4 marca 2009
-
Papież na kryzys
W czasie wszechogarniającej paniki i czarnych wizji towarzyszących globalnemu kryzysowi optymistyczny przekaz płynie z Watykanu. Skierowane do młodzieży słowa papieża Benedykta XVI, podkreślając wartość nadziei, są przesłaniem...
Świat -
Gosiewski otrzymał wotum zaufania jako szef klubu
Klub parlamentarny PiS udzielił swemu szefowi Przemysławowi Gosiewskiemu wotum zaufania - poinformował dziennikarzy rzecznik klubu Mariusz Kamiński.
Kraj -
Zła sytuacja finansowa i kadrowa w mediach publicznych
Sejmowa Komisja Skarbu przyjęła informację ministra skarbu o sytuacji w publicznych mediach. Posiedzenie komisji zdominowała kwestia audytu w Polskim Radiu, podkreślano też znaczący spadek wpływów z abonamentu.
Kraj -
Pięciu kandydatów na sekretarza generalnego NATO
Sekretarzem generalnym NATO nie może być osoba, która się rwie do bitki - oświadczył w wypowiedzi dla portalu "EU Observer" ambasador Holandii przy NATO Herman Schaper, czyniąc - według portalu - aluzję do potencjalnej kandydatury...
Świat -
Brytyjski premier ostrzega USA przed protekcjonizmem
W przemówieniu przed połączonymi izbami Kongresu USA premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown przestrzegł Amerykę, aby nie ulegała pokusom wznoszenia nowych barier handlowych, niebezpiecznych w okresie światowej recesji.
Gospodarka -
Somalijscy piraci uwolnili egipski statek
Egipski frachtowiec z 28 członkami egipskiej załogi, uprowadzony 1 stycznia przez somalijskich piratów, został uwolniony przez porywaczy - podała egipska agencja Mena.
Świat -
Clinton chce "poważnych" rozmów z Rosją ws. tarczy
Sekretarz stanu USA Hillary Clinton oświadczyła, iż chce nadać "poważny bieg" rozmowom z Rosją w sprawie obrony przeciwrakietowej, zdolnej przeciwstawić się zagrożeniu nuklearnemu ze strony Iranu.
Świat -
Ukraina: SBU opuściła siedzibę Naftohazu
Uzbrojeni funkcjonariusze "Alfy", oddziału specjalnego Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU), opuścili siedzibę państwowej spółki paliwowej Naftohaz - podało biuro prasowe tej firmy.
Świat -
Wiceminister obrony narodowej w USA: rozmowa nt. tarczy
Wiceminister obrony narodowej Stanisław Komorowski rozmawiał w Departamencie Stanu na temat umowy z USA dotyczącej ewentualnego umieszczenia w Polsce tarczy antyrakietowej.
Świat -
Zarząd SLD rozwiązał struktury partii w Olsztynie
Zarząd krajowy SLD postanowił o rozwiązaniu rady i zarządu partii w Olsztynie. Rezygnację złożył szef Sojuszu w tym mieście, jednocześnie niedawny kandydat SLD na prezydenta Olsztyna Krzysztof Kasprzycki.
Kraj -
Sarkozy i Tymoszenko o współpracy nuklearnej i pomocy finansowej
Premier Ukraina Julia Tymoszenko na spotkaniu w Paryżu poprosiła prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego o pomoc finansową dla ukraińskiego budżetu.
Świat -
Proces Chodorkowskiego - wniosek o wyłączenie sędziego odrzucony
Sędzia Wiktor Daniłkin, prowadzący drugi proces szefów koncernu naftowego Jukos, Michaiła Chodorkowskiego i Płatona Lebiediewa, odmówił wyłączenia swojej osoby.
Świat -
Prezes NBP przeciwko dofinansowywaniu instytucji spekulujących na rynkach
Prezes NBP Sławomir Skrzypek uważa, że pieniądze publiczne nie powinny trafiać do instytucji spekulujących na rynkach wschodzących - poinformował NBP na stronach internetowych. Zapowiada też starania o dyskusję na ten temat z Europejskim...
