23 września 2008
-
Jest wniosek o odwołanie Komorowskiego
Klub PiS złożył w Sejmie wnioski o odwołanie Bronisława Komorowskiego (PO) z funkcji marszałka Sejmu oraz Stefana Niesiołowskiego (PO) z funkcji wicemarszałka Izby.
Kraj -
Prezydent przyleciał do Nowego Jorku
Prezydent Lech Kaczyński przybył o godz. 15 czasu miejscowego do Nowego Jorku, gdzie weźmie udział w 63. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Podczas wystąpień w trakcie sesji zamierza mówić o Gruzji i reformie ONZ; w USA...
Świat -
Francja i Brazylia domagają się reformy ONZ
Brazylia i Francja zaapelowały we wtorek na sesji Zgromadzenia Ogólnego NZ o reformę instytucji międzynarodowych - G8 i Rady Bezpieczeństwa ONZ, postrzeganych jako nieprzystające do wyzwań współczesnego świata.
Świat -
Włochy: konfiskata produktów z chińskiego mleka
Produkty żywnościowe pochodzące z Chin, między innymi mleko i jogurty oraz artykuły z drobiu i warzyw, a także herbatniki i cukierki zostały skonfiskowane przez specjalną jednostkę karabinierów w całych Włoszech w ramach wielkiej...
Świat -
USA: apel o wykup "toksycznych" aktywów
Szef Rezerwy Federalnej (Fed) Ben Bernanke i minister skarbu Henry Paulson wzywają Kongres USA do wyrażenia zgody na wykup "toksycznych" aktywów. Tymczasem największy w Japonii dom maklerski Nomura postanowił kupić europejski i...
Gospodarka -
LHC będzie sprawny dopiero na wiosnę
Akcelerator LHC (Large Hadron Collider - Wielki Zderzacz Hadronów), który uległ awarii, będzie znowu działał dopiero wczesną wiosną przyszłego roku - poinformował James Gillies z biura prasowego CERN.
Życie -
Buczkowski został wybudzony ze śpiączki
Żużlowiec Polonii Bydgoszcz, który w niedzielnym meczu pierwszoligowym doznał poważnych obrażeń, przeszedł operację, jest już przytomny i rozmawia.
Życie -
Morderca Belga skazany na 20 lat
19-letni Adam G. został skazany na 20 lat pozbawienia wolności za napad i spowodowanie przed dwoma laty śmierci młodego Belga Joe Van Holsbeecka na Dworcu Centralnym w Brukseli. Ława przysięgłych uznała, że nie dopuścił się zabójstwa z...
Życie -
Czy powstanie Staropolski Obszar Metropolitalny?
Staropolski Obszar Metropolitalny, obejmujący 700 tys. mieszkańców, zamierzają utworzyć prezydenci Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Starachowic, Skarżyska-Kamiennej i burmistrz Końskich (Świętokrzyskie).
Gospodarka -
Dorn pozwany
Wojciech Brochwicz żąda w procesie cywilnym przeprosin od b. marszałka Sejmu, posła PiS Ludwika Dorna za jego wypowiedź, iż ten b. wiceszef kontrwywiadu UOP i b. wiceszef MSWiA "uosabia patologie służb specjalnych".
Kraj -
Debiut GPW zależny od Trybunału Konstytucyjnego
Termin debiutu Giełdy Papierów Wartościowych na parkiecie będzie zależał od tego, kiedy Trybunał Konstytucyjny (TK) zajmie się sprawą nowelizacji ustawy o obrocie instrumentami finansowymi - powiedział rzecznik prasowy MSP Maciej Wewiór.
Gospodarka -
Kolejni oskarżeni w aferze COS
Były trener Lechii Gdańsk Dariusz K. oraz szef agencji ochroniarskiej "Zubrzycki" Sylwester Z. - to kolejni oskarżeni w wielowątkowej aferze w sprawie korupcji w Centralnym Ośrodku Sportu.
Kraj -
Armia USA dostaje zadyszki?
USA nie będą w stanie wysłać do wiosny więcej żołnierzy do Afganistanu - zapowiedział na przesłuchaniu w senackiej komisji wojskowej amerykański minister obrony Robert Gates.
Świat -
Rice: Rosja jest na drodze do izolacji
Rosja zmierza do samoizolacji i utraty znaczenia na forum międzynarodowym - ostrzegła amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice w artykule "Frankfurter Allgemeine Zeitung".
