10 października 2008
-
Buffett najbogatszym Amerykaninem
Warren Buffett, miliarder, inwestor giełdowy, jest najbogatszym Amerykaninem - właśnie wyprzedził Billa Gatesa na zaktualizowanej liście 400 najbogatszych obywateli USA, publikowanej przez magazyn "Forbes".
Gospodarka -
Panika na GPW
WIG 20 na zamknięciu piątkowej sesji spadł o 8,10 proc. i wyniósł 1.991,62 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł kurs akcji 11 spółek, 319 spadł, 15 nie zmienił się. Akcjami 4 firm nie handlowano.
Gospodarka -
Ptasia grypa na granicy z Niemcami
W związku z wykryciem wirusa ptasiej grypy H5N1 w przygranicznym rejonie Niemiec, powiatowy lekarz weterynarii w Zgorzelcu (Dolnośląskie) wyznaczył obszar zagrożenia o promieniu 2,5 kilometra.
Kraj -
Reporterzy bez granic kontra polski TK
Organizacja Reporterzy bez Granic potępiła orzeczenie polskiego Trybunału Konstytucyjnego z 29 września, uznające za zgodne z konstytucją przepisy prawa prasowego przewidujące karę grzywny lub ograniczenia wolności za publikację czyjejś...
Kraj -
Polacy wolą prezydenta
W sondażu TNS OBOP dla "Forum" w TVP Info respondenci lepiej ocenili pracę prezydenta niż rządu. Pozytywnie pracę prezydenta oceniło 26 proc. Polaków; rządowi pozytywną ocenę wystawiło - 23 proc. badanych.
Kraj -
Trzy europejskie mitingi lekkoatletyczne w Polsce
Po raz pierwszy w historii polskiej lekkoatletyki trzy stadionowe mityngi - w Warszawie, Bydgoszczy i Szczecinie objęte zostały oficjalnym statusem Europejskiego Stowarzyszenia Lekkoatletycznego (EAA).
Życie -
KE: Bośnia musi się zreformować
Unijny komisarz do spraw rozszerzenia Olli Rehn skrytykował trzyosobowe prezydium Bośni i Hercegowiny i wezwał zasiadających w nim przedstawicieli wspólnot narodowych (Muzułmanów, Serbów i Chorwatów) do zgody w kwestii reform, jeśli chcą...
Świat -
Obama: wznieśmy się ponad podziały
Kandydat Demokratów na prezydenta USA, senator Barack Obama, zaapelował, aby w obliczu narastającego kryzysu ekonomicznego wznieść się ponad podziały partyjne i ideologiczne i razem szukać wyjścia z trudnej sytuacji.
Świat -
Superkumulacja we Włoszech
Do 80 milionów euro wzrosła kumulacja przed sobotnim losowaniem we włoskim odpowiedniku "totka" - Superenalotto.
Życie -
USA: gorączkowe poszukiwanie rozwiązań
Kryzys finansowy w USA, który rozszerzył się na cały świat, pogłębia się i - jak podkreślają obserwatorzy - może coraz bardziej wymagać globalnych rozwiązań, czyli skoordynowanych działań zwłaszcza największych potęg ekonomicznych.
Świat -
Francja: Polak podejrzany o gwałty
Francuska policja zatrzymała 27-letniego robotnika z Polski podejrzanego o dokonanie w ciągu ostatniego roku serii gwałtów w okolicach Placu Republiki w centrum Paryża - podał francuski kanał informacyjny LCI, powołując się na źródła...
Świat -
Wybory prezesa PZPN 30 października
Wybory nowych władz, w tym prezesa, Polskiego Związku Piłki Nożnej odbędą się zgodnie z planem - 30 października - zadecydowała obradująca w Zurychu Niezależna Komisja Wyborcza pod przewodnictwem profesora Michała Kleibera.
