1 kwietnia 2008
-
Optymizm i duże wzrosty na giełdzie
Pierwszy dzień kwietnia i zarazem drugiego kwartału przyniósł znaczne wzrosty na giełdzie. Inwestorzy zaczęli masowo kupować akcje uważając, że najgorszy okres kryzysu na rynku kredytów należy już do przeszłości a gospodarka wykazuje...
Gospodarka -
J.Kaczyński przekonywał senatorów
Prezes PiS Jarosław Kaczyński przekonywał senatorów Prawa i Sprawiedliwości, by w środę poparli ustawę upoważniającą prezydenta do ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego.
Kraj -
Clinton przeciw wykluczeniu Rosji z G-8
Kandydatka Demokratów do nominacji prezydenckiej, senator Hillary Clinton, wypowiedziała się przeciwko wykluczeniu Rosji z klubu G-8, co proponuje kandydat republikański, senator John McCain.
Świat -
Lis, Widacki i Filar odeszli z LiD
Wywodzący się z Partii Demokratycznej-demokraci.pl posłowie Bogdan Lis, Marian Filar i Jan Widacki zdecydowali o opuszczeniu klubu Lewicy i Demokratów.
Kraj -
Prezydent: posłowie PiS popełnili błąd
Prezydent Lech Kaczyński uważa, że posłowie PiS, którzy w Sejmie zagłosowali przeciw ustawie o ratyfikacji Traktatu z Lizbony, "popełnili błąd", bo Polska "nie może być poza UE". Odnosząc się do swoich relacji z premierem, prezydent...
Kraj -
"Rosja nie jest naszym wrogiem"
Zdaniem prezydenta USA George'a W. Busha, NATO powinno być otwarte dla "wszystkich europejskich demokracji, które chcą w nim uczestniczyć". Fragmenty planowanego przemówienia Busha na szczycie Sojuszu Północnoatlantyckiego w Bukareszcie...
Świat -
Fiński minister odejdzie po seks-smsach
Fiński minister spraw zagranicznych Ilkka Kanerva został zdymisjonowany we wtorek po tym, gdy gazety opublikowały jego sugestywne SMS-y do tancerki erotycznej.
Świat -
"W PiS jest pęknięcie"
Według Wacława Martyniuka (LiD), przebieg wtorkowego głosowania w Sejmie nad ustawą o ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego, w którym 56 posłów PiS opowiedziało się przeciwko niej, wskazuje na "pęknięcie" w Prawie i Sprawiedliwości.
Kraj -
Ogromne zainteresowanie Kartą Polaka
Według polskiego konsula generalnego w Grodnie Andrzeja Krętowskiego, wśród Polaków żyjących na Grodzieńszczyźnie jest bardzo duże zainteresowanie Kartą Polaka.
Świat -
Premier zadowolony
Jestem bardzo zadowolony, najtrudniejszy etap mamy za sobą - w ten sposób premier Donald Tusk ocenił decyzję Sejmu, który uchwalił we wtorek przedłożoną przez rząd ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację przez prezydenta Traktatu...
Kraj -
Polsat24 z koncesją
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała koncesję satelitarną na całodobowy kanał informacyjny Polsat24.
Kraj -
Koniec straszenia
Uff, wreszcie koniec zamieszania wokół traktatu lizbońskiego. Sejm przegłosował ustawę ratyfikacyjną, a prezydent zapowiedział już, że ją podpisze. Teraz czas na krótki bilans zysków i strat po tej bitwie.
Kraj -
Sejm za ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego
Sejm przyjął uchwałę dotyczącą ratyfikacji Traktatu z Lizbony. Dokument ten to jeden z elementów porozumienia między prezydentem Lechem Kaczyńskim i premierem Donaldem Tuskiem w sprawie Traktatu.
Kraj -
Proces gangu pruszkowskiego bez telekonferencji
Warszawski sąd nie zgodził się, aby część świadków koronnych w procesie gangu pruszkowskiego mogła zeznawać za pośrednictwem telekonferencji, o co wnioskowali skruszeni przestępcy – dowiedział się tygodnik "Wprost".
Tylko u Nas -
Mocny złoty
Złoty we wtorek umacniał się ze względu na umocnienie dolara wobec euro. Rynek oczekuje w środę utrzymania poziomów wokół 3,50 zł/euro.
Gospodarka -
Premier w Sejmie: gwarantuję dochowanie umowy
Premier Donald Tusk podziękował w Sejmie prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu za to, że doprowadził do porozumienia w sprawie ratyfikacji Traktatu z Lizbony. Słowa premiera sala przyjęła oklaskami.