Gospodarka -
Prezydent o czasowym uelastycznieniu prawa pracy
Być może w czasach kryzysu są potrzebne jakieś formy uelastycznienia prawa pracy, ale jedynie przejściowo i niejako pod kontrolą związków zawodowych - powiedział prezydent Lech Kaczyński.
Gospodarka -
Merkel szanuje decyzję BdV
Kanclerz Niemiec Angela Merkel wyraziła szacunek dla decyzji Związku Wypędzonych o rezygnacji z nominowania Eriki Steinbach do rady fundacji poświęconej wysiedleniom.
Świat -
Spotkanie liderów PO i PSL
Ok. godz. 19.20 zakończyło się spotkanie władz koalicji PO-PSL.
Kraj -
Premier: rząd musi zadbać o tych, którzy nie radzą sobie w czasach kryzysu
Premier Donald Tusk powiedział, że rząd musi zabezpieczyć w tym roku 7,7 mld zł na waloryzację emerytur oraz zadbać o tych, którzy nie z własnej winy nie radzą sobie w czasach kryzysu.
Kraj -
Tymoszenko: Juszczenko musiał wiedzieć o akcji w Naftohazie
Premier Ukrainy Julia Tymoszenko wyraziła opinię, że do akcji sił specjalnych w państwowej spółce paliwowej Naftohaz doszło z przyzwolenia prezydenta Wiktora Juszczenki.
Świat -
"Washington Post": nie ma żadnej umowy USA-Rosja o tarczy
Komentując reakcje USA i Rosji na list prezydenta Baracka Obamy do prezydenta Dmitrija Miedwiediewa, wiążący los tarczy rakietowej w Polsce i Czechach z pomocą Moskwy w rozwiązaniu konfliktu z Iranem, "Washington Post" podkreśla, że USA...
Świat -
SPD, FDP i Zieloni zadowoleni z rezygnacji Steinbach
Politycy współrządzącej w Niemczech SPD oraz opozycyjnych partii Zielonych i FDP wyrazili zadowolenie z powodu wycofania kandydatury szefowej Związku Wypędzonych Eriki Steinbach do rady fundacji upamiętniającej wysiedlenia.
Świat -
Będzie postępowanie ws. oszukania Polaków na Sycylii
Na Sycylii i w Polsce prowadzone będzie postępowanie wyjaśniające w sprawie polskiej firmy, która sprowadzała na wyspę Polaków do pracy na budowie, a następnie oszukiwała ich nie wypłacając wynagrodzeń.
Kraj -
Tusk: praca Bartoszewskiego przyniosła efekt
Dobra i spokojna praca Władysława Bartoszewskiego przyniosła efekty - tak premier Donald Tusk skomentował decyzję niemieckiego Związku Wypędzonych, który zrezygnował z nominowania swojej szefowej Eriki Steinbach do rady fundacji...
Kraj -
Związek Banków Polskich przedstawił plan walki z kryzysem
Obniżanie przez Narodowy Bank Polski rezerwy obowiązkowej, utworzenie funduszu wspierania mieszkalnictwa i dokapitalizowanie Banku Gospodarstwa Krajowego - zakłada program walki z kryzysem, przedstawiony przez Związek Banków Polskich.
Gospodarka -
Naftohaz zaczął rozliczać się z Gazpromem
Ukraiński Naftohaz zaczął przelewać rosyjskiemu Gazpromowi pieniądze za gaz dostarczony na Ukrainę w lutym - podał rzecznik ukraińskiej spółki paliwowej Wałentyn Zemlanski.
Gospodarka -
Premier: przyjęcie euro nie oznacza wzrostu cen
Premier Donald Tusk zapewnił, że przyjęcie przez Polskę euro nie oznacza - tak jak przewidują oponenci tego rozwiązania - wzrostu cen.
