3 stycznia 2008
-
Porozumienie związkowców z zarządem Kompanii Węglowej
Po wielogodzinnych negocjacjach związkowcy z Kompanii Węglowej (KW) porozumieli się z zarządem firmy w sprawie tegorocznego wzrostu płac i odwołali zapowiadany na 7 stycznia strajk generalny w kopalniach.
Gospodarka -
Okulary Potter na wystawie poświęconej holokaustowi
Odtwórca roli Harry'ego Pottera, Daniel Radcliffe ofiarował swoje pierwsze w życiu okulary z czasów dzieciństwa na wystawę poświęconą holokaustowi.
Życie -
PiS nie wycofa zastrzeżeń wobec Kalisza
Rzecznik klubu PiS Mariusz Kamiński powiedział, że PiS podtrzymuje swoje zastrzeżenia wobec kandydatury Ryszarda Kalisza (LiD) do sejmowej komisji śledczej w sprawie śmierci Barbary Blidy.
Kraj -
Platforma zmienia prezesa KGHM
Ministerstwo skarbu rozpoczęło dziś procedurę wymiany władz KGHM, jednej z najpotężniejszych spółek skarbu państwa - dowiedział się „Wprost”. Politycy PiS twierdzą, że to początek czystki, za którą stoi sekretarz generalny PO...
Tylko u Nas -
Anaboliki prowadzą do śmierci
Leki anaboliczne, często niewiadomego pochodzenia i jakości, stosowane przez bywalców siłowni w celu uzyskania szybkiego przyrostu masy mięśniowej, mogą doprowadzić do śmierci - alarmują specjaliści chorób serca.
Życie -
Lis wraca do telewizji publicznej
Tomasz Lis wraca do TVP. Od 25 lutego dziennikarz będzie miał autorski program w Dwójce. W czwartek sfinalizowano rozmowy na ten temat - poinformowała rzeczniczka TVP Aneta Wrona.
Kraj -
Sprawa bez precedensu - Trybunał pyta Polskę o aresztowania
Europejski Trybunał Praw Człowieka zwrócił się do rządu polskiego z pytaniem czy to prawda, że w Polsce powszechnie jest stosowany system bezzasadnego przewlekłego aresztowania wobec osób podejrzanych.
Świat -
Głupota nie boli
Gdyby głupota bolała, to większość naszych polityków wiłaby się z bólu. Wśród najbardziej cierpiących na pewno byliby autorzy pomysłu płacenia progresywnego abonamentu RTV.
Kraj -
Droższy abonament dla bogatych?
SLD chce, by bogatsi płacili za abonament RTV więcej niż biedni, a abonament na publiczne media był pobierany przy rozliczaniu podatków – informuje dziennik.pl.
Kraj -
Kosztunica: albo Serbia albo niepodległość Kosowa
Premier Serbii Vojislav Kosztunica oświadczył, że Unia Europejska musi dokonać wyboru między podpisaniem porozumienia z Serbią a powołaniem do życia "marionetkowego państwa" w Kosowie.
Świat -
Ropa może zdrożeć do 150 USD za baryłkę
Cena ropy naftowej może wzrosnąć do 150 USD za baryłkę - ocenił w TV Bloomberg dyrektor wykonawczy Międzynarodowej Agencji Energii (MAE), Nobuo Tanaka.
Gospodarka -
UE wzywa do zawarcia koalicji w Kenii
Amerykański Departament Stanu zaznaczył, że USA rzeczywiście naciskają, by w Kenii doszło do pojednania narodowego, ale niekoniecznie wzywają rywalizujące strony do utworzenia rządu koalicyjnego.
Świat -
Krwawy zamach w Diyarbakirze
Cztery osoby zginęły, a 52 zostały ranne w eksplozji, do której doszło w czwartek w leżącym na południowym wschodzie Turcji mieście Diyarbakir - poinformowały tureckie media, cytując premiera Recepa Tayyipa Erdogana.
