14 listopada 2008
-
Wojska chińskie do Afganistanu?
Premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown powiedział, że armia chińska mogłaby w przyszłości przyłączyć się do działań wojskowych w Afganistanie. Brown wyraził tę opinię na spotkaniu z Radą Stosunków Międzynarodowych w Nowym Jorku.
Świat -
W Meksyku dla 70-latków viagra za darmo
Ponad 100 tys. starszych panów w stolicy Meksyku może skorzystać z darmowej stymulacji dzięki programowi, który zainaugurowały władze.
Życie -
Festiwal Filmów Rosyjskich w Warszawie
Znany rosyjski reżyser i aktor Nikita Michałkow jest wśród gości specjalnych II Festiwalu Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Warszawą". Festiwal rozpoczął się w piątek, potrwa do 23 listopada. Publiczność obejrzy ponad 110 rosyjskich filmów.
Życie -
Demokraci mogą powiększyć przewagę w Senacie
Ponad tydzień po wyborach w USA wciąż trwa liczenie głosów w trzech stanach, gdzie nierozstrzygnięta pozostaje rywalizacja między kandydatami do Senatu.
Świat -
Rakiety Iskander na Białorusi?
W wywiadzie dla piątkowego wydania amerykańskiego dziennika "Wall Street Journal" białoruski prezydent Alaksandr Łukaszenka oświadczył, iż rozmawia z Rosją w sprawie rozmieszczenia przez nią na Białorusi rakiet balistycznych krótkiego...
Świat -
Nowak o możliwym porozumieniu z PiS ws. euro
Polska nie wejdzie do przedsionka strefy euro, czyli mechanizmu stabilizacyjnego kurs waluty ERM2 dopóki nie nastąpi zmiana konstytucji - powiedział szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak.
Kraj -
Prezydent zmartwiony, że nie porozmawia z Sarkozym
Prezydent Lech Kaczyński oświadczył, że martwi go, iż prezydent Francji Nikolas Sarkozy przy okazji grudniowej wizyty w Polsce nie będzie miał okazji porozmawiać z nim na temat Traktatu Lizbońskiego.
Kraj -
Rosja: wstępne "tak" dla przełużenia kadencji prezydenta
Duma, izba niższa parlamentu Rosji, przyjęła w pierwszym czytaniu projekt poprawki do konstytucji, umożliwiającej wydłużenie kadencji prezydenta z czterech do sześciu lat.
Świat -
Czeski rząd krytykuje prezydenta Francji
Czeski rząd skrytykował prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego za wygłoszoną po piątkowym spotkaniu z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem opinię, iż USA powinny zawiesić tworzenie swej tarczy antyrakietowej w Europie.
Świat -
Stolica: pożar w wieżowcu Atrium
Siedem zastępów Straży Pożarnej gasiło pożar w wieżowcu Atrium w Warszawie przy alei Jana Pawła II. Ewakuowano około stu osób.
Kraj -
Bankowcy gotowi do dalszych działań
Bankowcy z banków centralnych na świecie są gotowi do podjęcia dodatkowych działań, jeśli będzie to konieczne do odmrożenia rynków kredytowych - poinformował szef Fed Ben S.Bernanke.
Gospodarka -
Brytyjczycy wycofają się z Iraku do końca 2009 r.?
Iracki doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Muaffak al-Rubaji oświadczył, że cały liczący 4 tys. żołnierzy brytyjski kontyngent w Iraku zostanie wycofany do końca 2009 roku. Doniesieniom tym zaprzeczyło brytyjskie ministerstwo obrony.
Świat -
Matka zamordowanego żołnierza pisze do Obamy
Matka Johna Paula (Jana Pawła) Pietrzaka, sierżanta amerykańskiej piechoty morskiej zamordowanego przez czterech żołnierzy, w tym dwóch jego byłych podwładnych, wysłała list do prezydenta-elekta Baracka Obamy z apelem o pełne wyjaśnienie...
Świat -
Związkowcy zapowiadają pikiety i protesty
Bez konkretów zakończyło się kilkugodzinne posiedzenie prezydium Komisji Trójstronnej, poświęcone emeryturom pomostowym. Przedstawiciele związków zawodowych i rządu pozostali przy swoich stanowiskach.
