24 lutego 2009
-
Wzrosty na Wall Street po wykluczeniu nacjonalizacji banków
Nowojorska giełda zanotowała we wtorek zwyżki, po tym jak szef Rezerwy Federalnej (amerykańskiego banku centralnego) Ben Bernanke wykluczył nacjonalizację wielkich banków w USA.
Gospodarka -
Obama popularny mimo wszystko
Mimo pogłębiającego się kryzysu ekonomicznego w Stanach Zjednoczonych prezydent USA Barack Obama wciąż cieszy się dużą popularnością i poparciem w amerykańskim społeczeństwie. Jego notowania spadły tylko wśród Republikanów.
Świat -
Islandia: 25 kwietnia przedterminowe wybory
Rząd Islandii wyznaczył 25 kwietnia jako termin przedterminowych wyborów parlamentarnych - poinformował rzecznik premier Johanny Sigurdardottir.
Świat -
Tele2 zapłaci TP miliony
Spółka Tele2 musi zwrócić Telekomunikacji Polskiej ponad 3,3 mln zł, które uzyskała z opłat ryczałtowych w rozliczaniu między sieciami obu operatorów. Taką decyzję podjął sąd - poinformowała TP.
Gospodarka -
Juszczenko założył blog
Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko założył własny blog w internecie - podała na konferencji prasowej w Kijowie jego rzeczniczka Iryna Wannikowa.
Życie -
Macierewicz bez dostępu do tajnych akt
Rzecznik rządu Paweł Graś potwierdził, że premier nie przywrócił Antoniemu Macierewiczowi (PiS) dostępu do informacji ściśle tajnych.
Kraj -
Hiszpania gotowa przyjąć więźniów z Guantanamo
Minister spraw zagranicznych Hiszpanii Miguel Angel Moratinos powiedział, że jego kraj jest przygotowany na przyjęcie więźniów z amerykańskiej bazy wojskowej Guantanamo na Kubie.
Świat -
Afganistan: 4 miliony nowych wyborców
Ponad 4 miliony mieszkańców Afganistanu zarejestrowało się dodatkowo przed wyborami prezydenckimi, które mają się odbyć 20 sierpnia. To dwa razy więcej niż się spodziewano - poinformowały władze.
Świat -
Amerykańska gazeta przeprasza za "nazistowską Polskę"
Po interwencji ambasady RP w Waszyngtonie wychodzący na zachodnim wybrzeżu dziennik "San Francisco Chronicle" skorygował błąd w tytule artykułu, gdzie znalazło się sformułowanie "nazistowska Polska".
Życie -
Wnuk Piłsudskiego dyrektorem muzeum w Sulejówku
Wnuk marszałka Piłsudskiego, Krzysztof Józef Jaraczewski, został mianowany na dyrektora Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Na funkcję tę powołał go minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski.
Życie -
Igrzyska w Soczi trzy razy uboższe
Budżet państwowej firmy nadzorującej prace budowlane obiektów dla zimowych igrzysk olimpijskich 2014 r. w Soczi - Olimpstroj, będzie obcięty w tym roku o dwie trzecie - poinformował minister rozwoju regionalnego Rosji Wiktor Basargin.
Życie -
Co po F-16?
Pomstujący na wybór samolotu F-16 od pewnego czasu mają nowy argument. Upada mit supernowoczesnego samolotu, który miał nam zostać „udostępniony” w ciągu kolejnej dekady. F-35, który zapewniłby w przyszłości obronę przed...
ŻycieMaciej Szopa -
USA: koniec recesji w tym roku?
Prezes Zarządu Rezerwy Federalnej (Fed) Ben Bernanke wyraził nadzieję, że recesja w USA zakończy się jeszcze w tym roku, ale pod warunkiem, że akcja rządu na rzecz pobudzenia gospodarki i naprawy sektora finansowego przyniesie sukces.
Świat -
W Szczecinie powstał terminal gazowy
W Szczecinie powstał terminal morski LPG. To trzeci tego typu po Porcie Północnym w Gdańsku i Gdyni obiekt w Polsce, drugi pod względem wielkości i możliwości przeładunkowych - powiedział w Szczecinie dziennikarzom Bernard Cichocki...
