7 lipca 2008
-
UE: misja w Kosowie na jesieni
Szef misji UE w Kosowie - EULEX, Yves de Kermabon, ogłosił, że misja, która ma wspierać w Kosowie budowę struktur administracyjnych i społecznych, osiągnie pełną zdolność operacyjną na jesieni.
Świat -
Wielka Brytania: Szekspir dla pięciolatków
Twórczość Williama Szekspira będzie nauczana w angielskich szkołach już od piątego roku życia dzięki nowej inicjatywie rządu - donoszą w poniedziałek brytyjskie media.
Życie -
Serbia: zatwierdzono proeuropejski parlament
Serbski parlament zatwierdził w poniedziałek wieczorem rząd Mirko Cetkovicia, jaki wspólnie powołały siły proeuropejskiej koalicji i dawna partia Slobodana Miloszevicia.
Świat -
J. Kaczyński apeluje o wyzbycie się kompleksów
O wyzbycie się przez Polaków kompleksów wobec innych narodów apelował w poniedziałek podczas spotkania z sympatykami w Rybniku prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.
Kraj -
Rosja: 11 lat więzienia dla szarlatana
Sąd Tagański w Moskwie skazał w poniedziałek na 11 lat więzienia za oszustwo szarlatana Grijorija Grabowoja, który obiecywał wskrzeszenie dzieci z Biesłanu.
Życie -
Ustawa o abonamentach TV do TK
Prezydent Lech Kaczyński zdecydował się skierować do Trybunału Konstytucyjnego nowelizację ustawy o opłatach abonamentowych - poinformowało w poniedziałek wieczorem Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta.
Kraj -
Nowak: do spotkania z Rice dojdzie rychło
W ocenie szefa gabinetu premiera Sławomira Nowaka nie jest porażką rządu fakt, że sekretarz stanu USA Condoleezza Rice nie odwiedzi Polski w tym tygodniu. Jego zdaniem, do spotkania prezydenta i premiera dojdzie zapewne "rychło" po...
Kraj -
Rzecznik Departamentu Stanu USA: rozmowy z Polską jeszcze nie skończone
Rzecznik Departamentu Stanu USA Sean McCormack zadeklarował w poniedziałek kontynuowanie rozmów z Polską w sprawie tarczy antyrakietowej.
Świat -
Dyskusja nad francuskim paktem o imigracji
Zaostrzenie walki z nielegalną imigracją, wzmocnienie legalnej imigracji zarobkowej oraz zawarcie porozumień o repatriacji z krajami, które są głównymi źródłami emigracji - to zasadnicze propozycje francuskiego paktu o imigracji, nad...
Świat -
Sąd dla nieletnich zajmie się sprawą znieważenia Żyda
Sąd dla nieletnich zajmie się sprawą znieważenia Żyda przez nastolatków z Warki (Mazowieckie) - po tym, jak prokuratura w Grójcu uznała, że w incydencie uczestniczyli tylko nieletni.
Życie -
Porozumienie w sprawie tarczy pod koniec lipca?
Porozumienie z USA o umieszczeniu w Polsce tarczy antyrakietowej będzie ewentualnie możliwe do końca lipca - sugerował minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski po poniedziałkowej rozmowie z sekretarz stanu USA Condoleezzą Rice w...
Świat -
Węgier mistrzem Europy w szpadzie
Węgier Geza Imre został w Kijowie mistrzem Europy w szpadzie. W finale pokonał Niemca Martina Schmitta 15:11.
Życie -
MON: pełnomocnictwo Piątasa ważne
Resort obrony narodowej zapewnia, że - wbrew medialnym doniesieniom - pełnomocnictwo wiceministra Czesława Piątasa do podpisywania decyzji jest ważne.
Kraj -
Sikorski rozmawiał z Obamą
Przebywający z wizytą w USA minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski rozmawiał w poniedziałek przez telefon z demokratycznym kandydatem na prezydenta, senatorem Barackiem Obamą.
Świat -
Warszawa: wystawa portretów szlacheckich
Wystawę "Zachować pamięć" otwarto w poniedziałek w Muzeum Historycznym Miasta Stołecznego Warszawy. Zaprezentowane portrety, dokumenty i przedmioty sztuki użytkowej pochodzą z rodzinnych zbiorów warszawiaków.
