13 grudnia 2007
-
Wstrząsy w kopalni Rudna: górnik zginął na miejscu
33-letni górnik zginął na miejscu w wyniku silnych wstrząsów, do jakich doszło w kopalni Rudna w Polkowicach (woj. dolnośląskie). Wciąż trwa akcja ratunkowa, bowiem pod rumowiskiem znajduje się jeszcze 28-letni górnik. Pięciu pracowników...
Kraj -
Stan zakłamania
IPN opublikował dokumenty jednoznacznie potwierdzające to co wszyscy wiedzieli: Rosjanie nie chcieli w Polsce interweniować, to generał Wojciech Jaruzelski prosił ich, aby pośpieszyli z bratnią pomocą ratować w Polsce socjalizm.
ŻycieKraj -
Prezydent pogratulował Tuskowi i Sikorskiemu
Według prezydenta Lecha Kaczyńskiego, 13 grudnia 2007 roku to "dzień polskiego sukcesu". Jego zdaniem, podpisany tego dnia w Lizbonie nowy Traktat Reformujący Unii Europejskiej jest dla naszego kraju dużo lepszy, niż projektowana...
Kraj -
Od 1 stycznia drożeją wizy do USA
Od 1 stycznia 2008 roku na całym świecie wzrastają opłaty zgłoszeniowe za amerykańskie wizy imigracyjne i nieimigrancyjne - poinformowała ambasada USA w Warszawie.
Kraj -
Minister w rządzie Janukowycza poszukiwany przez SBU
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) usiłuje dociec, dlaczego minister transportu w ustępującym rządzie Wiktora Janukowycza, Mykoła Rudkowski, latał za państwowe pieniądze, lecz w prywatnych celach, do Paryża.
Świat -
Dorn "żywą częścią" PiS
B. wiceprezes PiS, zawieszony w prawach członka partii Ludwik Dorn, napisał w czwartek na swoim blogu, że czeka na dalszy bieg postępowania dyscyplinarnego w swojej sprawie. "Z mojej partii można mnie tylko wyrzucić, a i tak będę się...
Kraj -
Putin i 115 deputowanych rezygnuje z Dumy
Prezydent Władimir Putin wraz ze 115 nowymi deputowanymi do Dumy Państwowej zrzekł się mandatu - poinformowała Centralna Komisja Wyborcza (CKW).
Świat -
Protest dziennikarzy w "obronie wolności słowa"
"Wolność prasy w wolnej Polsce" - pod tym hasłem około 200 osób protestowało w przed gmachem Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście przeciw art. 212 Kodeksu karnego.
Kraj -
Napieralski skarży Kempę
Sekretarz generalny SLD Grzegorz Napieralski (klub LiD) złożył skargę do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej na posłankę PiS Beatę Kempę (PiS) m.in. za wypowiedź, że "środowisko SLD jest moralnie odpowiedzialne" za śmierć Barbary Blidy.
Kraj -
Zwycięstwo Morgensterna, Małysz dziesiąty
Lider Pucharu Świata Austriak Thomas Morgenstern wygrał rozegrany w austriackim Villach konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Adam Małysz uplasował się na 10. pozycji i w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata awansował na...
Życie -
Pływackie ME: trzy medale Polaków
Trzy medale zdobyli polscy pływacy w pierwszym dniu mistrzostw Europy na krótkim basenie w Debreczynie. Na najwyższym stopniu podium stanęli Paweł Korzeniowski i Otylia Jędrzejczak, a srebro wywalczyła Katarzyna Baranowska.
Życie -
Pitera: wydruki ze służbowych kart - do wtorku
Do wtorku wszystkie ministerstwa maja wysłać do Kancelarii Premiera wydruki ze służbowych kart kredytowych ministrów, wiceministrów i dyrektorów generalnych – dowiedział się „Wprost”. Następnie ujawni je pełnomocnik...
Tylko u Nas -
Pierwsza dymisja w rządzie Tuska
Premier Donald Tusk odwołał Marię Wągrowską ze stanowiska wiceministra obrony narodowej. Jak poinformował w czwartek MON, Wągrowska złożyła prośbę o zwolnienie z przyczyn rodzinnych.