Gospodarka -
Polskapresse zamyka połowę wydań "Polski"
Od marca zniknie dziewięć z osiemnastu regionalnych wydań dziennika "Polska". Zarząd Polskapresse poinformował, że w związku z kryzysem na rynku wydawniczym reorganizuje działalność, a likwidowane tytuły będą się ukazywać w internecie.
Kraj -
Rząd pomoże bezrobotnym w spłacie kredytów
Pomoc w spłacie kredytów hipotecznych będzie udzielana wszystkim bezrobotnym, którzy utracili pracę - zapowiedział premier Donald Tusk. Rząd chce zaproponować dwie drogi rozwiązania problemu opcji walutowych - podał.
Gospodarka -
Obama o Japonii
Prezydent USA Barack Obama zadeklarował na spotkaniu z premierem Japonii Taro Aso, że kraj ten jest podstawą amerykańskiej polityki bezpieczeństwa we wschodniej Azji i powiązań z gospodarką światową.
Świat -
Tusk za odwołaniem Karnowskiego
Premier Donald Tusk zapowiedział, że w sopockim referendum będzie głosował za odwołaniem prezydenta Jacka Karnowskiego. Natomiast prezydent Lech Kaczyński głosowałby "raczej za zmianą władz" w Sopocie.
Kraj -
Obama przedstawi plan wyjścia z kryzysu
Prezydent Barack Obama wygłosi we wtorek wieczorem (czasu miejscowego) przemówienie przed połączonymi izbami Kongresu, w którym poinformuje, jak jego rząd zamierza poradzić sobie z kryzysem ekonomicznym i stawić czoło długofalowym...
Świat -
Prezydent i premier oddzielnie na szczyt UE
Wszystko wskazuje na to, że prezydent i premier polecą oddzielnie na niedzielny szczyt UE w Brukseli. Lech Kaczyński nie ma nic przeciwko wspólnej podróży. Jednak Donald Tusk raczej nie skorzysta z tej możliwości, bo opuszcza Polskę w...
Kraj -
Prezydent zaprasza premiera na szczyt społeczny
Prezydent Lech Kaczyński poinformował, że zaprasza premiera Donalda Tuska na środowy szczyt społeczny w Pałacu Prezydenckim poświęcony kryzysowi finansowemu. Szef rządu zapewnił, że przyjmie zaproszenie od prezydenta na szczyt - jeśli je...
Kraj -
Premier: nic nie wiem o konflikcie Schetyna-Rapacki
Premier Donald Tusk zaprzeczył, jakoby wiedział o konflikcie między wicepremierem, szefem MSWiA Grzegorzem Schetyną, a jego zastępcą w resorcie generałem Adamem Rapackim. O konflikcie napisał we wtorek dziennik "Polska".
Kraj -
Prezes PiS dogaduje się z o. Rydzykiem
Jest już niemal pewne, że o. Tadeusz Rydzyk poprze PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. To efekt rozmów, jakie Jarosław Kaczyński od ponad miesiąca prowadzi z redemptorystą – ustalił „Wprost”.
Tylko u Nas -
Premier Węgier apeluje o szybsze rozszerzenie strefy euro
Premier Węgier Ferenc Gyurcsany zaapelował w Brukseli o przyspieszenie rozszerzenia strefy euro, sugerując skrócenie czasu obowiązkowego przebywania w systemie stabilizacji waluty ERM2, który wynosi dwa lata.
Świat -
"Kryzys w USA może skończyć się w tym roku"
Prezes Zarządu Rezerwy Federalnej (Fed) Ben Bernanke wyraził nadzieję, że recesja w USA zakończy się jeszcze w tym roku, ale pod warunkiem, że akcja rządu na rzecz pobudzenia gospodarki i naprawy sektora finansowego przyniesie sukces.
Gospodarka -
A dobro pacjenta?
