13 listopada 2008
-
Odbicie na giełdzie
Po trzech dniach przeceny akcji na nowojorskiej giełdzie nastąpiło gwałtowne odbicie. Choć sesja była wyjątkowo chwiejna, a notowania wystrzeliły w górę dopiero w ostatnich godzinach przed zamknięciem giełdy, wszystkie główne wskaźniki...
Gospodarka -
Film zrealizowany dla Biełsat TV nagrodzony we Francji
Białoruski dokument "Galeria Ady", zrealizowany na zlecenie Telewizji Biełsat, zdobył główną nagrodę na VIII Międzynarodowym Festiwalu Kreatywnych Filmów Dokumentalnych w La Rochelle we Francji - poinformował rzecznik prasowy stacji...
Życie -
Mimo kryzysu, Bush broni wolnego rynku
Na dwa dni przed szczytem w stolicy USA na temat kryzysu ekonomicznego, prezydent Bush bronił gospodarki rynkowej, a także planów częściowego przejęcia przez rząd udziałów w prywatnych instytucjach finansowych zagrożonych bankructwem.
Gospodarka -
"Biuro poselskie premiera będzie przeniesione"
Do prokuratury zostało wysłane zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez związkowców okupujących biuro poselskie premiera - poinformował w TVN24 wicepremier Grzegorz Schetyna.
Kraj -
Ogromne premie menedżerów w czasach kryzysu
Zagrożone bankructwem amerykańskie banki wciąż odkładają znaczne kwoty na sute premie dla swoich menedżerów - podała telewizja CBS News.
Gospodarka -
W niedzielę wywiad z premierem Tuskiem w TVP
TVP nada w niedzielę wywiad z premierem Donaldem Tuskiem - poinformowała rzeczniczka TVP Aneta Wrona.
Kraj -
"Biznes z Rosją - tak, ale nie jak zwykle"
Premier Donald Tusk powiedział po spotkaniu z prezydentem Francji Nicolasem Sarkozym w Paryżu, że w kwestii pakietu energetyczno-klimatycznego UE jest "bez porównania bliżej osiągnięcia sukcesu".
Świat -
Kard. Martino: prawa człowieka - martwą literą
Przewodniczący Papieskiej Rady Iustitia et Pax kard. Renato Martino, wypowiadając się w sprawie łamania praw człowieka w więzieniach na całym świecie, oświadczył, że w wielu krajach prawa te stały się "martwą literą".
Świat -
Incydent na spotkaniu J. Kaczyńskiego w Olsztynie
Policja wylegitymowała i spisała personalia około dziesięciu osób biorących udział w czwartkowym spotkaniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami Olsztyna. "Sprawdzimy, czy osoby te nie naruszyły porządku" - poinformowała Anna...
Kraj -
Grad o specustawie stoczniowej
Wdrożenie tzw. specustawy stoczniowej nie będzie możliwe bez porozumienia rządu z załogą i związkami zawodowymi stoczni - powiedział dziennikarzom minister skarbu Aleksander Grad, który spotkał się w Warszawie ze związkowcami stoczni...
Kraj -
"Obama szuka pretekstu, by zrezygnować z tarczy"
Czołowy amerykański neokonserwatysta John Bolton ostro skrytykował stanowisko Baracka Obamy w sprawie tarczy antyrakietowej, sugerując, że szuka on pretekstu, by porzucić plan jej rozmieszczenia w Polsce i Czechach.
Świat -
Pismo ws. Kurskiego u marszałka Komorowskiego
Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski otrzymał pismo od policji opisujące zachowanie na drodze z Gdańska do Warszawy posła PiS Jacka Kurskiego - poinformował rzecznik marszałka Jerzy Smoliński.
Kraj -
Czy naruszono prawo na giełdzie?
Komisja Nadzoru Finansowego bada okoliczności, w jakich doszło do nagłego odrobienia części straty przez WIG-20 podczas środowej dogrywki na warszawskiej giełdzie, gdy ustalane są ceny akcji na zamknięciu sesji.
Gospodarka -
Szabłowska nie musi przepraszać Targalskiego
Maria Szabłowska nie musi przepraszać wiceprezesa Polskiego Radia Jerzego Targalskiego za przypisanie mu obraźliwych wypowiedzi - orzekł sąd okręgowy w Warszawie oddalając powództwo Targalskiego przeciw dziennikarce.