Kraj -
Na kolana przed Rosją
Francuzi nie od dziś kochają Rosję. Na szczycie w Nicei ta miłość sprawiła, że koncyliacyjny z założenia ton zamienił się w uległość. Prezydent Nicolas Sarkozy zgodził się ze stanowiskiem rosyjskim w sprawie tarczy. Może się mylę, ale to...
Świat -
Rozwód przez Second Life
Pewna mieszkanka Kornwalii (południowy zachód Anglii) złożyła pozew rozwodowy z powodu zdrady męża w wirtualnym świecie Second Life - podały brytyjskie media.
Życie -
Miedwiediew nie odda hołdu ofiarom Wielkiego Głodu
Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew odrzucił zaproszenie prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki na obchody 75. rocznicy Wielkiego Głodu lat 30. ubiegłego wieku, wskutek którego zginęło 3,5 mln osób.
Świat -
Szczyt UE-Rosja: Unia wstrzymuje tarczę
Prezydent Francji Nicolas Sarkozy zaproponował na szczycie UE-Rosja zorganizowanie w połowie 2009 roku szczytu pod auspicjami OBWE z udziałem USA i Rosji o nowych podstawach bezpieczeństwa paneuropejskiego.
Świat -
Biografia Ryszarda Kapuścińskiego
Najobszerniejsza i najbardziej szczegółowa z dotąd opublikowanych biografii Ryszarda Kapuścińskiego trafiła w tym tygodniu do księgarń. Autorami są Beata Nowacka i Zygmunt Ziątek.
Życie -
"Zwolennicy Obamy nie powinni przyjmować Komunii"
Katolicy, którzy w amerykańskich wyborach prezydenckich oddali głos na Baracka Obamę, powinni powstrzymać się od przyjmowania Komunii Świętej, ponieważ kandydat Demokratów jest zwolennikiem aborcji i popieranie go stanowi "fizyczne...
Życie -
Gdzie ta zmiana?
Powołanie Hillary Clinton na stanowisko sekretarza stanu da Obamie większą swobodę w rozwiązywaniu wewnętrznych problemów. Ale jednocześnie ostatecznie udowodni, że deklaracje „zmiany” były tylko obietnicami bez pokrycia.
Świat -
Połowa Polaków zadowolona z premiera
48 proc. badanych przez CBOS w listopadzie (o 3 pkt proc. mniej niż przed miesiącem) jest zadowolonych, że na czele rządu stoi Donald Tusk; przeciwnego zdania jest 36 proc. (o 1 pkt proc. więcej niż w październiku).
Kraj -
RPO chce pilnej zmiany ordynacji wyborczej
Rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski zwrócił się z prośbą do premiera Donalda Tuska RPO o zmianę prawa wyborczego jeszcze przed zaplanowanymi na czerwiec 2009 r. wyborami do europarlamentu.
Kraj -
SdPl doniosła na posła Górskiego
SdPl zawiadomiła prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez Artura Górskiego (PiS), który - zdaniem ugrupowania - w swoim oświadczeniu nt. Baracka Obamy znieważył amerykańskiego prezydenta-elekta i nawoływał do nienawiści...
Kraj -
Wysyłaliśmy niebadane bydło?
Zarzut przyjęcia korzyści majątkowej postawiła prokuratura zatrzymanemu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne powiatowemu lekarzowi weterynarii z Pruszkowa. Lekarz miał w zamian za łapówki, bez przeprowadzenia badań zwierząt, wystawiać...
Kraj -
Proces konferansjera Bogusława S. od nowa
Przed krakowskim sądem toczy się ponowny proces aktora, dziennikarza i konferansjera Bogusława S., oskarżonego o przestępstwa seksualne wobec syna. Oskarżony twierdzi, że jest niewinny.
Kraj -
Więcej "orlików"
Do 2012 roku w ramach programu "Moje boisko - Orlik 2012" powstanie o kilkaset obiektów więcej niż pierwotnie planowano - zapowiedział podczas otwarcia boisk w Tomaszowie Mazowieckim minister sportu i turystyki Mirosław Drzewiecki.
Życie -
Będzie raport nt. dzieci z domów dziecka w szpitalach psychiatrycznych?
Posłowie Lewicy z sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny chcą, by ministerstwo pracy przygotowało raport na temat umieszczania dzieci z domów dziecka w szpitalach psychiatrycznych - zapowiedziała wiceszefowa SLD Katarzyna Piekarska.
