieważenia prezydenta Lecha Kaczyńskiego przez niemiecką gazetę "Die Tageszeitung".
Kraj -
Blair zagra Terminatora?
Kiedy premier Wielkiej Brytanii Tony Blair wycofa się z życia politycznego, nie powinien mieć problemów ze znalezieniem pracy. Gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger ma dla niego filmową propozycję - rolę "Terminatora 4".
Życie -
Nie będzie ekstradycji stalinowskiej prokurator
Wielka Brytania odmówiła wszczęcia procedury ekstradycyjnej stalinowskiej prokurator wojskowej Heleny Wolińskiej, podejrzanej o bezprawne aresztowanie w latach 50. kilkunastu osób, w tym gen. Augusta Fieldorfa.
Świat -
Jutro rusza lustracja Gilowskiej
W środę Sąd Lustracyjny rozpocznie proces podejrzanej o "kłamstwo lustracyjne" b. wicepremier Zyty Gilowskiej. W dużej części będzie on zapewne jawny.
Kraj -
Izrael rozszerza ofensywę
Izraelski gabinet bezpieczeństwa w nocy zgodził się na rozszerzenie lądowej ofensywy wojsk izraelskich w Libanie - podali anonimowo wysocy izraelscy urzędnicy państwowi.
Świat -
Izrael wymieni żołnierzy na Libańczyków?
Izrael gotów jest wymienić dwu libańskich więźniów na uprowadzonych przez Hezbollah dwu izraelskich żołnierzy - podaje dziennik "Haarec" we wtorkowym numerze.
Świat -
Castro tymczasowo oddał władzę
Kubański przywódca Fidel Castro przeszedł operację z powodu krwawienia z układu pokarmowego i tymczasowo przekazał kierowanie państwem swemu młodszemu bratu Raulowi.
Świat -
48-godzinna przerwa w wojnie
Izrael zgadza się na natychmiastowe 48-godzinne zawieszenie nalotów lotniczych na południowy Liban. W tym czasie ma zbadać tragiczne bombardowanie w Kanie, w którym zginęło co najmniej 60 cywili.
Świat -
Tym razem lepsi Polacy
Polska pokonała w Łodzi Serbię i Czarnogórę 3:1 (25:23, 21:25, 25:18, 25:19) w meczu grupy A Ligi Światowej siatkarzy. W sobotę wygrali goście 3:1 (25:17, 21:25, 26:24, 25:21).
Życie -
Albion trzeszczy w szwach?
Utrzymanie wysokiego napływu do W. Brytanii imigrantów z nowych krajów UE również w 2007 roku może spowodować niewydolność wielu systemów, w tym socjalnego - ostrzega tajny dokument brytyjskiego MSW.
Świat -
Atak na Kanę
Ponad 60 osób, w tym 37 dzieci, zginęło w Kanie na południu Libanu na skutek uderzenia izraelskiej rakiety w trzypiętrowy budynek. UE żąda natychmiastowego rozejmu; Hezbollah i Hamas grożą odwetem.
Świat -
Libański premier dziękuje terrorystom
Premier Libanu Fuad Siniora podziękował Hezbollahowi, z którym dotąd nie miał najlepszych stosunków, za jego "poświęcenie" w wojnie z Izraelem.
Świat -
Pogróżki Caracas
Wenezuelski minister energetyki i ropy naftowej Rafael Ramirez zagroził, że jego kraj zaprzestanie eksportu ropy naftowej do USA, jeśli Waszyngton będzie zajmował wrogie stanowisko wobec władz w Caracas.
Świat -
Lepper: ubezpieczenia albo koalicja!
Jeśli w przyszłorocznym budżecie nie znajdą się pieniądze na dopłaty do ubezpieczeń powszechnych na wypadek klęsk dla rolników, nie będzie koalicji - grozi wicepremier, minister rolnictwa Andrzej Lepper.
Kraj -
Ikonowicz przekracza
Jechał zbyt szybko, a w dodatku nie miał prawa jazdy i zapiętych pasów. Policja zatrzymała lidera Nowej Lewicy, byłego szefa Polskiej Partii Socjalistycznej Piotra Ikonowicza.
