17 marca 2009
-
Koniec kryzysu?
Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła powrót silnych wzrostów, po pierwszych od 10 miesięcy dobrych danych z rynku nieruchomości; najwięcej zyskały banki i deweloperzy, rosły też akcje firm technologicznych.
Gospodarka -
Łukaszenka krytykuje opozycję
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka nie zostawił na białoruskiej opozycji suchej nitki, ostro krytykując jej działania, w tym poza granicami kraju.
Świat -
Miedwiediew: od 2011 r. przezbrojenie armii
Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zapowiedział, że w 2011 roku rozpocznie się kompleksowe przezbrajanie rosyjskiej armii i marynarki wojennej.
Świat -
Francja "wierna lecz niezależna"
Premier Francji Francois Fillon oświadczył we wtorek, że powrót jego kraju do struktur wojskowych NATO jest jedynie "przystosowaniem", które nie wywołuje "żadnego poruszenia" na arenie międzynarodowej.
Świat -
Rezygnacja Misiaka przyjęta
Zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej przyjął rezygnację sen. Tomasza Misiaka z członkostwa w partii - poinformował dziennikarzy rzecznik rządu Paweł Graś.
Kraj -
Wyrok ws. Fritzla prawdopodobnie w czwartek
Wyrok w procesie Austriaka Josefa Fritzla, oskarżonego o więzienie własnej córki i spłodzenie z nią siedmiorga dzieci, zostanie prawdopodobnie ogłoszony już w czwartek - potwierdził rzecznik sądu krajowego Dolnej Austrii w Sankt Poelten,...
Świat -
Czesi odroczyli głosowanie ws. radaru
Premier Republiki Czeskiej oświadczył, że jego rząd tymczasowo odracza głosowanie nad ratyfikacją umów z USA w sprawie radaru amerykańskiej tarczy antyrakietowej w obawie przed odrzuceniem umów przez opozycję.
Świat -
Madagaskar: armia oddała władzę opozycji
Dowódcy armii Madagaskaru oficjalnie poparli przywódcę opozycji Andry'ego Rajoelinę i przekazali mu władzę w kraju.
Świat -
Prezydent: nie podjąłem decyzji o starcie w wyborach
Prezydent Lech Kaczyński powiedział w Bełchatowie, że nie podjął jeszcze decyzji, czy wystartuje w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.
Kraj -
Merkel: centrum ma służyć pojednaniu a nie fałszowaniu historii
Centrum upamiętniające powojenne wysiedlenia Niemców ma służyć pojednaniu, a nie zniekształceniu historii - powiedziała kanclerz Angela Merkel na wtorkowym przyjęciu Związku Wypędzonych (BdV) w Berlinie.
Świat -
Kontyngent w Afganistanie zostanie zwiększony?
Niewykluczone, że polski kontyngent w Afganistanie zostanie zwiększony. Nieoficjalnie w źródłach zbliżonych do armii PAP dowiedziała się, że Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych otrzymało wytyczne w tej sprawie.
Kraj -
Słabnie poparcie dla Obamy
Poparcie dla prezydenta USA Baracka Obamy i jego planów ekonomicznych osłabło, zwłaszcza wśród niezależnych wyborców - wynika z najnowszego sondażu telewizji CNN i ośrodka Opinion Research Corp.
Świat -
Senat wycofuje poparcie dla wyższych składek na PFRON
Senatorowie wycofali we wtorek poparcie dla planu podwyższenia o 20 proc. miesięcznych wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) przy jednoczesnym wprowadzeniu możliwości zaliczenia ich w koszty podatkowe.
Gospodarka -
Izrael utrzyma blokadę Gazy
Izrael utrzyma blokadę rządzonej przez radykalny palestyński Hamas Strefy Gazy, dopóki nie zostanie uwolniony izraelski żołnierz Gilad Szalit.
Świat -
Steinbach: Merkel jest po naszej stronie
Kanclerz Niemiec Angela Merkel jest po stronie Związku Wypędzonych - powiedziała szefowa BdV Erika Steinbach na dorocznym przyjęciu tej organizacji.