Życie -
"Rząd urządza kolejny spektakl"
W ocenie szefa Kancelarii Prezydenta Piotra Kownackiego, w sprawie polskiej delegacji na szczyt UE w Brukseli rząd postanowił urządzić "kolejny spektakl, kolejną próbę wywołania konfliktu" z prezydentem Lechem Kaczyńskim.
Kraj -
Smolarz prezesem KRUS
Premier Donald Tusk powołał na stanowisko prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) Henryka Smolarza - poinformowało biuro prasowe ministerstwa rolnictwa.
Kraj -
"Za wcześnie na normalizację stosunków z Rosją"
Sekretarz generalny NATO Jaap de Hoop Scheffer wypowiedział się przeciwko natychmiastowej normalizacji stosunków z Rosją, za czym opowiedział się niemiecki minister obrony Franz Josef Jung, wskazując na wycofanie się rosyjskich sił w...
Świat -
Nowy prezes ANR
Tomasz Nawrocki został prezesem Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR) - poinformowało biuro prasowe ministerstwa rolnictwa. Nominację wręczył minister rolnictwa Marek Sawicki.
Kraj -
Iraccy tłumacze będą mogli zostać w Polsce
Współpracownicy naszych żołnierzy w Iraku, którzy zdecydują się na stały pobyt w Polsce, najprawdopodobniej będą mogli u nas pozostać; jeśli zechcą będą też mogli wrócić do Iraku lub wyjechać do innego kraju - powiedział dziennikarzom...
Kraj -
Małżeństwa homoseksualne legalne w Connecticut
Sąd Najwyższy stanu Connecticut orzekł, że pary tej samej płci mają prawo zawierać małżeństwa, uchylając tym samym negatywny werdykt sądu niższej instancji w tej kontrowersyjnej sprawie.
Życie -
"Środki na leczenie pedofilów na znieczulenia przy porodzie"
Środki, które rząd zamierza przeznaczać na przymusowe leczenie farmakologiczne pedofilów, powinny zostać wykorzystane na finansowanie znieczuleń dla rodzących kobiet - podkreślali ginekolodzy uczestniczący w konferencji naukowej...
Kraj -
Bush: rozwiążemy ten kryzys
Prezydent George Bush wygłosił kolejne przemówienie do Amerykanów, próbując ich przekonać, że działania podjęte przez rząd pozwolą z czasem wyjść z obecnego kryzysu ekonomicznego.
Gospodarka -
Dwa mieszkania w cenie jednego
Wobec pogłębiającego się kryzysu na hiszpańskim rynku nieruchomości andaluzyjski deweloper proponuje w swych ofertach reklamowych dwa lokale mieszkalne w cenie jednego.
Życie -
Prezydent zwołał Radę Gabinetową
Prezydent Lech Kaczyński zwołał na 23 października Radę Gabinetową dotyczącą bieżącej sytuacji gospodarczej - poinformował szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki.
Kraj -
Putin dostał na urodziny tygrysiątko
Nie ma wątpliwości, że najmilszym prezentem dla premiera Rosji Władimira Putina stało się w tym roku tygrysiątko syberyjskie.
Życie -
Tragedia w Chinach: dźwig upadł na przedszkole
Dźwig budowlany przewrócił się w chińskim mieście Zibo na budynek przedszkola powodując śmierć pięciorga dzieci - podała agencja Xinhua.
Świat -
Don Palikot
Janusz Palikot zapowiadając wręczenie prezesowi PZPN głowy świni, sam strzelił sobie w stopę; zachował się tak, jakby sam należał do organizacji przestępczej.
Kraj -
Protest rolników z NSZZ "Solidarność"
Kilkuset rolników z NSZZ "Solidarność" Rolników Indywidualnych protestowało w piątek przed gmachem resortu rolnictwa w Warszawie. Związkowcy złożyli w ministerstwie petycję w sprawie złej sytuacji na polskiej wsi.
Kraj -
W Islandii Polacy pakują walizki
Polacy, przybyli na Islandię w poszukiwaniu lepszej pracy, w obliczu kryzysu finansowego pakują walizki - powiedział konsul RP w Reykjaviku Michał Sikorski.
