4 września 2006
-
Gala najpiękniejszych
102 kandydatki do tytułu Miss World prezentują się podczas niedzielnej gali zorganizowanej na ich powitanie w auli Politechniki Warszawskiej.
Życie -
Gołota pod nadzorem
Polski pięściarz Andrzej Gołota został skazany za nielegalne posiadanie broni przez sąd okręgowy w Chicago na sześć miesięcy nadzoru sądowego, bez konieczności stawiania się na rozmowy kontrolne.
Życie -
Plac Jana Pawła II w Paryżu
Mer Paryża Bertrand Delanoe wraz z arcybiskupem stolicy odsłonił przed katedrą Notre-Dame tablicę z nową nazwą miejsca - "Dziedziniec Notre-Dame - Plac Jana Pawła II".
Świat -
Osetia zestrzeliła gruzińskiego Mi-8
Władze Gruzji potwierdziły, że w separatystycznej Osetii Południowej został strącony gruziński śmigłowiec wojskowy. "Nikt nie zginął" i "nikt nie został ranny" - twierdzą gruzińskie władze.
Świat -
Kryzys w lubelskiej Platformie?
98 osób rezygnuje z członkostwa w lubelskiej Platformie Obywatelskiej - mówił na konferencji prasowej w Lublinie b. działacz PO Dariusz Jedlina. Szef lubelskiej Platformy zaprzecza.
Kraj -
Ostatnie dni Millera w NFZ
Premier Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w ciągu najbliższych kilku dni odwoła prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Jerzego Millera.
Kraj -
Prezydent: podpiszę ordynację samorządową
Prezydent Lech Kaczyński zapowiedział w niedzielę w Częstochowie, że podpisze nowelizację samorządowej ordynacji wyborczej wprowadzającą możliwość tworzenia bloków wyborczych.
Kraj -
Śledztwo w sprawie "niewolników" w Apulli
Włoski minister spraw wewnętrznych Giuliano Amato zwrócił się do komendanta głównego policji Gianniego de Gennaro o wszczęcie śledztwa w sprawie nieludzkiego traktowania cudzoziemskich pracowników w Apulii, zatrudnianych przy zbiorze...
Świat -
Dożynki Jasnogórskie
Na uroczystości związane z Ogólnopolską Pielgrzymka Rolników i Dożynki Jasnogórskie przybyli członkowie rządu i politycy, m.in. prezydent, premier i wicepremier Lepper oraz marszałek Sejmu Marek Jurek. Prezydent na Jasnej Górze...
Kraj -
Moskwa nie pozwala czcić ofiar Biesłanu
Oddział specjalny milicji OMON brutalnie rozpędził w niedzielę w Moskwie manifestację opozycji demokratycznej, która chciała upamiętnić ofiary ataku terrorystów na szkołę w Biesłanie w Osetii Północnej.
Świat -
Lewica razem z Demokratami
Liderzy SLD, SdPl, UP i Partia Demokratyczna-demokraci.pl podpisali porozumienie wyborcze pod hasłem "Porozumienie Lewicy i Demokratów +Wspólna Polska+".
Kraj -
Świeczki na grobie Jacka Kuronia
Setki osób, wśród nich Zbigniew Bujak, Tadeusz Mazowiecki, Andrzej Wielowieyski, Adam Michnik oraz b. prezydent Aleksander Kwaśniewski, zapaliły w niedzielę znicze na grobie Jacka Kuronia na warszawskich Powązkach.
Kraj -
Kryzys w koalicji?
Po wicepremierze Lepperze także wicepremier i minister edukacji Roman Giertych grozi, że Liga Polskich Rodzin nie poprze budżetu na 2007 r.
Kraj -
Pierwsza wygrana "złotek"
Polskie siatkarki odniosły pierwsze zwycięstwo w tegorocznym turnieju Grand Prix. W meczu grupy G w Ningbo pokonały Azerbejdżan 3:2 (25:21, 25:21, 19:25, 22:25, 15:13). Wcześniej - w Bydgoszczy, Seulu i Ningbo - Polki doznały ośmiu porażek.
Życie -
Koehler mówi "stop" ziomkostwom
Prezydent Horst Koehler zastopował Związek Wypędzonych (BdV) w jego dążeniach do zawłaszczenia problematyki wypędzonych - pisze niemiecki dziennik "Der Tagesspiegel".
Świat -
Nr 2 irackiej AL-Kaidy w areszcie
Aresztowano terrorystę nr. 2 w irackiej Al-Kaidzie Hamida Dżumaa Farida Al-Saidiego - poinformował doradca władz irackich do spraw bezpieczeństwa narodowego Muwafak ar-Rubaji.
Świat -
Repeta za złe zachowania
Amnestia dla maturzystów i powtarzanie klasy za złe zachowanie, to niektóre ze zmian, jakie czekają uczniów w nowym roku szkolnym, który rozpocznie się w poniedziałek.
Kraj -
Koniec misji SMART-1
Kosmiczną kolizją zakończyła się trzyletnia misja europejskiej sondy SMART-1, która rano o godzinie 7:42 czasu polskiego uderzyła o powierzchnię Księżyca w miejscu zwanym Jeziorem Doskonałości.
Życie -
Słowik dla Eltona Johna
Brytyjski gwiazdor muzyki pop, sir Elton John odebrał podczas 43. Sopot Festival w sopockiej Operze Leśnej "Złotego Słowika" za całokształt twórczości. Statuetkę wręczył mu osobiście były prezydent Lech Wałęsa.
Kultura -
Zatrzymany kurier do Biesłanu
Kurier z Moskwy, który przywiózł 200 egzemplarzy raportu parlamentarzystów, podważającego oficjalną wersję masakry sprzed dwóch lat w Biesłanie, został zatrzymany przez policję w tym mieście.
Świat -
3:1 dla Finów
Wynikiem 3:1 dla Finów zakończył się mecz Polska - Finlandia grupy A eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy, rozgrywany w Bydgoszczy.
Życie -
Afganistan: katastrofa samolotu NATO
Czternastu brytyjskich wojskowych zginęło w Afganistanie, kiedy samolot NATO, którym lecieli, rozbił się na południu kraju wskutek awarii technicznej.
Świat -
Papa Mobile 37 tys. funtów
Za 37 tys. funtów sprzedano na sobotniej aukcji starych samochodów w Dumfries jeden z dwóch papamobili Jana Pawła II. Ojciec Święty poruszał się nim w czasie wizyty duszpasterskiej w Anglii i Szkocji w 1982 r.
