2 marca 2009
-
Wall Street: dramatyczne spadki
Podobnie jak na innych giełdach świata, nowy tydzień rozpoczął się na Wall Street od dramatycznej przeceny akcji. Po tym, jak ubezpieczyciel AIG powiadomił o największej stracie w historii USA, główne nowojorskie indeksy zniżkowały o...
Gospodarka -
Vondra: UE rozszerzać mimo wszystko
Unia Europejska nie ma żadnego powodu, by spowalniać lub zawieszać swe dalsze rozszerzanie, także w związku z kryzysem - oświadczył czeski wicepremier Alexandr Vondra na zorganizowanej w Pradze konferencji, która dokonała oceny skutków...
Świat -
Portugalski udział w II wojnie światowej
Według ujawnionych we wtorek przez brytyjskie Archiwa Państwowe (National Archives) dokumentów kontrwywiadu MI5, przechwycenie w 1942 roku na Atlantyku portugalskiego statku rybackiego zapobiegło fiasku alianckiej operacji desantowej w...
Życie -
Pawlak: EBI atrakcyjnym partnerem
Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) jest atrakcyjnym partnerem, szczególnie przy dużych projektach infrastrukturalnych, m.in. energetycznych - ocenił w poniedziałek wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.
Gospodarka -
"W Olsztynie może dojść do kontynuacji linii Małkowskiego"
Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski uważa, że po wygranej kandydata PSL Piotra Grzymowicza w wyborach prezydenta Olsztyna może dojść do kontynuacji linii, którą prezentował jego poprzednik - Czesław Małkowski.
Kraj -
Naczelny rabin Polski: sprawdzić Piusa XII
Naczelny rabin Polski Michael Schudrich powiedział w Rzymie, że dopiero otwarcie archiwów pozwoli znaleźć odpowiedź na pytanie, co Pius XII zrobił dla Żydów w czasie II wojny światowej.
Świat -
Ławrow: chcemy redukcji broni strategicznej
Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow oświadczył, że nowy układ o redukcji broni strategicznej (START) powinien obejmować limity na wszystkie środki przenoszenia broni nuklearnej.
Świat -
Współpraca energetyczna Hiszpania-Rosja
Hiszpania i Rosja podpiszą "duże porozumienie o współpracy energetycznej" - zapowiedział szef rządu hiszpańskiego Jose Luis Rodriguez Zapatero w pierwszym dniu wizyty w Hiszpanii prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa.
Gospodarka -
CIA niszczyła kasety z przesłuchań w Guantanamo
Amerykańska Centralna Agencja Wywiadowcza zniszczyła 92 kasety z przesłuchań osób podejrzanych o terroryzm, czyli znacznie więcej, niż dotąd przyznawano - wynika z ujawnionych w poniedziałek dokumentów.
Świat -
Premier: pomoc musi być jednolita dla każdego państwa
Formy pomocy przygotowane przez Unię Europejską muszą być "jednolite dla każdego państwa" - podkreślił premier Donald Tusk, komentując rezultaty nieformalnego, antykryzysowego szczytu UE.
Gospodarka -
Kto zyska na zmianach w funduszach emerytalnych?
Prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych apeluje, by rząd zrezygnował ze zmian w ustawie o funduszach emerytalnych, bo "nikt na nich nie zyska". Na obniżeniu opłat zyskają emeryci, na których towarzystwa emerytalne zarabiają...
Kraj -
"Kardynał nie odmówił zeznań"
Prymas Polski kardynał Józef Glemp nigdy nie odmówił składania zeznań w procesie beatyfikacyjnym ks. Jerzego Popiełuszki - oświadczył ks. infułat Zdzisław Król, postulator w tym procesie na szczeblu diecezjalnym.
Kraj -
Gazprom wstrzymuje dodatkowe dostawy
Gazprom Export od 1 marca, w uzgodnieniu z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem, wstrzymał dodatkowe dostawy gazu do Polski, które częściowo uzupełniały niedobór gazu ze Wschodu - poinformowała rzeczniczka PGNiG Joanna Zakrzewska.