Gospodarka -
PO zgłosi w czwartek swoich kandydatów do komisji ds. służb specjalnych
Wiceszef klubu PO Grzegorz Dolniak poinformował, że jednym z kandydatów Platformy do komisji ds. służb specjalnych jest Sławomir Rybicki. PO nie podjęła jeszcze decyzji co do drugiego kandydata - zrobi to w czwartek, wtedy zgłosi obie...
Kraj -
Ukraińsko-ukraińska wojna o gaz
W siedzibie Nafthazu odbyło się typowe dla całego byłego ZSRR „maski show”. Prezydent Juszczenko szukając haków na premier Tymoszenko wysłał służby specjalne do siedziby spółki handlującej gazem. Zamaskowani agenci tak...
ŚwiatGrzegorz Ślubowski -
Holandia: w rozbitym samolocie zawiodła technika i piloci
Przyczyną katastrofy tureckiego samolotu pasażerskiego, który rozbił się 25 lutego, podchodząc do lądowania w Amsterdamie, był zbieg usterki technicznej i ludzkich błędów, co pozbawiło maszynę siły nośnej - podała holenderska agenda...
Świat -
Związek Wypędzonych rezygnuje z nominacji Steinbach
Prezydium niemieckiego Związku Wypędzonych poinformowało, że na razie rezygnuje z nominowania szefowej BdV Eriki Steinbach do rady fundacji poświęconej wysiedleniom.
Świat -
Straż miejska na kurs savoir-vivre'u
Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Łodzi będą kierowani na kursy savoir-vivre'u. Lekcje dobrego wychowania mają zmniejszyć liczbę skarg składanych przez mieszkańców niezadowolonych z pracy strażników.
Życie -
Protest przeciw cięciom w budżecie TVP Polonia
Sejmowa Komisja Łączności z Polakami za Granicą protestuje przeciwko "drastycznym" cięciom budżetu telewizji Polonia. Członek zarządu TVP Tomasz Rudomino zadeklarował, że zrewiduje budżet kanału.
Kraj -
Złoty nadal się umacnia
Złoty lekko się umacniał. Zdaniem analityków, nasza waluta w dalszym ciągu pozostaje w korelacji z nowojorską giełdą i w przypadku wzrostów za oceanem można oczekiwać dalszego umocnienia złotówki.
Gospodarka -
W Muzeum Arkadego Fiedlera stanie kopia Hurricana
Wierna kopia Hurricane'a - samolotu, którym latali polscy piloci z Dywizjonu 303 - stanie we wrześniu w Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Samolot będzie nosił oznaczenia maszyny Witolda Urbanowicza - dowódcy dywizjonu.
Życie -
KE proponuje reformę rynków finansowych
W odpowiedzi na kryzys finansowy Komisja Europejska przyjęła w środę pakiet propozycji dla przywódców państw UE, dotyczących reformy rynków finansowych, opartych na raporcie grupy de Larosiere'a.
Gospodarka -
Macierewicz ma przeprosić TVN
Poseł PiS Antoni Macierewicz ma przeprosić telewizję TVN za słowa, że "z państwowej kasy dobrowolnie finansuje się TVN"; nie musi zaś wpłacać 100 tys. zł na cel społeczny, jak chciała ta spółka w swym pozwie - orzekł Sąd Okręgowy w...
Kraj -
PiS: rząd nadal słabo wykorzystuje środki unijne
PiS kolejny raz zarzucił rządowi zbyt wolne wydawanie środków z UE. Według b. minister rozwoju regionalnego Grażyny Gęsickiej najnowsze, styczniowe dane świadczą o tym, że podpisywanych jest za mało umów na wydatkowanie unijnych środków.
Kraj -
MTK wydał nakaz aresztowania prezydenta Sudanu
Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) w Hadze poinformował o wydaniu nakazu aresztowania prezydenta Sudanu Omara Hasana Ahmeda el-Baszira.
Świat -
Próbował się podpisać na samolocie wojskowym
Nawet do roku więzienia może grozić 19-latkowi, któremu udało się przedostać na płytę lotniska wojskowego w Balicach, aby namalować na samolocie swój znak graffiti - poinformował w środę rzecznik małopolskiej policji, młodszy inspektor...
