15 września 2008
-
Brytyjskie fundusze emerytalne tracą miliardy
200 największych, brytyjskich zakładowych funduszy emerytalnych straciło na inwestycjach w akcje notowane na londyńskiej giełdzie 9 mld funtów (11 mld euro), pogłębiając deficyt do 35 mld funtów z 26 mld funtów w piątek.
Gospodarka -
Cenkiewicz odchodzi z IPN
Współautor książki "SB a Lech Wałęsa" Sławomir Cenckiewicz podał się do dymisji ze stanowiska szefa Biura Edukacji Publicznej oddziału IPN w Gdańsku - pisze na swoich stronach internetowych "Rzeczpospolita".
Kraj -
J. Kaczyński: Tusk boi się nowej partii
Prezes PiS Jarosław Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami Rzeszowa powiedział, że premier Tusk mówiąc o kastracji pedofilów jest "najwyraźniej przestraszony, że z lewej strony zaczyna się mu formować partia, która może być zagrożeniem...
Kraj -
Reforma KRUS pierwszym krokiem
Według premiera Donalda Tuska projekt reformy KRUS, przygotowany przez PSL, jest pierwszym, ale niewystarczającym krokiem, jeśli chodzi o reformę systemu ubezpieczeń społecznych rolników.
Kraj -
Premier: koalicja PO-PSL jest bezpieczna
Premier Donald Tusk powiedział w TVN24, że nie sądzi, aby koalicję PO-PSL, "mimo wszelkich różnic", miał dotknąć "jakikolwiek poważny kryzys polityczny". Premier zapewnił, że nie dąży do przyspieszonych wyborów parlamentarnych.
Kraj -
Premier: szef MSZ nie musi informować prezydenta o swoich wyjazdach
Szef MSZ nie ma konstytucyjnego obowiązku informowania prezydenta o swoich wyjazdach, ale Radosław Sikorski "robi wszystko lub prawie wszystko", aby prezydent był dobrze poinformowany - powiedział premier Donald Tusk.
Kraj -
Ławrow znów oskarża
Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow oskarżył prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego o łamanie porozumienia zawartego z Unią Europejską.
Świat -
Rozpoczął się 33 Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Pokazem dramatu psychologicznego "Rysa" w reżyserii Michała Rosy - z Jadwigą Jankowską-Cieślak i Krzysztofem Stroińskim w rolach głównych - zainaugurowano 33. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych (FPFF) w Gdyni.
Życie -
Kaczyński: euro w 2011 obnizy poziom życia Polaków
Według prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wprowadzenie waluty euro w 2011 roku w Polsce byłoby "w najwyższym stopniu ryzykowne", a w konsekwencji przyniosłoby obniżenie stopy życiowej Polaków.
Kraj -
Żołnierze pakistańscy strzelali do śmigłowców USA
Ogień prowadzony przez pakistańskich żołnierzy zmusił rano do zawrócenia amerykańskie śmigłowce wojskowe, które nadleciały z Afganistanu na terytorium Pakistanu - informują pakistańskie służby bezpieczeństwa.
Świat -
Lehman Brothers na krawędzi
Poważny kryzys zarysował się w poniedziałek na rynku finansowym Stanów Zjednoczonych, gdy rząd federalny odmówił wsparcia kredytowego dla potencjalnych nabywców bankrutującego banku Lehman Brothers - jednego z największych w USA banków...
Gospodarka -
"Pragnienie wolności" w Moskwie
"Pragnienie wolności" - to tytuł wystawy poświęconej oporowi społecznemu przeciwko reżimom komunistycznym w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, którą otwarto w Muzeum Andrieja Sacharowa w Moskwie.
Życie -
EIT w Budapeszcie już otwarty
Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso otworzył w Budapeszcie Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT).
Życie -
Psycholog o negatywnym oddziaływaniu mediów
Częste pokazywanie w mediach przemocy i patologii powoduje u odbiorców zniekształcanie obrazu świata jako miejsca pełnego agresji i konfliktowego - uważa psycholog prof. Bogdan Wojciszke ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
Kraj -
Rosja nie wyklucza wystąpienia z Rady Europy
Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, Konstantin Kosaczow nie wykluczył, że Rosja wystąpi z Rady Europy.