Życie -
Rosjanka mistrzynią Europy w szabli
Rosjanka Zofia Wielika została w Kijowie mistrzynią Europy w szabli. W finale pokonała Włoszkę Ilarię Bianco 15:10.
Życie -
Iran nie zakończy procesu wzbogacania uranu
Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad po raz kolejny powtórzył w poniedziałek, że jego kraj nie wstrzyma wzbogacania uranu, i odrzucił to żądanie jako "nieuzasadnione".
Świat -
Polski raport w sprawie Gazociągu Północnego w PE
Zaplanowana na wtorek debata w sprawie Gazociągu Północnego na dnie Bałtyku może podzielić eurodeputowanych, ale sprawozdawca Marcin Libicki oczekuje, że jego raport uzyska poparcie większości Parlamentu Europejskiego.
Gospodarka -
Wkrótce decyzja w sprawie immunitetu Ziobry
Płocka prokuratura przesłała do ministerstwa sprawiedliwości wniosek o uchylenie immunitetu Zbigniewowi Ziobrze (PiS). Według szefa resortu Zbigniewa Ćwiąkalskiego, decyzja ws. wniosku zapadnie najwcześniej we wtorek. Ziobro uważa, że...
Kraj -
Niemcy: ślubne kontrowersje
Wprowadzenie w Niemczech możliwości zawierania ślubu kościelnego bez wcześniejszego ślubu cywilnego spotkało się z ostrą krytyką organizacji pozarządowych - podały w poniedziałek niemieckie środki masowego przekazu.
Życie -
Katastrofa lotnicza w Kolumbii
Transportowy Boeing 747 rozbił się w poniedziałek kilka minut po starcie z lotniska El Dorado w stolicy Kolumbii, Bogocie, podczas próby przymusowego lądowania.
Świat -
Rząd zajmie się projektem nowelizacji ustawy o VAT
We wtorek Rada Ministrów zajmie się rządowym projektem nowelizacji ustawy o VAT. Przewiduje on m.in. skrócenie ze 180 dni do 60 dni podstawowego terminu na zwrot nadwyżki VAT dla podatników.
Gospodarka -
Prezydent zawetował likwidację tzw. poziomego awansu sędziów
Prezydent Lech Kaczyński zawetował ustawę likwidującą tzw. awans poziomy sędziów, czyli dodatkowe stanowiska - sędziego sądu okręgowego w sądzie rejonowym i sędziego sądu apelacyjnego w sądzie okręgowym.
Kraj -
Ćwiąkalski: decyzja ws. immunitetów najwcześniej we wtorek
Najwcześniej we wtorek zapadnie decyzja w sprawie wniosków o uchylenie immunitetów b. ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i b. wiceministra zdrowia Krzysztofa Grzegorka - poinformował minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski....
Kraj -
J.Kaczyński: dostęp do materiałów zgodny z prawem
Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapewnił, że udostępnienie mu przez ówczesnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry protokołów z przesłuchań, kiedy nie był jeszcze premierem, było zgodne z prawem.
Kraj -
Obniżenie wieku szkolnego rozłożone na 3 lata
Obniżenie wieku obowiązku szkolnego z siedmiu do sześciu lat, które ma nastąpić od września 2009 roku, ma być rozłożone na trzy lata. W tym czasie do pierwszych klas szkół podstawowych będę trafiały dzieci z dwóch różnych roczników. Taki...
Kraj -
Play: koniec drogiego internetu
Firma P4, operator sieci Play, rozpoczęła w poniedziałek sprzedaż bezprzewodowego internetu.
Gospodarka -
Łowcy skór w lipcu rozpoczną odbywanie kary
Dwaj b. lekarze łódzkiego pogotowia prawomocnie skazani w procesie "łowców skór" mają do 29 lipca stawić się w areszcie śledczym, aby rozpocząć odbywanie kar 6 i 5 lat więzienia. Wyrok odsiadują już skazani w tym procesie dwaj b....
