9 marca 2009
-
Nie będzie przyspieszonych wejść do euro
Premier i szef resortu finansów Luksemburga Jean-Claude Juncker, który przewodniczył spotkaniu ministrów finansów strefy euro w Brukseli powiedział w poniedziałek, że "nie ma mowy" o przyspieszeniu wejścia państw Europy Wschodniej do...
Gospodarka -
Skończyło się spotkanie prezydenta z Barroso
Przed godz. 20.30 w poniedziałek zakończyło się spotkanie prezydenta Lecha Kaczyńskiego z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso.
Kraj -
USA finansuje światowy kryzys?
Rząd USA naciska na ekonomiczne mocarstwa, by zwiększyły wydatki rządowe na pobudzenie gospodarki. Przywódcy krajów europejskich mają inną koncepcję wyjścia z kryzysu, co może być zaczynem konfliktu - pisze "Wall Street Journal".
Gospodarka -
Rumunia potrzebuje pożyczki
Rumunia musi uzyskać pożyczkę od międzynarodowych instytucji finansowych, żeby poradzić sobie z kryzysem gospodarczym, który może "być jeszcze większy" - oświadczył w poniedziałek przed parlamentem prezydent Rumunii Traian Basescu.
Gospodarka -
W kopalni "Halemba-Wirek" zginął górnik
Górnik strzałowy zginął w kopalni "Halemba-Wirek" w Rudzie Śląskiej - podał Wyższy Urząd Górniczy (WUG). To czwarta śmiertelna ofiara w polskich kopalniach węgla w tym roku.
Kraj -
Andrea Merkel jako lalka Barbie
Przypominająca kanclerz Niemiec Angelę Merkel lalka Barbie została zaprezentowana w jednym z hamburskich sklepów z okazji 50. urodzin tej amerykańskiej zabawki.
Życie -
Solana i Schwarzenberg omawiali zagadnienia polityki zagranicznej UE
Minister spraw zagranicznych Czech Karel Schwarzenberg omawiał w Pradze z szefem dyplomacji Unii Europejskiej Javierem Solaną najbliższe spotkania unijne, poświęcone polityce zagranicznej.
Świat -
Obama wznawia finansowanie badań nad komórkami macierzystymi
Prezydent USA Barack Obama podpisał dekret znoszący restrykcje na finansowanie z budżetu badań nad komórkami macierzystymi z ludzkich embrionów, które to badania stwarzają nadzieję na znalezienie leków na liczne, w tym nieuleczalne dziś,...
Świat -
Koreański pat
Paradoksalnie największym problemem dla świata wcale nie jest to jak długo coraz bardziej schorowany Kim Dzong Il będzie jeszcze rządził w Korei Północnej ani to kto ewentualnie przejmie po nim schedę.
Świat -
"Przepraszam, że grałem w piłkę"
Premier Donald Tusk przeprosił w poniedziałek wieczorem za to, że w czwartek grał w piłkę nożną, gdy w Sejmie trwały głosowania. "To się nie powinno zdarzyć i więcej się nie powtórzy" - zadeklarował szef rządu.
Kraj -
Sprawa Sawickiej z powrotem do prokuratury
Prokuratura ma powołać biegłego z dziedziny fonoskopii, by zbadał czy dokonane przez CBA nagrania audio i wideo w sprawie oskarżonej o korupcję b. posłanki PO Beaty Sawickiej nie zostały zmanipulowane.
Kraj -
Białoruś: pogrzeb działaczki opozycyjnej
Pogrzeb Jany Polakowej, białoruskiej obrończyni praw człowieka, która powiesiła się po procesie sądowym, w którym skazano ją na 2,5 roku zesłania, odbył się w poniedziałek w Salihorsku.
Świat -
Suworow: ZSRR przegrał II wojnę światową
Rosyjski pisarz Wiktor Suworow powiedział na poniedziałkowym spotkaniu z czytelnikami, że II wojnę światową uważa za klęskę i początek upadku ZSRR. "Stalin, mając tego świadomość, nie poprowadził wielkiej defilady w 1945 roku" -...
Życie -
XVI Giełda Polskich Wynalazków
Kasza z lnu i pęczniejący, niepalny lakier do drewna, "inteligentne" ubranie strażaka - to niektóre z nowatorskich rozwiązań zaprezentowanych na otwartej w Warszawie XVI Giełdzie Polskich Wynalazków.