Świat -
Przepaść cywilizacyjna
Ostatnie krwawe wydarzenia w Kenii i Pakistanie przypominają, że termin "trzeci świat" ani na jotę nie stracił na aktualności.
ŚwiatAgaton Koziński -
PO nie podwyższy pensji byłych prezydentów?
Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski powiedział, że jego klub nie prowadzi prac nad projektem ustawy podwyższającej uposażenia byłych prezydentów.
Kraj -
"Za wcześnie na myślenie o prezydenturze Tuska"
Donald Tusk byłby dobrym kandydatem na prezydenta, ale deklaracje ws. jego kandydatury są przedwczesne - uważają politycy PO. Także zdaniem PSL, jest za wcześnie na takie spekulacje. Opozycja oczekuje, że Tusk zajmie się rządzeniem krajem.
Kraj -
PO o spocie SLD: to czysta propaganda
Na stronach internetowych SLD umieszczono film, który - zdaniem Sojuszu - ma ukazywać zmianę stanowiska premiera Donalda Tuska ws. Karty Praw Podstawowych. Zdaniem wicemarszałka Stefana Niesiołowskiego (PO), spot to "czysta propaganda".
Kraj -
18-latka zmarła na sepsę
Po czterogodzinnej reanimacji w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach na sepsę zmarła 18-letnia kielczanka.
Kraj -
Musharraf: władze nie mają nic wspólnego ze śmiercią Bhutto
Prezydent Pakistanu Pervez Musharraf odrzucił oskarżenia, jakoby w śmiertelny zamach na przywódczynię opozycji Benzair Bhutto były zamieszane siły zbrojne lub służby specjalne.
Świat -
Polacy chcą większych emerytur i autostrad
Polacy chcą, by ze wzrostu gospodarczego zaczęli korzystać także emeryci. I to właśnie podwyżki dla seniorów mają być dla rządu Donalda Tuska najważniejszym wyzwaniem tego roku - wynika z sondażu SMG/KRC dla "Dziennika".
Przegląd prasy -
Funkcjonariusz ABW oskarżony o grożenie pistoletem
Do trzech lat więzienia może grozić funkcjonariuszowi ABW, który - zdaniem wrocławskiej prokuratury - groził pistoletem przypadkowemu kierowcy. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu.
Kraj -
Gazprom chce przejąć 10 proc. francuskiego rynku
Gazprom chce przejąć w ciągu najbliższych czterech-pięciu lat kontrolę nad 10 proc. francuskiego rynku gazu - poinformował wiceprezes rosyjskiego koncernu Aleksandr Miedwiediew.
Gospodarka -
Runęła ściana zamku krzyżackiego
Zawaliła się ściana średniowiecznego zamku krzyżackiego w Giżycku (warmińsko-mazurskie). Jeśli zabytek nie zostanie zabezpieczony, to w razie obfitych opadów śniegu może całkowicie się zawalić - powiedział starosta giżycki Wacław...
Kraj -
The Offspring coraz bliżej do końca
Grupa The Offspring zrobiła sobie przerwę w pracy nad nową płytą, ale wkrótce artyści zamierzają powrócić do studia.
KulturaMuzyka -
Noel Gallagher zaszczycił Kasabian
Lider Oasis wspomógł talentem formację Kasabian. Noel Gallagher pojawił się na scenie podczas występu młodszych kolegów w Edynburgu.
KulturaMuzyka -
Czysty i bezpieczny lokal Jaya-Z
Jay-Z zaprzeczył pogłoskom, jakoby jego najnowszy klub w Las Vegas nie otrzymał koncesji.
KulturaMuzyka -
Były poseł LPR pełnomocnikiem TVP ds. EURO 2012
Zarząd TVP powołał Radosława Pardę na swojego pełnomocnika ds. EURO 2012. Parda będzie odpowiedzialny za sprawy promocyjne i medialne.
