20 marca 2009
-
Giełdy w dół
Ostatnia sesja w tygodniu zakończyła się spadkami; inwestorzy po prawie dwóch tygodniach zwyżek zdecydowali się zrealizować zyski, pokaźne zwłaszcza w przypadku banków.
Gospodarka -
Walki w Dagestanie
Co najmniej dziesięć osób zginęło od czwartku w starciach między wojskami MSW a bojownikami w Dagestanie na rosyjskim Kaukazie - poinformowały tamtejsze media.
Świat -
Obama przeprasza niepełnosprawnych
Prezydent USA Barack Obama przeprosił za swój niefortunny żart w popularnym programie rozrywkowym telewizji NBC, gdzie oświadczył, że grał w kręgle na poziomie "olimpiady dla niepełnosprawnych" - informuje stacja BBC.
Świat -
Notowania Pawlaka spadły o 17 pkt proc.
Premier Donald Tusk i szef MSZ Radosław Sikorski to najlepiej oceniani członkowie rządu - wynika z sondażu TNS OBOP dla "Forum" w TVP Info. O 17 pkt proc. w porównaniu z lutym spadły notowania wicepremiera i ministra gospodarki Waldemara...
Kraj -
Papież: Afryka może być kontynentem nadziei
W przemówieniu do przedstawicieli najwyższych władz Angoli i korpusu dyplomatycznego Benedykt XVI powiedział, iż kraj ten "wie, że nadszedł czas, by Afryka była kontynentem nadziei".
Świat -
Rocznica inwazji na Irak: płoną flagi USA
Amerykańskie flagi płonęły, gdy zwolennicy radykalnego szyickiego duchownego Muktady as-Sadra w szóstą rocznicę inwazji USA na Irak skandowali w Bagdadzie: "Nie dla okupacji!".
Świat -
Trzymiesięczny areszt dla "Łomiarza"
Henryk R., ps. Łomiarz został przez sąd aresztowany na trzy miesiące - poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji Marcin Szyndler.
Kraj -
Pracownicy Forte protestowali w Przemyślu
Ok. 150 osób, przede wszystkim pracowników firmy Forte, protestowało na ulicach Przemyśla (Podkarpackie). W ten sposób załoga fabryki domagała się wycofania uchwały rady nadzorczej firmy o likwidacji miejscowego oddziału.
Kraj -
Kolizja amerykańskich okrętów
Piętnastu członków załogi amerykańskiego atomowego okrętu podwodnego "Hartford" doznało lekkich obrażeń, gdy zderzył się on w piątek z amerykańskim szturmowym okrętem desantowym "New Orleans" w wiodącej do Zatoki Perskiej Cieśninie Ormuz...
Świat -
Pielęgniarki: rząd nie dba o nasze interesy w UE
Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych zarzuca rządowi, że wbrew zapewnieniom nie złożył w Komisji Europejskiej wniosków dotyczących uznawania kwalifikacji polskich pielęgniarek w Unii Europejskiej. Resort zdrowia...
Kraj -
Niebezpieczny wzrost zadłużenia
Sytuacja jest niebezpieczna, ale nie ma powodu do paniki - twierdzi ekonomista SGH Ryszard Petru, komentując wzrost zadłużenia Skarbu Państwa w styczniu.
Gospodarka -
Małysz drugi w Planicy
Adam Małysz po raz 76. w karierze i drugi w tym sezonie stanął w słoweńskiej Planicy na podium zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polak był drugi w konkursie lotów na mamucim obiekcie, przegrywając jedynie z Austriakiem...
Życie -
Sztuczne supermięśnie z laboratorium
Amerykańscy naukowcy wynaleźli sztuczne mięśnie, które choć lekkie jak piórko, są wyjątkowo wytrzymałe.
Życie -
Minister skarbu zbada umowy w spółkach SP
Zarządy Spółek Skarbu Państwa mają przedstawić do 27 marca br. ministrowi skarbu informacje o zawieranych umowach i kontraktach "o znacznej wartości" i "o kluczowym znaczeniu" dla tych spółek - poinformowało biuro prasowe resortu skarbu....
