31 grudnia 2008
-
Pożar w nocnym klubie
Co najmniej 53 osoby zginęły, a ponad 100 zostało rannych w środę w pożarze klubu nocnego w Bangkoku, gdzie trwała zabawa sylwestrowa - podała tajska policja.
Świat -
Pożar w częstochowskiej fabryce
Strażacy walczą z pożarem, jaki wybuchł wieczorem na terenie zakładów włókienniczych w Częstochowie - poinformowała PAP Aneta Gołębiowska ze śląskiej straży pożarnej.
Kraj -
Orędzie noworoczne prezydenta
Polska jest jedna, wszyscy niezależnie od przekonań, pochodzenia czy wyznania jesteśmy "córkami i synami najjaśniejszej Rzeczpospolitej" - mówił prezydent Lech Kaczyński w orędziu noworocznym w środę w TVP1. Dziękował Polakom za pracę i...
Kraj -
1 stycznia o 8.00 Gazprom odcina gaz Ukrainie
Gazprom odetnie dostawy gazu na Ukrainę 1 stycznia o godz. 8.00 rano - zapowiedział prezes koncernu Aleksiej Miller. Rozmowy zakończyły się fiaskiem - dodał.
ŚwiatGospodarka -
Burzliwa manifestacja antyrządowa w Reykjaviku
Setki manifestantów zaatakowały hotel w Reykjaviku, przerywając prowadzoną stamtąd na żywo audycję polityczną, poświęconą mijającemu rokowi. Policja użyła gazów łzawiących.
Świat -
KE uważnie obserwuje gazowe negocjacje Rosja - Ukraina
Komisja Europejska liczy, że kryzys gazowy między Ukrainą a Rosją, który może zakłócić dostawy surowca dla Unii Europejskiej, uda się rozwiązać w drodze negocjacji.
Gospodarka -
Koniec współpracy PKP - PCC/Arriva
Kasy biletowe należące do PKP Przewozy Regionalne (PKP PR) nie będą od 1 stycznia sprzedawać biletów prywatnego przewoźnika PCC/Arriva - poinformował zarząd PKP PR.
Kraj -
Kair: starcia z policją
W Kairze doszło do starć między policjantami a manifestantami protestującymi przeciwko izraelskim nalotom na Strefę Gazy. Są zatrzymani.
Świat -
Szczęście na nowy rok po hiszpańsku
W okresie kryzysu finansowego i postępującego bezrobocia wiele hiszpańskich mediów przypomina o tradycjach, przesądach i rytuałach sylwestrowych, które - według popularnych wierzeń - mają zapewnić szczęście i pomyślność w Nowym Roku.
Życie -
Wilno: kosmiczne przywitanie nowego roku
Wilno powita Nowy Rok wyjątkowym spektaklem dźwiękowo-świetlnym, niespotykanym dotychczas w historii państw regionu bałtyckiego. Oświetlone artystycznie miasto widoczne będzie nawet z kosmosu. Będzie to jednocześnie inauguracja programu...
Świat -
Plan ratunkowy dla Białorusi
Międzynarodowy Fundusz Walutowy porozumiał się w sprawie ratunkowego pakietu kredytowego dla Białorusi wartości 2,5 mld dol.
Gospodarka -
Czeska spółka chce przejąć "Rzeczpospolitą"
Czeska spółka Respekt Media złożyła w Ministerstwie Skarbu ofertę kupna 85 proc. akcji Przedsiębiorstwa Wydawniczego "Rzeczpospolita" (PWR). Firma jest także zainteresowana przejęciem od Mecomu udziałów w wydawcy "Rzeczpospolitej" i...
Gospodarka -
Sylwester w górach
Ponad 100 tys. turystów przywita w nocy ze środy na czwartek nowy rok pod Tatrami. Do Zakopanego wciąż napływają turyści, jednak bez wcześniejszej rezerwacji znalezienie noclegu graniczy z cudem.
Kraj -
Kłopoty - spadek po starym roku
Przyszli studenci ekonomii będą w sporym kłopocie zestawiając informację o tym, że rok 2008 był początkiem kryzysu gospodarczego w Polsce z danymi makroekonomicznymi. Z danych tych bowiem wynikać będzie, że wyniki roku 2008 należały do...