Życie -
Ruszył proces ws. tragedii w "Halembie"
Przed Sądem Okręgowym w Gliwicach ruszył proces w sprawie katastrofy w kopalni "Halemba" w Rudzie Śląskiej, największej tragedii w polskim górnictwie od blisko 30 lat. Dwa lata temu w wybuchu metanu i pyłu węglowego zginęło tam 23 górników.
Kraj -
Premier: rząd nie ustąpi ws. pomostówek
Rząd nie planuje żadnych zmian w ustawie o emeryturach pomostowych - zapowiedział premier Donald Tusk przed piątkowym spotkaniem z prezydium Komisji Trójstronnej.
Kraj -
Legrand zagra w Sali Kongresowej
Michel Legrand, legenda francuskiej sceny muzycznej, pianista jazzowy wystąpi w sobotę w warszawskiej Sali Kongresowej w ramach Jazz Jamboree 2008. W koncercie na jego zaproszenie wezmą udział polscy
KulturaMuzyka -
Burmistrz Szamotuł skazany za ustawienie przetargu
Na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz trzyletni zakaz pełnienia funkcji związanych z zarządzaniem mieniem komunalnym skazał burmistrza Szamotuł, Jacka G., Sąd Okręgowy w Poznaniu.
Kraj -
Grenlandia szykuje się na niepodległość i dobrobyt
Bogata w ropę, diamenty i cynk Grenlandia ma nadzieję, że jest na dobrej drodze do uzyskania niepodległości, donosi „Der Spiegel”.
Przegląd prasy -
Prywatyzacja STOENu pod lupą śledczych
Prokuratura Okręgowa w Warszawie sprawdza czy nie doszło do popełnienia przestępstwa przy sprzedaży spółki STOEN SA niemieckiemu koncernowi energetycznemu RWE - dowiedział się "Wprost". STOEN to spółka, która dostarcza energię...
Tylko u Nas -
Sarkozy cieszy się na wizytę w Polsce
Jestem szczęśliwy, że jadę do Polski 6 grudnia - powiedział prezydent Francji Nicolas Sarkozy. Jak podkreślił, oprócz spotkania z dalajlamą będzie tam rozmawiał z premierem Donaldem Tuskiem oraz innymi premierami państw Unii o pakiecie...
Świat -
NATO ucieka przed Kamorrą
Jedenaście rodzin amerykańskich żołnierzy mieszkających w mieszkaniach wynajętych od mafii w miasteczku Casal di Principe na południu Włoch, zostanie przeniesionych do innych rezydencji, ...ponieważ woda w ich obecnych domach jest...
Świat -
Co zrobi Rosja z podwodnymi zasobami gazu i ropy?
Rosja bez pomocy z zewnątrz nie będzie w stanie zagospodarować zasobów gazu i ropy pod dnem arktycznych mórz Barentsa i Karskiego - wynika z raportu norweskiego Instytutu Fridtjofa Nansena. Jak dotąd, na dostęp do nich dopuszczono...
Gospodarka -
Francja: alarm bombowy w ministerstwie gospodarki
Francuskie ministerstwo gospodarki ewakuowano przed południem z powodu alarmu bombowego - informuje dziennik "Le Figaro" na swojej stronie internetowej.
Świat -
Siedziba rządu okupowana - zbudujmy nową
Premier Tajlandii Somchai Wongsawat znalazł nowatorskie rozwiązanie problemu rządowej siedziby, która od kilku miesięcy jest okupowana przez opozycję - wystąpił z inicjatywą zbudowania nowej.
Świat -
Rekordowa liczba członków ETA w więzieniach
Dni, w których ETA budziła grozę, mogą odejść do przeszłości. Jak donosi „El Pais”, w więzieniach hiszpańskich znajduje się 614 członków organizacji, najwięcej w historii.
Przegląd prasy -
34-letni Hawajczyk po raz drugi w ciąży
34-letni Thomas Beatie, obecnie oficjalny mężczyzna, wcześniej kobieta, hawajska królowa piękności, poinformował w wywiadzie dla telewizji ABC, że spodziewa się drugiego dziecka.
Życie -
Miliony euro na nowych obywateli
Ludność Hiszpanii może się zwiększyć nawet o milion osób, głównie z Ameryki Łacińskiej, donosi dziennik „ABC”. To skutek ustawy o pamięci historycznej, przewidującej przyznanie obywatelstwa potomkom osób zmuszonych do...
