18 marca 2009
-
Wzrosty na Wall Street po komunikacie Fed
Główne indeksy giełdowe na Wall Street zarejestrowały zwyżki po tym, jak Rezerwa Federalna (Fed, bank centralny USA) zapowiedział zakup obligacji długoterminowych w celu ożywienia dotkniętej kryzysem gospodarki.
Gospodarka -
Prezydent i premier udają się na szczyt UE
Prezydent Lech Kaczyński i premier Donald Tusk udają się w czwartek na dwudniowy szczyt UE, który skoncentruje się na sprawach gospodarczych: planie wyjścia z kryzysu, pobudzania zatrudnienia oraz reformy nadzoru rynków finansowych.
KrajŚwiat -
Admirał Stavridis nowym dowódcą sił NATO w Europie?
Minister obrony USA Robert Gates nominował admirała Jamesa Stavridisa na nowego dowódcę sił NATO w Europie.
Świat -
Jewgienij Tomaszewski mistrzem Europy w szachach
Rosyjski szachista Jewgienij Tomaszewski zdobył tytuł mistrza Europy. W finałowym meczu barażowym pokonał w Budvie (Czarnogóra) rodaka Władimira Małachowa 2:1.
Życie -
Księgowy Madoffa oskarżony o oszustwo
Amerykański księgowy David Friehling został postawiony w stan oskarżenia jako pierwszy ze wspólników aresztowanego Bernarda Madoffa, sprawcy największej afery finansowej w dziejach nowojorskiej giełdy.
Świat -
Stasiak: odwołanie Romaszewskiej w złym momencie
Odwołanie dyrektor TVP Polonia i TV Biełsat Agnieszki Romaszewskiej-Guzy to zły sygnał dla relacji polsko-białoruskich - uważa zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak.
Kraj -
Emir Kuwejtu rozwiązał parlament
Władający Kuwejtem emir Sabah al-Ahmad al-Dżabir as-Sabah ogłosił, że rozwiązał Zgromadzenie Narodowe. Zapowiedział też wybory parlamentarne, nie podając jednak daty.
Świat -
Rosja sygnalizuje twardszy kurs w stosunkach z USA
Najnowsze zapowiedzi Rosji, że rozbuduje swój arsenał w odpowiedzi na rozszerzanie NATO, to sygnał usztywnienia kursu wobec USA - twierdzi środowy "Wall Street Journal".
Świat -
Oddalono kolejne dwa wnioski ws. Katynia
Sąd Rejonowy w Moskwie oddalił dwa z ostatnich trzech zażaleń stowarzyszenia Memoriał na postępowanie Głównej Prokuratury Wojskowej (GPW) Rosji w sprawie rehabilitacji ofiar mordu NKWD na polskich oficerach w 1940 roku.
Świat -
Ani be, ani me, ani Oscar
Recenzowanie filmu „Lektor” stanowi jeden z tych przypadków, w których szacunek dla opowiedzianej historii mylony jest z jej wartością artystyczną.
Kultura -
Świadek ws. Nangar Khel: nie planowano użycia moździerza 60 mm
W operacji polskich żołnierzy, która zakończyła się ostrzelaniem zabudowań w rejonie wioski Nangar Khel, nie planowano użycia moździerza 60 mm - powiedział jeden ze świadków w sprawie kpt. Andrzej B.
Kraj -
Obama: rząd odpowiedzialny za premie dla szefów AIG
Prezydent USA Barack Obama przyznał, że jego administracja jest odpowiedzialna za milionowe premie, jakie wypłacili sobie szefowie ubezpieczeniowego koncernu American International Group (AIG), który dostał od rządu 170 mld USD pomocy.
Gospodarka -
Usunięto awarie prądu na Mazurach
Energetycy usunęli awarie prądu, które dotknęły kilka tysięcy gospodarstw domowych na Mazurach. Silny wiatr wiejący we wtorek i środę połamał drzewa albo gałęzie, który pozrywały linie energetyczne.
Kraj -
Krzaklewski wystartuje do PE z listy PO
Na pierwszym miejscu listy Platformy Obywatelskiej na Podkarpaciu znajdzie się Marian Krzaklewski - informuje dziennik.pl.
Kraj -
Lekarze nie chcą leczyć naszych dzieci
W Polsce brakuje około czterech tysięcy specjalistów od leczenia dzieci. I lepiej nie będzie.
