22 września 2008
-
Niepokój na Wall Street
Po dwóch dniach euforii, na Wall Street ponownie zagościła niepewność. Znać dały o sobie obawy, że opracowywany przez Departament Skarbu plan oczyszczenia rynków finansowych z ryzykownych i niepłynnych papierów wartościowych nie uchroni...
Gospodarka -
Egipt: uprowadzeni turyści już na wolności
Wszyscy turyści, uprowadzeni w Egipcie, odzyskali wolność - poinformował wieczorem w Nowym Jorku szef egipskiej dyplomacji.
Świat -
Świat lekceważy prawa człowieka w Korei Pn.
Świat powinien przestać lekceważyć łamanie praw człowieka w Korei Północnej i nie skupiać się wyłącznie na nakłanianiu Phenianu do zarzucenia programu nuklearnego - podkreślono w niezależnym raporcie.
Świat -
ONZ przedłużyła mandat sił pokojowych w Afganistanie
Rada Bezpieczeństwa ONZ przedłużyła o rok - do połowy października 2009 r. - mandat dowodzonych przez NATO Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) w Afganistanie.
Świat -
Litwa: ustawa o LEAO LT do TK
Litewski parlament zwróci się do Sądu Konstytucyjnego z zapytaniem, czy ustawa o powołaniu narodowej spółki inwestycyjnej LEO LT, zadaniem której jest wybudowanie nowej siłowni atomowej i dwóch mostów energetycznych (litewsko- polskiego...
Świat -
USA: kto zyskał na kryzysie?
Załamanie się systemu finansowego zepchnęło przez chwilę w cień kampanię prezydencką w USA, ale po tygodniu widać, że kryzys prawdopodobnie pomógł kandydatowi Demokratów, Barackowi Obamie.
Świat -
J. Kaczyński o skutkach wprowadzenia euro
Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że na wprowadzeniu w Polsce euro emeryci mogą stracić nawet 240 zł miesięcznie. Podczas spotkania z mieszkańcami Zielonej Góry przekonywał, że "w interesie zwykłych Polaków" nie warto rezygnować ze...
Kraj -
Lustracyjna pułapka
Lustracja i związane z nią zawirowania polityczne jeszcze przez długie lata będą stanowić element rozgrywek politycznych. Wszystko dlatego, że żadna z obecnych sił politycznych nie chce przeprowadzania faktycznej lustracji.
Kraj -
Film "Jutro idziemy do kina" wygrał w La Rochelle
Film "Jutro idziemy do kina", w reżyserii Michała Kwiecińskiego, zdobył Nagrodę dla Najlepszego Filmu Europejskiego na Międzynarodowym Festiwalu Produkcji TV w La Rochelle, który odbywał się we Francji w dniach 17-21 września.
Życie -
"Nie rozdajemy paszportów"
Ambasada Rosji na Ukrainie zaprzeczyła doniesieniom mediów o masowym "rozdawaniu" Ukraińcom rosyjskich paszportów.
Świat -
Pakistan: kolejny samobójczy zamach
Dziewięciu żołnierzy pakistańskich zginęło w zamachu samobójczym na północnym zachodzie Pakistanu - poinformowała armia pakistańska.
Świat -
Tusk spotka się z Borys
Premier Donald Tusk spotka się z Andżeliką Borys - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.
Kraj -
Polska broni energetyki węglowej
Polska zabiega, by na październikowym szczycie UE przywódcy obiecali, że w pakiecie energetyczno- klimatycznym dotyczącym redukcji emisji CO2 uwzględniona będzie specyfika polskiej energetyki opartej na węglu.
Gospodarka -
Zajdel-Kurowska: Polska gotowa na euro
Polska jest technicznie gotowa wejść do systemu ERM2 - uważa wiceminister finansów Katarzyna Zajdel- Kurowska. Jej zdaniem referendum w sprawie przyjęcia wspólnej europejskiej waluty nie jest potrzebne.
Gospodarka -
Francja przedłuża misję w Afganistanie
Francuskie Zgromadzenie Narodowe wyraziło zgodę na kontynuowanie przez żołnierzy francuskich misji w Afganistanie.