Życie -
20. rocznica ocalenia Białegostoku
Mieszkańcy Białegostoku w przypadającą w poniedziałek 20. rocznicę wypadku kolejowych cystern z chlorem dziękowali podczas religijnych uroczystości za ocalenie miasta przed skutkami wycieku trującej substancji.
Kraj -
Graś: premier nie wiedział o czwartkowym głosowaniu
Premier nie wiedział o czwartkowych głosowaniach w Sejmie; myśleliśmy, że głosowania są w piątek, zawiodła komunikacja na linii kancelaria premiera - klub PO - tak rzecznik rządu Paweł Graś skomentował doniesienia, że Donald Tusk w...
Kraj -
Ostatnie konsultacje przed budową Nord Stream
Spółka Nord Stream, operator budowy gazociągu o tej samej nazwie, poinformowała o przekazaniu wszystkim krajom regionu Morza Bałtyckiego raportu z ocenami oddziaływania tej inwestycji na środowisko w kontekście transgranicznym.
Gospodarka -
Synowie Kim Dzong Ila nie zasiądą w parlamencie
Północnokoreański przywódca Kim Dzong Il został w swym okręgu wybrany do Najwyższego Zgromadzenia Ludowego (parlamentu), natomiast na ogłoszonej liście nowych deputowanych nie ma żadnego z jego trzech synów.
Świat -
Pawlak: budowa drugiej nitki Jamał-Europa jest realna
Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak ocenił jako "bardzo realne" budowę drugiej nitki gazociągu Jamał-Europa.
Gospodarka -
"10 lat Polski w NATO"
Nie ma dziś niczego, czym można by zastąpić NATO i jej gwarancje bezpieczeństwa - uważa Aleksander Kwaśniewski. Jego zdaniem potrzebne jest dalsze rozszerzenie i dostosowanie Sojuszu do nowych wyzwań.
Kraj -
Ziobro przesłuchiwany w rzeszowskiej prokuraturze
Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro został w poniedziałek przesłuchany jako świadek w rzeszowskiej prokuraturze w związku z trzema śledztwami, prowadzonymi przez tę prokuraturę.
Kraj -
Spór o Steinbach zaszkodził Merkel?
Kilka miesięcy przed wyborami do Bundestagu w szeregach niemieckiej chadecji nasila się krytyka pod adresem przewodniczącej CDU kanclerz Angeli Merkel.
Świat -
Rafineria Gdańska wstrzymuje prace
Remont technologiczny gdańskiej rafinerii Grupy Lotos rozpocznie się w najbliższy piątek. Potrwa 34 dni - poinformował rzecznik Grupy Lotos Marcin Zachowicz.
Gospodarka -
Kto ucieka do europarlamentu?
Na pierwszym miejscu warszawskiej listy kandydatów SLD do Parlamentu Europejskiego najprawdopodobniej znajdzie się Wojciech Olejniczak - poinformował wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński (SLD). Listę PSL z regionu kujawsko-pomorskiego...
Kraj -
Polski film nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej
Polski film dokumentalny "Szklana pułapka" w reżyserii Pawła Ferdka otrzymał nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej 2009 w kategorii film krótkometrażowy.
Życie -
Graś: Sikorski nadal ma szanse
Polska jest ciągle w grze - powiedział rzecznik rządu Paweł Graś, pytany o szanse szefa MSZ Radosława Sikorskiego na objęcie stanowiska sekretarza generalnego NATO.
Kraj -
Prezydent ogłosił eurowybory
Prezydent Lech Kaczyński zarządził, że wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 7 czerwca. Polacy będą wybierać 50 europosłów. Wkrótce rozpocznie się oficjalna kampania wyborcza.
Kraj -
Czuma: resort w komplecie
Minister sprawiedliwości Andrzej Czuma przedstawił w poniedziałek nowego Prokuratora Krajowego Edwarda Zalewskiego. Według Czumy, kierownictwo resortu jest "prawie w komplecie", chociaż koalicjant PO - PSL, nie wskazał jeszcze swego...
Kraj -
Talibowie zabijają "za szpiegostwo na rzecz USA"
Talibowie zabili w pakistańskim Południowym Waziristanie trzech mężczyzn podejrzanych o szpiegostwo na rzecz USA, a wcześniej sfilmowali, jak ofiary do tego się przyznają - poinformowały lokalne władze.
