25 lutego 2009
-
USA: inwestorzy pozbywali się akcji
Inwestorzy w Stanach Zjednoczonych ponownie sprzedawali akcje, a sesja zakończyła się spadkami.
Gospodarka -
Skowroński odwołany; Jethon nowym szefem Trójki
Dyrektor radiowej Trójki Krzysztof Skowroński został odwołany. Nowym dyrektorem została Magda Jethon, wieloletnia dziennikarka Programu Trzeciego. Część rady nadzorczej PR domaga się wyjaśnień w tej sprawie.
Kraj -
Zebrano podpisy potrzebne do referendum ws. Karnowskiego
Grupa inicjatywna zebrała wymagane ponad 3 tys. podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania Jacka Karnowskiego z funkcji prezydenta Sopotu - poinformowała pełnomocnik grupy Anna Łukasiak.
Kraj -
Sikorski: Patrioty będą niezależnie od losów tarczy
USA będą realizowały umowę z Polską przewidującą m.in. przekazanie jej rakiet obronnych Patriot - poinformował przebywający z wizytą w USA minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski po rozmowie z sekretarz stanu Hillary Clinton.
Świat -
"Odwołanie Skowrońskiego działaniem na szkodę spółki"
Odwołanie Krzysztofa Skowrońskiego ze stanowiska dyrektora radiowej Trójki to działanie na szkodę spółki - ocenił wiceprzewodniczący rady nadzorczej Polskiego Radia Bogusław Kiernicki.
Kraj -
Spotkanie premiera z ministrem finansów i prezesem NBP
Premier Donald Tusk, minister finansów Jacek Rostowski oraz prezes NBP Sławomir Skrzypek rozmawiali o sytuacji na rynkach finansowych i na rynku walutowym - poinformował rzecznik rządu Paweł Graś.
Kraj -
Niemcy: 6 lat więzienia za negowanie holokaustu
Na sześć lat więzienia sąd w Monachium skazał 73-letniego Horsta Mahlera, oskarżonego o negowanie holokaustu i podżeganie do nienawiści rasowej.
Świat -
Wykład Borusewicza na uniwersytecie w Mediolanie
Marszałek Bogdan Borusewicz powiedział w wykładzie na katolickim uniwersytecie w Mediolanie, że odrodzenie Senatu przed prawie 20 laty można uznać za symbol odzyskania wolności i przywrócenia demokracji w Polsce.
Świat -
USA: kolejny nominat na ministra handlu
Prezydent USA Barack Obama mianował byłego gubernatora stanu Waszyngton, Gary'ego Locke'a ministrem handlu. Jest on pierwszym politykiem chińskiego pochodzenia nominowanym na to stanowisko w gabinecie.
Świat -
Krytyka Chin i Rosji w raporcie o prawach człowieka
USA w dorocznym raporcie na temat przestrzegania praw człowieka skrytykowały Chiny, wzięły też na celownik Rosję - pisze Reuters.
Świat -
EBOR zwiększy pomoc dla Europy Wschodniej
Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) poinformował, że zwiększy w tym roku pomoc dla Europy Wschodniej, trapionej przez recesję.
Gospodarka -
Trwa weryfikacja doniesień ws. ciała zabitego Polaka
Rzecznik MSZ Piotr Paszkowski powiedział, że trwa weryfikacja spływających wciąż informacji dotyczących tego, gdzie znajduje się ciało zabitego w Pakistanie Polaka i warunków wydania go przez porywaczy.
Kraj -
Nauczyciel w szpitalu po ataku wychowanka
Nauczyciel z Zakładu Poprawczego w Jerzmanicach Zdroju (Dolnośląskie) trafił do szpitala po brutalnym ataku jednego z nieletnich wychowanków.
Życie -
Europejskie linie lotnicze chcą unijnej pomocy
Stowarzyszenie Europejskich Linii Lotniczych (AEA), do których należy także PLL LOT, domaga się od Unii Europejskiej natychmiastowych działań w walce z kryzysem w branży lotniczej.
Gospodarka -
Katastrofa tureckiego samolotu, 9 osób zginęło
Wśród dziewięciu ofiar śmiertelnych środowej katastrofy tureckiego samolotu pasażerskiego w Holandii są trzej piloci - poinformowały tureckie władze. Na pokładzie najprawdopodobniej nie było Polaków.