Świat -
USA: dalsze zmiany w systemie bankowym
Dwa pozostałe jeszcze na placu po krachu finansowym w USA niezależne banki inwestycyjne: Goldman Sachs i Morgan Stanley przekształciły się w zwykłe banki komercyjne, aby uzyskać lepszą ochronę rządu na wypadek kolejnych kryzysów.
Gospodarka -
Gagauzja uznaje niepodległość Abchazji i Osetii Pd.
Gagauzja - niewielki region tureckojęzyczny na południu Mołdawii - uznała niepodległość separatystycznych republik gruzińskich Osetii Południowej i Abchazji oraz zaapelowała do Kiszyniowa, by uczynił to samo.
Świat -
Kopacz: to dobry moment na reformę
Minister zdrowia Ewa Kopacz uważa, że obecnie jest bardzo dobry moment na przeprowadzenie reformy ochrony zdrowia, ponieważ jest więcej środków finansowych. Szefowa resortu zapowiada też korzystne dla pielęgniarek zmiany prawa.
Kraj -
Najstarsi rockmeni
Gdyby ktoś sądził, że członkowie zespołu Rolling Stones są już bardzo zaawansowani w latach, powinien przyjrzeć się innej brytyjskiej kapeli, która udowadniała w weekend, że liczy się rock 'n' roll, a nie wiek muzyków.
Życie -
OBWE domaga się wolnego dostępu mediów do Osetii Płd. i Abchazji
Przedstawiciel Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie ds. wolności mediów Miklos Haraszti zażądał wolnego dostępu dziennikarzy do separatystycznych republik gruzińskich pozostających pod rosyjską kontrolą - Osetii Płd. i...
Świat -
Egipt: porwani turyści wywiezieni z kraju
Dziewiętnastu turystów, porwanych w okolicach Asuanu, zostało wywiezionych z Egiptu - poinformował egipski minister turystyki Mohammed Zuheir Garana.
Świat -
PiS apeluje do PO ws. IPN
O niedopuszczenie do ograniczenia budżetu Instytutu Pamięci Narodowej w 2009 roku i potępienie rzekomych nacisków na IPN zaapelował do polityków PO szef klubu PiS Przemysław Gosiewski.
Kraj -
Niewielki wzrost cen akcji na giełdach w Moskwie
Niewielkim wzrostem cen akcji zakończyły się sesje na dwóch największych giełdach w Rosji - RTS i MICEX. Premier Władimir Putin mówi o stabilizacji sytuacji na rosyjskich rynkach finansowych.
Gospodarka -
Wraca Fundusz Alimentacyjny
Od października wraca, zlikwidowany 1 maja 2004 r., Fundusz Alimentacyjny. Będą z niego wypłacane tzw. świadczenia alimentacyjne - o kilkaset złotych wyższe od dotychczasowej zaliczki alimentacyjnej.
Kraj -
Czarnecki nie będzie kandydował na prezesa PZPN
Eurodeputowany Ryszard Czarnecki ogłosił, że rezygnuje z kandydowania na stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Swoją decyzję Czarnecki umotywował tym, że przed kilkoma dniami wstąpił do PiS.
Życie -
L.Kaczyński i R.Sikorski lecą na sesję ONZ
Prezydent Lech Kaczyński udaje się we wtorek do Nowego Jorku na 63. sesję Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Podczas swoich wystąpień podczas sesji chce mówić o Gruzji i reformie ONZ; w USA prezydent spędzi kilkadziesiąt godzin.
Kraj -
B. zomowiec zgłosił się do aresztu
B. zomowiec Józef Rak, który od dwóch tygodni powinien odsiadywać kilkuletni wyrok za pacyfikację kopalni "Wujek", zgłosił się przed południem do Aresztu Śledczego w Katowicach - poinformowała rzeczniczka Służby Więziennej Luiza Sałapa....
Kraj -
Syria: MAEA nie potwierdza informacji USA o tajnym reaktorze
Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) nie znalazła niczego, co potwierdzałoby sugestie wywiadu Stanów Zjednoczonych o budowaniu przez Syrię tajnego reaktora atomowego - oświadczył dyrektor generalny MAEA Mohamed ElBaradei.
Świat -
Zakończono śledztwo ws. Misztala
Prokuratura Krajowa w wydziale zamiejscowym w Krakowie zakończyła śledztwo w sprawie byłego posła Piotra Misztala, podejrzanego o wyłudzenia podatkowe na kwotę 1,5 mln zł.