Życie -
Pol-Aqua wybuduje Most Północny
Konsorcjum, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua wygrało przetarg na budowę Trasy Mostu Północnego w Warszawie - poinformował Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych (ZMID).
Gospodarka -
Klich o "niewesołych" perspektywach dla armii
Plan modernizacji technicznej armii, który szef MON Bogdan Klich podpisał na początku tego tygodnia, to - jak sam ocenił - "niewesoła perspektywa na 2009 rok". "W zakresie modernizacji technicznej nasze środki zostały ograniczone o...
Kraj -
Danny Boyle pokieruje Jamesem Bondem?
Danny Boyle otrzymał propozycję wyreżyserowania kolejnej części przygód Jamesa Bonda.
Kultura -
Michael Jackson chce śpiewać w Londynie
Michael Jackson najwyraźniej naprawdę zamierza wrócić na scenę. Według ostatnich doniesień muzyk zgodził się na serię występów w Londynie.
KulturaMuzyka -
Ulica U2
Władze Nowego Jorku postanowiły uhonorować U2.
KulturaMuzyka -
USA rozważają trzy koncepcje tarczy
W Waszyngtonie rozważa się trzy alternatywne wobec radaru w Czechach i antyrakiet w Polsce koncepcje rozmieszczenia elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Europie - informuje "Niezawisimaja Gazieta".
Świat -
Afganistan: Wojsko Polskie zmienia taktykę
Polskie wojsko zmienia taktykę działania w Afganistanie; żołnierze mają już nie tylko patrolować prowincję Ghazni, odpierać ewentualne ataki, szkolić lokalne siły bezpieczeństwa i wspierać miejscową ludność, ale także prowadzić działania...
Świat -
Steinbach z tylnego siedzenia
Nawet jeśli Erika Steinbach nie zasiądzie w radzie fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie", która zajmie się wdrażaniem projektu upamiętniającego losy Niemców wysiedlonych po II wojnie światowej, to i tak może mieć powody do...
Świat -
Katowice: prezydent lekceważy studentów?
Dziś z wizytą na Uniwersytecie Śląskim przebywał prezydent Lech Kaczyński. Studenci jednak nie mieli możliwości zobaczenia głowy państwa.
Życie -
Palacze w żałobie
Rząd podniósł akcyzę na papierosy i tytoń. Na papierosy wzrosła ona o 18 proc., w drugim przypadku, aż o 170 proc. Plantatorzy i producenci wyrobów tytoniowych załamują ręce.
Życie -
Wniosek o referendum ws. odwołania prezydenta Sopotu
Wniosek o referendum dotyczące odwołania prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, pod którym podpisało się ponad 4,5 tysiąca osób, złożyła w Krajowym Biurze Wyborczym w Gdańsku grupa obywatelska.
Kraj -
KE ma zastrzeżenia do specustawy o stoczniach
Komisja Europejska ma zastrzeżenia do niektórych przepisów polskiej specustawy stoczniowej - powiedział rzecznik KE ds. konkurencji Jonathan Todd.
Gospodarka -
Clinton potępia burzenie palestyńskich domów
Amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton oceniła, że plany Izraela, przewidujące zburzenie palestyńskich domów we wschodniej Jerozolimie, są pogwałceniem międzynarodowych zobowiązań tego kraju.
Świat -
"Odsunięcie Steinbach - dzięki Bartoszewskiemu"
Zdaniem rzecznika rządu Pawła Grasia to, że Związek Wypędzonych (BdV) na razie rezygnuje z nominowania Eriki Steinbach do władz fundacji poświęconej wysiedleniom to wynik m.in. rozmów kanclerz Niemiec Angeli Merkel i Władysława...
Kraj -
Poszukiwanie drugiej Ziemi
NASA przygotowuje start naukowej misji Kepler. Teleskop zostanie wyniesiony w kosmos 6 marca przez rakietę Delta II. To pierwsza misja NASA, która będzie mogła zaobserwować planety wielkości Ziemi, a nawet mniejsze.