Świat -
Nie ma informacji, czy na pokładzie rozbitego samolotu byli Polacy
Dotychczas nie ma oficjalnych informacji wskazujących, by na pokładzie tureckiego samolotu, który rozbił się przed południem w pobliżu lotniska Schiphol w Amsterdamie, byli Polacy - powiedział I sekretarz ambasady RP w Hadze Jacek Biegała.
Świat -
Przyczyną obniżki stóp niski wzrost gospodarczy
Powodem obniżenia przez Radę Polityki Pieniężnej stóp procentowych o 25 pkt bazowych były m.in.: obniżenie tempa wzrostu gospodarczego, kurs walutowy i prognozowany spadek inflacji - poinformował prezes Narodowego Banku Polskiego...
Gospodarka -
Prezydent za narodową strategią dojścia do euro
Prezydent Lech Kaczyński opowiedział się za stworzeniem narodowej strategii dojścia do euro. Podkreślił, że Polska "musi wejść" do strefy euro, a różnice między głównymi siłami politycznymi dotyczą terminu przyjęcia europejskiej waluty.
Gospodarka -
Premier gotów rozmawiać o dacie wejścia do euro
Premier Donald Tusk powiedział, że jest gotów rozmawiać o dacie wejścia do strefy euro pod warunkiem, że budowana będzie "wspólna narodowa strategia dojścia do euro" i że nie będzie to odłożone "na niewiadomo kiedy".
Gospodarka -
Senat przeciw alkoholowi na dużych imprezach
Senacka komisja zaproponowała wykreślenie z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych zapisu pozwalającego na sprzedaż alkoholu podczas dużych imprez. Chodzi o możliwość sprzedaży piwa na przykład na stadionach piłkarskich.
Kraj -
Nowy teledysk Sabatona
Szwedzka grupa metalowa Sabaton, znana z przeboju „40:1”, wydała w końcu oficjalny teledysk do tego utworu. Premiera klipu miała premierę w miniony weekend w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Życie -
NBP: przewidywana inflacja między 2,5 a 3,9 proc.
Inflacja w 2009 r., przy założeniu niezmienionych stóp procentowych, z 50-procentowym prawdopodobieństwem znajdzie się w przedziale 2,5-3,9 proc., zaś wzrost PKB w tym roku - w przedziale 0,3-1,9 proc. - wynika z lutowej projekcji NBP.
Gospodarka -
"Ośmiornica" wraca do sądu
Wobec stwierdzenia "rażących uchybień", Sąd Najwyższy uchylił w środę wyroki skazujące szefów i członków łódzkiej "ośmiornicy" na kary wieloletniego więzienia za m.in. zabójstwo i porwania dla okupu. Sprawa wraca do Sądu Okręgowego w...
Kraj -
Kolejna operacja w Gazie niewykluczona
Ustępująca izraelska minister spraw zagranicznych Cipi Liwni ostrzegła, że może dojść do nowej operacji wojskowej Izraela w Strefie Gazy, jeśli nie ustanie przemyt broni do tego regionu, pozostającego pod kontrolą Hamasu.
Świat -
Iran: zakończono budowę elektrowni atomowej
Budowa elektrowni atomowej w Buszerze na południu Iranu zakończyła się - poinformował Siergiej Kirijenko, szef rosyjskiej firmy Rosatom, która realizowała inwestycję. W środę rozpoczęły się próby techniczne.
Świat -
Wątpliwa przestroga
Miała być zapierająca dech w piersiach rozprawa na temat niejednoznaczności prawdy. Co mamy? Bardzo przeciętny film.
Kultura -
Powraca Faith No More
Grupa Faith No More szykuje się do reaktywacji. Kapela ma dać serię występów po Europie.
KulturaMuzyka -
Jimi Tenor trzy razy w Polsce
Jimi Tenor ponownie odwiedzi nasz kraj. Muzyk da trzy koncerty promujące najnowszy krążek "4th Dimension".
KulturaMuzyka -
Kolejny koncert i płyta Us3
W związku z ogromnym zainteresowaniem, postanowiono zorganizować dodatkowy koncert Us3 w Polsce. Odbędzie się on 16 kwietnia w Krakowie, w Centrum Sztuki Manggha.