Kraj -
Jane Birkin zaśpiewa Serge'a Gainsbourga
4 lutego w warszawskim Teatrze Roma wystąpi Jane Birkin. Artystka wykona m.in. piosenki Serge'a Gainsbourga, który był jej wieloletnim partnerem, zarówno na scenie jak i w życiu prywatnym.
KulturaMuzyka -
Nowy projekt muzyka Death In Vegas
Richard Fearless znany z formacji Death In Vegas powołał do życia nowy zespół. Grupa nosi nazwę Black Acid.
KulturaMuzyka -
Gitarowe R.E.M.
Grupa R.E.M. zapowiada powrót do gitarowego brzmienia. Nowa płyta, "Accelerate", ma być głośna.
KulturaMuzyka -
Christina Aguilera i Katie Holmes razem na planie
Christina Aguilera i Katie Holmes zagraja razem w filmie "Humboldt Park".
Kultura -
Mary J. Blige pokonała Josha Grobana
Nowy album Mary J. Blige, "Growing Pains", trafił na szczyt zestawiania Billboard 200. Tym samym artystka zdetronizowała Josha Grobana, który pięć tygodni królował na pierwszej pozycji.
KulturaMuzyka -
Mathieu Amalric wrogiem Jamesa Bonda
Twórcy 22. części przygód Jamesa Bonda potwierdzili informację, że Mathieu Amalric zagra w filmie przeciwnika agenta 007.
Kultura -
Dużo niezwykłych robotów Michaela Baya
Michael Bay zdradził nieco szczegółów na temat drugiej części kinowego przeboju "Transformers".
Kultura -
Nowa forma płatności w sklepach internetowych
Krajowa Izba Rozliczeniowa wprowadziła nową formę płatności w sklepach internetowych. Umożliwia ona szybkie powiadamianie sklepu o dokonaniu płatności przez klienta.
Gospodarka -
Śledztwo o ujawnienie podsłuchów na konferencji Engelkinga
Przekroczenie uprawnień przez bezprawne ujawnienie danych żony b. szefa MSWiA Janusza Kaczmarka i nieuprawnione ujawnienie dowodów ze śledztwa na konferencji prasowej - taka jest teza postępowania, wszczętego przez Prokuraturę Okręgową...
Kraj -
Ford sprzeda Indusom markę Jaguar?
Amerykański Ford chce sprzedać luksusowe marki Jaguar i Land Rover indyjskiej firmie motoryzacyjnej Tata Motors. W czwartek poinformowano o tym pracowników w Wielkiej Brytanii - doniosła brytyjska agencja PA.
Gospodarka -
Szarzy milionerzy
Polak pracujący "w szarej strefie" jest dwa razy bardziej wydajny, od Polaka pracującego legalnie.
ŻycieGospodarka -
1,2 mln Polaków pracuje w szarej strefie
Pensje rosną, rośnie zatrudnienie, a mimo to wciąż prawie tyle samo Polaków co w 2004 roku pracuje w szarej strefie - czytamy w "Dzienniku".
Gospodarka -
Oleksy pozwał "Wprost" za taśmy
Józef Oleksy pozwał tygodnik "Wprost" za opublikowanie jego prywatnej rozmowy z Aleksandrem Gudzowatym. Pozew trafił w czwartek do Sądu Okręgowego w Warszawie.
Kraj -
Zatonął bułgarski frachtowiec 11 ludźmi na pokładzie
W rejonie Cieśniny Kerczeńskiej, między Rosją i Ukrainą, zatonął bułgarski frachtowiec "Vanessa" z 11 ludźmi na pokładzie - podano rano w Sofii.
Świat -
Dozór policji dla Leppera
Sąd Rejonowy Łódź-Widzew utrzymał w czwartek 30 tys. zł kaucji i dozór policji wobec lidera Samoobrony Andrzeja Leppera, podejrzanego w tzw. seksaferze. Tym samym oddalił zażalenie obrony na zastosowane przez prokuraturę środki...
