19 lutego 2009
-
Tusk: NATO powinno być skutecznym sojuszem obronnym
NATO potrzebuje nowej koncepcji strategicznej, by sprostać nowym wyzwaniom; dyskusja nad nową koncepcją powinna ruszyć na kwietniowym szczycie, a wnioski powinny być znane w ciągu roku - powiedział w Krakowie premier Donald Tusk.
Kraj -
Polska najbardziej restrykcyjna w Europie?
Regulacje prawne, zaproponowane przez rządowy zespół ds. bioetyki są dość restrykcyjne, chyba najbardziej restrykcyjne w całej Europie - ocenia szef tego zespołu, poseł PO Jarosław Gowin.
Kraj -
"Przygnębiające" raporty ws. Syrii i Iranu
W próbkach, które Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) pobrała z miejsca domniemanego syryjskiego reaktora atomowego, zniszczonego w zeszłym roku, odkryto nowe ślady przetworzonego uranu.
Świat -
Lech zremisował z Udinese
Lech Poznań zremisował z Udinese Calcio 2:2 w pierwszym meczu 1/16 finału piłkarskiego Pucharu UEFA. Rewanż odbędzie się 26 lutego we Włoszech.
Życie -
Macierewicz wycofany
Andrzej Dera (PiS) jest nowym kandydatem klubu PiS do komisji śledczej mającej zbadać okoliczności porwania i śmierci Krzysztofa Olewnika. Dera zastąpił Antoniego Macierewicza, którego kandydatura została wycofana.
Kraj -
CSU popiera Steinbach, SPD wzywa Merkel do decyzji
Bawarska Unia Chrześcijańsko-Społeczna (CSU) wyraziła "pełne poparcie" dla nominacji szefowej Związku Wypędzonych (BdV) Eriki Steinbach do rady przyszłej fundacji poświęconej wysiedleniom Niemców.
Świat -
Nie ma wyniku sekcji zwłok Kamili Skolimowskiej
Nie są jeszcze znane przyczyny zgonu Kamili Skolimowskiej. Ciało mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem, która zmarła w środę w Portugalii, gdzie przebywała na zgrupowaniu kadry, zostanie przetransportowane do Warszawy.
Życie -
Juszczenko: Czernomyrdin chciał dobrze, a wyszło jak zawsze
Tak prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko skomentował wypowiedzi ambasadora Rosji Wiktora Czernomyrdina, przez które MSZ w Kijowie dwa dni temu zagroziło mu wydaleniem.
Świat -
Nowy proces Chodorkowskiego i Lebiediewa
Nowy proces przeciwko byłym szefom koncernu naftowego Jukos, Michaiłowi Chodorkowskiemu i Płatonowi Lebiediewowi rozpocznie się 3 marca - poinformowała szefowa służby prasowej Moskiewskiego Sądu Miejskiego Anna Usaczowa.
Świat -
Wałęsa potraktowany jak agent
Gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej odmówił udostępnienia Lechowi Wałęsie niektórych dokumentów z okresu od 29 grudnia 1970 do 19 czerwca 1976 r. zgromadzonych w archiwum. W tym czasie Wałęsa był zarejestrowany jako Tajny...
Kraj -
Rostowski: przyjęcie euro najlepsze na kryzys
Szybkie wejście Polski do strefy euro oraz bezpieczne finanse publiczne to najlepszy sposób na walkę z kryzysem finansowym - powiedział w Sejmie minister finansów Jacek Rostowski.
Gospodarka -
Nieformalne spotkanie ministrów obrony w Krakowie
NATO potrzebuje nowej koncepcji strategicznej, uwzględniającej nowe zagrożenia i doświadczenia takie jak zeszłoroczne wydarzenia w Gruzji - podkreślali uczestnicy nieformalnego dwudniowego spotkania ministrów obrony państw NATO, które...
Kraj -
Obama w Kanadzie o wolnym handlu
Prezydent USA Barack Obama przybył do Kanady; jest to jego pierwsza wizyta zagraniczna od objęcia urzędu. W rozmowach z kanadyjskimi przywódcami dominują tematy gospodarcze, przede wszystkim wolny handel.