Kraj -
Francja wzmocni swe siły w Afganistanie
Rząd francuski zwiększy obecność wojskową w Afganistanie oraz skieruje tam więcej śmigłowców, samolotów bezzałogowych i innego sprzętu - zapowiedział premier Francji Francois Fillon.
Świat -
Litwa rezerwuje 1300 MW z nowej siłowni w Ignalinie
Nie wiadomo jeszcze, jaką moc będzie miała nowa siłownia w Ignalinie, którą zamierzają wybudować Litwa, Łotwa, Estonia i Polska, a strona litewska już zarezerwowała na własne potrzeby 1300 megawatów.
Gospodarka -
Drzewiecki: wiem, że Listkiewicz nie będzie już prezesem PZPN
Minister Sportu i Turystyki Mirosław Drzewiecki powiedział, że wygra kilka atrakcyjnych zakładów, gdyż wie, że po wyborach prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej nie będzie już Michał Listkiewicz.
Życie -
Hongkong: kolejne dziecko z kamieniami nerkowymi
Władze Hongkongu poinformowały, że u drugiego dziecka na obszarze tego specjalnego chińskiego terytorium po spożyciu mleka skażonego melaminą zdiagnozowano kamienie nerkowe.
Świat -
Manulife Financial zainteresowany AIG
Manulife Financial jest jednym z globalnych ubezpieczycieli, który może złożyć ofertę przejęcia części American International Group, ofiary kryzysu kredytowego w USA - podaje "The Globe and Mail".
Gospodarka -
Ukraina: startują rozmowy koalicyjne
Ugrupowania parlamentarne w Radzie Najwyższej (parlamencie) Ukrainy ogłosiły, że przystępują do rozmów o powołaniu nowej koalicji.
Świat -
Polsat przejmie Sferię?
Zygmunt Solorz-Żak może przejąć kontrolę nad spółką telekomunikacyjną Sferia. Nie doprowadzi to do ograniczenia konkurencji na rynku - podał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).
Gospodarka -
Estonia: B. pracownik resortu obrony szpiegiem?
Estońska prokuratura poinformowała o aresztowaniu byłego wysokiego rangą pracownika Ministerstwa Obrony oraz jego żony, podejrzewanych o zdradę stanu.
Świat -
G7 zrobi wszystko, aby pomóc rynkom
Ministrowie finansów i bankowcy z banków centralnych w krajach grupy G-7 są gotowi do podjęcia działań, które będą konieczne, aby załagodzić najgorsze od czasu wielkiego kryzysu załamanie na rynkach.
Gospodarka -
Radwańska dziewiąta na liście najbogatszych tenisistek
Młodsza z sióstr Williams, Serena przewodzi nadal liście najbogatszych tenisistek tego sezonu, z dorobkiem 3 641 548 dolarów. Krakowianka Agnieszka Radwańska, która zarobiła od początku 2008 roku 960 839 dolarów, zajmuje dziewiątą pozycję.
Życie -
Proces "śląskiej mafii paliwowej" od 21 października
21 października ma się rozpocząć proces tzw. śląskiej mafii paliwowej - ustalił Sąd Okręgowy w Katowicach na posiedzeniu organizacyjnym. Będzie to jedna z największych tego rodzaju spraw w kraju. Oskarżeni odpowiedzą za oszustwa na...
Kraj -
Zakończyło się odczytywanie aktu oskarżenia w procesie Stella Maris
Prokurator zakończył przed Sądem Okręgowym w Gdańsku odczytywanie aktu oskarżenia w procesie głównego oskarżonego w aferze finansowej w wydawnictwie archidiecezji gdańskiej Stella Maris - b. kapelana abp. Tadeusza Gocłowskiego.
Kraj -
Orlen pracuje nad nową strategią
Powołany w czwartek na nowego prezesa PKN Orlen Jacek Krawiec opowiada się za sprzedażą Anwilu, uruchomieniem przez Orlen działalności wydobywczej i konsolidacją sektora energetycznego w Polsce.
