19 marca 2009
-
Radwańska odpadła w ćwierćfinale
Rozstawiona z numerem siódmym Agnieszka Radwańska odpadła w ćwierćfinale turnieju WTA Tour rangi Premier I (z pulą nagród 4,5 mln dolarów) na twardych kortach w Indian Wells. Polska tenisistka przegrała 6:7 (8-10), 4:6 z Rosjanką...
Życie -
UE bliska porozumienia ws. planu antykryzysowego
Polskie źródła z otoczenia premiera powiedziały, że przywódcy państw UE prawie osiągnęli już porozumienie w sprawie 5-miliardowego planu antykryzysowego.
Świat -
"Rządy niemieckie wzmacniały znaczenie wypędzonych"
Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski uznał za "problematyczne" to, że tak wiele niemieckich rządów zainwestowało tak duże środki, by wzmocnić polityczne znaczenie wypędzonych z dawnych terenów wschodnich Niemiec.
Świat -
Premier o walce ze zmianami klimatycznymi
Polska domaga się, by to szefowie państw i rządów UE porozumieli się, jak podzielić ciężar finansowania walki ze zmianami klimatycznymi w krajach rozwijających się i przyjęli mandat na negocjacje klimatyczne w Kopenhadze - powiedział na...
Świat -
Nie będzie dodatku dla najuboższych emerytów
Sejm zdecydował, że nie zajmie się projektem ustawy przygotowanej przez Prawo i Sprawiedliwość dotyczącej corocznego dodatku dla najbiedniejszych emerytów i rencistów.
Gospodarka -
Propozycje nowych lokalizacji dla KDT
Na czwartkowej sesji Rady Warszawy wiceprezydent stolicy Andrzej Jakubiak zaproponował kupcom z Kupieckich Domów Towarowych (KDT) osiem nowych lokalizacji, w których mógłby powstać nowy obiekt handlowy. Ceny wywoławcze to od 2,5 mln do...
Życie -
Speckomisja ma nagranie zabójstwa Stańczaka
Sejmowa komisja ds. służb specjalnych dostała od Agencji Wywiadu nagranie filmowe pokazujące jak pakistańscy talibowie mordują Piotra Stańczaka.
Kraj -
Dzień masowych strajków we Francji
We Francji po raz drugi w ciągu dwóch miesięcy setki tysięcy pracowników sektora publicznego i części prywatnego protestowało w całym kraju przeciw polityce ekonomicznej rządzącej prawicy.
Świat -
KE wszczęła postępowanie wobec Polski
Komisja Europejska wszczęła postępowanie wobec Polski w sprawie niewystarczającej realizacji dyrektywy wprowadzającej zasadę równego traktowania mężczyzn i kobiet - poinformowała Joanna Piotrowska z fundacji Feminoteka.
Kraj -
Złoty może wrócić na drogę spadkową
W najbliższych dniach złoty może powrócić do trendu spadkowego - uważają analitycy. Spodziewają się natomiast stabilizacja na rynku długu.
Gospodarka -
Polacy są finansowymi pesymistami
Polacy są finansowymi pesymistami - aż 67,8 proc. nie widzi żadnych szans na poprawienie swojej sytuacji materialnej - wynika z badania MoneyTrack, dotyczącego postaw Polaków wobec pieniędzy i instytucji finansowych.
Gospodarka -
Unia na kryzys
Zapowiada się kolejny unijny szczyt, który nie przejdzie do historii. Ani bowiem panaceum na kryzys finansowy raczej nie zostanie odkryte, ani też inne ważkie decyzje nie zapadną.
Świat -
Polska nie ubiega się o pomoc z MFW
Polska nie ubiega się o żadną pomoc Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) - zapewnił minister finansów Jacek Rostowski w kuluarach szczytu UE w Brukseli.
Gospodarka -
Sejm odrzucił weto prezydenta ws. sześciolatków
Sejm odrzucił weto prezydenta Lecha Kaczyńskiego do nowelizacji ustawy o systemie oświaty która, m.in. obniża wiek obowiązku szkolnego z siedmiu do sześciu lat.
Kraj -
Tusk o Krzaklewskim: pozytywnie oceniam ten pomysł
Premier Donald Tusk powiedział, że gdyby to od niego zależało, to dałby Marianowi Krzaklewskiemu "możliwość" kandydowania z list PO do Parlamentu Europejskiego. "Pozytywnie oceniam ten pomysł" - podkreślił szef rządu.