Życie -
Barroso: nie ma szans na ulgowe wejście do euro
Nie ma szans na wprowadzenie wspólnych obligacji strefy euro ani zmianę zasad kryteriów przyjęcia wspólnej waluty, z powodu sprzeciwu państw członkowskich - powiedział przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Barroso.
Gospodarka -
Zieliński: trudno będzie uzgodnić fakty ws. porwania i śmierci Polaka
Komunikat sejmowej komisji ds. służb specjalnych w sprawie porwanego i zamordowanego w Pakistanie Polaka nie będzie łatwy do wypracowania, mogą być stanowiska odrębne - ocenia szef tej komisji, Jarosław Zieliński (PiS).
Kraj -
Prezydent: rząd powinien działać bardziej stanowczo
Prezydent Lech Kaczyński powiedział, że jest zwolennikiem odważniejszej polityki rządu w walce z kryzysem. Prezydent spotkał się w środę ze studentami i kadrą naukową Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Kraj -
Chiny: starcia wysiedlonych z milicją
Chińska policja starła się z wieśniakami wysiedlonymi w związku z budową zapory Trzech Przełomów - poinformowali w środę mieszkańcy.
Świat -
"Tygodnik Powszechny" apeluje o pomoc
O finansowe wsparcie Fundacji Tygodnika Powszechnego i o kupowanie pisma zaapelował do czytelników w najnowszym numerze "TP" jego redaktor naczelny ks. Adam Boniecki.
Kraj -
Prawda nie jest w Rosji bestsellerem
Brytyjski historyk Orlando Figes, specjalizujący się w okresie stalinowskiego terroru, jest przekonany, że rosyjski wydawca wycofał się z planów wydania jego książki z powodu politycznych nacisków Kremla - pisze w środę "Guardian".
Życie -
Umowa zostawi Europę bez parasola ochronnego
Decyzja by odstąpić od instalowania elementów tarczy antyrakietowej w Europie za jednym zamachem zlikwiduje parasol ochronny nad Europą, który chciał roztoczyć George W. Bush, pisze „Times”
Przegląd prasy -
Papież przestrzega młodzież
Benedykt XVI przestrzegł młodzież przed "fałszywymi chimerami", jakimi są według niego kult pieniądza i dóbr materialnych, kariera oraz sukces.
Świat -
Biomed Lublin wycofał z aptek jedną z serii leków
Biomed Lublin, producent leku lakcid w ampułkach, wycofuje z rynku ten lek oznaczony numerem serii 073208. Firma otrzymała informację, że w jednej z ampułek znajdowało się szkło i sama zdecydowała o wycofaniu specyfiku z aptek.
Gospodarka -
Powiernictwo Polskie: niech Bartoszewski nie zasiada ze Steinbach
Szefowa Powiernictwa Polskiego Dorota Arciszewska-Mielewczyk poprosiła Władysława Bartoszewskiego, aby zastanowił się nad dalszym członkostwem w Radzie Honorowej Komitetu budowy Kopca Pojednania w Oświęcimiu, w której jest też szefowa...
Kraj -
Włosi w orkiestrze YouTube’a
Ogłoszono listę 90 muzyków wybranych do YouTube Symphony Orchestra, podaje dziennik „La Repubblica”. Wśród nich znalazło się dwóch Włochów.
Przegląd prasy -
Baba Marta i antytureckie demonstracje
W Bułgarii obchody 131 rocznicy zwycięstwa na Turkami połączono ze zwyczajem wręczania sobie plecionych gałganków w kształcie laleczek, pomponików, czy wstążeczek zwanych „martenicami”, czytamy w dzienniku "Novinar".
Przegląd prasy -
Zegary we francuskim parlamencie
Jak podaje francuski dziennik „Le Nouvel Observateur”, Francuzi wzorem Parlamentu Europejskiego postanowili kontrolować czas zabierających głos polityków.