Kraj -
Groźby z Teheranu
Iran zagroził, że odrzuci pakiet zachęt proponowany przez sześć światowych mocarstw, jeśli Rada Bezpieczeństwa przyjmie rezolucję przeciwną irańskiemu programowi atomowemu.
Świat -
Pamięć o powstaniu
Powstanie Warszawskiego było próbą - może skazaną na niepowodzenie, ale konieczną - wywalczenia niepodległego państwa polskiego w ówczesnej sytuacji - ocenił prezydent Lech Kaczyński podczas uroczystego spotkania z powstańcami.
Kraj -
Polska w nowej misji stabilizacyjnej w Libanie?
Polska weźmie udział w nieformalnym spotkaniu potencjalnych uczestników międzynarodowej wojskowej misji stabilizacyjnej w Libanie - poinformowało MSZ.
Kraj -
Niegroźna rakieta Kima
Próba z północnokoreańską rakietą dalekiego zasięgu Taepodong-2 zakończyła się całkowitym niepowodzeniem - poinformowały japońskie media. Analiza jej lotu wykazała, że jest ona jeszcze na bardzo niskim poziomie.
Świat -
Czas na wyparcie Hezbollahu
Izrael otrzymała od USA kolejny tydzień na operację przeciwko Hezbollahowi w Libanie - podał izraelski dziennik "Haaretz" na swojej stronie internetowej, "
Świat -
Pomocnik mafii?
Znany detektyw i b. poseł Samoobrony Krzysztof R. został zatrzymany przez ABW w związku z tzw. aferą paliwową. Miał on m.in. wyprać brudne pieniądze dla katowickiego bossa mafii paliwowej i w zamian za łapówki obiecać mu bezkarność.
Kraj -
Syria chce rozmów z USA ws. Libanu
Syryjski wiceminister spraw zagranicznych Fajsal Mekdad zadeklarował gotowość podjęcia rozmów z USA w celu położenia kresu konfrontacji zbrojnej między Hezbollahem a Izraelem.
Świat -
NATO na granicy izraelsko-libańskiej?
Izrael skłania się ku idei rozmieszczenie w Libanie południowym tymczasowych sił pokojowych pod dowództwem NATO, by mieć pewność, że w pasie przygranicznym nie będą działać bojówki Hezbollahu.
Świat -
Bo był za ciemny!
Marokańczyk, uczestnik festiwalu Wioska Teatralna, został poważnie ranny w ataku na tle rasistowskim, do jakiego doszło w nocy w Węgajtach (Warmińsko-Mazurskie). Ofiara z licznymi ranami trafiła do szpitala w Olsztynie.
Kraj -
Liban rozmawia z Izraelem
Władze libańskie za zgodą Hezbollahu prowadzą rozmowy z Izraelem o wymianie uprowadzonych żołnierzy izraelskich na osoby więzione w Izraelu. Do tej pory Izrael odmawiał takiej wymiany.
Świat -
Krwawa niedziela w Iraku
32 zabitych w Bagdadzie i 21 w Kirkuku. Taki jest bilans dwóch zamachów, w których użyto samochodów-pułapek.
Świat -
Trzęsienie na Sulawesi
Silne trzęsienie ziemi o sile 6,6 w skali Richtera nawiedziło w niedzielę indyjską wyspę Sulawesi. Lokalne władze obawiają się możliwości wystąpienia tsunami.
Świat -
Więcej ofiar tsunami
Rośnie liczba ofiar trzęsienia ziemi i wywołanych przez nie fal tsunami na indonezyjskiej wyspie Jawa. Ostatni bilans mówi o 668 ofiarach śmiertelnych i 287 zaginionych.
Świat -
Czwarta żona Kim Dzong Ila
Północnokoreański przywódca Kim Dzong Il ożenił się po raz czwarty. Jego wybranką została długoletnia współpracownica Kim Ok - podała południowokoreańska agencja Yonhap.
Życie