Świat -
Dlaczego recesja może być błogosławieństwem
Będziemy mniej palić, będziemy szczuplejsi i bardziej ekologiczni, a drogi będą bezpieczniejsze – oto zalety recesji, które wylicza autor komentarza w brytyjskim dzienniku „The Times”.
Przegląd prasy -
Polska chce złamać potęgę Rosji
Proponując Unii plan solidarności energetycznej Polska chce złamać potęgę Rosji i z pomocą unijnych środków zmniejszyć swe uzależnienie od rosyjskich surowców – ocenia niemiecki dziennik "Financial Times Deutschland".
Przegląd prasy -
Kurator wycofany z PZPN
Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu przy PKOl uchylił, na wniosek ministra sportu i turystyki, postanowienie o ustanowieniu kuratora w Polskim Związku Piłki Nożnej - potwierdził przewodniczący Trybunału prof. Zygfryd Siwik.
Kraj -
Podejrzany o zamach na wicemera Moskwy - aresztowany
Warszawski sąd aresztował na 40 dni obywatela Rosji Alikhana M., podejrzanego o udział w zamachu na wicemera Moskwy. Poszukiwanego zatrzymano w środę w Warszawie. Teraz czeka go procedura ekstradycyjna.
Kraj -
Papież Holokaustu świętym?
Papież Benedykt XVI w czwartek podsycił dyskusje na temat beatyfikacji Piusa XII, który często jest krytykowany za opieszałość w walce z Holokaustem. Watykan robi co może by poprawić jego wizerunek.
Przegląd prasy -
Le Clezio, nareszcie!
Tegoroczną nagrodą Nobla w dziedzinie literatury wyróżniono pisarza-włóczęgę, krytyka zachodniej cywilizacji, twórcę słabo znanego na świecie, lecz we Francji od dawna kultowego – pisze francuska prasa, ciesząc się z nagrody dla...
Przegląd prasy -
Robert Kubica: Polak numer jeden
Brytyjski „The Independent” zamieszcza wywiad z Robertem Kubicą, który w Polsce jest bohaterem narodowym numer jeden. Jako pierwszy Polak biorący udział w Formule 1 stał się supergwiazdą – jak Lewis Hamilton w Wielkiej...
Przegląd prasy -
Bratnia pomoc dla Islandii
W to, że Rosja z jej rozpadającą się gospodarką chce bezinteresownie pomóc Islandii, nie uwierzy chyba nikt, może z wyjątkiem obywateli samej Federacji. Prośba wyspiarskiego rządu o kredyt to dla Rosji szansa, która może wykorzystać na...
ŚwiatMaciej Szopa -
"Niech premier i prezydent jadą się kłócić na Saharę"
W opinii posłów Lewicy, spór między prezydentem i premierem o wyjazd na szczyt UE to kłótnia "nie dwóch mężów stanu, a dwóch chłopców w piaskownicy". Ich zdaniem, obaj politycy powinni zamiast do Brukseli, udać się na wycieczkę na Saharę.
Kraj -
Akcje UniCredit znów ostro w dół
W piątek zawieszono handel akcjami banku UniCredit po mocnym spadku kursu - podają maklerzy.
Gospodarka -
Solana potwierdza wycofanie rosyjskich sił z Gruzji
Zgodnie z porozumieniem pokojowym z Unią Europejską rosyjskie siły wycofały się z terytoriów gruzińskich położonych poza separatystycznymi regionami, Osetią Południową i Abchazją - poinformował koordynator unijnej dyplomacji Javier Solana.
Świat -
Podsłuchy i lewicowi głupcy
Gigantyczny skandal z podsłuchami w USA – informują lewicowe dzienniki na całym świecie. Sprawa wyszła przy okazji telewizyjnego wywiadu dwóch amerykańskich wojskowych. Stwierdzili oni, że Narodowa Agencja Bezpieczeństwa NSA...