KulturaMuzyka -
Nie ma zgody co do strategii wyjścia z kryzysu
Nie ma konfliktu między rządem a prezydentem na temat tego, że potrzebna jest strategia wyjścia z kryzysu, spór dotyczy tylko, jak to robić - powiedział dziennikarzom szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki w trakcie odbywającego się w...
Kraj -
Pitera ma ochronę policji?
Ani MSWiA, ani KGP nie komentuje medialnych doniesień jakoby pełnomocniczka rządu ds. walki z korupcją Julia Pitera korzystała z tajnej ochrony policji. "Nie potwierdzam, nie zaprzeczam" - powiedział zastępca komendanta głównego policji...
Kraj -
Stan lekarza ze śmigłowca poprawia się
Stan lekarza rannego w katastrofie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który rozbił się na Dolnym Śląsku, jest znacznie lepszy. Lekarze określają go jako "zadawalający".
Życie -
Unijni producenci aut muszą radzić sobie sami
Odpowiedzialność za poradzenie sobie ze skutkami kryzysu w europejskim sektorze motoryzacyjnym spoczywa przede wszystkim na firmach i ich zarządach - uznała Komisja Europejska (KE).
Gospodarka -
Podpalili się w centrum Pekinu
Trzech mężczyzn podpaliło się w środę w centrum Pekinu; dwóch z nich odniosło obrażenia, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformowała pekińska policja.
Świat -
Piechociński: lepiej zawiesić spłatę kredytu
W przypadku gdyby klient banku stracił zdolność do obsługi zaciągniętego kredytu, mógłby zawiesić swoją spłatę np. o rok, a w tym czasie odsetki spłacałby Krajowy Fundusz Mieszkaniowy (KFM) - zaproponował w środę Janusz Piechociński (PSL).
Gospodarka -
PGNiG będzie szukać gazu w Polsce
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA (PGNiG) zamierza corocznie do 2015 roku przeznaczać 600-650 mln zł na poszukiwania nowych złóż gazu ziemnego w Polsce - poinformował w Krakowie prokurent spółki, Stanisław Radecki.
Gospodarka -
Rozpoczął się przetarg na modernizację Stadionu Śląskiego
Siedem firm może wziąć udział w przetargu na modernizację Stadionu Śląskiego - ogłosił Urząd Marszałkowski w Katowicach, zapraszając wyłonione przez komisję przetargową podmioty do składania ofert.
Życie -
Romowie handlowali dziewczynkami
We Włoszech i Bułgarii aresztowano w środę 11 osób z kierowanego przez Romów gangu, który handlował nieletnimi dziewczynkami romskimi - poinformowali włoscy karabinierzy.
Życie -
Marek Kondrat: Nie chcę grać Marcinkiewicza
Polacy codziennie od kilku tygodni w telewizorach i gazetach śledzą serial „M jak Marcinkiewicz”. Gdyby jednak ktoś chciał nakręcić film o wielkiej miłości byłego premiera, może mieć problem z obsadą głównej roli.
Tylko u Nas -
Porozumienie dla Przyszłości z własną lista do europarlamentu
Porozumienie dla Przyszłości (SdPl, Partia Demokratyczna, Zieloni 2004) wystawi w wyborach do Parlamentu Europejskiego własną, centrolewicową listę - ogłosił europoseł SdPl Dariusz Rosati. Odrzucił tym samym możliwość startu z listy SLD.
Kraj -
Rosja: udaremniono przemyt rakiet
Naczelny rosyjski prokurator wojskowy Siergiej Fridinski poinformował o udaremnieniu próby przemycenia przez Tadżykistan do Chin 30 pocisków kierowanych do zwalczania okrętów podwodnych.
Świat -
SLD i UP wspólnie w eurowyborach
SLD i Unia Pracy podpisały porozumienie w sprawie wspólnego startu w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Kraj -
Polacy rekonstruują niemieckie działo pancerne
Dobiega końca rekonstrukcja jedynego na świecie kompletnego egzemplarza niemieckiego działa pancernego StuG IV. Za dwa miesiące znajdujący się w Poznaniu pojazd ma opuścić warsztat o własnych siłach.