Kraj -
Centralnie sterowana polityka kadrowa
20 mld euro traci rocznie niemiecka gospodarka z powodu braku siły roboczej. Niemieckim lekarstwem na taką sytuację ma być stworzenie tzw. indeksu siły roboczej, który określałby zapotrzebowanie niemieckiej gospodarki na konkretnych...
Gospodarka -
KE proponuje obniżenie podatku VAT
Komisja Europejska zaproponowała zmiany w tzw. dyrektywie VAT-owskiej, dopuszczając m.in. możliwość stosowania przez kraje członkowskie obniżonej stawki VAT na całe, a nie tylko jak dotąd społeczne, budownictwo oraz na pieluszki.
Gospodarka -
Co zdrożeje po wprowadzeniu euro?
Największy wzrost w wyniku zaokrągleń po wprowadzeniu euro w Polsce nastąpi w grupie cen "niskich", w tym w grupie towarów najczęściej nabywanych - wynika z opracowania NBP.
Gospodarka -
TK: pomówienie narodu - wniosek odroczony
Do 8 września Trybunał Konstytucyjny odroczył rozprawę co do legalności przepisu o karaniu trzema latami więzienia "publicznego pomówienia narodu polskiego" o udział, organizowanie i odpowiedzialność za zbrodnie komunistyczne lub...
Kraj -
Porozumienie ws. Stoczni Szczecińskiej Nowa
Firma Mostostal Chojnice oraz norweska stocznia Ulstein Verft AS zawarły porozumienie o współpracy przy restrukturyzacji Stoczni Szczecińskiej Nowa.
Gospodarka -
MEN: będą wyprawki szkolne
Uczniowie z rodzin ubogich, którzy w roku szkolnym 2009/2010 będą rozpoczynali naukę w pierwszych klasach szkół podstawowych i pierwszych klasach gimnazjów, otrzymają podręczniki szkolne w ramach rządowego programu "Wyprawka szkolna" -...
Kraj -
Polscy skazańcy wolą rodzime więzienia
18 Polaków skazanych na kary pozbawienia wolności wydały Polsce władze innych państw w pierwszym półroczu 2008 roku – wynika z danych Ministerstwa Sprawiedliwości, do których dotarł "Wprost". Osoby te dokończą odbywanie kary w...
Tylko u Nas -
Figura Hitlera wróci na wystawę
Pozbawiona głowy woskowa figura Adolfa Hitlera zostanie naprawiona i jak najszybciej powróci na wystawę w berlińskim muzeum Madame Tussauds - poinformowały władze placówki.
Życie -
Problemy na wrocławskim lotnisku
Strajk pilotów niemieckiej Lufthansy spowodował, że w poniedziałek odwołane zostały trzy loty z wrocławskiego lotniska im. Mikołaja Kopernika. Na lotnisku pozostało ok. 150 pasażerów.
Gospodarka -
Suwałki mają lokalną monetę
Urząd Miejski w Suwałkach (Podlaskie) wypuścił lokalny środek płatniczy - monetę o nazwie suwal. W poniedziałek rozpoczęła się sprzedaż suwali dla mieszkańców i turystów.
Życie -
Krwawa gonitwa z bykami
Podczas pierwszej tegorocznej gonitwy z bykami w hiszpańskiej Pampelunie około 70 ludzi zostało rannych, w tym kilkunastu dość poważnie.
Świat -
Urodzinowa moneta dla Mandeli
W RPA wybito okolicznościową monetę z okazji 90. urodzin pierwszego czarnoskórego prezydenta kraju, laureata Pokojowej Nagrody Nobla Nelsona Mandeli - podały południowoafrykańskie media.
Życie -
Rosja: sąd podtrzymał decyzję ws. Katynia
Moskiewski Sąd Miejski podtrzymał decyzję sądu rejonowego o oddaleniu wniosku rodzin 10 ofiar mordu NKWD na polskich oficerach w 1940 roku. Wniosek dotyczył uchylenia postanowienia Głównej Prokuratury Wojskowej (GPW) Federacji Rosyjskiej...
Świat -
Ile kosztują "bezsensowne" zagraniczne podróże polityków i urzędników?
Biuro podróży „Rząd, Parlament&Samorządy” kosztuje nas co najmniej kilkanaście milionów złotych rocznie. Przykład dał sam premier Donald Tusk podróżą życia (z żoną) do Peru. Kierownictwo Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa...
