18 czerwca 2008
-
Hołowczyc drugi na eliminacjach MŚ
Kierowca z RPA Giniel De Villiers (Volkswagen) wygrał w środę pierwszy etap Rally de los Sertoes, eliminacji mistrzostw świata w rajdach terenowych. Drugie miejsce zajął jadący Nissanem Krzysztof Hołowczyc.
Życie -
Wałęsa grozi TVP
B. prezydent Lech Wałęsa zagroził TVP Procesem, jeśli wyemituje film pt. "TW +Bolek+"; oznajmił, że będzie się domagać 20 mln zł.
Kraj -
Rembrandt jednak oryginalny
Obrazek na blasze przedstawiający roześmianego Rembrandta, wyceniony jesienią na zaledwie 1500 funtów, okazał się jednak autentycznym autoportretem holenderskiego mistrza. Nabywca, który zapłacił 1500 razy więcej, wiedział co robi.
Życie -
Wlk. Brytania: "tak" dla ratyfikacji traktatu
Izba Lordów opowiedziała się w środę wieczorem za ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego.
Świat -
Wałęsa przyznał, że współpracował?
B. działacz Wolnych Związków Zawodowych - Krzysztof Wyszkowski, twierdzi, że Bogdan Borusewicz - obecny marszałek Senatu, ma nagranie, na którym Lech Wałęsa przyznaje się, że współpracował z władzą.
Kraj -
W Polsce będzie szybszy internet
W ciągu trzech lat 20 proc. Polaków będzie miało dostęp do szerokopasmowego internetu - poinformowała prezes UKE Anna Streżyńska. Obecnie taki dostęp ma 8 proc. Polaków.
Gospodarka -
Kopernik sprzedany
Słynne dzieło polskiego astronoma "De revolutionibus orbium coelestium" (O obrotach sfer niebieskich) zostało sprzedane za 2,2 mln dolarów na aukcji w nowojorskim domu Christie's. Nabywca zapłacił niemal dwukrotność ceny szacunkowej.
Życie -
Najdroższy hamburger świata
Burger King w Londynie sprzedaje od środy najprawdopodobniej najdroższe hamburgery na świecie.
Życie -
30. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Moskwie
Wśród 200 filmów, które zostaną zaprezentowane podczas rozpoczynającego się w czwartek 30. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie, jest jeden obraz z Polski - "Wszystko będzie dobrze" w reżyserii Tomasza Wiśniewskiego.
Życie -
Wrocław: nie ma EIT, będzie WWI?
Wrocław będzie się ubiegać o lokalizację jednej ze współpracujących z Europejskim Instytutem Technologii (EIT) Wspólnot Wiedzy i Innowacji (WWI) - poinformował prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.
Życie -
Ustawa o nadawcach publicznych - za kilka miesięcy
Za kilka miesięcy do Sejmu trafić ma projekt nowej ustawy o nadawcach publicznych, założenia do ustawy mają być znane w lipcu. W środę w resorcie kultury odbyło się pierwsze posiedzenie pracującego nad nim zespołu.
Kraj -
Zbyt wielu rolników chce dofinansowania
Duże jest zainteresowanie dofinansowaniem działalności pozarolniczej z funduszy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). W części województw limit środków przeznaczonych na ten cel w 2008 r. został już wyczerpany.
Gospodarka -
Polsko-Niemieckie Dni Mediów
Pierwsze Polsko-Niemieckie Dni Mediów rozpoczęły się w środę po południu w Poczdamie. Konferencja ma stać się platformą spotkań oraz dyskusji dziennikarzy i medioznawców z obu krajów.
Życie -
Pogrzeb Adama Ledwonia
Były piłkarz GKS Katowice i reprezentacji Polski Adam Ledwoń pochowany został w środę w miejscowości Radawie na Opolszczyźnie.
Życie -
Ruszył przetarg na budowę mostu Północnego
Stołeczny Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) ogłosił 18 czerwca przetarg ograniczony na budowę trasy mostu Północnego - podał w komunikacie Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Termin składania ofert mija 10 lipca.