Świat -
Wystawa poświęcona Geremkowi
Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski i przewodniczący Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Poettering otworzyli w Brukseli wystawę poświęconą pamięci zmarłego w lipcu europosła prof. Bronisława Geremka.
Życie -
Ranking korupcji
Korupcja w ubogich krajach to humanitarna katastrofa, która utrudnia globalną walkę z ubóstwem - oceniła w Berlinie szefowa organizacji Transparency International Huguette Labelle.
Świat -
Irak znów podpisuje kontrakty
Władze Iraku podpisały z koncernem naftowym Shell kontrakt w sprawie eksploatacji złóż gazowych w okolicy Basry na południu kraju - podało irackie ministerstwo ds. ropy naftowej.
Gospodarka -
Bush popiera niepodległość Gruzji
W przemówieniu na sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych prezydent George W. Bush wyraził mocne poparcie dla niepodległości i integralności terytorialnej Gruzji oraz potępił rosyjską inwazję na ten kraj.
Świat -
Jest śledztwo ws. wycieku zeznań Komorowskiego
Trwa śledztwo o wyciek protokołu zeznań marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego z prokuratury - powiedział sejmowej komisji sprawiedliwości Prokurator Krajowy Marek Staszak.
Kraj -
Wałęsa o Noblu: to było jak wiatr w żagle
"To było jak wiatr w żagle", "stałem się nieśmiertelny" - powiedział Lech Wałęsa wspominając przyznanie mu 25 lat temu pokojowej Nagrody Nobla. "Komuniści musieli się ze mną liczyć, bo byłem znany na całym świecie" - podkreślił.
Kraj -
Dorn: zostałem pomówiony przez J.Kaczyńskiego i Kurskiego
Ludwik Dorn (PiS) czuje się "oszczerczo pomówiony" przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i posła tej partii Jacka Kurskiego. Dorn poinformował, że tego dnia wystąpił do Komitetu Politycznego PiS o skierowanie sprawy J.Kaczyńskiego i...
Kraj -
Dlaczego pułkownik WSI zataił spotkanie z marszałkiem Komorowskim
Leszek Tobiasz, pułkownik byłej WSI, ma wyjaśnić w prokuraturze krajowej dlaczego we wcześniejszych rozmowach z prokuratorami zataił informację o swoich spotkaniu z marszałkiem Sejmu Bronisławem Komorowskim – ustalił...
Tylko u Nas -
Lekki spadek cen akcji na giełdach w Moskwie
Lekkim spadkiem cen akcji zakończyły się sesje na dwóch największych giełdach w Rosji - RTS i MICEX.
Gospodarka -
Finlandia: masakra w szkole
22-letni Matti Huhani Saari, uczeń zespołu szkół zawodowych w miasteczku Kauhajoki w zachodniej Finlandii, wszedł rano do klasy, gdzie odbywał się test, i zaczął strzelać. Zabił łącznie 10 osób, a potem postrzelił się śmiertelnie -...
Świat -
Złoty pod wpływem czynników zewnętrznych
Złoty traci na wartości, a kolejne sesje powinny przebiegać pod wpływem wieści z rynków bazowych. Kluczowy dla długu będzie wydźwięk komunikatu z posiedzenia RPP.
Gospodarka -
Tusk: Borys pełni bardzo ważną rolę
Jednym z warunków odwilży w stosunkach z Białorusią jest poważne i uczciwe traktowanie przez władze w Mińsku Związku Polaków na Białorusi (ZPB) - zadeklarował premier Donald Tusk po spotkaniu z szefową ZPB Andżeliką Borys.
Kraj -
Ziobro: rząd rzuca kłody pod nogi absolwentom prawa
Zdaniem posła PiS, byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, jeśli potwierdzą się wstępne wyniki testu na aplikację adwokacką, to oznacza, że rząd PO od nowa wprowadza ograniczenia w wejściu do zawodu i "rzuca kłody pod nogi...
Kraj -
Adam G. nie odpowie za umyślne zabójstwo Belga
19-letni Adam G., jeden z dwóch domniemanych sprawców głośnego zabójstwa młodego Belga Joe Van Holsbeecka, został uznany przez ławę przysięgłych za winnego "kradzieży z użyciem przemocy i spowodowania śmierci", ale oczyszczony z zarzutu...