Kraj -
Aretha Franklin najlepsza ze wszystkich
Diwa soulu, Aretha Franklin zwyciężyła w rankingu na najlepszy głos w historii rock and rolla. Wyniki opublikował magazyn "Rolling Stone".
KulturaMuzyka -
Sepultura powróći?
Fani Sepultury z braćmi Cavalera w składzie powinni mocno trzymać kciuki. Wokalista, Max Cavalera nie wyklucza bowiem reaktywacji.
KulturaMuzyka -
Eddie Vedder znów bez Pearl Jam
Wokalista Pearl Jam, Eddie Vedder, choć zajęty jest pracą nad nową płytą zespołu znalazł czas na mały skok w bok. Frontman nagrał duet z byłą wokalistką Sleater-Kinney, Corin Tucker.
KulturaMuzyka -
Dwaj polscy kolarze na dopingu
Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Kolarskiego zdyskwalifikowała na dwa lata za stosowanie dopingu dwóch zawodników - Arkadiusza Świądera i Pawła Poljańskiego.
Życie -
10 tys. zł dla Kornatowskiego
Były komendant główny policji Konrad Kornatowski dostanie 10 tys. zł za głośne zatrzymanie go w sierpniu 2007 r. w sprawie przecieku z akcji CBA w resorcie rolnictwa - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie.
Kraj -
Plan bezpieczeństwa energetycznego dla UE
Komisja Europejska przedstawiła zestaw propozycji, jak zabezpieczyć przyszłość energetyczną UE: dzięki spójnej zewnętrznej polityce energetycznej, solidarności między krajami, szukaniem dostaw spoza Rosji oraz zmniejszeniu zużycia energii.
Gospodarka -
Energetyczny początek
Ogłoszona dzisiaj przez Komisję Europejską strategia energetyczna to zaledwie pierwszy krok. Ale przynajmniej w dobrym kierunku.
Świat -
J.Kaczyński: Polska powinna namawiać do rezygnacji z Gazociągu Północnego
Szef PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że Polska powinna namawiać do rezygnacji z budowy Gazociągu Północnego, bo - w jego opinii - "ta inwestycja bije w samą istotę Unii Europejskiej", jaką jest solidarność.
Gospodarka -
Niemcy: przez 10 lat wyzyskiwał "osobistego niewolnika"
Sąd w Getyndze poinformował o rozpoczęciu procesu 46-letniego mężczyzny z Dolnej Saksonii, oskarżonego o wyzyskiwanie przez prawie 10 lat innego mężczyzny jako niewolnika.
Świat -
Miedwiediew: zamierzamy realizować dostawy do Europy
Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zapewnił w Cannes, że jego kraj ma zamiar realizować dostawy energetyczne do Unii Europejskiej i wypełniać swoje zobowiązania w tym zakresie.
Gospodarka -
Grad: w piątek spotkanie MSP-KE ws. stoczni Gdańsk
Przedstawiciele resortu skarbu spotkają się w piątek w Brukseli z reprezentantami Komisji Europejskiej w sprawie osobnego planu restrukturyzacji dla stoczni Gdańsk - powiedział minister skarbu Aleksander Grad.
Gospodarka -
"Poprawność polityczna ogranicza wolność słowa obywateli"
Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w Olsztynie, że poprawność polityczna ogranicza wolność słowa; zaznaczył jednak, że dotyczy to zwykłych obywateli.
Kraj -
Zmiana czy kontynuacja?
Joe Biden, podobnie jak prezydent-elekt Barack Obama, również otacza się osobami sprawdzonymi w administracji Demokratów.
Świat -
Obiecanki prezydenta Baszira
Prezydent Sudanu Omar Hasan Ahmed el-Baszir wyciągnął rękę do ugrupowań rebelianckich, proponując wprowadzenie bezwarunkowego i jednostronnego rozejmu w Darfurze. Rebelianci odpowiedzieli stanowczo: NIE. I wcale im się nie dziwię.
Świat -
Wielki Głód uznany za ludobójstwo
Podległy Moskwie ukraiński Kościół prawosławny uznał Wielki Głód lat 30. ubiegłego wieku na Ukrainie za ludobójstwo i zapowiedział, że przyłączy się do obchodzonej w listopadzie 75. rocznicy tej tragedii.
