25 lutego 2008
-
Rozpoczął się 58. festiwal w San Remo
W San Remo rozpoczął się wieczorem festiwal piosenki włoskiej. Tegorocznej, 58. już edycji towarzyszą specjalne, polityczne ograniczenia.
Życie -
Ponad połowa Polaków za niepodległością Kosowa
Ponad połowa Polaków jest za uznaniem przez nasz kraj niepodległości Kosowa - wynika z opublikowanego poniedziałek sondażu SMG/KRC dla programu "Forum" w TVP1.
Kraj -
Postawił 50 pensów i został milionerem
Fred Craggs z Yorkshire, który podczas weekendu obchodził 60. urodziny, otrzymał wspaniały prezent - 50 pensów, które postawił u bukmachera w wyścigach konnych, uczyniło z niego milionera.
Życie -
Prokuratorzy do weryfikacji
Prokuratorzy Prokuratury Krajowej przejdą weryfikację. Zamierza przeprowadzić ją Krajowa Rada Prokuratorów, która później zadecyduje, kto przejdzie do powstającej prokuratury generalnej, a kto trafi do „okręgówek” lub...
Tylko u Nas -
"Daily Mail" szkaluje polskich imigrantów?
Federacja Polaków w Wielkiej Brytanii, największa organizacja polonijna w tym kraju, wniosła w poniedziałek do komisji badającej rzetelność prasy formalną skargę na gazetę "Daily Mail" w związku z serią nierzetelnych i stronniczych...
Świat -
Fiat: wada w polskich silnikach - naprawiona
W zakładach w Bielsku-Białej została wznowiona w sobotę produkcja silników samochodowych 1.3 Multijet - poinformował koncern Fiat w wydanym w Turynie komunikacie.
Gospodarka -
Grad: nie ma nacisków na prezesa Orlenu
Prezes PKN Orlen Piotr Kownacki powiedział, że minister skarbu Aleksander Grad nakłaniał go, by głosował za odwołaniem Adama Glapińskiego z funkcji prezesa Polkomtela. Minister zaprzeczył, by wywierał naciski na Kownackiego.
Gospodarka -
Słupsk: mężczyzna podpalił się przed sądem
49-letni mężczyzna podpalił się po południu przed budynkiem Sądu Rejonowego w Słupsku (Pomorskie). W stanie ciężkim trafił do szpitala. Ma poparzone 60 procent powierzchni ciała.
Kraj -
Nie będzie śledztwa ws. działań MO i SB wobec homoseksualistów
Pion śledczy IPN odmówił wszczęcia śledztwa ws. działań władz PRL wobec osób o orientacji homoseksualnej - m.in. zbierania ich danych i zmuszania do współpracy z SB. Ścigania winnych akcji "Hiacynt" chciały środowiska gejowskie, które...
Kraj -
Hojarska: zarejestrowalismy partię regionów
Sąd Rejestrowy w Warszawie wydał w poniedziałek postanowienie o rejestracji Partii Regionów - poinformowała jedna z założycielek ugrupowania, b. działaczka Samoobrony Danuta Hojarska.
Kraj -
Ojcem chorego Jasia jest Polak
Wyniki badań DNA potwierdzają, że ojcem 10- miesięcznego Białorusina, chorego na mukowiscydozę, jest Polak wskazany przez matkę dziecka - Białorusinkę. Lubelska prokuratura skieruje do sądu pozew o ustalenie ojcostwa.
Kraj -
Zamachowcy samobójcy w mafii z Apulii?
24 mafiosów aresztowała policja w poniedziałek w Bari na południu Włoch. Wszyscy należeli do jednego z najstarszych i najniebezpieczniejszych gangów, który - jak wszystko na to wskazuje - groził wykorzystaniem zamachowców samobójców, by...
Świat -
Wyrok 15 lat dla "Korka"
Na 15 lat pozbawienia wolności za udział w międzynarodowym gangu narkotykowym skazał w poniedziałek krakowski sąd okręgowy 50-letniego Andrzeja H., pseud. Korek, domniemanego przywódcę gangu mokotowskiego.
Kraj -
Sikorski: Czesi inaczej negocjują
Czechy przyjęły inną pozycję negocjacyjną - w ten sposób szef MSZ Radosław Sikorski odniósł się do decyzji premiera Czech Mirka Topolanka, który zapowiedział, że w tym tygodniu sfinalizowane zostaną negocjacje ws. umieszczenia w Czechach...
Świat -
Belka w oku
Na utrzymywaniu podatku Belki najwięcej tracą niezamożni.
ŻycieGospodarka -
Tusk: chciałbym zniesienia podatku Belki
Premier Donald Tusk zamierza jeszcze w tym tygodniu spotkać się z ministrem finansów Jackiem Rostowskim i szefem klubu PO Zbigniewem Chlebowskim w sprawie przyszłość podatku od dochodów kapitałowych - tzw. podatku Belki.