Kraj -
Misiak odwołany z funkcji szefa komisji gospodarki
Senatorowie odwołali Tomasz Misiaka z funkcji szefa senackiej komisji gospodarki. Po południu Misiak został też odwołany ze składu tej komisji; teraz będzie zasiadał w senackiej komisji ds. Unii Europejskiej.
Kraj -
"Mjr. C. to świetny dowódca, pluton Delta to grupa oszołomów"
Mjr Olgierd C. to doskonały dowódca, a żołnierze z plutonu Delta to "grupa oszołomów" - ocenił w procesie dotyczącym zabicia cywilów w afgańskiej wiosce Nangar Khel jeden ze świadków.
Kraj -
Fritzl skazany na dożywocie
Po czterech dniach procesu Josef Fritzl został skazany na dożywotni pobyt w zakładzie dla chorych psychicznie przestępców. Sąd uznał go za winnego zabójstwa przez zaniechanie, zniewolenia, kazirodztwa oraz gwałtu.
Świat -
CBA prowadzi działania w Agencji Rozwoju Przemysłu
CBA prowadzi działania w Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) - powiedziała Izabella Dubielczyk z biura komunikacji Agencji. Wicepremier Schetyna poinformował też, że wyjaśnienia prowadzi resort skarbu.
Kraj -
Oddalono ostatnie z zażaleń Memoriału ws. Katynia
Sąd Rejonowy w Moskwie oddalił ostatnie z zażaleń stowarzyszenia Memoriał na postępowanie Głównej Prokuratury Wojskowej (GPW) Rosji w sprawie rehabilitacji ofiar mordu NKWD na polskich oficerach w 1940 roku.
Świat -
L.Kaczyński: walczymy o Partnerstwo Wschodnie, środki na energetykę i zmiany klimatyczne
Prezydent Lech Kaczyński powiedział w Brukseli przed dwudniowym szczytem UE, że Polska przyjechała walczyć o Partnerstwo Wschodnie, o środki na projekty energetyczne, ale przede wszystkim korzystne dla Polski rozwiązania dotyczące...
Świat -
Kandydatura Langa na ambasadora w Afganistanie - zaakceptowana
Sejmowa komisja spraw zagranicznych jednogłośnie zaakceptowała kandydaturę Macieja Langa na nowego ambasadora RP w Afganistanie.
Kraj -
Rozpoczął się proces w "aferze ubezpieczeniowej"
Przed opolskim sądem okręgowym rozpoczął się proces w sprawie korupcji przy ubezpieczaniu majątku Elektrowni Opole SA. Na ławie oskarżonych zasiedli m.in. byli prominentni politycy SLD - Aleksandra Jakubowska i Jerzy Szteliga. Odczytanie...
Kraj -
Rozpoczął się szczyt UE poświęcony wyjściu z kryzysu
W Brukseli rozpoczął się, z udziałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego i premiera Donalda Tuska, dwudniowy szczyt UE, który zdominują sprawy gospodarcze: plan wyjścia z kryzysu, pobudzanie zatrudnienia oraz reforma nadzoru rynków finansowych.
Świat -
Autobusy na telefon w Krakowie
Co można zamówić przez telefon? Pizzę, taksówkę czy może - mniej przyjemna opcja – karetkę? Okazuje się, że w Krakowie można też... autobus.
Życie -
PiS i Lewica za odrzuceniem projektu PO ws. finansowania partii
Kluby PiS i Lewicy opowiedziały się w Sejmie za odrzuceniem w pierwszym czytaniu projektu PO zniesienia subwencji budżetowych dla partii politycznych od kwietnia 2009 r. do końca 2010 r. Projekt krytykuje również PSL; nie wiadomo jednak,...
Kraj -
Tusk: rozmowy z MFW o otwarciu linii kredytowych
Premier Donald Tusk zapowiedział w Brukseli rozmowy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW) o otwarciu linii kredytowych dla Polski.
Gospodarka -
Hiszpania wycofa swe wojska z Kosowa do lata
Hiszpańska minister obrony Carme Chacon zapowiedziała, że do lata tego roku z Kosowa zostanie wycofanych około 630 służących tam hiszpańskich żołnierzy - poinformowały hiszpańskie media.