Życie -
RPP obniżyła stopy procentowe
Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym w środę posiedzeniu obniżyła stopy procentowe o 25 pkt bazowych, główna stopa NBP wyniesie nie mniej niż 4,00 proc. - podała RPP w komunikacie.
Gospodarka -
"Polityka energetyczna Polski do 2030 roku"
Ministerstwo gospodarki zakończyło prace nad dokumentem "Polityka energetyczna Polski do 2030 roku". Teraz trafi on do uzgodnień międzyresortowych - poinformowała podsekretarz stanu w resorcie gospodarki, Joanna Strzelec- Łobodzińska.
Kraj -
Wybory w Olsztynie: PiS, SLD i PSL po tej samej stronie
Kandydata PSL na prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza poparli przegrani w pierwszej turze kandydaci PiS - Jerzy Szmit i SLD - Krzysztof Kacprzycki. Oświadczyli, że w zamian nie oczekują żadnych stanowisk w ratuszu.
Kraj -
Opinie o szczycie w Pałacu Prezydenckim
Prezydent PKPP Lewiatan Henryka Bochniarz cieszy się z obrad szczytu społecznego w Pałacu Prezydenckim, ale - jak mówi - "nie ma złudzeń", że przyniesie on konkretne efekty. Szef OPZZ Jan Guz jest jednak "pełen optymizmu".
Kraj -
Otyłość tak samo groźna co palenie
Otyłość jest dla nastolatków tak samo groźna co palenie dziesięciu papierosów dziennie, pisze brytyjski dziennik „Independent” na podstawie wyników badań szwedzkich naukowców.
Przegląd prasy -
Boni: rząd dopłaci bezrobotnym do 1200 złotych miesięcznie
Pula środków z Funduszu Pracy, która może zostać przeznaczona na dopłaty do kredytów hipotecznych dla bezrobotnych, może wynieść 300-450 mln zł - powiedział minister Michał Boni.
Kraj -
Kolejna wojna o stołek na szczycie?
Na szczyt 1 marca zaprosiliśmy tylko po jednej osobie z każdego kraju UE. Takie są zasady, jednakowe dla wszystkich, także dla Polski - powiedziały źródła w czeskim przewodnictwie UE.
Świat -
Uzbekistan i Turkmenistan zgadzają się na dostawy do Afganistanu
Uzbekistan i Turkmenistan wyraziły zgodę na tranzyt przez ich terytorium niewojskowych dostaw natowskich do sąsiedniego Afganistanu - podała agencja Reutera, powołując się na rosyjski Interfax.
Świat -
25 lutego 2009
Czy Radosław Sikorski ma szansę zostać szefem NATO, czy we włoskich stołówkach będzie obowiązywać Wielki Post, czy Stany Zjednoczone zniosą karę śmierci z przyczyn finansowych - zastanawiają się zagraniczne gazety.
Przegląd prasy -
Facebook nie dla Chińczyków
Facebook jest najpopularniejszym serwisem społecznościowym na świecie z prawie 175 mln użytkowników. Chiny są krajem o największej liczbie internautów z 300 mln obywateli z dostępem do sieci. Wydawałoby się, że strona stworzona przez...
Przegląd prasy -
Gazprom przygotowuje się na najgorsze
Gazprom przygotowuje się do radykalnej korekty budżetu i planów inwestycyjnych na 2009 r. Koncern przewiduje, że średnia cena ropy, do której przywiązana jest cena gazu, może spaść w tym roku do 25 USD za baryłkę.
Gospodarka -
Nowe przepisy drogowe
Infotuba.pl przedstawia nowe, zaostrzające prawo przepisy drogowe.
Życie -
Na ratunek polskiej poezji klasycznej
Infotuba.pl analizuje twórczość wybranki Kazimierz Marcinkiewicza
Życie -
Paliwowa rewolucja?
Infotuba.pl donosi o wejściu na rynek nowego, taniego paliwa
Życie -
Jak Northern Trust marnuje otrzymaną pomoc
Northern Trust, amerykański bank, który otrzymał wsparcie rządowe w wysokości 1,6 mld USD, wydał spore sumy na organizację przyjęć i koncertów z udziałem celebrytów w Los Angeles.