Gospodarka -
Wszyscy uczestnicy spotkania Kaczyński-Sikorski zostaną przesłuchani
Prokuratura przesłucha jako świadków uczestników lipcowego spotkania, podczas którego prezydent Lech Kaczyński pytał szefa MSZ Radosława Sikorskiego o negocjacje ws. tarczy antyrakietowej i znajomość z amerykańskim politykiem Ronem Asmusem.
Kraj -
"Iran może prowadzić tajny program nuklearny"
Szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) Mohamed ElBaradei oświadczył, że nie można wykluczyć, iż Iran prowadzi tajny program nuklearny.
Świat -
Alitalia wystawiona na sprzedaż
Publiczne ogłoszenie o wystawieniu na sprzedaż Alitalii pojawiło się, zgodnie z zapowiedziami, na stronie internetowej tych linii lotniczych. We wtorek zostanie ono opublikowane we włoskich gazetach i międzynarodowej prasie finansowej.
Gospodarka -
Zakupy online dobre na kryzys
Średniozamożni klienci polują na oferty w sieci, donosi brytyjski dziennik "The Times". Z kryzysu gospodarczego korzystają sklepy internetowe.
Przegląd prasy -
Politycy PSL o udziale Pawlaka w konwencji wyborczej Obamy
Jako ciekawe i wartościowe doświadczenie w kontekście przyszłych wyborów w Polsce - ocenili politycy PSL udział prezesa partii Waldemara Pawlaka w konwencji wyborczej kandydata Demokratów na prezydenta USA Baracka Obamy.
Kraj -
Proces za odwiezienie radiowozem urzędnika MSWiA - na finiszu
Prawdopodobnie na początku listopada zakończy się głośny proces b. wysokiego rangą urzędnika MSWiA Tomasza Serafina i b. szefa stołecznego komisariatu kolejowego Waldemara P., oskarżonych o przekroczenie uprawnień.
Kraj -
UE chce wysłać do Gruzji ponad 300 obserwatorów
Unia Europejska prawdopodobnie wyśle do Gruzji "ponad 300" obserwatorów zamiast 200 planowanych początkowo - poinformował anonimowo jeden z przedstawicieli UE.
Świat -
Komórki mogą powodować raka
„The Independent” przytacza alarmujące wyniki badań przeprowadzonych przez szwedzkich naukowców nad wpływem promieniowania emitowanego przez telefony komórkowe na mózg dzieci. Okazuje się, że w przyszłości możemy być...
Przegląd prasy -
Pensje zależne od poglądów
Mężczyźni, którzy są za równouprawnieniem kobiet zarabiają znacznie mniej od mężczyzn, którzy mają bardziej tradycyjne poglądy na rolę kobiet w społeczeństwie – głosi badanie opublikowane w dzisiejszym dzienniku „The...
Przegląd prasy -
Podkarpackie: odwołano ostatni alarm powodziowy
W związku z obniżeniem się poziomu rzeki Mleczki w Gorliczynie (Podkarpackie) odwołano stan alarmowy w powiecie przeworskim. Obowiązuje tam nadal pogotowie przeciwpowodziowe.
Kraj -
Ojczyzna nęci Polaków
Polska społeczność mieszkająca w Nowym Jorku kurczy się wraz z kolejnymi falami imigrantów, którzy powracają do kraju, zachęceni kwitnącą tam gospodarką, pisze „The New York Times”.
Przegląd prasy -
Imigranci wracają do domu
Polacy i Rumuni masowo opuszczają Wyspy Brytyjskie, by wrócić do domu, donosi „The Observer”. To niemały kłopot dla brytyjskich pracodawców, którzy będą musieli się zmierzyć z ogromnym odpływem siły roboczej.
Przegląd prasy -
Ukraina przesyła mniej ropy, więcej gazu
Ukraińskie rurociągi przetransportowały o 22 proc. mniej ropy i o 18 proc. więcej gazu w pierwszych 8 miesiącach tego roku niż w analogicznym okresie 2007 r. - podało ukraińskie Ministerstwo Paliw i Energii.
Gospodarka -
22 września 2008
Czy Brytyjczyków martwi wyjazd Polaków, gdzie się podziali Polacy z Greenpointu, czy wysokość pensji zależy od światopoglądu, czym może grozić korzystanie z telefonów komórkowych – to niektóre tematy w zagranicznej prasie.