Gospodarka -
Izrael: 48-godzinne zawieszenie broni nierealistyczne
Izrael uznał za nierealistyczną francuską propozycję wprowadzenia 48-godzinnego zawieszenia broni w Strefie Gazy.
Świat -
NFZ: są kontrakty z większością szpitali
Warunki umów na świadczenia medyczne w 2009 r. zostały uzgodnione ze zdecydowaną większością szpitali na terenie całego kraju. Pacjenci nie muszą się obawiać o dostęp do leczenia - zapewnia centrala Narodowego Funduszu Zdrowia.
Życie -
Trzech Polaków wystartuje w Garmisch-Partenkirchen
Trzech reprezentantów Polski - Adam Małysz, Kamil Stoch i Piotr Żyła awansowało do noworocznego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen.
Życie -
UOKiK przejął inspekcję handlową
Likwidacja Głównego Inspektoratu Inspekcji Handlowej (GIIH) i przejęcie jego kompetencji przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) - to główne zmiany związane z reformą Inspekcji Handlowej. Nowe zasady wchodzą w życie 31...
Kraj -
Szef Agencji Informacji TVP z konkursu?
Delegowany do zarządu TVP Tomasz Rudomino poinformował w środę, iż jedną z rozważanych propozycji w sprawie obsady stanowiska szefa Agencji Informacji telewizji jest przeprowadzenie konkursu.
Kraj -
Plany elektrowni jądrowej gotowe w 2009 r.
Premier Donald Tusk zapowiedział w środę, że w 2009 r. ruszą intensywne prace nad budową w Polsce elektrowni jądrowej. Dodał, że inwestycja ta będzie finansowana z prywatnych źródeł.
Kraj -
MFW obniży prognozy
Międzynarodowy Fundusz Walutowy skoryguje w dół prognozy wzrostu gospodarczego dla globalnej gospodarki - poinformował w środę John Lipsky, pierwszy wicedyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
Gospodarka -
Kogo lubimy?
Najbardziej lubiane przez Polaków narody to Włosi, Czesi, Hiszpanie, Słowacy i Anglicy; największą niechęcią Polacy darzą Romów, Arabów i Rumunów - wynika z opublikowanego w środę sondażu CBOS.
Życie -
"Przejściowe" przewodnictwo Czech
Czechy przejmują przewodnictwo w UE na przełomie kadencji unijnych instytucji, mimo to oczekiwania pod adresem Pragi są "bardzo umiarkowane" z powodu sytuacji politycznej w tym kraju - ocenia prezes Centrum Strategii Europejskiej...
Kraj -
Pracodawcy za skróceniem okresu ochronnego
Pracodawcy opowiadają się za ograniczeniem z czterech do dwóch lat okresu ochronnego dla pracowników, przed ich przejściem na emeryturę. Przedstawiciele związków zawodowych są temu "generalnie przeciwni", ale nie wykluczają negocjacji.
Gospodarka -
Dowgielewicz: mamy duże oczekiwania pod adresem Czech
Według szefa UKIE Mikołaja Dowgielewicza, mimo dużych oczekiwań pod adresem przewodnictwa Czech w UE, powinno się ono naszym sąsiadom udać. Czechy przejmują półroczne przewodnictwo w UE od Francji 1 stycznia 2009 roku.
Kraj -
Gazprom: Ukraina nas szantażuje
Rosyjski Gazprom oświadczył, że Ukraina grozi mu skonfiskowaniem gazu płynącego przez jej terytorium do państw Europy Zachodniej.
Gospodarka -
Zgoda ULC na uruchomienie lotniska w Modlinie
Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) wydał zgodę na uruchomienie lotniska w Modlinie - poinformował ULC w komunikacie.
Gospodarka -
"To wielka ulga, że krajem nie rządzi podobna ekipa co w TVP"
Premier Donald Tusk oceniając sytuację we władzach TVP powiedział, że przyjmuje z wielką ulgą to, iż Polską nie rządzi już ekipa polityczna podobna do tej w telewizji publicznej.
Kraj -
"Nie przewiduję exodusu polityków PO do PE"
Premier Donald Tusk powiedział, że nie przewiduje exodusu polityków Platformy Obywatelskiej, pełniących ważne funkcje w państwie, do Parlamentu Europejskiego. Wybory do PE odbędą się w czerwcu 2009 r.
Kraj -
Premier o gospodarce w 2009 r.