Gospodarka -
Projekt nowych organów kontrolujących gospodarkę UE
Stworzenie europejskiego systemu nadzoru finansowego, składającego się z rady oceny ryzyka oraz organów nadzorujących banki, ubezpieczycieli i giełdy w UE, zaproponowała w środę w odpowiedzi na kryzys finansowy grupa ekspertów pod...
Świat -
Sikorski podstawił sobie nogę
Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski „sam podstawił sobie nogę” jako potencjalny kandydat na następnego sekretarza generalnego NATO – ocenia niemiecki dziennik „Sueddeutsche Zeitung”.
Przegląd prasy -
Muzułmańska szkoła pod Paryżem
Przywódcy meczetu z francuskiego departamentu Seine-et-Marne z okolic Paryża planują założenie muzułmańskiej szkoły, pisze „Le Parisien”.
Przegląd prasy -
Belgia chce więcej Chińczyków
Belgowie skarżą się, że zbyt rzadko odwiedzają ich chińscy turyści. Według dziennikarzy „La Libre Belgique” Belgia dużo na tym traci, bo turyści z Państwa Środka to ogromne źródło zysku.
Przegląd prasy -
Afera czosnkowa
Jak podała Prokuratura Generalna szef bułgarskiej służby celnej zamieszany jest w przemyt 500 ton chińskiego czosnku, donosi dziennik „Novinar”.
Przegląd prasy -
Kanadyjczycy wykorzystują swoje 5 minut
Premier Kanady Stephen Harper udał się z oficjalną wizytą do Nowego Jorku. Według kanadyjskiego dziennika „Le Soleil” jest to wykorzystanie szansy, którą Barack Obama dał północnemu sąsiadowi.
Przegląd prasy -
Awaria Gmaila
Gmail, program pocztowy firmy Google, używany przez 127 mln internautów na całym świecie zepsuł się na kilka godzin, uniemożliwiając dostęp do skrzynek mailowych, informuje „Le Parisien”.
Przegląd prasy -
Podsłuchy w internecie
Przestępcy idą z duchem czasu i chętnie korzystają z dobrodziejstw, jakie daje im internet. Opanowali telefonię internetową, czyli komunikatory takie jak skype, które jak dotąd zapewniały im bezpieczeństwo i anonimowość. W związku z tym...
Przegląd prasy -
Nuklearne porozumienie
Liderzy Włoch i Francji podpisali dokument o wzajemnej współpracy w rozwoju energetyki jądrowej i określili wspólne cele polityki zagranicznej swoich krajów, podaje włoski dziennik „Corierre della sera”.
Przegląd prasy -
Wielki Post w stołówkach
Z okazji rozpoczętego właśnie Wielkiego Postu władze oświatowe Rzymu poleciły stołówkom we wszystkich publicznych szkołach podstawowych i średnich wycofać z jadłospisów na sześć najbliższych piątków dania mięsne, informuje „La...
Przegląd prasy -
Kary za kwestionowanie wyniku II wojny światowej
Siergiej Szojgu, minister ds. sytuacji nadzwyczajnych i współprzewodniczący partii Jedna Rosja, zaproponował wprowadzenie w Rosji odpowiedzialności karnej za kwestionowanie wyników II wojny światowej, informuje dziennik...
Przegląd prasy -
Koniec z karą śmierci, bo jest za droga?
Gubernator Martin O-Malley ze stanu Maryland apeluje o zniesienie kary śmierci w ramach cięcia kosztów. Kontrowersyjny pomysł cieszy się coraz większą popularnością w całych Stanach Zjednoczonych, pisze „New York Times”.
Przegląd prasy -
Przeczekać spór o Erikę Steinbach
„Niemądre” wypowiedzi różnych aktorów – Władysława Bartoszewskiego, Eriki Steinbach i Gesine Schwan – postawiły rządy Polski i Niemiec w „głupiej sytuacji”. Trzeba to przeczekać – ocenia dziennik...
Przegląd prasy -
Zarzuty dla kobiety, która wyrzuciła dziecko przez okno
Zarzut usiłowania zabójstwa 4-miesięcznego dziecka postawiła prokuratura w Bełchatowie 26-letniej kobiecie, która w poniedziałek wyrzuciła chłopca przez okno z trzeciego piętra. Stan zdrowia dziecka lekarze oceniają jako krytyczny.