Świat -
W kopalni "Wesoła" zginął górnik
Górnik z kopalni "Wesoła", będącej częścią kopalni "Mysłowice-Wesoła" w Mysłowicach, zginął po południu, 665 metrów pod ziemią - podał Wyższy Urząd Górniczy (WUG) w Katowicach.
Kraj -
TVP: wnioski o odwołanie wszystkich oprócz Rudomino
W przyszłym tygodniu TVP znowu czekają "przepychanki" kadrowe. Tym razem rada nadzorcza spróbuje odwołać wszystkich członków zarządu z wyjątkiem Tomasza Rudomino. Będzie też próba odwołania przewodniczącego rady nadzorczej Łukasza...
Kraj -
Oskarżeni o zabójstwo Politkowskiej uniewinnieni
Wszyscy oskarżeni o udział w zabójstwie dziennikarki opozycyjnej "Nowej Gaziety" Anny Politkowskiej zostali uniewinnieni przez ławę przysięgłych i wyszli na wolność.
Świat -
Dobry krok dyplomatów
Wściekłość Eriki Steinbach zdaje się sięgać zenitu. Od wczoraj szefowa Związku Wypędzonych udziela niemieckim mediom wywiadów, piętnując karygodne jej zdaniem, zachowanie Polski, która kwestionuje kandydaturę Steinbach do rady fundacji...
Świat -
1 marca przed szczytem UE spotkanie z inicjatywy Tuska
Z inicjatywy premiera Donalda Tuska 1 marca - przed obradami szczytu UE - dojdzie do nieformalnego spotkania szefów rządów państw naszego regionu oraz przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso - poinformował szef UKIE...
Kraj -
Dług i złoty zyskują
Zarówno złoty, jak i krajowe obligacje zyskują w czwartek, w piątek możliwa jest kontynuacja tego pozytywnego sentymentu - ocenia rynek.
Gospodarka -
Kuchciak: są szanse na wydanie ciała Polaka
Nadal są jeszcze szanse na wydanie ciała Polaka zamordowanego przez talibów - oświadczył specjalny wysłannik MSZ do Pakistanu Zenon Kuchciak po wyjściu z posiedzenia sejmowej komisji ds. służb specjalnych.
Kraj -
Izrael: Liwni szykuje się do przejścia do opozycji
Partia Kadima, która wygrała niedawne wybory parlamentarne w Izraelu, szykuje się do przejścia do opozycji. Jej szefowa Cipi Liwni oświadczyła, że nie wejdzie do ewentualnej koalicji partii prawicowych.
Świat -
2500 języków świata zagrożonych
Około 2500 spośród 6000 języków świata jest zagrożonych - uznało UNESCO w nowym wydaniu swego Międzynarodowego atlasu zagrożonych języków, zaprezentowanym w Paryżu.
Życie -
Premier: wierzę, że Polska wyjdzie z kryzysu
Premier Donald Tusk oświadczył w Sejmie, że wierzy w to, iż Polska wyjdzie z kryzysu. W przeciwnym razie podałbym się do dymisji - zapewnił.
Kraj -
Karpiniuk szefem komisji śledczej ds. nacisków
Sebastian Karpiniuk (PO) został przewodniczącym sejmowej komisji śledczej, która ma zbadać domniemane naciski m.in. na służby specjalne. Przeciwni mu posłowie PiS jako kontrkandydata zgłosili Mieczysława Łuczaka (PSL).
Kraj -
Najbliższe rozprawy w "seksaferze" pod znakiem zapytania
Kłopoty zdrowotne osadzonego w areszcie b. posła Samoobrony Stanisława Łyżwińskiego powodują, że na razie nie wiadomo, czy odbędą się najbliższe rozprawy w toczącym się przed sądem w Piotrkowie Trybunalskim procesie w tzw. seksaferze.
Kraj -
Kim Dzong Il szykuje syna do przejęcia władzy
Autokratyczny przywódca Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej, 67-letni Kim Dzong Il, poczynił kroki na rzecz przyszłego przejęcia władzy przez najmłodszego z jego trzech synów - podała południowokoreańska agencja prasowa Yonhap,...