Świat -
Coraz mniej egzekucji
Coraz więcej krajów rezygnuje z kary śmierci, donosi brytyjski dziennik „The Guardian” na podstawie najnowszego raportu opublikowanego w Światowym Dniu przeciwko Karze Śmierci.
Przegląd prasy -
Pokojowy Nobel dla b. prezydenta Finlandii
Były prezydent Finlandii, 71- letni dyplomata Martti Ahtisaari, został laureatem tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla za wysiłki mediacyjne w konfliktach od Timoru Wschodniego po Bałkany.
Życie -
Powrót Kopacz
Minister zdrowia Ewa Kopacz wróciła na stanowisko szefowej mazowieckiego regionu Platformy, z którego wczoraj ją odwołano - ustalił "Wprost".
Tylko u Nas -
Bankowe prawo dżungli
Na światowych rynkach finansowych rządzi prawo dżungli, a więc włóż swoje oszczędności tam, gdzie będą bezpieczne: w Botswanie – pisze brytyjski dziennik „The Times”. Zaufanie do brytyjskich banków jest tak niskie, że...
Przegląd prasy -
Kryzys sprzyja przestępcom?
„New York Times” zastanawia się, czy z powodu dramatycznego kryzysu na rynkach finansowych istnieje ryzyko wzrostu przestępczości. Kiedy ostatnim razem rynki na Wall Street odnotowały drastyczne spadki, kryminaliści uderzyli...
Przegląd prasy -
Co zawiera uchwała rządu ws. RE?
"Rada Ministrów potwierdza, że skład delegacji Rzeczypospolitej Polskiej na posiedzenie Rady Europejskiej wyznacza Prezes Rady Ministrów" - głosi uchwała przyjęta przez rząd. W piątek została ona umieszczona na stronie internetowej...
Kraj -
Okradał Genowefy metodą "na wnuczka"
Łódzcy policjanci zatrzymali 46-letniego mieszkańca Wrocławia, który okradał starsze kobiety tzw. metodą na wnuczka. W Łodzi jego ofiarami padały wyłącznie panie o imieniu Genowefa.
Życie -
Sejm za finansowaniem KUL, ostry sprzeciw lewicy
Sejm znowelizował ustawę o finansowaniu z budżetu państwa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Posłowie nie przyjęli wniosku Lewicy o odrzucenie projektu.
Kraj -
Rostowski o prognozach wzrostu gospodarczego
Minister finansów Jacek Rostowski nie wykluczył niewielkiego obniżenia prognoz wzrostu gospodarczego na 2009 r., gdyby wymagała tego sytuacja.
Gospodarka -
Dwukrotna przewaga PO nad PiS
Gdyby wybory odbywały się na początku października, na PO zagłosowałoby 40 proc. ankietowanych deklarujących udział w wyborach; na PiS - 20 proc. - wynika z sondażu CBOS.
Kraj -
10 października 2008
Czy kryzys finansowy może spowodować wzrost przestępczości, czy brytyjskie banki budzą jeszcze zaufanie klientów, kto jest bohaterem narodowym Polaków – oto niektóre tematy poruszane w zagranicznej prasie.
Przegląd prasy -
Rząd nie potrzebuje pomocy prezydenta
Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski powiedział, że przyszłotygodniowe spotkanie Rady Europejskiej jest "rutynowe" i "w sprawach rządowych". W jego ocenie, nie ma więc powodu, aby tym razem prosić o pomoc prezydenta.
Kraj -
Druga platyna Marii Peszek
Już nie złotem, ale platyna pokrył się drugi album Marii Peszek. Oznacza to, że płytę "Maria Awaria" kupiło 30 tysięcy osób.
KulturaMuzyka -
Ropa najtańsza od roku
W piątek na giełdach paliw ropa jest najtańsza od roku. Surowiec tanieje z powodu obaw, że pogłębiający się kryzys finansowy popchnie światową gospodarkę w recesję - podają maklerzy.