Gospodarka -
The Prodigy po raz piąty na szczycie
Najnowszy album The Prodigy zadebiutował na 1. miejscu UK charts. W ciągu tygodnia po krążek "Invaders Must Die" sięgnęło blisko 100 tysięcy Anglików.
KulturaMuzyka -
Kylie Minogue kręci w Bollywood
Kylie Minogue poleciała do Bombaju, aby wystąpić w epizodycznej roli w jednej z bollywoodzkich produkcji.
KulturaMuzyka -
Pisarska kariera Sharon Stone
Sharon Stone postanowiła spróbować sił jako pisarka.
Kultura -
CDU "solidarna" ze Steinbach
Niemiecka rządząca Unia Chrześcijańsko- Demokratyczna zadeklarowała poparcie dla członkostwa przewodniczącej Związku Wypędzonych (BdV) Eriki Steinbach w radzie fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie".
Świat -
Pierwsi stoczniowcy zwolnieni
Pierwszych 70 pracowników Stoczni Gdynia w poniedziałek otrzymało wypowiedzenia. W stoczniach w Szczecinie i Gdyni ruszył program szkoleń dla zwalnianych pracowników.
Gospodarka -
Plan modernizacji WP podpisany
Minister obrony Bogdan Klich podpisał plan modernizacji technicznej sił zbrojnych RP w latach 2009-2010 - poinformował rzecznik prasowy MON Robert Rochowicz.
Kraj -
23 rannych po awarii wyciągu krzesełkowego
23 osoby odniosły obrażenia na skutek awarii wyciągu krzesełkowego w ośrodku narciarskim w Sierra Nevada koło Grenady (południe Hiszpanii) - poinformował rzecznik firmy zarządzającej ośrodkiem.
Życie -
J.Kaczyński: PiS niezmiennie za referendum ws. euro
Prezes PiS Jarosław Kaczyński powtórzył, że jego partia niezmiennie opowiada się za referendum, dotyczącym terminu przystąpienia Polski do strefy euro. Według niego, PO na razie nie przyjmuje oferty prezydenta, który zaproponował...
Kraj -
Egipt: pomoc dla Palestyńczyków - 4,5 mld dol
Wspólnota międzynarodowa zdecydowała przekazać 4,481 miliarda dolarów na odbudowę Strefy Gazy ze zniszczeń po styczniowej ofensywie Izraela i pomoc dla palestyńskiej gospodarki - poinformował szef egipskiej dyplomacji Ahmed Ali Abul Gheit.
Świat -
Litwa: ustawa o LEO LT sprzeczna z konstytucją
Ustawa o powołaniu narodowej spółki inwestycyjnej LEO LT, której zadaniem jest wybudowanie nowej siłowni atomowej i dwóch mostów energetycznych (litewsko-polskiego i litewsko-szwedzkiego), jest sprzeczna z konstytucją - orzekł litewski...
Świat -
Barrot w Polsce m.in. o kontroli zewnętrznych granic UE
Jakość kontroli na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej to główny temat rozmów poruszanych podczas wizyty w Polsce wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Jacquesa Barrota.
Kraj -
Sekretarz generalny NATO 13 marca w Polsce
13 marca z okazji 10. rocznicy przystąpienia Polski do NATO z wizytą do Polski przyjedzie sekretarz generalny Sojuszu Jaap de Hoop Scheffer - dowiedziała się PAP w MSZ i Kancelarii Prezydenta.
Kraj -
USA: Dow Jones poniżej 7000 punktów
Wskaźnik Dow Jones na giełdzie nowojorskiej przekroczył kolejną psychologiczną granicę, tym razem schodząc poniżej 7000 punktów. Dołowały także pozostałe indeksy: Nasdaq i S&P.
Gospodarka -
Przymiarki do wyborów europejskich
Prezydencki minister Michał Kamiński (PiS), poseł PSL Janusz Piechociński i być może Danuta Huebner (z listy PO) - zmierzą się w czerwcowych wyborach do PE w Warszawie. Zbigniew Ziobro (PiS), Czesław Siekierski (PSL) i Andrzej Szejna...