Życie -
Dania: homoseksualiści mogą adoptować dzieci
17 marca duński parlament Folketing uchwalił ustawę przyznającą parom homoseksualnym prawo do adopcji dzieci.
Życie -
Merkel: pamięć o wypędzeniach częścią tożsamości
Pielęgnowanie pamięci o wysiedleniach Niemców jest "kwestią korzeni i tożsamości" narodu - powiedziała kanclerz Angela Merkel na konferencji frakcji CDU/CSU na temat wysiedleń.
Świat -
Rząd Ukrainy ograniczył zarobki ministrów
Od przyszłego miesiąca członkowie rządu Ukrainy z premier Julią Tymoszenko na czele będą zarabiać o połowę mniej, niż dotychczas. Decyzję taką podjęto na posiedzeniu Rady Ministrów w Kijowie.
Świat -
Work Service gotowa rozwiązać umowę z ARP
Firma Work Service jest gotowa rozwiązać z Agencją Rozwoju Przemysłu umowę na prowadzenie szkoleń dla zwalnianych stoczniowców - poinformował w Sejmie dziennikarzy wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik. Jak powiedział, Work Service zwrócił...
Gospodarka -
PiS: dyskusja nt. list wyborczych do PE
W PiS wciąż nie ma zgody co do kształtu list do europarlamentu. Problemy z otrzymaniem prestiżowej "jedynki" ma europoseł Ryszard Czarnecki. Maleją też szanse na łódzką "jedynkę" dla Urszuli Krupy, wobec typowanego na lidera w Poznaniu...
Kraj -
Tim K. zabijał "dla zabawy"
Tim K., sprawca zeszłotygodniowej masakry w szkole w niemieckim Winnenden, powiedział mężczyźnie, którego wziął jako zakładnika podczas ucieczki, że zabijał "dla zabawy" i chce zaatakować następną szkołę.
Świat -
Posłowie chcą pomóc Grupie PKP
Sejmowa Komisja Infrastruktury chce zwrócić się do premiera o udzielenie Grupie PKP 4,5 mld zł pomocy publicznej w ciągu trzech lat. Projekt dezyderatu w tej sprawie przedstawiono na środowym posiedzeniu komisji.
Gospodarka -
Rosja gotowa na układy z USA ws. Iranu
Rosja sygnalizuje gotowość do umowy, na podstawie której starałaby się pomóc USA w pokrzyżowaniu nuklearnych planów Iranu w zamian za ustępstwa w niektórych sprawach, takich jak tarcza antyrakietowa w Polsce i Czechach - pisze...
Świat -
Sejmowa komisja: bez alkoholu na imprezach masowych
Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych poparła poprawkę Senatu do noweli ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, zakazującą sprzedaży alkoholu podczas dużych imprez.
Kraj -
Złoty powróci na drogę spadkową?
W najbliższych dniach złoty może powrócić do trendu spadkowego - uważają analitycy. Spodziewają się natomiast stabilizacja na rynku długu.
Gospodarka -
Niesłusznie spędził w więzieniu 27 lat
Brytyjczyk, który 27 lat spędził w więzieniu skazany niesłusznie za morderstwo i gwałt, został oczyszczony z zarzutów przez sąd apelacyjny w Londynie.
Życie -
Watykan nie zmieni stanowiska ws. prezerwatyw
Rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi oznajmił w Kamerunie, gdzie towarzyszy papieżowi w jego pielgrzymce, że Watykan nie zmieni stanowiska w sprawie prezerwatyw.
Świat -
Ludowcy oburzeni na Tuska
Politycy PSL są oburzeni na premiera Donalda Tuska za sugestie, że w Stronnictwie obowiązują niższe standardy niż w PO. Podczas wtorkowego posiedzeniu klubu posłowie PSL krytykowali premiera za jego słowa pod adresem wicepremiera szefa...
Kraj -
Alijew gra o trzecią kadencję
W Azerbejdżanie zakończyło się w środę referendum, w którym obywatele wypowiadali się głównie na temat zniesienia limitu dwóch kadencji prezydenckich, co umożliwiłoby dalsze rządy obecnemu liderowi kraju Ilhamowi Alijewowi, a nawet...
Świat -
Najmniejszy Związek Radziecki świata
"Mołdawia i Naddniestrze wyraziły ogromną wdzięczność Federacji Rosyjskiej za wysiłek wnoszony w uregulowanie konfliktu między stronami" - twierdzi minister spraw zagranicznych FR, Siergiej Ławrow.