Świat -
Nie doszło do ugody MSP z Eureko ws. PZU
Przed Sądem Gospodarczym w Warszawie nie doszło do zawarcia ugody pomiędzy Eureko i Skarbem Państwa, dotyczącej prywatyzacji PZU. Obie strony zadeklarowały chęć powrotu do postępowania pojednawczego.
Kraj -
Azerbejdżan: opozycja nie uznaje wyników referendum
Azerska opozycja orzekła, że nie uznaje wyników referendum w sprawie zniesienia limitu kadencji prezydenckich, które odbyło się w Azerbejdżanie w środę.
Świat -
Rosja zaopiekuje się Arktyką?
Doroczne masakry dokonywane na fokach to jedna z mniej chlubnych kart naszej cywilizacji. Wprowadzony w Rosji zakaz mordowania młodych osobników to z pewnością krok w dobrą stronę. Szkoda tylko, że foki nie są tutaj podmiotem, a jedynie...
ŚwiatMaciej Szopa -
J.Kaczyński: sprawa Misiaka może być wielką aferą
Sprawa kontraktu dla senatora Tomasza Misiaka powinna być do końca wyjaśniona, także przez prokuraturę - uważa prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem, może to być "wielka afera".
Kraj -
Władze Warszawy i Mazowsza krytykują pomysł prezydenta
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO) i wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski skrytykowali pomysł prezydenta Lecha Kaczyńskiego dotyczący wyłączenia stolicy z Mazowsza. Realizacja tej propozycji pozbawiłaby województwo ogromnych...
Kraj -
Gawłowski: żona zrezygnowała z prac w spółce
Wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski w oświadczeniu poinformował, że jego żona, by uniknąć konfliktu interesów, zrezygnowała z prac w radzie nadzorczej spółki, która stara się w resorcie środowiska o koncesję na poszukiwanie złóż...
Kraj -
Resort skarbu przeanalizuje powiązania spółki DGA
Ministerstwo Skarbu Państwa sprawdzi, z kim jest powiązana spółka DGA, która wspólnie z Work Service wygrała konkurs na usługi dla zwalnianych stoczniowców, oraz w jaki sposób mogłyby one wpłynąć na zawarcie umowy z Agencją Rozwoju...
Gospodarka -
B. prezydent Iraela oskarżony o gwałt
Były prezydent Izraela Mosze Kacaw został oskarżony o gwałt i inne przestępstwa seksualne, których dopuszczał się wobec pracownic, gdy był ministrem turystyki i szefem państwa żydowskiego - podało Ministerstwo Sprawiedliwości Izraela.
Świat -
Zarzuty korupcyjne dla dyrektorów kilku szpitali
Zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych w wysokości od 6 do 70 tys. zł przedstawiła prokuratura sześciu osobom, w tym pięciu obecnym lub b. dyrektorom szpitali z Warszawy, Krakowa, Śremu i Wrocławia, zatrzymanym przez ABW.
Kraj -
Przed szczytem UE konsultacje prezydenta z premierem
Przed rozpoczynającym się po południu szczytem UE, poświęconym walce z kryzysem gospodarczym, prezydent Lech Kaczyński i premier Donald Tusk konsultowali polskie stanowisko - najpierw na pokładzie rządowego samolotu, a potem w polskim...
Kraj -
Benedykt jak Berlusconi
Od obrażania Żydów i Muzułmanów, aż po stwierdzenie, że prezerwatywy mogą przyczynić się do szerzenia AIDS w Afryce – wszystko wskazuje na to, że Benedykt XVI jest po prostu skazany na gafy, pisze brytyjski dziennik...
Przegląd prasy -
Sikorski apeluje o fundusze na Partnerstwo Wschodnie
Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski zaapelował do przywódców państw unijnych, by na czwartkowo-piątkowym szczycie zgodzili się przeznaczyć dodatkowo 600 mln euro do 2013 roku z budżetu UE na rozwój Partnerstwa Wschodniego (PW).
Świat -
W.Brytania wprowadza dodatkową opłatę wizową
Osoby spoza krajów Unii Europejskiej, wjeżdżające do Wielkiej Brytanii, aby pracować tam lub studiować, będą musiały uiścić dodatkowe 50 funtów za wizę wjazdową - pisze internetowy serwis BBC.
Świat -
"Kraje Europy Wschodniej skłócają NATO z Rosją"
Kraje Europy Wschodniej nastawiają Rosję i NATO przeciwko sobie - ocenił w wywiadzie dla niemieckiej gazety "Suddeutsche Zeitung" ambasador Rosji przy NATO Dmitrij Rogozin. Rozmowę opublikowano w czwartek.