Przegląd prasy -
Opel szuka pomocy
W poszukiwaniu 3,3 mld euro potrzebnych na przetrwanie kryzysu General Motors zwrócił się do Europy. Pieniądze zostaną przeznaczone na uratowanie niemieckiego oddziału marki Opel, której właścicielem jest GM, pisze „La Libre...
Przegląd prasy -
Groźby pod adresem Nicolasa Sarkozy’ego i jego ministrów
Nicolas Sarkozy, Rachida Dati, Michèle Alliot-Marie, Christine Albanel oraz Alain Juppé otrzymali w ciągu ostatnich kilku dni listy z pogróżkami wraz z kulą kalibru 9 mm, pisze „La Libération”.
Przegląd prasy -
Polak skazany w Kanadzie za oszustwo
Jerzy Bal, były członek kanadyjskiego centrum rozwoju (CRDA), przyznał się przed sądem w Chicoutimi do licznych oszustw. Polak zeznał, że jest winny sprzeniewierzenia kwoty 5000$, donosi kanadyjski dziennik „Le Soleil”.
Przegląd prasy -
Szykują się kolejne zmiany w wojsku
Kluby parlamentarne opowiedziały się za projektem noweli ustawy o służbie żołnierzy zawodowych, ustalającą maksymalny czas kontraktowej służby wojskowej na 12 lat, obniżenie kwalifikacji do pełnienia służby zawodowej oraz zasady...
Kraj -
USA rozważa trzy alternatywne koncepcje tarczy w Europie
W Waszyngtonie rozważa się trzy alternatywne wobec radaru w Czechach i antyrakiet w Polsce koncepcje rozmieszczenia elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Europie – informuje „Niezawisimaja Gazieta”.
Przegląd prasy -
Rosja zgadza się na tranzyt wojskowy NATO do Afganistanu
Rosja może zgodzić się na naziemny tranzyt przez swoje terytorium ładunków wojskowych dla sił wszystkich krajów NATO w Afganistanie, w tym Stanów Zjednoczonych – informuje dziennik „Wiedomosti”, powołując się na źródło...
Przegląd prasy -
‘Polski’ Spitfire na antypolskim plakacie
Szefowie Brytyjskiej Partii Narodowej (BNP) zostali wyśmiani za wykorzystanie myśliwca Spitfire, używanego przez polskich pilotów w czasie drugiej wojny światowej, w kampanii skierowanej przeciwko imigrantom z Europy Wschodniej, donosi...
Przegląd prasy -
Polski sen się popsuł
Kiedy Polacy zaczęli przyjeżdżać do Wielkiej Brytanii po 2004 roku o pracę było łatwo. Teraz niektórzy spośród tych, którzy stali się bezrobotni muszą spać na ulicy. Padli ofiarą recesji, która zniszczyła byt tysięcy imigrantów, pisze...
Przegląd prasy -
Islamabad nie będzie negocjował z talibami
Pakistan nie negocjował i nie będzie negocjował z talibskimi ekstremistami i terrorystami - napisał stanowczo na łamach środowego amerykańskiego dziennika „Wall Street Journal” prezydent Pakistanu Asif Ali Zardari.
Przegląd prasy -
Pół miliarda złotych na pomoc w spłacie kretytów
Prawie pół miliarda zł otrzymał dodatkowo resort pracy na pomoc w spłacie kredytów mieszkaniowych osobom, które straciły pracę i nie są w stanie spłacać długu wobec banku - poinformowała minister pracy Jolanta Fedak.
Gospodarka -
Polska i Czechy wystawione do wiatru
Perspektywa wstrzymania planów rozmieszczenia elementów tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach przez prezydenta Baracka Obamę wystawia te kraje do wiatru – napisał „Financial Times” na swoim portalu internetowym....
Przegląd prasy -
4 marca 2009
Jak radzą sobie bezrobotni Polacy w Wielkiej Brytanii, czy ktoś czyha na życie francuskich polityków, jak ośmieszyli się brytyjscy nacjonaliści – oto niektóre tematy poruszane w zagranicznej prasie.