Przegląd prasy -
Nagroda za rusofobię
Łotewskie władze nagrodziły sprzedawczynię, która odmówiła obsłużenia klienta mówiącego po rosyjsku. Incydent ten może spowodować dalsze pogorszenie stosunków Rygi z Moskwą, pisze „Komsomolskaya Prawda”.
Przegląd prasy -
Cadbery szuka pracowników
Firma Cadbury, producent czekolad, cukierków i gum do żucia, w ciągu najbliższych kilku miesięcy chce zatrudnić w sumie około 300 pracowników w fabryce w Bielanach Wrocławskich oraz w zakładzie w Skarbimierzu.
Gospodarka -
Dożywocie dla strażnika-zabójcy
Na karę dożywotniego więzienia skazał w piątek Sąd Okręgowy w Sieradzu b. strażnika więziennego 29- letniego Damiana Ciołka, oskarżonego o zabójstwo trzech policjantów, usiłowanie zabójstwa aresztanta oraz usiłowanie zabójstwa...
Kraj -
Spadają ceny żywności w Moskwie
Mieszkaniec Moskwy aby przeżyć musi wydać 62 ruble mniej niż w zeszłym kwartale. W sklepach spadają ceny żywności, a Rosjanom, mimo kryzysu, żyje się coraz lepiej, donosi "Gazieta".
Przegląd prasy -
Putin chciał „powiesić Saakaszwilego za jaja”
Putin chciał powiesić prezydenta Gruzji „za jaja”. Saakaszwilego ocalił Nicolas Sarkozy, pisze brytyjski dziennik „Times”, powołując się na głównego dyplomatycznego doradcę prezydenta Francji, Jean-David...
Przegląd prasy -
Saudyjskie firmy będą prywatyzować SSP
Będziemy zapraszać saudyjskie firmy do udziału w prywatyzacji spółek Skarbu Państwa - powiedział minister skarbu Aleksander Grad.
Gospodarka -
Prowokacje Ameryki wobec Rosji
Premier Włoch Silvio Berlusconi jest zdania, że Stany Zjednoczony wykazują mało dobrej woli prowadząc swoją politykę zagraniczną. Promowana przez Amerykę tarcza antyrakietowa jest główną przyczyną zaostrzenia kontaktów z Rosją, twierdzi...
Przegląd prasy -
Utracony uśmiech Tuska
Premier Polski Donald Tusk musi prowadzić ostrzejszą politykę przeciw kryzysowi finansowemu i Kaczyńskim, pisze niemiecki dziennik „Süddeutsche Zeitung”.
Przegląd prasy -
Prezydent Białorusi chce rosyjskich rakiet
Prezydent Aleksander Łukaszenka prowadzi rozmowy w Moskwie na temat zainstalowania na Białorusi rosyjskich rakiet Iskander, donosi „Wall Street Journal”.
Przegląd prasy -
14 listopada 2008
Czy Rosja rozmieści rakiety Iskander na Białorusi, co chciał zrobić Putin prezydentowi Gruzji, dlaczego w Hiszpanii przybędzie nowych obywateli – o tym pisze piątkowa zagraniczna prasa.
Przegląd prasy -
Bond zbyt brutalny dla Moore'a
Roger Moore zdradził, że nowa część przygód Jamesa Bonda jest zbyt brutalna jak na jego gust.
Kultura -
Clint Eastwood nakręci thriller
Clint Eastwood stanie za kamerą thrillera "Hereafter".
Kultura -
Girl Aloud na okładce Vogue'a
Brytyjska wokalistka Cheryl Cole, występująca na co dzień w formacji Girls Aloud, dostała propozycję sesji okładkowej dla prestiżowego magazynu "Vogue".
KulturaMuzyka -
Polański: Włosi wybrali "króla cwaniaków"
"Królem cwaniaków" nazwał Roman Polański premiera Włoch Silvio Berlusconiego w wywiadzie dla piątkowego magazynu dziennika "La Repubblica".
Życie -
Alitalia pogrążona w chaosie
Piąty dzień z rzędu trwa chaos na rzymskim lotnisku Fiumicino, spowodowany przez protesty i tzw. włoski strajk niektórych pracowników Alitalii. Linie te odwołały w piątek 60 rejsów.