Świat -
19 marca 2009
Dlaczego Czechy odłożyły ratyfikację umów z Waszyngtonem w sprawie tarczy, które amerykańskie miasto jest stolicą AIDS, czy dowiemy się jak pachniały starożytne Egipcjanki – o tym m.in. piszą zagraniczne dzienniki.
Przegląd prasy -
Juszczenko: moje relacje z Tymoszenko to nie jest sprawa UE
Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko uważa, że kwestia jego napiętych stosunków z premier Julią Tymoszenko nie powinna być rozpatrywana przez Unię Europejską.
Świat -
Merkel: Niemcy zrealizowały swój udział w zwalczaniu kryzysu
Wydatki Niemiec na walkę z kryzysem były większe niż w wielu innych państwach, a decyzja w sprawie dalszego pobudzania koniunktury będzie uzależniona od skuteczności dotychczasowych przedsięwzięć - oświadczyła kanclerz Angela Merkel.
Świat -
No English – no service
40-letni Deva Kumarasiri, który prowadzi usługi pocztowe w Sneinton na przedmieściach angielskiego Nottingham, choć sam jest imigrantem ze Sri Lanki, odmawia obsługiwania innych imigrantów, którzy nie potrafią się wysłowić po angielsku,...
Przegląd prasy -
Bio-szaleństwo
Francuscy konsumenci coraz częściej wybierają produkty oznakowane „bio”. Po modzie na zdrowe, ekologiczne jedzenie przyszedł czas na ubrania, wystrój wnętrz i kosmetyki bio, pisze „Le Figaro”.
Przegląd prasy -
Putin załatał dziury w kosmosie
Premier Rosji Władimir Putin odwiedził Państwowe Centrum Kosmiczne im. Chruniczewa w Moskwie i przekazał 8 miliardów rubli na ratowanie tej branży, pisze „Kommiersant”
Przegląd prasy -
Wódka "Projekt Narodowy" czy projekt narodowy "Wódka"?
W Rosji pojawiło się kolejne superpanaceum na wszelkie nieszczęścia, pisze „Niezawisimaja gazieta”. Na rynek monopolowy wchodzi towar, który może mieć większe znaczenie ideologiczne nawet niż „Putinka”. Mowa tu o...
Przegląd prasy -
Bułgaria potrzebna światu jako sługa?
Skład rządzącej Bułgarią koalicji nie podoba się nacjonalistycznej partii Ataka. O tym dlaczego ta partia jest popularna wśród młodych Bułgarów i z czym będzie szła do czerwcowych wyborów pisze dziennik „Sega”.
Przegląd prasy -
Syryjska wdowa podzieliła Arabię Saudyjską
Skazując 75 letnią kobietę na karę chłosty policja religijna chce zademonstrować swoją siłę dokładnie w czasie, kiedy król zapowiada liberalne reformy, podaje francuski „Le Figaro”.
Przegląd prasy -
Zapachy starożytnych Egipcjan
Za rok będziemy mogli poznać zapach perfum używanych przez egipskich faraonów, a to dzięki pracy niemieckich uczonych, którzy są w trakcie ich odtwarzania, podaje włoski „Corierre della Sera”.
Przegląd prasy -
We Francji strajk bije rekordy popularności
Ponad 200 marszy protestacyjnych przewidziano na czwartek w całej Francji. Jest to drugi dzień strajku, który popiera trzech na czterech Francuzów, pisze „Liberation.
Przegląd prasy -
Waszyngton, stolica AIDS
Popularne wyobrażenie stolicy Stanów Zjednoczonych przedstawia ją jako miasto monumentalne, uporządkowane i skupione wokół Białego Domu. W rzeczywistości za piękną fasadą kryją się problemy rodem z Trzeciego Świata. O alarmujących...
Przegląd prasy -
Papież włożył kij w mrowisko
W ten sposób „La Repubblica” podsumowuje falę krytyki, z jaką spotkały się słowa papieża o tym, że epidemii AIDS „nie można pokonać dystrybucją prezerwatyw, które nawet zwiększają problemy”.