Świat -
J. Kaczyński o wprowadzeniu w Polsce euro
Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że jeśli Polacy wypowiedzą się w referendum, iż chcą wprowadzenia waluty euro, to PiS będzie głosował za zmianą konstytucji w tej sprawie. Podkreślił, że pytanie referendalne musi dotyczyć...
Kraj -
Graś: rząd nie zmienia stanowiska w sprawie związkowców
Poseł PO Paweł Graś powiedział, że rząd nie zmienia stanowiska wobec związkowców, którzy okupują biuro poselskie Donalda Tuska. "Piłeczka jest po stronie związkowców, my ich zachęcamy, żeby powrócili do żon, do dzieci i do pracy" - dodał.
Kraj -
Dalajlama odwiedzi Polskę
Gdańsk, Kraków, Warszawę i Wrocław odwiedzi w grudniu w czasie swojej wizyty w Polsce Dalajlama XIV. Duchowy przywódca Tybetańczyków będzie w naszym kraju przez tydzień - od 5 do 12 grudnia.
Życie -
W.Brytania: 60. urodziny księcia Karola
Elżbieta II wydaje w Pałacu Buckingham oficjalny bankiet z okazji 60. urodzin swojego syna, księcia Walii Karola. Na urodziny następcy tronu zaproszono ok. 170 gości, w tym koronowane głowy różnych europejskich państw.
Życie -
Chlebowski: dobry rok rządu Tuska
Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski uważa, że koalicji PO-PSL w czasie roku rządów udało się zrealizować kilka ważnych obietnic - wycofanie wojska z Iraku, abolicja podatkowa dla osób pracujących zagranicą, "jedno okienko", odrolnienie...
Kraj -
Polska służba zdrowia w ogonie Europy
Polska służba zdrowia znalazła się na 25. miejscu w opublikowanym w Brukseli rankingu badającym jakość systemów opieki zdrowotnej 31 europejskich krajów.
Gospodarka -
Niemiecki rząd broni Gazociągu Północnego
Niemiecki rząd uważa Gazociąg Północny za centralny projekt w kierunku zabezpieczenia dostaw gazu dla Europy i Niemiec - oświadczył rzecznik ministerstwa gospodarki w Berlinie.
Gospodarka -
Czabański: jeśli RN mnie zawiesi, nie wykluczam odwołania do sądu
Sytuacja programowa Polskiego Radia jest dobra, a zarząd od dawna podejmuje działania oszczędnościowe - zapewniał prezes spółki Krzysztof Czabański. Nie wykluczył, że jeśli rada nadzorcza dokona zapowiadanego zawieszenia go w...
Kraj -
Fritzl oskarżony o morderstwo
Austriacka prokuratura poinformowała, że Josefowi Fritzlowi, oskarżonemu o więzienie córki przez 24 lata i wykorzystywanie jej seksualnie, postawiono też zarzut morderstwa.
Świat -
Węgry: 5,4 mld euro pomocy dla firm
Węgierski rząd przedstawił plan pomocy dla krajowych firm w wysokości 1,4 biliona forintów (5,4 mld euro), aby mogły walczyć z kryzysem i recesją.
Gospodarka -
Napieralski o roku rządu Tuska: rok straconych szans
Rok straconych szans - tak o pierwszym roku koalicyjnego rządu PO-PSL pod przewodnictwem Donalda Tuska mówi szef SLD Grzegorz Napieralski.
Kraj -
J.Kaczyński o roku rządów PO-PSL
Według prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego mijający rok rządów PO-PSL cechuje "wysoka niesprawność", co - jak dodał - jest dla niego największym zaskoczeniem. J.Kaczyński uważa, że w tym czasie w polityce zagranicznej "dokonał się akt...
Kraj -
Rosja: będzie głosowanie ws. kadencji prezydenta
Duma, izba niższa parlamentu Rosji, będzie rozpatrywać w piątek i w środę projekty poprawek do konstytucji umożliwiających wydłużenie kadencji prezydenta do sześciu lat - zapowiedział wiceprzewodniczący komisji konstytucyjnej Dumy...
Świat -
Lustracja w Białym Domu
Kancelaria prezydenta-elekta Baracka Obamy wysyła wszystkim aplikantom starającym się o pracę w Waszyngtonie kwestionariusz, który jest najdłuższą i najbardziej wnikliwą ankietą w historii Białego Domu, pisze „New York...