Kraj -
Redlog.pl "Blogiem roku 2008"
Redlog.pl blog poświęcony piłce nożnej i klubowi Manchester United został "Blogiem roku 2008". Tak, podczas głosowania, zdecydowali użytkownicy serwisu Blogbox.com.pl.
ŻycieElżbieta Saba -
Ponad połowa Polaków przeciwna tarczy
Ponad połowa Polaków jest przeciwna ulokowaniu w Polsce elementu - bazy wyrzutni rakiet przechwytujących - amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej. Przeciwnego zdania jest mniej niż co trzeci respondent CBOS.
Kraj -
Work Sevice SA nie chce udziałów Misiaka
Właściciele Work Sevice SA poprosili senatora Tomasza Misiaka, by sprzedał swoje udziały w firmie dla obrony jej "dobrego imienia" - poinformował na konferencji prasowej prezes zarządu Work Service SA Tomasz Szpikowski. Misiak prowadzi...
Kraj -
Ukraina wyremontuje gazociągi
Ukraina wyremontuje i zmodernizuje swoje gazociągi tranzytowe - poinformowali przedstawiciele władz ukraińskich.
Gospodarka -
SLD za listami posłów-przedsiębiorców, PiS zmienia zdanie
W ocenie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego zapowiedź szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego ujawnienia listy parlamentarzystów Platformy, którzy mają akcje i udziały spółkach, to bardzo dobry pomysł. Uznał, że podobną listę powinien...
Kraj -
Holendrzy dadzą głowę
Szpital uniwersytecki w holenderskiej Lejdzie zgodził się odesłać głowę XIX-wiecznego afrykańskiego wodza plemiennego do Ghany, gdzie chcą ją pogrzebać z honorami - poinformowała w piątek agencja AP.
Życie -
Agencja dpa o "polskim obozie Trawniki"
Niemiecka agencja prasowa dpa przeprosiła za użycie w jednej z depesz sformułowania "polski obóz pracy Trawniki".
Świat -
Polacy coraz mniej czytają
Czytelnictwo wśród Polaków osiągnęło najniższy poziom w historii badań - 62 proc. ankietowanych przez Bibliotekę Narodową nie sięgnęło w ciągu roku po żadną książkę. "Nie można się pocieszać, że czytelnictwo przeniosło się do mediów...
Życie -
Polski dywersant w rosyjskim filmie sensacyjnym
Tajfun, zespół bojowy sił specjalnych marynarki wojennej Federacji Rosyjskiej, udaremnił prowokację, która miała storpedować budowę magistrali Nord Stream (Gazociągu Północnego).
Życie -
UE: na Partnerstwo Wschodnie dodatkowe 600 mln euro
Przywódcy państw UE zaaprobowali na szczycie w piątek nową unijną inicjatywę zacieśniania współpracy UE ze wschodnimi sąsiadami pod nazwą Partnerstwo Wschodnie (PW), przeznaczając na nią do końca 2013 roku dodatkowe 600 mln euro.
Świat -
Są drogi czy ich nie ma?
Rząd Donalda Tuska zmniejszył plany budowy dróg i autostrad do poziomu 36 proc. tego, co planował na przełomie grudnia i listopada 2007 roku - ocenia PiS i domaga się podjęcia zdecydowanych działań w dziedzinie infrastruktury. Premier...
Kraj -
Duda: nie miałem wpływu na szkolenia dla bezrobotnych
Wiceminister pracy i polityki społecznej Jarosław Duda podkreślił, że nie miał wpływu na kształt przepisów dotyczących szkoleń dla bezrobotnych.
Kraj -
Obama oferuje Iranowi "nowy początek" w kontaktach
Prezydent USA Barack Obama w bezprecedensowym nagraniu wideo, opublikowanym w Waszyngtonie a adresowanym do Irańczyków, zaoferował Teheranowi "nowy początek" w dwustronnych stosunkach.
Świat -
Wiosna !
O godz. 12.44 w piątek rozpoczęła się astronomiczna wiosna - Słońce znalazło się wówczas w punkcie równonocy wiosennej.