Świat -
KRRiT ograniczy dostęp polityków do mediów?
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce zagwarantować większy dostęp związków zawodowych i organizacji pracodawców do programów TVP i Polskiego Radia. Z analiz KRRiT wynika bowiem, że najszerszy dostęp do mediów mają politycy, właśnie...
Kraj -
Sny o potędze
Deklaracje Bernarda Kouchnera, szefa francuskiej dyplomacji, który za wszelką cenę próbuje pokazać niezależność Paryża na arenie międzynarodowej i różnicę między polityką Francji i USA można uznać za kolejną już rozpaczliwą próbę...
Świat -
Olsztyn ma prezydenta
Nowy prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz złożył ślubowanie i objął urząd. Zapowiedział, że jego nadrzędnym celem będzie praca na rzecz miasta i jego rozwoju.
Kraj -
Katastrofa na Morzu Czerwonym
Trzech marynarzu zginęło, a 17 uznano za zaginionych, gdy w poniedziałek na Morzu Czerwonym zatonął statek towarowy na wysokości egipskiego regionu Safadża - podały źródła portowe. Z katastrofy uratowano sześć osób.
Świat -
Lewica pomoże odrzucić weto
Szef klubu Lewicy Wojciech Olejniczak zapowiedział, że nawet jeśli prezydent Lech Kaczyński zawetuje nową ustawę oświatową, to i tak wejdzie ona w życie, ponieważ Lewica będzie w Sejmie głosować za odrzuceniem ewentualnego weta.
Kraj -
Banki kupują bony skarbowe
Ponieważ Narodowy Bank Polski ściąga z rynku mniej pieniędzy, wzrasta zainteresowanie inwestorów papierami skarbowymi. Poniedziałkowy przetarg na bony skarbowe udał się nadspodziewanie dobrze - oceniają eksperci.
Gospodarka -
Berlusconi radzi nie czytać gazet
Premier Włoch Silvio Berlusconi poradził przedsiębiorcom, by nie czytali gazet. W ten sposób odniósł się po raz kolejny do niesłusznie jego zdaniem dramatycznego tonu, w jakim prasa informuje o obecnym kryzysie.
Życie -
Premier Kosowa zaprosił prezydenta Serbii
Premier Kosowa Hashim Thaci zaprosił prezydenta Serbii Borisa Tadicia do Prisztiny na rozmowy o dwustronnym stosunkach - poinformował rzecznik premiera Memli Krasniqi (czyt. Krasnici).
Świat -
Sześć lat za uwiedzenie najbogatszej Niemki
Na sześć lat więzienia skazał sąd w Monachium szwajcarskiego żigolaka, który oszukał i szantażował najbogatszą kobietę w Niemczech Susanne Klatten. Prócz niej uwiódł także trzy inne zamożne kobiety, by wyłudzić od nich milionowe kwoty.
Życie -
Chiński prezydent: uchrońmy jedność Matki-Ojczyzny
Prezydent Chin Hu Jintao zaapelował w przeddzień 50. rocznicy wybuchu antychińskiego powstania w Tybecie o zbudowanie "Wielkiego Muru" przeciwko separatyzmowi.
Świat -
Chorwacja godzi się na mediacje UE
Chorwacja zgodziła się na mediacje UE w sporze granicznym ze Słowenią pod warunkiem, że zostanie on definitywnie rozstrzygnięty przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości (MTS) w Hadze - podała w poniedziałek chorwacka agencja Hina.
Świat -
Stoczniowcy: komisarz Kroes niszczy polskie stocznie
Krajowa Sekcja Przemysłu Okrętowego NSZZ "Solidarność" zarzuca unijnej komisarz ds. konkurencji Neelie Kroes działania, które mają na celu eliminację polskiego przemysłu stoczniowego. W tej sprawie wysłali list do unijnej komisarz.
Gospodarka -
Ostatni tryumf profesora
Profesor Zbigniew Religa wyróżniał się tym, że był człowiekiem z klasą. Wychowany według starych, przedwojennych zasad kultury, lekarz zawsze odnosił się z szacunkiem do politycznych oponentów, nie używał argumentów "ad personam", nie...