Przegląd prasy -
Dlaczego ‘oponka’ w pasie zaprowadzi cię do grobu
Dodatkowe centymetry w pasie zwiększają ryzyko przedwczesnej śmierci. Dotyczy to również osób, które nie są uważane za otyłe zgodnie z przyjętymi dotąd wskaźnikami, pisze dziennik „Times”.
Przegląd prasy -
W Rosji zdrożeje wódka
Władze postanowiły wprowadzić minimalną cenę alkoholu. Mieszkańcy Rosji już wkrótce za pół litra najtańszej wódki będą musieli zapłacić 80 rubli, czyli prawie 3 dolary, donosi „Gazieta”.
Przegląd prasy -
Morze alkoholu dla spragnionych żołnierzy
Ponad milion litrów napojów alkoholowych wysłano niemieckim żołnierzom stacjonującym w Afganistanie w ubiegłym roku. Opozycyjni politycy podnieśli alarm, kiedy dowiedzieli się ile alkoholu spożywają żołnierze Bundeswehry, donosi...
Przegląd prasy -
Miedwiediew składa wizytę na wsi
Dmitrij Miedwiediew złożył wizytę w regionie Dmitrowskim pod Moskwą. Prezydent jako dobry gospodarz skontrolował stan rodzimego rolnictwa, donosi „Rossyjskaja Gazieta”.
Przegląd prasy -
Tragedię na okręcie podwodnym Nepra spowodował marynarz
Śmierć 20 osób na podwodnym okręcie Nepra spowodował młody członek załogi, który włączył system przeciwpożarowy. Do takich wniosków doszła komisja dochodzeniowa powołana specjalnie do zbadania tej sprawy, pisze „Komsomolskaya...
Przegląd prasy -
Koniec wojny w Iraku - w fałszywym "NYT"
Ponad milion egzemplarzy gazety, przypominającej do złudzenia prestiżowy "New York Times" i zwiastującej koniec wojny w Iraku, rozdano w Nowym Jorku i Los Angeles.
Życie -
Miedwiediew: jesteśmy gotowi na ‘opcję zero’
Rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew powiedział w rozmowie z francuskim dziennikiem „Le Figaro”, że Rosja jest gotowa negocjować z Waszyngtonem ‘opcję zero’ w kwestii systemu obrony przeciwrakietowej.
Przegląd prasy -
Podpalono pięć banków w Salonikach
W Salonikach na północy Grecji doszło do podpalenia pięciu banków. Nikt nie został ranny.
Życie -
Echa zimnej wojny w nowym stanowisku Rosji
Polacy mieli swoje wzloty i upadki w relacjach z administracją Busha. Jednak jedną rzecz udało się Warszawie załatwić – umowę w sprawie zainstalowania elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce, pisze...
Przegląd prasy -
13 listopada 2008
Czy mamy do czynienia z wyścigiem zbrojeń na miarę zimnej wojny, co trzeba zrobić by dostać pracę w Białym Domu, czym grożą dodatkowe centymetry w pasie – o tym, między innymi, piszą zagraniczne dzienniki.
Przegląd prasy -
NATO rozmawia z Ukrainą o przyznaniu MAP-u
Natowscy ministrowie obrony spotkali się w Tallinie z ukraińskim ministrem obrony Jurijem Jechanurowem, aby omówić postępy Ukrainy na drodze do Sojuszu i szanse na przyznanie jej Planu Działań na rzecz Członkostwa (ang. MAP).
Świat -
Dyrektor Centrum Astronomii UMK był agentem SB
Dyrektor Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (UMK) w Toruniu prof. Andrzej Kus przyznał się do współpracy z PRL-owską Służbą Bezpieczeństwa. Profesor oddał się do dyspozycji rektora, ale nadal pełni swoją funkcję.
Kraj -
Fundacje Rydzyka pod lupę
Będzie postępowanie wyjaśniające w sprawie ewentualnych nieprawidłowości podatkowych w dwóch fundacjach założonych przez dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka - zapowiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.
Kraj -
Czesi szykują szczyt Wschodniego Partnerstwa
Czechy chcą podczas swego przewodnictwa w UE w pierwszej połowie przyszłego roku zorganizować unijny szczyt z sześcioma krajami objętymi Wschodnim Partnerstwem, w tym z Białorusią - poinformowała ambasador w Brukseli Milena Vicenova.