Świat -
W Polsce nie ma terrorystów
Komisja Europejska opublikowała uzyskane przez kraje członkowskie dane na temat walki z terroryzmem. Wynika z nich, że w Polsce nie ma ani jednej osoby skazanej za działalność terrorystyczną lub oskarżonej o nią.
Kraj -
Kowalczyk: to był trudny bieg
To był trudny bieg, ale wytrzymałam narzucone przeze mnie tempo i mam medal - powiedziała Justyna Kowalczyk, brązowa medalistka 47. narciarskich mistrzostw świata w Libercu w biegu na 10 km techniką klasyczną.
Życie -
Rodzina Politkowskiej: żądamy osądzenia faktycznych zabójców
Rodzina Anny Politkowskiej zapowiedziała, że będzie domagała się osądzenia faktycznych zabójców dziennikarki.
Świat -
"Nowaja Gazieta": to nie koniec sprawy Politkowskiej
Redaktor naczelny "Nowej Gaziety" Dmitrij Muratow oświadczył, że sprawa zabójstwa Anny Politkowskiej nie kończy się na werdykcie ławy przysięgłych.
Świat -
Gruzja wysyła "antyputinowską" piosenkę na Eurowizję
"Nie chcemy Putina" - tak można zrozumieć tytuł piosenki "We don't wanna put in", którą Gruzja wysyła na majowy konkurs Eurowizji w Moskwie.
Życie -
Beger prawomocnie skazana za naruszenie ordynacji wyborczej
Była posłanka Renata Beger jest już prawomocnie skazana za to, że płaciła za zbieranie podpisów na listach poparcia dla Samoobrony w wyborach w 2007 roku. Sąd Okręgowy w Poznaniu oddalił apelację Beger od wyroku sądu w Szamotułach.
Kraj -
Motoryzacyjny raj
Szukasz stolicy motoryzacji? Udaj się do Dubaju – opisuje Infotuba.pl
Życie -
Lech Poznań gra z Udinese
Serwis Infotuba.pl donosi o dzisiejszym meczu poznańskiej drużyny w rozgrywkach pucharu UEFA.
Życie -
Na razie sukces
Galopujący spadek złotego i niechęć (potwierdzona oficjalną wypowiedzią) NBP do interweniowania na rynku walutowym skłoniły do takiej interwencji ministerstwo finansów.
Gospodarka -
Narciarskie MŚ - brąz Justyny Kowalczyk
Justyna Kowalczyk (AZS AWF Katowice) zdobyła brązowy medal 47. narciarskich mistrzostw świata w czeskim Libercu w biegu na 10 km techniką klasyczną. 26-letnia podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego jest pierwszą polską biegaczką,...
Życie -
Manifestacja służb mundurowych w Gdańsku
Około trzech tysięcy pracowników służb mundurowych z północnej Polski wzięło udział w Gdańsku w manifestacji przeciwko zapowiadanym zmianom przepisów emerytalnych tych służb.
Kraj -
PE: w sprawie CIA w Polsce mieliśmy rację
W przyjętej rezolucji eurodeputowani uznali, że mieli rację, wskazując w 2007 roku na zaangażowanie Polski w program tajnych lotów i więzień CIA w Europie i ponownie wezwali kraje członkowskie do dochodzeń w tej sprawie.
Świat -
Prezes PiS: współpraca - tak, jeśli...
PiS jest gotowe współpracować z rządem na rzecz walki z kryzysem, jeśli w Polsce zostaną zastosowane takie rozwiązania, jakie wybrał "cały świat" - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Kraj -
Naftohaz nie ma pieniędzy dla Gazpromu?
Ukraińska państwowa spółka paliwowa Naftohaz ostrzegła, że może mieć problemy z zapłaceniem za gaz dostarczany przez rosyjski Gazprom.
Gospodarka -
Protest służb mundurowych w Krakowie
Około trzy tysiące osób - według szacunków małopolskiej policji - uczestniczyło w proteście służb mundurowych w Krakowie. Demonstracja przeciwko zapowiadanym zmianom przepisów emerytalnych rozpoczęła się na Rynku Głównym od powtórzenia...
Kraj -
Śnieg paraliżuje Bałkany
Ponad 24-godzinne opady śniegu i temperatury sięgające minus 20 stopni Celsjusza sparaliżowały ruch drogowy w dużej części Bałkanów.
