18 lutego 2009
-
44-letni górnik zginął w kopalni "Wieczorek"
44-letni górnik zginął w katowickiej kopalni "Wieczorek". Został przysypany po zawale skał na poziomie 630 metrów. To druga śmiertelna ofiara w górnictwie w tym roku.
Kraj -
Nurowski: ta wiadomość jest dla mnie straszna
Zapamiętałem słowa Kamili Skolimowskiej, która odgrażała się, że w czasie igrzysk olimpijskich w Londynie świat jeszcze sobie o niej przypomni - powiedział po otrzymaniu wiadomości o śmierci lekkoatletki Prezes Polskiego Komitetu...
Kraj -
Drzewiecki: jestem wstrząśnięty
Jestem wstrząśnięty wiadomością o śmierci Kamili Skolimowski - powiedział minister sportu i turystyki Mirosław Drzewiecki.
Kraj -
W.Brytania: śmigłowiec spadł do morza
Zmierzający na platformę wiertniczą cywilny śmigłowiec Super Puma lądował przymusowo na Morzu Północnym 190 km od szkockiego Aberdeen, lecz nikt spośród 18 osób znajdujących się na pokładzie nie odniósł poważnych obrażeń - poinformowały...
Świat -
Kamila Skolimowska nie żyje
Podczas zgrupowania w Portugalii zmarła mistrzyni olimpijska z Sydney w rzucie młotem Kamila Skolimowska.
Kraj -
Sejmej dyrektorem Agencji Informacji TVP
Janusz Sejmej od środy jest dyrektorem Agencji Informacji TVP - poinformował zespół prasowy rzecznika telewizji Polskiej.
Kraj -
Czeski parlament zaaprobował Traktat z Lizbony
Izba Poselska, niższa izba czeskiego parlamentu, zaaprobowała Traktat Reformujący Unię Europejską (Traktat z Lizbony).
Świat -
Halowy rekord świata Meseret Defar
Etiopka Meseret Defar pobiła podczas halowego mityngu w Sztokholmie rekord świata w biegu na 5000 m. Jej wynik 14.24,37 jest o ponad trzy sekundy lepszy od dotychczasowego osiągnięcia jej rodaczki Tirunesh Dibaby z 2007 roku - 14.27,42.
Życie -
Izrael: konsultacje ws. nowego rządu
Prezydent Izraela Szimon Peres rozpoczął konsultacje z liderami partii politycznych w sprawie utworzenia nowego rządu po wyborach do parlamentu z 10 lutego.
Świat -
USA: plan naprawy rynku mieszkaniowego
Prezydent Barack Obama przedstawił plan powstrzymania kosztem 275 miliardów dolarów fali tzw. foreclosures, czyli odbierania przez banki domów ich właścicielom z powodu niespłacania kredytów hipotecznych.
Gospodarka -
Boks kobiet na olimpiadzie w Londynie?
Międzynarodowa Federacja Boksu Amatorskiego (AIBA) zdecydowała wystąpić do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) z wnioskiem o wprowadzenie do programu igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku boksu kobiet.
Życie -
Komisja pozytywnie o kandydatach na ambasadorów
Sejmowa Komisja Spraw Zagranicznych pozytywnie zaopiniowała kandydatów na ambasadora w Libii, Czadzie i Nigrze - Wojciecha Bożka oraz ambasadora w Boliwii, Ekwadorze i Peru - Jarosława Spyrę.
Kraj -
Znamy kandydatów do komisji śledczej ws. Olewnika
Kluby sejmowe złożyły do marszałka Sejmu kandydatury do komisji śledczej, która zbada okoliczności porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika. PO nie chce się zgodzić na kandydata PiS Antoniego Macierewicza.
Kraj -
Rubel traci mimo interwencji banku centralnego
Centralny Bank Rosji na podtrzymanie kursu rubla zużywa w tym roku średnio ponad 1 mld dolarów dziennie. Od 2 stycznia do 6 lutego rezerwy walutowe Rosji zmalały o 42,5 mld USD (z 426,0 mld USD do 383,5 mld USD).