Kraj -
Apel o ratowanie Radia Maryja
Krajowy Sekretariat S.O.S. dla Radia Maryja apeluje do słuchaczy o "ratowanie" radia i związanych z nim instytucji. Autorzy apelu podkreślają, że "egzystencja" radia jest zagrożona przez "wybryki niektórych osób ze środowiska rządowego".
Kraj -
Mieszkania przyszłości
Jak będziemy mieszkać i żyć w najbliższej przyszłości? Wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej "Open House - Architektura i inteligentna technologia" próbuje odpowiedzieć na to pytanie.
KulturaSztuka/Foto -
N. Rokita nie wie czym grożą w PO
To decyzja, która świadczy o tym, że żyjemy w demokratycznym kraju - tak posłanka PiS Nelli Rokita skomentowała opuszczenie partii przez Pawła Zalewskiego, Kazimierza Ujazdowskiego i Piotra Krzywickiego.
Kraj -
Pedro Almodóvar i Penélope Cruz wracają do lat 50-tych
Następne po "Volver" dzieło Pedro Almodóvara nosić będzie tytuł "Los abrazos rotos".
Kultura -
Rocznik O.S.T.R.-a
Do sklepów trafia właśnie nowy singel O.S.T.R.-a, "1980". Wydawnictwo ukaże się na 12-calowym winylu.
KulturaMuzyka -
Tusk i Sikorski podpisali Traktat Reformujący UE
Czuję wzruszenie, to bardzo ważny dzień dla Polski - powiedział premier Donald Tusk po podpisaniu w Lizbonie Traktatu Reformującego UE.
Świat -
Gosiewski: byli posłowie PiS powinni zrzec się mandatu
Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski powiedział, że posłowie, którzy wystąpili z PiS, powinni zrzec się mandatów. "Mam nadzieję, że panowie zreflektują się i zastanowią nad takim rozwiązaniem" - dodał.
Kraj -
PiS stracił kolejnego posła
Piotr Krzywicki poinformował, że złożył rezygnację z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości. Zapowiedział, że w Sejmie będzie pracował jako poseł niezrzeszony.
Kraj -
Sprawca wypadku drogowego skazany za zabójstwo
Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał w mocy wyrok dziewięciu lat więzienia za zabójstwo dla 24- letniego sprawcy wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.
Kraj -
Stokłosa jeszcze w tym roku w Polsce?
Henryk Stokłosa jeszcze w tym roku powinien być w Polsce. Na wydanie go na mocy Europejskiego Nakazu Aresztowania zgodził się niemiecki sąd - dowiedziała się PAP ze źródeł w polskim wymiarze sprawiedliwości.
Kraj -
Britney Maryja Dziewica Spears
Britney Spears prowadzi rozmowy w sprawie udziału w bożonarodzeniowej szopce Piosenkarka miałaby wcielić się w ... Maryję Dziewicę.
KulturaMuzyka -
TVN wytoczył "Gazecie Polskiej" proces cywilny
TVN złożył pozew cywilny przeciwko wydawcy "Gazety Polskiej" oraz jej dziennikarzom: Tomaszowi Sakiewiczowi, Katarzynie Hejke, Teresie Wójcik i Piotrowi Lisiewiczowi. Stacja zarzuca pozwanym naruszenie jej dobrego imienia.
Kraj -
Powiedz coś Connie Price & The Keystones
W styczniu przyszłego roku ukaże się nowe wydawnictwo grupy Connie Price & The Keystones. Na dwupłytowym dziele gościnnie pojawią się m.in. Aloe Blacc i Ohmega Watts.
KulturaMuzyka -
Janet Jackson oczekuje reakcji
W lutym do sklepów trafi album Janet Jackson. Płytę najprawdopodobniej zwiastować będzie singel "Feedback".
KulturaMuzyka -
Traktat balastem Europy
Unia Europejska udaje ambitną. Tak naprawdę robi wszystko, by na kontynencie nic się nie zmieniło. Ale Bruksela zapomina o jednym: w dzisiejszym świecie ten, kto stoi w miejscu, de facto się cofa.
ŻycieŚwiatAgaton Koziński -
Eddie Vedder i John Legend dla filmu
Eddie Vedder i John Legend połączą siły, aby napisać muzykę do filmu "The People Speak".