Życie -
Prezydium za skreśleniem Macierewicza
Prezydium Sejmu zdecydowało o skreśleniu Antoniego Macierewicza (PiS) z listy kandydatów do komisji śledczej ws. KrzysztOfa Olewnika - poinformował marszałek Bronisław Komorowski.
Kraj -
Kraków: spotkanie ministrów państw NATO
Nieformalne spotkanie ministrów obrony państw NATO rozpoczęło się w Krakowie od nieformalnego lunchu roboczego przedstawicieli Rady Północnoatlantyckiej.
Kraj -
Obawy o przyszłość koncernu Opel
Niemcy coraz bardziej obawiają się o przyszłość spółki motoryzacyjnej Opel w związku z kłopotami jej zagrożonego bankructwem właściciela, amerykańskiego koncernu General Motors.
Gospodarka -
Pawlak: warto ujawnić umowy na opcje walutowe
Ujawnienie umów na opcje walutowe między bankami a firmami może w przyszłości zapobiec podobnym praktykom - uważa wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.
Gospodarka -
Dzieci tyją przez reklamy
Specjaliści od reklam i technologii audiowizualnych pisemnie zobowiązali się do promowania zdrowego żywienia. Czy jest to tylko chęć odwrócenia uwagi i próba zrzucenia z siebie odpowiedzialności za coraz częstsze przypadki otyłości wśród...
Przegląd prasy -
19 lutego 2009
Dlaczego Rosjanie zatopili chiński statek, jak traktowani są żołnierze Legii Cudzoziemskiej, czy nadszedł kres tajnych kont szwajcarskich - oto niektóre tematy poruszane w zagranicznych dziennikach.
Przegląd prasy -
Wybory Miss Bezdomnych w Belgii
Nagroda główna ― mieszkanie na rok. Taką niespodziankę przygotowali dla zwyciężczyni organizatorzy konkursu na Miss Belgii. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że konkurs przeznaczony jest tylko dla bezdomnych...
Przegląd prasy -
Gdzie jest nowy telefon Microsoftu?
Nowe oprogramowanie firmy Billa Gatesa miało zrewolucjonizować rynek telefonów komórkowych. Na razie jednak trafiło w ręce złodziei, informuje „El Pais”.
Przegląd prasy -
Nie bądź samolubny - zabierz pasażera
Słowo carpooling pochodzi z angielskiego – można je przetłumaczyć jako "wypełnij auto". Jest to forma podróżowania, która polega na udostępnianiu wolnego miejsca we własnym samochodzie lub korzystaniu z wolnego miejsca w...
Przegląd prasy -
Łukaszenka prosi Solanę o wykluczenie pośredników w dialogu z UE
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka poprosił w Mińsku szefa unijnej dyplomacji Javiera Solanę, aby w stosunkach między Białorusią i Unią Europejską "wykluczono wszelkich pośredników odnoszących się nieprzyjaźnie do naszego kraju".
Świat -
Lasy tropikalne absorbują więcej CO2 niż przypuszczano
Według ostatnich badań prowadzonych pod przewodnictwem brytyjskich naukowców, hektar lasów tropikalnych może przetwarzać o 0,5 tony więcej dwutlenku węgla niż do tej pory sądzono – podaje włoski dziennik „La Repubblica”.
Przegląd prasy -
Fidel przyjmuje tylko damy
Fidel Castro starannie dobiera zagranicznych gości, którzy dostąpią zaszczytu osobistego spotkania się z nim. Nie ma to jednak związku ze stanem zdrowia byłego dyktatora, ale z jego preferencjami odnośnie płci. Tak wynika z niedawnych...
Przegląd prasy -
2 500 języków w niebezpieczeństwie
Czy język można odrestaurować jak zabytek? Dzisiaj w Paryżu UNESCO zaprezentowało „Międzynarodowy Atlas Języków Zagrożonych 2009” – donosi „Le Monde”.
Przegląd prasy -
Szwajcarskie banki ujawniają tajne konta
Największy bank szwajcarski UBS zgodził się na ujawnienie nazwisk bogatych Amerykanów, których władze podejrzewają o używanie zagranicznych kont bankowych ze względów podatkowych, pisze „New York Times”.