Gospodarka -
Tim Burton nakręci "Piratów z Karaibów"?
Istnieje prawdopodobieństwo, iż Gore Verbinski nie stanie po raz czwarty za kamerą filmu o przygodach piratów z Karaibów.
Kultura -
Trzeci album Franz Ferdinand
Formacja Franz Ferdinand kończy prace nad trzecim długogrającym albumem. Krążek ma ukazać się pod tytułem "Tonight".
KulturaMuzyka -
"Koniec" The Black Eyed Peas
Formacja The Black Eyed Peas szykuje nowy materiał. Dzieło nosi tytuł "The E.N.D.".
KulturaMuzyka -
Inicjatywa prezydenta ws. emerytur pomostowych
Szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki zapowiedział, że Lech Kaczyński jeszcze tego dnia lub najpóźniej w poniedziałek wystąpi z inicjatywą legislacyjną przedłużającą dotychczasowe przepisy o emeryturach pomostowych.
Kraj -
Czy Polska kupi stadion w Klagenfurcie?
Aby podczas Euro 2012 mieć stadiony, nie musimy budować ich płacąc miliardy złotych. Wystarczy, że kupimy stadion "używany". Jak ustalił „Wprost”, do wzięcia prawdopodobnie będzie Hypo-Arena z Klagenfurtu, na której pierwszy...
Tylko u Nas -
Koncert Lauryn Hill odwołany
Zaplanowany na 13 listopada 2008 r. warszawski koncert Lauryn Hill nie odbędzie się.
KulturaMuzyka -
Nowak: nie chcemy ograniczać kompetencji prezydenta
Nie jest naszą ambicją i nie mieliśmy takiego zamiaru, by ograniczać kompetencje prezydenta - powiedział szef gabinetu premiera Sławomir Nowak. Zaznaczył, że w kwestii obecnego sporu może zajść konieczność zasięgnięcia opinii Trybunału...
Kraj -
"Osłabienie kursu PLN nie ma podstaw w gospodarce"
Osłabienie krajowej waluty nie ma podstaw w fundamentach polskiej gospodarki - napisano w komunikacie NBP.
Gospodarka -
Giełda w Bukareszcie wstrzymała pracę
Giełda w Bukareszcie odłożyła w czasie rozpoczęcie piątkowego handlu, po raz pierwszy w swojej historii, z powodu potężnych spadków indeksów na świecie.
Gospodarka -
Energia zdrożeje o ponad 2 proc.
Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził w tym tygodniu taryfy dla sprzedawców energii Energia Pro Gigawat oraz Enea. Energia elektryczna dla klientów tych spółek zdrożeje o ponad 2 proc.
Gospodarka -
Rosja: antykryzysowe pakiety o wartości 86 mld dolarów
Duma Państwowa, izba niższa rosyjskiego parlamentu, przyjęła w trzecim czytaniu dwa antykryzysowe pakiety wartości 86 mld dolarów.
Gospodarka -
Blok Tymoszenko zablokował parlament
Blok Julii Tymoszenko (BJuT) zablokował trybunę parlamentu. Ugrupowanie szefowej rządu chce, by przed zaplanowanymi na 7 grudnia wcześniejszymi wyborami izba uchwaliła budżet państwa - powiedział deputowany Andrij Szkil.
Świat -
Zażalenie Kaczyńskiego ws. znieważenia przez Wałęsę - odroczone
Sąd Okręgowy w Gdańsku na niejawnym posiedzeniu odroczył do 12 listopada rozpatrzenie zażalenia prezydenta Lecha Kaczyńskiego na umorzenie śledztwa w sprawie znieważenia go przez Lecha Wałęsę słowami: "durnia mamy za prezydenta".
Kraj -
WNP łączy siły w obliczu kryzysu
11 krajów należących do Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP) postanowiło na szczycie w Biszkeku połączyć siły w obliczu światowego krysysu finansowego - poinformował gospodarz spotkania, prezydent Kirgistanu Kurmanbek Bakijew.