Świat -
Związkowcy nadal okupują biuro poselskie premiera
Około 30 związkowców z "Sierpnia 80" w dalszym ciągu okupuje biuro poselskie premiera Donalda Tuska w Warszawie. Związkowcy żądają spotkania z szefem rządu. Protestują m.in. przeciwko planowanym zmianom w systemie emerytur pomostowych.
Kraj -
Putin zatrzyma Nordstream?
Premier Władimir Putin zagroził państwom europejskim, że wstrzyma budowę Gazociągu Północnego, jeśli nie będą one zainteresowane odpowiednią ilością surowca. Dodał, że Rosja gotowa jest rozważyć alternatywne drogi eksportu gazu.
Gospodarka -
ONZ: potrzebny nowy ład ekologiczny
ONZ zaapelowała w czwartek do państw G20, aby na sobotnim szczycie w Waszyngtonie na temat światowego kryzysu finansowego przyjęły "nowy światowy ład ekologiczny".
Świat -
Recesja w Niemczech
Z powodu kryzysu rynków finansowych i globalnego osłabienia koniunktury gospodarka Niemiec po raz pierwszy od pięciu lat pogrążyła się w recesji - wynika z danych, jakie opublikował Federalny Urząd Statystyczny.
Gospodarka -
Lato na Ukrainie
Grzegorz Lato uda się na Ukrainę w swoją pierwszą zagraniczną podróż jako prezes PZPN. Głównym tematem rozmów będzie aktualny stan przygotowań do organizacji piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku. Dojdzie również do spotkania z...
Życie -
Somalia: islamiści opanowali miasto
Somalijscy islamscy rebelianci zajęli w nocy miasto Elasha, położone w odległości 18 kilometrów od stolicy kraju Mogadiszu - twierdzą miejscowe źródła.
Świat -
Komu mięknie gaz-rura?
Władimir Putin zagroził Europie wstrzymaniem budowy Gazociągu Północnego... Zaraz, zaraz... czy to nie on zabiegał o jego budowę przez ostatnią dekadę?
GospodarkaMaciej Szopa -
"Wizyta w Azji była przygotowywana od roku"
6 grudnia nie dojdzie do spotkania Lecha Kaczyńskiego i Nicolasa Sarkozy'ego, ponieważ w tym czasie polski prezydent będzie przebywał z wizytą w Azji - poinformował prezydencki minister Michał Kamiński.
Kraj -
Brytyjska telekomunikacja zwolni 10 tys. pracowników
Brytyjski gigant telekomunikacyjny, firma British Telecommunications (BT), zwolni 10 tys. osób do marca 2009 roku - głównie pracowników zatrudnionych na czasowych kontraktach lub w charakterze podwykonawców.
Gospodarka -
Strajkowy paradoks
Związkowcy z "Sierpnia '80" zablokowali biuro poselskie Donalda Tuska przy ulicy Marszałkowskiej w Warszawie. Walczą w ten sposób przeciwko projektowi ustawy o emeryturtach pomostowych. Chcą wymusić na premierze, aby ten zablokował...
Kraj -
Przed szczytem UE-Rosja
Na szczycie UE-Rosja w piątek w Nicei, na południu Francji, spodziewane jest ogłoszenia powrotu do negocjacji nad nową umową o unijno-rosyjskiej współpracy, przy jednoczesnym podtrzymaniu ze strony Europy przywiązania do idei...
Świat -
Kto zamordował generała Sikorskiego?
Hipoteza przyjęta przez prokuratorów IPN prowadzących dochodzenie w sprawie śmierci gen. Władysława Sikorskiego zakłada, że generał zginął z "ręki Moskwy" - powiedział prezes Instytutu Pamięci Narodowej Janusz Kurtyka.
Kraj -
Rosja: kolejne załamanie giełdy
Na moskiewskich parkietach nastąpiło rano załamanie kursów akcji.
Gospodarka -
Zamach w Afganistanie
Co najmniej 20 afgańskich cywilów i amerykański żołnierz zginęło a 74 ludzi zostało rannych rano w ataku zamachowca-samobójcy we wschodnim Afganistanie - podał w Kabulu rzecznik sił USA.
Świat -
Duże spadki na Wall Street i w Azji
Ostrymi spadkami wartości głównych indeksów zakończyła się środowa sesja na giełdzie w Nowym Jorku. Spadkami zareagowały na to także giełdy azjatyckie.