Kraj -
Gadzinowski zwierza się publicznie z masturbacji
"Około trzynastej naszła mnie wielka chęć spowodowana okrutną chucią. Chęć na onanizm waleniem gruchy zwany” – napisał na swoim blogu były poseł SLD Piotr Gadzinowski. W rozmowie z „Wprost” twierdzi jednak, że...
Tylko u Nas -
Podpisy pod listem poparcia dla homoseksualistów z USA
Ponad 650 osób podpisało się pod listem poparcia dla pary homoseksualistów z Nowego Jorku, Brandona Faya i Thomasa Moultona - których zdjęcie ślubne pojawiło się w orędziu prezydenta Lecha Kaczyńskiego dotyczącym Traktatu Lizbońskiego.
Życie -
Interes narodowy przed wizerunkiem
Niemiecka prasa ma powody do zadowolenia. Polska stała się bardziej obliczalnym partnerem. Wydawałoby się, że z takiej opinii w mediach naszych zachodnich sąsiadów Warszawa może się tylko cieszyć. Nasza dyplomacja powinna jednak...
Świat -
O. Rydzyk: rozliczymy polityków w wyborach
O cierpliwość i dobrą pamięć przy urnie wyborczej zaapelował do słuchaczy Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk, komentując wtorkową debatę w Sejmie nad ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego.
Kraj -
Pierwszy w Polsce automat do masażu serca
Pierwszy w Polsce pneumatyczny aparat do resuscytacji krążeniowej, służący do przywracania krążenia u osób z zatrzymaniem akcji serca uruchomiono na oddziale ratunkowym Szpitala Wojewódzkiego im. Kopernika w Łodzi.
ŻycieQuiz -
Szef MON otrzyma raport ws. katastrofy CASY
Raport dotyczący katastrofy wojskowego samolotu CASA pod Mirosławcem trafi do rąk szefa MON Bogdana Klicha we wtorek o godzinie 18.
Kraj -
Staniki i majtki dla zmarłych
Zmarli mogą potrzebować nawet bielizny - tak uważa przynajmniej część Chińczyków, którzy w Malezji robią zakupy przed zbliżającym się chińskim dniem zmarłych Qing Ming.
Życie -
Przepisy o refundacji leków niespójne z prawem UE
Przepisy o refundacji leków i ustalaniu ich cen są niejasne i niespójne z prawem unijnym - uważa Zdzisław Sabiłło, prezes zarządu Infarmy, zrzeszającej innowacyjne firmy farmaceutyczne.
Gospodarka -
"Chętnie powtórzę deklarację ws. nowelizacji ustawy"
Premier Donald Tusk zapewnił, że jest za szybkim rozpoczęciem prac nad nowelizacją ustawy o współpracy rządu z parlamentem w sprawach członkostwa Polski w UE. Dodał, że jeśli powtórzenie tej deklaracji przed głosowaniem Sejmu nad ustawą...
Kraj -
Śledztwo w sprawie podpalenia samochodu Pitery zostanie umorzone?
Śledztwo w sprawie podpalenia samochodu Julii Pitery, pełnomocnika rządu ds. walki z korupcją, zostanie najprawdopodobniej umorzone z powodu niewykrycia sprawcy - dowiedział się „Wprost”. Postępowanie ma zakończyć się do...
Tylko u Nas -
Kuba: rząd rozda odłogi mieszkańcom
Kubański rząd przystąpił do rozdzielania wśród rolników nieuprawianych ziem - poinformowała państwowa telewizja.
Świat -
LiD nie poprze projektu uchwały ws. Traktatu
Szef klubu LiD Wojciech Olejniczak zapowiedział we wtorek w Sejmie, że posłowie Lewicy i Demokratów nie poprą uchwały uzgodnionej przez PO, PiS i PSL, która ma towarzyszyć rządowej ustawie w sprawie ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego.
Kraj -
Rokita do Tuska: pan często staje w rozkroku
Mam wrażenie, i myślę, że nie tylko ja, że pan często staje w rozkroku - zwróciła się Nelli Rokita (PiS) do premiera Donalda Tuska podczas debaty nad projektem uchwały, która ma towarzyszyć ustawie wyrażającej zgodę na ratyfikację...
Kraj -
15 lat więzienia za zabójstwo konwojentów
Karę 15 lat więzienia wymierzył we wtorek katowicki sąd okręgowy Kamilowi G., głównemu oskarżonemu w procesie dotyczącym zabójstwa dwóch konwojentów w Sosnowcu. Do tej głośnej zbrodni doszło blisko sześć lat temu.
Kraj -
Prezydent spotka się w środę z Merkel
Prezydent Lech Kaczyński ma spotkać się w środę wieczorem z kanclerz Niemiec Angelą Merkel podczas pierwszego dnia szczytu NATO w Bukareszcie.