Gospodarka -
We wtorek rząd uzna niepodległość Kosowa
Rada Ministrów ma uznać we wtorek niepodległość Kosowa. W rządzie coraz głośniej mówi się jednak o potrzebie unormowania także relacji z Serbią. Premier Donald Tusk zapowiedział wysłanie do Serbii "misji politycznej", której celem ma być...
Kraj -
Spór o "Donald marzy"
Krakowski Kabaret pod Wyrwigroszem złoży do sądu pozew przeciwko PiS o naruszenie dóbr osobistych. Decyzja zapadła podczas poniedziałkowego spotkania z prawnikami - powiedział w poniedziałek Łukasz Rybarski z Kabaretu pod Wyrwigroszem.
Kraj -
"Czesi idą dobrą drogą"
Czesi idą dobrą drogą - tak prezes PiS Jarosław Kaczyński skomentował w poniedziałek zapowiedzi czeskiego rządu dotyczące sfinalizowania jeszcze w tym tygodniu negocjacji w sprawie umieszczenia w Czechach elementów amerykańskiej tarczy...
Kraj -
Togi na L-4
Czy prokuratorzy zarabiają za mało? Oczywiście. Czy słusznie strajkują? Nie. Urzędnikom państwowym wolno mniej. Ich desperacki bunt, godzi w dobre imię całej prokuratury oraz i tak nadwątlony autorytet polskiego oskarżyciela, na którym w...
ŻycieKraj -
Niewielu prokuratorów strajkuje
Poniedziałkowy protest prokuratorów w sprawie oddzielenia wysokości ich płac od sędziowskich nie przybrał szerszych rozmiarów i nie sparaliżował pracy prokuratur - wynika z informacji uzyskanych przez PAP.
Kraj -
Śledztwo w sprawie mafijnej listy śmierci
Płocka prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie tzw. listy śmierci – dowiedział się „Wprost”.
Tylko u Nas -
PiS zmanipulował materiały TVP?
TVP wyjaśni, czy PiS podczas swojej konwencji wykorzystało kupione od telewizji materiały zgodnie z prawem. Niektórzy dziennikarze TVP uważają, że materiały zostały tak zmanipulowane, że wyszli oni na "działaczy partyjnych".
Kraj -
Szczęśliwiec z Polski wylosowany w konkursie euro
Michał Milewski z Polski został wylosowany spośród 140 tys. osób, które wzięły udział w specjalnie zorganizowanym konkursie na monetę euro upamiętniającą 10-lecie strefy euro - podała Komisja Europejska.
Życie -
Nie będzie śledztwa w sprawie siedziby PiS
Nie będzie śledztwa z doniesienia prezydent stolicy w sprawie domniemanych nieprawidłowości przy przejęciu kilku budynków w latach 90. przez Fundację Prasową Solidarności, w tym przy ul. Nowogrodzkiej z siedzibą PiS.
Kraj -
Rosja popiera Serbię ws. Kosowa
Główny kandydat na prezydenta Rosji, pierwszy wicepremier Dmitrij Miedwiediew oświadczył w Belgradzie, że jego kraj nie zmienił swego stanowiska i popiera Serbię w sprawie Kosowa.
Świat -
Czesi zgodzą się na amerykańską tarczę
Premier Czech Mirek Topolanek powiedział w poniedziałek agencji AP, że w tym tygodniu sfinalizowane zostaną negocjacje w sprawie umieszczenia w Czechach elementu amerykańskiej tarczy antyrakietowej.
Świat -
Bezrobocie wzrosło do 11,7 proc.
Bezrobocie na koniec stycznia tego roku wzrosło do 11,7 proc. z 11,4 proc. w grudniu 2007 r. - poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS).
Gospodarka -
Lathan McKay śpiewa w Alice in Chains
Lathan McKay zagra główną rolę w filmie o życiu zmarłego wokalisty Alice in Chains, Layne Staleya.
Kultura -
Hayden Panettiere Czerwonym Kapturkiem
Znana jest już obsada filmu "Hoodwinked 2: Hood vs. Evil", kontynuacji animowanego przeboju "Czerwony Kapturek - Prawdziwa historia".
Kultura -
Oscar dla piosenki z "Once"
Glen Hansard i Markéta Irglová odebrali Oscary. Statuetki wywalczyli utworem "Falling Slowly" z filmu muzycznego "Once". Twórcą najlepszej muzyki okazał się Dario Marianelli, który pracował przy drama
KulturaMuzyka -
"To nie jest kraj dla starych ludzi" zwycięzcą Oscarów
Obraz Ethana Coena i Joela Coena "To nie jest kraj dla starych ludzi" otrzymał najważniejsze Oscary podczas 80. gali rozdania nagród Akademii Filmowej. Polskiego momentu doczekaliśmy się tylko przy ok
Kultura -
Amerykanie zafascynowani zamachem na prezydenta
Film "8 części prawdy" został nowym liderem amerykańskiego box office.