Gospodarka -
Serb uniewinniony w Hadze chce odszkodowania
Serb Miroslav Radić, uniewinniony w 2007 roku przez trybunał ONZ ds. zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii, chce odszkodowania za ponad cztery lata spędzone w areszcie. W środę odbyła się rozprawa w sądzie w Belgradzie.
Świat -
Podwójna gra
Obserwując wrzawę wokół obsady składu rady fundacji, która zajmie się upamiętnieniem powojennych wysiedleń Niemców trudno oprzeć się wrażeniu, że rząd Angeli Merkel prowadzi w tej kwestii podwójna grę.
Świat -
Egipt: konferencja palestyńska przełożona
Termin konferencji ugrupowań palestyńskich, organizowanej z inicjatywy Egiptu, został przesunięty, aby dać stronom więcej czasu na konsultacje - podała egipska agencja MENA.
Świat -
Klich: nie będzie nacisków na USA ws. tarczy
Podczas nieformalnego dwudniowego spotkania ministrów obrony państw NATO w Krakowie strona polska nie będzie wywierała żadnych nacisków na Amerykanów w sprawie tarczy antyrakietowej - zapowiedział w Krakowie, w przeddzień szczytu, szef...
Kraj -
Sikorski: Najder jedzie do Pakistanu
Wiceminister spraw zagranicznych Jacek Najder uda się w najbliższym czasie do Pakistanu; ma spróbować odzyskać ciało zamordowanego tam polskiego geologa - poinformował szef MSZ Radosław Sikorski.
Kraj -
Kamiński, Legutko, Ziobro na czele list PiS do PE
Prof. Ryszard Legutko to kolejny, obok Michała Kamińskiego, reprezentant Kancelarii Prezydenta, który ma wystartować z pierwszego miejsca w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego z list PiS. Znane są także inne kandydatury....
Kraj -
Szef Gazpromu: Nord Stream ruszy w 2011 roku
Gazociąg Północny będzie zbudowany i zacznie działać w 2011 roku, i nie przeszkodzą temu względy ekologiczne - zapewnił szef rosyjskiego koncernu "Gazprom" Aleksiej Miller.
Gospodarka -
Solana spotka się z Łukaszenką
Wysoki przedstawiciel ds. polityki zagranicznej UE Javier Solana złoży swą pierwszą wizytę w Mińsku, gdzie spotka się m.in. z prezydentem Białorusi Alaksandrem Łukaszenką.
Świat -
Złotówka odbiła się od dna?
Ministerstwo Finansów przeprowadziło wymianę środków unijnych na rynku, co spowodowało umocnienie złotego. W czwartek możliwa jest kontynuacja trendu w kierunku dalszego umocnienia krajowej waluty.
Gospodarka -
Burza wokół raportu Pitery
Posłowie PiS skarżą się, że Julia Pitera nie chciała przed sejmową speckomisją odpowiadać na ich pytania o jej raport nt. Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Posłowie PO replikują, że Pitera słusznie nie odpowiadała na pytania, które...
Kraj -
Rosja "ubolewa" z powodu gróźb pod adresem Czernomyrdina
Jako "nieprzyjazny krok" ze strony władz Ukrainy określiło MSZ Rosji groźbę uznania rosyjskiego ambasadora w Kijowie Wiktora Czernomyrdina za persona non grata, z którą poprzedniego dnia wystąpił wobec niego ukraiński resort spraw...
Świat -
Rosja i Gruzja będą "zapobiegać incydentom"
Rosja i Gruzja, które w Genewie rozmawiają o stabilizacji w regionie Kaukazu po sierpniowym konflikcie o Osetię Płd., porozumiały się w sprawie mechanizmu zapobiegania incydentom.
Świat -
Kakofonia monetarna
Najlepszy moment wejścia do strefy euro i zmiany waluty mieliśmy zaraz po przyjęciu Polski do Unii Europejskiej. Gospodarka była w dobrym stanie, złoty - mocny. Szansa ta nie została wykorzystana.
Gospodarka -
GM i Chrysler chcą kolejnych pieniędzy
Dwa koncerny samochodowe zagrożone bankructwem: General Motors i Chrysler zwróciły się do rządu o kolejne, dodatkowe pożyczki na łączną kwotę 21,6 mld dolarów, niezbędne - jak twierdzą - dla uzdrowienia swej sytuacji finansowej.