Kraj -
PiS podejmie decyzję po wystąpieniu Tuska
Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział we wtorek, że jeśli premier Donald Tusk "jednoznacznie zapowie ustawę", wprowadzającą postulowane przez PiS "zabezpieczenia" zapisów Traktatu Lizbońskiego, to Traktat we wtorek w Sejmie...
Kraj -
Czeski pośpiech
Radość premiera Topolanka z zakończenia negocjacji na temat rozmieszczenia w Czechach elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej wydaje się całkowicie zrozumiała. Sukces w rozmowach z USA szef rządu w będzie mógł przypisać sobie. Z...
Świat -
Putin premierem już 8 maja?
Duma Państwowa może zatwierdzić kandydaturę Władimira Putina na premiera 8 maja, nazajutrz po inauguracji nowego prezydenta Dmitrija Miedwiediewa - poinformował przewodniczący niższej izby parlamentu Rosji Borys Gryzłow.
Świat -
USA za Ukrainą i Gruzją w NATO nawet wbrew Rosji
Stany Zjednoczone jednoznacznie popierają włączenie Ukrainy i Gruzji do Planu Działań na Rzecz Członkostwa w NATO (ang. MAP) i nie zrezygnują z tego nawet w zamian za zgodę Rosji na rozmieszczenie systemu antyrakietowego w Polsce i...
Świat -
Koncert na rzecz Kościoła Środowisk Twórczych
W niedzielę 13 kwietnia o godzinie 19 artyści Warszawskiej Opery Kameralnej dadzą koncert charytatywny na rzecz odbudowy warszawskiego Kościoła Środowisk Twórczych.
KulturaMuzyka -
Wyzwanie dla sojuszu
Objęcie krajów Ukrainy i Gruzji NATO-wskim programem działań na rzecz członkostwa to ze wszech miar dobry pomysł. Taka inicjatywa może w perspektywie przynieść długofalowe korzyści o charakterze nie tylko politycznym, ale przede...
Świat -
"Ukraina w NATO oznacza głęboki kryzys"
Wejście Ukrainy do NATO wywołałoby "głęboki kryzys" w relacjach między Kijowem i Moskwą - oświadczył we wtorek rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Grigorij Karasin.
Świat -
Rosja: 14 członków sekty nie doczekało się końca świata
Czternaścioro członków sekty, którzy od miesięcy oczekiwali końca świata w zamkniętej pieczarze w Środkowej Rosji, wyszło we wtorek na zewnątrz - poinformowały władze rosyjskie.
Życie -
Berlusconi o swych zwolenniczkach: "sekcja menopauzy"
"Nasza sekcja menopauzy" - tak o uczestniczących w wiecu wyborczym w Mediolanie działaczkach włoskiej Partii Emerytów powiedział były premier Silvio Berlusconi.
Życie -
"Mugabe nie uciekł za granicę"
Trzy dni po wyborach parlamentarnych i prezydenckich w Zimbabwe, rzecznik zimbabweńskiego rządu zdementował pogłoski o ucieczce prezydenta Roberta Mugabego za granicę.
Świat -
Karta Polaka nie gwarantuje wizy Schengen
Karta Polaka nie uprawnia do osiedlania się w Polsce, choć potwierdza polskie pochodzenie. Nie gwarantuje też otrzymania wizy Schengen. Dokument umożliwia prowadzenie działalności gospodarczej i bezpłatną pomoc zdrowotną - pisze "Gazeta...
Przegląd prasy -
Agencja Mienia Wojskowego do likwidacji
Agencja Mienia Wojskowego ma zostać rozwiązana w ekspresowym tempie dziewięciu miesięcy, chociaż MON dopiero opracowuje projekt ustawy likwidacyjnej - dowiedziała się "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
Warszawa żąda mniej za tarczę
Mimo szumnych deklaracji dot. tarczy antyrakietowej, warunki stawiane USA przez rząd Tuska nie różnią się od stawianych wcześniej przez PiS. Polska rozważa m.in. już tylko zakup Patriotów - wynika z informacji "Rzeczpospolitej".
Przegląd prasy -
Ministerstwo uprawia hazard
Rynek salonów z automatami wart jest 2 miliardy złotych, a decyduje o nim widzimisię urzędników. Ostatnio przy przetargach w Warszawie - wynika ze śledztwa "Pulsu Biznesu".
Przegląd prasy -
Sieci połykają sklepiki
W stolicy rozpoczyna się właśnie kolejny etap walki o klienta. W szranki stają wielkie sieci handlowe i drobni osiedlowi sklepikarze. Eksperci nie pozostawiają złudzeń: mali są bez szans - akcentuje "Życie Warszawy".