Kraj -
52 proc. Polaków - wprowadzenie euro będzie niekorzystne
52 proc. Polaków ocenia, że wprowadzenie euro niekorzystnie wpłynie na sytuację ich gospodarstw domowych, a korzyści spodziewa się 18 proc. - wynika z badania TNS OBOP.
Kraj -
Kopacz: 78 szpitali chce się przekształcić
Chęć przekształcenia w spółki prawa handlowego zgłosiło 78 szpitali; najwięcej w woj. mazowieckim, lubelskim i na Pomorzu - poinformowała minister zdrowia Ewa Kopacz na konferencji prasowej.
Gospodarka -
Proces o stan wojenny ma być wznowiony 20 kwietnia
20 kwietnia ma być wznowiony proces autorów stanu wojennego, w tym generałów Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka - dowiedziała się PAP w źródłach sądowych. Ostatnia rozprawa w rozpoczętym we wrześniu 2008 r. procesie odbyła się...
Kraj -
Projekt nowej ustawy medialnej - w tym tygodniu
Projekt nowej ustawy medialnej prawdopodobnie trafi do Sejmu jeszcze w tym tygodniu - zapowiadają szefowie klubów PO - Zbigniew Chlebowski i Lewicy - Wojciech Olejniczak (SLD).
Kraj -
Berlusconi chce połączyć Morze Martwe z Czerwonym
Premier Włoch Silvio Berlusconi zapowiedział, że na lipcowym szczycie przywódców G8 i G14 na wyspie Maddalena, którego będzie gospodarzem, zaproponuje połączenie Morza Martwego z Morzem Czerwonym.
Świat -
Próbowała otworzyć drzwi w lecącym samolocie
Zarzut usiłowania sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym postawiła krakowska prokuratura kobiecie, która w niedzielę po pijanemu usiłowała otworzyć drzwi w lecącym samolocie....
Życie -
Clinton: amerykańska pomoc nie trafi do Hamasu
Sekretarz stanu USA Hillary Clinton oświadczyła na konferencji donatorów dla Strefy Gazy w Szarm el-Szejk, że amerykańska pomoc finansowa nie trafi w ręce Hamasu i jest częścią szerszego dążenia do osiągnięcia porozumienia...
Świat -
Pierwszy Hercules 24 marca w Powidzu
Na 24 marca planowany jest przylot pierwszego samolotu C-130 Hercules na lotnisko 33. Bazy Lotniczej w Powidzu. Termin przylotu pierwszego z pięciu samolotów transportowych był kilkakrotnie przesuwany.
Kraj -
PiS próbuje odzyskać TVP
Wiceprezes PiS Adam Lipiński prowadził negocjacje z Grzegorzem Napieralskim, szefem SLD, w sprawie zmian w telewizji publicznej - dowiedział się „Wprost” ze źródeł zbliżonych do sojuszu. Według naszych informatorów to tylko...
Tylko u Nas -
J. Kaczyński: podczas szczytu UE nie uzyskaliśmy nic
Zdaniem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego podczas niedzielnego nieformalnego szczytu UE poświęconego kryzysowi gospodarczemu Polska nie uzyskała "w gruncie rzeczy nic".
Kraj -
Pożegnanie Franciszka Starowieyskiego
Rodzina, przyjaciele i wielbiciele twórczości wybitnego artysty pożegnali malarza i grafika Franciszka Starowieyskiego. Trumnę z ciałem artysty złożono na cmentarzu w Laskach koło Warszawy.
Życie -
Rosja: demonstracja przeciw gruzińskiej piosence na Eurowizję
Setki młodych ludzi z prokremlowskiej "Młodej Gwardii" demonstrowały przed ambasadą Gruzji w Moskwie przeciwko piosence "We don't wanna put in", którą Tbilisi wysyła na majowy konkurs Eurowizji w Moskwie.