Świat -
Silna presja na rynkach finansowych
Rynki finansowe są obecnie pod bardzo silną presją i konieczna jest natychmiastowa akcja wykupu "toksycznych" aktywów hipotecznych o wartości setek miliardów - ocenił szef Fed Ben S.Bernanke w wystąpieniu przygotowanym na wtorkowe...
Gospodarka -
Projekt ustawy ws. esbeckich emerytur do marszałka
Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski zapowiedział, że zostanie złożony u marszałka Sejmu projekt dotyczący odebrania przywilejów emerytalnych funkcjonariuszom organów bezpieczeństwa PRL.
Kraj -
Egipt: turyści nadal w rękach porywaczy
Władze Egiptu poinformowały, że 11 zagranicznych turystów i ośmiu Egipcjan, porwanych pod koniec ubiegłego tygodnia na południu kraju, jest nadal w rękach porywaczy, najprawdopodobniej w Sudanie.
Świat -
Finlandia uczestniczyła w Holokauście
Fiński historyk Oula Silvennoinen z uniwersytetu w Helsinkach wystąpił z pracą dowodzącą, że Finlandia w latach 1941-1944 czynnie uczestniczyła z hitlerowskim sojusznikiem w Holokauście na terytorium Związku Radzieckiego.
Świat -
Komorowski i Poettering o Traktacie Lizbońskim
Szef Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Poettering wyraził nadzieję na szybkie podpisanie Traktatu Lizbońskiego w Polsce.
Świat -
Odnalazł się pilot rozbitej awionetki
Poszukiwany od trzech dni pilot samolotu, który w niedzielę rozbił się w lesie w miejscowości Mokrzec w okolicach Międzychodu (Wielkopolskie) wrócił do domu - poinformował rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.
Kraj -
Nożownik z Żar popełnił samobójstwo
Nożownik z Żar powiesił się - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Kazimierz Rubaszewski.
Kraj -
Zawieszono śledztwo ws. wypadku Zientarskiego
Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów zawiesiła śledztwo przeciwko dziennikarzowi motoryzacyjnemu Maciejowi Zientarskiemu, podejrzewanemu o spowodowanie wypadku, w którym w lutym br. zginął jego kolega, dziennikarz "Super Expressu"....
Kraj -
Sarkozy: ukarać za zamieszanie na rynkach
Należy ukarać tych, którzy są odpowiedzialni za upadek instytucji finansowych i zamieszanie na rynkach finansowych - stwierdził prezydent Francji Nicolas Sarkozy.
Świat -
Spada przekonanie o korupcji w Polsce
Na przestrzeni ostatnich lat spada przekonanie o panującej w Polsce korupcji - wynika z ostatniego Indeksu Percepcji Korupcji, opracowanego przez Transparency International. W tym roku Polska zajęła w nim 58. miejsce.
Kraj -
Znana okulistka podejrzana o korupcję
Zarzuty przyjęcia łapówek na łączną kwotę 302 tys. zł postawiła katowicka prokuratura znanej okulistce prof. Ariadnie G.-Ł. Sprawa jest związana z dostarczaniem sprzętu medycznego do katowickiej kliniki okulistycznej.
Kraj -
Wyjazd Polaków zagrożeniem dla Igrzysk 2012?
Budowa projektów olimpijskich stanęła pod znakiem zapytania z powodu powrotu polskich robotników do kraju, donosi "The Times". W Wielkiej Brytanii brakuje wykwalifikowanych budowlańców, którzy mogliby ich zastąpić.
Przegląd prasy -
23 września 2008
Czy Brytyjczycy poradzą sobie ze zorganizowaniem Igrzysk Olimpijskich bez pomocy Polaków, dlaczego Polacy decydują się na powrót do kraju, czy Europejczycy boją się Rosji, jakie jest kolejne zagrożenie dla środowiska i dlaczego włoscy...
Przegląd prasy -
Bomba metanowa
Naukowcy odkryli nowe zagrożenie dla środowiska naturalnego. Topniejąca wieczna zmarzlina na Biegunie Północnym uwalnia do atmosfery miliony ton metanu, który jest bardziej szkodliwy jako gaz cieplarniany niż dwutlenek węgla, donosi...
Przegląd prasy -
Lekarze przeciwko serialowi
Włoscy lekarze protestują przeciwko emisji serialu telewizyjnego o błędach i zaniedbaniach lekarskich, pisze dziennik "La Repubblica". Pracownicy służby zdrowia uważają bowiem, że film ich dyskredytuje.