Życie -
B. dyrektor "Halemby" nie przyznaje się do winy
Były dyrektor kopalni "Halemba", oskarżony o przyczynienie się do katastrofy, w której przed dwoma laty zginęło 23 górników, nie przyznaje się do winy. W wyjaśnieniach złożonych w piątek przed gliwickim sądem złożył hołd ofiarom i ich...
Kraj -
Prezydent: zrealizowaliśmy wszystkie cele
We wszystkich sprawach omawianych na szczycie UE polska delegacja osiągnęła zamierzone cele - ogłosili zgodnie prezydent Lech Kaczyński i premier Donald Tusk na konferencji prasowej podsumowującej dwudniowe spotkanie unijnych przywódców...
Świat -
UE: 50 mld pomocy dla krajów z poza strefy euro
Na szczycie UE przywódcy "27" zgodzili się na zwiększenie do 50 mld euro dostępnej puli pomocy dla pozostających poza strefą euro krajów Europy Środkowo-Wschodniej - poinformował na zakończenie szczytu premier Czech Mirek Topolanek.
Świat -
Kolejna strzelanina, tym razem we Francji
Co najmniej osiem osób lekko ranił mężczyzna, który strzelał w piątek z wiatrówki przed jednym z przedszkoli w Lyonie w środkowo-wschodniej Francji - poinformowała policja. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.
Świat -
Ruszył proces "polskiego Fritzla"
Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku rozpoczął się w piątek proces 46-letniego Krzysztofa B., oskarżonego m.in. o wielokrotne gwałty na córce z użyciem przemocy i gróźb oraz psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodziną.
Kraj -
Pij mleko, przecież mamy kryzys!
Rosja to nie tylko kraj piwa i wódki, ale i miejsce, gdzie rośnie liczba amatorów produktów mlecznych, pisze „Moscow Times”.
Przegląd prasy -
Brązowy medal Kowalczyk
Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce w biegu na 2,5 km techniką dowolną w zawodach finałowych narciarskiego Pucharu Świata w Falun. Wygrała Niemka Claudia Nystad przed Szwedką Charlotte Kallą.
Życie -
Miller woli do Sejmu niż do PE
Były premier Leszek Miller nie weźmie udziału w tegorocznych wyborach do europarlamentu; ma zamiar za dwa lata kandydować do Sejmu. SLD i obecna partia Millera - Polska Lewica - podpisały porozumienie o współpracy.
Kraj -
Będzie rada ds. pokrzywdzonych
W przyszłym tygodniu minister sprawiedliwości Andrzej Czuma ma powołać Radę ds. Pokrzywdzonych - zapowiedział w piątek wiceminister Krzysztof Kwiatkowski na debacie o roli organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości w zapewnieniu ochrony...
Kraj -
Medale Polek w podnoszeniu ciężarów
Ewa Mizdal zdobyła złoty, a Katarzyna Ostapska srebrny medal mistrzostw Unii Europejskiej w podnoszeniu ciężarów w kategorii 69 kg. W 75 kg triumfowała Ewelina Zaborowska.
Życie -
Rosja: optymizm co do przyszłości stosunków z USA
Rosyjski MSZ z optymizmem odnosi się do przyszłego dialogu z nową administracją USA - wynika z wypowiedzi wiceministra spraw zagranicznych Siergieja Riabkowa na piątkowej konferencji prasowej w agencji ITAR-TASS.
Świat -
Ogródek warzywny przy Białym Domu
Michelle Obama chce uprawiać własną działkę przy Białym Domu. Będzie to pierwszy prezydencki ogródek warzywny od czasu Eleanor Roosevelt, żony Franklina D. Roosevelta. Dziennik „New York Times” pisze, że nie będzie w nim...
Przegląd prasy -
Juanita Stein najseksowniejsza w rock and rollu
Juanita Stein z grupy Howling Bells zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu najseksowniejszych kobiet rock and rolla.
KulturaMuzyka -
Animacja na otwarcie festiwalu w Cannes
Najnowsza animacja wytwórni Pixar i Disneya "Odlot" otworzy zbliżający się festiwal w Cannes.
Kultura -
Polityczna płyta Green Day
W maju do sklepów trafi nowy album Green Day. Za inspirację posłużyła Amerykanom sytuacja polityczna.