Świat -
Holendrzy blokują Serbię
Z powodu oporu Holandii Unia Europejska nie odblokowała części podpisanej już w kwietniu umowy stowarzyszeniowej z Serbią, by wprowadzić ułatwienia w wymianie handlowej.
Świat -
PiS nie chce reformy zdrowotnej autorstwa PO
Nieprawdą jest, że PiS chce, by reforma służby zdrowia autorstwa PO weszła w życie - oświadczył rzecznik klubu PiS Mariusz Kamiński.
Kraj -
Sikorski chwali dyplomację francuską ws. Gruzji
Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski, odnosząc się do krytycznych słów sekretarza generalnego NATO o porozumieniu UE z Rosją w sprawie Gruzji, powiedział, że "francuskie przewodnictwo osiągnęło maksimum".
Kraj -
Od 26 września promocja Polski w CNN
Od 26 września do 14 grudnia w stacji telewizyjnej CNN International będą emitowane spoty reklamowe promujące Polskę - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Spraw Zagranicznych w komunikacie.
Gospodarka -
Jest wniosek o "dyscyplinarkę" dla Janickiej
Jest wniosek o karę dyscyplinarną dla prok. Elżbiety Janickiej, byłej szefowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie - tę informację Radia Zet potwierdzono w resorcie sprawiedliwości.
Kraj -
MF: szczyt inflacji minął
Ministerstwo Finansów sądzi, że szczyt inflacji minął i spadnie ona do około 4 proc. rok do roku w grudniu.
Gospodarka -
Pekin: 6 medali Polaków w paraolimpiadzie
Sześć medali igrzysk paraolimpijskich, w tym dwa złote, zdobyli w Pekinie reprezentanci Polski. 23-letni Marcin Awiżeń (Start Radom) zwyciężył w biegu na 800 metrów, bijąc w swojej kategorii rekord świata (1.52,36).
Życie -
Ziobro przesłuchiwany w rzeszowskiej prokuraturze
B. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro jest przesłuchiwany jako świadek w rzeszowskiej prokuraturze. Przesłuchanie ma związek ze śledztwami ws. przekroczenia uprawnień podczas akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa oraz konferencji b....
Kraj -
Świętokrzyskie: pierwsze boisko "Orlik 2012"
Nowoczesny kompleks sportowy ze sztuczną trawą do gry w piłkę nożną i tartanową nawierzchnią do siatkówki, koszykówki lub tenisa otwarto w Szewnej (świętokrzyskie) w ramach programu "Moje boisko - Orlik 2012".
Życie -
Ugoda między Solorzem a "Gazetą Polską"
Z portali zależnych od "Gazety Polskiej" zostanie usunięty tekst pt. "Teczka Solorza" i będą złożone wyrazy ubolewania, a Zygmunt Solorz-Żak udzieli gazecie autoryzowanego wywiadu - zakłada ugoda, jaką strony zawarły przed sądem.
Życie -
W 2020 zakończy się budowa Kolei Dużych Prędkości
Najpóźniej w 2020 roku zakończą się prace przy budowie Kolei Dużych Prędkości. Inwestycja będzie kosztowała ok. 22 mld zł. Kolejne 3,5 mld zł zostaną przeznaczone na zakup taboru - powiedział minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.
Gospodarka -
Afera Starachowicka: Kowalczyk uniewinniony
Sąd Okręgowy w Kielcach uniewinnił b. komendanta głównego policji gen. Antoniego Kowalczyka od zarzutu niedopełnienia obowiązków służbowych. Do ponownego rozpoznania sąd skierował sprawę składania fałszywych zeznań i zatajania prawdy w...
Kraj -
"Solidarność" nie godzi się na wygasanie "pomostówek"
Przedłużenie dotychczasowego systemu wcześniejszych emerytur jest niemożliwe - twierdzą rząd i pracodawcy. "Solidarność" zapowiada, że jeżeli Sejm uchwali ustawę, zgodnie z którą "pomostówki" będą wygasały, jak chce rząd, rozważy prośbę...