Świat -
Spór o dezertera
Rosyjski żołnierz, którego dezercja do Gruzji zirytowała Moskwę, został oskarżony o opuszczenie swej jednostki - poinformowała rosyjska prokuratura. Tbilisi oświadcza, że nie ma zamiaru wydać zbiega.
Świat -
Linie lotnicze notorycznie gubią bagaże
W 2007 roku linie lotnicze zagubiły 42 miliony sztuk bagażu - informuje we wtorek brytyjska organizacja konsumencka; komisarz europejski ds. transportu Antonio Tajani zapowiedział, że przyjrzy się zasadom, na jakich wypłacają one...
Życie -
Szefowa TV Polonia i TV Biełsat odwołana
Zarząd TVP zwolnił dyrektor TV Polonia i TV Biełsat Agnieszkę Romaszewską-Guzy. P.o. prezesa TVP Piotr Farfał uzasadnia zwolnienie m.in. publicznym podważaniem przez b. dyrektor decyzji zarządu.
Kraj -
Korea Północna "nie życzy sobie" pomocy z USA
Stany Zjednoczone zdecydowały zawiesić pomoc żywnościową dla Korei Północnej na żądanie władz w Phenianie - poinformował we wtorek rzecznik Departamentu Stanu USA Robert Wood.
Świat -
Chlebowski o "świętych standardach" PO
Według szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego, decyzja premiera wobec sen. Tomasza Misiaka pokazuje, że dla PO standardy etyczne są "rzeczą świętą".
Kraj -
Kryzys pogłębi światowy problem wody?
Światowy kryzys gospodarczy może doprowadzić do zacofania infrastruktury dostarczającej wody pitnej o dekadę lub więcej - ostrzegł we wtorek Bank Światowy podczas Światowego Forum Wody.
Gospodarka -
Ziobro: Schetyna to "ciemna postać rządu"
Zbigniew Ziobro określił wicepremiera Grzegorza Schetynę jako "ciemna postać rządu", która odpowiada za nadużywanie władzy i służb specjalnych. Natomiast, według posła PiS, Zbigniewa Ćwiąkalskiego czekają postępowania za nadużycia,...
Kraj -
"Nie ma mowy o łamaniu standardów przez Pawlaka"
"Nie może być mowy" o łamaniu standardów przez wicepremiera Waldemara Pawlaka - uważa poseł PSL Eugeniusz Kłopotek. Jego zdaniem, należy zastanowić się nad rozwiązaniami prawnymi, które rozstrzygnęłyby co w przypadku polityków jest...
Kraj -
Premier za usunięciem Misiaka z PO
Premier Donald Tusk zarekomenduje zarządowi PO usunięcie senatora Tomasza Misiaka z partii i klubu parlamentarnego Platformy. Tusk zapowiedział też, że zwróci się do parlamentarzystów PO, by pozbyli się udziałów w spółkach.
Kraj -
Kononowicz do Parlamentu Europejskiego
Słynny kandydat na urząd prezydenta Białegostoku ciągle próbuje zaistnieć w życiu politycznym. Tym razem Krzysztof Kononowicz będzie się ubiegał o mandat eurodeputowanego w okręgu podlaskim.
Życie -
Świadek: cele ostrzału nie pokrywały się z Nangar Khel
Żaden z oficjalnie wyznaczonych celów ostrzału, planowanego feralnego dnia, nie pokrywał się z wioską Nangar Khel ani okolicznymi zabudowaniami - mówił st. szer. Ryszard K., pierwszy świadek w procesie żołnierzy, oskarżonych o zabicie...
Kraj -
Wypowiedź szefa Fed może wzmocnić złotego
Wypowiedź szefa Fed Bena Bernanke zaplanowana na środę może mieć pozytywny wpływ zarówno na polską walutę, jak i na rynek długu - uważają analitycy.
Gospodarka -
Zalety i wady faktoringu
Faktoring ma zarówno zwolenników jak i zagorzałych przeciwników. Poniżej przeanalizowaliśmy podstawowe zalety oraz wady, wynikające z takiej metody finansowania.