Kultura -
Rusza OFAFA 2007
W dniach 13-15 grudnia w Krakowie odbędzie się XIII Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2007.
Kultura -
Rozpoczął się proces Renaty Beger
W Sądzie Rejonowym w Pile rozpoczął się proces Renaty Beger, oskarżonej o fałszerstwa na listach poparcia w wyborach do Sejmu w 2001 roku. Beger nie przyznaje się do winy.
Kraj -
Lura w Polsce
Na dwa koncerty przyjedzie do Polski Lura, nazywana następczynią Cesarii Evory. Artystkę będzie można zobaczyć 28 kwietnia w Teatrze Wielkim w Poznaniu oraz dzień później w warszawskiej Sali Kongresow
KulturaMuzyka -
Saleta odzyskał przytomność
Stan zdrowia Przemysława Salety poprawia się, poinformowali lekarze warszawskiej kliniki na Lindleya. Były bokser odzyskał przytomność i oddycha samodzielnie.
Życie -
"Młodzi pamiętają" o stanie wojennym
Transporter opancerzony SKOT, armatka wodna, stara milicyjna nyska i namiot wojskowy stanęły nocą ze środy na czwartek, w 26. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, przed warszawskim kościołem ss. wizytek.
Kraj -
Josh Groban drugim Elvisem?
Josh Groban ma szanse dorównać popularnością Elvisowi Presleyowi. Przynajmniej jeśli chodzi o świąteczne albumy.
KulturaMuzyka -
Led Zeppelin: 500 procent normy
Grupa Led Zeppelin odnosi kolejne sukcesy. Po wyprzedanym i doskonale ocenionym koncercie, najnowsza płyta zespołu cieszy się ogromną popularnością.
KulturaMuzyka -
Kate Nash pisze bajki o transwestytach
Kate Nash szykuje się do literackiego debiutu. Wokalistka pisze obecnie opowiadania dla dzieci.
KulturaMuzyka -
Polacy zainteresowani większymi kredytami hipotecznymi
Polacy chcą korzystać z coraz większych kredytów hipotecznych. W listopadzie byli zainteresowani kredytami, których wartość średnio była większa o 20 tys. zł niż we wrześniu br. - wynika z raportu portalu eHipoteka.com.
Gospodarka -
Polscy eurodeputowani chcą delegalizacji NPD
Polscy eurodeputowani zasiadający we frakcji Unia na rzecz Europy Narodów (m.in. PiS, PSL Piast i Samoobrona) zaapelowali w czwartek w liście otwartym do premiera Donalda Tuska, by domagał się delegalizacji Narodowo-Demokratycznej Partii...
Świat -
Aleksy II apeluje do Putina, by został premierem
Patriarcha Moskwy i Wszechrusi Aleksy II zaapelował do Władimira Putina, by ten zgodził się zostać premierem przy prezydencie Dmitriju Miedwiediewie.
Świat -
Ujazdowski i Zalewski podpisali deklarację
Paweł Zalewski i Kazimierz Ujazdowski podpisali przed wyborami do parlamentu deklarację, w której zobowiązali się, że "w przypadku zaprzestania wspierania PiS złożą honorową rezygnację ze sprawowanego mandatu" - poinformowała TVN24.
Kraj -
Iron Maiden w Polsce
Na jeden koncert przyjedzie do Polski formacja Iron Maiden. Zespół wystąpi 7 sierpnia na Stadionie Gwardii w Warszawie.
KulturaMuzyka -
Sissy Spacek i Mary Steenburgen matkują
Sissy Spacek i Mary Steenburgen zagrają u boku Reese Witherspoon i Vince'a Vaughna w komedii "Four Christmases".
Kultura -
Chris Messina mężem Amy Adams
Chris Messina prowadzi negocjacje w sprawie roli w komedii "Julie & Julia" Nory Ephron. Główne role w filmie zagrają Meryl Streep oraz Amy Adams.
Kultura -
Serial z zespołem Blog 27
Zespół Blog 27 i jego wokalistka Tola Szlagowska zadebiutują w nowych rolach - aktorskich w serialu telewizji TVN - "39 i pół".