KulturaMuzyka -
Renault wraca do Francji, UE żąda wyjaśnień
Koncern samochodowy Renault przeniesie z powrotem do Francji ze Słowenii produkcję jednego z aut - informują przedstawiciele rządu w Paryżu oraz koncernu. UE zapowiedziała, że zażąda wyjaśnień.
Gospodarka -
Orlen nie wykupił akcji Możejek
Planowana transakcja litewskiego rządu z polskim przedsiębiorstwem PKN Orlen w sprawie sprzedaży prawie 10 proc. akcji rafinerii Mażeikiu Nafta (Możejek) nie odbyła się - napisano w oficjalnym komunikacie litewskiego ministerstwa...
Gospodarka -
W 2009 r. światowy wzrost gospodarczy na minusie
Światowy wzrost gospodarczy będzie w 2009 roku ujemny - ocenił w Pekinie sekretarz generalny Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) Angel Gurria.
Gospodarka -
20 marca 2009
Czy Polska ma kaca po sporze o Steinbach, czy Polacy zostaną w Wielkiej Brytanii, czy raczej wrócą do kraju, kiedy będziemy mogli polecieć na wycieczkę w kosmos – oto niektóre tematy poruszane w zagranicznej prasie.
Przegląd prasy -
Niemcy: jest ustawa o nacjonalizacji banków
Niemiecki Bundestag uchwalił kontrowersyjną ustawę umożliwiającą nacjonalizację banków, które znajdą się w poważnych trudnościach w związku z kryzysem finansowym.
Gospodarka -
Nowe panele słoneczne na ISS
Astronauci z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) wyszli w czwartek w otwartą przestrzeń kosmiczną, aby zamontować ostatni zestaw paneli słonecznych do produkcji energii elektrycznej - najważniejsze zadanie, jakie miała do wykonania...
Życie -
Prokurator, a nie komisja śledcza
Zapewne pod obrady Sejmu trafi niebawem kolejny "genialny" pomysł posła PiS Arkadiusza Mularczyka, który na poważnie postuluje powołanie sejmowej komisji śledczej do wyjaśnienia afery z senatorem Tomaszem Misiakiem.
Kraj -
Prywatyzacja LOT nie tylko dla polskich inwestorów
Resort skarbu zachęca inwestorów branżowych oraz fundusze inwestycyjne spoza Europy do udziału w prywatyzacji Polskich Linii Lotniczych LOT - powiedział minister skarbu Aleksander Grad.
Gospodarka -
Europejscy żandarmi w afgańskiej policji
Na wczorajszym szczycie Unii Europejskiej, Francja zaproponowała wysłanie europejskich żandarmów do Afganistanu, aby w ten sposób zwiększyć udział europejskiej 27. w tworzeniu tamtejszych sil porządkowych, donosi „Le Monde”.
Przegląd prasy -
Demonstracja siły
Zatrzymanie amerykańskich dziennikarek to manifestacja siły ze strony Korei Północnej. Ciężko bowiem inaczej interpretować sytuację, kiedy strażnicy graniczni z jednego państwa aresztują na terenie sąsiedniego państwa przedstawicieli...
Świat -
Będzie most energetyczny: Szwecja-Republiki Nadbałtyckie
Most energetyczny łączący państwa bałtyckie ze Szwecją wybuduje wspólne litewsko-łotewsko-szwedzkie przedsiębiorstwo - poinformowała służba prasowa litewskiego rządu.
Gospodarka -
Pierwszy kieliszek w wieku 10 lat…
Badania przeprowadzone ostatnio w Belgii pokazują, że jeden na trzech belgijskich dziesięciolatków i co drugi jedenastolatek pił już alkohol. Analizą spożycia alkoholu wśród belgijskiej młodzieży zajął się dziennik „La Libre...
Przegląd prasy -
Turystyka kosmiczna rozpocznie się w 2011 roku
Pierwsi europejscy turyści polecą w kosmos ze szwedzkiej bazy w mieście Kiruna w 2012 roku. W USA promy z turystami wystartują nawet rok wcześniej, pisze francuski dziennik „L'Express”.