Przegląd prasy -
Warszawa: Iluzjon przenosi się do Biblioteki Narodowej
Warszawskie kino Iluzjon, które należy do Filmoteki Narodowej, zostanie na trzy lata przeniesione do jednej z sal Biblioteki Narodowej.
Życie -
W piątek sąd rozpozna zażalenie na areszt prezydenta Olsztyna
W najbliższy piątek Sąd Okręgowy w Olsztynie zdecyduje, czy prezydent Olsztyna Czesław Małkowski nadal będzie przebywał w areszcie - poinformowano w sekretariacie sądu.
Kraj -
RPO pyta prezesa IPN o naciski ws. Cenckiewicza
O udzielenie informacji w sprawie rzekomych nacisków na Instytut Pamięci Narodowej, dotyczących historyka Instytutu Pamięci Narodowej Sławomira Cenckiewicza, zwrócił się do prezesa Instytutu Janusza Kurtyki Rzecznik Praw Obywatelskich...
Kraj -
Nie będzie poszukiwań zaginionego nurka
Nie będzie akcji poszukiwawczej nurka, który zaginął w sobotę wczesnym popołudniem podczas penetrowania wraku promu "Jan Heweliusz" na Bałtyku. Poszukiwania takie miały przeprowadzić niemieckie służby ratownicze.
Świat -
Rosyjsko-wenezuelskie manewry na Morzu Karaibskim
Grupa okrętów rosyjskiej Floty Północnej wypłynęła z bazy w Siewieromorsku koło Murmańska, by wziąć udział we wspólnych ćwiczeniach z marynarką wojenną Wenezueli - poinformował rzecznik rosyjskiej marynarki wojennej komandor Igor Dygało.
Świat -
Znane są przyczyny tragedii w kopalni "Wesoła"
Zaniechanie odpowiedniej profilaktyki, niewłaściwe monitorowanie zagrożenia oraz błędy w sztuce górniczej były wśród przyczyn wybuchu metanu i pyłu węglowego w kopalni "Wesoła" w Mysłowicach, gdzie w styczniu zginęło dwóch górników -...
Kraj -
Korea Płn. chce zdjęcia pieczęci z Jongbion
Korea Płn. zwróciła się o zdjęcie pieczęci i kamer Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) z jej głównego kompleksu nuklearnego w Jongbion - poinformował dyrektor generalny MAEA Mohamed ElBaradei.
Świat -
Afganistan: Talibowie porwali 140 pracowników firmy budowlanej
Talibowie uprowadzili ponad 140 pracowników firmy budowlanej w prowincji Farah na zachodzie Afganistanu - poinformował gubernator tej prowincji.
Świat -
Pakistan: uprowadzono afgańskiego dyplomatę
Nieznani sprawcy uprowadzili w Peszawarze, na północnym zachodzie Pakistanu, afgańskiego dyplomatę - podały pakistańska policja i źródła w konsulacie w Peszawarze. Wcześniej samochód dyplomaty został ostrzelany; w ataku zginął kierowca.
Świat -
RPA: do nowych wyborów Motlanthe prezydentem
Prezydentem RPA, po ustąpieniu Thabo Mbekiego, będzie do nowych wyborów jeden z liderów rządzącego Afrykańskiego Kongresu Narodowego (ANC) Kgalema Motlanthe - poinformowali nieoficjalnie przedstawiciele partii.
Świat -
Kłopotek zawiesił dyżury poselskie
Eugeniusz Kłopotek (PSL) poinformował, że zawiesił dyżury poselskie dla obywateli do czasu otrzymania od marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego wykładni przepisów dotyczących podejmowania interwencji poselskich.
Kraj -
Polska wydaje najwięcej Europejskich Nakazów Aresztowania
Polska wydaje najwięcej Europejskich Nakazów Aresztowania (ENA) spośród wszystkich krajów członkowskich UE - wynika z najnowszych statystyk dotyczących 2007 roku. Jednak tylko 12,5 proc. z nich kończy się skutecznym przekazaniem...
Świat -
Ekshumacja zwłok gen. Sikorskiego w listopadzie?
Listopad tego roku to prawdopodobny termin ekshumacji zwłok gen. Władysława Sikorskiego, spoczywających w Katedrze Wawelskiej - poinformował rzecznik archidiecezji krakowskiej ks. Robert Nęcek.