Świat -
W.Brytania: armii potrzeba dodatkowych 15 mld funtów rocznie
Brytyjskiej armii grozi "spadek do drugiej ligi", jeśli nie otrzyma dodatkowego wsparcia na sumę 15 mld funtów rocznie - ostrzega raport brytyjskiego stowarzyszenia wspierania obronności UKNDA, omawiany przez "Daily Telegraph".
Świat -
Czechy: istotny krok na drodze do ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego
Rząd Czech zaaprobował wprowadzenie tzw. specjalnego mandatu, wykluczającego przekazywanie Unii Europejskiej uprawnień narodowych bez zgody parlamentu. Jest to istotnym krokiem na drodze do ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego.
Świat -
Kłopotek: wygrana w Olsztynie - PSL umacnia się w miastach
Wygrana kandydata PSL w wyborach w Olsztynie potwierdza tendencję, że Stronnictwo powiększa swój elektorat miejski - uważa poseł ludowców Eugeniusz Kłopotek.
Kraj -
Chodorkowski: mój nowy proces będzie interesującym widowiskiem
Były szef koncernu naftowego Jukos Michaił Chodorkowski uważa, że jego nowy proces, który rozpoczyna się we wtorek przed sądem rejonowym w Moskwie, będzie "interesującym widowiskiem".
Świat -
PGNiG rozmawia z RosUkrEnergo o zwiększeniu dostaw gazu
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo prowadzi rozmowy z RosUkrEnergo w sprawie zwiększenia dostaw zakontraktowanego gazu ze Wschodu - poinformował prezes PGNiG Michał Szubski.
Gospodarka -
Chorwacja: 7 lat więzienia dla b. wiceministra obrony
Chorwacki generał Vladimir Zagorec, były wiceminister obrony, został skazany w Zagrzebiu na siedem lat więzienia za przywłaszczenie diamentów wartych miliony przy okazji zakupów broni podczas chorwackiej wojny o niepodległość.
Świat -
"Najbardziej prawdopodobne jest rozwiązanie KRRiT"
Rozwiązanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji poprzez odrzucenie jej sprawozdania przez Sejm, Senat i prezydenta - to według przewodniczącego KRRiT Witolda Kołodziejskiego najbardziej prawdopodobny scenariusz.
Kraj -
Graś: spotkania koalicyjne PO-PSL będą częściej
Rzecznik rządu Paweł Graś powiedział, że częste spotkania koalicyjne PO-PSL będą "dobrym standardem". Jak dodał, najbliższe spotkanie odbędzie się jeszcze w tym tygodniu.
Kraj -
Sygnał z Olsztyna
Mieszkańcy Olsztyna wybrali nowego prezydenta. Będzie nim Piotr Grzymowicz popierany przez PSL. Wielkich zmian w funkcjonowaniu miasta nie należy się spodziewać, bo już wcześniej był on zastępcą odwołanego prezydenta Czesława...
Kraj -
Olejniczak: szczyt w Brukseli nic dobrego Polsce nie przyniósł
Niedzielny antykryzysowy szczyt UE w Brukseli nic dobrego Polsce nie przyniósł - ocenił na konferencji prasowej w Łodzi szef klubu Lewicy Wojciech Olejniczak.
Kraj -
Kolejne 30 mld USD pomocy publicznej dla AIG
Resort skarbu i Rezerwa Federalna (Fed) USA poinformowały, że przeżywająca wielkie trudności firma ubezpieczeniowa AIG (American International Group) otrzyma kolejne 30 miliardów USD pomocy publicznej.
Gospodarka -
Tymoszenko: rząd ma wypłacić ludziom zaległe pensje
Premier Ukrainy Julia Tymoszenko zobowiązała ministrów, by do końca marca wypłacili zaległe pensje w przedsiębiorstwach podlegających ich resortom - pod groźbą wstrzymania wypłat dla pracowników ministerstw.
Gospodarka -
Paweł Wojciechowski nowym wiceministrem spraw zagranicznych
B. minister finansów i b. prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Paweł Wojciechowski został nowym wiceministrem spraw zagranicznych - powiedział rzecznik resortu Piotr Paszkowski.