Przegląd prasy -
Pożar restauracji KFC w Sopocie
Sześć wozów straży pożarnej gasiło pożar, który wybuchł rano w restauracji sieci KFC w Sopocie. Ogień został już opanowany, trwa jego dogaszanie.
Kraj -
Usunięto polskie nazwy ulic w rejonie wileńskim
Samorząd rejonu wileńskiego usunął, zgodnie z decyzją sądu, tablice z polskimi nazwami ulic, które były umieszczone obok tablic litewskich. Problem polskich napisów informacyjnych na Litwie nie został jednak rozwiązany.
Świat -
Zamordowano amerykańskiego boksera
Triumfator prestiżowego turnieju bokserskiego dla amerykańskich amatorów "Golden Gloves" (Złote Rękawice) z 1975 roku, Mickey Goodwin został znaleziony martwy we własnym domu w Melvindale (stan Michigan). Miał 50 lat.
Życie -
Sąd aresztował Huberta L.
Sąd Okręgowy w Poznaniu aresztował tymczasowo na trzy miesiące Huberta L., który miał grozić śmiercią swej ofierze - zgwałconemu wcześniej nastolatkowi oraz kierować groźby wobec jego rodziny.
Kraj -
Rozszerzenie, głupcze!
Słowa wicepremiera Vondry, nawet jeśli odosobnione, cieszą. Unii Europejskiej nic nie osłabia tak, jak robienie z siebie twierdzy.
Świat -
Boni: stabilna waluta sposobem na kryzys
Wybór znanej i stabilnej waluty to - zdaniem ministra w kancelarii premiera Michała Boniego - jeden ze sposobów na walkę z kryzysem.
Gospodarka -
CBA zatrzymało sędziego piłkarskiego ze Śląska
Sędziego piłkarskiego Marcina P. ze Śląska zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Mężczyzna został zatrzymany w związku z toczącym się we Wrocławiu śledztwem dotyczącym korupcji w polskiej piłce nożnej.
Życie -
Kalinowski: wieczorem jest spotkanie koalicyjne
Jeden z liderów PSL, wicemarszałek Sejmu Jarosław Kalinowski powiedział, że jeszcze tego dnia wieczorem odbędzie się spotkanie koalicji rządowej.
Kraj -
Spada sprzedaż samochodów w USA
W lutym br. sprzedaż samochodów produkowanych przez trzy największe amerykańskie koncerny (General Motors, Ford o Chrysler) spadła o ponad 40 proc. do najniższego poziomu od prawie 30 lat.
Gospodarka -
2009-03-04
Ile zarobił prezydent Lech Kaczyński, w KRRiT nie ma miejsca dla ludzi PiS, kończy się proces beatyfikacyjny Jana Pawła II, UEFA reaguje ws. korupcji w polskiej piłce – o tym informują dzisiejsze gazety.
Przegląd prasy -
Nowa akademia w Krakowie
Krakowska Szkoła Wyższa im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego zmienia nazwę. Jako jedyna niepubliczna uczelnia w Małopolsce zostanie wkrótce akademią - pisze "Dziennik Polski".
Przegląd prasy -
Najwięksi inwestorzy na GWP stracili miliardy
O 4 mld zł skurczył się w ciągu roku giełdowy majątek największego do niedawna inwestora, Leszka Czarneckiego - wylicza "Gazeta Prawna".
Przegląd prasy -
Wraz z dolarem drożeją zabawki
Już dziś za niektóre z zabawek zapłacimy o jedną piątą drożej niż kilka tygodni temu. Sklepy, które nie zmieniły jeszcze cen, zrobią to wkrótce. Wszystko przez słabą złotówkę - wyjaśnia "Metro".
Przegląd prasy -
Sędzia TS i podejrzana transakcja
Znany prawnik Stanisław Rymar brał udział w transakcji, na której Warszawski Klub Tenisowy Mera mógł stracić przynajmniej 12 mln zł - dowiedziała się "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
Biogaz - polska żyła złota?