Kraj -
Prezydent: Polsce potrzebny jest dialog
Polsce potrzebny jest w obecnej sytuacji gospodarczej dialog społeczny - podkreślił prezydent Lech Kaczyński, otwierając w Pałacu Prezydenckim obrady szczytu społecznego.
Kraj -
Dyscyplinarki za śmierć Pazika
B. naczelnik Zakładu Karnego w Płocku, gdzie powiesił się morderca Krzysztofa Olewnika Robert Pazik oraz szef ochrony tego więzienia odpowiedzą dyscyplinarnie za tę śmierć - taki jest wynik postępowania wyjaśniającego Służby Więziennej.
Kraj -
Rząd dopłaci do kredytów 500-1200 zł
Od 500 do 1200 zł miesięcznie powinna wynieść rządowa dopłata dla bezrobotnych na spłatę kredytu hipotecznego - powiedział minister z kancelarii premiera Michał Boni.
Gospodarka -
Wypadek autobusu w Kaszmirze
33 osoby zginęły w indyjskim Kaszmirze w wypadku autobusu, który wpadł do rzeki - podała policja.
Świat -
Premier odwołał Zajdel-Kurowską
Premier Donald Tusk odwołał z dniem 20 lutego 2009 roku Katarzynę Zajdel-Kurowską ze stanowiska wiceministra finansów - poinformowało w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu.
Kraj -
Brytyjski rząd utajni protokoły z debat przed wojną w Iraku
Protokoły z posiedzeń brytyjskiego rządu z zapisem dyskusji przed decyzją o zaangażowaniu wojska w interwencję w Iraku w 2003 roku, będą utajnione. Zdecydował o tym we wtorek minister sprawiedliwości Jack Straw.
Świat -
2009-02-25
LPR ma szansę wejść do Sejmu, dlaczego za Julią Piterą jeździ nieoznakowany radiowóz, rząd prosi UE o pomoc w utrzymaniu Muzeum Auschwitz-Birkenau, prezydent i premier będą latać używanymi samolotami – o tym m.in. piszą dzisiejsze...
Przegląd prasy -
Chiny zmuszają Tybetańczyków do świętowania
Tybetańczycy opłakują ofiary ubiegłorocznych protestów krwawo stłumionych przez Chiny. Tymczasem chińskie władze chcą zmusić ich do świętowania Nowego Roku. Pod kolbami bagnetów - akcentuje "Metro".
Przegląd prasy -
SKOK-i chcą rosnąć kosztem banków
Kryzys na rynkach finansowych nie zahamował rozwoju Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych. SKOK-i liczą, że w tym roku uda im się zwiększyć liczbę klientów - pisze "Gazeta Prawna".
Przegląd prasy -
Samoloty VIP z drugiej ręki
Zamiast nowych samolotów VIP - dwie używane maszyny dla premiera i prezydenta. Duże szanse mają brazylijskie embraery - dowiedziała się "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
PO odrabia straty, odnowiony PiS traci
Mimo słabnącego złotego i zamieszania wokół ministra Andrzeja Czumy, poparcie dla PO rośnie. Natomiast nowy wizerunek pomagał PiS tylko przez miesiąc - wynika z sondażu preferencji wyborczych "Rzeczpospolitej".
Przegląd prasy -
Rośnie ryzyko kredytowe
Ustawa antylichwiarska może wyhamować akcję kredytową - ostrzega w "Pulsie Biznesu" Mariusz Karpiński, prezes Meritum Banku.
Przegląd prasy -
Nie będzie sprzedaży chemii "w kawałkach"
Duży inwestor zagraniczny jest zainteresowany kupnem części Zakładów Azotowych Kędzierzyn, która wytwarza alkohole oxo - dowiedział się "Parkiet". Resort skarbu mówi jednak stanowcze "nie".
Przegląd prasy -
Unia pomoże Auschwitz?
Rząd prosi Unię Europejską o pomoc w utrzymaniu Muzeum Auschwitz-Birkenau. Idzie o 120 milionów euro na konserwację trawionych przez czas obiektów. Donald Tusk w specjalnym liście do przywódców państw UE apeluje o utworzenie specjalnego...