Gospodarka -
Zimbabwe: dla aparatczyków pensje w dolarach
Wojskowi, nauczyciele i urzędnicy państwowi w Zimbabwe będą dostawali wynagrodzenie w dolarach amerykańskich w związku z hiperinflacją - ogłosił w środę minister finansów w nowym koalicyjnym rządzie Tendai Biti.
Świat -
"Cięcia w Policji zagrażają Polakom"
W opinii wiceszefa sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych Stanisława Wziątka (Lewica), oszczędności, które zaleca się w policji, mogą zagrażać bezpieczeństwu obywateli.
Kraj -
Polska zadowolona z planu bezpieczeństwa energetycznego UE
Polska z zadowoleniem wita plan działań dotyczący bezpieczeństwa energetycznego i solidarności energetycznej UE, który zatwierdzą za miesiąc na szczycie w Brukseli szefowie państw i rządów "27".
Świat -
Rząd wymienił fundusze unijne
Wiceminister finansów Dominik Radziwiłł poinformował w komunikacie, że resort wymienił na rynku część unijnych funduszy.
Gospodarka -
10 milionów na Krzyżtopór
Prawie 10 mln złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego trafi na renowację i promocję turystyczną ruin XVII- wiecznego zamku Krzyżtopór w Ujeździe (Świętokrzyskie) - poinformował wójt gminy Iwaniska, Marek Staniek
Życie -
Wino bez ograniczeń
Zniesienie limitu produkcji wina gronowego to jedna ze zmian do ustawy o wyrobach winiarskich i rynku wina, którą bez poprawek przyjął Senat.
Gospodarka -
"USA nie zostawi Polski niezależnie od kwestii tarczy"
Nawet jeśli nowa amerykańska administracja zdecyduje się odłożyć lub całkowicie porzucić plany instalacji w Europie Środkowej swego systemu obrony przeciwrakietowej, to USA raczej będą kontynuować swoje zobowiązania wobec Polski i Czech.
Świat -
Ćwiczenia przed Tłustym Czwartkiem
W poniedziałek w Poznaniu odbyły się mistrzostwa w jedzeniu pączków na czas – informuje serwis Infotuba.pl.
Życie -
Niemcy nie czują się szantażowani
Niemiecki rząd nie czuje się szantażowany przez Polskę - oświadczył rzecznik niemieckiej kanclerz Thomas Steg.
Świat -
Schetyna: będziemy robić wszystko, by umacniać złotego
Będziemy robić wszystko, żeby umacniać złotego, to jest bardzo ważne - powiedział wicepremier, szef MSWiA Grzegorz Schetyna.
Kraj -
Do ERM2 bez zmiany konstytucji
Zapadła decyzja dotycząca wejścia do mechanizmu kursowego ERM2 bez zmiany konstytucji - poinformował szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski.
Kraj -
Europejski Urząd Wsparcia ds. Polityki Azylowej
Komisja Europejska zaproponowała utworzenie Europejskiego Urzędu Wsparcia ds. Polityki Azylowej, który ma koordynować działania państw UE i zapewnić, że szanse na otrzymanie azylu w różnych państwach Unii będą jeśli nie jednakowe, to...
Świat -
Opinia Polaków: rząd za późno się zorientował
Ponad 70 proc. badanych przez TNS OBOP uważa, że rząd za późno dostrzegł skutki kryzysu finansowego na Zachodzie dla Polski - 42 proc. ankietowanych jest zdania, że zrobił to "trochę za późno", a według 32 proc. - "o wiele za późno".
Kraj -
6 państw UE zagrożonych nadmiernym deficytem, Polska bezpieczna
Komisja Europejska (KE) zrobiła w środę pierwszy krok ku otwarciu procedur nadmiernego deficytu wobec sześciu państw UE, które wraz z pogłębiającą się recesją znacznie zwiększyły narodowe deficyty budżetowe powyżej wymaganego przez UE...