Kraj -
Szef MSZ zakazał ambasadorom kontaktów z Kobylańskim
Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski wydał ambasadorom pisemny zakaz kontaktów z Janem Kobylańskim, oskarżanym o antysemityzm południowoamerykańskim biznesmenem blisko związanym z o. Tadeuszem Rydzykiem – dowiedział się...
Tylko u Nas -
SLD przeprowadza atak na premiera
"Ewolucja premiera Tuska" - tak nazywa się film zamieszczony na stronie internetowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w którym partia pokazuje, jak szef rządu wycofał się z podpisania Karty Praw Podstawowych. Spotów atakujących PO ma być...
Kraj -
14 razy odrzucono jej powieść, teraz dostała nagrodę
Była brytyjska pracownica poczty, której pierwsza powieść została odrzucona przez 14 agentów literackich, doczekała się wreszcie uznania - właśnie przyznano jej nagrodę literacką Costa Book Awards.
Życie -
Deficyt budżetu w 2007 r. 18-19 mld zł
Deficyt budżetu państwa w 2007 roku wyniósł ok. 18-19 mld zł wobec planowanych 30 mld zł. Tak wynika z danych resortu zebranych do 31 grudnia ub.r. - poinformowała wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska.
Gospodarka -
Morderca taksówkarza zatrzymany
W dobę po zabójstwie taksówkarza policja z Wodzisławia Śląskiego ujęła młodego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie tej zbrodni. To 21-latek, który nie chciał zapłacić za kurs.
Życie -
Kierowcy z telefonami powodują korki
Kierowcy rozmawiający przez telefon komórkowy jadą na zatłoczonych drogach wolniej niż zwykle, pogłębiając tym samym problemy komunikacyjne.
Życie -
Żona zdemaskowała prezentera telewizyjnego
Zhang Bin - znany chiński prezenter telewizyjny, właśnie ogłaszał zmianę nazwy kanału sportowego. Wszystko szło zgodnie z planem. Do czasu, kiedy przed kamerę wkroczyła jego żona.
Życie -
USA: pierwsze starcie
W amerykańskim stanie Iowa odbędą się w czwartek (w piątek nad ranem czasu polskiego) prawybory przed listopadowymi wyborami prezydenckimi w USA.
Świat -
Indie: 90 ofiar fali zimna
Co najmniej 90 osób zmarło w Indiach z powodu ostrej fali zimna - poinformowały w czwartek źródła oficjalne.
Świat -
Bezwzględny Don Juan
Uwiódł, a potem pozbawił oszczędności całego życia nawet kilkanaście kobiet - jedną z nich okaleczył. Wysłano za nim już osiem listów gończych. Policja, która poszukuje osiemdziesięcioletniego Eugeniusza Gadomskiego od 10 lat, apeluje o...
Życie -
Tadusz Parys p.o. szefa pionu nadzorującego banki w KNF
Pełniącym obowiązki dyrektora zarządzającego pionem bankowym w Komisji Nadzoru Finansowego został Tadeusz Parys. Będzie sprawował tę funkcję do czasu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko - powiedział szef nadzoru finansowego...
Kraj -
Czechy: przyjęcie euro w 2019 nie byłoby dramatem
Przyjęcie euro w Czechach nawet dopiero w 2019 nie byłoby dramatem - ocenił prezes banku centralnego Czech Zdenek Tima w wywiadzie dla dziennika "Hospodarske Noviny".
Gospodarka -
Sean Penn przewodniczącym jury w Cannes
Amerykański aktor Sean Penn będzie w tym roku przewodniczącym jury międzynarodowego festiwalu filmowego w Cannes - informuje w czwartek francuski dziennik "Le Figaro". Organizatorzy festiwalu ogłosili w środę po południu, że...
Życie -
Kobieta po raz drugi urodziła dziecko w Nowy Rok
Pewne małżeństwo z amerykańskiego stanu Pensylwania wymyśliło oryginalny sposób świętowania Nowego Roku - drugą z rzędu noc sylwestrową para spędziła na oddziale położniczym.