Kraj -
Pakistan: prezydent i premier uniknęli zamachu
Prezydent i premier Pakistanu mieli w sobotę jeść kolację w hotelu Marriott w Islamabadzie, który w tym dniu został zniszczony w krwawym zamachu terrorystycznym - poinformowały pakistańskie źródła rządowe. W zamachu zginęły 53 osoby.
Świat -
Prezydent świadkiem ws. rozmowy z Sikorskim
Prezydent Lech Kaczyński będzie wezwany na świadka w śledztwie dotyczącym możliwości ujawniania tajemnicy państwowej - podaje nieoficjalnie RMF RM.
Kraj -
Łukaszenka: nie pozwolimy zakłócać wyborów
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka oświadczył, że nikomu nie pozwoli na zakłócanie atmosfery w czasie wyborów parlamentarnych w niedzielę.
Świat -
Palikot: prezydent-cham - to było za dużo
Janusz Palikot (PO) przyznał w Radiu ZET, że stwierdzenie, iż uważa prezydenta Lecha Kaczyńskiego "za chama" to było "powiedziane za dużo".
Kraj -
Japonia: zmiana premiera
Taro Aso został wybrany na stanowisko szefa rządzącej w Japonii Partii Liberalno-Demokratycznej (PLD). Tym samym desygnowano go na urząd premiera.
Świat -
CBA zlikwidowało drukarnię fałszywych pieniędzy
Działającą w Gliwicach drukarnię fałszywych banknotów zlikwidowali funkcjonariusze katowickiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Właścicielka mieszkania, znana już z podobnych przestępstw, została aresztowana.
Kraj -
Sąd nie umorzył sprawy Kuby Wojewódzkiego
Warszawski sąd nie zgodził się na umorzenie sprawy o zniszczenie mienia przez Kubę Wojewódzkiego. Wróci ona teraz do prokuratury, która ma przygotować akt oskarżenia.
Tylko u Nas -
Ballady od Mariah Carey
Mariah Carey szykuje specjalną kompilację. Na zestaw "The Ballads" trafią... ballady.
KulturaMuzyka -
Gorillaz nagrywa
Fani Gorillaz mają powody do radości. Damon Albarn i jego animowani przyjaciele postanowili przygotować trzeci album.
KulturaMuzyka -
Nie będzie płyty Amy Winehouse?
Być może nie doczekamy się kolejnego albumu Amy Winehouse. Takie obawy mają przynajmniej znajomi gwiazdy.
KulturaMuzyka -
British Airways nie latają do Pakistanu
Brytyjskie linie lotnicze British Airways zawiesiły ze względów bezpieczeństwa loty do Pakistanu po krwawym zamachu w stolicy tego kraju Islamabadzie.
Świat -
Trwają poszukiwania pilota rozbitej awionetki
Od kilkunastu godzin trwają poszukiwania pilota awionetki, która w niedzielę około godziny 20 rozbiła się w lesie w pobliżu Międzychodu (Wielkopolska).
Kraj -
"Rockefeller Plaza 30" najlepszym serialem komediowym
Po raz 60. w Los Angeles wręczono nagrody Emmy, przyznawane najlepszym amerykańskim produkcjom telewizyjnym.
Życie -
Polacy wydadzą na hazard 17 mld złotych
W 2008 roku Polacy wydadzą na hazard 17 mld złotych. To więcej niż roczny zarobek wszystkich kasyn w Las Vegas - donosi "Puls Biznesu".
Przegląd prasy -
W 2009 r. nie skorzystamy z ulgi meldunkowej?
Jeśli nowelizacja ustawy o PIT nie zostanie poprawiona, to osoba kupująca w 2008 r. dom czy mieszkanie nie będzie mogła skorzystać z ulgi meldunkowej przy jego sprzedaży - informuje "Gazeta Prawna".
Przegląd prasy -
2008-09-22
Jak PO po raz kolejny usiłuje zmienić TVP, premier Tusk najlepszym rzecznikiem swojego rządu, których polityków Polacy nie chcą oglądać w mediach, czy ustawy PO to dorobek tłumaczy – o tym piszą dzisiejsze gazety.