Kraj -
UE przyjęła mandat misji obserwacyjnej do Gruzji
Szefowie dyplomacji "27" przyjęli mandat 200-osobowej cywilnej misji obserwacyjnej do Gruzji, która ma być wysłana do 1 października, najpierw do stref buforowych przy granicy z Osetią Południową i Abchazją, a docelowo - także do tych...
Świat -
Wyniki sekcji zwłok chłopców zamordowanych przez ojca
Wyniki sekcji zwłok trzech chłopców w wieku 4, 12 i 15 lat, którzy zostali zamordowani przez własnego ojca w Kutnie (Łódzkie), wskazują, że najmłodsze z dzieci zostało utopione, a dwaj starsi chłopcy zginęli od ciosów zadanych nożem. Po...
Kraj -
Adwokat wnosi o umorzenie sprawy Krauzego
Wniosek o zakończenie śledztwa przeciw Ryszardowi Krauzemu złożył do warszawskiej prokuratury jeden z jego obrońców, mec. Krzysztof Bachmiński. We wniosku powołuje się na przewlekłość postępowania.
Kraj -
Proces Polaka oskarżonego o zabójstwo Belga
Adam G., jeden z dwóch domniemanych sprawców głośnego zabójstwa młodego Belga Joe Van Holsbeecka, stanął przed ławą przysięgłych, by odpowiedzieć za swój czyn, który przed dwoma laty wstrząsnął całą Belgią.
Świat -
Awaria sieci Orange
Awaria centrali telefonicznej sieci komórkowej Orange została usunięta - poinformował rzecznik prasowy Grupy TP Wojciech Jabczyński.
Gospodarka -
Iran wciąż blokuje próby zbadania jego programu nuklearnego
Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) oświadczyła, że Iran wciąż blokuje próby zbadania jego programu nuklearnego, który, zdaniem Zachodu, ma na celu produkcję broni jądrowej.
Świat -
Niemcy: proces b. oficera Wehrmachtu
Przed sądem w Monachium rozpoczął się proces 90-letniego byłego oficera Wehrmachtu, oskarżonego o mordy na ludności cywilnej podczas II wojny światowej. Jak podkreślają komentatorzy, jest to być może ostatni w Niemczech proces w sprawie...
Życie -
Miedwiediew: nie damy się wyniszczyć sankcjami
Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew podkreślił na spotkaniu z przedstawicielami biznesu i przedsiębiorczości, że Rosja nie da się wyniszczyć ewentualnymi sankcjami i na nie odpowie.
Świat -
Kłopotek żąda przeprosin od Pitery
Poseł PSL Eugeniusz Kłopotek zapowiedział, że przekaże minister ds. walki z korupcją Julii Piterze dokumenty dotyczące jego interwencji w sprawie biznesmena i oczekuje od niej przeprosin za "ewidentne, klasyczne pomówienie".
Kraj -
PiS chce powołania spółek drogowych i pełnomocnika rządu ds. dróg
Prawo i Sprawiedliwość apeluje do premiera Donalda Tuska, by dla zrealizowania programu drogowego i wywiązania się z obietnic przedwyborczych powołał spółki drogowe i pełnomocnika rządu do spraw budowy dróg.
Gospodarka -
UE rozpoczyna pracę nad złagodzeniem sankcji wobec Białorusi
Państwa UE zgodziły się, że należy rozpocząć prace nad złagodzeniem sankcji wobec Białorusi, zastrzegając, iż decyzje zapadną dopiero po wyborach 28 września.
Świat -
Nowy proces Kiszczaka ruszył pod jego nieobecność
Ruszył proces gen. Czesława Kiszczaka, b. szefa MSW oskarżonego o zwolnienie w 1985 r. ze służby milicjanta za zawarcie ślubu kościelnego. Sąd zaczął proces mimo nieobecności podsądnego, którą uznano za nieusprawiedliwioną.