Gospodarka -
Ukraińcy oburzeni spekulacjami nt. Euro 2012
Bezpodstawna plotka oraz prowokacja wrogów naszego wspólnego sukcesu - tak osoby odpowiedzialne za ukraińskie przygotowania do Euro 2012 oceniły środowe publikacje polskiej prasy o możliwości zorganizowania mistrzostw w sześciu miastach...
Życie -
Sikorski: Polska wspiera gruzińskie aspiracje
Polska niezmiennie wspiera euroatlantyckie aspiracje Gruzji - zapewnił w Warszawie szef MSZ Radosław Sikorski po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Guzji Grigolem Waszadze.
Świat -
Wypadek w stoczni jachtowej
Dwie osoby zginęły wskutek wypadku na terenie stoczni jachtowej w Gdańsku przy ulicy Siennej. Przewróciła się tam część kadłuba budowanej jednostki, przygniatając trzech pracowników.
Życie -
Mecze wirtualne, emocje realne
W sobotę w Warszawie początek wirtualnych mistrzostw w piłce nożnej - informuje Infotuba.pl
Życie -
Odblokowanie Gazy dopiero po uwolnieniu izraelskiego żołnierza
Izraelski gabinet bezpieczeństwa zdecydował, że nie zniesie blokady Strefy Gazy, dopóki radykalne ugrupowanie palestyńskie Hamas nie uwolni izraelskiego żołnierza Gilada Szalita.
Świat -
Premier odnosi się do krytyki
Premier Donald Tusk podkreślił, że lekarstwem na kryzys finansowy nie jest dalsze zapożyczanie się naszego kraju. "Polski nie stać na narastanie długów" - mówił szef rządu na środowej konferencji prasowej.
Gospodarka -
Czas na VII RP?
Pomysł stworzenia koalicji PO-PiS, czyli mariaż III RP z IV RP, powraca w najlepszym momencie. Właśnie mamy kryzys a PO i PiS, dwa najsilniejsze ugrupowania w Polsce, miałyby, gdyby się dogadały, odpowiedni potencjał do przeprowadzenia...
Kraj -
18 lutego 2009
Jak w dobie kryzysu finansowego euro dzieli Europę, jak za oceanem odebrano „Katyń” Andrzeja Wajdy, czy Angela Merkel powinna zająć stanowisko w sprawie Eriki Steinach, gdzie wprowadzono zakaz całowania – o tym, między...
Przegląd prasy -
Zaostrzony konflikt na Gwadelupie
Konflikt na Gwadelupie, zamorskim departamencie Francji, zaostrza się. Doszło do pierwszych aktów przemocy, które są wynikiem starć między lokalną policją a obozem strajkujących mieszkańców, pisze paryski dziennik „Le...
Przegląd prasy -
Całowanie na dworcu zabronione
Strefy z zakazem palenia to już przeszłość. Teraz nowym trendem jest zakaz całowania. O tym, jak pewne brytyjskie miasteczko chce walczyć z tłokiem na dworcu kolejowym, pisze „ABC”.
Przegląd prasy -
OZZL krytykuje "Ratujemy polskie szpitale"
Trudno pozytywnie oceniać rządowy program "Ratujemy polskie szpitale" - oświadczył Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy.
Kraj -
Francuzi źle oceniają politykę rządu
Prawie 60 proc. Francuzów źle ocenia politykę rządu. W ciągu ostatniego miesiąca spadły notowania czołowych polityków, informuje „Le Monde”.
Przegląd prasy -
Żołnierz – terrorysta?
Islamscy fundamentaliści kryją się wszędzie – nawet w instytucji wydawałoby się tak stabilnej, jak wojsko. O najnowszym sukcesie policji hiszpańskiej w wojnie z terroryzmem pisze „El Mundo”.
Przegląd prasy -
Plany prawdziwego piekła
W Berlinie pokazano oryginalne plany rozbudowy obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, które przypadkiem znaleziono rok temu w jednym z mieszkań stolicy Niemiec. Władysław Bartoszewski, były więzień Auschwitz, określił eksponaty jako...