Wielkie inwestycje infrastrukturalne, maksymalne wykorzystanie środków europejskich i dzięki temu skuteczniejsza ochrona miejsc pracy - to priorytety polityki gospodarczej w 2009 roku wymieniane przez premiera Donalda Tuska.
Gospodarka -
Kryzys zdominował orędzie Angeli Merkel
Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapewniła w swoim noworocznym orędziu, że będzie dążyć do ustanowienia nowych międzynarodowych reguł dla sektora finansów. "To szansa, która wypływa z obecnego kryzysu" - powiedziała.
Świat -
Tusk o przystąpieniu Polski do strefy euro
Premier Donald Tusk pytany o kwestię wejścia Polski do strefy euro powtórzył, że referendum w tej sprawie odbyło się wraz z referendum akcesyjnym w sprawie przystąpienia Polski do UE.
Gospodarka -
MON kupi norweskie rakiety dla marynarki
Umowa na dostawę 12 norweskich rakiet za 420 mln zł dla Nadbrzeżnego Dywizjonu Rakietowego Marynarki Wojennej została podpisana we wtorek - poinformowało na stronie internetowej MON.
Kraj -
Kancelaria Juszczenki: Ukraińcom nie zabraknie gazu
Nie zważając na brak umów na dostawy gazu z Rosji dla Ukrainy w przyszłym roku, Ukraińcy nie powinni obawiać się braku tego paliwa - oświadczył Ołeksandr Szłapak, jeden z zastępców szefa kancelarii prezydenta Wiktora Juszczenki.
Gospodarka -
Premier o sukcesie i porażce 2008 roku
Premier Donald Tusk uważa, że sukcesem odchodzącego 2008 roku był wyraźny wzrost pozycji międzynarodowej Polski. Porażka to z kolei - w ocenie Tuska - problemy z szybszą realizacją oczekiwań Polaków.
Kraj -
Lawina w Tatrach, nikt nie ucierpiał
Grupę turystów porwała lawina, która zeszła z Przełęczy Kondrackiej do Doliny Małej Łąki w Tatrach. Nikomu nic się nie stało. Początkowo TOPR informował o jednej osobie pod śniegiem.
Kraj -
Tusk: 20, może 30 proc. szans dla Sikorskiego na objęcie funkcji szefa NATO
Premier Donald Tusk ocenił szanse ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego na objęcie stanowiska sekretarza generalnego NATO na "20 może 30 procent".
Kraj -
Na pacyfiku już Nowy Rok
Na drugiej półkuli rozpoczął się już rok 2009. O godzinie 12 w środę czasu polskiego świętowanie Nowego Roku rozpoczęli mieszkańcy Nowej Zelandii.
Świat -
Szczecin: korupcja w komendzie policji, 46 oskarżonych
Akt oskarżenia przeciwko 46 osobom, w tym 19 policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, trafił do tamtejszego sądu rejonowego. Sprawa ma charakter korupcyjny - poinformowała prok. Renata Pietrzak z wydziału Prokuratury...
Kraj -
Stosunki Rosji z Unia Europejską w 2009 roku
Rosyjscy politolodzy uważają, że w przyszłym roku stosunki między Rosją a Unia Europejską ulegną poprawie dzięki osłabieniu amerykańskiego imperium, donosi „Kommersant”.
Przegląd prasy -
Premier nie wyklucza rekonstrukcji rządu
Premier Donald Tusk nie wyklucza rekonstrukcji rządu, ale, jak powiedział, choć można się czegoś takiego spodziewać, na razie tego nie planuje.
Kraj -
19-latek odpowie za zabójstwo ciężarnej 15-latki
Kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego więzienia grozi 19-latkowi, oskarżonemu o zabójstwo 15-letniej ciężarnej dziewczyny.
Kraj -
Akt oskarżenia przeciwko członkom grupy oszukującej przy obrocie paliwem
Prokuratura Okręgowa w Gorzowie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko członkom grupy przestępczej zajmującej się oszustwami paliwowymi. Na ławie oskarżonych zasiądzie łącznie 28 osób, w tym trzech organizatorów procederu.
Kraj -
Wielkanoc już zawitała do Tesco
Z półek sklepowych nie zdążyły jeszcze zniknąć dekoracje choinkowe, a sieć sklepów Tesco już rozpoczęła sprzedaż czekoladowych jajek wielkanocnych, donosi „Daily Telegraph”.