Gospodarka -
Spadki notowań na otwarciu europejskich giełd
Na głównych europejskich giełdach na otwarciu notowano znaczne spadki notowań.
Gospodarka -
Będzie ustawa ws. gwarancji na depozyty bankowe
Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski zapowiedział, że najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu będzie gotowy projekt ustawy podwyższającej gwarancje na depozyty bankowe z obecnych 22,5 tys. euro do 50 tys.
Gospodarka -
Złoto najdroższe od 11 tygodni
W piątek ceny złota są najwyższe od 11 tygodni, bo na światowych rynkach akcji totalna wyprzedaż i potężne spadki - podają dealerzy.
Gospodarka -
"Uchwała ws. delegacji może być niezgodna z prawem"
Szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki nie wyklucza, że uchwała rządu w sprawie polskiej delegacji na przyszłotygodniowy szczyt UE może być niezgodna z prawem.
Kraj -
Wybory w PZPN możliwe 30 października
Adam Giersz uważa, że możliwe jest przeprowadzenie wyborów nowych władz Polskiego Związku Piłki Nożnej 30 października. Szef gabinetu politycznego ministra sportu i turystyki Mirosława Drzewieckiego leci do Zurychu na posiedzenie...
Kraj -
Giełdy w Moskwie znów zamknięte
Federalna Służba ds. Rynków Finansowych wstrzymała do odwołania handel na dwóch największych giełdach w Rosji - RTS i MICEX. Nie wiadomo, kiedy oba parkiety wznowią pracę. Zdaniem analityków jest mało prawdopodobne, by nastąpiło to w...
Gospodarka -
Dalajlama hospitalizowany
Duchowy przywódca Tybetańczyków Dalajlama XIV został hospitalizowany w Delhi, gdzie przeszedł operację usunięcia kamieni żółciowych. Jak podał jego rzecznik, zabieg został przeprowadzony pomyślnie.
Życie -
PO do KE ws. stoczni: nie potęgujcie zagrożeń
Czołowi eurodeputowani Platformy Obywatelskiej zaapelowali do Komisji Europejskiej o akceptację pomocy dla polskich stoczni, by "ustabilizować sytuację i nie potęgować zagrożeń" w kontekście obecnego kryzysu finansowego.
Gospodarka -
Japonia zapowiada szczyt G8
W razie niepowodzenia spotkania w Waszyngtonie ministrów finansów siedmiu najbogatszych państw świata (G7) Japonia zwoła nadzwyczajny szczyt G8 (G7 plus Rosja) - zapowiedział w Tokio premier Taro Aso. Japonia w tym roku przewodniczy...
Gospodarka -
Grad odmawia nagrody szefowi TVP
Minister skarbu Aleksander Grad odmówił przyznania szefowi TVP Andrzejowi Urbańskiemu nagrody z okazji 25-lecia pracy. Minister uznał, że prezes źle pracuje i 26 tysięcy złotych nagrody mu się nie należy - czytamy w "Dzienniku".
Przegląd prasy -
Krauze sprzedaje kolekcję malarstwa
85 obrazów Matejki, Michałowskiego, Chełmońskiego, Witkacego i innych malarzy trafiło w czwartek na aukcję. Prawie połowa z tej kolekcji pochodziła ze zbiorów twórcy Prokomu Ryszarda Krauzego - informuje "Dziennik".
Przegląd prasy -
Raport Pitery to nie akt oskarżenia
Na obecnym etapie informacji zawartych w "raporcie Pitery" nie dałoby się przekuć w akt oskarżenia - mówi w "Rzeczpospolitej" poseł PO członek komisji ds. Służb Specjalnych Konstanty Miodowicz.