Gospodarka -
Niemcy: pamiętamy o ofiarach nazizmu
Niemcy przeznaczać będą wkrótce 35 milionów euro rocznie na pielęgnowanie pamięci o ofiarach dwóch dwudziestowiecznych dyktatur: narodowosocjalistycznej i komunistycznej.
Świat -
Polkomtel zapłaci 450 tys. zł
Sąd odrzucił skargę Polkomtela na decyzję o nałożeniu kary 450 tys. zł za naruszenie obowiązków informacyjnych wobec klientów - poinformował Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE).
Gospodarka -
Ciąg dalszy przesłuchań ws. śmierci Blidy
Po niemal ośmiu godzinach sejmowa komisja śledcza badająca okoliczności śmierci Barbary Blidy zakończyła przesłuchanie b. prokuratora apelacyjnego w Katowicach Tomasza Janeczka.
Kraj -
Polacy kupują coraz mniej
Ze względu na podwyżki cen, ponad połowa Polaków w ciągu ostatnich trzech miesięcy kupowała mniej niektórych produktów, a także nabywała produkty tańsze i niższej jakości - wynika z badania CBOS.
Gospodarka -
Napieralski spotka się z lewicą UE
Szef SLD Grzegorz Napieralski spotka się w czwartek w Brukseli z przywódcami partii socjaldemokratycznych z państw UE. Tematem rozmów nieformalnego spotkania liderów europejskiej lewicy ma być przede wszystkim najbliższy szczyt UE i...
Świat -
McCain – Obama: spór o terroryzm
Dwaj kandydaci na prezydenta: demokrata Barack Obama i republikanin John McCain starli się w polemice na temat metod walki z terroryzmem, oskarżając się nawzajem o narażanie bezpieczeństwa kraju.
Świat -
Gosiewski: debata o służbie zdrowia albo głowa Kopacz
Szef klubu parlamentarnego PiS Przemysław Gosiewski zapowiedział, że jeśli na początku lipca w Sejmie nie odbędzie się debata nt. służby zdrowia, PiS rozważy złożenie wniosku o wotum nieufności wobec minister zdrowia Ewy Kopacz.
Kraj -
PiS krytykuje relację „Wiadomości”
Według posłów PiS z sejmowej komisji śledczej ds. nacisków władz na śledztwa dotyczące polityków i mediów, wczorajszy materiał z głównego wydania "Wiadomości" o przesłuchaniu szefa CBA Mariusza Kamińskiego był "skandalem". Według posłów,...
Kraj -
Komendant stołeczny policji: nie było zadeptywania śladów po zabójstwie Papały
Miejsce zabójstwa byłego komendanta głównego Marka Papały było właściwie zabezpieczone, Leszek Miller nie zadeptywał śladów - powiedział w środę były komendant stołeczny policji Michał Otrębski. Otrębski, obecnie wykładowca akademicki,...
Kraj -
Włoska gazeta zachwyca się Kubicą
Katolicki włoski dziennik "Avvenire" pisze o "rozbrajającej" prostocie i skromności Roberta Kubicy. W opublikowanej na łamach gazety rozmowie polski kierowca Formuły 1 broni swego prawa do życia prywatnego.
Życie -
IPN zajmie się śmiercią opozycjonisty sprzed 28 lat
Gdański sąd uchylił w środę decyzję o umorzeniu przez prokuratora miejscowego IPN sprawy związanej ze śmiercią 20-letniego gdańszczanina, działacza opozycji, który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach w 1980 roku.
Kraj -
Publikacja IPN wstępem do ponownej lustracji Wałęsy?
Książka IPN nt. związków Lecha Wałęsy z SB "może być próbą wywarcia nacisku na sąd, by wznowił lustrację b. prezydenta" - uważa mec. Marek Małecki, który występował jako adwokat w wielu procesach lustracyjnych.
Kraj -
Krakowski Rynek już bez płotu
Cały Rynek Główny w Krakowie znów jest dostępny dla mieszkańców i turystów. W środę, po dwóch latach od zakończenia remontu nawierzchni placu, rozebrano metalowy płot stojący między Sukiennicami a pomnikiem Adama Mickiewicza.