Przegląd prasy -
Europa odkochuje się w imigrantach
Z powodu rosnącego bezrobocia, wiele państw Unii Europejskiej chce by imigranci, którzy przyjechali do nich do pracy, jak najszybciej wrócili do domu. Nie szczędzą pieniędzy i wysiłków, by jak najskuteczniej zachęcić ich do wyjazdu,...
Przegląd prasy -
Praskie wakacje
Odłożenie przez Pragę ratyfikacji umów z Waszyngtonem w sprawie ulokowania w Czechach amerykańskiego radaru, to pierwszy sygnał, że przyszłość amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Europie może okazać się inna niż sądzono jeszcze kilka...
Przegląd prasy -
Bin Laden wzywa do obalenia prezydenta Somalii
Przywódca Al-Kaidy Osama bin Laden wezwał Somalijczyków do obalenia nowego prezydenta Szejka Szarifa Ahmeda - podała arabska telewizja Al-Dżazira.
Świat -
Była premier Litwy współpracowała z KGB
Pierwsza premier niepodległej Litwy, była minister rolnictwa i posłanka, obecnie kandydatka w wyborach prezydenckich Kazimiera Prunskiene, w czasach radzieckich współpracowała z KGB - orzekła w czwartek litewska Komisja Lustracyjna.
Świat -
Nowa metoda leczenia zastawek serca
Kardiochirurdzy Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu opracowali nową metodę leczenia zastawki dwudzielnej serca. Metoda polega na modyfikacji tkanki płatka przedniego zastawki dwudzielnej z jednoczesną zmianą kształtu pierścienia tej...
Życie -
Mandatowa fikcja
Już niebawem będziemy w Polsce mieli nowe taryfikatory mandatów, a także nowy, zintegrowany (i potwornie drogi) system fotoradarów, który automatycznie będzie rozsyłał do właścicieli samochodów mandaty.
Życie -
Korea Północna: aresztowanie amerykańskich dziennikarek
Północnokoreańskie służby bezpieczeństwa zatrzymały dwie amerykańskie dziennikarki, filmujące teren Korei Północnej z chińskiej strony granicy - podały południowokoreańskie media.
Świat -
Pitera: przecieki w komisji ds. służb specjalnych
Opublikowane w jednej z gazet stanowisko szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego nt. mojego raportu "wyciekło" z komisji ds. służb specjalnych - uważa minister ds. walki z korupcją Julia Pitera.
Kraj -
Ameryka oszczędza na sporcie
Amerykański Komitet Olimpijski (USOC) w ramach koniecznego zmniejszania budżetu zamierza zwolnić 54 osoby. Sytuacja ta spowodowana jest przez ogólnoświatowy kryzys finansowy. Ma to dać oszczędności sięgające 7,1 miliona dolarów.
Gospodarka -
"Nie było nacisków ws. rejestracji leków"
Nie było żadnych nacisków ze strony polityków z koalicji rządzącej i z opozycji w sprawie rejestracji leków - oświadczył w czwartek w Sejmie wiceminister zdrowia Marek Twardowski.
Kraj -
Kto chce kupić olimpijskie bębny?
Co najmniej 17,5 miliona dolarów zysku przyniosła wielka aukcja, na której wystawiono w Pekinie na sprzedaż 1500 tradycyjnych chińskich bębnów, wykorzystanych w czasie malowniczej ceremonii otwarcia ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich -...
Życie -
Nowe pomysły ws. opcji?
Wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld powiedział, że spodziewa się nowego pomysłu rządu PO- PSL ws. opcji walutowych, dzięki któremu nie będzie trzeba stosować mechanizmów takich, jak unieważnianie czy odstępowanie od umów.
Kraj -
Eurodeputowana zatrudnia rodzinę
Siostra europosłanki SLD Lidii Geringer de Oedenberg co miesiąc pobiera ok. pięciu tysięcy zł z kasy Parlamentu Europejskiego – ustalił “Wprost”.
Tylko u Nas -
Japonia użyje Patriotów
Japonia uruchomi tarczę antyrakietową w przypadku zapowiadanego wystrzelenia przez Koreę Północną rakiety, mającej zdaniem Phenianu wynieść na orbitę satelitę telekomunikacyjnego.
Świat -
Rosja łagodniejsza dla fok
W Rosji zaczął obowiązywać zakaz polowania na małe foki.
Świat -
Tajemnicze zatrzymanie w Korei
Obywatel Japonii został zatrzymany w Korei Południowej w trakcie próby przekroczenia strefy zdemilitaryzowanej, oddzielającej Południe od Północy.