Tylko u Nas -
Niemcy: kampania wyborcza się rozkręca
Szef niemieckich socjaldemokratów (SPD) Kurt Beck ostro zaatakował kanclerz Angelę Merkel, zarzucając jej ugrupowaniu CDU ignorowanie partnera koalicyjnego i przypisywanie sobie osiągnięć ministrów SPD.
Świat -
Miedwiediew za normalizacją stosunków z Londynem
Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew opowiedział się za normalizacją stosunków z Londynem. Chęć tę wyraził podczas spotkania z premierem Wielkiej Brytanii Gordonem Brownem na marginesie szczytu grupy G8 w Toyako, w Japonii.
Świat -
Rząd zajmie się przepisami o upadłości konsumenckiej
Będzie można ogłosić upadłość osób fizycznych niebędących przedsiębiorcami - rozwiązanie takie przewiduje projekt nowelizacji prawa upadłościowego i naprawczego, przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Obecnie upadłość można...
Gospodarka -
Dobiega końca proces Kiszczaka ws. Wujka
Dobiega końca proces gen. Czesława Kiszczaka, szefa MSW z okresu stanu wojennego - oskarżonego o przyczynienie się do śmierci 9 górników z kopalni "Wujek" w grudniu 1981 r. 9 lipca głos ma zabrać obrońca i sam oskarżony.
Kraj -
Samoobrona zablokowała drogę krajową nr 8
Przez godzinę kilkudziesięciu rolników - działaczy Samoobrony - blokowało w Polichnie (Łódzkie) drogę krajową nr 8 (Warszawa-Wrocław).
Kraj -
CBOS: 64 proc. Polaków - sytuacja Polski jest dobra
W opinii 64 proc. ankietowanych sytuacja Polski na scenie międzynarodowej jest dobra; większość badanych (76 proc.) uważa, że obecnie nie ma zewnętrznego zagrożenia dla naszego kraju - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Jednocześnie 45...
Kraj -
Haber nowym wiceministrem zdrowia
Marek Haber, nowy podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, będzie zajmował się m.in. szpitalnictwem, krwiodawstwem oraz Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym - poinformowała minister zdrowia Ewa Kopacz.
Kraj -
Gosiewski o wniosku ws. odwołania Kopacz
Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski zapowiedział, że jeżeli na najbliższym posiedzeniu Sejmu nie będzie debaty o służbie zdrowia, to w tym tygodniu PiS będzie gotowy złożyć wniosek o odwołanie minister zdrowia Ewy Kopacz.
Kraj -
W.Brytania: 3. rocznica zamachów w Londynie
Setki osób zebrały się rano na londyńskiej stacji King's Cross, by w 3. rocznicę uczcić pamięć ofiar zamachów z 2005 r., w których zginęło 56 osób, w tym 3 Polki.
Świat -
Gosiewski: sprawa Ziobry to zemsta polityczna
Próba doprowadzenia do uchylenia immunitetu poselskiego b.ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze to zemsta polityczna - uważa przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS Przemysław Gosiewski.
Kraj -
Borowski dementuje oskarżenia
Szef Spółki Narodowe Centrum Sportu Michał Borowski zaprzecza doniesieniom "Dziennika", że pracując w stołecznym Ratuszu zataił udziały w spółkach architektonicznych, co miało stać w konflikcie z funkcją naczelnego architekta miasta.
Gospodarka -
Castro apeluje do FARC
Były prezydent Kuby Fidel Castro wezwał w niedzielę lewackich partyzantów z Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii (FARC) do uwolnienia wszystkich zakładników.
Świat -
Teściowa doradza Sarkozy'emu
Teściowa prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego Marisa Bruni Tedeschi ujawniła, że udziela mu różnych rad, także politycznych.
Życie -
Polacy za odebraniem przywilejów emerytalnych
70 proc. respondentów jest za odebraniem przywilejów emerytalnych części zawodów. Taką możliwość pozostawiliby tylko najcięższym zawodom: pilotom, marynarzom czy górnikom - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla portalu...