Kultura -
Opóźniona rozprawa Stevena Spielberga
Premiera dramatu sądowego "The Trial of the Chicago 7" w reżyserii Stevena Spielberga odbędzie się znacznie później, niż zapowiadano.
Kultura -
Rekordowo mocna słowacka korona
Słowacka korona umocniła się na rynku międzybankowym w Bratysławie do rekordowego poziomu wobec euro - podają dilerzy.
Gospodarka -
Jaruzelski w szpitalu do końca tygodnia
Generał Wojciech Jaruzelski prawdopodobnie zostanie w szpitalu do końca tego tygodnia - poinformowała szefowa jego biura Grażyna Rogowska.
Kraj -
Polak opłynął Horn pontonem
Polski podróżnik Arek Pawełek opłynął swoim motorowym pontonem Onyx przylądek Horn. Pawełek jest pierwszą osobą na świecie, która dokonała takiego wyczynu otwartym pontonem z napędem motorowym.
Życie -
Premier o politycznej misji w Serbii
Polska nie wyklucza wysłania do Serbii "politycznej misji" - powiedział premier Donald Tusk. Celem tej misji - podkreślił szef rządu - miałoby być utrzymanie "perspektywy europejskiej dla Serbii".
Kraj -
Światowy Dzień Powolności
Lektura Dantego przy winie, spokojne zwiedzanie zabytków, spacery po Rzymie z wyłączonym telefonem komórkowym - to tylko niektóre z przedstawionych we Włoszech propozycji świętowania obchodzonego w poniedziałek po raz drugi Światowego...
Życie -
Brutalne zabójstwo 12 Nepalczyków w Internecie
Irackie sunnickie ugrupowanie rebelianckie zamieściło w poniedziałek w Internecie pochodzący z 2004 roku film wideo, na którym pokazano sceny brutalnego zabójstwa dwunastu Nepalczyków, pracujących w Iraku.
Świat -
RPA: wybuch w hucie żelazomanganu
Pięć osób zginęło, a cztery odniosły obrażenia w wybuchu w hucie żelazomanganu pod Durbanem, w Republice Południowej Afryki - poinformowało ministerstwo pracy RPA.
Świat -
83. rocznica ślubu w Księdze Guinnessa
101-letni Clarence i 99-letnia Mayme Vail z White Bear Lake w amerykańskim stanie Minnesota obchodzą 83. rocznicę ślubu. W tym roku czeka ich szczególny prezent - wpis do Księgi Guinness stwierdzający, że są parą małżeńską o najdłuższym...
Życie -
Tusk: mam obsesję antykorupcyjną
Nie zmieniła się determinacja, żeby walczyć skutecznie z korupcją. Zmieniło się nastawienie co do pewnej metody - powiedział premier Donald Tusk.
Kraj -
Bromski: "Fałszerze" dostali Oscara za temat
Jacek Bromski nie ceni filmu "Fałszerze", który wygrał w oscarowym wyścigu z "Katyniem". "To pokazuje tylko, że USA temat Holokaustu trzyma się mocno" - powiedział prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich.
Kraj -
Polsko-brytyjski "Piotruś i wilk" nagrodzony Oscarem, "Katyń" bez statuetki
Polsko-brytyjski "Piotruś i wilk" otrzymał Oscara dla krótkometrażowego filmu animowanego. Statuetki nie zdobył natomiast "Katyń" Andrzeja Wajdy, który walczył w kategorii najlepszy obraz nieanglojęzyczny.
ŚwiatŻycie -
ZUS wyłapie symulantów
Platforma znalazła sposób na ograniczenie protestów, podczas których strajkujący zamiast pracy wybierają zwolnienia lekarskie. Chce zmienić prawo, by symulantów wyłapywał ZUS - pisze "Metro".
Gospodarka -
Apteczkowa psychoza na granicy
W Świnoujściu na wyspie Uznam panuje coś w rodzaju apteczkowej psychozy. Uważaj, z jaką apteczką wjeżdżasz do Niemiec - radzi "Gazeta Wyborcza".
Przegląd prasy -
Bezpiecznie jak w Białymstoku
Już po raz trzeci "Dziennik" przygotował ranking najniebezpieczniejszych miast w Polsce. Pozytywnym bohaterem zestawienia jest Kraków. Najgorzej ciągle jest w Katowicach.