Kraj -
Hiszpania: 5,5 mln osób na Światowej Wystawie Expo 2008
Spektakularnym pokazem sztucznych ogni zakończyła się w nocy z niedzieli na poniedziałek w hiszpańskiej Saragossie Światowa Wystawa Expo 2008. Odwiedziło ją nieco ponad 5,5 mln osób, tj. o 1 mln mniej niż przewidywano.
Życie -
Pitera zapozna się z dokumentami Kłopotka
Minister ds. walki z korupcją Julia Pitera zapowiedziała, że zapozna się z całością dokumentacji dotyczącej sprawy pomocy, jaką miał udzielić biznesmenowi poseł PSL Eugeniusz Kłopotek, a dopiero później zadecyduje, czy należy go przeprosić.
Kraj -
W Muzeum Auschwitz ruszą prace zabezpieczające
Prace zabezpieczające ruiny komór gazowych nr 2 i 3 w byłym obozie Auschwitz II-Birkenau, jednego z najważniejszych materialnych dowodów zbrodni holokaustu, rozpoczną się w środę w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau - poinformował...
Życie -
1 mld zł ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy
500 mln franków (ok. 1 mld zł) zostanie rozdysponowanych w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy - powiedziała minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska.
Gospodarka -
PO: Piecha powinien zrezygnować z Komisji Zdrowia
Politycy PO uważają, że Bolesław Piecha (PiS) powinien zrezygnować z kierowania sejmową Komisją Zdrowia. Jeśli Piecha nie zrezygnuje sam, PO rozważy odwołanie go z tej funkcji.
Kraj -
Sprawa wpisu na blogu Palikota - odroczona
Sąd Okręgowy w Lublinie, wbrew zapowiedziom, nie zajął się rozpatrzeniem zażalenia na umorzenie prokuratorskiego śledztwa w sprawie wpisu na blogu posła Janusza Palikota dotyczącego zdrowia prezydenta RP.
Kraj -
Irak: 2 zamachy bombowe w Bagdadzie, 10 zabitych
Dwa samochody-pułapki eksplodowały w Bagdadzie, zabijając 10 ludzi i raniąc około 30 - poinformowała policja.
Świat -
KE proponuje pół miliarda euro dla Gruzji
Komisja Europejska proponuje z budżetu unijnego 500 mln euro dla Gruzji na wsparcie stabilności i wzrostu gospodarczego w latach 2008-10 - powiedziała unijna komisarz ds. stosunków zewnętrznych Benita Ferrero-Waldner.
Gospodarka -
Papież uwiódł Francuzów
Podczas wizyty we Francji papieżowi udało się swoją pokorą uwieść wierzących i niewierzących - pisze "Le Figaro", zaznaczając, że już dziś można mówić o "nowym "pokoleniu Benedykta XVI".
Świat -
Zatonął prom z setką osób na pokładzie
Płetwonurkowie szukają jeszcze czterech kierowców ciężarówek, którzy płynęli promem, jaki zatonął w nocy z niedzieli na poniedziałek u wybrzeży Turcji. Na pokładzie promu było prawie 100 osób. Na razie potwierdzono śmierć jednej z nich.
Świat -
Polska wyśle do Gruzji 10 policjantów?
Polska jest gotowa wysłać 10 policjantów do cywilnej misji obserwacyjnej UE w Gruzji - powiedział w Brukseli polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.
Świat -
Tajlandia: partia rządząca nominowała premiera
Rządząca w Tajlandii Partia Władzy Ludu (PPP) nominowała na premiera Somchai Wongsawata w miejsce Samaka Sundaraveja, który został zmuszony do ustąpienia - poinformował rzecznik partii.
Świat -
Jaruzelski "najprzyzwoitszy z przywódców"
Przed sądem stanął najprzyzwoitszy z przywódców dawnych krajów socjalistycznych - ocenia dziennik "Wiedomosti", komentując rozpoczęty w piątek w Warszawie proces generała Wojciecha Jaruzelskiego i innych autorów stanu wojennego z 1981 roku.