Przegląd prasy -
Kryzys najgorszy dla najmłodszych i najstarszych
Recesja przyczyniła się do powstania „straconego pokolenia” młodych ludzi, którzy mogą nigdy nie wydostać się z pułapki długotrwałego bezrobocia, pisze brytyjski dziennik „Guardian”.
Przegląd prasy -
Potrójny sojusz antykryzysowy
Państwo, biznes oraz Bułgarski Bank Narodowy łączą siły, aby wspólnie przeciwdziałać kryzysowi w Bułgarii, pisze dziennik “Standart”.
Przegląd prasy -
Skandal w Legii Cudzoziemskiej
Po raz pierwszy Stowarzyszenie na Rzecz Obrony Praw Żołnierzy opublikowało raport o naruszaniu praw człowieka wobec młodych żołnierzy w Legii Cudzoziemskiej, pisze „Le Figaro”.
Przegląd prasy -
Rosyjskie okręty zatopiły chiński frachtowiec-media
Rosyjskie okręty zatopiły przed kilkoma dniami na Morzu Japońskim nieopodal Władywostoku chiński frachtowiec z 16 osobami na pokładzie – pisze rosyjski dziennik „Kommiersant”.
Przegląd prasy -
Afera korupcyjna w NBP
Jan L., naczelnik wydziału w Departamencie Informatyki i Telekomunikacji NBP, i siedem osób wręczających mu łapówki zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Rzecznik CBA Temistokles Brodowski podał, że wszyscy usłyszeli zarzut korupcji.
Kraj -
Komisja śledcza ws. Blidy: spór o jawność posiedzenia
Od burzliwego sporu odnośnie jawności obrad rozpoczęło się posiedzenie sejmowej komisji śledczej badającej okoliczności śmierci byłej posłanki SLD Barbary Blidy. Komisja zebrała się po ponad dwumiesięcznej przerwie.
Kraj -
Klaus deklaruje odpowiedzialność Czech za UE
Przemawiając w Parlamencie Europejskim (PE) czeski prezydent Vaclav Klaus deklarował odpowiedzialność Czech za UE i wolę pozostania w unijnych strukturach, bo "nie ma innej alternatywy", nie szczędząc przy tym Unii ostrych słów krytyki.
Świat -
Klich o nowej strategii NATO
Nowa koncepcja strategiczna NATO powinna odzwierciedlać doświadczenia z Gruzji, gdzie doszło do interwencji wojskowej w suwerennym państwie - powiedział w Krakowie minister obrony narodowej Bogdan Klich.
Kraj -
Sukces, ale porażka
CBA chwali się sukcesem, jakim jest wykrycie afery z ustawianiem przetargów w Narodowym Banku Polskim, jednak prawdziwy problem leży gdzie indziej.
Kraj -
Al-Kaida opublikowała zdjęcia porwanych turystów
Północnoafrykański odłam Al-Kaidy opublikował zdjęcia czworga porwanych europejskich turystów - poinformowała w środę wieczorem organizacja SITE, która śledzi islamistyczne strony internetowe.
Świat -
Kuchciak przed sejmową speckomisją ws. Stańczaka
Zenon Kuchciak, specjalny wysłannik MSZ do Pakistanu, jest gościem sejmowej komisji ds. służb specjalnych, która kontynuuje omawianie działań polskich władz wobec porwania i zabójstwa Piotra Stańczaka przez talibów.
Kraj -
Sikorski: trzeba dwutorowej strategii wobec Rosji
Potrzeba dwutorowej strategii wobec Rosji - współpracy w przypadku respektowania norm i zdecydowanej obrony członków przed groźbami i zachowaniami z jakimi mieliśmy do czynienia w ubiegłym roku w Gruzji - oświadczył w Krakowie szef...
Kraj -
Polacy zadowoleni ze zmiany ustroju
Ponad cztery piąte Polaków (82 proc.) jest przekonanych, że warto było podjąć wyzwanie, jakim była zmiana ustroju politycznego; tylko nieliczni (8 proc.) wyrażają niezadowolenie - wynika z raportu CBOS.