Przegląd prasy -
"Napinaliśmy muskuły. Teraz wychodzimy na wariatów"
Dziś w południe Sejm na nadzwyczajnym posiedzeniu będzie głosował nad ustawą ratyfikującą traktat lizboński. Wcześniej własny klub do poparcia ustawy będzie przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński - pisze "Gazeta Wyborcza".
Przegląd prasy -
Dr Mirosław G. zaryzykował, a nie zabił
Wczoraj prokuratura dostała przetłumaczoną na polski opinię wybitnego niemieckiego kardiochirurga w głośnej sprawie dr. G. Kardiochirurg ze szpitala MSWiA w Warszawie został zatrzymany w lutym 2007 r. pod zarzutem korupcji i zabójstwa...
Przegląd prasy -
Kłamiemy przez większość czasu
Kłamiemy średnio dwa razy dziennie, a prawie 62 proc. naszej naturalnej konwersacji ma charakter kłamliwy - wynika z badań psychologów, które opisuje "Gazeta Wyborcza".
Przegląd prasy -
Co 15 lat wymiana prawa jazdy
Co 15 lat będziemy wymieniać samochodowe prawo jazdy, ale nie będzie się to wiązało z ponownym zdawaniem egzaminu - pociesza "Gazeta Prawna".
Przegląd prasy -
Telewizja Puls wycina z filmów erotykę
Telewizja Puls, której większościowym udziałowcem jest zakon ojców franciszkanów, wycina z emitowanych filmów sceny erotyczne. Zabrakło ich w wyemitowanej wczoraj "Gorączce" Agnieszki Holland, tydzień wcześniej podobnie potraktowano...
Przegląd prasy -
2008-04-01
Kto napinał muskuły, a teraz wychodzi na wariatów, jak telewizja Puls cenzuruje filmy, dlaczego Karta Polaka nie gwarantuje wizy Schengen - o tym piszą wtorkowe gazety.
Przegląd prasy -
Seryjna morderczyni skazana na 759 lat więzienia
Była meksykańska zapaśniczka, która od końca lat 90. zamordowała w stolicy Meksyku co najmniej 16 sędziwych kobiet, została w poniedziałek skazana na 759 lat więzienia - powiadomiły lokalne media.
Świat -
Bush wezwany do bojkotu igrzysk
Przewodnicząca amerykańskiej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi zasugerowała w poniedziałek, aby prezydent USA George W. Bush rozważył możliwość bojkotu ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Pekinie, ze względu na postępowanie Chin...
Świat -
Agencja Mienia Wojskowego do likwidacji
Agencja Mienia Wojskowego ma zostać rozwiązana w ekspresowym tempie dziewięciu miesięcy, chociaż MON dopiero opracowuje projekt ustawy likwidacyjnej - dowiedziała się "Rzeczpospolita".
Gospodarka -
Ministerstwo uprawia hazard
Rynek salonów z automatami wart jest 2 miliardy złotych, a decyduje o nim widzimisię urzędników. Ostatnio przy przetargach w Warszawie - wynika ze śledztwa "Pulsu Biznesu".
Gospodarka -
Kłamiemy przez większość czasu
Kłamiemy średnio dwa razy dziennie, a prawie 62 proc. naszej naturalnej konwersacji ma charakter kłamliwy - wynika z badań psychologów, które opisuje "Gazeta Wyborcza".
Życie -
Co 15 lat wymiana prawa jazdy
Co 15 lat będziemy wymieniać samochodowe prawo jazdy, ale nie będzie się to wiązało z ponownym zdawaniem egzaminu - pociesza "Gazeta Prawna".
Kraj -
Dr Mirosław G. zaryzykował, a nie zabił
Dr Mirosław G. zaryzykował, a nie zabił. Taka jest konkluzja uzupełniającej opinii dr. Rolanda Hetzera z Centrum Serca w Berlinie zamówionej przez warszawską prokuraturę - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
Kraj -
Telewizja Puls wycina z filmów erotykę
Telewizja Puls, której większościowym udziałowcem jest zakon ojców franciszkanów, wycina z emitowanych filmów sceny erotyczne. Zabrakło ich w wyemitowanej wczoraj "Gorączce" Agnieszki Holland, tydzień wcześniej podobnie potraktowano...
Kraj -
"Napinaliśmy muskuły. Teraz wychodzimy na wariatów"
Dziś w południe Sejm na nadzwyczajnym posiedzeniu będzie głosował nad ustawą ratyfikującą traktat lizboński. Wcześniej własny klub do poparcia ustawy będzie przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński - pisze "Gazeta Wyborcza".
Kraj