Kraj -
Słaba złotówka, drogie paliwo na Litwie
Słaba złotówka jest odpowiedzialna za wyższe ceny paliwa na Litwie - twierdzi litewskie ministerstwo finansów.
Gospodarka -
Andrzej Samson nie żyje
Zmarł Andrzej Samson, znany psycholog i psychoterapeuta, oskarżony ostatnio o molestowanie dzieci. Był aresztowany od lata 2004 r. - zwolniono go z aresztu w styczniu tego roku, w związku z pogorszeniem stanu zdrowia.
Kraj -
PO wystartuje w niemieckich wyborach
Platforma Obywatelska wystawi swoich kandydatów w niemieckich wyborach samorządowych – dowiedział się „Wprost”. Wystartują oni z list niemieckiej CDU.
Tylko u Nas -
Niemcy: ustawa o fundacji poświęconej wysiedleniom bez zmian
Rząd Niemiec nie zamierza nowelizować ustawy powołującej fundację "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie", pomimo że Związek Wypędzonych (BdV) zrezygnował z delegowania jednego przedstawiciela do jej władz - poinformował rzecznik rządu Thomas...
Świat -
Gliwicka fabryka Opla zwolni kolejne 250 osób
Kolejnych 250 pracowników do końca maja odejdzie z pracy w gliwickiej fabryce Opla. Od jesieni ubiegłego roku, z powodu kryzysu na europejskim rynku motoryzacyjnym, zatrudnienie w zakładzie zmniejszyło się już o podobną liczbę osób.
Gospodarka -
Rannego w Irlandii Płn. Polaka czeka długa rekonwalescencja
32-letniego Polaka rannego w sobotę wieczorem w zamachu na brytyjskich żołnierzy przed koszarami w Antrim w Irlandii Północnej czeka długa rekonwalescencja - powiedział konsul honorowy RP dla tego regionu Jerome Mullen.
Kraj -
Irlandia coraz mniej konkurencyjna
Irlandia znalazła się na przedostatnim miejscu w rankingu najbardziej konkurencyjnych państw Unii Europejskiej, pisze „Iris Times”. Na szarym końcu znalazły się Włochy.
Przegląd prasy -
"Polska powinna być orędownikiem współpracy NATO-Rosja"
Polska powinna być zdecydowanym orędownikiem współpracy NATO z Federacją Rosyjską - powiedział były prezydent Aleksander Kwaśniewski, który bierze udział w konferencji naukowej w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, poświęconej 10-leciu...
Kraj -
Barroso z nieformalną wizytą u L.Kaczyńskiego
Przewodniczący Komisji Europejskiej (KE) Jose Manuel Barroso przyjedzie w poniedziałek wieczorem do Warszawy na nieformalne spotkanie z prezydentem Lechem Kaczyńskim - poinformowała rzeczniczka KE Ewa Haczyk.
Kraj -
9 marca 2009
Czy mamy do czynienia z kolejną falą kryzysu finansowego, czy Francuzi są zadowoleni ze swojego prezydenta, dlaczego w Bułgarii jest coraz więcej Duńczyków – o tym piszą zagraniczne dzienniki.
Przegląd prasy -
Skoro jest pokój, dlaczego giną żołnierze?
O sobotnim ataku na brytyjską bazę wojskową w Irlandii Północnej, w którym zginęło dwóch żołnierzy i czterech ludzi zostało rannych pisze brytyjski dziennik „Independent”. Autor komentarza redakcyjnego, David McKittrick,...
Przegląd prasy -
Niedozwolone porozumienie P4 i Polkomtela?
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdzi, czy operatorzy telefonii komórkowej: P4 i Polkomtel zawarli niedozwolone porozumienie dotyczące usług roamingu krajowego - poinformował UOKiK.
Gospodarka -
Bułgarzy rodzą młodych Duńczyków
Po tym jak ogłoszono w styczniu, że Bułgarzy rodzą młodych Duńczyków (stamtąd jest sprowadzane nasienie do banków spermy), naukowcy zaczęli się rozglądać po ulicach za dziećmi o skandynawskim typie urody. Blondynów i niebieskookich...
Przegląd prasy -
Turystyka medyczna w Kanadzie
Kanadyjscy lekarze skarżą się, że coraz więcej kobiet z zagranicy przyjeżdża, aby urodzić tutaj swoje dziecko. Kobiety pochodzą głównie z krajów frankofońskich i najchętniej udają się do szpitali położonych w Quebecu, pisze kanadyjski...