Przegląd prasy -
Unia chce tańszych SMS-ów za granicą
Unia Europejska domaga się zmniejszenia cen za połączenia, wysyłanie SMS-ów, i surfowanie po sieci podczas pobytu za granicą, donosi brytyjski dziennik "The Daily Telegraph".
Przegląd prasy -
Polacy zastanawiają się nad powrotem
Dziennik "International Herald Tribune" porusza temat coraz częstszych powrotów Polaków do kraju i jako przyczynę podaje kryzys gospodarczy na Zachodzie i rosnącą prosperity w Polsce.
Przegląd prasy -
Europa Zachodnia obawia się Rosji
Coraz więcej Europejczyków twierdzi, że Rosja stanowi poważniejsze zagrożenie dla światowego bezpieczeństwa niż Iran czy Korea Północna. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego dla dziennika "Financial Times".
Przegląd prasy -
SLD chce współpracy z PO ws. ustawy medialnej
Lider SLD Grzegorz Napieralski oczekuje partnerskiej współpracy z Platformą Obywatelską w sprawie projektowanej przez PO ustawy medialnej. Polityk zarzucił jednocześnie PO opieszałość w pracach nad zmianami w mediach publicznych.
Kraj -
Niemcy nie odbiorą nam Euro 2012?
Niemcy nie są kandydatem zastępczym do organizacji piłkarskich mistrzostw Europy 2012. Ten temat nie jest w ogóle poruszany, nie było nigdy żadnego zapytania ze strony UEFA, a my nie bierzemy czegoś takiego pod uwagę - poinformował...
Świat -
Urzędnik z Rosji premierem Osetii Płd.?
Prezydent Osetii Południowej Eduard Kokojty zwrócił się do parlamentu tej separatystycznej republiki o powołanie na jej premiera Asłanbeka Bułacjewa, dotychczasowego szefa służby podatkowej w ościennej Osetii Północnej, wchodzącej w...
Świat -
Bezrobocie spada
Stopa bezrobocia w sierpniu 2008 wyniosła 9,3 proc. wobec 9,4 proc. w lipcu 2008 - podał GUS. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy w końcu sierpnia 2008 r. wyniosła 1.404,4 tys. osób, czyli spadła o 18,5 tys. (1,3%)...
Gospodarka -
Lambchop w Fabryce Trzciny
14 listopada do warszawskiej Fabryki Trzciny ponownie zawita grupa Lambchop.
KulturaMuzyka -
Druga książka Nicka Cave'a
We wrześniu 2009 roku ukaże się druga powieść Nicka Cave'a. Książka będzie nosić tytuł "Death Of Bunny Munro".
KulturaMuzyka -
Lindsay Lohan nie rozbierze się dla "Playboya"
Lindsay Lohan odrzuciła propozycję pozowania dla magazynu "Playboy".
Kultura -
Ropa mocno tanieje
Ropa naftowa coraz mocniej tanieje na giełdach paliw z powodu ocen, że rządowy plan pomocy amerykańskim firmom finansowym nie zapobiegnie recesji w USA - podają maklerzy.
Gospodarka -
Umorzono śledztwo ws. stenogramu z niejawnego posiedzenia Sejmu
Wobec braku cech przestępstwa, prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie ujawnienia tajemnicy państwowej w związku z przekazaniem przez nieustalone osoby "Rzeczpospolitej" treści niejawnego posiedzenia Sejmu. Dotyczyło ono informacji...
Kraj -
Gruzja zestrzeliła rosyjski samolot zwiadowczy
Gruzja zestrzeliła rosyjski bezzałogowy samolot zwiadowczy na południe od Osetii Południowej - podało gruzińskie MSW. Rzecznik rosyjskich sił pokojowych podpułkownik Witalij Manuszko zdementował tę informację.
Świat -
Nuklearne podchody
Kim Dzong Il znów urządza atomowe podchody. Cel tej kolejnej w ciągu ostatnich dwóch lat "zabawy" jak zwykle w takich przypadkach jest jeden. Koreański dyktator stwarzając pozory, że sumiennie wypełnia obietnice złożone społeczności...
Świat -
5 polskich żubrów zamieszkało na Węgrzech
Pięć polskich żubrów ma zapoczątkować odtworzenie tego gatunku na Węgrzech, gdzie od 200 lat zwierzęta te można oglądać jedynie w ogrodach zoologicznych.