Świat -
Chodorkowski sugeruje Miedwiediewowi zmianę polityki
Odbywający karę więzienia były szef koncernu Jukos Michaił Chodorkowski skierował pod adresem prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa zawoalowane wyzwanie, sugerując, że powinien odciąć się od polityki swego potężnego poprzednika,...
Świat -
Zarządzanie treścią w czasach kryzysu
Making Waves firma konsultingowa wdrażająca systemy do zarządzania treścią oraz informacją, zaprasza na spotkanie - "Twój klucz do sukcesu w Internecie".
Gospodarka -
Korupcja w służbie zdrowia
Sześć osób, w tym dyrektorów szpitali m.in. z Warszawy, Krakowa i Śremu, zatrzymali funkcjonariusze ABW w śledztwie dotyczącym korupcji w służbie zdrowia. Zatrzymań dokonano na polecenie łódzkiego wydziału Prokuratury Krajowej.
Kraj -
Koniec dyskryminacji chorych dzieci w szkołach
Koniec dyskryminacji dzieci przewlekle chorych w szkołach i przedszkolach - zapowiedziały pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Elżbieta Radziszewska, minister zdrowia Ewa Kopacz i minister edukacji narodowej Katarzyna Hall.
Kraj -
Wiedeń: pożar uszkodzonego gazociągu
Co najmniej trzy osoby zostały poważnie ranne w wyniku uszkodzenia gazociągu i pożaru w jednej z dzielnic Wiednia - poinformowały władze stolicy Austrii.
Życie -
Lista parlamentarzystów PO, którzy mają udziały w spółkach
Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski poinformował, że po rozmowie z premierem Donaldem Tuskiem przygotował listę parlamentarzystów Platformy, którzy mają udziały w spółkach prawa handlowego. PO chce monitorować ich prace w parlamencie, aby...
Kraj -
Ćwiąkalski rezygnuje ze startu do europarlamentu
Nie będę kandydował w wyborach do Parlamentu Europejskiego, swoją decyzję przekazałem dziś władzom Platformy Obywatelskiej - powiedział Zbigniew Ćwiąkalski, były minister sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska.
Kraj -
Brytyjski premier polecił ujawnić instrukcję ws. przesłuchiwania terrorystów
Premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown polecił ujawnienie tajnych dotychczas instrukcji dla żołnierzy i służb specjalnych, dotyczących traktowania osób podejrzanych o terroryzm.
Świat -
Francja zaniepokojona wypowiedzią papieża ws. prezerwatyw
Francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyraziło w środę zaniepokojenie wypowiedzią papieża Benedykta XVI, który powiedział dziennikarzom, że epidemii AIDS "nie można pokonać dystrybucją prezerwatyw".
Świat -
Każdy Polak z komórką
Na 100 Polaków przypada około 97 aktywnych numerów telefonii komórkowej - poinformował Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE).
Gospodarka -
FSO zwolni pierwszą setkę w marcu
Pierwszych ok. stu pracowników Fabryki Samochodów Osobowych na warszawskim Żeraniu otrzyma wypowiedzenia z pracy jeszcze w marcu - poinformował PAP szef Związku Zawodowego Inżynierów i Techników w FSO Marek Dyżakowski.
Gospodarka -
PiS: skontrolować ARP
Klub PiS zwrócił się z wnioskiem do Urzędu Zamówień Publicznych o kontrolę postępowania Agencji Rozwoju Przemysłu w sprawie zlecenia firmie byłego senatora PO Tomasza Misiaka doradztwa zawodowego dla zwalnianych stoczniowców.
Kraj -
Nie będzie ustawy in vitro
Platforma Obywatelska nie złoży w Sejmie projektu ustawy regulującej kwestię zapłodnień in vitro. Zapisy dostosowujące polskie prawo do konwencji bioetycznej i dyrektyw UE znajdą się w kilku ustawach, a szczegółowe przepisy ws. in vitro...
Kraj -
Za mało inżynierów
Polskie uczelnie kształcą zbyt wielu humanistów, za mało inżynierów - wynika z danych urzędów pracy. Wyższe wykształcenie nie daje dziś pewności zatrudnienia, a kryzys gospodarczy pogarsza również sytuację osób wkraczających na rynek...