Świat -
Niebezpieczne mleko: 2 dzieci zmarło
Dwoje dzieci zmarło w Chinach po spożyciu skażonego mleka w proszku, ponad 1200 jest chorych, stan 53 jest poważny - poinformowało chińskie Ministerstwo Zdrowia.
Życie -
"PO rozważa wybory w 2009 r."
Zdaniem rzecznika PiS Adama Bielana, Platforma Obywatelska poważnie rozważa przeprowadzenie przyspieszonych wyborów parlamentarnych w 2009 roku - razem z wyborami do Parlamentu Europejskiego. Jak dodał, słyszał o takich planach od...
Kraj -
Nick Cave wkroczył na filmową drogę
Nick Cave ponownie zmierzył się ze sztuką filmową. Australijczyk napisał muzykę do obrazu "The Road".
KulturaMuzyka -
Jennifer Lopez na wybiegu
Jennifer Lopez będzie sędziować w finale piątej serii programu "Project Runway".
KulturaMuzyka -
Jack White odcina się od Coca-Coli
Jack White kategorycznie odcina się od reklamy Coca-Coli, w której wykorzystano jego kompozycję "Another Way To Die". Nagranie uświetni najnowszy film o przygodach Jamesa Bonda.
KulturaMuzyka -
Ropa poniżej 100 USD/b
Ropa naftowa mocno tanieje na giełdach paliw z powodu informacji, że rafinerie na wybrzeżach Zatoki Meksykańskiej nie mają większych uszkodzeń po przejściu huraganu Ike - podają maklerzy.
Gospodarka -
Pitera o sprawie z Kłopotkiem
To nie jest błahy spór; to jest bardzo poważny spór o pryncypia, który niepotrzebnie się trywializuje - powiedziała minister ds. walki z korupcją Julia Pitera (PO) w Radiu ZET o swym konflikcie z posłem PSL Eugeniuszem Kłopotkiem.
Kraj -
Bank of America kupi Merrill Lynch
Bank of America (BoA) kupi trzeci pod względem wielkości amerykański bank inwestycyjny Merrill Lynch za 50 mld dol. - poinformował Bank of America.
Gospodarka -
Kaczyński: nie odmówię Tuskowi spotkania
Gdyby rzeczywiście Donald Tusk chciałby ze mną się spotkać i porozmawiać w jakiejś sprawie merytorycznej, to ja nie odmawiam - zapewnia w rozmowie z "Dziennikiem" prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Przegląd prasy -
"Niech prezydent weźmie przykład z królowej"
Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski zapewnia na łamach "Dziennika", że poinformował Kancelarię Prezydenta o swoim spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Białorusi, choć nie miał takiego obowiązku, bo jego przełożonym jest...
Przegląd prasy -
Polacy chcą euro
Ponad połowa Polaków chce wprowadzenia w Polsce euro - wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Dziennika" w sobotę przez TNS OBOP. Co więcej, większość z nich chciałaby płacić europejską walutą w polskich sklepach już w 2011 r.
Przegląd prasy -
Sąd za śmierć górników
27 osób usiądzie na ławie oskarżonych w procesie po katastrofie w kopalni Halemba, w której zginęło 23 górników - pisze "Gazeta Wyborcza", odkrywając kulisy tragedii i prowadzonego śledztwa.
Przegląd prasy -
Nowy pomysł PO na służbę zdrowia
Szpitale staną się spółkami prawa handlowego. I ani PiS, ani prezydent nie będą w stanie tego zablokować. "Gazeta Wyborcza"" poznała tajny plan rządu, jak wprowadzić w życie jedną z najbardziej kontrowersyjnych reform zdrowotnych.
Przegląd prasy -
Polski menedżer w cenie
Szefowie mają u nas lepsze pensje niż w USA i w wielu krajach Europy Zachodniej - ocenia "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
Bielecki komisarzem UE?
Wiosną przyszłego roku, tuż przed czerwcowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, rozstrzygnie się podział stanowisk w Komisji Europejskiej. Każdemu krajowi przysługuje stanowisko jednego komisarza. We władzach PO pojawił się pomysł,...