Przegląd prasy -
Nasilone eurokontrole
Parlament Europejski ma zamiar kontrolować, jak bułgarskie władze wydają pieniądze z kasy unijnej. Komisja Europejska będzie musiała co trzy miesiące wysyłać mu w tej sprawie sprawozdanie, pisze bułgarski dziennik „Sega”.
Przegląd prasy -
Unia zaniepokojona chwiejnością walut
Pytany o ewentualny plan pomocy dla Polski w odpowiedzi na słabnący kurs złotego, komisarz UE ds. gospodarczych i walutowych Joaquin Almunia wyraził zaniepokojenie chwiejnością kursów walut w krajach Europy Środkowowschodniej.
Gospodarka -
Zarzuty ws. gliwickiej "Biedronki"
29 osobom przedstawiono dotychczas zarzuty w prowadzonym w Gliwicach śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w sklepach sieci Biedronka. Ostatnio zarzut usłyszała dyrektor działu przeciwpożarowego i bhp w spółce Jeronimo Martins...
Kraj -
Niemcy znacjonalizują Hypo Real Estate
Rząd Niemiec przyjął projekt ustawy umożliwiającej nacjonalizację banków, które znajdą się w poważnych trudnościach w związku z kryzysem finansowym.
Gospodarka -
Szymański ws. funkcjonariuszki ABW: wyglada to na samobójstwo
Zabezpieczone ślady pozwalają twierdzić, że mamy do czynienia z samobójstwem - powiedział na posiedzeniu sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka wiceprokurator generalny Jerzy Szymański, odnosząc się do postępowania w sprawie...
Kraj -
Niemiecka prasa o sporze wokół Eriki Steinbach
Milczenie kanclerz Angeli Merkel w sprawie sporu wokół szefowej Związku Wypędzonych (BdV) Eriki Steinbach może zaszkodzić stosunkom polsko-niemieckim – ocenia niemiecki dziennik „Sueddeutsche Zeitung”.
Przegląd prasy -
Złe wieści z Europy Wschodniej
Strach przed poważnym załamaniem gospodarczym w Europie Wschodniej wstrząsnął lokalnymi walutami i cenami akcji zachodnich banków, które tam operują, wywołując niepokój na rynkach finansowych na całym świecie, pisze „Wall Street...
Przegląd prasy -
„Katyń” – świadectwo bólu Polski
Amerykański dziennik „New York Times” zamieścił bardzo pochlebną recenzję filmu „Katyń” Andrzeja Wajdy, który właśnie wchodzi do amerykańskich kin.
Przegląd prasy -
Euro nową linią podziału w Europie Środkowej
W Europie Środkowej powstaje nowa linia podziału, która tym razem nie ma charakteru ideologicznego, tylko gospodarczy: dzieli państwa na te, które mają już euro i które jeszcze nie – pisze „New York Times”.
Przegląd prasy -
Greenspan popiera tymczasową nacjonalizację banków
Rząd USA być może będzie musiał tymczasowo znacjonalizować niektóre banki, żeby naprawić system finansowy i przywrócić przepływ kredytów - powiedział były prezes amerykańskiego banku centralnego Fed (Federal Reserve) Alan Greenspan w...
Gospodarka -
Polska wejdzie do ERM2 bez zmiany konstytucji
Zapadła decyzja dotycząca wejścia do mechanizmu kursowego ERM2 bez zmiany konstytucji - poinformował szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski.
Gospodarka -
Brzeziński: Ukraina kluczem do demokratyzacji Rosji
Zbigniew Brzeziński, były doradca prezydenta USA Jimmy'ego Cartera, w wywiadzie dla "Le Figaro" podkreślił, że Ukraina, upodobniając się do Zachodu, przyspieszy demokratyzację Rosji.
Świat -
Komisja etyki nie ukarała J. Kaczyńskiego
Komisja etyki poselskiej nie rozstrzygnęła sprawy wniosku klubu PO o ukaranie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego za jego wypowiedź na temat wicemarszałka Sejmu Stefana Niesiołowskiego.
Kraj -
Niemiecka prasa o stosunkach polsko-niemieckich
Milczenie kanclerz Angeli Merkel w sprawie sporu wokół szefowej Związku Wypędzonych (BdV) Eriki Steinbach może zaszkodzić stosunkom polsko-niemieckim - ocenia niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung".