Gospodarka -
B. radny Samoobrony zaczyna odsiadkę
Były radny Samoobrony w sejmiku województwa łódzkiego Jacek Popecki, oskarżony w "seksaferze", stawił się w zakładzie karnym.
Kraj -
OBWE zamiast rosyjskich żołnierzy w Naddniestrzu
Rosja, Mołdawia i Naddniestrze uzgodniły, że działające w regionie konfliktu związanego z Naddniestrzem rosyjskie siły pokojowe mogą zostać zastąpione misją pod egidą OBWE - poinformował minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow.
Świat -
Jaka wolność słowa?
Od rana czekam z niecierpliwością na to, aż chór lewicowych intelektualistów, piewców "tolerancji", przedstawicieli środowisk homoseksualnych, anarchistów i postkomunistów zacznie głośno występować w obronie "Gościa Niedzielnego".
Życie -
Polacy przestają czytać
W 2008 r. czytanie książek zadeklarowało zaledwie 38 proc. badanych Polaków. To najniższy wskaźnik czytelnictwa zanotowany w historii systematycznie prowadzonych obserwacji, tj. od 1992 r.
Życie -
Produkcja w dół, ceny w górę
Produkcja przemysłowa w lutym 2009 roku spadła o 14,3 proc. rok do roku, po spadku o 15,3 proc. rok do roku w styczniu 2009 roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 2,7 proc. Rosną natomiast jej ceny - poinformował Główny...
Gospodarka -
Klich: zwiększymy kontyngent w Afganistanie
Rząd planuje na wiosnę wzmocnić polski kontyngent w Afganistanie, rozpoczęliśmy już prace nad odpowiednim wnioskiem do prezydenta - powiedział minister obrony Bogdan Klich.
Kraj -
Mularczyk chce odwołania Karpiniuka
Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk złożył wniosek o odwołanie Sebastiana Karpiniuka (PO) z funkcji przewodniczącego komisji śledczej ds. nacisków. Mularczyk chce, aby jego wniosek był głosowany na najbliższym posiedzeniu komisji. Karpiniuk...
Kraj -
SLD z KPEiR razem do PE
SLD oraz Krajowa Partia Emerytów i Rencistów podpisały w środę porozumienie o wspólnym starcie w czerwcowych wyborach do europarlamentu. Obie partie deklarują, że chcą skutecznie zadbać o los osób starszych, szczególnie w czasie kryzysu.
Kraj -
J.Kaczyński: potrzebna jest aktywizacja gospodarcza
Prezes PiS Jarosław Kaczyński wezwał rząd do podjęcia programu aktywizacji gospodarczej po to, aby przeciwdziałać bezrobociu.
Gospodarka -
Ruszył proces Alicja Tysiąc kontra "Gość Niedzielny"
Przed katowickim sądem okręgowym rozpoczął się w środę proces z powództwa Alicji Tysiąc przeciwko redaktorowi naczelnemu "Gościa Niedzielnego" i wydawcy tego katolickiego tygodnika. Strony nie wykluczają ugody.
Życie -
1 maja Belgia otworzy rynek pracy dla Polaków?
Szef belgijskiej dyplomacji Karel de Gucht opowiedział się po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim za otwarciem od 1 maja belgijskiego rynku pracy dla Polaków.
Gospodarka -
Sąd odrzucił pozew prezydenta ws. zapłaty za samolot
Z powodów formalnych Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił pozew Kancelarii Prezydenta RP przeciw kancelarii premiera o zwrot kosztów samolotu, którym Lech Kaczyński poleciał na październikowy szczyt UE. Kancelaria prezydenta na razie nie...
Kraj -
Wycofanie Steinbach - zatwierdzone
Zgromadzenie Federalne Związku Wypędzonych jednogłośnie zatwierdziło decyzję prezydium BdV o tymczasowym wycofaniu nominacji Eriki Steinbach do rady przyszłej fundacji poświęconej wysiedleniom.
Świat -
54 proc. dla PO, 26 proc. dla PiS
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku marca, PO mogłaby liczyć na 54 proc. głosów, a PiS - na 26 proc. - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP.
Kraj -
PO, PSL i Lewica za odrzuceniem weta prezydenta ws. sześciolatków
Kluby parlamentarne PO, PSL i Lewica opowiedziały się podczas debaty w Sejmie za odrzuceniem weta prezydenta do nowelizacji ustawy o systemie oświaty, obniżającej wiek rozpoczynania obowiązkowej nauki szkolnej z siedmiu do sześciu lat....