Kraj -
Sierpień 80 kończy okupację spółek węglowych
Po trzech tygodniach protestu Sierpień 80 kończy okupację siedzib spółek węglowych. Związkowcy będą kontynuować walkę o podwyżki płac w ramach sporów zbiorowych. W razie braku porozumienia zapowiadają strajk.
Kraj -
Gryzmoły dobre na koncentrację
Brytyjskie badania wykazują, że rysunki wykonywane w czasie rozmowy, aż o 29 procent zwiększają naszą koncentrację, donosi włoska „La Repubblica”.
Przegląd prasy -
Brytyjska prasa o podziałach w UE
Mimo prób zamanifestowania jedności w obliczu największego kryzysu, między 27 państwami UE pozostają głębokie podziały - napisał "Guardian" w komentarzu nt. niedzielnego nieformalnego szczytu UE.
Świat -
Energia z rzek
Jak donosi włoski dziennik „Corierre della sera”, naukowcy opracowali nową ekologiczną metodę wytwarzania energii, która wykorzystuje różnicę w zasoleniu wody morskiej i słodkiej w ujściach rzek.
Przegląd prasy -
AIDS zbiera żniwo w Chinach
Według informacji opublikowanych przez władze Chin, AIDS to najgroźniejsza choroba w Państwie Środka. Według Ministerstwa Zdrowia około 6 897 osób zakażonych wirusem HIV zmarło od stycznia 2008 roku, dowiadujemy się z „ Le...
Przegląd prasy -
Bangladesz: pogrzeb oficerów zabitych podczas buntu żołnierzy
Dziesiątki tysięcy mieszkańców Bangladeszu uczestniczyło w pogrzebie 49 oficerów zabitych podczas ubiegłotygodniowego buntu oddziałów ochrony pogranicza.
Świat -
Bułgarsko-włoski szczyt z gafą w tle
Prezydent Bułgarii Georgi Pyrwanow spotkał się z burmistrzem Rzymu – Giannim Alemanno. Obaj przywódcy udali się na konferencję z największymi włoskimi pracodawcami, ponieważ wielu Bułgarów wybiera właśnie Włochy jako cel emigracji,...
Przegląd prasy -
Tarcza w zamian za Iran
Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama zaproponował prezydentowi Rosji Dmitrijowi Miedwiediewowi, aby oba kraje utworzyły wspólny front w rozmowach z Iranem na temat jego programu atomowego – informuje dziennik...
Przegląd prasy -
Kryzys w Europie jest większy niż w USA
Jeszcze niedawno państwa europejskie wyrażały współczucie dla USA z powodu szalejącej tam recesji. Okazuje się jednak, że w Stanach Zjednoczonych kryzys nie jest aż tak daleko posunięty jak w Europie, pisze „Le Monde”.
Przegląd prasy -
Szef Bundestagu przeciw "demonizowaniu" Steinbach
Przewodniczący niemieckiego Bundestagu Norbert Lammert ostrzegł Polskę przed demonizowaniem szefowej Związku Wypędzonych (BdV) Eriki Steinbach, pisze „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.
Przegląd prasy -
Narastający kryzys zagraża jedności Europy
Szczyt Unii Europejskiej w Brukseli obnażył problemy, które miał za zadanie uspokoić. „New York Times” pisze, że kryzys gospodarczy może doprowadzić do podziału Europy na dwa rywalizujące ze sobą obozy.
Przegląd prasy -
Media i samorząd - konieczny konflikt?
Infotuba.pl analizuje relacje pomiędzy dwoma aktorami debaty publicznej.
Życie -
PSL tworzy nową koalicję
PSL wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego razem z Krajową Partią Emerytów i Rencistów – ustalił „Wprost”.
Tylko u Nas -
Obyło się bez burzy na szczycie Unii
Na szczęście nie doszło do kolejnych napięć na linii stare – nowe państwa Unii Europejskiej w trakcie ostatniego spotkania 27 państw członkowskich, pisze „La Libre Belgique”.