Gospodarka -
Białoruś zmierza ku Europie?
Szef administracji białoruskiego prezydenta Uładzimier Matej opowiedział się za zaangażowaniem Białorusi w ogólnoeuropejskie procesy i obiecał zmiany na "ryku medialnym" - informuje portal "Biełorusskije Nowosti".
Świat -
Kancelaria Prezydenta: Sarkozy wiedział o wizycie prezydenta w Azji
Kancelaria Prezydenta "stanowczo stwierdza", że strona francuska wiedziała o przygotowaniach do wizyty Lecha Kaczyńskiego w Azji w terminie, który kolidował z proponowaną przez Francuzów datą przyjazdu do Polski prezydenta Nicolasa...
Kraj -
Nowe połączenia lotnicze z Wrocławia
Norwegian Air Shuttle w sezonie zimowym rozszerza swoją dotychczasową ofertę dwóch bezpośrednich połączeń tygodniowo z Wrocławia do Oslo o połączenia tranzytowe do Sztokholmu oraz sześciu miast w Norwegii.
Gospodarka -
Recesja w strefie euro
Kryzys finansowy mocno dał się we znaki strefie euro, która znalazła się w recesji po raz pierwszy od swojego powstania w 1999 roku - wynika z danych unijnego urzędu statystycznego Eurostat.
Gospodarka -
Sikorski w Pradze: mamy nadzieję, że projekt tarczy będzie kontynuowany
Polska i Czechy mają nadzieję, że projekt tarczy antyrakietowej USA w Europie Wschodniej będzie kontynuowany - zaznaczył minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podczas wizyty w Pradze.
Świat -
Związkowcy opuścili biuro premiera
Związkowcy z "Sierpnia 80" zakończyli prowadzoną od środy okupację biura poselskiego premiera Donalda Tuska w Warszawie. Szef związku Bogusław Ziętek wezwał inne centrale związkowe do zorganizowania strajku generalnego 8 grudnia.
Kraj -
Masowe zwolnienia w Royal Bank of Scotland
Czołowy brytyjski bank RBS (Royal Bank of Scotland) ogłosił, że zwolni 3 tysiące pracowników w najbliższych tygodniach. Powodem zwolnień jest ograniczenie kosztów działalności.
Gospodarka -
Prokuratura: zarzuty wobec Małkowskiego - aktualne
Nie wycofaliśmy żadnego z zarzutów postawionych prezydentowi Olsztyna - poinformował prokurator okręgowy z Białegostoku Tadeusz Marek, odnosząc się do oświadczenia Małkowskiego opublikowanego w piątkowej prasie.
Kraj -
Ciołek nie przyznaje się do winy
B. strażnik więzienny, 29-letni Damian Ciołek, oskarżony o zabójstwo trzech policjantów, usiłowanie zabójstwa aresztanta oraz usiłowanie zabójstwa policyjnych negocjatorów i antyterrorystów, w swoim ostatnim słowie nie przyznał się do winy.
Kraj -
Lech Kaczyński na szczycie energetycznym w Baku
Badania dotyczące opłacalności przedłużenia rurociągu Odessa-Brody są "jak dotąd pozytywne" - powiedział w Baku prezydent Lech Kaczyński.
Gospodarka -
Graś: "Sierpień 80" za mały na strajk generalny
Zdaniem Pawła Grasia (PO) "Sierpień 80" jest zbyt małym związkiem zawodowym, by miał szanse na zmobilizowanie innych central związkowych do strajku generalnego.
Kraj -
Merkel żąda globalnej reformy rynków finansowych
Już w nadchodzących miesiącach należy podjąć pierwsze działania w kierunku reformy światowych rynków finansowych - oceniła kanclerz Angela Merkel w wywiadzie dla dziennika "Sueddeutsche Zeitung".
Gospodarka -
Francja: zakłócenia w ruchu lotniczym z powodu strajku pilotów
Do poważnych zakłóceń w ruchu lotniczym doszło na paryskim lotnisku Roissy z powodu strajku pilotów przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego - poinformowała agencja AFP.
Gospodarka -
Europejskie giełdy w górę na otwarciu
Na głównych europejskich parkietach na otwarciu notowano wzrost wartości akcji.