Życie -
Merkel przestrzega przed wyłączeniem elektrowni jądrowych
Kanclerz Angela Merkel ponownie przestrzegła przed odchodzeniem w Niemczech od energetyki jądrowej. Ich wyłączenie zgodnie z ustawą ma nastąpić najpóźniej do 2022 roku.
Świat -
Polska przed szczytem unijnym
Polska podczas rozpoczynającego się w czwartek szczytu Unii Europejskiej opowie się za kontynuowaniem procesu ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego. Liderzy Unii spotykają się tydzień po odrzuceniu przez Irlandczyków w referendum Traktatu...
Świat -
UE uzna licencjaty polskich pielęgniarek
Osoby posiadające licencjat z pielęgniarstwa i położnictwa mają prawo do automatycznego uznania ich kwalifikacji w państwach Unii Europejskiej - to wynik ustaleń resortu zdrowia z przedstawicielami UE.
Świat -
Proces Lipca w lipcu?
Co najmniej do 17 września pozostanie w areszcie oskarżony m.in. o korupcję minister sportu w rządzie PiS Tomasz Lipiec. Do tego czasu warszawski sąd przedłużył mu okres tymczasowego aresztowania.
Kraj -
Nie ma Mercedesa, bo nie było wódki
Gdy w średniowieczu trzeba było załatwić jakieś interesy na arenie międzynarodowej, robiono to na dwa sposoby: przy pomocy mieczy, szarży konnej, palenia wiosek i łamania kołem, albo po prostu nad suto zastawionym stołem, przy...
Gospodarka -
Odwołano dyrektora Teatru Wielkiego w Łodzi
Zarząd województwa łódzkiego odwołał Wojciecha Skupieńskiego ze stanowiska dyrektora Dziedzictwa Narodowego.
Kraj -
UE: kompromis w sprawie nielegalnej imigracji
Parlament Europejski poparł krytykowaną przez lewicę i obrońców praw człowieka dyrektywę w sprawie wspólnych zasad wydalania nielegalnych imigrantów z UE.
Świat -
Katowice walczą z dzikami
Władze Katowic chcą ograniczyć coraz częstsze "wizyty" dzików w mieście. Dlatego apelują do mieszkańców, by nie dokarmiali zwierząt i zabezpieczali śmietniki, a w lasach powstaną pasy zaporowe z uwielbianej przez dziki kukurydzy.
Życie -
ABW sprawdzi proces odtajnienia dokumenów o Wałęsie
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego w 2007 r. odtajniła dokumenty b. Urzędu Ochrony Państwa na wniosek IPN, który opublikował je w książce o związkach Lecha Wałęsy z SB. "Proces odtajnienia będzie ponownie przeanalizowany" - podała...
Kraj -
Proces przeciwko Holandii i ONZ w sprawie Srebrenicy
Holenderski sąd w Hadze rozpoczął rozpatrywanie wniosku krewnych ofiar masakry w Srebrenicy o zniesienie immunitetu ONZ i możliwość pozwania tej organizacji, jak i Holandii za zaniedbania, które doprowadziły do śmierci prawie 8 tys....
Świat -
14-latka wraca pod opiekę matki
Lubelski Sąd Rejonowy uchylił swoją wcześniejszą decyzję o umieszczeniu w pogotowiu opiekuńczym 14- latki, która zaszła w ciążę ze swoim rok starszym kolegą. Nastolatka wraca pod opiekę matki.
Kraj -
Gazprom: Polska nie pozostanie bez gazu
Gazprom zapewnił, że bez względu na to, jakie będą dalsze losy RosUkrEnergo, Polska nie pozostanie bez gazu, który powinna dostarczyć jej ta rosyjsko- ukraińska spółka.
Gospodarka -
Protest kierowców busów- Kraków zablokowany
Bez utrudnień w ruchu drogowym przebiegał w środę w Krakowie protest kierowców busów przeciwko likwidacji przystanków w centrum miasta. Według organizatorów, w akcji uczestniczyło ok. 70 pojazdów.
Kraj -
Powrót resztek polskiej reprezentacji
Przed południem czarterowym samolotem z Grazu wróciła do kraju piłkarska reprezentacja Polski, która nie wywalczyła awansu do ćwierćfinału mistrzostw Europy.