Przegląd prasy -
Kumulacja premii
Ciąg dalszy afery podatkowej w Bułgarii. Dziennik „24 Czasa” dotarł do informacji, że tylko w 2008 roku urzędnicy Krajowej Agencji Przychodów otrzymali w sumie 38,3 mln lewa „premii”, czyli ok. 88 mln zł.
Przegląd prasy -
Episkopaty w Afryce dostają fundusze na dystrybucję prezerwatyw
Kościół w milczeniu, rzucając wyzwanie oficjalnemu nauczaniu, prowadzi w Afryce dystrybucję prezerwatyw w ramach walki z epidemią AIDS – pisze „La Stampa”.
Przegląd prasy -
Kanada bezradna wobec napływu imigrantów
Napływ imigrantów do kanadyjskich miast i na ich przedmieścia zaczął stanowić poważny problem dla władz. Lokalna administracja nie jest w stanie sprostać potrzebom nowo przybyłych mieszkańców, dowiadujemy się z kanadyjskiego dziennika...
Przegląd prasy -
Włochy niechętne obcokrajowcom
Poważne oskarżenia w raporcie przygotowanym przez Międzynarodową Organizację Pracy stawiają w złym świetle Włochy, którym zarzuca się rasizm i ksenofobię względem imigrantów, podaje „Corierre della sera”.
Przegląd prasy -
Merkel próbowała zablokować pieniądze dla Nabucco
Informując o przebiegu szczytu Unii Europejskiej w Brukseli, dziennik „Kommiersant” zwraca uwagę na podjętą przez Niemcy próbę zablokowania wpisania gazociągu Nabucco na listę inwestycji mających w warunkach kryzysu pobudzić...
Przegląd prasy -
Rosja i Białoruś: plan minimum
Wczoraj prezydenci Rosji i Białorusi spotkali się na Kremlu, by omówić wspólną strategię wspierania gospodarki obu państw w czasie kryzysu, pisze „Kommiersant”.
Przegląd prasy -
Szczyt UE: sukces Polski ws. walki ze zmianami klimatycznymi
Szef UKIE Mikołaj Dowgielewicz ogłosił na szczycie Unii Europejskiej w Brukseli, że Polska uzyskała poparcie dla swoich postulatów ws. finansowego udziału UE w walce ze zmianami klimatycznymi na świecie.
Świat -
Imigranci raczej nie wyjadą
Mimo recesji w Wielkiej Brytanii, imigranci raczej nie wrócą do swoich krajów – pisze „Daily Telegraph” na podstawie rządowego raportu, który ostrzega przed dalszym pogorszeniem sytuacji na brytyjskim rynku pracy.
Przegląd prasy -
Polski "kac" po sporze o Steinbach
W Polsce „ulotnił się szampański nastrój” po wycofaniu nominacji Eriki Steinbach do władz fundacji poświęconej wysiedleniom – pisze niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.
Przegląd prasy -
Będzie Rada ds. Pokrzywdzonych przy Ministrze Sprawiedliwości
W przyszłym tygodniu ma zostać powołana Rada ds. Pokrzywdzonych przy Ministrze Sprawiedliwości - zapowiedział wiceminister Krzysztof Kwiatkowski.
Kraj -
Komorowski: poprosiłem o listę posłów, którzy nie przeszli na zawodowstwo
Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski powiedział dziennikarzom w Sejmie, że poprosił o przygotowanie listy wszystkich posłów ze wszystkich klubów, parlamentarnych, którzy nie przeszli na zawodowstwo, czyli utrzymują się z innych zajęć,...
Kraj -
Unia Afrykańska zawiesza członkostwo Madagaskaru
Unia Afrykańska (UA) ogłosiła w Addis Abebie (Etiopia), że zawiesiła członkostwo Madagaskaru w organizacji, uznając za niekonstytucyjne przejęcie rządów w tym kraju przez przywódcę opozycji Andry'ego Rajoelinę.
Świat -
UE zwiększa pomoc dla krajów spoza strefy euro
Na szczycie Unii Europejskiej w Brukseli kraje Europy Środkowo-Wschodniej uzyskały zapewnienie, że w razie potrzeby mogą liczyć na pomoc bogatszych członków UE.