Świat -
Samo-obrona Kuronia
Próby okradania wielkiego autorytetu Jacka Kuronia szkodzą Polsce i Polakom i zasługują na zdecydowane potępienie" - brzmi stanowisko Rady Krajowej Samoobrony.
Kraj -
Nauczyciele obalą rząd Hamasu?
Czy strajk palestyńskich nauczycieli przesądzi o losie rządu Hamasu? W Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu Jordanu protestują prawie nie opłacani od marca tego roku nauczyciele szkół.
Świat -
Prezydent Niemiec na zjeździe ziomkostw
Niemcy nie powinni ignorować polskich obaw związanych z Centrum przeciwko Wypędzeniom, nawet, jeśli uznają je za nieuzasadnione - powiedział prezydent Horst Koehler uczestniczący w obchodzonym przez niemieckie ziomkostwa Dniu Stron...
Świat -
Wokół aborcji
Film niezależnego amerykańskiego filmowca 'Palindromy" koncentruje się na tematyce przerywania ciąży, starając się spojrzeć na problem z wielu perspektyw.
Kultura -
CBŚ w firmie zależnej od Eureko
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego (CBŚ) zaplombowali serwer firmy EuroCross International Poland, spółki świadczącej usługi assistance dla PZU.
Kraj -
Pielęgniarka ze stacji dializ w areszcie
Sąd w Ostrowie Wielkopolskim aresztował na wniosek Prokuratury Okręgowej w Kaliszu b. pielęgniarkę Renatę R. pod zarzutem nieprzestrzegania rygorów sanitarnych podczas dializ, co doprowadziło do zakażenia 48 pacjentów żółtaczką typu C.
Kraj -
Ósma porażka "złotek"
Chiny wygrały z Polską 3:0 (25:22, 25:15, 25:14) w meczu grupy G Grand Prix siatkarek w Ningbo. Była to ósma porażka polskiego zespołu, który w fazie grupowej tegorocznego cyklu nie odniósł jeszcze zwycięstwa.
Życie -
Lepper: PiS prze do wcześniejszych wyborów
Prawo i Sprawiedliwość dąży do przedterminowych wyborów parlamentarnych w przyszłym roku -oznajmił podczas posiedzenia Rady Krajowej Samoobrony w Kościelcu koło Częstochowy jej przewodniczący, wicepremier Andrzej Lepper.
Kraj -
Polacy pobici we włoskiej Apulli
Kolejny raz zrobiło się głośno o włoskiej Apulli, gdzie Polacy zmuszani byli do niewolniczej pracy. Tym razem za sprawą brutalnego pobicia Polaków przez imigrantów rumuńskich.
Kraj -
Kubot jak Fibak
Polski tenisista Łukasz Kubot jako pierwszy polski tenisista od 22 lat wystąpi w 1/16 wielkoszlemowego turnieju US Open. O awans do 1/8 finału zmierzy się z Rosjaninem Nikołajem Dawidienką, rozstawionym z numerem siódmym.
Życie -
Wyścig do ratuszy?
Największe polskie miasta to najbardziej łakomy kąsek dla partii politycznych w nadchodzących wyborach samorządowych. Choć kampania wyborcza oficjalnie się jeszcze nie zaczęła, w większości wystawiły już one swoich kandydatów.
Kraj -
"Nocna straż" z Wrocławia
We Wrocławiu rusza produkcja filmu Petera Greenawaya "Nightwatching" ("Nocna Straż"), opowiadającego przez pryzmat zagadki kryminalnej o życiu Rembrandta. Zagrają w nim m.in. polscy aktorzy.
Kultura -
Obława na terrorystycznych szkoleniowców
Kolejne czternaście osób aresztowano w antyterrorystycznej operacji w Londynie - podała brytyjska policja.
Świat -
Prezydent pozbawiony głosu
Przeciwnicy polityczni ustępującego prezydenta Meksyku Vicente Foxa nie dopuścili w piątek do wygłoszenia przez niego w meksykańskim Kongresie ostatniego orędzia o stanie państwa. Fox przekazał je na piśmie.
Świat -
Comandante wraca do zdrowia
Kubańska telewizja pokazała w piątek nowe zdjęcia ze spotkania Fidela Castro z prezydentem Wenezueli Hugo Chavezem. Wyglądał dużo lepiej niż w materiale sprzed niemal trzech tygodni.
Świat -
Nie chcą patrona zbrodniarza
Kilka tysięcy demonstrantów protestowało w piątek serbskim mieście Nowy Sad przeciwko planom nadania jednej z ulic imienia nieżyjącego byłego prezydenta Jugosławii Slobodana Miloszevicia, oskarżonego o zbrodnie ludobójstwa.
Świat -
Mattafix i Stachursky triumfatorami Sopotu
Brytyjski duet Mattafix otrzymał w sopockiej Operze Leśnej główną nagrodę w postaci statuetki Bursztynowego Słowika i 40 tys. zł., przyznaną przez jury 43. Sopot Festival organizowanego przez stację TVN.
Kultura -
Miller odejdzie z NFZ
Minister zdrowia Zbigniew Religa wystąpił w piątek z wnioskiem o odwołanie szefa NFZ Jerzego Millera - poinformował minister w Kancelarii Premiera Przemysław Gosiewski.
Kraj -
Misski już w Polsce
Tłum fotoreporterów powitał na warszawskim Okęciu kandydatki do tytułu Miss World 2006, które przyleciały podbijać serca Polaków. W czasie miesięcznego zgrupowania odwiedzić mają Pomorze, Zakopane i Kotlinę Kłodzką.
Życie -
Początek roku w Wadowicach
Premier Jarosław Kaczyński i metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz wzięli w piątek udział w uroczystościach 140-lecia gimnazjum i liceum im. Marcina Wadowity w Wadowicach oraz inauguracji roku szkolnego.
Kraj -
Premier: Europa powinna mieć własną armię
Polski premier Jarosław Kaczyński oświadczył w wywiadzie dla telewizji EuroNews, że Europa powinna mieć "własną siłę wojskową", aby móc być partnerem dla Stanów Zjednoczonych i Chin.
KrajŚwiat -
Mniej ofiar katastrofy w Iranie
Co najmniej 30 osób zginęło w pożarze samolotu lądującego w Meszhedzie, na północnym wschodzie Iranu - poinformowała irańska telewizja. Wcześniej informowano o około stu ofiarach śmiertelnych.