Życie -
Bank Światowy: Europa Wschodnia zwalnia
W tym roku spowolnienie wzrostu gospodarczego wystąpi w większości nowych krajów Unii Europejskiej - głównie w Estonii, na Łotwie i Litwie - wynika z opublikowanego raportu Banku Światowego.
Gospodarka -
Mercedes wybrał Węgry
Niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler- Benz wybrał Węgry jako miejsce budowy swojego zakładu o wartości 800 mln euro - poinformował w środę rzecznik prasowy firmy Florian Martens.
Gospodarka -
Komorowskiemu oferowano aneks do raportu o WSI
Płk Aleksander L. oferował aneks do raportu o WSI Bronisławowi Komorowskiemu – ustalił „Wprost”.
Tylko u Nas -
Ruszyła odbudowa zamku w Raciborzu
Kosztem 23,6 mln zł średniowieczny Zamek Piastowski w Raciborzu odzyska dawną świetność. Po gruntownym remoncie w zabytkowym obiekcie ulokuje się Ponadgraniczne Centrum Dziedzictwa Kulturowego.
Życie -
Niemcy będą walczyć z globalnym ociepleniem
Niemiecki rząd przyjął drugą część pakietu ustaw dotyczących walki z ociepleniem klimatu i ograniczenia zużycia energii.
Świat -
Japońsko-chińska porozumienie ws. eksploatacji gazu
Chiny i Japonia osiągnęły porozumienie w sprawie wspólnej eksploatacji spornych złóż gazu ziemnego pod dnem Morza Wschodniochińskiego.
Gospodarka -
Afganistan: trwa ofensywa NATO w rejonie Kandaharu
Afgańskie władze wojskowe poinformowały o podjęciu wraz z siłami NATO ofensywy przeciwko talibom, którzy zajmują wioski wokół Kandaharu, największego miasta południowego Afganistanu.
Świat -
Ambasador Rosji grozi Ukrainie
Ambasador Rosji przy NATO Dmitrij Rogozin ostrzegł, że Ukraina "zatrzeszczy w szwach", gdy tylko "pomarańczowi" spróbują wciągnąć ją do NATO.
Świat -
Prezes BCC: Atak na Wałęsę godzi w polską gospodarkę
Atak na Lecha Wałęsę godzi w polską rację stanu i interesy polskiej gospodarki - oświadczył prezes Business Centre Club Marek Goliszewski, komentując wydanie przez IPN książki o związkach Wałęsy z SB.
Gospodarka -
Wehikuł czasu Spike'a Lee
Czarnoskóry reżyser Spike Lee stanie za kamerą obrazu "Time Traveler", ekranizacji pamiętników Ronalda Malletta według własnego scenariusza
Kultura -
"Fortuny węglowe wyrosły w wyniku korupcji"
Głośne i nośne było na Śląsku, iż wielkie fortuny węglowe wyrosły w wyniku korupcji, która, jak mówią niektórzy, doprowadziła do upadku szeregu kopalń - powiedział b. prokurator apelacyjny w Katowicach Tomasz Janeczek. Zeznaje on przed...
Kraj -
Janicka: nie było paraliżu decyzyjnego w prokuraturze
Nie było paraliżu decyzyjnego w prokuraturze w sprawie zatrzymania Tomasza Lipca - oświadczyła przed sejmową komisją śledczą ds. nacisków władz na śledztwa dotyczące polityków i mediów prok. Elżbieta Janicka.
Kraj -
KONKURS!!!
Internauci, którzy zamieszczą na serwisie infotuba.pl najciekawszy artykuł dotyczący polskiej lub światowej muzyki rockowej otrzymają bezpłatne bilety na koncert.
KulturaMuzyka -
Elton John na koncercie dla Nelsona Mandeli
Elton John wystapi w charytatywnym koncercie z okazji 90. urodzin Nelsona Mandeli. Krążą pogłoski, że do Anglika dołączy także Eminem.
KulturaMuzyka -
Rośnie liczba ofiar zamachu w Bagdadzie
Do 63 wzrosła liczba zabitych we wtorkowym wybuchu samochodu-pułapki w szyickiej dzielnicy Bagdadu al-Hurrija - podały irackie źródła medyczne.