Gospodarka -
Akt oskarżenia ws. żołnierzy z Nangar Khel
Naczelna Prokuratura Wojskowa w Poznaniu odrzuciła wnioski obrońców żołnierzy podejrzanych o ostrzelanie wioski Nangar Khel i we wtorek skieruje akt oskarżenia w tej sprawie do sądu w Warszawie - poinformował prokurator Karol Frankowski.
Kraj -
Potężny wybuch w Kabulu
Co najmniej 40 osób zginęło a 141 zostało rannych w potężnym wybuchu, jaki wstrząsnął w poniedziałek rano centrum stolicy Afganistanu.
Świat -
Chiny naruszają wolność słowa
Chiński rząd nadal utrudnia pracę zagranicznym dziennikarzom mimo obietnic zwiększenia wolności słowa przed letnimi igrzyskami olimpijskimi w Pekinie - czytamy w raporcie Human Rigths Watch (HRW).
Życie -
W tym tygodniu oferta USA dotycząca tarczy?
Prawdopodobnie w tym tygodniu władze USA złożą Polsce ofertę w związku z planami budowy tarczy antyrakietowej. Budowa instalacji tarczy mogłaby zacząć się już pod koniec 2009 r. - donosi "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
Polska tygrysem Europy
Odkąd wybory w Polsce wygrał Donald Tusk, wzrosły optymizm i nadzieja, ale nad tym pozytywnym obrazem ciąży "chęć sabotażu" ze strony prezydenta Lecha Kaczyńskiego - to główna teza obszernej relacji z Warszawy, opublikowanej na łamach...
Gospodarka -
Nie będzie kinowej wersji "Przyjaciół"
Przedstawiciele studia Warner Bros. zaprzeczyli, jakoby miała powstać pełnometrażowa wersja serialu "Przyjaciele".
Kultura -
Rice nie odwiedzi Polski
Amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice w czasie swej podróży do Europy nie odwiedzi Polski - poinformowała czeska agencja prasowa CzTK.
Świat -
Jim Morrison żyje?
Ray Manzarek - klawiszowiec zespołu The Doors - twierdzi, że Morrison być może wcale nie umarł i żyje do dziś na Seszelach.
KulturaMuzyka -
Gwiazda porno u Tarantino
Quentin Tarantino chce zaangażować gwiazdę porno, Terę Patrick, do swojego kolejnego projektu filmowego.
Kultura -
Ziobro: Kaczyński to nie przypadek
W kontekście wniosku prokuratury do Sejmu o uchylenie immunitetu Zbigniewowi Ziobrze "Nasz Dziennik" zamieszcza obszerny z nim wywiad.
Przegląd prasy -
Zastraszony prawnik Oleksego
Prawnik Józefa Oleksego - Wojciech Tomczyk wycofał akt oskarżenia przeciw oskarżycielom Oleksego - pisze "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
Radwańska dziesiąta na świecie
Agnieszka Radwańska - jako pierwsza polska tenisistka w historii - awansowała do czołowej dziesiątki rankingu WTA Tour. 19-letnia krakowianka jest sklasyfikowana na dziesiątej pozycji, o jedną wyżej niż przed dwoma tygodniami.
Życie -
Co z immunitetem Ziobry?
Jeszcze zapadnie decyzja w sprawie ewentualnego wniosku dotyczącego uchylenia immunitetu Zbigniewowi Ziobrze - zapowiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.
Kraj -
Ile będą nas kosztować rządy prezydent Warszawy?
Przez półtora roku swoich rządów w stolicy osiągnęłam najlepszy wynik w historii – przekonuje „Wprost” Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Tylko u Nas -
Zeznania, które wstrząsnęły Kaczyńskim
"Dziennik" dotarł do akt, ze sprawy mafii paliwowej, które Zbigniew Ziobro zawiózł Jarosławowi Kaczyńskiemu. Prezes PiS mówił o nich, że gdyby informacje tam zawarte się potwierdziły "zmiotłyby wielką część sceny politycznej".
Przegląd prasy -
Wiceminister obrony bez uprawnień
Obecny wiceminister obrony Czesław Piętas posługuje się przy wydawaniu decyzji nieważnym pełnomocnictwem - ustaliła "Rzeczpospolita" - po rozmowie z płk Arturem Buszem, byłym szefem obsługi prawnej w MON.