Gospodarka -
Ropa poniżej 55 dolarów
Ropa naftowa na giełdzie w Nowym Jorku kosztuje mniej niż 55 USD za baryłkę, ponieważ spowolnienie w globalnej gospodarce spowodowało spadek popytu na paliwa - podają maklerzy.
Gospodarka -
Szef MDA apeluje do Obamy
Mimo obiekcji Rosji, odchodzący szef Agencji Obrony Przeciwrakietowej USA (MDA), generał Henry Obering zaapelował do prezydenta-elekta Baracka Obamy, by nie uginał się pod rosyjskimi naciskami i realizował plany obecnej administracji ws....
Świat -
Wolimy prywatne szpitale
W zalewie informacji z okazji święta niepodległości i prezydenckiego balu, bez większego echa przeszedł niezwykle ważny artykuł w „Gazecie Prawnej”. Gazeta podaje, powołując się na Zieloną Księgę przygotowaną przez...
Kraj -
Pakistan: uprowadzenie irańskiego dyplomaty
Uzbrojeni napastnicy w północno-zachodnim Pakistanie uprowadzili irańskiego dyplomatę i zabili jego ochronę.
Świat -
Rząd Tuska słabnie
Większość Polaków, bo 62 proc., źle ocenia roczną pracę rządu Donalda Tuska. Odmiennego zdania jest 30 proc. Ponad połowa badanych (61 proc.) uważa też, że gabinet PO - PSL nie realizuje swoich obietnic wyborczych - wynika z najnowszego...
Przegląd prasy -
Oceny "Naszej Niepodległej"
Koncert pieśni patriotycznych podobał się 67 proc. pytanych w sondażu "Rzeczpospolitej". Przeciwnego zdania była blisko jedna piąta respondentów (18 proc.).
Przegląd prasy -
Kradną jak najęci
Na całym świecie od 1 czerwca 2007 r. do końca maja 2008 r. z marketów wyparował towar za 71,2 mld euro. Poważną część skradzionych rzeczy stanowiły markowe alkohole - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
Przegląd prasy -
Dyplomatyczny skandal
Prezydent Francji Nicolas Sarkozy od miesiąca zapowiada, że 6 grudnia przyleci do Polski i będzie przekonywać Lecha Kaczyńskiego do podpisania traktatu lizbońskiego. Ale może się okazać, że do spotkania nie dojdzie, bo polski prezydent -...
Przegląd prasy -
Kontrola w Poczcie Polskiej
Czy elektroniczny system śledzenia korespondencji wprowadzany w pocztowych sortowniach przez ABW jest zgodny z prawem? Sprawdzą to rzecznik praw obywatelskich i generalny inspektor ochrony danych osobowych. Kontrole to efekt naszej...
Przegląd prasy -
Nie będzie wyższych cen
Firmy deklarują, że nie będą podwyższały cen. Taką lekcję wyciągnęły ze światowego kryzysu - zapewnia "Puls Biznesu".
Przegląd prasy -
Fiskus zaciera ręce
W sprawozdaniu za 2008 rok spółki będą musiały ujawniać informacje o transakcjach przeprowadzonych na nierynkowych warunkach. Spełnienie tego obowiązku może skutkować kontrolą z urzędu skarbowego - pisze "Gazeta Prawna".
Przegląd prasy -
2008-11-13
Czy firmy same ujawnią swoje podejrzane transakcje, jak zmieniły się notowania rządu, co powstrzyma wzrost cen w Polsce, czy szykuje się nam kolejny dyplomatyczny skandal pomiędzy Polską a Francją, kto i dlaczego kradnie najwięcej w...
Przegląd prasy -
UE za "południowym korytarzem"
Komisja Europejska proponuje ograniczenie zależności UE od rosyjskich dostaw gazu i ropy poprzez budowę tzw. "południowego korytarza", dostarczającego do Europy surowców energetycznych z pominięciem terytorium Rosji - donosi czwartkowy...
Świat -
Wypadek na "Nerpie" spowodowany przez błąd człowieka
Śmierć 20 osób na pokładzie rosyjskiego podwodnego okrętu atomowego "Nerpa" spowodował jeden z członków załogi - podaje agencja ITAR-TASS, powołując się na komisję dochodzeniową.
Świat