W jednym z krakowskich szpitali pielęgniarka wyprosiła z sali żonę i syna umierającego pacjenta. Tłumaczyła to późną porą i kazała wrócić następnego dnia. Rano nie było już jednak po co wracać, bo w nocy pacjent umarł.
Życie -
Prezydent: Steinbach problemem dla naszego kraju
Prezydent Lech Kaczyński, komentując wypowiedź ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego na temat szefowej niemieckiego Związku Wypędzonych Eriki Steinbach, ocenił, że jest ona "pewnym problemem dla naszego kraju".
Kraj -
Kard. Gulbinowicz odznaczony Orderem Orła Białego
Prezydent Lech Kaczyński odznaczył we Wrocławiu kard. Henryka Gulbinowicza Orderem Orła Białego. To pierwsze takie odznaczenia na Dolnym Śląsku od czasów II wojny światowej.
Życie -
Satelita NASA nie dotarł na orbitę
Satelita amerykańskiej agencji kosmicznej NASA, który miał badać emisję dwutlenku węgla na Ziemi, nie trafił na orbitę, gdyż jego osłona ochronna nie oddzieliła się prawidłowo - podał portal SPACE.com.
Świat -
Kolekcja Yves Saint Laurenta pobiła rekord sprzedaży
Obraz Henri Matisse'a sprzedany w poniedziałek na paryskiej aukcji kolekcji Yves Saint Laurenta osiągnął rekordową cenę za dzieło tego artysty - podał dom aukcyjny Christie's. Padły też inne rekordy.
Życie -
Jest śledztwo ws. wystawy ludzkich zwłok
Jest śledztwo prokuratury w sprawie bezczeszczenia zwłok i dochowania formalności przy organizacji wystawy "Bodies... the exhibition" w jednym ze stołecznych centrów handlowych - ujawnił rzecznik stołecznej prokuratury okręgowej Mateusz...
Kraj -
J. Kaczyński grozi posłankom
Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że wyciągnie konsekwencje wobec Anny Sobeckiej i Gabrieli Masłowskiej, jeśli posłanki te wystartują w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Przypomniał, że z parlamentarzystów PiS zgodę na...
Kraj -
Miedwiediew szuka oszczędności na Kremlu
Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew postanowił obniżyć koszty utrzymania swej administracji, redukując co najmniej o 100 liczbę zatrudnionych w niej 1500 osób - podały agencje.
Świat -
Cała naprzód albo... wstecz
W czasie kryzysu wszystkie ręce na pokład - mówią zgodnie politycy. Ale już pod wspólną komendą najwyraźniej trudno im współpracować.
Gospodarka -
Powstała kreskówka o narkotykach
O problemach związanych z produkcją i handlem narkotykami, uzależnieniem oraz łamaniem praw człowieka opowiada animowany raport Global Drug Policy (Światowej Polityki Narkotykowej) wyprodukowany przez łódzkie studio Se-ma-for.
Życie -
Ministerstwo Sprawiedliwości przekazało piwnice muzeum
Minister sprawiedliwości Andrzej Czuma i dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski podpisali umowę o przekazaniu muzeum części piwnic ministerstwa. W latach 1945-1954 w budynku dawnego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego...
Kraj -
J.Kaczyński: referendum ws. euro z wyborami do PE
Szef PiS Jarosław Kaczyński opowiedział się za przeprowadzeniem referendum w sprawie terminu wejścia Polski do strefy euro razem z czerwcowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.
Kraj -
Psy skuteczne w wykrywaniu nowotworów
Skuteczność wykrywania nowotworu złośliwego przez wyszkolone psy na podstawie zapachu wynosi od 70 do 90 procent - uważają naukowcy.
Życie -
Prezydent o wejściu do ERM2
Prezydent Lech Kaczyński uważa, że potrzebna jest lepsza, aktywniejsza polityka makroekonomiczna, a wejście do strefy ERM2 może spowodować bardzo szkodliwe efekty.
Kraj -
Telelekarz na pokładzie
Rocznie około 2 mld pasażerów samolotów wymaga opieki medycznej w czasie lotu z powodu braku tlenu, promieniowania kosmicznego, niewydolności żylnej i wielu innych problemów zdrowotnych. Czy linie lotnicze przygotowane są na takie...