Świat -
FAZ: zasług Wałęsy nie trzeba nikomu udowadniać
Zasług "Solidarności" i Lecha Wałęsy nie trzeba nikomu udowadniać, choć były prezydent nie jest najlepszym adwokatem we własnej sprawie - ocenia w środę niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung", komentując polską dyskusję o...
Świat -
Oskarżeni ws. śmierci Politkowskiej
Rosyjska prokuratura oskarżyła trzech mężczyzn o udział w zabójstwie opozycyjnej dziennikarki Anny Politkowskiej. Gazeta, w której pracowała zamordowana, uważa jednak, że sprawa nie została w pełni wyjaśniona.
Świat -
Nici z duetu Doherty - Winehouse?
Amy Winehouse odrzuciła wszystkie piosenki, które jak dotąd napisał Pete Doherty dla ich zaplanowanego duetu.
KulturaMuzyka -
Komorowski: książka o Wałęsie ma obalić jego legendę
Według marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego zamysłem autorów książki o Lechu Wałęsie jest zniesławienie b. prezydenta i zniszczenie jego legendy jako przywódcy "Solidarności".
Kraj -
Sześć donosów TW Bolka
Autorzy książki "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii" Sławomir Cenckiewicz i Piotr Gontarczyk powiedzieli, iż w dokumentach znaleźli "sześć donosów tajnego współpracownika o pseudonimie Bolek".
Kraj -
Zwolniono rosyjskich żołnierzy sił pokojowych
Władze Gruzji poinformowały, że wypuściły czterech rosyjskich żołnierzy sił pokojowych, zatrzymanych dzień wcześniej na granicy z Abchazją.
Świat -
Izrael potwierdza rozejm z Palestyńczykami
Władze Izraela potwierdziły, że w czwartek wejdzie w życie rozejm, zawarty z kontrolującym Strefę Gazy radykalnym ugrupowaniem palestyńskim Hamas.
Świat -
Bułgaria blisko zniesienia wiz do USA
Bułgaria podpisała porozumienie z USA, które zbliża ją do zniesienia amerykańskich wiz dla jej obywateli - podało MSZ w Sofii. Jest to takie samo porozumienie, jakie podpisały już Czechy, Estonia, Węgry, Łotwa, Litwa oraz Słowacja.
Świat -
Peru: demonstranci uwolnili policjantów
Peruwiańscy demonstranci z regionu Moquegua na południu kraju wypuścili grupę kilkudziesięciu policjantów, przetrzymywanych od poniedziałku w roli zakładników.
Świat -
Zarzuty za prywatyzację Zelmera
Wysocy urzędnicy ministerstwa skarbu usłyszeli prokuratorskie zarzuty w związku z zaniżeniem ceny rzeszowskiego Zelmeru - pisze "Nasz Dziennik".
Przegląd prasy -
Obniżka akcyzy na paliwa firmowym znakiem PiS
Walka o obniżenie akcyzy na paliwa ma w najbliższym czasie stać się znakiem firmowym PiS, a ewentualny spadek ceny benzyny - sztandarowym sukcesem opozycji, twierdzi "Dziennik".
Przegląd prasy -
TVP operatorem multipleksu
Telewizja publiczna chce zostać operatorem naziemnej telewizji cyfrowej - informuje "Gazeta Wyborcza" i potwierdza tę wiadomość w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej.
Przegląd prasy -
Eurokara za opieszałość
Jak pisze "Gazeta Wyborcza" Komisja Europejska zamierza ukarać Polskę za brak kompletnego systemu identyfikacji działek (LPIS) w latach 2005 i 2006 r.
Przegląd prasy -
Berlusconi wprowadza Mediolanum na polski rynek
Zdaniem "Pulsu Biznesu" premier Włoch Silvio Berlusconi odwiedzi Polskę, aby zainicjować wejście na nasz rynek spółki Mediolanum.
Przegląd prasy -
10 zł za wjazd do centrum Warszawy
Nawet 10 złotych za możliwość wjechania do śródmieścia Warszawy - to jeden z pomysłów ratusza na walkę z korkami w stolicy. Opłaty dla kierowców mogą wejść w życie na próbę jeszcze przed Euro 2012, zapowiada "Życie Warszawy".