Świat -
Mercano wylądował
Marsjanin Mercano, bohater animowanego filmu Juana Antina wylądował właśnie w polskich kinach. Film ten to pierwsza propozycja nowego polskiego dystrybutora - firmy Manana.
Kultura -
Nowy akt oskarżenia wobec Andrzeja S.
Jest nowy akt oskarżenia wobec sądzonego za pedofilię psychologa Andrzeja S. Odpowie on za molestowanie dwóch dziewczynek podczas "terapii", co wyszło na jaw, gdy na jego procesie kobieta rozpoznała swe dziecko na zdjęciu znalezionym u...
Kraj -
Trwa spór o Mojzesowicza
Wicepremier Andrzej Lepper poinformował, że przedstawił premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu dowody przemawiające za odwołaniem Wojciecha Mojzesowicza (PiS) z funkcji szefa sejmowej komisji rolnictwa.
Kraj -
Indeks słońca
Fundusz wczasów prywatnych, czyli kiedy było najtaniej na wakacjach
Gospodarka -
Premier: moje spotkanie z Bushem jest omawiane
Premier Jarosław Kaczyński powiedział, że kwestia jego ewentualnego spotkania z prezydentem George`em Bushem podczas wizyty w USA jest w tej chwili omawiana i byłoby mu miło, gdyby do niej doszło.
Świat -
Zarzuty dla pracowników stacji dializ
Zarzut "nieprzestrzegania rygorów sanitarnych wymaganych w procesie dializy" postawiła prokuratura byłemu ordynatorowi i byłej pielęgniarce stacji dializ w Ostrowie Wielkopolskim. Doszło tam do zakażenia 48 pacjentów żółtaczką typu C.
Kraj -
Nike 2006: Masłowska obok Szymborskiej
"Dwukropek" Wisławy Szymborskiej, "Paw królowej" Doroty Masłowskiej i "Lubiewo" Michała Witkowskiego to niektóre tytuły, które znalazły się w finale nagrody literackiej Nike 2006.
Kultura -
Włosi wychodzą z Iraku
Rozpoczyna się końcowa faza ewakuacji włoskich wojsk z Iraku. Kontyngent ma zostać wycofany w ciągu 45 dni.
Świat -
Tusk wzywa do solidarności
O zgodę, solidarność i współpracę z opozycją w kształtowaniu polityki zagranicznej, która zapewni Polsce bezpieczeństwo i silną pozycję w Europie i świecie zaapelował lider PO Donald Tusk składając wieniec pod pomnikiem Obrońców Poczty...
Kraj -
Glinki nie ma, problem jest
Problem jest, choć wszyscy udają że problemu nie ma, tak były trener reprezentacji Polski siatkarek Zbigniew Krzyżanowski skomentował ostatnie wydarzenia w reprezentacji Polski, przebywającej w Chinach na trzecim turnieju Grand Prix. Z...
Życie -
Genowy pogromca czerniaka
Terapia genowa uwolniła od złośliwego czerniaka dwóch pacjentów, którym konwencjonalne metody leczenia nie dawały szans - poinformował w najnowszym wydaniu pisma "Science" dr Steve Rosenberg z amerykańskiego Narodowego Instytutu Raka.
Życie -
Steinbach trzyma się "wypędzenia"
Postulat marszałka Sejmu Marka Jurka, by stosowane w Niemczech pojęcie "wypędzenie" zastąpić terminem "przesiedlenie", nie spodobało się przewodniczącej niemieckiego Związku Wypędzonych (BdV) Erice Steinbach.
KrajŚwiat -
Grass rezygnuje z nagrody
Niemiecki pisarz Guenter Grass zrezygnował z nagrody "Bruecke-Preis" miasta Goerlitz ze względu na dyskusję związaną z jego wojenną przeszłością - poinformował "Frankfurter Allgemeine Zeitung".
Świat -
1 września, godz. 4.45
O 4.45 - godzinie, kiedy padły pierwsze strzały z pancernika "Schleswig Holstein" w kierunku Westerplatte - rozpoczęły się uroczystości upamiętniające 67. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wzięli w nich udział m.in. wicepremier Roman...
Kraj -
Ernesto prawie jak huragan
Przechodzącemu ad Karoliną Północną tropikalnemu sztormowi Ernesto niewiele brakuje do huraganu. Intensywnym deszczom towarzyszy wichura wiejąca z prędkością 235 kilometrów na godzinę.
PogodaŚwiat -
Kalifornia bierze się za emisję gazów
Zgromadzenie stanowe Kalifornii, największego stanu USA pod względem liczby ludności, jako pierwsze w USA przyjęło ustawę zmierzającą do przeciwdziałania zmianom klimatycznym poprzez ograniczenie emisji "gazów cieplarnianych".
Świat -
List przeciw "plugawieniu dorobku 'S'"
List sprzeciwiający się "plugawieniu dorobku +Solidarności+" wystosowało do prezydenta Lecha Kaczyńskiego dziewięć osób, które tego dnia zostały odznaczone przez L. Kaczyńskiego z okazji 26. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.
Kraj -
Prezydent o sukcesie porozumień gdańskich
Według prezydenta Lecha Kaczyńskiego, tzw. porozumienia gdańskie to największy sukces powojennej Polski.
Kraj -
Bush zapowiada zwycięstwo w Iraku
W trwającym prawie godzinę przemówieniu, wygłoszonym do weteranów w Salt Lake City w stanie Utah, prezydent George Bush oświadczył, że wbrew wątpliwościom sceptyków, USA odniosą zwycięstwo w Iraku.
Świat -
"Krzyk" Muncha odnaleziony
Odnaleziono słynne obrazy Edvarda Muncha "Krzyk" i "Madonna", skradzione w 2004 roku - podała policja w stolicy Norwegii, Oslo.
Kultura -
Bandyci napadli na konwój
Zamaskowani bandyci napadli po południu w Sosnowcu na konwojentów, transportujących pieniądze jednej z administracji budynków mieszkalnych. Ukradli ok. 50 tys. zł.
Kraj -
Rokita: PiS proponował mi stanowisko premiera
Jeden z liderów Platformy Obywatelskiej Jan Rokita powiedział, że wiele razy politycy PiS proponowali mu objęcie fotela premiera. Dodał, że nigdy takich propozycji nie odbierał jako "poważnych propozycji politycznych".
Kraj -
70 odznaczonych działaczy "S"
Konsekwentnie będzie przywracana pamięć o polskiej historii - zapewnił w Gdańsku prezydent Lech Kaczyński, który w czwartek, z okazji 26. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych, odznaczył ponad 70 osób zasłużonych dla "Solidarności".