Przegląd prasy -
Dlaczego pszczoły wymierają?
Coraz więcej pasiek wymiera. Francuzi postanowili zbadać przyczyny tego niepokojącego rolników zjawiska i po przeanalizowaniu zdobytych informacji wyróżnili blisko czterdzieści powodów zwiększonej śmiertelności tych owadów, podaje...
Przegląd prasy -
Kolekcja Yvesa Saint-Laurenta na aukcji
We Francji kulturalnym wydarzeniem miesiąca była licytacja prywatnej kolekcji światowych dzieł sztuki zgromadzonych przez projektanta Yvesa Saint-Laurenta i Pierre’a Bergé. W swojej posiadłości stworzyli oni prawdziwe muzeum, pisze...
Przegląd prasy -
Parkiety z Warszawy i Mińska będą współpracować
Wymianę informacji o rynkach finansowych i doświadczeń w zakresie technologii umożliwi podpisane w Mińsku memorandum o współpracy warszawskiej GPW z Białoruską Giełdą Walutowo-Kapitałową (BWFB) - poinformował Dariusz Marszałek z GPW.
Gospodarka -
Wolny etat w raju
Do niedzieli wieczorem toczyła się walka o szansę zdobycia najlepszej pracy świata na jednej z australijskich wysp, podaje dziennik „La Libre Belgique”.
Przegląd prasy -
Karcer dla niegrzecznych dzieci
Uczeń, który nie stosuje się do uwag nauczyciela będzie na określony czas wyprowadzony z sali lekcyjnej. Swoją „kozę” odsiedzi w asyście pedagoga, szkolnego psychologa lub nauczyciela, który nie ma w tym czasie zajęć, czytamy...
Przegląd prasy -
Amnesty International oskarża Izrael i Hamas o zbrodnie wojenne
Amnesty International podała w najnowszym raporcie, że znaczna część broni użytej w czasie konfliktu w Gazie pochodziła ze Stanów Zjednoczonych. Organizacja zwraca się do ONZ o nałożenie natychmiastowego embargo, podaje francuski...
Przegląd prasy -
Europa chce chronić nieletnich internautów
Portale społecznościowe pod egidą Komisji Europejskiej podpisały umowę dotyczącą metod ochrony młodych internautów. To pierwszy tego typu dokument, donosi „Le Monde”.
Przegląd prasy -
‘Nie’ dla protekcjonizmu
Prezydent Francji Nicolas Sarkozy zapewnił w wywiadzie dla dziennika „La Stampa”, że kroki podjęte przez jego kraj w związku z kryzysem, zwłaszcza dla obrony sektora motoryzacyjnego, nie mają nic wspólnego z protekcjonizmem.
Przegląd prasy -
Gruzińsko-rosyjska wojna na Eurowizji
Po przegranym sierpniowym konflikcie z Rosją, Gruzja postanowiła zemścić się na północnym sąsiedzie na arenie międzynarodowego konkursu piosenki Eurowizja 2009. Kraj ten planuje zaprezentować piosenkę wymierzoną w premiera Władimira...
Przegląd prasy -
Słabnąca Europa Środkowo-Wschodnia może zagrozić także USA
Gwałtowny rozwój w Europie Środkowo-Wschodniej słabnie, co może odbić się rykoszetem na Stany Zjednoczone – pisze amerykański dziennik „New York Times”.
Przegląd prasy -
Polacy nie chcą już na Wyspy
Recesja sprawiła, że w ciągu ostatniego roku do Wielkiej Brytanii przyjechało o połowę mniej mieszkańców Europy Wschodniej, pisze „Daily Telegraph”.
Przegląd prasy -
CBA prześwietla autostradę
Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza czy przy przyznawaniu koncesji na budowę autostrady A1 nie doszło naruszenia prawa - dowiedział się „Wprost”.