Świat -
W antykryzysowym planie 330 mln euro netto dla Polski
Premier Donald Tuks potwierdził, że przywódcy osiągnęli na szczycie porozumienie w sprawie listy i finansowania projektów energetycznych objętych planem pobudzenia unijnej gospodarki, na którym Polska może netto zyskać ok. 330 mln euro.
Gospodarka -
Zakaz handlu "dopalaczami" czeka na podpis prezydenta
Sejm poparł redakcyjną poprawkę Senatu do nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która wprowadziła zakaz handlu tzw. dopalaczami. Teraz ustawa czeka już tylko na podpis prezydenta.
Kraj -
Światowy wzrost gospodarczy w 2009 roku ujemny
Światowy wzrost gospodarczy będzie w 2009 roku ujemny - ocenił w Pekinie sekretarz generalny Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) Angel Gurria.
Gospodarka -
Tusk: będę oczekiwał, że parlamentarzyści PO zbędą swoje akcje i udziały
Premier Donald Tusk powiedział, że będzie oczekiwał od parlamentarzystów PO, aby zbyli lub przekazali akcje i udziały w spółkach prawa handlowego jeszcze przed wejściem w życie zmiany w ustawie o wykonywaniu mandatu posła i senatora,...
Gospodarka -
Sejm poparł zakaz sprzedaży piwa na imprezach masowych
Sejm poparł poprawkę Senatu do noweli ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych zakazującą sprzedaży niskoprocentowego alkoholu na imprezach masowych.
Kraj -
Głosowanie nad odrzuceniem projektu ws. finansowania partii odłożone
Głosowanie nad odrzuceniem projektu PO ws. zawieszenia finansowania partii z budżetu na prawie dwa lata zostało odłożone o dwa tygodnie - zdecydował marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.
Kraj -
Wniosek o referendum ws. Karnowskiego - wycofany
Rada Miasta Sopotu wycofała z obrad sesji wniosek radnych PO o referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta Jacka Karnowskiego.
Kraj -
Tusk: 600 mln euro na Partnerstwo Wschodnie to powód do satysfakcji
Premier Donald Tusk potwierdził, że szczyt wstępnie zgodził się, by na Wschodnie Partnerstwo przeznaczyć dodatkowe 600 mln euro. To powód do polskiej satysfakcji - podkreślił tuż przed rozpoczęciem rozmów drugiego dnia szczytu w Brukseli.
Kraj -
Niemcy: przywrócono kontrole na granicach i lotniskach
Niemcy tymczasowo przywróciły od piątku kontrole na swoich granicach lądowych, morskich oraz na lotniskach.
Świat -
UE za podwojeniem środków MFW
Liderzy Unii Europejskiej, uczestniczący w brukselskim szczycie, opowiedzieli się za podwojeniem środków Międzynarodowego Funduszu Walutowego, przeznaczonych na pomoc krajom, dotkniętym przez światowy kryzys gospodarczy - pisze agencja...
Świat -
Żona wiceministra pracy współpracuje z Work Service
Żona wiceministra pracy Jarosława Dudy współpracuje z Work Service zmuszonego do odejścia z PO senatora Tomasza Misiaka. Tymczasem przepisy korzystne dla firmy dotyczące szkoleń dla bezrobotnych przygotował resort pracy - informuje...
Kraj -
Chleb zdrożeje nawet o 10 proc.
W drugiej połowie roku chleb ma zdrożeć nawet o 10 proc. Wzrosty cen zapowiadają producenci mięsa, produktów mlecznych, makaronów i czekolady - informuje "Gazeta Prawna".
Gospodarka -
PSL przeciw projektowi PO ws. finansowania partii
PiS chce namówić ludowców do głosowania przeciwko PO w sprawie finansowania partii politycznych. W Sejmie powstała zachłanna koalicja - komentuje to w rozmowie z "Dziennikiem" szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak.
Przegląd prasy -
Cimoszewicz przesądził o niepowodzeniu wspólnej listy do PE
O niepowodzeniu wspólnej listy lewicy do Parlametu Europejskiego przesądził Włodzimierz Cimoszewicz - mówi w rozmowie z "Dziennikiem" były premier i były polityk SLD Józef Oleksy.