Świat -
Chipsy szkodzą sercu
Regularne spożywanie chipsów ziemniaczanych znacznie zwiększa ryzyko choroby serca - wykazali polscy naukowcy z Instytutu Żywności i Żywienia pod kierunkiem prof. Marka Naruszewicza. Ma to związek nie tylko z niezdrowymi tłuszczami czy...
Życie -
Wizjoner z Kopenhagi
Deklaracja duńskiego premiera Andersa Fogh Rasmussena, który oświadczył, że nie zamierza się ubiegać o fotel sekretarza generalnego NATO, ani o inne stanowisko na arenie międzynarodowej, może być tylko powodem do smutku.
Świat -
"NYT": euro tworzy nową linię podziału
W Europie Środkowej powstaje nowa linia podziału, która tym razem nie ma charakteru ideologicznego, tylko gospodarczy: dzieli państwa na te, które mają już euro i które jeszcze nie - pisze "New York Times".
Gospodarka -
Prezydent spotka się z szefem MON
Ciąg dalszy odwilży w relacjach Lecha Kaczyńskiego z rządem Donalda Tuska. Prezydent w najbliższym czasie spotka się z szefem MON Bogdanem Klichem – dowiedział się „Wprost”.
Tylko u Nas -
Kirgistan: rządząca partia za likwidacją bazy USA
Parlamentarna frakcja rządzącej w Kirgistanie proprezydenckiej partii Ak Żoł (Jasna Droga) jednogłośnie opowiedziała się za likwidacją amerykańskiej bazy Manas pod Biszkekiem.
Świat -
Stan lekarza LPR ciężki, ale stabilny
Stan 41-letniego Andrzeja Nabzdyka, lekarza ze śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który rozbił się we wtorek, jest ciężki, ale stabilny. Pacjent przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej szpitala wojskowego we Wrocławiu.
Kraj -
"ONZ nałoży sankcje na Koreę Płn."
ONZ może nałożyć sankcje na Koreę Płn. jeśli przeprowadzi ona test rakiety dalekiego zasięgu, który zostanie potraktowany jako groźba pod adresem regionu - powiedział minister spraw zagranicznych Korei Płd Ju Miung Hwan.
Świat -
Krzysztof Czuma zrezygnował z funkcji asystenta
Krzysztof Czuma poinformował w oświadczeniu, że zrezygnował z funkcji społecznego asystenta swego ojca, Andrzeja Czumy. Rezygnacja - jak napisał - ma związek "z kolejnymi nieprawdziwymi zarzutami stawianymi pośrednio ministrowi...
Kraj -
2009-02-18
Co robiły banki, by wcisnąć przedsiębiorcom opcje walutowe, Polska będzie zabiegać o wysokie stanowiska w UE, coraz więcej firm ma problemy z wypłatą wynagrodzeń, EURO 2012 w sześciu polskich miastach – o tym piszą środowe gazety.
Przegląd prasy -
Ulga prorodzinna także dla rolników
PiS proponuje, by ulgę prorodzinną przyznać także rolnikom opłacającym wyłącznie podatek rolny. Zdaniem ekspertów, takie odliczenie może spowodować, że rolnicy nie będą w ogóle opodatkowani, bo ulga skonsumuje podatek - czytamy w...
Przegląd prasy -
Firmy nie płacą pracownikom
Inspektorzy pracy przewidują, że coraz więcej firm będzie mieć problemy z wypłatą wynagrodzeń swoim pracownikom. W Małopolsce suma niewypłaconych pensji wzrosła w styczniu, w stosunku do stycznia poprzedniego roku, o 49 proc. - czytamy w...
Przegląd prasy -
Mniej pieniędzy na Sejm
Ministerstwo Finansów poinformowało Kancelarię Sejmu, że w ciągu roku może otrzymać o ponad 38 mln zł mniej niż założono w budżecie - donosi "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
PiS chce badać "naciski" za rządów PO
Posłowie PiS chcą zapytać Trybunał Konstytucyjny, czy jest możliwe poszerzenie zakresu działania sejmowej komisji ds. nacisków - informuje "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
Więcej EURO 2012 w Polsce
Piłkarskie mistrzostwa Europy EURO 2012 mogą być rozgrywane aż w sześciu polskich miastach i tylko dwóch ukraińskich - informuje "Gazeta Wyborcza".