Kraj -
Pogorszenie nastrojów ekonomicznych
Nastroje ekonomiczne społeczeństwa kolejny miesiąc z rzędu pogarszają się, głównie za sprawą gorszej sytuacji na rynku pracy, spadku realnych wynagrodzeń oraz wyższych cen - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.
Gospodarka -
Premier Berlusconi ma dość swojej pracy
Premier Włoch Silvio Berlusconi wyznał, że ma dosyć swojej pracy, która – jak dodał – jest „ohydna” i że jest zmęczony. Szef rządu wyżalił się podczas przerwy w teatrze w Rzymie, gdzie był na musicalu, pisze...
Przegląd prasy -
Polski kanton kredytowy
W ubiegłym tygodniu frank zanotował najmocniejszy tygodniowy spadek wobec euro od 1999 r. Była to reakcja na sprzedaż waluty przez szwajcarski bank centralny, który w ten sposób chce zahamować aprecjację franka. Klientów polskich banków...
Gospodarka -
18 marca 2009
Ile najbogatsi Francuzi stracili z powodu kryzysu, kto twierdzi, że prezerwatywy pogarszają problem AIDS, jak kura może pomóc na kryzys – oto niektóre tematy poruszane w zagranicznej prasie.
Przegląd prasy -
Berlusconi: to co robię jest ohydne
Premier Włoch Silvio Berlusconi wyznał, że ma dosyć swojej pracy, która - jak dodał - jest "ohydna" i że jest zmęczony. Szef rządu wyżalił się podczas przerwy w teatrze w Rzymie, gdzie był na musicalu.
Życie -
Bliski koniec ‘coffee shopów’?
Właściciel oraz kilku pracowników największego coffee shopu w Holandii zostali oskarżeni o udział w organizacji przestępczej, donosi holenderski dziennik „NRC Handelsblad”.
Przegląd prasy -
Kura dobra na kryzys
Francuski dziennik „Le Figaro” donosi, że za Wielką Wodą coraz więcej osób ratując domowy budżet przed kryzysem ucieka się do „pradawnych zwyczajów” i zajmuje się hodowlą kur.
Przegląd prasy -
Morski tyranozaur
W dzienniku „Corierre della sera” czytamy o niezwykłym odkryciu skamieliny prehistorycznego potwora przez skandynawskich naukowców, który swoimi rozmiarami przewyższał nawet tyranozaura.
Przegląd prasy -
Ile najbogatsi Francuzi stracili na kryzysie?
Fortuny 10. najbogatszych Francuzów stopniały w ciągu roku o 37 mld euro, podaje „Le Parisien”. Średnio każdy z potentatów stracił około 30 proc. majątku.
Przegląd prasy -
Fritzl przyznał się do wszystkich zarzutów
Josef Fritzl, oskarżony o więzienie przez 24 lata własnej córki i spłodzenie z nią siedmiorga dzieci, nieoczekiwanie przyznał się do wszystkich stawianych mu zarzutów, w tym do zabójstwa przez zaniechanie.
Świat -
Doping francuskich sportowców
Francuska Agencja Antydopingowa ujawniła wyniki analiz próbek włosów pobranych w 2008 roku od zawodowych francuskich piłkarzy, rugbistów, lekkoatletów i kolarzy. U 15 proc. z nich wykryto DHEA – steryd anaboliczny, który znajduje...
Przegląd prasy -
Niekonwencjonalne źródła ropy na cenzurowanym
W najbliższych latach brak wody pitnej stanie się jednym z największych problemów naszej planety. ONZ stworzyło raport pokazujący, które państwa trwonią ten cenny zasób. Kanada znalazła się na czarnej liście. Jak pisze kanadyjski...
Przegląd prasy -
Mimo spowolnienia gospodarczego, loty drożeją
Ceny paliw drastycznie spadają, światowa gospodarka pogrąża się w chaosie, a linie lotnicze wprowadzają różnego rodzaju promocje, by zapełnić wolne miejsca w samolotach. Mimo to ceny biletów NIE będą spadać, pisze „International...
Przegląd prasy -
USA chcą rozszerzyć działania wojskowe w Pakistanie
Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama i jego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego planują rozszerzenie tajnych działań militarnych USA na terytorium Pakistanu poza tereny plemienne graniczące z Afganistanem – informuje...