Tylko u Nas -
Większość księży w Polsce nie chce celibatu
Brytyjski dziennik „Daily Telegraph” przytacza dane, które pokazują, że większość polskich księży katolickich opowiada się za zniesieniem celibatu. Część z nich przyznaje, że już teraz jest w związku z kobietą.
Przegląd prasy -
Tybet zamyka się na turystów zagranicznych
Chiny zamkną Tybet dla turystów zagranicznych przed 10 marca, czyli 50. rocznicą powstania tybetańskiego, po którym dalajlama zamieszkał na uchodźstwie w Indiach - poinformowały agencje turystyczne.
Życie -
Polacy ufają najbardziej Tuskowi, Sikorskiemu i Wałęsie
Największym zaufaniem społecznym cieszą się: premier Donald Tusk (62 proc.), szef MSZ Radosław Sikorski (61 proc.) i były prezydent Lech Wałęsa (60 proc.) - wynika z sondażu CBOS.
Kraj -
Kryzys finansowy testem solidarności dla Unii
Obecna recesja gospodarcza może zagrozić zdobyczom rozszerzenia Unii Europejskiej, zaś jej koszty dla nowych krajów akcesyjnych mogą być wyższe niż dla krajów wysoko rozwiniętych, których bankierzy i finansiści odpowiadają za jej...
Przegląd prasy -
24 lutego 2009
Czy w obliczu recesji Unia Europejska zda egzamin z solidarności, czy Kościołowi katolickiemu w Polsce grozi poważny kryzys, czy Gruzja zemści się na Putinie w czasie konkursu piosenki Eurowizja 2009 – oto niektóre tematy poruszane...
Przegląd prasy -
Ukradli XV-wieczną figurkę... i ją wyrzucili
Dwaj mężczyźni ukradli XV-wieczną figurkę z klasztornego muzeum, a potem ją wyrzucili, bo... nikt nie chciał jej kupić. Podejrzanych zatrzymała dolnośląska policja.
Życie -
Tymoszenko uspokaja: nasz kryzys nie jest najgorszy
Ukraina nie jest w najgorszej sytuacji wśród państw dotkniętych światowym kryzysem finansowym - oświadczyła premier Julia Tymoszenko.
Świat -
B. szefowie Jukosu przewiezieni do Moskwy na proces
Byli szefowie koncernu naftowego Jukos: Michaił Chodorkowski i Płaton Lebiediew - zostali przewiezieni z Syberii, gdzie odbywają karę wieloletniego więzienia, do Moskwy, gdzie czeka ich nowy proces.
Świat -
Tajlandia: "czerwone koszule" chcą nowych wyborów
Tysiące zwolenników byłego premiera Tajlandii Thaksina Shinawatry zgromadziły się pod siedzibą rządu w Bangkogu. Tzw. "czerwone koszule" domagają się rozwiązania parlamentu i rozpisania nowych wyborów.
Świat -
Gomułka: w styczniu zwykle bezrobocie rośnie
Bezrobocie w styczniu zwykle rośnie, to zjawisko sezonowe - powiedział główny ekonomista Business Centre Club Stanisław Gomułka.
Gospodarka -
Egzaminacyjna mafia złapana
Infotuba.pl donosi o wykryciu przez trójmiejską policję szajki skorumpowanych egzaminatorów prawa jazdy.
Życie -
Niemiecki rząd rozważa kredyt dla Opla
Niemiecki rząd rozważa udzielenie kredytu spółce motoryzacyjnej Opel, która jest w trudnym położeniu w związku z kłopotami jej właściciela, amerykańskiego koncernu General Motors - podał dziennik "Financial Times Deutschland".
Gospodarka -
Kolejne zarzuty IPN wobec prowadzących śledztwo ws. Przemyka
Zarzuty utrudniania śledztwa ws. śmierci w 1983 roku Grzegorza Przemyka i niedopełnienia obowiązków oraz przekroczenia uprawnień przedstawił warszawski pion śledczy IPN dwóm wysokim oficerom z Komendy Głównej MO. Grozi im do 5 lat...