Gospodarka -
Barroso przed szczytem G20: nie oczekuję cudów
Przed weekendowym spotkaniem w Waszyngtonie przywódców G20 (państwa rozwinięte i tzw. wschodzące), poświęconym kryzysowi finansowemu, szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso ostrzegł przed wiązaniem zbyt dużych nadziei ze szczytem.
Świat -
"TW Filozof to abp Życiński"
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski wrócił do sprawy "Filozofa" - duchownego współpracującego z SB. Twierdzi, że chodzi o obecnego metropolitę lubelskiego abp. Józefa Życińskiego, pisze "Dziennik".
Przegląd prasy -
Prokuratura bada sprawę okupacji biura Tuska
Prokuratura bada doniesienie Biura Krajowego Platformy Obywatelskiej na związkowców "Sierpnia'80", którzy okupowali do piątku biuro poselskie Donalda Tuska - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mateusz Martyniuk.
Kraj -
Groźna bezmyślność
Niemal bez echa przeszła w Polsce wiadomość o spotkaniu prezydenta Gruzji Michaiła Saakaszwilego z prezydentem Francji Nicholasem Sarkozym, podczas którego Gruzin zaapelował, by Francja nie ulegała obowiązującym w UE trendom...
Świat -
Paulson: rynki w USA w lepszej formie niż miesiąc temu
Rynki finansowe w USA są obecnie w lepszej kondycji, niż były przed miesiącem, choć przed amerykańską gospodarką stoją wyzwania - ocenił sekretarz skarbu USA Henry Paulson.
Gospodarka -
Ropa tanieje, na świecie spada popyt na paliwa
Ropa naftowa tanieje na rynkach paliw z powodu słabnącego popytu na surowiec i jego produkty na świecie - podają maklerzy.
Gospodarka -
Pawlak: planowany wzrost PKB - realny
Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak jest przekonany, że jeśli Polska "nie zepsuje podstaw obecnego wzrostu gospodarczego", to osiągnie planowany na przyszły rok blisko 5-procentowy wzrost gospodarczy. W projekcie budżetu...
Gospodarka -
Będą zwalniać z pracy
Co czwarta firma średniej wielkości zamierza w najbliższym czasie zmniejszyć zatrudnienie, wynika z badań ABR Opinia przeprowadzonych na zlecenie "Gazety Prawnej". Znacznie mniej skłonni do zwolnień pracowników są natomiast właściciele...
Gospodarka -
Azja: wzrost notowań na głównych giełdach
Na głównych azjatyckich parkietach w piątek notowano na otwarciu i na zamknięciu wzrost wartości indeksów.
Gospodarka -
USA: trzęsienia ziemi w Kaliforni - wielkie ćwiczenia
Miliony mieszkańców południowej Kalifornii uczestniczyły w największych w historii kraju ćwiczeniach, mających przygotować ludzi do oczekiwanego od dawna "wielkiego trzęsienia", mogącego nawiedzić ten amerykański stan.
Świat -
Rydzyk: czy znajdą się uczciwi sędziowie?
Kolejnym wielkim oszczerstwem nazywa o. Tadeusz Rydzyk nagabywania ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego przez dziennikarzy w kwestii wszczęcia postępowań sprawdzających finanse Fundacji "Lux Veritatis" i Fundacji Nasza...
Przegląd prasy -
Barroso: nie izolujmy Rosji
Lepiej Rosję angażować, niż izolować. Lepiej mieć ją po swojej stronie w zmaganiach z kryzysem, globalnym ociepleniem, problemem Iranu. Nowa zimna wojna to ostatnia rzecz, jakiej nam trzeba, mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej"...
Przegląd prasy -
Wójcik: albo korupcja, albo kasacja
Mogę podzielić się swoją wiedzą z prokuraturą, jeśli będę przez nią dobrze traktowany, powiedział "Rzeczpospolitej" podejrzany o korupcję były trener piłkarskiej reprezentacji Polski, Janusz Wójcik.
Przegląd prasy -
Kosztowne BHP
2,4 mld zł może dodatkowo kosztować polskich pracodawców dostosowanie naszych przepisów do prawa unijnego dotyczącego bezpieczeństwa i higieny pracy, alarmuje "Gazeta Prawna".