Kraj -
Odnalazł się Stanisław Alot
Były prezes ZUS Stanisław Alot odnalazł się w szpitalu w Radomiu, gdzie trafił po wypadku busa, którym wracał we wtorek do domu w Rzeszowie. Jego stan jest poważny.
Kraj -
Kaczyńscy obrażają Matkę Boską?
Poseł PiS Jan Filip Libicki złożył w Prokuraturze Rejonowej w Poznaniu zawiadomienie o znieważeniu władz Polski i przedmiotu czci religijnej przez autorów plakatu przedstawiającego Matkę Boską Częstochowską z twarzą mężczyzny i dwoma...
Kraj -
Akwarium bez rybek
Dla utrzymania "kotwicy budżetowej" na poziomie 30 mld zł niezbędne jest, aby wydatki państwa nie przekroczyły 243 mld zł. Tymczasem szefowie resortów żądają kwoty o około 100 mld zł większej (40 proc. planowanych rozchodów!).
Gospodarka -
Gdańscy radni nie zaproszą Grassa
Gdańscy radni wysłuchali informacji prezydenta miasta Pawła Adamowicza na temat jego korespondencji z Guenterem Grassem. Gościem sesji rady był poseł Jacek Kurski (PiS).
Kraj -
Emerytka winna pomówienia Wassermanna
Krakowski sąd warunkowo umorzył na dwa lata postępowanie karne wobec Wandy Gąsior, emerytowanej nauczycielki z Nowej Huty w procesie o pomówienie Zbigniewa Wassermanna. Sąd uznał jednak, że Gąsior jest winna pomówienia.
Kraj -
Prezydent: nie ja nie chciałem Wałęsy
Prezydent Lech Kaczyński powiedział w Gdańsku, że to "nie z jego inicjatywy" były prezydent Lech Wałęsa nie bierze udziału w oficjalnych obchodach 26. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.
Kraj -
RIP: uznać Gilowską agentem SB
Zastępca rzecznika interesu publicznego Jerzy Rodzik złożył wniosek o uznanie b. wicepremier Zyty Gilowskiej agentem SB. Wyrok ma zapaść 6 września.
Kraj -
Ujazdowski w obronie Kuronia
Jako "niedopuszczalną i oburzającą" określił minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Ujazdowski środową wypowiedź wicepremiera Romana Giertycha na temat Jacka Kuronia. Giertych nie wprost nazwał go zdrajcą.
Kraj -
DW "Kommiersant" bliżej Gazpromu
Dom Wydawniczy "Kommiersant", wydający dziennik o tym samym tytule, został sprzedany związanemu z Gazpromem przedsiębiorcy z branży hutniczej Aliszerowi Usmanowowi.
Świat -
Chiny: pięć lat za dziennikarstwo
Dziennikarz singapurskiej gazety "The Straits Times", 55-letni Ching Cheong, został skazany przez sąd w Pekinie na pięć lat więzienia za działalność wywiadowczą na rzecz Tajwanu
Świat -
Kaczyński nie oczarował
W przeciwieństwie do wielu polskich mediów, zachodnia prasa najczęściej nienajlepiej, a w najlepszym razie z rezerwą ocenia wizytę premiera Kaczyńskiego w Brukseli. Postrzega ją jako wezwanie na "dywanik". Wskazuje też m.in. na brak...
KrajŚwiat -
USA: Żydzi zrezygnowali z walki o zwrot mienia w Polsce
Żydzi amerykańscy starający się o restytucję swego mienia w Polsce w sądach w USA zrezygnowali z wniesienia do Sądu Najwyższego odwołania od niekorzystnych dla siebie orzeczeń sądów niższych instancji.
KrajŚwiat -
Premier w Brukseli rozwiewa wątpliwości
Pierwsze spotkanie premiera Polski Jarosława Kaczyńskiego i szefa Komisji Europejskiej Jose Barroso w Brukseli, było - jak sami przyznali - okazją do rozwiania obaw i wątpliwości we wzajemnych stosunkach.
KrajŚwiat -
150 świadków przed komisję bankową
Sejmowa komisja śledcza ds. banków i nadzoru bankowego ustaliła, że przesłucha ponad 150 świadków. Po zbadaniu sprawy fundacji Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych, komisja zajmie się upadłością Banku Staropolskiego.
Kraj -
Borrell dziękuje Kaczyńskiemu
Dziękuję za wyjaśnienie drażliwych kwestii - powiedział po spotkaniu z premierem Jarosławem Kaczyńskim przewodniczący Parlamentu Europejskiego Josep Borrell.
KrajŚwiat -
PO: "nie" dla przestępców w parlamencie
Platforma Obywatelska proponuje dokonanie takiej zmiany w konstytucji, aby w parlamencie nie mogły zasiadać osoby skazane prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne, ścigane z oskarżenia publicznego.
Kraj -
Jedyny arabski noblista nie żyje
Egipski pisarz Nadżib Mahfuz, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury z 1988 r., zmarł w szpitalu w Kairze w wieku 94 lat - poinformowały źródła oficjalne.
Kultura -
Tusk: Kurski skłamał o billboardach
To nieprawda - tak Donald Tusk nazwał przed sądem wypowiedź posła PiS Jacka Kurskiego o tym, że kampania billboardowa kandydata PO na prezydenta była częściowo finansowana z pieniędzy PZU. Kurski nie wycofuje się z zarzutu.
Kraj -
O co chodziło Macierewiczowi?
Antoni Macierewicz mówił o działalności niektórych b. ministrów spraw zagranicznych III RP przed 1989 rokiem i na rzecz PRL-owskich służb specjalnych.
Kraj -
LPR: odebrać Kuroniowi Orła Białego
Posłowie LPR poinformowali, że jeśli potwierdzą się informacje o - ich zdaniem - współpracy Jacka Kuronia z SB, to zwrócą się do kapituły przyznającej Order Orła Białego o weryfikację takiej decyzji.
Kraj -
Manewry dyplomatyczne
Niemiecka marynarka wojenna nie dopatrzyła się naruszenia prawa podczas manewrów 16 sierpnia w Zatoce Pomorskiej. Jak mówi strona niemiecka, sekretarz stanu w niemieckim MSZ podczas spotkania w tej sprawie z przedstawicielami poslkiego...
Świat -
Szwecja milczy ws. gazociagu
Wbrew wcześniejszym deklaracjom, Szwecja nie postulowała przeniesienia Gazociagu Północnego na ląd. Mimo to przyszłość gazociagu nie jest jasna; w podpisanej umowie między partnerami z Niemiec i Rosji brak bowiem parametrów finansowych -...