Życie -
Słoweński spokój
Wygrana lewicy w ostatnich wyborach parlamentarnych w Słowenii nie powinna napawać niepokojem. W gronie nowych członków Unii Europejskiej Słowenia może być uznana niewątpliwie za najbardziej stabilny i spokojny kraj o wysokich...
Świat -
Indie: zwolnieni pracownicy zabili dyrektora
Indyjska policja aresztowała ponad 60 byłych pracowników pochodzącej z Włoch firmy produkcyjnej. Oskarża się ich o pobicie na śmierć indyjskiego dyrektora firmy - poinformowała policja.
Życie -
CBŚ zatrzymało trzech ochroniarzy Henryka S.
Trzech ochroniarzy b. senatora Henryka S. zatrzymali policjanci z CBŚ. Mężczyźni są podejrzani o wymuszanie biciem fałszywych oświadczeń od pracowników firmy S. i okolicznych mieszkańców.
Kraj -
Nie będzie uwolnienia rynku energii od następnego roku?
Decyzja, czy od 1 stycznia 2009 r. rynek energii w Polsce zostanie uwolniony, czy nadal będzie podlegał regulacjom, jeszcze nie zapadła - powiedziała Agnieszka Głośniewska z Urzędu Regulacji Energetyki.
Gospodarka -
Tragiczny finał seksu na torach
Południowoafrykańskie gazety od weekendu poświęcają wiele miejsca makabrycznemu wypadkowi w mieście Kinross w prowincji Mpumalanga, gdzie w nocy z piątku na sobotę pociąg towarowy zabił parę uprawiającą seks na torach.
Życie -
Zarzut korupcji wobec ordynatora krakowskiego szpitala
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w chwilę po przyjęciu łapówki zastępcę dyrektora szpitala im. Rydygiera w Krakowie Andrzeja Z. - poinformował Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA.
Kraj -
Talibowie do końca dnia wypuszczą 140 porwanych
Talibowie obiecali, że wypuszczą porwanych ponad 140 afgańskich pracowników firmy budowlanej - poinformowały władze prowincji Farah na zachodzie Afganistanu.
Świat -
Przedterminowe głosowanie w wyborach na Białorusi
Na Białorusi ogłoszono rozpoczęcie przedterminowego głosowania w wyborach parlamentarnych, które odbędą się w najbliższą niedzielę.
Świat -
Rosja: Ukraina i Gruzja to strefa naszych interesów
Przedstawiciel Rosji przy NATO Dmitrij Rogozin ponownie ostrzegł Sojusz Północnoatlantycki przed przyjmowaniem Ukrainy i Gruzji, gdyż - jak powiedział - państwa te leżą w sferze ścisłych interesów Moskwy - podała ukraińska sekcja BBC.
Świat -
Ćwiąkalski: nie mam wpływu na egzaminy na aplikacje prawnicze
Nie mam wpływu na skalę trudności egzaminu na aplikacje prawnicze, pytania egzaminacyjne na każdą z aplikacji przygotowywały zespoły fachowców delegowanych przez NRA - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski, komentując...
Kraj -
"Plan pomocy bankom może się nie powieść"
Plan pomocy firmom finansowym w USA, o wartości 700 mld USD, może nie powieść się i konieczna jest alternatywna strategia - stwierdził senator Richard Shelby, czołowy przedstawiciel Republikanów w senackiej komisji bankowej Kongresu.
Gospodarka -
20 mld zł na zwrot majątku
W listopadzie do Sejmu trafi rządowy projekt ustawy reprywatyzacyjnej. Zakłada zwrot około 20 procent utraconego majątku, ale w ratach rozłożonych na kilkanaście lat, informuje "Dziennik".
Przegląd prasy -
Byli esbecy stracą przywileje
Przygotowany przez Platformę Obywatelską projekt ustawy odbierającej przywileje emerytalne funkcjonariuszom peerelowskich organów bezpieczeństwa ma w tym tygodniu trafić do Sejmu, zapowiada "Dziennik", według którego świadczenia...
Przegląd prasy -
Czy Komorowski miał kontakty z WSI?
Nazwisko Bronisława Komorowskiego jak mało którego obecnie polityka kojarzy się z prywatnymi kontaktami z funkcjonariuszami zlikwidowanych Wojskowych Służb Informacyjnych, twierdzi "Nasz Dziennik".
Przegląd prasy -
Czy PiS straci kontrolę nad mediami publicznymi?