Przegląd prasy -
Jak kryzys wpłynie na szkolnictwo prywatne?
Infotuba.pl zastanawia się w jakim stopniu kryzys wpłynie na szkolnictwo prywatne.
Życie -
Nowy podział Europy
Komentując niedzielny szczyt Unii Europejskiej, niemiecka prasa przestrzega przed protekcjonizmem gospodarczym oraz nowym podziałem Europy w wyniku kryzysu.
Przegląd prasy -
Uwaga na nową żelazną kurtynę
Obawy, że protekcjonizm podzieli kontynent zdominowały szczyt przywódców Unii Europejskiej w Brukseli, pisze brytyjski dziennik „Independent”. Kraje Europy Wschodniej boją się, że zachód troszczy się tylko o siebie, zauważa...
Przegląd prasy -
Polacy chcą, by Unia uratowała ich przed zapaścią
Mimo względnie dobrej sytuacji gospodarczej Polska coraz bardziej obawia się skutków światowego kryzysu i spodziewa się, że unijna pomoc uratuje ją przed losem Węgier czy Łotwy – pisze „Le Figaro”.
Przegląd prasy -
2 marca 2009
Czy w Europie powstała nowa żelazna kurtyna, czyli jak komentowany jest ostatni szczyt Unii Europejskiej, czy Polska niepotrzebnie demonizuje Erikę Steinach, czy gryzmolenie pomaga się skupić – oto niektóre tematy poruszane w...
Przegląd prasy -
"NYT": szczyt UE nie uspokoił obaw o jedność Europy
Niedzielny szczyt UE w Brukseli nie uspokoił, lecz raczej uwydatnił obawy o solidarność Unii, poważnie zagrożonej przez kryzys gospodarczy - pisze "New York Times".
Świat -
"Prymas Glemp nie odmówił zeznań w procesie beatyfikacyjnym ks. Popiełuszki"
Prymas Polski kardynał Józef Glemp nigdy nie odmówił składania zeznań w procesie beatyfikacyjnym ks. Jerzego Popiełuszki - oświadczył ks. infułat Zdzisław Król, postulator w tym procesie na szczeblu diecezjalnym.
Kraj -
Złoty medal Skolimowskiej - na licytację
Złoty medal igrzysk olimpijskich w Sydney, który w rzucie młotem zdobyła Kamila Skolimowska, wystawiony zostanie na licytację - zadecydowali rodzice zmarłej 18 lutego lekkoatletki, Teresa i Robert Skolimowscy.
Życie -
ME-2012: Kijów nie pozwoli na nierówny podział miast-gospodarzy
Kijów nie pozwoli na nieproporcjonalny podział miast-gospodarzy piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku na Ukrainie i w Polsce - oświadczył prezydent Wiktor Juszczenko.
Życie -
Nie ma decyzji ws. pomocy dla Opla
Rząd niemiecki nie podjął jeszcze decyzji w sprawie ewentualnej pomocy publicznej dla firmy motoryzacyjnej Opel.
Gospodarka -
Prezydent Gwinei zabity przez żołnierzy
Prezydent Gwinei-Bissau Joao Bernardo Vieira został zabity przez żołnierzy - podały źródła wojskowe. Była to prawdopodobnie zemsta za śmierć jego rywala, szefa sił zbrojnych gen. Tagme Na Waie, który zginął w zamachu w niedzielę.
Świat -
"Polacy chcą, by UE uratowała ich przed zapaścią"
Mimo względnie dobrej sytuacji gospodarczej Polska coraz bardziej obawia się skutków światowego kryzysu i spodziewa się, że unijna pomoc uratuje ją przed losem Węgier czy Łotwy - pisze "Le Figaro".
Świat -
Grzymowicz rozmawia z kandydatami na wiceprezydentów
Nowo wybrany prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zapowiedział, że decyzje dotyczące obsady stanowisk wiceprezydentów podejmie jeszcze przed swoim zaprzysiężeniem.