Kraj -
173 zakłady pracy chcą zwolnić 13,9 tys. pracowników
Z danych GUS na koniec stycznia 2009 roku wynika, że 173 zakłady pracy zadeklarowały zwolnienie w najbliższym czasie 13,9 tys. pracowników, w tym z sektora publicznego 3,1 tys. osób.
Gospodarka -
Spotkanie koalicyjne przełożone na przyszły tydzień
Szef klubu PSL Stanisław Żelichowski poinformował, że spotkanie koalicyjne PO-PSL - które miało się odbyć po południu - zostanie przełożone na przyszły tydzień.
Kraj -
Za euro płacimy 4,66 złotego
Po godz. 10 za euro płaci się 4,67 złotego, za dolara 3,67, a frank szwajcarski kosztuje 3,16 zł.
Gospodarka -
Stan lekarza ze śmigłowca poprawia się
Stan lekarza rannego w katastrofie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który rozbił się na Dolnym Śląsku, poprawia się. We wtorek - dokładnie w tydzień od tragicznego wypadku - pacjent zaczął mówić.
Życie -
Stopa bezrobocia wzrosła do 10,5 proc.
Stopa bezrobocia w styczniu 2009 roku wyniosła 10,5 proc. wobec 9,5 proc. w grudniu 2008 roku - podał Główny Urząd Statystyczny.
Gospodarka -
"Premier zawsze gotowy na spotkanie z prezydentem"
Szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak powiedział, że Donald Tusk jest gotowy stawić się na spotkanie z prezydentem Lechem Kaczyńskim, o ile tylko zostanie na takie spotkanie zaproszony.
Kraj -
Wielka poduszkowa bitwa w Warszawie (video)
Infotuba.pl przedstawia zapis wideo Wielkiej Warszawskiej Bitwy Poduszkowej!
Życie -
PiS się łamie
Na obowiązkowe zebrania klubu parlamentarnego PiS coraz więcej posłów przychodzi okutanych w gipsowe gorsety i opatrunki. Wszyscy są ofiarami miłości do białego szaleństwa.
Tylko u Nas -
Steinbach krytykuje Steinmeiera
Przewodnicząca Związku Wypędzonych (BdV) Erika Steinbach ostro skrytykowała szefa niemieckiej dyplomacji Franka-Waltera Steinmeiera za jego stanowisko w sprawie rady fundacji poświęconej wysiedleniom.
Świat -
Strajk sparaliżował lotniska w Berlinie
Strajk ostrzegawczy personelu naziemnego sparaliżował rano dwa berlińskie lotniska.
Świat -
L.Kaczyński: teza rządu ws. euro to PR-owski zabieg
Prezydent Lech Kaczyński w wywiadzie udzielonym "Gazecie Wyborczej" mówi m.in., że teza rządu, iż przyjęcie euro będzie antidotum na kryzys, to zabieg czysto PR- owski.
Gospodarka -
Olmert mianował wysłanników na rozmowy z Egiptem
Odchodzący premier Izraela Ehud Olmert mianował Szaloma Turdżemana i Juwala Diskina jako wysłanników na rozmowy z Hamasem w Egipcie, w zastępstwie zawieszonego w poniedziałek Amosa Gilada.
Świat -
Graś nowym rzecznikiem rządu
Poseł PO Paweł Graś będzie nowym rzecznikiem rządu - poinformował szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak.
Kraj -
Talibowie ogłaszają bezterminowe zawieszenie broni w dolinie Swat
Talibscy bojownicy z pakistańskiej doliny Swat, w Północno-Zachodniej Prowincji Pogranicznej, ogłosili bezterminowy rozejm.
Świat -
J.Kaczyński chciał oddać funkcję Gęsickiej
W czasie gdy chwiała się koalicja PiS z Samoobroną i LPR Jarosław Kaczyński miał pomysł, by jego następcą w kierowaniu rządem została ówczesna minister rozwoju regionalnego Grażyna Gęsicka, donosi "Dziennik".