Gospodarka -
Dania: pary homoseksualne mogą adoptować dzieci
Duński parlament zezwolił niewielką większością głosów na adoptowanie dzieci przez pary homoseksualne - poinformowały źródła parlamentarne.
Życie -
Sarkozy i Merkel za wzmocnieniem regulacji finansowych
Prezydent Francji Nicolas Sarkozy i kanclerz Niemiec Angela Merkel w liście do wysokich funkcjonariuszy UE wyrazili "zdeterminowanie uzyskaniem na szczycie G20 w Londynie konkretnych rezultatów w kwestii wzmocnienia międzynarodowych...
Gospodarka -
4,5 roku więzienia dla b. prezydenta Opola
Na cztery i pół roku więzienia za korupcję skazał opolski sąd okręgowy b. prezydenta Opola Piotra S. Ma on też wyrównać szkody spowodowane swą działalnością, zapłacić 80 tys. zł grzywny oraz ponad 16 tys. kosztów sądowych i przez 10 lat...
Kraj -
Kardiochirurg nie przyznaje się do zarzutów
Przed Sądem Rejonowym w Białymstoku od początku rozpoczął się proces kardiochirurga Tomasza Hirnle, oskarżonego o przyjęcie 5 tys. zł łapówki, wręczonej w wyniku policyjnej prowokacji przeprowadzonej w czerwcu 2005 roku.
Kraj -
Myślenie życzeniowe
Pojawiające się od czasu do czasu wieści o zagrażającym światu zachodniemu sojuszu chińsko-rosyjskim to widmo niezbyt dzisiaj realne, albo jak kto woli rosyjskie myślenie życzeniowe. Interesy azjatyckich gigantów coraz rzadziej idą w...
ŚwiatMaciej Szopa -
Prezydent zapowiada szczyt społeczny
Prezydent Lech Kaczyński ocenił, że obecnie najważniejszą sprawą dla rządzących powinna być ochrona miejsc pracy i walka z rosnącym bezrobociem. Prezydent zapowiedział, że w bardzo krótkim czasie zwoła szczyt społeczny.
Kraj -
Dzień św. Patryka
Mimo wskaźników ilustrujących słabnącą kondycję krajowej gospodarki, Irlandczycy obchodzą święto swego narodowego patrona - św. Patryka pod hasłem "Sky is the limit" (możliwości są praktycznie nieograniczone).
Życie -
Górnicy protestowali w Koninie
Ponad tysiąc górników z Kopalni Węgla Brunatnego "Konin" SA (KWB) w Kleczewie demonstrowało w Koninie (Wielkopolska) przeciwko decyzji o wstrzymaniu prac przy budowie nowej odkrywki węgla "Tomisławice".
Kraj -
Trybunał w Hadze zmniejszył karę dla Krajisznika
Oenzetowski trybunał ds. zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii w postępowaniu apelacyjnym zmniejszył z 27 do 20 lat więzienia karę dla byłego przewodniczącego parlamentu Serbów bośniackich Momczilo Krajisznika.
Świat -
Potrzeba standardów
Aby uniknąć podobnych skandali, jak afera ze spółką senatora Misiaka, trzeba wprowadzić przepisy zakazujące dopuszczania do przetargów publicznych firmy związane z politykami.
Kraj -
Nie ma dowodów na zdradę stanu Tymoszenko
Nie ma dowodów na to, że ukraińska premier Julia Tymoszenko dopuściła się zdrady stanu - oświadczył szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) Wałentyn Naływajczenko.
Świat -
Papież: prezerwatywy zwiększają problemy
Benedykt XVI zapewnił dziennikarzy, że "w żadnym razie nie czuje się sam" po polemice w sprawie lefebrystów.
Świat -
J.Kaczyński: w PO nie ma zasad, są interesy
W PO nie ma żadnych zasad, "jest polityka, interesy, interesy i jeszcze raz interesy" - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, pytany o komentarz do zarzutów pod adresem senatora PO Tomasza Misiaka.
Kraj -
17 marca 2009
Czy Ameryka jest z Marsa, a Europa z Wenus, jak Łukaszenka skorzysta na zniesieniu sankcji wizowych przez Unię Europejską, czy Chiny wyjdą z kryzysu silniejsze niż dotychczas – oto niektóre tematy poruszane przez zagraniczne...