Kraj -
Chlebowski o szczycie: sukces premiera i Polski
"To duży sukces Polski i premiera Donalda Tuska. Po raz kolejny Polska przywraca szalenie ważne wartości w Unii Europejskiej - wartości wzajemnej solidarności w czasach kryzysu" - powiedział Chlebowski.
Kraj -
Szef Bundestagu przeciw "demonizowaniu" Steinbach
Przewodniczący niemieckiego Bundestagu Norbert Lammert ostrzegł Polskę przed demonizowaniem szefowej Związku Wypędzonych (BdV) Eriki Steinbach.
Świat -
Tarcza za Iran
Prezydent USA Barack Obama zaproponował prezydentowi Rosji Dmitrijowi Miedwiediewowi, aby oba kraje utworzyły wspólny front w rozmowach z Iranem na temat jego programu atomowego - informuje dziennik "Kommiersant".
Świat -
Na plaży utkwiło 200 wielorybów
Blisko 200 wielorybów, a wraz z nimi niewielka liczba delfinów, utkwiło na plaży na wyspie położonej u brzegów Tasmanii - poinformowały służby ochrony przyrody w Australii.
Życie -
Jedna Rosja zwycięża w regionach
Zgodnie z oczekiwaniami Partia Jedna Rosja, na której czele stoi premier Władimir Putin, zwyciężyła w niedzielnych wyborach do parlamentów w regionach - Centralna Komisja Wyborcza (CKW).
Świat -
Spór o Erikę Steinbach w telewizji
Nie należy stawiać kanclerz Angeli Merkel przed wyborem: albo dobre stosunki z Polską albo szefowa Związku Wypędzonych Erika Steinbach - ocenił wiceprzewodniczący frakcji CDU/CSU Wolfgang Bosbach w programie niemieckiej telewizji ARD.
Życie -
Streżyńska najbardziej wpływową kobietą polityki
Kto jest najbardziej wpływową kobietą polskiej polityki? Anna Streżyńska, szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej – orzekło jury powołane przez „Wprost“, w skład którego weszli byli premierzy, obecni szefowie klubów...
Tylko u Nas -
2009-03-02
Jak oszczędzają Polacy, dlaczego kard. Glemp był przeszkodą w beatyfikacji ks. Popiełuszki, jak PiS chce odciągnąć LPR od TVP, co Kraków lub Chorzów zyskają kosztem Lwowa - o tym piszą poniedziałkowe dzienniki.
Przegląd prasy -
Lek na ADHD u dzieci będzie refundowany
Na liście leków refundowanych, którą zatwierdził minister finansów jest preparat stosowany w leczeniu ADHD u dzieci. To sukces rodziców, którzy prowadzili wielomiesięczny protest i zabiegali o obniżenie ceny leku - donosi "Nasz Dziennik".
Przegląd prasy -
Kard. Glemp przeszkodą w beatyfikacji ks. Popiełuszki
Największą przeszkodą w procesie beatyfikacyjnym kapelana "Solidarności" ks. Jerzego Popiełuszki była odmowa złożenia zeznań przez prymasa Polski Józefa Glempa - informuje "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
PiS z SLD mogły rządzić w TVP
PiS i SLD były bliskie wspólnego rządzenia telewizją publiczną, ale szef Sojuszu Grzegorz Napieralski zerwał rozmowy. Teraz PiS pertraktuje z ludźmi Samoobrony, by odciągnąć od TVP Ligę Polskich Rodzin - czytamy w "Rzeczpospolitej".
Przegląd prasy -
J&S Energy wkrótce na giełdzie
Koncern J&S Energy może poprzez NFI Victoria wejść wkrótce na warszawską giełdę - informuje "Parkiet". Wcześniej jednak NFI Victoria zostanie przejęty najprawdopodobniej przez podmiot powiązany z BBI Capital lub Rubicon Partners.
Przegląd prasy -
Lwów bez Euro 2012?