Kultura -
Callum Keith Rennie i Adam Godley w archiwum X
Callum Keith Rennie i Adam Godley dołączyli do obsady kolejnej kinowej adaptacji serialu "Z archiwum X" Chrisa Cartera.
Kultura -
Zmarł pionier muzyki rockowej Ike Turner
W wieku 76 lat zmarł w środę Ike Turner, uważany za pioniera muzyki rockowej, były mąż piosenkarki Tiny Turner.
KulturaMuzyka -
70 proc. Polaków ufa premierowi Tuskowi
Wśród polityków największym, 70-proc. zaufaniem cieszy się premier Donald Tusk. Na kolejnych miejscach w rankingu zaufania znalazł się wicepremier Waldemar Pawlak (60 proc.), b. minister zdrowia Zbigniew Religa (58 proc.) i b. prezydent...
Kraj -
Zalewski: nie zrzeknę się mandatu poselskiego
Były wiceprezes PiS Paweł Zalewski, który w środę zrezygnował z członkostwa w partii, zapowiedział, że nie zrzeknie się mandatu poselskiego.
Kraj -
29 osób podejrzewanych o posiadanie dziecięcej pornografii
29 osób, które ściągały z internetu lub posiadały materiały pornograficzne z udziałem dzieci, zatrzymali podczas ogólnopolskiej akcji "Hydra" policjanci. Polscy funkcjonariusze współpracowali z Europolem.
Kraj -
Rosyjska prasa o zapowiedzi zniesienia embarga
Informując o zapowiedzi zniesienia przez Moskwę embarga na import mięsa z Polski, rosyjska prasa podkreśla w czwartek, że decyzja ta otwiera drogę do rozpoczęcia rokowań na temat nowej umowy Rosja-Unia Europejska.
Gospodarka -
IPN: Sowieci nie chcieli wejść do Polski
Publikowane przez nas dokumenty ostatecznie obalają tezę, że stan wojenny ochronił nas przed radziecką interwencją; żadna interwencja nam nie groziła, powiedział "Polsce" dr Łukasz Kamiński z IPN.
Przegląd prasy -
Przyjaciółka b. szefa ŻW na podsłuchu
Przez dwa miesiące nielegalnie podsłuchiwano bliską przyjaciółkę gen. Bogusława Packa, byłego komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej, który teraz ma szansę wrócić na to stanowisko, dowiedziała się "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
Nominacje Fotygi wstrzymane
Kierownictwo Ministerstwa Spraw Zagranicznych wstrzymało dwie zagraniczne nominacje, które były przygotowywane gdy resortem kierowała Anna Fotyga, informuje "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
Spór o Silesię
Wrocławska elita protestuje przeciwko nazwaniu Silesią metropolii, która może powstać z połączenia miast Górnego Śląska i Zagłębia. Powód? - Według wrocławian łacińska nazwa Śląska przynależy całemu regionowi, a więc także Dolnemu...
Przegląd prasy -
Przesłuchają pensjonariuszki z Radości
Pensjonariuszki z domu opieki w Radości będą zeznawały w charakterze świadków. Warszawska prokuratura, która prowadzi śledztwo w sprawie przemocy w ośrodku - opisanej przez dziennik "Polska" - zapewnia, że przesłuchanie odbędzie się w...
Przegląd prasy -
Milion złotych dla pijaków
Polacy nie mogą dostać się do lekarza, a ministerstwo zdrowia chce przeznaczyć nasze pieniądze na izby wytrzeźwień, które dostaną dodatkowy milion złotych, alarmuje "Super Express".
Przegląd prasy -
Stadion Narodowy będzie w niecce
Stadion narodowy w Warszawie powstanie w niecce Stadionu Dziesięciolecia, a nie na błoniach wokół niego, bo badania geologiczne wskazują, że nie wiążą się z tym żadne zagrożenia, informuje "Gazeta Prawna".
Przegląd prasy -
Jak mieszkają Kwaśniewscy
Apartament Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich w alei Wilanowskiej ma ponad 400 m.kw., siedem balkonów i osiem miejsc garażowych. Cena była niewygórowana: 2 023 238,80 zł, precyzyjnie wylicza "Życie Warszawy".