Przegląd prasy -
Benedykt XVI przeciwko prezerwatywom
Papież, który udał się z wizytą do Afryki, powiedział wczoraj dziennikarzom, że prezerwatywy tylko pogarszają problem AIDS. Jego zdaniem walka z AIDS powinna odbywać się nie poprzez dystrybucję prezerwatyw, ale „drogą przebudzenia...
Przegląd prasy -
Papież Wojtyła beatyfikowany w 2010 roku
Pierwszym zwolennikiem beatyfikacji Karola Wojtyły jest Benedykt XVI – podkreśla dziennik „La Stampa”. Gazeta informuje o wyraźnym przyspieszeniu prac nad procesem beatyfikacyjnym Jana Pawła II w Kongregacji Spraw...
Przegląd prasy -
Sikorski: Europa - rodziną, USA - sojusznikiem
Dla Polski to Unia Europejska jest rodziną, zaś Stany Zjednoczone – sojusznikiem – powiedział w wywiadzie dla belgijskiego dziennika „Le Soir” minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.
Przegląd prasy -
Polacy źle oceniają prezydenta i Sejm
65 proc. Polaków źle ocenia działalność prezydenta Lecha Kaczyńskiego, 25 proc. jest z niej zadowolonych; pracę Sejmu krytykuje 71 proc. badanych, 19 proc. chwali działania posłów - wynika z sondażu CBOS.
Kraj -
Unicredit poprosi o 4 mld euro
Unicredit będzie prawdopodobnie ubiegał się o pomoc państwa w wysokości 4 miliardów euro, zarówno we Włoszech, jak i w Austrii, gdzie jest udziałowcem Bank Austria - poinformowały włoskie media.
Gospodarka -
W Lufthansie… kochają Polaków
Po niedawnym incydencie z udziałem byłego posła Jana Rokity niemieckie linie starają się zagłaskiwać podróżnych legitymujących się paszportem z polskim orzełkiem. Na razie co prawda nie wszystkich, ale jak dowiedział się „Wprost",...
Tylko u Nas -
Powieszenie przyczyną śmierci Pazika
Zgon Roberta Pazika, skazanego na dożywocie zabójcy Krzysztofa Olewnika, nastąpił na skutek powieszenia. Na jego ciele nie stwierdzono śladów walki lub czynnej obrony.
Kraj -
Sprawa śmierci Polaka: śledczy pojadą do Pakistanu?
Prokurator krajowy Edward Zalewski zapowiedział, że jeśli zajdzie potrzeba, prokuratura rozważy wyjazd do Pakistanu śledczych zajmujących się sprawą uprowadzenia i zamordowania Polaka.
Kraj -
AIG musi zwrócić pieniądze
Minister finansów USA Timothy Geithner powiedział, że firma AIG będzie musiała zrekompensować podatnikom 165 mln dolarów, które - mimo zagrożenia bankructwem - wypłaciła pracownikom jako premie.
Gospodarka -
Geje z orędzia liczą na przeprosiny prezydenta
Przyjazd do Polski zapowiadają Brendan Fay i Thomas Moulton - gejowska para, której wizerunek wykorzystano w prezydenckim orędziu poświęconym unijnej konstytucji. Liczą na to, że zostaną przeproszeni przez Lecha Kaczyńskiego - pisze...
Kraj -
Discovery przybił do stacji kosmicznej
Amerykański wahadłowiec Discovery przybił we wtorek do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) - poinformowała NASA.
Życie -
2009-03-18
Kto fabrykował dowody na Dochnala, geje z orędzia liczą na przeprosiny prezydenta, czego CBA szuka w PKO BP, ruszają zwolnienia w IPN – o tym informują dzisiejsze gazety.
Przegląd prasy -
Opłacalny psi biznes
Właściciele psów wydają nawet 1500 zł miesięcznie na ich szkolenie, twierdzi "Gazeta Prawna", która podaje, że najlepsze ośrodki szkolenia naszych pupili generują grubo ponad 100 tys. zł obrotu rocznie.