Przegląd prasy -
Radykałowie przeciwko telebimom na Placu św. Piotra
Cztery wielkie telebimy szpecą Plac świętego Piotra, przez co wygląda on jak stadion – protestują politycy włoskiej partii Radykałów. O ich oburzeniu pisze dziennik „La Stampa”.
Przegląd prasy -
Meksykańska krucjata moralna
Miłośnicy damskich wdzięków w pewnej części Meksyku mogą być ukarani za publiczne wyrażanie swoich opinii. Władze miejscowości Culiacan na północy kraju zakazały gwizdania na kobiety i oglądania pornografii, donosi „El Pais”.
Przegląd prasy -
Projekt tarczy antyrakietowej może spalić na panewce
W przeddzień jubileuszu członkowie NATO dyskutują o jego przyszłych działaniach, pisze „Niezawisimaja gazieta”.
Przegląd prasy -
Łukaszenka wciąż w posiadaniu europejskiej wizy
Ministrowie spraw zagranicznych Unii Europejskiej zdecydowali o utrzymaniu w mocy zeszłorocznego postanowienia znoszącego zakaz wjazdu byłych białoruskich urzędników, z prezydentem Aleksandrem Łukaszenką na czele, na terytorium 27 państw...
Przegląd prasy -
Zremiksowana intymność Bloc Party
11 maja na sklepowe półki trafi płyta "Intimacy Remixed" zespołu Bloc Party.
KulturaMuzyka -
Dannii Minogue wróci odmieniona
Po sześciu latach przerwy nowy album nagrywa Dannii Minogue.
KulturaMuzyka -
Placebo o słońcu i radości
Wokalista zespołu Placebo, Brian Molko, zdradził kilka szczegółów dotyczących nowego albumu formacji, "Battle For The Sun".
KulturaMuzyka -
Francuzi czytają mało … albo wcale
Według najnowszych sondaży 30 proc. Francuzów w ogóle nie czyta książek, a 34 proc. czyta maksymalnie 5 na rok. Temat czytelnictwa porusza „Le Figaro” w związku z odbywającym się w Paryżu Salonem Książki.
Przegląd prasy -
Brown: era czystego wolnego rynku minęła
Obecny kryzys rynków finansowych oznacza kres „dominującej od 40 lat ortodoksji, znanej jako Konsensus Waszyngtoński, który faworyzuje wolne rynki” – oświadczył w wywiadzie dla dziennika „Guardian” brytyjski...
Przegląd prasy -
Chiny wzmocnią się po kryzysie
Globalny kryzys gospodarczy i wysiłki podejmowane w celu odwrócenia jego skutków najprawdopodobniej wzmocnią Chiny i sprawią, że kraj ten stanie się jeszcze większą potęgą gospodarczą niż był przed kryzysem, pisze „New York...
Przegląd prasy -
Warunki PiS ws. ustawy medialnej
Publiczne radio i telewizja finansowane nie z budżetu państwa, a ich kierownictwa wybierane tak, by żadna poważna siła polityczno-społeczna w Polsce nie była wykluczona - pod takimi warunkami PiS mógłby poprzeć nową ustawę medialną -...
Kraj -
Algieria: terroryści coraz aktywniejsi
Dwie osoby zmarły w kolejnym ataku terrorystycznym w Tebessie, mieście położonym ok. 40 km od granicy tunezyjskiej. Seria ataków bombowych w tym regionie świadczy o wzmożonej aktywności grup terrorystycznych w krajach Maghrebu, pisze...
Przegląd prasy -
Nowy kodeks dla młodocianych przestępców
Minister sprawiedliwości Rachida Dati przedstawiła nowy kodeks dla młodocianych przestępców. Przewiduje on „specjalny reżim” dla dzieci poniżej trzynastego roku życia, które we Francji nie mogą stanąć przed sądem, pisze...