Rząd przygotował rozwiązania zachęcające do budowy biogazowni rolniczych - pisze "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
Ambasady sondują ws. Sikorskiego
Szef MSZ Radosław Sikorski prawdopodobnie niebawem zgłosi swoją kandydaturę na sekretarza generalnego NATO. Polskie ambasady dostały polecenie, aby wysondować w tej sprawie kraje Sojuszu - pisze "Gazeta Wyborcza".
Przegląd prasy -
Powstanie Szpital Południowy
Władze Warszawy zdecydowały, że lecznica dla pacjentów z południa stolicy będzie budowana przy Centrum Onkologii - dowiedziało się "Życie Warszawy".
Przegląd prasy -
KRRiT bez PiS
Powołanie nowej KRRiT przewiduje projekt nowej ustawy medialnej. Właśnie trwa dogadywanie ostatnich szczegółów między Platformą, PSL a Sojuszem - pisze "Gazeta Wyborcza".
Przegląd prasy -
Poznaj swojego lidera
Polacy dobrze rozpoznają kilku liderów partyjnych, ale ze znajomością polityków z drugiego planu jest znacznie gorzej - wynika z sondażu Instytutu Homo Homini dla "Rzeczpospolitej" i TVN24.pl.
Przegląd prasy -
Skala korupcji w polskiej piłce przeraziła UEFA
Europejska Unia Piłkarska (UEFA), zirytowana biernością PZPN w sprawie korupcji w polskim futbolu, przesłała list do Warszawy z żądaniem ujawnienia wszystkich szczegółów afery. Co takiego się stało, że UEFA nagle reaguje w ten sposób w...
Przegląd prasy -
Wkrótce decyzja ws. beatyfikacji Jana Pawła II
W ciągu kilku miesięcy może się zakończyć proces beatyfikacyjny Jana Pawła II - zdradza "Dziennikowi" kardynał Stanisław Dziwisz. Rozpatrywany jest poza kolejnością. A Benedyktowi XVI zależy na jak najszybszym jego finale.
Przegląd prasy -
Prezydent ujawnił zeznanie podatkowe
Prezydent Lech Kaczyński ujawnił "Faktowi" swoje zeznanie podatkowe.
Przegląd prasy -
Najwięksi inwestorzy na GWP stracili miliardy
O 4 mld zł skurczył się w ciągu roku giełdowy majątek największego do niedawna inwestora, Leszka Czarneckiego - wylicza "Gazeta Prawna".
Gospodarka -
Biogaz - polska żyła złota?
Rząd przygotował rozwiązania zachęcające do budowy biogazowni rolniczych - pisze "Rzeczpospolita".
Gospodarka -
Ambasady sondują ws. Sikorskiego
Szef MSZ Radosław Sikorski prawdopodobnie niebawem zgłosi swoją kandydaturę na sekretarza generalnego NATO. Polskie ambasady dostały polecenie, aby wysondować w tej sprawie kraje Sojuszu - pisze "Gazeta Wyborcza".
Kraj -
KRRiT bez PiS
Powołanie nowej KRRiT przewiduje projekt nowej ustawy medialnej. Właśnie trwa dogadywanie ostatnich szczegółów między Platformą, PSL a Sojuszem - pisze "Gazeta Wyborcza".
Kraj -
Skala korupcji w polskiej piłce przeraziła UEFA
Europejska Unia Piłkarska (UEFA), zirytowana biernością PZPN w sprawie korupcji w polskim futbolu, przesłała list do Warszawy z żądaniem ujawnienia wszystkich szczegółów afery. Co takiego się stało, że UEFA nagle reaguje w ten sposób w...
Kraj -
Wkrótce decyzja ws. Jana Pawła II
W ciągu kilku miesięcy może się zakończyć proces beatyfikacyjny Jana Pawła II - zdradza "Dziennikowi" kardynał Stanisław Dziwisz. Rozpatrywany jest poza kolejnością. A Benedyktowi XVI zależy na jak najszybszym jego finale.
Kraj -
Prezydent ujawnił zeznanie podatkowe
Prezydent Lech Kaczyński ujawnił "Faktowi" swoje zeznanie podatkowe.
Kraj