Gospodarka -
Odznaczenia za Sierpień' 80
33 osoby, w tym sześć pośmiertnie, otrzymały z rąk prezydenta odznaczenia w 26. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych w Szczecinie. "To uczczenie bohaterów, to odznaczenia za tamte lata" - powiedział prezydent Lech Kaczyński w...
Kraj -
"Publikacja 'Rzeczpospolitej' nie obraża Muzułmanów"
Publikacja karykatur Mahometa przez dziennik "Rzeczpospolita" nie obrażała uczuć religijnych wyznawców islamu - uznała stołeczna prokuratura i umorzyła śledztwo w tej sprawie.
Kraj -
List gończy za Uspaskich
Viktor Uspaskich, milioner, Rosjanin z pochodzenia, założyciel najliczniejszego ugrupowania politycznego na Litwie - Partii Pracy i b. litweski minister gospodarki, jest poszukiwany międzynarodowym listem gończym.
Świat -
Premier w Brukseli wyjaśni nieporozumienia
Nie ma problemu wizerunku Polski w świecie, są nieporozumienia. A kiedy jest nieporozumienie, to trzeba je wyjaśnić - powiedział premier Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla belgijskiego dziennika "Le Soir", który ukazał się w dniu...
KrajŚwiat -
Centrum Wiesenthala: cofnąć wizę Chatamiemu
Centrum im. Szymona Wiesenthala zaprotestowało przeciwko przyznaniu amerykańskiej wizy byłemu prezydentowi Iranu Mohammadowi Chatamiemu. Iran wielokrotnie publicznie wyrażał swą wrogość w stosunku do Izraela.
Świat -
Prezydent: nie prowadziłem rozmów z SB
W związku z wypowiedzią Lecha Wałęsy Kancelaria Prezydenta poinformowała, że Lech Kaczyński nigdy nie był upoważniany przez Wałęsę do prowadzenia rozmów lub negocjacji z funkcjonariuszami SB i nigdy o takie upoważnienie nie zabiegał.
Kraj -
Ostateczne porozumienie ws. Gazociągu Północnego
Rosyjski Gazprom oraz niemieckie E.ON-Ruhrgas i BASF podpisały w Moskwie porozumienie końcowe, dotyczące budowy Gazociągu Północnego z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie.
Gospodarka -
Wałęsa: to ja upoważniłem Kuronia
Lech Wałęsa, komentując informację o znalezieniu w IPN dokumentów dowodzących, że Jacek Kuroń w połowie lat 80. prowadził ze SB rozmowy o charakterze negocjacji politycznych, powiedział, iż miał on do tych kontaktów jego upoważnienie i...
Kraj -
Giertych: misja Wildsteina dobiega końca
Roman Giertych uważa, że misja Bronisława Wildsteina w telewizji publicznej dobiega końca, a jego odejście nastąpi "w ciągu miesiąca". Sam Wildstein mówi, że jest "wzruszony" troskliwością wicepremiera, ale nic mu nie wiadomo, by miał...
Kraj -
Nowa ramówka TVP
Stałe pasmo publicystyczne "Nie ma przebacz", brak programu "Forum", nowe programy kulturalne i dla dzieci - tak w skrócie wygląda jesienna ramówka telewizji publicznej.
Kultura -
Przywódca radykalnych mormonów aresztowany
Policja aresztowała w pobliżu Las Vegas 50-letniego Warrena S. Jeffsa, przywódcę fundamentalistycznej sekty mormońskiej praktykującej poligamię.
Świat -
Bankowa komisja śledcza niekonstytucyjna?
Trybunał Konstytucyjny zbada, czy powołanie sejmowej komisji śledczej ds. banków i nadzoru bankowego jest zgodne z konstytucją - wynika z informacji, zamieszczonej na stronach Trybunału.
Kraj -
Biela nie był TW
Senator Adam Biela nie był tajnym i świadomym współpracownikiem SB - orzekł Sąd Lustracyjny, uznając za "zupełnie bezpodstawne" zarejestrowanie go przez lubelską SB w 1984 r. jako tajnego współpracownika.
Kraj -
Od jutra łagodniejsze kontrole na lotniskach
Od środy zostaną złagodzone restrykcje na polskich lotniskach, wprowadzone po udaremnionej próbie ataku terrorystycznego w Londynie.
Kraj -
Sokoły śmierci
Organizacja o nazwie "Sokoły Wolności Kurdystanu" przyznała się do przeprowadzenia poniedziałkowego zamachu w Antalyi, w którym zginęły trzy osoby, a 20 zostało rannych.
Świat -
Libia chce śmierci bułgarskich pielęgniarek
Libijski prokurator ponownie zażądał utrzymania wyroku kary śmierci dla pięciu pielęgniarek bułgarskich i palestyńskiego lekarza, oskarżonych o spowodowanie epidemii AIDS w szpitalu dziecięcym w Benghazi w roku 1998.
Świat -
Prof. Bartoszewski opuszcza Radę PISM
Były minister spraw zagranicznych prof. Władysław Bartoszewski zrezygnował z funkcji przewodniczącego Rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Oświadczył, że jego decyzja jest nieodwołalna. Minister Fotyga nie poczuwa sie do winy.
Kraj -
Samoobrona bierze budownictwo
Samoobrona ma trzech kandydatów na stanowisko ministra budownictwa, m.in. byłego szefa sejmowej komisji śledczej ds. PKN Orlen Andrzeja Aumillera. Tyle że na stanowisku szefa tego resortu na razie nie ma wakatu.
Kraj -
Diwanija pod kontrolą
Wojska irackie odzyskały kontrolę nad Diwaniją w południowym Iraku. Bojówkarze radykalnego duchownego szyickiego Muktady as-Sadra, którzy dzień wcześniej opanowali pół miasta, wycofali się po kilkunastu godzinach zaciętych starć. W...
Świat -
Rosja nie walczy z tarczą
Moskwa nie protestuje już przeciwko amerykańskim planom budowy tarczy antyrakietowej - ocenia dziennik "Wriemia Nowostiej", relacjonując niedzielne rozmowy ministrów obrony USA i Rosji Donalda Rumsfelda i Siergieja Iwanowa w Fairbanks,...
Świat -
Nieprzypadkowa śmierć dyplomaty?