Przegląd prasy -
Sarkozy skupia na sobie społeczną frustrację
Francuzi coraz mniej ufają Nicolasowi Sarkozy’emu. To, co na początku jego prezydentury było jedynie reakcją radykałów, stało się dziś powszechną opinią społeczeństwa. Niezdolność do wyciągnięcia kraju z kryzysu skupia na...
Przegląd prasy -
Rozmowy z Hezbollahem ważniejsze niż zaproszenie Iranu na konferencję
Zaproszenie Iranu na międzynarodową konferencję dotyczącą Afganistanu przez sekretarz stanu USA Hillary Clinton nie jest tak istotne jak ogłoszenie przez Wielką Brytanię, że wznawia ona rozmowy z radykalnym libańskim Hezbollahem –...
Przegląd prasy -
Propozycja Obamy w sprawie talibów skazana na niepowodzenie
Amerykanom nie uda się próba podziału talibów w Afganistanie i Pakistanie na umiarkowanych i nieprzejednanych, oraz dokooptowanie tych pierwszych do oficjalnego życia politycznego – pisze „Guardian”, powołując się na...
Przegląd prasy -
Kryzys w kryzysie
Świat pogrąża się w pierwszej recesji od czasów drugiej wojny światowej, w miarę jak kryzys, który rozpoczął się w Stanach Zjednoczonych, pochłania niegdyś kwitnące kraje rozwijające się, stawiając je w obliczu potężnych niedoborów...
Przegląd prasy -
Trzecia fala kryzysu
Umacniający się dolar działa na korzyść Stanów Zjednoczonych, ale przyczynia się do pogłębiania kryzysu w innych państwach, pisze „International Herald Tribune”.
Przegląd prasy -
Prezydent spotka się z minister edukacji
O godz. 13.00 prezydent Lach Kaczyński spotka się z minister edukacji Katarzyną Hall - poinformował Tomasz Brzeziński, wicedyrektor biura prasowego kancelarii prezydenta.
Kraj -
Prof. Religa będzie patronem ulicy w Zabrzu
Zmarły w niedzielę słynny kardiochirurg i polityk, prof. Zbigniew Religa, będzie patronem ulicy w centrum Zabrza - miasta, z którym przez kilkanaście lat był związany i które zawsze wspominał z wielkim sentymentem.
Życie -
U2 zagra 6 sierpnia na Stadionie Śląskim
Jeden z najbardziej znanych zespołów rockowych świata - irlandzka grupa U2 - 6 sierpnia zagra na Stadionie Śląskim w Chorzowie (Śląskie) - poinformował organizator koncertu agencja Live Nation.
Życie -
"Francja jest sojusznikiem USA, ale nie ich naśladowcą"
Francja zalicza się do przyjaciół i sojuszników Stanów Zjednoczonych, ale nie do ich naśladowców - powiedział w wywiadzie opublikowanym na łamach poniedziałkowego wydania "Le Figaro" francuski minister spraw zagranicznych Bernard Kouchner.
Świat -
Uganda: samolot runął do jeziora
Wyczarterowany samolot transportowy produkcji rosyjskiej Ił-76 z ładunkiem zaopatrzenia dla sił pokojowych w Somalii runął do Jeziora Wiktorii wkrótce po starcie z Entebbe w Ugandzie - poinformowały ugandyjskie władze.
Świat -
Graś o nieobecności premiera podczas głosowań w Sejmie
Premier Donald Tusk nie wiedział o czwartkowych głosowaniach w Sejmie; myśleliśmy, że głosowania są w piątek, zawiodła komunikacja na linii kancelaria premiera - klub Platformy Obywatelskiej - tak rzecznik rządu Paweł Graś skomentował...
Kraj -
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy grozi rządowi Tymoszenko
Komandosi "Alfy", oddziału specjalnego Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU), którzy w ubiegłym tygodniu dokonali najazdu na państwową spółkę paliwową Naftohaz, mogą pojawić się w siedzibie rządu Julii Tymoszenko - ostrzegł wiceszef SBU,...
Świat -
Wałęsa o prof. Relidze: odszedł zasłużony człowiek
Odszedł człowiek bardzo potrzebny Polsce, człowiek zasłużony - powiedział Lech Wałęsa o prof. Zbigniewie Relidze.