Przegląd prasy -
Niemiecki rząd nie będzie ingerować w wybór władz fundacji wysiedleń
Niemiecki rząd nie zamierza wywierać wpływu na decyzje uprawnionych instytucji dotyczące wyboru władz fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie", poświęconej powojennym wysiedleniom Niemców - poinformował sekretarz stanu ds. kultury w...
Świat -
Facebook naraża się matkom karmiącym
Popularny serwis społecznościowy Facebook zakazał umieszczania zdjęć pokazujących matki karmiące piersią swoje dzieci. Wywołało to masowy protest użytkowniczek sieci, donosi brytyjski dziennik „Times”.
Przegląd prasy -
Gdzie się bawią sławni ludzie?
Nowy Rok tradycyjnie najlepiej przywitać w Szwajcarii – oczywiście, jeśli się jest znanym i bogatym. O tym, jak sylwestra na alpejskich stokach spędzą milionerzy, arystokraci i przywódcy Europy, pisze dzisiejszy „El Pais”.
Przegląd prasy -
Przewodnik picia alkoholu dla 5-latków
Brytyjski rząd chce opublikować wytyczne przedstawiające bezpieczny poziom spożycia alkoholu przez dzieci. W nowym roku rodzice po raz pierwszy dowiedzą się ile alkoholu mogą wypić ich pociechy, będące między 5 a 18 rokiem życia, pisze...
Przegląd prasy -
Miedwiediew chce rozmawiać z rodakami
Prezydent Dmitrij Miedwiediew szuka nowych sposobów na kontaktowanie się ze współobywatelami. Może mu w tym pomóc Władimir Putin, który ma ogromny posłuch w narodzie, piszą „Wiedomosti”.
Przegląd prasy -
Prognozy dla Rosji na przyszły rok
Eksperci uważają, że w 2009 roku Rosja będzie rosnąć w siłę, a jej wpływy na świcie będą coraz większe. Gorzej będzie się wiodło głównemu przeciwnikowi Kremla, czyli Ameryce, pisze „Izwestia”.
Przegląd prasy -
Wojna na PR w Strefie Gazy
W Strefie Gazy troczy się nie tylko krwawa wojna na pociski i rakiety między Izraelem i Hamasem. Trwa tam również desperacka wojna propagandowa, pisze „Times”.
Przegląd prasy -
31 grudnia 2008
Jaki jest wizerunkowy wymiar wojny w Strefie Gazy, gdzie na sylwestra bawią się znani ludzie, w jaki sposób Facebook naraził się matkom karmiącym – oto niektóre tematy poruszane w dzisiejszej prasie zagranicznej.
Przegląd prasy -
Kraków: akt oskarżenia dla b. urzędnika Jana T. i przedsiębiorcy
Za usiłowanie wyłudzenia wypłaty z ubezpieczenia komunikacyjnego i korupcję odpowiedzą przed sądem były krakowski urzędnik Jan T. z synem i przedsiębiorca Wiesław L., określany przez media mianem jednego z najbogatszych mieszkańców Krakowa.
Kraj -
Premier podziękował Polakom
Premier Donald Tusk podziękował Polakom za "cierpliwość i wyrozumiałość" wobec jego rządu w 2008 roku. Wyraził także nadzieję, że w kolejnym roku "powodów do rozczarowań i wątpliwości będzie mniej".
Kraj -
Hiszpania: eksplozja przed siedzibą baskijskiej telewizji
W pobliżu siedziby baskijskiej telewizji EiTB w Bilbao na północy Hiszpanii eksplodowała bomba. Wcześniej po otrzymaniu ostrzeżenia w imieniu organizacji ETA budynek ewakuowano - poinformowała policja.
Świat -
Kaovichit mistrzem świata WBA
Tajlandczyk Denkaosan Kaovichit zdobył pas bokserskiego mistrza świata organizacji WBA w wadze muszej. W Hiroszimie pokonał przez nokaut w drugiej rundzie broniącego tytułu Japończyka Takefumiego Sakatę.
Życie -
ZUS gotowy do wypłaty nowych emerytur
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył przygotowania do wypłaty okresowych emerytur kapitałowych, łącznie z emeryturą z I filaru według zreformowanych zasad - poinformował ZUS w komunikacie.