Tragicznie zmarły przed tygodniem w Brześciu, na Białorusi, litewski dyplomata Vytautas Pociunas mógł wypaść przez okno hotelu po wypiciu zatrutego drinka - podejrzewa wileński dziennik "Lietuvos Rytas".
Świat -
USA wpuszczą Chatamiego
Były prezydent Iranu Mohammad Chatami, zaproszony do Nowego Jorku przez sekretarza generalnego ONZ, otrzyma amerykańską wizę - poinformował Departament Stanu USA.
Świat -
Meksyk: walka powyborcza
Mimo że meksykański trybunał rozstrzygający spory wyborcze, przyznał zwycięstwo prawicowemu kandydatowi Felipe Calderonowi, nadal trwa walka o fotel prezydenta. Rywal Calderona uznał się nawet za ofiarę "zamachu stanu".
Świat -
"Halka" na Florydzie
Opera w Sarasocie na Florydzie wystawi w tegorocznym sezonie zimowym "Halkę" Stanisława Moniuszki. To pierwsze wystawienie polskiej opery na scenie profesjonalnego teatru operowego w USA.
Kultura -
Kolejny zamach?
Trzy osoby zginęły, a kilkadziesiąt zostało rannych w wybuchu, do którego doszło w centrum miasta Antalya w południowej Turcji. Był to prawdopodobnie kolejny, po niedzielnym, zamach terrorystyczny.
Świat -
Nowy prezes TP SA
Nowym prezesem Telekomunikacji Polskiej będzie od 6 listopada Maciej Witucki w miejsce dotychczasowego prezesa spółki Marka Józefiaka - poinformował szef rady nadzorczej TP SA Andrzej K. Koźmiński.
Gospodarka -
Ziobro: to atak na prokuratora generalnego
"To niezwykle smutne, że skoro nie można nic +znaleźć+ na doskonałego prokuratora, jakim jest Janusz Kaczmarek, atakuje się jego najbliższą rodzinę" - skomentował skandal z przyjęciem syna Kaczmarka na studia prawnicze minister...
Kraj -
Szwecja: zbadać Gazociąg Północny
Projekt budowy Gazociągu Północnego powinien być poddany ekspertyzie pod kątem jego konsekwencji ekologicznych i politycznych - powiedział Jan Eliasson, minister spraw zagranicznych Szwecji, która ma poważne wątpliwości co do projektu.
Świat -
Kuba po Castro
Zdaniem administracji USA, komunistyczny reżim na Kubie przetrwa jakiś czas nawet po śmierci Fidela Castro - twierdzi poniedziałkowy "Washington Times", powołując się na anonimowych przedstawicieli rządu.
Świat -
Biesłan zgotowały służby specjalne
Nieudolny szturm na szkołę w Biesłanie, w Osetii Północnej, był zaplanowany przez służby specjalne - twierdzi Jurij Sawieliew, członek parlamentarnej komisji, która badała okoliczności dramatu. Władze utrzymują, że sprowokowały go...
Świat -
Pół Diwanii w rękach Armii Mahdiego
Od 34 do 70 Irakijczyków, w tym co najmniej 20 żołnierzy, zginęło w starciach ulicznych w Diwanii; w Bagdadzie bomba samochodowa zabiła 16 osób, w tym 10 policjantów, przed budynkiem MSW. Ogółem w walkach i zamachach zginęło w...
Świat -
Lepper: Mojzesowicz musi odejść
Wicepremier i minister rolnictwa Andrzej Lepper powtórzył, że Samoobrona złoży wniosek o odwołanie szefa komisji rolnictwa Wojciecha Mojzesowicza (PiS). Podkreślił jednocześnie, że koalicja będzie trwać.
Kraj -
PSL-Piast z PiS-em
Wspólny start w wyborach parlamentarnych i samorządowych oraz do Parlamentu Europejskiego przewiduje m.in. podpisana w poniedziałek przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i lidera PSL-Piast Zdzisława Podkańskiego umowa o partnerstwie...
Kraj -
PZPN: "lista Fryzjera" to pomówienia
Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej nie jest znana żadna "lista Fryzjera" - brzmi oświadczenie PZPN. Listę sędziów, którzy mieli być zamieszani w aferę korupcyjną, opublikował "Przegląd Sportowy" w sobotnim wydaniu.
Kraj -
Poprawianie polsko-niemieckiej historii
Kontrowersyjnymi tematami z polsko-niemieckiej historii zajmie się w przyszłym roku w Krzyżowej wspólna polsko-niemiecka konferencja polityków i historyków - ustalili w Berlinie marszałek Sejmu Marek Jurek i przewodniczący Bundestagu...
Kraj -
Ostra reprymenda dla Macierewicza
Minister obrony narodowej Radosław Sikorski poinformował, że udzielił pisemnego upomnienia wiceministrowi w tym resorcie Antoniemu Macierewiczowi, który zarzucił kilku byłym szefom MSZ współpracę z sowieckim wywiadem.
Kraj -
Mojzesowicz w szpitalu
Poseł Mozjesowicz (PiS) trafił do szpitala miejskiego w Bydgoszczy z dolegliwościami sercowymi - poinformował dyrektor szpitala.
Kraj -
Stalinowski śledczy: to nie było znęcanie
Stalinowski śledczy Kazimierz T. przyznał się do "długotrwałego przesłuchiwania" gen. Stefana Mossora, posądzanego w latach 50. o rzekomy spisek w wojsku. Twierdzi jednak, że się nad nim nie znęcał.
Kraj -
Majewski zażąda 1,5 mln zł od Giertycha
1,5 mln zł zadośćuczynienia za straty moralne zamierza domagać się znany satyryk Szymon Majewski od wicepremiera, ministra edukacji narodowej Romana Giertycha.
Kraj -
Michalkiewicz nie znieważył celowo Żydów
Prokuratura Rejonowa w Toruniu umorzyła śledztwo w sprawie publicznego znieważenia ludności żydowskiej w felietonie Stanisława Michalkiewicza, wyemitowanym na antenie Radia Maryja.
Kraj -
Dell w Łodzi
Dell rozmawia z łódzkimi władzami samorządowymi o "fundamentalnych kwestiach", związanych z budową fabryki, w której pracę może znaleźć tysiąc osób. W Łodzi ma zostać wybudowana fabryka tego producenta komputerów.
Gospodarka -
Sztorm Ernesto zagraża Atlantisowi
Amerykańska agencja kosmiczna NASA planuje zdjęcie wahadłowca Atlantis z rampy startowej na Florydzie w obawie przed zbliżającym się sztormem tropikalnym Ernesto.