Kraj -
Stocznia Gdańsk traci miesięcznie 1,5 mln zł
Stocznia Gdańsk traci miesięcznie 1,5 mln zł z powodu opóźnienia decyzji dotyczącej planu restrukturyzacji firmy, informuje "Nasz Dziennik". Plan został wysłany do Komisji Europejskiej w grudniu ubiegłego roku.
Gospodarka -
Urbański najgorszym prezesem TVP
Andrzej Urbański został uznany za najgorszego prezesa telewizji publicznej ostatnich lat. Z badań TNS OBOP, do których dotarł "Dziennik" wynika, iż 35 proc. respondentów uznało, że źle bądź nie najlepiej kierował telewizją publiczną. 21...
Przegląd prasy -
Kurski: nastąpi pozytywna reinterpretacja rządów J.Kaczyńskiego
Poseł PiS Jacek Kurski przewiduje w rozmowie z "Dziennikiem", że nastąpi pozytywna reinterpretacja rządów Jarosława Kaczyńskiego. Ma jej sprzyjać rozczarowanie wyborców rządami PO.
Przegląd prasy -
J.Kaczyński chciał oddać funkcję Gęsickiej
W czasie gdy chwiała się koalicja PiS z Samoobroną i LPR Jarosław Kaczyński miał pomysł, by jego następcą w kierowaniu rządem została ówczesna minister rozwoju regionalnego Grażyna Gęsicka, donosi "Dziennik".
Przegląd prasy -
Stocznia Gdańsk traci miesięcznie 1,5 mln zł
Stocznia Gdańsk traci miesięcznie 1,5 mln zł z powodu opóźnienia decyzji dotyczącej planu restrukturyzacji firmy, informuje "Nasz Dziennik". Plan został wysłany do Komisji Europejskiej w grudniu ubiegłego roku.
Przegląd prasy -
Ryszard Siwiec patronem ulicy prowadzącej na Stadion Narodowy
Ryszard Siwiec, który w 1968 r. na Stadionie Dziesięciolecia dokonał samospalenia w proteście przeciw interwencji wojsk Układu Warszawskiego w Czechosłowacji może zostać patronem jednej z ulic prowadzących do Stadionu Narodowego - donosi...
Przegląd prasy -
Sytuacja budżetu nie wymusi prywatyzacji energetyki
Wiceminister Skarbu Państwa Jan Bury w rozmowie z "Gazetą Prawną" zapewnia, że nie ma mowy o wymuszaniu prywatyzacji energetyki z powodu sytuacji budżetu państwa.
Przegląd prasy -
Walutowi spekulanci zapłacą podatek
Walutowi spekulanci będą musieli zapłacić podatek - informuje "Gazeta Prawna". Chodzi o podatników, którzy kupili w kantorze czy banku euro lub inną walutę, a następnie, korzystając z osłabienia złotówki, odsprzedali je z zyskiem.
Przegląd prasy -
2009-02-24
J.Kaczyński chciał oddać funkcję Gęsickiej, gigantyczne straty Stoczni Gdańsk, Urbański najgorszym prezesem TVP - o tym m.in. pisze dzisiejsza prasa.
Przegląd prasy -
Nowa Zelandia przedłuża misję w Afganistanie
Nowa Zelandia przedłużyła o rok - do września 2009 roku - misję swych żołnierzy w Afganistanie - poinformował premier John Key.
Świat -
Ross doradcą Clinton ds. Bliskiego Wschodu
Sekretarz stanu USA Hillary Clinton mianowała zawodowego dyplomatę Dennisa Rossa swym doradcą ds. rejonu Zatoki Perskiej i Azji Południowo Zachodniej.
Świat -
Korea Płn. przygotowuje się do wystrzelenia satelity
Korea Północna przygotowuje się do wystrzelenia satelity telekomunikacyjnego przy pomocy swojej rakiety dalekiego zasięgu. Według komunikatu północnokoreańskiej agencji prasowej KCNA, "trwają intensywne przygotowania do startu".
Świat -
Pentagon zalecił złagodzenie reżimu w Guantanamo
Departament obrony USA zalecił złagodzenie warunków przetrzymywania więźniów w obozie więziennym bazy Guantanamo na Kubie.
Świat