Życie -
"Za grosze nie robię"
Znalezienie pracy to dziś nie problem. Dlaczego więc bezrobocie utrzymuje się na poziomie 11 proc.? - zastanawia się "Metro".
Przegląd prasy -
Koniec z długimi aresztami?
Według "Rzeczpospolitej", śledczy zbierają szczegółowe informacje o podejrzanych, którzy przebywają w aresztach dłużej niż 12 miesięcy.
Przegląd prasy -
Państwo sponsoruje szkołę o. Rydzyka
"Gazeta Wyborcza" oburza się: Szkoła o. Rydzyka dostała z państwowego Funduszu Ochrony Środowiska więcej pieniędzy niż prestiżowe uczelnie publiczne - warszawska SGGW i poznański UAM. Rydzyk ma uczyć ochrony środowiska.
Przegląd prasy -
RUM, czyli rejestr widmo
W styczniu miała zacząć się budowa Rejestru Usług Medycznych, który ma uniemożliwić nieuczciwym lekarzom i pacjentom oszukiwanie NFZ. Ale się nie zacznie - alarmuje "Gazeta Wyborcza".
Przegląd prasy -
Pogrom na maturze 2010
W 2010 r. matura może zakończyć się prawdziwym pogromem zdających uczniów - przestrzega część ekspertów. Grozi to szczególnie uczniom techników i liceów profilowanych - alarmuje "Polska".
Przegląd prasy -
Więcej pieniędzy na emeryturę
Każde 1000 zł zgromadzone na kontach emerytalnych powiększyło się w ubiegłym roku średnio o ponad 50 zł - wynika z wyliczeń "Rzeczpospolitej".
Przegląd prasy -
SLD sprzeda siedzibę partii?
Sojusz Lewicy Demokratycznej ma kłopoty finansowe - czytamy w "Dzienniku".
Przegląd prasy -
Rewolucja w sądach administracyjnych
Prezydent chce wzmocnić status prezesów sądów administracyjnych, powołując ich na pięcioletnie kadencje. Strony będą zaś mogły liczyć na sprawniejsze postępowanie - informuje "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
2008-01-03
Kto sponsoruje uczelnię ojca Rydzyka, czy SLD sprzeda swoją siedzibę, na co Polacy chcą wydać owoce wzrostu gospodarczego - o tym piszą czwartkowe gazety.
Przegląd prasy -
"Budryk": sześć osób strajkuje pod ziemią
Kolejna osoba dołączyła w czwartek rano do grupy przedstawicieli komitetu strajkowego w kopalni "Budryk", prowadzących akcję protestacyjną 700 metrów pod ziemią.
Gospodarka -
Pogrom na maturze 2010
W 2010 r. matura może zakończyć się prawdziwym pogromem zdających uczniów - przestrzega część ekspertów. Grozi to szczególnie uczniom techników i liceów profilowanych - alarmuje "Polska".
Kraj -
Koniec z długimi aresztami?
Według "Rzeczpospolitej", śledczy zbierają szczegółowe informacje o podejrzanych, którzy przebywają w aresztach dłużej niż 12 miesięcy.
Kraj -
Polacy chcą większych emerytur i autostrad
Polacy chcą, by ze wzrostu gospodarczego zaczęli korzystać także emeryci. I to właśnie podwyżki dla seniorów mają być dla rządu Donalda Tuska najważniejszym wyzwaniem tego roku - wynika z sondażu SMG/KRC dla "Dziennika".
Kraj -
SLD sprzeda siedzibę partii?
Sojusz Lewicy Demokratycznej ma kłopoty finansowe - czytamy w "Dzienniku".
Kraj -
Państwo sponsoruje szkołę o. Rydzyka
"Gazeta Wyborcza" oburza się: Szkoła o. Rydzyka dostała z państwowego Funduszu Ochrony Środowiska więcej pieniędzy niż prestiżowe uczelnie publiczne - warszawska SGGW i poznański UAM. Rydzyk ma uczyć ochrony środowiska.
Kraj