Lwów prawdopodobnie nie będzie miejscem rozgrywek Euro 2012. Gdy w maju UEFA ogłosi decyzję, w których miastach grać będą reprezentacje, Ukrainie najpewniej przepadnie ta lokalizacja. Zyska Chorzów lub Kraków - donosi "Gazeta Prawna".
Przegląd prasy -
Fałszowanie opinii w internecie
Agencje marketingu, firmy PR a nawet producenci zatrudniają osoby, które mają reklamować w internecie dane towary w taki sposób, jakby je polecały znajomym, po uprzednim wypróbowaniu. W rzeczywistości tylko podszywają się pod internautów...
Przegląd prasy -
Polacy oszczędzają na jedzeniu
Sytuacja ekonomiczna zmusza klientów do oszczędzania. Najpierw na rozrywce, kulturze czy odzieży, później na jedzeniu. Polacy nie kupują już delikatesów, wybierają najtańszą szynkę, oliwki zastępują marynowaną papryką, proszą o jedną...
Przegląd prasy -
Połowa Polaków korzysta z sieci
Połowa Polaków rzadziej lub częściej korzysta z sieci. Internetu używa 53 proc. mężczyzn i 45 proc. kobiet. Średnia wieku - 35 lat. Z sieci korzystają prawie wszystkie osoby z wyższym wykształceniem. Z zasadniczym zawodowym - tylko 35...
Przegląd prasy -
Rostowski: wyjście z kryzysu to ERM2
Kluczowym elementem polskiej strategii wyjścia z kryzysu jest wejście najpierw do ERM2, a potem do strefy euro - mówi w rozmowie z "Dziennikiem" minister finansów Jacek Rostowski. Minister podkreśla, że celem jest przystąpienie do ERM2 w...
Przegląd prasy -
Kard. Glemp przeszkodą w beatyfikacji ks. Popiełuszki
Największą przeszkodą w procesie beatyfikacyjnym kapelana "Solidarności" ks. Jerzego Popiełuszki była odmowa złożenia zeznań przez prymasa Polski Józefa Glempa - informuje "Rzeczpospolita".
Kraj -
PiS z SLD mogły rządzić w TVP
PiS i SLD były bliskie wspólnego rządzenia telewizją publiczną, ale szef Sojuszu Grzegorz Napieralski zerwał rozmowy. Teraz PiS pertraktuje z ludźmi Samoobrony, by odciągnąć od TVP Ligę Polskich Rodzin - czytamy w "Rzeczpospolitej".
Kraj -
J&S Energy wkrótce na giełdzie
Koncern J&S Energy może poprzez NFI Victoria wejść wkrótce na warszawską giełdę - informuje "Parkiet". Wcześniej jednak NFI Victoria zostanie przejęty najprawdopodobniej przez podmiot powiązany z BBI Capital lub Rubicon Partners.
Gospodarka -
Lwów bez Euro 2012?
Lwów prawdopodobnie nie będzie miejscem rozgrywek Euro 2012. Gdy w maju UEFA ogłosi decyzję, w których miastach grać będą reprezentacje, Ukrainie najpewniej przepadnie ta lokalizacja. Zyska Chorzów lub Kraków - donosi "Gazeta Prawna".
Gospodarka -
Fałszowanie opinii w internecie
Agencje marketingu, firmy PR a nawet producenci zatrudniają osoby, które mają reklamować w internecie dane towary w taki sposób, jakby je polecały znajomym, po uprzednim wypróbowaniu. W rzeczywistości tylko podszywają się pod internautów...
Kraj -
Rostowski: wyjście z kryzysu to ERM2
Kluczowym elementem polskiej strategii wyjścia z kryzysu jest wejście najpierw do ERM2, a potem do strefy euro - mówi w rozmowie z "Dziennikiem" minister finansów Jacek Rostowski. Minister podkreśla, że celem jest przystąpienie do ERM2 w...
Gospodarka -
Kandydat PSL prezydentem Olsztyna
Według nieoficjalnych wyników prezydentem Olsztyna został kandydat PSL Piotr Grzymowicz, uzyskując 60, 16 proc. głosów.
Kraj