Przegląd prasy -
Tylko 6 proc. Polaków planuje w tym roku kredyt
Tylko 6 proc. Polaków planuje w tym roku zaciągnąć jakikolwiek kredyt - wynika z badań GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej". Ankietowanych powstrzymuje strach przed utratą pracy lub obniżką dochodów.
Przegląd prasy -
Spór PO i PSL o elektrownie jądrowe
Premier Donald Tusk chce, by w Polsce szybko powstały elektrownie jądrowe. Wicepremier Waldemar Pawlak proponuje, by za ich budowę odpowiadał prof. Krzysztof Żmijewski, który jest przeciwnikiem wykorzystania atomu - czytamy w "Gazecie...
Przegląd prasy -
Żona wiceministra pracy współpracuje z Work Service
Żona wiceministra pracy Jarosława Dudy współpracuje z Work Service zmuszonego do odejścia z PO senatora Tomasza Misiaka. Tymczasem przepisy korzystne dla firmy dotyczące szkoleń dla bezrobotnych przygotował resort pracy - informuje...
Przegląd prasy -
Chleb zdrożeje nawet o 10 proc.
W drugiej połowie roku chleb ma zdrożeć nawet o 10 proc. Wzrosty cen zapowiadają producenci mięsa, produktów mlecznych, makaronów i czekolady - informuje "Gazeta Prawna".
Przegląd prasy -
2009-03-20
Ciąg dalszy sprawy Work Service - z firmą współpracuje żona wiceministra pracy, czy PSL zagłosuje przeciwko PO ws. finansowania partii oraz producenci towarów spożywczych zapowiadają wzrosty cen - o tym m.in. pisze dzisiejsza prasa.
Przegląd prasy -
Kirgistan: wybory prezydenckie - 23 lipca
Wybory prezydenckie w Kirgistanie odbędą się 23 lipca - zakomunikowała centralna komisja wyborcza kraju.
Świat -
"W Guantanamo przebywa wielu niewinnych ludzi"
Wielu spośród więźniów przetrzymywanych w obozie dla podejrzanych o terroryzm w bazie wojskowej Guantanamo na Kubie to niewinni ludzie, aresztowani przez amerykańskie siły bezpieczeństwa, które nie potrafiły odróżnić wrogów od cywilów -...
Świat -
Wenezuela: nacjonalizacja oddziału banku Santander
Prezydent Wenezueli Hugo Chavez zapowiedział, że zrealizuje ogłoszone w ubiegłym roku plany nacjonalizacji trzeciego największego lokalnego banku, należącego do hiszpańskiej grupy bankowej Santander.
Gospodarka -
USA: ustawa opodatkowująca premie dla menadżerów AIG
Niższa izba amerykańskiego Kongresu przyjęła w czwartek ustawę przewidującą obłożenie 90- procentowym podatkiem premii, jakie American International Group (AIG) oraz inne korzystające z rządowej pomocy spółki wypłaciły swoim pracownikom.
Gospodarka -
Premier Francji wyklucza nowy plan ożywienia gospodarczego
Francuski premier Francois Fillon podkreślił w czwartek wieczorem, że nie będzie nowego planu ożywienia gospodarki, mimo że rząd uznaje za "uzasadniony" niepokój wielu Francuzów. Szef gabinetu zareagował w ten sposób na czwartkowe...
Świat -
Porozumienie ws. planu antykryzysowego
Przywódcy państw UE osiągnęli na szczycie w Brukseli porozumienie w sprawie listy i finansowania projektów energetycznych objętych planem pobudzenia unijnej gospodarki. Zastrzegli jednak, że środki muszą być wydane do końca 2010 roku.
Gospodarka -
Pomyśl o długach - nim będzie za późno
Twój kontrahent nie zapłacił kilku faktur. Nie chcesz stracić klienta, ale suma należności niebezpiecznie rośnie. Nie wiesz, czy to przejściowe kłopoty, czy twój dłużnik stoi na granicy bankructwa. Zatrudnisz firmę windykacyjną -...
Gospodarka