Przegląd prasy -
Ameryka jest z Marsa, a Europa z Wenus
Kryzys gospodarczy pogłębia się, a państwa uprzemysłowione nie mogą się porozumieć w sprawie wspólnej strategii, jak z nim walczyć. Obama chce by Europa wprowadziła dodatkowe pakiety pomocowe, a Merkel upiera się, że Niemcy robią już...
Przegląd prasy -
Polska szuka ambasadora do Rosji
Komentując informacje o domniemanej wymianie ambasadora Polski w Moskwie, dziennik „Wriemia Nowostiej” zauważa, że „na wybór kandydata może wpłynąć spór o politykę zagraniczną, toczony przez prezydenta Lecha...
Przegląd prasy -
Unia wyciąga rękę do Białorusi
Ministrowie spraw zagranicznych Unii zgodzili się wyciągnąć rękę do Białorusi, zawieszając na kolejnych dziewięć miesięcy sankcje wizowe wobec prezydenta Aleksandra Łukaszenki, mimo istniejących podejrzeń o łamanie praw człowieka w tym...
Przegląd prasy -
Ruszył przetarg na sprzedaż stoczni Gdynia
We wtorek ruszył przetarg na majątek stoczni Gdynia - przypomniał wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik.
Gospodarka -
Poczytaj mi dziecko...
"Lektor" to opowieść o moralnym analfabetyzmie. To dewastująca historia o miłości i przebaczeniu a nawet zrozumieniu dla straszliwych czynów z przeszłości.
Kultura -
Nokia zwolni 1700 ludzi
Fińska Nokia Corporation - główny światowy producent telefonów komórkowych - zamierza zwolnić ze swych zakładów na całym świecie około 1700 ludzi - zapowiedziano w siedzibie firmy w Helsinkach.
Gospodarka -
Działacz ZPB skazany na grzywnę
Na karę grzywny w wysokości 525 tys. białoruskich rubli (równowartość nieco ponad 660 złotych) skazał sąd w Grodnie działacza nieuznawanego przez władze Związku Polaków na Białorusi (ZPB) Andrzeja Poczobuta.
Świat -
Prof. Bralczyk wyda opinię ws. słów Zybertowicza
Językoznawca, prof. Jerzy Bralczyk ma wydać opinię w sprawie słów Andrzeja Zybertowicza odnoszących się do Adama Michnika - zdecydował warszawski sąd na rozprawie w procesie cywilnym, w którym Michnik żąda od Zybertowicza przeprosin i 20...
Kraj -
Prezydencie, chroń się sam
Kancelaria Prezydenta podpisała umowę z prywatną agencją ochrony - dowiedział się „Wprost”. Ma ona pilnować archiwum głowy państwa, któremu szef MSWiA Grzegorz Schetyna dwa miesiące temu odebrał ochronę BOR. Koszt - ponad 300...
Tylko u Nas -
Odwleka się ugoda w procesie "Wprost" - Kwaśniewski
Odwleka się zapowiadana ugoda w procesie cywilnym, jaki "Wprost" wytoczył byłemu prezydentowi Aleksandrowi Kwaśniewskiemu za nazwanie tygodnika "ubecką gazetą".
Kraj -
Ustalono przyczyny katastrofy budowlanej na Śnieżce
Uszkodzenie stalowej konstrukcji wsporczej było przyczyną katastrofy budowlanej w Wysokogórskim Obserwatorium Meteorologicznym na Śnieżce - ustalili rzeczoznawcy podczas przeprowadzonej na Śnieżce wizji lokalnej.
Kraj -
Odpowie za kazirodztwo i pedofilię
Nawet do 12 lat więzienia grozi 33-latkowi, którego prokuratura z Żagania (Lubuskie) oskarżyła o kazirodztwo i pedofilię. Mężczyzna miał obcować płciowo z siostrą i swoim małoletnim bratem.
Kraj -
Misiak: rezygnuję z koordynowania eurokampanii
Senator Tomasz Misiak (PO) zadeklarował, że rezygnuje z koordynowania kampanii Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego. Sprawa ma związek z zarzutami, jakie pojawiły się ostatnio w mediach pod adresem polityka Platformy.