Przegląd prasy -
Status metropolii
Nie będzie sztywnej listy 12 metropolii. Każde miasto, które porozumie się z okolicznymi gminami i wykaże, że w aglomeracji mieszka ponad 500 tys. osób, będzie mogło dostać status metropolii - informuje "Gazeta Wyborcza".
Przegląd prasy -
Damy biznesu zarabiają lepiej
Płace kobiet kierujących dużymi polskimi firmami są średnio o 30 procent wyższe niż mężczyzn - wynika z raportu, do którego dotarła "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
Pole golfowe w Komorowie
Na 200 hektarach w Komorowie deweloper chce zbudować osiedle z największym w rejonie Warszawy polem golfowym - pisze "Życie Warszawy".
Przegląd prasy -
Powstanie giełda towarowa
Wszystko wskazuje na to, że po kilku nieudanych próbach Polska dorobi się giełdy towarowej, na której będzie można handlować kontraktami terminowymi na surowce rolne" - pisze "Puls Biznesu".
Przegląd prasy -
Zdrożeją kredyty mieszkaniowe
"Gazeta Prawna" prognozuje wzrost kosztów kredytów mieszkaniowych, spowodowany przewidywanym spadkiem cen mieszkań.
Przegląd prasy -
2008-07-07
Co można znaleźć w aktach ze sprawy mafii paliwowej, Jarosław Kaczyński to nie ciekawski dziennikarz, czy wiceminister obrony posługuje się nieważnym pełnomocnictwem, dlaczego zdrożeją kredyty mieszkaniowe – o tym informują...
Przegląd prasy -
Zeznania, które wstrząsnęły Kaczyńskim
"Dziennik" dotarł do akt, ze sprawy mafii paliwowej, które Zbigniew Ziobro zawiózł Jarosławowi Kaczyńskiemu. Prezes PiS mówił o nich, że gdyby informacje tam zawarte się potwierdziły "zmiotłyby wielką część sceny politycznej".
Kraj -
Wiceminister obrony bez uprawnień?
Obecny wiceminister obrony Czesław Piętas posługuje się przy wydawaniu decyzji nieważnym pełnomocnictwem - ustaliła "Rzeczpospolita" - po rozmowie z płk Arturem Buszem, byłym szefem obsługi prawnej w MON.
Kraj -
Zastraszony prawnik Oleksego
Prawnik Józefa Oleksego - Wojciech Tomczyk wycofał akt oskarżenia przeciw oskarżycielom Oleksego - pisze "Rzeczpospolita".
Kraj -
Damy biznesu zarabiają lepiej
Płace kobiet kierujących dużymi polskimi firmami są średnio o 30 procent wyższe niż mężczyzn - wynika z raportu, do którego dotarła "Rzeczpospolita".
Gospodarka -
Ziobro: Kaczyński to nie przypadek
W kontekście wniosku prokuratury do Sejmu o uchylenie immunitetu Zbigniewowi Ziobrze "Nasz Dziennik" zamieszcza obszerny wywiad z nim.
Kraj -
Powstanie giełda towarowa
Wszystko wskazuje na to, że po kilku nieudanych próbach Polska dorobi się giełdy towarowej, na której będzie można handlować kontraktami terminowymi na surowce rolne" - pisze "Puls Biznesu".
Gospodarka -
Zdrożeją kredyty mieszkaniowe
"Gazeta Prawna" prognozuje wzrost kosztów kredytów mieszkaniowych, spowodowany przewidywanym spadkiem cen mieszkań.
Gospodarka -
Pierwszy londyński triumf Nadala
Hiszpan Rafael Nadal po raz pierwszy wygrał wielkoszlemowy turniej na trawiastych kortach w Wimbledonie (z pulą nagród 11,812 mln funtów). W finale tenisista z Majorki, rozstawiony z numerem drugim, pokonał 6:4, 6:4, 6:7 (5-7), 6:7 (8-...
Życie -
Pożar w centrum Lizbony
Gwałtowny pożar wybuchł w nocy z niedzieli na poniedziałek w sześciopiętrowym budynku mieszkalnym w centrum Lizbony - poinformowała straż pożarna.
Świat