Świat -
Wyłudzacze ubezpieczeniowi
"Polacy wyłudzają od firm ubezpieczeniowych nawet miliard złotych rocznie" -mówi "Gazecie Wyborczej" Marcin Tarczyński, analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń.
Przegląd prasy -
Kogo uwierał człowiek z marmuru?
PO i PiS zmieniły nazwę placu w krakowskiej Nowej Hucie, który nosił imię Piotra Ożańskiego, przodownika pracy i pierwowzoru bohatera "Człowieka z marmuru" Andrzeja Wajdy - pisze "Gazeta Wyborcza".
Przegląd prasy -
Los weta przesądzony
Sześciolatki pójdą do szkół. W wieczornym głosowaniu w Sejmie nad wetem prezydenta do nowelizacji ustawy o systemie oświaty, wynik jest praktycznie przesądzony - twierdzi "Trybuna".
Przegląd prasy -
Koncesje czy koneksje
Według "Rzeczpospolitej", żona wiceszefa resortu środowiska Stanisława Gawłowskiego figuruje jako członek rady nadzorczej spółki PL Energia, która w tym ministerstwie stara się o koncesję na poszukiwania złóż gazu.
Przegląd prasy -
Ochrona dla Boruca
PZPN chce wynająć firmę ochroniarską, która miałaby dbać o bezpieczeństwo polskich piłkarzy w Belfaście - dowiedział się "Dziennik".
Przegląd prasy -
Zimna wojna w koalicji PO-PSL
Zimna wojna w koalicji. Tak źle jeszcze nie było - uważa "Dziennik".
Przegląd prasy -
Polacy chcą filmów o najnowszej historii
Z sondażu "Rzeczpospolitej" wynika, że 43 proc. Polaków chce aby powstało więcej filmów i seriali o współczesnej polskiej historii. Bitwa o Monte Cassino, odzyskanie niepodległości w 1918 roku i powstanie warszawskie - to tematy filmów,...
Przegląd prasy -
Menadżerowie będą pozwani za opcje
Co najmniej kilka dużych kancelarii prawniczych otrzymało w ostatnich tygodniach zlecenie przygotowania pozwów przeciw menedżerom, którzy angażowali swe firmy w transakcje opcyjne - dowiedziała się "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
Podejrzany lobbing prezesa CU
Jak dowiedział się "Parkiet", do przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, pełnomocniczki rządu ds. walki z korupcją oraz partnerów społecznych trafiło wczoraj pismo z ministerstwa pracy.
Przegląd prasy -
Czad nie musi zabijać
W Krakowie powstało pierwsze w Polsce stowarzyszenie pomocy osobom poszkodowanym przez tlenek węgla. Chcą opieki medycznej, ale i odszkodowań - informuje "Dziennik Polski".
Przegląd prasy -
Nielegalni doradcy od PIT-ów
W związku z rozliczaniem PIT-ów za 2008 r. przed urzędami skarbowymi pojawiają się pseudodoradcy, którzy za niewielkie kwoty wypełniają ludziom zeznania podatkowe - ostrzega "Gazeta Prawna".
Przegląd prasy -
2009-03-19
Czym grozi zdanie się na samozwańczego doradcę od PIT-ów, czy menadżerowie będą pozywani ws. opcji, jakie szanse ma prezydenckie weto ws. szkolnictwa, jakich filmów domagają się Polacy, kto będzie ochraniał Artura Boruca i dlaczego...
Przegląd prasy -
Japonia rozważa nowe sankcje wobec Korei Północnej
Rząd Japonii bierze pod uwagę możliwość wprowadzenia ostrzejszych sankcji wobec Korei Północnej jeśli kraj ten dokona zapowiadanej próby rakietowej - zakomunikował w czwartek japoński premier Taro Aso.
Gospodarka -
Rosja: będzie film o wojnie w Gruzji
Wkrótce telewizja w Rosji wyemituje film sensacyjny zainspirowany zeszłorocznym konfliktem w Gruzji.
Życie -
Skąd się wziął faktoring?
Faktoringu należy doszukiwać się już w starożytnej Babilonii lub Fenicji. Wielu zamożnych właścicieli korzystało z usług faktora-pośrednika, który w ich imieniu sprzedawał towary umówionym wcześniej kupcom. Niejednokrotnie pośrednicy...
Gospodarka