Kraj -
Zaczęło się "nowe stadium kontaktów obronnych USA i Polski"
Minister obrony narodowej Bogdan Klich i sekretarz obrony USA Robert Gates podpisali w czwartek memorandum o współpracy polskich i amerykańskich sił specjalnych. Jak podkreślili sygnatariusze dokumentu, tworzy on nowe silne powiązania...
Kraj -
Brytyjski minister chce kontyngentu NATO do obrony Europy
Brytyjski minister obrony John Hutton zaproponuje na spotkaniu szefów resortów obrony państw NATO w Krakowie utworzenie liczących 3 tys. żołnierzy sił do obrony europejskiego terytorium sojuszu - pisze "Financial Times".
Świat -
PiS nie chce Biernackiego
Klub PiS złożył zastrzeżenie do kandydatury Marka Biernackiego (PO) na członka komisji śledczej ds. wyjaśnienia okoliczności śmierci Krzysztofa Olewnika - poinformował w czwartek dyrektor Biura Prasowego Sejmu Krzysztof Luft.
Kraj -
Natalli-Świat: powinniśmy zwiększyć deficyt o 7 mld
Większe zaangażowanie środków publicznych w gospodarkę oraz zwiększenie dopuszczalnego limitu deficytu budżetowego o ok. 7 mld zł - to niektóre z propozycji antykryzysowych Prawa i Sprawiedliwości.
Gospodarka -
Izrael: imigranci z ZSRR poparli Netanjahu
Szanse przywódcy izraelskiego prawicowego bloku Likud Benjamina Netanjahu na objęcie urzędu premiera wyraźnie zwiększyły się po uzyskaniu poparcia reprezentującej imigrantów z byłego ZSRR partii Israel Beiteinu (Nasz Dom Izrael).
Świat -
Kirgistan: parlament za zamknięciem bazy USA
Parlament Kirgistanu zaaprobował rządowy projekt ustawy w sprawie likwidacji amerykańskiej bazy wojskowej Manas pod Biszkekiem.
Świat -
Trafalgar wiecznie żywy
Jakie jest prawdopodobieństwo, że dwa atomowe okręty podwodne, odbywające niezależne rejsy dosłownie wpadną na siebie na środku oceanu? Teoretycznie: żadne. Praktycznie: zdarzyło się to dwa tygodnie temu.
ŚwiatMaciej Szopa -
Steinbach: nie widać ducha pojednania
Przewodnicząca niemieckiego Związku Wypędzonych (BdV) Erika Steinbach ostro skrytykowała stanowisko Polski, która sprzeciwia się wejściu szefowej BdV do rady fundacji poświęconej wysiedleniom.
Świat -
Włochy tracą miliardy
200 miliardów euro rocznie traci państwo włoskie z powodu masowego zjawiska niepłacenia podatków - takie dane przedstawiła przedstawicielka ministerstwa finansów Fabrizia Lapecorella w parlamentarnej komisji do spraw podatkowych.
Gospodarka -
Komorowski o udziale Macierewicza w komisji ws. Olewnika
Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski powiedział w czwartek dziennikarzom, że Antoni Macierewicz (PiS) mógłby być członkiem komisji śledczej w sprawie Krzysztofa Olewnika, gdy wyjaśnione będzie sprawa jego dostępu do dokumentów ściśle...
Kraj -
Irak: odroczono proces dziennikarza, którzy rzucił butami w Busha
Iracki sąd odroczył w czwartek do przyszłego miesiąca proces irackiego dziennikarza, który w grudniu zeszłego roku rzucał butami w amerykańskiego prezydenta George'a W. Busha.
Świat -
Bank Światowy chce skoordynowanej pomocy dla Europy Środkowej i Wschodniej
Szef Banku Światowego Robert Zoellick wezwał UE do koordynowania światowej pomocy dla gospodarek krajów Europy Środkowej i Wschodniej nawet, jeśli w samej Unii pojawiają się różnice zdań na temat sposobów rozwiązania kryzysu - pisze...
Gospodarka -
Rosjanie zatopili chiński statek
Rosyjskie okręty zatopiły przed kilkoma dniami na Morzu Japońskim nieopodal Władywostoku chiński frachtowiec z 16 osobami na pokładzie - pisze rosyjski dziennik "Kommiersant".