Przegląd prasy -
"Kaczyński nie ma konkurenta"
"Rzeczpospolita" publikuje rozmowę z wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego, rzecznikiem prasowym PiS Adamem Bielanem. Oto niektóre pytania i odpowiedzi.
Przegląd prasy -
Pozorowane śledztwo?
Wbrew wcześniejszym deklaracjom ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego i prokuratora krajowego Marka Staszaka nic się nie zmieniło w sposobie prowadzenia śledztwa w sprawie porwania i zamordowania Krzysztofa Olewnika - pisze...
Przegląd prasy -
Środki z prywatyzacji na przyszłe emerytury
Od 1 stycznia 2009 r. w Funduszy Rezerwy Demograficznej nadal będą gromadzone pieniądze na wypłatę przyszłych emerytur - pisze "Gazeta Prawna".
Przegląd prasy -
Segregacja śmieci w Polsce to fikcja
Zaledwie co czwarty mieszkaniec dużego miasta segreguje śmieci, choć większość uważa, że jest to bardzo ważne i potrzebne. Winni temu jesteśmy my sami, ale też gminy, w których ekologicznych pojemników na śmieci jest coraz mniej - pisze...
Przegląd prasy -
2008-09-15
Jarosław Kaczyński chce rozmawiać z Tuskiem, w Polsce szefowie zarabiają więcej niż w USA, dlaczego Polacy wolą płacić w euro, jaki pomysł ma PO na służbę zdrowia – o tym pisze dzisiejsza prasa.
Przegląd prasy -
Sąd za śmierć górników
27 osób usiądzie na ławie oskarżonych w procesie po katastrofie w kopalni Halemba, w której zginęło 23 górników - pisze "Gazeta Wyborcza", odkrywając kulisy tragedii i prowadzonego śledztwa.
Kraj -
"Niech prezydent weźmie przykład z królowej"
Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski zapewnia na łamach "Dziennika", że poinformował Kancelarię Prezydenta o swoim spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Białorusi, choć nie miał takiego obowiązku, bo jego przełożonym jest...
Kraj -
Polski menedżer w cenie
Szefowie mają u nas lepsze pensje niż w USA i w wielu krajach Europy Zachodniej - ocenia "Rzeczpospolita".
Gospodarka -
Bielecki komisarzem UE?
Wiosną przyszłego roku, tuż przed czerwcowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, rozstrzygnie się podział stanowisk w Komisji Europejskiej. Każdemu krajowi przysługuje stanowisko jednego komisarza. We władzach PO pojawił się pomysł,...
Kraj -
Znane przyczyny katastrofy Boeinga
Przyczyną niedzielnej katastrofy samolotu Boeing 737-500 w Permie, w której zginęło 88 osób, była przypuszczalnie awaria silnika - powiadomili w niedzielę śledczy badający okoliczności wypadku.
Świat -
Kaczyński: nie odmówię Tuskowi spotkania
Gdyby rzeczywiście Donald Tusk chciałby ze mną się spotkać i porozmawiać w jakiejś sprawie merytorycznej, to ja nie odmawiam - zapewnia w rozmowie z "Dziennikiem" prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Kraj -
Nowy pomysł PO na służbę zdrowia
Szpitale staną się spółkami prawa handlowego. I ani PiS, ani prezydent nie będą w stanie tego zablokować. "Gazeta Wyborcza" poznała tajny plan rządu, jak wprowadzić w życie jedną z najbardziej kontrowersyjnych reform zdrowotnych.
Kraj -
Środki z prywatyzacji na przyszłe emerytury
Od 1 stycznia 2009 r. w Funduszy Rezerwy Demograficznej nadal będą gromadzone pieniądze na wypłatę przyszłych emerytur - pisze "Gazeta Prawna".
Gospodarka -
Polacy chcą euro
Ponad połowa Polaków chce wprowadzenia w Polsce euro - wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Dziennika" w sobotę przez TNS OBOP. Co więcej, większość z nich chciałaby płacić europejską walutą w polskich sklepach już w 2011 r.
Gospodarka