Gospodarka -
NFZ zwiększy wycenę świadczeń z zakresu chemioterapii
Narodowy Fundusz Zdrowia zwiększy w 2009 r. wycenę podstawowych świadczeń medycznych z zakresu chemioterapii oraz programów terapeutycznych.
Kraj -
Jak posłowie powitają Nowy Rok?
Polskie góry to najbardziej popularne miejsca, w których posłowie z rodzinami i przyjaciółmi będą witać Nowy Rok. Wśród atrakcji przewidziano m.in. jazdę na nartach, skuterach śnieżnych i pieczenie prosiaka. Wielu wybrało jednak...
Kraj -
Od stycznia 2009 r. do Kanady bez wizy tylko z paszportem biometrycznym
Od 1 stycznia 2009 roku na terytorium Kanady bez wizy będą mogli wjechać tylko ci Polacy, którzy posiadają paszporty biometryczne.
Kraj -
Kara dla właściciela "Biedronki" za nieprawdziwe informacje
Jeronimo Martins Dystrybucja musi zapłacić 100 tys. zł kary za podanie nieprawdziwych informacji w związku z planami przejęcia kontroli nad firmą Plus Discount - zdecydowała prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).
Gospodarka -
Kosztowna gorączka sylwestrowej nocy
14 największych miast wyda na organizację sylwestrowych imprez ponad 11 mln zł - wynika z szacunków "Rzeczpospolitej".
Kraj -
Tusk gra o Sikorskiego
Kilka mocnych kropek nad "i" stawia w wywiadzie dla "Dziennika" premier Donald Tusk. Pierwszą w sprawie pojawiającej się w mediach kandydatury ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego na szefa NATO.
Kraj -
Drożej w małych sklepach
Żywność w małych sklepach jest droższa średnio o 20 proc. niż w hipermarketach lub dyskontach - wynika z badań firmy Nielsen przeprowadzonych specjalnie dla "Rzeczpospolitej".
Gospodarka -
Załoga Columbii próbowała odzyskać kontrolę nad promem
Astronauci z promu Columbia, który uległ katastrofie w 2003 roku, próbowali odzyskać nad nim kontrolę, ale nie mieli szans na przetrwanie - głosi opublikowany raport NASA.
Świat -
Akt oskarżenia w sprawie Korony Kielce
Akt oskarżenia w sprawie ustawiania meczów przez Koronę Kielce skierowała do wrocławskiego sądu Prokuratura Krajowa. Obejmuje on 43 osoby - działaczy, piłkarzy i sędziów piłkarskich.
Życie -
Dwie ofiary pożaru w Kończycach Małych
Kobieta i mężczyzna zginęli w pożarze domu jednorodzinnego w Kończycach Małych w powiecie cieszyńskim (Śląskie) - poinformowała Aneta Gołębiowska ze śląskiej straży pożarnej.
Kraj -
Ropa w USA po 38 USD za baryłkę
Ropa naftowa tanieje na rynkach paliw. Kończący się rok może być okresem rekordowego spadku ceny tego surowca - podają maklerzy.
Gospodarka -
Spadek cen miedzi w skali roku po raz pierwszy od 6 lat
Cena miedzi wzrosła na giełdzie w Londynie i Szanghaju. W skali roku spadła jednak po raz pierwszy od sześciu lat po tym, jak kryzys finansowy doprowadził gospodarki USA, Europy i Japonii na skraj recesji.
Gospodarka -
Wielkopolskie: 20 mln zł strat po pożarze zakładu tapicerskiego
Na ponad 20 mln zł oszacowano wstępnie straty po pożarze zakładu tapicerskiego, który z nieustalonych jeszcze przyczyn wybuchł we wtorek wieczorem w Łęce Opatowskiej (Wielkopolskie).
Kraj -
Łódź: dwie śmiertelne ofiary pożaru pustostanu
Dwie osoby - prawdopodobnie bezdomni - zginęły a jedna została ranna w nocnym pożarze pustostanu w Łodzi - poinformował oficer dyżurny łódzkiej straży pożarnej.
Kraj -
Odzyskiwanie mediów
Wypowiedzi polityków PO załamujących ręce nad sytuacją w telewizji publicznej są wyrazem politycznej obłudy. Tak naprawdę to Platforma jest głównym beneficjentem obecnego zamieszania.