Świat -
Ropa nadal dołuje
Ropa naftowa kosztuje nadal w Nowym Jorku poniżej 35 USD za baryłkę, po wzroście amerykańskich zapasów w ubiegłym tygodniu - podają maklerzy.
Gospodarka -
Grecja: psy przeciw kibicom
Grecki Sąd Najwyższy zatwierdził w środę projekt prezydenckiego dekretu, pozwalającego policji na wykorzystywanie psów do poskramiania pseudokibiców oraz podczas ulicznych patroli do pomocy przy aresztowaniach - powiadomiła agencja...
Świat -
Rząd bierze się za towarzystwa emerytalne
Rząd nie chce dłużej czekać z obniżką prowizji pobieranych przez towarzystwa emerytalne. Zamiast od przyszłego roku opłaty mogą spaść już od kwietnia - zapowiada "Gazeta Wyborcza".
Przegląd prasy -
Metro za 4,1 miliarda
Stołeczny ratusz zgodzi się na drugą linię metra za 4,1 mld zł - dowiedziało się "Życie Warszawy". Ruszył lobbing za zwiększeniem dotacji na ten cel z Brukseli.
Przegląd prasy -
Jak dorabiała elita lotnictwa?
Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie kończy kilkuletnie postępowanie karne związane z nieprawidłowościami w 36. Specjalnym Pułku Lotnictwa Transportowego w Warszawie - pisze "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
Dlaczego księża chcą zrzucić sutanny?
Ponad połowa księży deklaruje, że chciałaby mieć rodzinę - pisze "Dziennik".
Przegląd prasy -
Klich: liczymy na tarczę i patrioty
Nie chcemy Amerykanów do niczego przymuszać. Ale muszę otwarcie powiedzieć, że liczymy, iż zobowiązania, które Amerykanie w tak uroczysty sposób podjęli w zeszłym roku, będą realizowane. Dotyczy to nie tylko samej instalacji...
Przegląd prasy -
Polacy nie chą finansować partii
Zdecydowana większość Polaków stanowczo domaga się ograniczenia finansowania partii z budżetu - wynika z sondażu "Rzeczpospolitej".
Przegląd prasy -
Kobiety skazane na złe badania
NFZ zignorował wyniki audytu poradni mammograficznych zleconego przez Ministerstwo Zdrowia i podpisał umowy z placówkami, które nie przeszły kontroli - alarmuje "Metro".
Przegląd prasy -
Firmy zalegające z pensjami na listę dłużników
Rząd chce uszczelnić system wymiany informacji gospodarczych o dłużnikach - pisze "Gazeta Prawna".
Przegląd prasy -
Ochrona ptaków czy Pomnika Zagłady?
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau (PMAB) zostało objęte programem ochrony przyrody "Natura 2000". Dyrekcja placówki alarmuje, że ten kuriozalny pomysł ośmiesza Polskę - pisze "Dziennik Polski".
Przegląd prasy -
2009-02-19
Ekologiczny skandal wokół Auschwitz, czy polskie kobiety mają zapewnioną mammografię na właściwym poziomie, czego oczekują polskie siły zbrojne od USA, ile będzie kosztowało warszawskie metro i w jaki sposób rząd chce podwyższyć...
Przegląd prasy -
8 milionów dla wdowy po palaczu
Przysięgli sądu na Florydzie nakazali w środę koncernowi tytoniowemu Philip Morris wypłacenie 8 mln dolarów wdowie po nałogowym palaczu, który zmarł na raka płuc.
Gospodarka -
Gruzini pojadą do Afganistanu
Szef gruzińskiego MSZ Grigoł Waszadze oświadczył w środę, że Tbilisi zamierza włączyć się do NATO-wskiej misji w Afganistanie, wysyłając tam własnych żołnierzy.
Świat -
Skucha: Skolimowska była marką samą w sobie
Ogromną ambicją i wolą walki wyróżniała się od najmłodszych lat - wspomina zmarłą podczas zgrupowania w Portugalii mistrzynię olimpijską w rzucie młotem Kamilę Skolimowska prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Jerzy Skucha.
Kraj