Przegląd prasy -
Zaginęły bezcenne archiwa
Z kolekcji ofiarowanej Polsce przez polskiego emigranta zniknęły bezcenne archiwalia, m.in. unikatowa korespondencja Ignacego Paderewskiego z Józefem Piłsudskim i Wojciechem Korfantym, alarmuje "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
CBA w PKO BP
Centralne Biuro Antykorupcyjne zażądało od największego polskiego banku - PKO BP - wglądu do dokumentacji przetargów z 2008 r. na zakup sprzętu informatycznego, pisze "Puls Biznesu". CBA jest na tropie dużej korupcji w światku...
Przegląd prasy -
Posłowie walczą o pełnomocnika w wyborach
W najbliższych wyborach do europarlamentu niepełnosprawni nie będą mogli głosować za pomocą pełnomocników. Prezydent zablokował taką możliwość. Ale w Sejmie zaczynają się prace nad ponownym przyjęciem takiego rozwiązania, pisze "Metro".
Przegląd prasy -
"Propozycja Czumy pachnie populizmem"
Andrzej Czuma przedstawił projekt ustawy, która ma otworzyć drogę do zawodów prawniczych młodym ludziom. "Trybuna" rozmawia na ten temat z prof. Marianem Filarem, prawnikiem z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Twierdzi on, że...
Przegląd prasy -
"Ruszy lawina niemieckich roszczeń"
Projekt ustawy o obywatelstwie polskim, w kształcie przyjętym już przez Sejm, może doprowadzić do lawiny niemieckich wniosków odszkodowawczych, ostrzega "Nasz Dziennik".
Przegląd prasy -
Miliony wyrwane fiskusowi
Firmy masowo przeniosły wypłatę grudniowych pensji na styczeń, aby załapać się na niższe podatki, według nowej skali 18 i 32 proc., informuje "Gazeta Wyborcza", która wylicza, że przy pensji 5 tys. zł na koncie zostawało ekstra 500 zł.
Przegląd prasy -
Zwolnienia w IPN
Szef pionu śledczego IPN rozesłał 9 marca do szefów 11 oddziałów w całej Polsce poufne pismo, w którym prosił o wytypowanie prokuratorów do zwolnienia, donosi "Gazeta Wyborcza".
Przegląd prasy -
Stolica bez darmowego Internetu
W stolicy nie będzie bezpłatnego Internetu, który miasto obiecało mieszkańcom. Ratusz w ostatniej chwili wycofał się ze startu w przetargu na wolną częstotliwość, pisze "Życie Warszawy".
Przegląd prasy -
Geje z orędzia liczą na przeprosiny prezydenta
Przyjazd do Polski zapowiadają Brendan Fay i Thomas Moulton - gejowska para, której wizerunek wykorzystano w prezydenckim orędziu poświęconym unijnej konstytucji. Liczą na to, że zostaną przeproszeni przez Lecha Kaczyńskiego, pisze...
Przegląd prasy -
Śledczy fabrykowali dowody na Dochnala?
O nieoczekiwanym zwrocie w zmaganiach Marka Dochnala z wymiarem sprawiedliwości informuje "Dziennik". Przed prokuratorem tłumaczyć się muszą śledczy, za sprawą których lobbysta prawie 4 lata spędził w areszcie.
Przegląd prasy -
CBA w PKO BP
Centralne Biuro Antykorupcyjne zażądało od największego polskiego banku - PKO BP - wglądu do dokumentacji przetargów z 2008 r. na zakup sprzętu informatycznego, pisze "Puls Biznesu". CBA jest na tropie dużej korupcji w światku...
Gospodarka -
Miliony wyrwane fiskusowi
Firmy masowo przeniosły wypłatę grudniowych pensji na styczeń, aby załapać się na niższe podatki, według nowej skali 18 i 32 proc., informuje "Gazeta Wyborcza", która wylicza, że przy pensji 5 tys. zł na koncie zostawało ekstra 500 zł.
Gospodarka -
Zwolnienia w IPN
Szef pionu śledczego IPN rozesłał 9 marca do szefów 11 oddziałów w całej Polsce poufne pismo, w którym prosił o wytypowanie prokuratorów do zwolnienia, donosi "Gazeta Wyborcza".
Kraj -
Śledczy fabrykowali dowody na Dochnala?
O nieoczekiwanym zwrocie w zmaganiach Marka Dochnala z wymiarem sprawiedliwości informuje "Dziennik". Przed prokuratorem tłumaczyć się muszą śledczy, za sprawą których lobbysta prawie 4 lata spędził w areszcie.
Kraj