Przegląd prasy -
Świadek w seksaferze - nieosiągalna
Była działaczka Samobrony - Agnieszka Kowal, która oskarżyła Andrzeja Leppera o molestowanie seksualne, nie stawiła się na posiedzenie sądu - informuje "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
Pozycja Pawlaka zagrożona?
Według "Rzeczpospolitej" w miarę zbliżania się jesiennego kongresu PSL i wyborów szefa tej partii, Waldemar Pawlak apeluje do premiera, aby nie spieszył się ze sprawami, które mogą mu skomplikować sytuację w jego ugrupowaniu.
Przegląd prasy -
Ponad 60 proc. oszukanych firm
Jak wynika z sondażu, przeprowadzonego na zlecenie "Gazety Prawnej", aż 62 proc. firm deklaruje, że w ostatnich dwóch latach współpracowało z nierzetelnymi kontrahentami.
Przegląd prasy -
Studenckie oszustwo
Przewodniczący Samorządu Studentów UJ, Jakub T. został zawieszony w prawach studenta, po tym jak Instytut Ekspertyz Sądowych wykazał, że dopuścił się fałszerstwa, informuje "Dziennik Polski".
Przegląd prasy -
2008-06-18
PiS wymyśliło nowy znak firmowy, czego obawia się Waldemar Pawlak, za co Komisja Europejska chce ukarać Polskę, kolejny pomysł stolicy na walkę z korkami – o tym między innymi piszą dzisiejsze gazety.
Przegląd prasy -
Jurek o słowach Kaczyńskiego: bezsensowna agresja
Kandydat do Senatu w wyborach uzupełniających w Krośnie - Marek Jurek uznał za "absurdalną i bezsensowną agresję" wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS zarzucił Jurkowi, iż próbuje on stworzyć sytuację, która raz na zawsze...
Kraj -
Świadek w seksaferze - nieosiągalna
Była działaczka Samobrony - Agnieszka Kowal, która oskarżyła Andrzeja Leppera o molestowanie seksualne, nie stawiła się na posiedzenie sądu - informuje "Rzeczpospolita".
Kraj -
Stopa na plaży
Na zachodnim wybrzeżu Kanady spacerowicze natknęli się na ludzką stopę - podała kanadyjska policja przypominając, że to już piąte tego typu znalezisko w ciągu niespełna roku.
Życie -
10 zł za wjazd do centrum Warszawy
Nawet 10 złotych za możliwość wjechania do śródmieścia Warszawy - to jeden z pomysłów ratusza na walkę z korkami w stolicy. Opłaty dla kierowców mogą wejść w życie na próbę jeszcze przed Euro 2012, zapowiada "Życie Warszawy".
Kraj -
TVP operatorem multipleksu
Telewizja publiczna chce zostać operatorem naziemnej telewizji cyfrowej - informuje "Gazeta Wyborcza" i potwierdza tę wiadomość w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej.
Kraj -
Ponad 60 proc. oszukanych firm
Jak wynika z sondażu, przeprowadzonego na zlecenie "Gazety Prawnej", aż 62 proc. firm deklaruje, że w ostatnich dwóch latach współpracowało z nierzetelnymi kontrahentami.
Gospodarka -
Obniżka akcyzy na paliwa firmowym znakiem PiS
Walka o obniżenie akcyzy na paliwa ma w najbliższym czasie stać się znakiem firmowym PiS, a ewentualny spadek ceny benzyny - sztandarowym sukcesem opozycji, twierdzi "Dziennik".
Gospodarka -
Oklahoma wznowiła egzekucje
Skazanego za zabójstwo mężczyznę stracono w Oklahomie - szóstym amerykańskim stanie, który wznowił egzekucje po zakończeniu w kwietniu moratorium na wykonywanie w USA kary śmierci.
Świat -
Pozycja Pawlaka zagrożona?
Według "Rzeczpospolitej" w miarę zbliżania się jesiennego kongresu PSL i wyborów szefa tej partii, Waldemar Pawlak apeluje do premiera, aby nie spieszył się ze sprawami, które mogą mu skomplikować sytuację w jego ugrupowaniu.
Kraj