Przegląd prasy -
Rząd dobry, bo się nie kłóci
W trzy miesiące po objęciu władzy rząd Donalda Tuska cieszy się poparciem ponad połowy Polaków. W porównywalnym okresie (luty 2006) gabinet Kazimierza Marcinkiewicza popierało 53 proc., jednak już w marcu zaczęło zwolenników ubywać -...
Przegląd prasy -
"Katyń" filmem wszech czasów
"Katyń" to najlepszy polski film wszech czasów - wynika z ankiety przeprowadzonej dla dziennika "Polska" przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinia.
Przegląd prasy -
Kopacz nie boi się słowa prywatyzacja
Dziennik "Polska" zamieszcza obszerną rozmowę z minister zdrowia Ewą Kopacz, która mówi o obecnej sytuacji i problemach służby zdrowia. Oto niektóre pytania i odpowiedzi:
Przegląd prasy -
Bogaci i wykształceni nie chcą spłacać długów
Ponad 40 proc. Polaków twierdzi, że są sytuacje, które usprawiedliwiają niespłacanie zadłużenia. Z badań Pentora wynika, że wyrozumiałość dla dłużników rośnie wraz z poziomem wykształcenia - pisze "Życie Warszawy".
Przegląd prasy -
Drogie autostrady
Zdaniem ekspertów, opłaty za korzystanie z autostrad będą rosły co roku o 15 proc. Już dziś płacimy za korzystanie z autostrad czterokrotnie więcej niż Francuzi, a będzie jeszcze drożej - przewiduje "Życie Warszawy".
Przegląd prasy -
Nowe fakty ws. masakry w Afganistanie
Polsce żołnierze oskarżeni w sprawie masakry cywilów z Nangar Khel strzelali do talibów - dowiedziała się "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
Kaczmarek ukrył majątek
CBA odkryło, że Janusz Kaczmarek napisał nieprawdę w oświadczeniach majątkowych. Były minister spraw wewnętrznych zaniżył swój przychód za lata 2004 i 2005, kiedy pełnił m.in. funkcje prokuratora krajowego, o 70 tys. zł - pisze...
Przegląd prasy -
Kogo ZUS ściga bezprawnie
ZUS błyskawicznie zajmuje konta tysięcy przedsiębiorców, którzy mają zaległości składkowe jeszcze sprzed 2003 r. Według większości ekspertów odzyskuje w ten sposób przedawnione długi, które powinien darować - pisze "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
Państwowy Zasób Kadrowy do likwidacji
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przygotowała projekt nowelizacji ustawy o Służbie Cywilnej, który przewiduje likwidację Państwowego Zasobu Kadrowego - pisze "Gazeta Prawna".
Przegląd prasy -
ZUS wyłapie symulantów
Platforma znalazła sposób na ograniczenie protestów, podczas których strajkujący zamiast pracy wybierają zwolnienia lekarskie. Chce zmienić prawo, by symulantów wyłapywał ZUS - pisze "Metro".
Przegląd prasy -
2008-02-25
Kaczmarek skłamał w oświadczeniu majątkowym, polscy żołnierze strzelali do talibów w Afganistanie, powstał ranking najbardziej niebezpiecznych miast, Polacy zachwyceni "Katyniem" – o tym piszą dzisiejsze gazety.
Przegląd prasy -
Kogo ZUS ściga bezprawnie
ZUS błyskawicznie zajmuje konta tysięcy przedsiębiorców, którzy mają zaległości składkowe jeszcze sprzed 2003 r. Według większości ekspertów odzyskuje w ten sposób przedawnione długi, które powinien darować - pisze "Rzeczpospolita".
Gospodarka -
Kaczmarek ukrył majątek
CBA odkryło, że Janusz Kaczmarek napisał nieprawdę w oświadczeniach majątkowych. Były minister spraw wewnętrznych zaniżył swój przychód za lata 2004 i 2005, kiedy pełnił m.in. funkcje prokuratora krajowego, o 70 tys. zł - pisze...
Kraj -
Nowe fakty ws. masakry w Afganistanie
Polsce żołnierze oskarżeni w sprawie masakry cywilów z Nangar Khel strzelali do talibów - dowiedziała się "Rzeczpospolita".
Kraj -
"Katyń" filmem wszech czasów
"Katyń" to najlepszy polski film wszech czasów - wynika z ankiety przeprowadzonej dla dziennika "Polska" przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinia.
Kraj -
Rząd dobry, bo się nie kłóci
W trzy miesiące po objęciu władzy rząd Donalda Tuska cieszy się poparciem ponad połowy Polaków. W porównywalnym okresie (luty 2006) gabinet Kazimierza Marcinkiewicza popierało 53 proc., jednak już w marcu zaczęło zwolenników ubywać -...
Kraj