Kraj -
Brown w Irlandii Płn. po ataku na bazę wojskową
Brytyjski premier Gordon Brown przyjechał do Irlandii Północnej, gdzie spotka się z przywódcami politycznymi i osobami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo.
Świat -
Samobój Tuska
Zamiast być na głosowaniach w Sejmie, premier Donald Tusk w czwartkowy wieczór grał w piłkę z kolegami z rządu i Sejmu: posłem Romanem Koseckim, szefem MSWiA wicepremierem Grzegorzem Schetyną i szefem kancelarii premiera Tomaszem...
Kraj -
Dwucyfrowe spadki cen mieszkań w lutym
Nieruchomości w Polsce wyraźnie tanieją. Ceny transakcyjne w największych miastach Polski spadały w lutym w tempie dwucyfrowym - ocenia "Dziennik".
Gospodarka -
Zachodni kapitał ucieka z Polski
Inwestorzy zagraniczni uciekają z Polski. W ubiegłym roku z rynku skarbowych obligacji wycofali niemal 20 mld zł. To rekordowa kwota, większa niż planowany na ten rok deficyt budżetowy - wylicza "Rzeczpospolita".
Gospodarka -
Chiny zaostrzają środki bezpieczeństwa
Chiny zaostrzyły środki bezpieczeństwa na zewnętrznych granicach Tybetu, kierując tam dodatkowe siły, w miejscach uznanych za wyjątkowo zapalne odcięto internet, a kierowcy na górskich drogach muszą liczyć się z częstymi kontrolami -...
Świat -
Samobój Tuska
Zamiast być na głosowaniach w Sejmie, premier Donald Tusk w czwartkowy wieczór grał w piłkę z kolegami z rządu i Sejmu: posłem Romanem Koseckim, szefem MSWiA wicepremierem Grzegorzem Schetyną i szefem kancelarii premiera Tomaszem...
Przegląd prasy -
Kryzys to dopiero będzie
Co piąta firma ma zamiar zwalniać pracowników i co piąta straciła majątek na opcjach. Jest źle, a będzie jeszcze gorzej - wynika z badań Krajowej Izby Gospodarczej dla "Gazety Wyborczej".
Przegląd prasy -
Dwucyfrowe spadki cen mieszkań w lutym
Nieruchomości w Polsce wyraźnie tanieją. Ceny transakcyjne w największych miastach Polski spadały w lutym w tempie dwucyfrowym - ocenia "Dziennik".
Przegląd prasy -
Szanse Sikorskiego
Jak dowiedział się "Dziennik", kanałami dyplomatycznymi do Polski docierają informacje, że duński premier Anders Rasmussen, choć usilnie namawiany przez najważniejszych przywódców europejskich, nie chce być szefem NATO. Jego ambicją jest...
Przegląd prasy -
Zachodni kapitał ucieka z Polski
Inwestorzy zagraniczni uciekają z Polski. W ubiegłym roku z rynku skarbowych obligacji wycofali niemal 20 mld zł. To rekordowa kwota, większa niż planowany na ten rok deficyt budżetowy - wylicza "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
Posłowie przejdą na zawodowstwo?
W Sejmie powinni zasiadać wyłącznie posłowie zawodowi, którzy będą w pełni poświęcać się parlamentarnej pracy. Taki pomysł na Sejm ma Platforma Obywatelska - pisze "Metro".
Przegląd prasy -
2009-03-09
Tusk grał w piłkę zamiast... głosować, zagraniczni inwestorzy uciekają z Polski, nieruchomości w Polsce mocno tanieją oraz szanse Sikorskiego na fotel szefa NATO - o tym m.in. pisze dzisiejsza prasa.
Przegląd prasy -
Korea Płn.: Kim Dzong Il znów wybrany do parlamentu
Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Il został ponownie wybrany do parlamentu - poinformowały w poniedziałek media państwowe w Phenianie ogłaszając częściowe rezultaty niedzielnego głosowania. Wybór zapadł jednogłośnie.
Świat -
Sudan zwolnił z więzienia przywódcę opozycji
Władze Sudanu zwolniły w poniedziałek z więzienia przywódcę opozycji, który wzywał prezydenta do oddania się w ręce Międzynarodowego Trybunału Karnego - poinformował Reuters powołując się na rodzinę polityka.
Świat