PO, PSL i SLD zwierają szyki - zamierzają szybko odwołać szefa TVP Andrzeja Urbańskiego i Polskiego Radia Krzysztofa Czabańskiego. Wspólnie chcą pozbawić PiS kontroli nad mediami publicznymi, pisze "Gazeta Wyborcza".
Przegląd prasy -
Zagraniczne plany premiera
Szczyt UE-Azja w Pekinie w październiku, kraje Zatoki Perskiej w listopadzie - oto podawany przez "Gazetę Wyborczą" kalendarz najbliższych dalekich podróży premiera.
Przegląd prasy -
Nowa posada prof. Zybertowicza
Prof. Andrzej Zybertowicz pokieruje prezydenckim zespołem do spraw bezpieczeństwa energetycznego, zapowiada "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
Przemoc domowa będzie karana
Uderzenie dziecka może skończyć się obowiązkową reedukacją rodzica, a nawet zawieszeniem praw rodzicielskich, informuje "Rzeczpospolita", relacjonując przygotowany w Ministerstwie Pracy projekt zmian w ustawach zapobiegających przemocy w...
Przegląd prasy -
Popularne leki szkodliwe dla dzieci
Popularne leki bez recepty, pomagające dorosłym, mogą szkodzić dzieciom, ostrzega "Dziennik Polski", który podaje, że w ciągu sześciu miesięcy krakowski Ośrodek Monitorowania i Badania Niepożądanych Działań Leków zarejestrował 142...
Przegląd prasy -
Wrocław: studencki protest przeciw cenom mieszkań
Wrocławscy studenci przygotowują obywatelski projekt ustawy o budownictwie mieszkaniowym. Chcą, by młodzi ludzie nie płacili horrendalnych cen za wynajem mieszkań podczas nauki, informuje "Metro".
Przegląd prasy -
Na narty do stolicy?
Jest szansa, że w grudniu na stołecznym stoku w Parku Szczęśliwickim znów będzie można pojeździć na nartach, informuje "Życie Warszawy". Ratusz wywalczył w sądzie ugodę z dotychczasowym zarządcą i właśnie przejmuje obiekt.
Przegląd prasy -
Nowe, bardziej korzystne OC komunikacyjne
Zakończyła prace grupa robocza do spraw przeglądu prawa ubezpieczeń gospodarczych Rady Rozwoju Rynku Finansowego. Już od 2009 roku mogą zacząć obowiązywać nowe, bardziej korzystne dla klientów, zasady dotyczące OC komunikacyjnego, pisze...
Przegląd prasy -
2008-09-23
Zagraniczne plany premiera; Czy PiS straci kontrolę nad mediami publicznymi?; 20 mld zł na zwrot majątku; Nowe, bardziej korzystne OC komunikacyjne; Popularne leki szkodliwe dla dzieci - o tym m.in. pisze dzisiejsza prasa.
Przegląd prasy -
Zagraniczne plany premiera
Szczyt UE-Azja w Pekinie w październiku, kraje Zatoki Perskiej w listopadzie - oto podawany przez "Gazetę Wyborczą" kalendarz najbliższych dalekich podróży premiera.
Kraj -
Nowe, bardziej korzystne OC komunikacyjne
Zakończyła prace grupa robocza do spraw przeglądu prawa ubezpieczeń gospodarczych Rady Rozwoju Rynku Finansowego. Już od 2009 roku mogą zacząć obowiązywać nowe, bardziej korzystne dla klientów, zasady dotyczące OC komunikacyjnego, pisze...
Gospodarka -
Rice: USA popierają członkostwo Ukrainy w NATO
W kuluarach obrad Zgromadzenia Ogólnego ONZ amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice spotkała się z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy i zapewniła go o zdecydowanym poparciu Waszyngtonu dla członkostwa Ukrainy w NATO, pomimo...
Świat -
Brazylia: dawna sympatia McCaina robi furorę w mediach
Zdjęcia 77-letniej dziś byłej modelki i baleriny obiegły brazylijską prasę, gdy zidentyfikowano ją jako dawną sympatię kandydata republikanów na prezydenta USA Johna McCaina.
Życie -
Atak terrorystyczny w Jerozolimie
Palestyński kierowca wjechał wieczorem w centrum Jerozolimy w grupę izraelskich żołnierzy, raniąc 19 osób - powiadomiła lokalna policja.
Świat