Przegląd prasy -
Ochrona dla Pitery, mimo cięć w policji
Minister Julia Pitera, jedna z największych zwolenniczek cięć finansowych w policji, korzysta z tajnej ochrony. Niemal przez całą dobę jeździ za nią nieoznakowany radiowóz - dowiedział się "Dziennik".
Przegląd prasy -
Wielka niewiadoma z listą Porozumienia dla Przyszłości
Dzisiaj liderzy Porozumienia dla Przyszłości ogłoszą samodzielny start w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na swoich listach widzieliby przedstawicieli Stronnictwa Demokratycznego oraz Unii Pracy - pisze "Trybuna".
Przegląd prasy -
Monitoring w kryzysie
Stołeczny ratusz o niemal połowę obciął wydatki na miejski monitoring, choć dzięki niemu zmniejsza się liczba przestępstw. Tymczasem wspólnoty mieszkaniowe mają dość chuliganów i domagają się od ratusza kamer - akcentuje "Życie Warszawy".
Przegląd prasy -
PiS w górę, LPR wraca do gry
Z sondażu "Gazety Wyborczej" wynika, że LPR, pierwszy raz od początku października 2007 r., ma wynik dający szansę wejścia do Sejmu. Czyżby część wyborców PiS zraził dzisiejszy image prezesa Jarosława Kaczyńskiego? - docieka gazeta.
Przegląd prasy -
Wdowy prawie jak zakonnice
Episkopat postanowił, że katoliczka po śmierci męża będzie mogła złożyć śluby dozgonnej czystości - pisze "Gazeta Wyborcza".
Przegląd prasy -
Obama obiecuje wyjście z kryzysu
W swoim pierwszym przemówieniu przed połączonymi izbami Kongresu prezydent Obama zapowiedział przezwyciężenie głębokiego kryzysu ekonomicznego i roztoczył wizję ambitnych reform mających umocnić Amerykę.
Świat -
Samoloty VIP z drugiej ręki
Zamiast nowych samolotów VIP - dwie używane maszyny dla premiera i prezydenta. Duże szanse mają brazylijskie embraery - dowiedziała się "Rzeczpospolita".
Kraj -
SKOK-i chcą rosnąć kosztem banków
Kryzys na rynkach finansowych nie zahamował rozwoju Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych. SKOK-i liczą, że w tym roku uda im się zwiększyć liczbę klientów - pisze "Gazeta Prawna".
Gospodarka -
Unia pomoże Auschwitz?
Rząd prosi Unię Europejską o pomoc w utrzymaniu Muzeum Auschwitz-Birkenau. Idzie o 120 milionów euro na konserwację trawionych przez czas obiektów. Donald Tusk w specjalnym liście do przywódców państw UE apeluje o utworzenie specjalnego...
Kraj -
Ochrona dla Pitery, mimo cięć w policji
Minister Julia Pitera, jedna z największych zwolenniczek cięć finansowych w policji, korzysta z tajnej ochrony. Niemal przez całą dobę jeździ za nią nieoznakowany radiowóz - dowiedział się "Dziennik".
Kraj -
Monitoring w kryzysie
Stołeczny ratusz o niemal połowę obciął wydatki na miejski monitoring, choć dzięki niemu zmniejsza się liczba przestępstw. Tymczasem wspólnoty mieszkaniowe mają dość chuliganów i domagają się od ratusza kamer - akcentuje "Życie Warszawy".
Kraj -
Policjant żałuje, że doszło do śmierci Polaka
Funkcjonariusz kanadyjskiej policji, zeznający w sprawie śmierci polskiego imigranta Roberta Dziekańskiego na lotnisku w Vancouver w 2007 roku, wyraził żal z powodu zgonu mężczyzny, lecz zaznaczył, że on i jego koledzy postępowali...
Świat -
PiS w górę, LPR wraca do gry
Z sondażu "Gazety Wyborczej" wynika, że LPR, pierwszy raz od początku października 2007 r., ma wynik dający szansę wejścia do Sejmu. Czyżby część wyborców PiS zraził dzisiejszy image prezesa Jarosława Kaczyńskiego? - docieka gazeta.
Kraj