Przegląd prasy -
W mediach za dużo L. Kaczyńskiego i Palikota
Prezydent Lech Kaczyński i poseł PO Janusz Palikot zajęli ex aequo pierwsze miejsce w rankingu polityków, którzy za często występują w mediach. Z sondażu GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej" wynika też, że według Polaków, w...
Przegląd prasy -
"Otoczenie premiera kreuje konflikty"
Otoczenie premiera kreuje sztuczne konflikty z pałacem prezydenckim, by odwrócić uwagę opinii publicznej od braku osiągnięć rządu - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki.
Przegląd prasy -
Rzecznika rządu nie będzie?
Rzecznika rządu raczej nie będzie - wynika z informacji "Gazety Wyborczej". W otoczeniu premiera panuje przekonanie, że najlepszą twarzą gabinetu PO-PSL jest sam premier Donald Tusk.
Przegląd prasy -
Nowe otwarcie w sprawie Wieczerzaka
Nowe otwarcie w sprawie byłego prezesa PZU Życie Grzegorza Wieczerzaka. Główne śledztwo przejęły nowe śledcze; będzie też nowa ekspertyza oceniająca udzielanie pożyczek przez PZU Życie za czasów Wieczerzaka - informuje "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
Polacy wolą mieć wolne 6 stycznia niż 1 maja
Polacy wolą mieć dzień wolny od pracy w Święto Trzech Króli niż w Święto Pracy - wynika z sondażu TNS OBOP na zlecenie "Dziennika".
Przegląd prasy -
PO znów próbuje zmienić władze w TVP
Jeszcze tej jesieni rząd Donalda Tuska podejmie kolejną próbę zmiany władz w TVP - informuje "Dziennik". Według gazety, projekt nowej ustawy medialnej ma być gotowy w październiku i w tym samym miesiącu uchwalony przez parlament.
Przegląd prasy -
50 tys. dzieci chorych po mleku z melaminą
Ponad 50 tysięcy dzieci zachorowało w Chinach po spożyciu zanieczyszczonych chemicznie produktów mlecznych - poinformowały władze w Pekinie.
Świat -
Polacy wydadzą na hazard 17 mld złotych
W 2008 roku Polacy wydadzą na hazard 17 mld złotych. To więcej niż roczny zarobek wszystkich kasyn w Las Vegas - donosi "Puls Biznesu".
Gospodarka -
W 2009 r. nie skorzystamy z ulgi meldunkowej?
Jeśli nowelizacja ustawy o PIT nie zostanie poprawiona, to osoba kupująca w 2008 r. dom czy mieszkanie nie będzie mogła skorzystać z ulgi meldunkowej przy jego sprzedaży - informuje "Gazeta Prawna".
Gospodarka -
W mediach za dużo L. Kaczyńskiego i Palikota
Prezydent Lech Kaczyński i poseł PO Janusz Palikot zajęli ex aequo pierwsze miejsce w rankingu polityków, którzy za często występują w mediach. Z sondażu GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej" wynika też, że według Polaków, w...
Kraj -
"Otoczenie premiera kreuje konflikty"
Otoczenie premiera kreuje sztuczne konflikty z pałacem prezydenckim, by odwrócić uwagę opinii publicznej od braku osiągnięć rządu - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki.
Kraj -
Rzecznika rządu nie będzie?
Rzecznika rządu raczej nie będzie - wynika z informacji "Gazety Wyborczej". W otoczeniu premiera panuje przekonanie, że najlepszą twarzą gabinetu PO-PSL jest sam premier Donald Tusk.
Kraj -
Nowe otwarcie w sprawie Wieczerzaka
Nowe otwarcie w sprawie byłego prezesa PZU Życie Grzegorza Wieczerzaka. Główne śledztwo przejęły nowe śledcze; będzie też nowa ekspertyza oceniająca udzielanie pożyczek przez PZU Życie za czasów Wieczerzaka - informuje "Rzeczpospolita".
Kraj -
PO znów próbuje zmienić władze w TVP
Jeszcze tej jesieni rząd Donalda Tuska podejmie kolejną próbę zmiany władz w TVP - informuje "Dziennik". Według gazety, projekt nowej ustawy medialnej ma być gotowy w październiku i w tym samym miesiącu uchwalony przez parlament.
Kraj