Przegląd prasy -
Amerykanie analizują projekt tarczy
Administracja amerykańska analizuje projekt tarczy antyrakietowej i bada jego finanse. Widać też, że jest bardziej transparentna w tej sprawie wobec Rosji - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" szef NATO Jaap de Hoop Scheffer.
Przegląd prasy -
Polska chce wysokich stanowisk w UE
Polska będzie zabiegać o wysokie stanowiska w Unii Europejskiej, m.in. o stanowisko szefa europarlamentu, jedną z ważnych tek gospodarczych w Komisji Europejskiej, a nawet o stanowisko wiceszefa Komisji i jednocześnie unijnego...
Przegląd prasy -
Skrzypek: nie jesteśmy gotowi na przyjęcie euro
Polska gospodarka nie jest gotowa na przyjęcie euro, bo kurs złotego nie jest wystarczająco stabilny - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" szef NBP Sławomir Skrzypek.
Przegląd prasy -
Ryzykowne opcje walutowe
Bankowi dilerzy robili wszystko, by wcisnąć przedsiębiorcom opcje walutowe, nie bacząc na ryzyko i możliwe straty. Większość umów podpisano w 2008 r., gdy złoty był najsilniejszy, czytamy w "Dzienniku".
Przegląd prasy -
Sąd nie zgodził się na umorzenie sprawy Polańskiego
Sędzia w Los Angeles odrzucił prośbę adwokatów Romana Polańskiego o unieważnienie werdyktu sprzed ponad 30 lat, uznającego go winnym seksu z nieletnią.
Życie -
Firmy nie płacą pracownikom
Inspektorzy pracy przewidują, że coraz więcej firm będzie mieć problemy z wypłatą wynagrodzeń swoim pracownikom. W Małopolsce suma niewypłaconych pensji wzrosła w styczniu, w stosunku do stycznia poprzedniego roku, o 49 proc. - czytamy w...
Gospodarka -
PiS chce badać "naciski" za rządów PO
Posłowie PiS chcą zapytać Trybunał Konstytucyjny, czy jest możliwe poszerzenie zakresu działania sejmowej komisji ds. nacisków - informuje "Rzeczpospolita".
Kraj -
Więcej EURO 2012 w Polsce
Piłkarskie mistrzostwa Europy EURO 2012 mogą być rozgrywane aż w sześciu polskich miastach i tylko dwóch ukraińskich - informuje "Gazeta Wyborcza".
Życie -
Amerykanie analizują projekt tarczy
Administracja amerykańska analizuje projekt tarczy antyrakietowej i bada jego finanse. Widać też, że jest bardziej transparentna w tej sprawie wobec Rosji - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" szef NATO Jaap de Hoop Scheffer.
Kraj -
Polska chce wysokich stanowisk w UE
Polska będzie zabiegać o wysokie stanowiska w Unii Europejskiej, m.in. o stanowisko szefa europarlamentu, jedną z ważnych tek gospodarczych w Komisji Europejskiej, a nawet o stanowisko wiceszefa Komisji i jednocześnie unijnego...
Kraj -
Skrzypek: nie jesteśmy gotowi na przyjęcie euro
Polska gospodarka nie jest gotowa na przyjęcie euro, bo kurs złotego nie jest wystarczająco stabilny - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" szef NBP Sławomir Skrzypek.
Gospodarka -
Gigantyczny spadek na Wall Street
Wtorkowa sesja na giełdzie zakończyła się stratami; spadki sięgnęły niemal poziomu z 20 listopada, kiedy to giełda zanotowała największe straty od 11 lat.
Gospodarka -
Kosowskie przekleństwo
Równo rok temu kosowskich Albańczyków ogarnęło szaleństwo - swoją proklamowaną jednostronnie niepodległość obwieszczali całemu światu ryczącymi klaksonami samochodów, piszczałkami, butnymi okrzykami. Szaleństwo opanowało też wielu...
Świat