Przegląd prasy -
Rakowskiego nie stać na dotychczasowe mieszkanie
Przed 18 laty były premier PRL Mieczysław Rakowski wyprowadzał z Sali Kongresowej sztandar PZPR. Teraz sam się musi wyprowadzić - ze 150-metrowego mieszkania w warszawskiej kamienicy przy słynnej Alei Róż 10, które dostał w końcówce...
Przegląd prasy -
Siostro, dyktafon proszę...
Pielęgniarki i sekretarki z Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie będą nagrywać lekarskie obchody na dyktafon. Potem przepiszą diagnozy do kart pacjentów. W ten sposób, dyrekcja chce odciążyć przemęczonych medyków i......
Przegląd prasy -
Ubywa słuchaczy Radia Maryja
O. Tadeusz Rydzyk wezwał słuchaczy do obrony Radia Maryja, bo - jak twierdzi - rząd PO wypowiedział wojnę jego rozgłośni. Zapowiedział w tej sprawie manifestację w Warszawie, pisze "Gazeta Wyborcza" i zastanawia się jaki może być efekt...
Przegląd prasy -
Stan wojenny? Prehistoria
Co wiesz o stanie wojennym - pyta "Gazeta Wyborcza" ucznia jednego z najlepszych toruńskich liceów. Nic pani nie powiem, bo jestem z biol-chemu, odpowiada chłopak i wykręca się, że historię miał tylko rok.
Przegląd prasy -
Alkomaty na każdej stacji
W Małopolsce w przyszłym roku na każdej stacji benzynowej będzie można kupić alkomat. I to za cenę paczki papierosów. Warto go mieć. Niewielu kierowców zdaje sobie bowiem sprawę, że nawet 10 godzin po spożyciu alkoholu wciąż może mieć go...
Przegląd prasy -
Misja specjalna Euro 2008
Leo Beenhakker powoła sztab złożony z kilkunastu osób, który przez pół roku będzie zajmować się przygotowaniami reprezentacji Polski do Euro 2008, zapowiada "Dziennik".
Przegląd prasy -
2007-12-13
Czy Sowieci chcieli w 1981 roku wkroczyć do Polski, co się stało z nominacjami Anny Fotygi, dlaczego maleje liczba słuchaczy Radia Maryja - o tym piszą czwartkowe gazety.
Przegląd prasy -
Drugie Las Vegas powstanie w Hiszpanii
Na biednych i słabo zaludnionych stepach Monegros, w hiszpańskiej Aragonii, powstanie największy na świecie park rozrywki, wypoczynku i hazardu - Gran Scala. W środę lokalny rząd Aragonii podpisał umowę na budowę parku z międzynarodową...
Świat -
Tusk jest już w Lizbonie
Premier Donald Tusk przybył w środę późnym wieczorem do Lizbony, gdzie w czwartek złoży podpis pod Traktatem Reformującym Unii Europejskiej.
Świat -
Nominacje Fotygi wstrzymane
Kierownictwo Ministerstwa Spraw Zagranicznych wstrzymało dwie zagraniczne nominacje, które były przygotowywane gdy resortem kierowała Anna Fotyga, informuje "Rzeczpospolita".
Kraj -
Ubywa słuchaczy Radia Maryja
O. Tadeusz Rydzyk wezwał słuchaczy do obrony Radia Maryja, bo - jak twierdzi - rząd PO wypowiedział wojnę jego rozgłośni. Zapowiedział w tej sprawie manifestację w Warszawie, pisze "Gazeta Wyborcza" i zastanawia się jaki może być efekt...
Kraj -
Nocne manifestacje przed domem gen. Jaruzelskiego
Ok. 200 osób manifestowało w nocy ze środy na czwartek - w 26. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego- przed domem gen. Wojciecha Jaruzelskiego na warszawskim Mokotowie. Demonstrowali zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy generała.
Kraj -
IPN: Sowieci nie chcieli wejść do Polski
Publikowane przez nas dokumenty ostatecznie obalają tezę, że stan wojenny ochronił nas przed radziecką interwencją; żadna interwencja nam nie groziła, powiedział "Polsce" dr Łukasz Kamiński z IPN.
Kraj