Świat -
Turecki kryminał o zamachu na papieża
Zamach na Benedykta XVI w czasie wizyty w Stambule jest tematem bijącego rekordy popularności kryminału, który ukazał się w Turcji na trzy miesiące przed pielgrzymką papieża do tego kraju.
Kultura -
Porwana Austriaczka o swoich przeżyciach
18-letnia Austriaczka Natascha Kampusch, porwana i więziona przez osiem lat, zaczyna opowiadać o swoich przejściach. W Wiedniu opublikowano jej pierwszą pisemną relację.
Świat -
Doradca Leppera groził policjantom
Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Andrzej Lepper odwołał swojego doradcę Ryszarda J. Policja przedstawiła mu zarzuty stawiania czynnego oporu, znieważenia funkcjonariuszy i stosowania gróźb karalnych.
Kraj -
SLD chce ujawniać pedofilów
Możliwość sprawdzenia, czy osoba zatrudniona do pracy z dziećmi nie była karana za pedofilię, przewiduje projekt zmian w przepisach o Krajowym Rejestrze Karnym. Projekt ten imieniu SLD złożyła w Sejmie Katarzyna Piekarska.
Kraj -
Ruszyły zdjęcia do "Misia 2"
W klasztorze kamedulskim w Wigrach rozpoczęły się zdjęcia do filmu "Miś 2". Ekipa filmowa będzie pracowała na Suwalszczyźnie około tygodnia - obraz będzie kręcony także na wiadukcie w Stańczykach oraz w Suwałkach.
Kultura -
Skandal z wypędzonymi w tle
Przedstawiciel niemieckiego rządu Hermann Schaefer wywołał skandal podczas uroczystości otwarcia festiwalu sztuki w Weimarze, organizowanego pod hasłem "Pamięć Buchenwaldu" - podają niemieckie media.
KrajŚwiat -
Dorn: zwalnianie OZI niezgodne z prawem
Minister spraw wewnętrznych i administracji Ludwik Dorn uważa, że senacka poprawka do ustawy lustracyjnej zakładająca nakaz zwalniania z pracy osób zakwalifikowanych jako osobowe źródło informacji jest niezgodna z prawem.
Kraj -
Cztery zamachy w Turcji
Dziesięciu Brytyjczyków i jedenastu Turków zostało rannych w serii eksplozji, do jakich doszło w niedzielę około północy w tureckim kurorcie Marmaris. Sześć osób zostało rannych w tym samym czasie w wybuchu w Stambule.
Świat -
Zatrzymano sprawcę tragicznego wypadku
Dwóch robotnków drogowych zginęło rano w Zawierciu, potrącenych przez bmw. Kierowcę, który uciekł z miejsca wypadku i dwa kilometry dalej porzucił auto, zatrzymano po 15 godzinach, gdy bawił się z dziewczyną na imprezie.
Kraj -
Katastofa awionetki w Warszawie
W wypadku awionetki, która w niedzielę po południu spadła w Warszawie na wiadukt przy ulicy Marymonckiej, zginęły dwie lecące nią osoby - instruktor i uczeń. Nie ucierpiał nikt postronny.
Kraj -
Hezbollah żałuje uprowadzenia Izraelczyków
Przywódca Hezbollahu szejk Hasan Nasrallah oświadczył, że jego organizacja nie uprowadziłaby dwóch izraelskich żołnierzy, gdyby wiedział, że istnieje "choć jednoprocentowa pewność", że doprowadzi to do izraelskiej agresji na Liban.
Świat -
Kubica 12. w Grand Prix Turcji
Robert Kubica (BMW Suber) zajął 12. miejsce w rozegranym na torze Istanbul Racing Circuit wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Turcji. Zwyciężył kierowca zespołu Ferrari Brazylijczyk Felipe Massa, który wystartował do wyścigu z pole position.
Życie -
Katastrofa samolotu w USA
Samolot z 50 osobami na pokładzie rozbił się w niedzielę rano w okolicach lotniska w Lexington w amerykańskim stanie Kentucky. Jest dużo ofiar, ale co najmniej jedna osoba przeżyła.
Świat -
Kwaśne deszcze zagrożeniem w Chinach
Na ok. jednej trzeciej terytorium Chin padają kwaśne deszcze stwarzając poważne zagrożenie dla upraw rolnych - poinformował Sheng Huaren, przewodniczący stałego komitetu parlamentu chińskiego.
Świat -
Huragan Ernesto przybiera na sile
Coraz silniejszy tropikalny sztorm Ernesto ma przejść w niedzielę nad Jamajką i Haiti. Zagrożone są też należące do Wielkiej Brytanii Wyspy Kajmany i Kuba.
Świat -
PZPN zajmie się "listą Fryzjera"
Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej poprosi o wyjaśnienia sędziów, których nazwiska w kontekście afery korupcyjnej znalazły się na opublikowanej przez "Przegląd Sportowy" "Liście Fryzjera".
Kraj -
Start Atlantisa przesunięty
NASA ogłosiła w sobotę wieczorem, że zaplanowany na godz. 21.30 czasu polskiego w niedzielę start wahadłowca Atlantis został odroczony o 24 godziny, ale nie podała przyczyn.
Świat -
Odwołanie Mojzesowicza zagrozi koalicji
Samoobrona domaga się odwołania z funkcji przewodniczącego sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi Wojciecha Mojzesowicza (PiS). Rzecznik PiS Adam Bielan uważa, że może to oznaczać koniec koalicji.
Kraj -
Uczucie na morzu
"Życie ukryte w słowach" to hiszpański dramat, który od piątku gości w naszych kinach. W rolach głównych występują Sarah Polley i Tim Robbins.
Kultura -
Zakaz aborcji wpisany do konstytucji?
Liga Polskich Rodzin zaapelowała do wszystkich parlamentarzystów o poparcie dla wprowadzenia do konstytucji zapisu, chroniącego życie ludzie od momentu poczęcia. Głosowanie stosownej poprawki w parlamencie ma odbyć się za półtora tygodnia.
Kraj -
Kubica wystartuje z czwartej linii
Robert Kubica z teamu BMW-Sauber, który uzyskał dziewiąty wynik (1.27,405) podczas sobotniej sesji kwalifikacyjnej przed wyścigiem o Grand Prix Turcji Formuły 1, wystartuje w niedzielę z czwartej linii.
Życie -
Mroczne Miami
Policjanci z Miami - remake amerykańskiego serialu z lat 80. w reżyserii Michaela Manna z Colinem Farrellem i Jamiem Foxksem w rolach głównych wszedł na ekrany polskich kin.