Przegląd prasy -
Prezydent poleci do Brukseli... dzień później
Prezydent Lech Kaczyński już zarezerwował sobie samolot rządowy, by polecieć na szczyt Rady Europejskiej w Brukseli. Delegacja rządu ma polecieć 14 października, a prezydent planuje wylot na 15 - informuje "Dziennik".
Przegląd prasy -
Nie będzie darmowego znieczulenia przy porodzie
Budżetu państwa nie stać na to, by zapewnić Polkom darmowe znieczulenie przy porodzie. Poród to fizjologia i tak nas, kobiety stworzyła natura, że pewne rzeczy powinny się odbywać jej siłami - mówi w "Dzienniku" minister zdrowia Ewa Kopacz.
Przegląd prasy -
SB chciało skompromitować Bartoszewskiego
SB chciało skompromitować Władysława Bartoszewskiego, rozpowszechniając sfałszowane materiały o tym, że jest jej agentem - donosi "Gazeta Wyborcza". Informacje o akcji przeciwko profesorowi prowadzonej na początku lat 70. ujawniono w...
Przegląd prasy -
Schetyna nt. Rady Gabinetowej
Wicepremier i minister SWiA Grzegorz Schetyna mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej", że nie widzi dobrej woli prezydenta w ustaleniu, że tematem Rady Gabinetowej ma być kryzys ekonomiczny. Uważa, że jest to jedynie chęć wywołania przez...
Przegląd prasy -
Kryzys zagrozi deweloperom?
Kryzys na światowych rynkach finansowych może zmieść z powierzchni ziemi nawet duże i doświadczone firmy deweloperskie - donosi "Gazeta Wyborcza".
Przegląd prasy -
Kontrowersje wokół podsłuchów ABW
Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Krzysztof Bondaryk naciskał, by w proponowanej noweli prawa telekomunikacyjnego realizację podsłuchów dla służb specjalnych powierzyć pracownikom prywatnych firm - informuje "Nasz Dziennik".
Przegląd prasy -
Polacy chcą referendum
71 proc. Polaków uważa, że powinniśmy sami, w referendum zdecydować o prywatyzacji służby zdrowia - wynika z sondażu GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej".
Przegląd prasy -
Internetowe konta emerytalne
Konta emerytalne ZUS będzie można sprawdzać korzystając z internetu. Za pomocą sieci będzie też można śledzić, czy pracodawca terminowo i we właściwej wysokości przekazuje nasze składki - informuje "Gazeta Prawna".
Przegląd prasy -
2008-10-10
Prezydent do Brukseli - ale nie z delegacją, raportu Pitery nie da się przekuć w akt oskarżenia, kryzys może zagrozić firmom deweloperskim, Polki będą rodzić bez znieczulenia, Schetyna nie widzi dobrej woli prezydenta - o tym m.in. pisze...
Przegląd prasy -
Prezydent poleci do Brukseli... dzień później
Prezydent Lech Kaczyński już zarezerwował sobie samolot rządowy, by polecieć na szczyt Rady Europejskiej w Brukseli. Delegacja rządu ma polecieć 14 października, a prezydent planuje wylot na 15 - informuje "Dziennik".
Kraj -
Gwałtowne spadki na giełdach w Azji
Do gwałtownych spadków indeksów doszło na otwarciu giełd w Azji i Australii.
Gospodarka -
Tajlandia: manifestanci oddali się w ręce policji
Przywódcy antyrządowych protestów w Tajlandii oddali się w ręce policji - poinformowały tajlandzkie władze.
Świat -
Chiny: nie ulegniemy kryzysowi finansowemu
Chiny są przekonane, że nie ulegną obecnemu światowemu kryzysowi finansowemu i zamierzają blisko współpracować z innymi państwami, aby stać na straży globalnego systemu pieniężnego - powiedział cytowany przez media w Pekinie chiński...
Gospodarka -
Syria zwolniła amerykańskich dziennikarzy
Syria zwolniła dwóch amerykańskich dziennikarzy, których wcześniej zatrzymała za nielegalne przekroczenie granicy - poinformowały władze USA.
Świat