Kraj -
Tajne służby nie dostały w grudniu pieniędzy?
Państwo gwałtownie szuka oszczędności i tnie wydatki. Jak ustalił "Dziennik", problemy z wypłacalnością mają policja, ABW, CBA i służby wojskowe.
Przegląd prasy -
Nadzieje i obawy na 2009 rok
Zdaniem większości z nas rok 2009 będzie gorszy od 2008 - wynika z noworocznego sondażu "Dziennika".
Przegląd prasy -
Tusk gra o Sikorskiego
Kilka mocnych kropek nad "i" stawia w wywiadzie dla "Dziennika" premier Donald Tusk. Pierwszą w sprawie pojawiającej się w mediach kandydatury ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego na szefa NATO.
Przegląd prasy -
Inni zwalniają, Fiat gotów zatrudniać
Z firm motoryzacyjnych dobiegają informacje o zwolnieniach pracowniczych, tymczasem jest w Polsce firma, która (przynajmniej na razie) zapowiada, że będzie w przyszłym roku przyjmować do pracy - pisze "Puls Biznesu".
Przegląd prasy -
Kosztowna gorączka sylwestrowej nocy
14 największych miast wyda na organizację sylwestrowych imprez ponad 11 mln zł - wynika z szacunków "Rzeczpospolitej".
Przegląd prasy -
Ochrona która szkodzi
Pracodawcy i rząd chcą w czasie kryzysu skrócić Polakom okres ochronny przed zwolnieniem z pracy - zapowiada "Gazeta Wyborcza".
Przegląd prasy -
Wielu chętnych do projektowania muzeum Wojska Polskiego
Ponad 70 pracowni architektonicznych z całego świata chce zaprojektować nowy budynek Muzeum Wojska Polskiego w warszawskiej Cytadeli - powiadamia "Życie Warszawy".
Przegląd prasy -
Drożej w małych sklepach
Żywność w małych sklepach jest droższa średnio o 20 proc. niż w hipermarketach lub dyskontach - wynika z badań firmy Nielsen przeprowadzonych specjalnie dla "Rzeczpospolitej".
Przegląd prasy -
Budżet korzysta z wysokich odsetek
Na wzroście wartości lokat oraz wysokich odsetek, jakie banki wypłacają klientom, korzysta budżet - ocenia "Gazeta Prawna".
Przegląd prasy -
W małym gronie zamiast na hucznej zabawie
W sylwestrową noc wolimy zabawę z rodziną i znajomymi niż plenerowe imprezy i wielkie bale - wynika z sondażu "Rzeczpospolitej".
Przegląd prasy -
2008-12-31
Jakie nadzieje i obawy wiążą Polacy z Nowym Rokiem, Tusk o kandydaturze Sikorskiego na szefa NATO, w sylwestrową noc najchętniej z rodziną i znajomymi, oszczędności w tajnych służbach - o tym m.in. pisze dzisiejsza prasa.
Przegląd prasy -
Iran: kolejny nalot na biuro noblistki Szirin Ebadi
Irańskie władze dokonały w poniedziałek niespodziewanego najścia na kancelarię adwokacką laureatki pokojowej nagrody Nobla z 2003 roku Szirin Ebadi - powiadomiła broniąca praw człowieka organizacja Human Rights Watch (HRW).
Świat -
USA: mianowano senatora na miejsce Obamy
Demokratyczny gubernator stanu Illinois Rod Blagojevich, oskarżony przez prokuraturę o kupczenie zwolnionym przez Baracka Obamę miejscem w Senacie, mianował we wtorek na to stanowisko byłego czarnoskórego prokuratora generalnego swego...
Świat -
Złodziej zostawił policjantom swój adres
Chicagowska policja aresztowała nieuważnego złodzieja, który podczas napadu na bank pozostawił na miejscu zdarzenia list z żądaniami, napisany na odwrocie czeku zawierającego jego dane osobowe i adresowe - podały lokalne media.
Życie -
UE wzywa do stałego zawieszenia broni w Strefie Gazy
Ministrowie spraw zagranicznych krajów członkowskich Unii Europejskiej wezwali we wtorek Izrael i palestyński Hamas do natychmiastowego i trwałego zawieszenia broni w Strefie Gazy, która od soboty jest celem izraelskich nalotów.
Świat