Kultura -
200 tys. osób na Jasnej Górze
Ponad 200 tys. osób, zgromadzonych w dniu święta Matki Bożej Jasnogórskiej, na Jasnej Górze, uroczyście ponowiło Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego w 50. rocznicę ich złożenia.
Kraj -
Mojzesowicz straci stanowisko?
Istnienie możliwość, że Samoobrona porozumienie się z opozycją w sprawie odwołania Wojciecha Mojzesowicza (PiS) z funkcji przewodniczącego sejmowej komisji rolnictwa - oświadczył wiceprezes partii, Stanisław Łyżwiński.
Kraj -
Iran uruchomił fabrykę ciężkiej wody
Prezydent Iranu otworzył w pobliżu miasta Arak fabrykę produkującą ciężką wodę dla budowanego w pobliżu reaktora nuklearnego. Reaktor ten będzie mógł wyprodukować pluton, który może być użyty do produkcji broni atomowej.
Kraj -
Dwaj Polacy ranni w Iraku
W bazie Echo Wielonarodowej Dywizji Centrum Południe dwóch polskich żołnierzy i jeden amerykański zostało rannych w wyniku nieostrożnego obchodzenia się z bronią przez innego żołnierza amerykańskiego.
Kraj -
Ordynacja pod koalicję
Sejm uchwalił nowelizację samorządowej ordynacji wyborczej wprowadzającą możliwość tworzenia grup list (bloków) wyborczych. Opozycja nie wzięła udziału w głosowaniu.
Kraj -
Polacy sądzeni za gwałt na głuchoniemej
Bez rezultatu zakończyła się w piątek przed sądem w Leeds rozprawa w procesie czterech Polaków oskarżonych o zbiorowy gwałt na głuchoniemej na terenie przykościelnym w Yorku w listopadzie ubiegłego roku.
Kraj -
B. premier Ukrainy skazany za korupcję
Były premier Ukrainy Pawło Łazarenko został skazany w Stanach Zjednoczonych za korupcję na 108 miesięcy więzienia i 10 milionów dolarów grzywny.
Świat -
Biskupi przyjęli stanowisko ws. lustracji duchowieństwa
"Oczyszczenie pamięci" powinno nastąpić przez nawrócenie, pokutę i zadośćuczynienie oraz prowadzić do przebaczenia i pojednania, a nie wyłącznie do potępiania i konfliktów - wskazali biskupi w memoriale, poświęconym problemowi lustracji...
Kraj -
Macierewicz przeprasza
Wiceminister obrony narodowej Antoni Macierewicz przeprosił osoby urażone jego wypowiedzią. Oświadczył, że mówiąc o b. polskich ministrach spraw zagranicznych, "użył niewłaściwego skrótu myślowego".
Kraj -
500 Polaków do Libanu
Przynajmniej 6-7 tys. żołnierzy z państw unijnych weźmie udział w siłach pokojowych ONZ (UNIIFIL) w południowym Libanie - wynika z deklaracji złożonych w piątek w Brukseli przez ministrów spraw zagranicznych państw UE.
Kraj -
Ziobro: nie ingerowalismy w sprawę Huberta H.
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że ani jego resort, ani prezydent nie ingerowali w sprawę Huberta H., 31-letniego bezdomnego oskarżonego o znieważenie prezydenta RP.
Kraj -
Polacy nie wiedzieli o niemieckich manewrach
Urząd Morski w Szczecinie nie został powiadomiony o planowanych przez stronę niemiecką manewrach jej marynarki wojennej na Bałtyku - zapewnił zastępca dyrektora ds. oznakowania nawigacyjnego Urzędu Morskiego w Szczecinie Zenon Kozłowski.
Kraj -
Rotterdam odpłynął
Holenderski transatlantyk Rotterdam odbił po południu od nabrzeża Portu Północnego w Gdańsku. Będzie odholowany do niemieckiego Wilhelmshaven.
Kraj -
Macierewicz zwolniony z tajemnicy
Minister Obrony Narodowej Radosław Sikorski zwolnił podsekretarza stanu w MON Antoniego Macierewicza z obowiązku zachowania tajemnicy w sprawie rzekomej agenturalnej współpracy ministrów spraw zagranicznych RP z sowieckimi służbami...
Kraj -
Korupcja w stolicy: kolejny aresztowany
Warszawski sąd aresztował Bolesława B., b. dyrektora rady gminy Centrum, podejrzanego o pośrednictwo w łapówce dla dwóch wysokich urzędników miasta za ułatwienie budowy hotelu w centrum stolicy.
Kraj -
Kolejny terrorysta z Niemiec zatrzymany
Władze libańskie zatrzymały drugiego mężczyznę podejrzanego o uczestnictwo w próbie zamachów bombowych na pociągi w Niemczech pod koniec lipca.
Świat -
Wyrok za napad na rabina Schudricha
Karol G. został skazany na karę 2 lat więzienia w zawieszeniu oraz na grzywnę za napad na naczelnego rabina Polski Michaela Schudricha.
Kraj -
Gosiewski obiecuje "tanie państwo"
Zasadnicze znaczenie dla realizacji programu "Tanie Państwo" ma planowana reforma finansów publicznych - powiedział minister w Kancelarii Premiera Przemysław Gosiewski. Jej efekty mają być odczuwalne w 2007 roku.
Kraj -
Będzie wysłuchanie ws. nowej ordynacji
5 września najprawdopodobniej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się z inicjatywy opozycji wysłuchanie publiczne dotyczące zmian w samorządowej ordynacji wyborczej.
Kraj -
Mógł użyć bomb kasetonowych?
Departament Stanu USA bada, czy Izrael miał prawo użyć w Libanie rakiet produkcji amerykańskiej uzbrojonych w bomby kasetowe - pisze w piątkowym wydaniu "New York Times".
Świat -
Amerykańskie gwarancje za atom
USA musiałyby znieść wprowadzone 26 lat temu sankcje i prawdopodobnie dać Iranowi gwarancje, że ich polityka nie będzie zmierzała do zmiany reżimu w Teheranie, jeśli chcą uregulować kwestię sporu wokół irańskiego programu atomowego -...
Świat -
Wisła gra dalej
Wisła Kraków awansowała do dalszych rozgrywek Pucharu UEFA. Pokonała 1:0 (1:0) austriacki SV Mattersburg w rewanżowym meczu II rundy kwalifikacyjnej. Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 1:1.
Życie