Kraj -
Papież wyruszył w podróż do Afryki
Papież Benedykt XVI wyruszył w swą pierwszą podróż do Afryki, w czasie której odwiedzi Kamerun i Angolę.
Świat -
Spółki Skarbu Państwa nie zamierzają rezygnować ze sponsorowania sportu
Mimo zmiany zasad inwestowania w profesjonalny sport, spółki Skarbu Państwa nie zamierzają rezygnować z tej działalności, m.in. dlatego, że w większości przypadków były dotąd sponsorami, a nie właścicielami klubów.
Gospodarka -
Hamas odrzuca oskarżenia Izraela ws. kairskich rozmów
Palestyńska radykalna organizacja Hamas odrzuciła oskarżenia Izraela, jakoby na rozmowach w Kairze zaostrzyła stanowisko w sprawie wymiany palestyńskich więźniów za uprowadzonego izraelskiego żołnierza.
Świat -
Znaleziony noworodek został uduszony
Znaleziony w czwartek w sortowni śmieci w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie) martwy noworodek urodził się żywy i został uduszony - takie są wstępne wyniki sekcji zwłok.
Kraj -
Almunia: gospodarka UE w lepszym stanie niż 3 m-ce temu
Są oznaki, że gospodarka UE jest obecnie w lepszej formie, niż była pod koniec 2008 r. - stwierdził komisarz UE ds monetarnych Joaquoin Almunia w wywiadzie dla "La Stampa".
Gospodarka -
Juszczenko zaproponował kandydata na szefa MSZ
Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko chce, by nowym ministrem spraw zagranicznych kraju został dotychczasowy ambasador w Stanach Zjednoczonych Ołeh Szamszur.
Świat -
Unijna delegacja bada sprawę więźniów z Guantanamo
Delegacja Unii Europejskiej bada w Waszyngtonie sprawę warunków przyjęcia przez kraje UE więźniów z Guantanamo, kontrowersyjnego amerykańskiego więzienia dla podejrzanych o terroryzm.
Świat -
Chlebowski za odsunięciem Misiaka od kampanii PO w eurowyborach
Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski uważa, że senator Tomasz Misiak nie powinien kierować kampanią Platformy w wyborach do PE. Chlebowski nie wyklucza wniosku o zawieszenie senatora w prawach członka klubu PO.
Kraj -
Faktoring to więcej niż gotówka
Faktoring to narzędzie, nie tylko dla tych z kłopotami z płynnością finansową, ale także dla tych, którzy chcą wyeliminować ich ryzyko.
Gospodarka -
Filipińska armia kontra porywacze wysłanników Czerwonego Krzyża
Co najmniej 9 ludzi zginęło na południu Filipin w czasie starcia armii filipińskiej z porywaczami trzech wysłanników Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża (MKCK) - Włocha, Szwajcara i Filipińczyka - podano w Manili.
Świat -
Dyplomacja miękkiego serca
"Kto ma miękkie serce, winien mieć twardy tyłek" - mawia stare, polskie porzekadło. Mawia słusznie, bowiem ktokolwiek jest w życiu zbyt dobry i zbyt życzliwy lub kto niezbyt aktywnie dba o swoje interesy ten często dostaje nauczkę.
Świat -
Komorowski: sprawa Misiaka okazją do zmian w prawie
Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski (PO) uważa, że przypadek senatora PO Tomasza Misiaka jest okazją do dokonania zmian dotyczącym zasad sprawowania mandatu parlamentarzysty. We wtorek wyjaśnianiem sprawy Misiaka zajmie się zarząd...
Kraj -
Prywatyzacja zamiast prokuratury
Śledztwo warszawskiej prokuratury w sprawie niegospodarności w Przedsiębiorstwie Wydawniczym "Rzeczpospolita" zapewne zakończy się umorzeniem - tak samo, jak większość śledztw dotyczących finansów w państwowych spółkach.
Kraj -
Brytyjski minister ostrzega Phenian
Jeśli Korea Północna zdecyduje się na dokonanie zapowiadanej próby rakietowej, będzie musiała liczyć się z ostrą reakcją społeczności międzynarodowej, łącznie z możliwością sankcji ONZ wobec tego kraju - ostrzegł brytyjski minister stanu...