Przegląd prasy -
Dorn rzucił zdrowie dla kamaszy
Ludwik Dorn zrezygnował z zasiadania w Sejmowej Komisji Zdrowia i przeniósł się do Komisji Obrony Narodowej. Kulisy tej zmiany odsłania "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
Do czego służył Kraków Business Park?
Kolejne trzy miesiące spędzą w areszcie Adam Ś., były prezes Kraków Business Park (KPB) w Zabierzowie oraz dwaj udziałowcy tej spółki - zdecydował krakowski Sąd Okręgowy. "Dziennik Polski" ujawnia kulisy jednej z największych afer...
Przegląd prasy -
Będą zwalniać z pracy
Co czwarta firma średniej wielkości zamierza w najbliższym czasie zmniejszyć zatrudnienie, wynika z badań ABR Opinia przeprowadzonych na zlecenie "Gazety Prawnej". Znacznie mniej skłonni do zwolnień pracowników są natomiast właściciele...
Przegląd prasy -
Najcieplejszy listopad wszech czasów
Jeśli tak wysokie temperatury utrzymają się do końca miesiąca, będziemy mieli najcieplejszy listopad wszech czasów - prognozują meteorolodzy. Surowa zima też raczej nam nie grozi, twierdzi "Metro".
Przegląd prasy -
2008-11-14
Wójcik o korupcji w PZPN, czy abp. Życiński współpracował z SB, Rydzyk o ”nagabywaniach” Ćwiąkalskiego, kulisy jednej z największych afer finansowych w Małopolsce - o tym m.in. pisze dzisiejsza prasa.
Przegląd prasy -
Prezydent Olsztyna: nie jestem przestępcą
Oskarżony o gwałt i molestowanie urzędniczek prezydent Olsztyna Czesław Małkowski wydał oświadczenie dla mieszkańców miasta, w którym stwierdził, że stał się ofiarą zemsty "za niezależność, uczciwość służbową i aktywność w życiu miasta".
Kraj -
Więcej brytyjskich żołnierzy w Afganistanie?
Wielka Brytania w przyszłym roku może wysłać dodatkowe dwa tysiące żołnierzy do Afganistanu - twierdzi portal internetowy brytyjskiej sieci BBC.
Świat -
"Al-Kaida nadal stanowi zagrożenie dla USA"
Choć lider Al-Kaidy Osama bin Laden jest odizolowany od codziennych operacji swojej siatki terrorystycznej, nadal stanowi ona największe zagrożenie dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych - ocenił dyrektor amerykańskiej Centralnej...
Świat -
Chiny: pożar w akademiku, są ofiary
W pożarze akademiku w Szanghaju zginęły cztery studentki. Kobiety poniosły śmierć, wyskakując przez okna z szóstego piętra budynku - podaje chińska agencja Xinhua (Sinhua).
Świat -
Podejrzany o zamach w Paryżu w 1980r.
Kanadyjska policja zatrzymała mężczyznę, podejrzanego o dokonanie w 1980 r. zamachu na synagogę w Paryżu, w którym zginęły cztery osoby a 20 zostało rannych - powiadomił rzecznik kanadyjskiego ministerstwa sprawiedliwości Christian...
Świat -
Hillary Clinton sekretarzem stanu?
Senator Hillary Clinton, która przegrała w demokratycznych prawyborach z prezydentem-elektem Barackiem Obamą, jest wymieniana jako kandydatka na sekretarza stanu w jego administracji - powiadomiła amerykańska telewizja NBC, powołując się...
Świat -
Elżbieta II uczciła urodziny Księcia Karola
Elżbieta II wydała w czwartek wieczorem w Pałacu Buckingham wystawny bankiet dla ok. 170 gości z okazji przypadających w piątek 60. urodzin swojego syna i następcy tronu księcia Walii Karola.
Życie -
Obama rezygnuje z Senatu
Prezydent-elekt Barack Obama zapowiedział, że od niedzieli rezygnuje z miejsca w Senacie USA, żeby skoncentrować się na przygotowaniach do prezydentury.
Świat -
Gazeta z przyszłości
Fałszywa edycja „New York Timesa” zalała amerykańskie miasta.
Życie -
Więzienie za pobicie Polaka cegłą
Na karę 3 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności sąd w Bradford (hrabstwo Yorkshire) skazał 17- letniego Daniela Andre, który cegłą pobił polskiego imigranta Marcina K. po głowie - donosi lokalna gazeta "Telegraph & Argus".
Świat