Świat -
Iran: Chatami rezygnuje z walki o fotel prezydenta
Uważany za umiarkowanego polityka były prezydent Iranu Mohammed Chatami formalnie potwierdził, iż wycofuje swą kandydaturę w czerwcowych wyborach prezydenckich - podają irańskie media.
Świat -
Kryzys w portfelu
Polacy zaczęli oszczędzać - wynika z badań, do których dotarła "Rzeczpospolita".
Gospodarka -
Prezydent i premier polecą osobno, ale wrócą razem
Jak ustalił "Dziennik", premier i prezydent polecą oddzielnie na najbliższy szczyt do Brukseli, ale wrócą razem.
Przegląd prasy -
PO chce załatwić in vitro za pomocą rozporządzeń
Jak uregulować kwestie in vitro, nie wdając się w walki ideologiczne? Najbardziej drażliwe kwestie rozstrzygnąć poza Sejmem i za pomocą rozporządzeń. Jak dowiedział się "Dziennik", w ten właśnie sposób Platforma Obywatelska zamierza...
Przegląd prasy -
Strażacy kupują, co chcą
Jak ustaliła NIK, aż 19 tys. mundurów wyjściowych i zaledwie 2,5 tys. ubrań do gaszenia pożarów kupili w zeszłym roku strażacy ochotnicy - pisze "Dziennik".
Przegląd prasy -
Platforma bierze pół Warszawy
PO z Danutą Huebner może w Warszawie liczyć na 53 proc. głosów - pokazuje sondaż "Gazety Wyborczej" na trzy miesiące przed eurowyborami.
Przegląd prasy -
Parking przed siedzibą PiS do zwrotu?
Sąd zdecyduje we wtorek, czy fundacja powołana przez Jarosława Kaczyńskiego będzie musiała oddać miastu parking przez siedzibą PiS - zapowiada "Życie Warszawy".
Przegląd prasy -
Europensje dla siostry i bratowej
Posłanka do PE Urszula Krupa, zaufana dyrektora Radia Maryja, zatrudnia w swoim biurze poselskim rodzinę - ustaliła "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
Kryzys w portfelu
Polacy zaczęli oszczędzać - wynika z badań, do których dotarła "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
Beatyfikacja Jana Pawła II już za rok
2 kwietnia 2010 roku to najbardziej prawdopodobna data beatyfikacji Jana Pawła II - dowiedziała się "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
Firma przez internet... w zasadzie
Już w kwietniu będzie można zarejestrować nową firmę za pomocą internetu - to efekt prac prowadzonych przez resort gospodarki i MSWiA. Z ustaleń "Gazety Prawnej" wynika jednak, że obywatele nie będą mogli masowo korzystać z nowej usługi.
Przegląd prasy -
Chorzy na cukrzycę bez nowoczesnych leków
Na nowej liście leków refundowanych nie znalazły się najnowsze insuliny analogowe - alarmuje "Dziennik Polski".
Przegląd prasy -
2009-03-17
Prezydent i premier polecą osobno, ale wrócą razem, PO chce załatwić in vitro za pomocą rozporządzeń, Polacy zaczęli oszczędzać, a strażacy kupują, co chcą - o tym m.in. pisze dzisiejsza prasa.
Przegląd prasy -
Birma: zatrzymano kolejnych działaczy opozycji
Wojskowe władze Birmy ponownie przystąpiły do likwidowania przeciwników reżimu, zatrzymując w ostatnich dniach pięciu kluczowych działaczy opozycji, związanych z partią pozostającej od lat w areszcie domowym noblistki Aung San Suu Kyi.
Świat -
Samolot uniknął zderzenia z samochodem
Filipiński samolot z 80 pasażerami na pokładzie o włos uniknął katastrofy, kiedy przez pas startowy, na którym miał lądować, przemknął samochód - napisały gazety w Manili.
Życie -
Pierwszy automat sprzedający pizzę
Pierwszą na świecie maszynę sprzedającą świeżą pizzę skonstruował włoski przedsiębiorca Claudio Torghele. Urządzenie nazwał "Let's pizza".
Życie