23 marca 2009
-
Na amerykańskich giełdach euforia
Inwestorzy entuzjastycznie rzucili się w poniedziałek do kupowania akcji na giełdach w USA po ujawnieniu szczegółów planu ministra skarbu pomocy dla banków i po lepszych od oczekiwań wynikach sprzedaży domów na rynku wtórnym.
Gospodarka -
Nowy prezes ARiMR
Nowym prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) został Tomasz Kołodziej. Na stanowisko powołał go w poniedziałek premier Donald Tusk, podało biuro prasowe resortu rolnictwa.
Kraj -
Tarcza ma coraz więcej przeciwników
Demokratyczna kongresmenka Ellen Tauscher, która odgrywa w Kongresie kluczową rolę w procesie finansowania tarczy antyrakietowej w Europie, chłodno wyrażała się w poniedziałek o tym projekcie, opowiadając się za budową najpierw systemu...
Świat -
PO wycofuje się z ustawy samorządowej
Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski zapowiedział, że we wtorek w Sejmie zostanie złoży projekt dotyczący likwidacji gabinetów politycznych w samorządach.
Kraj -
Turecki sprzeciw
Sprzeciw Turcji wobec kandydatury Andersa von Rasmussena wydaje się być wyrachowaną zagrywką polityczną. Turcy bowiem mogą bardzo wiele uzyskać w zamian za wycofanie sprzeciwu.
Świat -
Czuma zapowiada rozdzielenie funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości
Minister sprawiedliwości Andrzej Czuma chciałby, aby rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego weszło w życie od początku 2011 roku.
Kraj -
Meksyk: 2 miliony dolarów za wydanie bosów narkotykowych
Władze Meksyku zaoferowały 2 miliony dolarów nagrody za informacje pomocne w aresztowaniu 24 szefów gangów narkotykowych - poinformowało biuro prokuratora generalnego Meksyku.
Świat -
Zmarł profesor Paweł Wieczorkiewicz
W nocy z niedzieli na poniedziałek zmarł historyk, profesor Paweł Wieczorkiewicz - poinformowało biuro prasowe Uniwersytetu Warszawskiego. Miał 61 lat.
Kraj -
Putin grozi UE
Premier Rosji Władimir Putin zapowiedział w poniedziałek, że Moskwa zrewiduje stosunki z państwami Unii Europejskiej, jeśli będą ignorowane rosyjskie interesy w dziedzinie energetycznej.
Świat -
Instytut Informatyki Śledczej pomoże chronić dane
Przeciwdziałanie wyciekom danych, prawne i techniczne możliwości związane z kontrolą i monitoringiem pracowników oraz bezpieczeństwo informacji w firmach i instytucjach - to dziedziny, w jakich chce pomagać przedsiębiorcom Instytut...
Kraj -
Snejania Onopka „piękność z wiecznie zmęczonymi oczami”
Infotuba.pl przedstawia sylwetkę jednej z topowych modelek świata.
Życie -
Psychiatria jest kupiona przez przemysł farmaceutyczny
Infotuba.pl opisuje niebezpieczne związku środowiska lekarskiego i przemysłu farmaceutycznego.
Życie -
"Wkrótce porozumienie ws. opcji"
Wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld ocenia, że bliskie jest wypracowanie rozwiązania problemu opcji walutowych, akceptowalnego dla rządu, banków oraz dotkniętych stratami firm. Szejnfeld liczy, że jeszcze przed świętami dojdzie do...
Gospodarka -
Gruzja: aresztowanie opozycjonistów
Gruzińska policja oświadczyła, że aresztowano 10 osób, w tym członków głównej partii opozycyjnej, pod zarzutem zakupu broni automatycznej.
Świat -
Zamach samobójczy w Iraku
Co najmniej 25 osób zginęło, a 50 zostało rannych w poniedziałek w zamachu samobójczym, do którego doszło podczas uroczystości żałobnych w mieście Dżalawla na północny-wschód od Bagdadu - poinformowały irackie służby bezpieczeństwa.
Świat -
Ultimatum dla Kurdów
Prezydent Iraku Dżalal Talabani zapowiedział w poniedziałek na konferencji prasowej z prezydentem Turcji Abdullahem Gulem, że bojownicy separatystycznej Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) muszą złożyć broń lub opuścić iracką ziemię.
Świat -
UE pomoże Ukrainie, ale stawia warunki
Ukraina, która liczy na unijne wsparcie w modernizacji gazowych sieci przesyłowych, zobowiązała się do większej przejrzystości w dostępie do nich i do równego traktowania wszystkich inwestorów.
Gospodarka -
"Nie ma czystek w agencjach rolnych"
Minister rolnictwa Marek Sawicki zdementował w poniedziałek doniesienia dziennika "Rzeczpospolita", jakoby "czyścił" agencje rolne z ludzi Platformy Obywatelskiej i swojego domniemanego rywala w PSL, Waldemara Pawlaka.
Kraj -
Będzie komedia o inwazji na Czechosłowację
Powstaje film o inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację w 1968 r. W komedii "Operacja +Dunaj+. Kochaj i walcz", będącej wspólną produkcją Polski i Czech, jedną z ról zagrał znany czeski reżyser Jirzi Menzel.
Życie -
Sikorski: nie jestem i nie byłem kandydatem
Na dwa tygodnie przed decyzją państw NATO w sprawie wyboru nowego sekretarza generalnego Sojuszu Północnoatlantyckiego, szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski kolejny raz zaprzeczył jakoby kandydował na to stanowisko.
Kraj -
Szczygło: nie dyskutujmy o nowym planie rozwoju SZ
Zdaniem szefa BBN Aleksandra Szczygły, nie ma podstaw formalno-prawnych do prac nad programem rozwoju Sił Zbrojnych na lata 2009-2018. Jak powiedział, głównych kierunków zmian nie zaakceptował prezydent, a inne niż MON resorty, na...
Kraj -
Religia i etyka nieobowiązkowe?
Nie wiadomo jeszcze, czy od września tego roku uczniowie będą obowiązkowo uczyć się religii lub etyki - oświadczyła minister edukacji Katarzyna Hall. Jak przyznała, projekt rozporządzenia wymaga konsultacji oraz oszacowania ewentualnych...
Kraj -
Śląsk: Tajemnicze zwierzę atakuje.
W okolicach Głubczyc od kilku dni grasuje tajemniczy drapieżnik.
Życie -
Olejniczak broni posłów-przedsiębiorców
Szef klubu Lewicy Wojciech Olejniczak powiedział, że nie będą podejmowane żadne nadzwyczajne działania wobec posłów jego ugrupowania, którzy mają akcje bądź udziały w spółkach prawa handlowego.
Kraj -
PKB Niemiec spadnie o 6-7 procent
W rezultacie obecnego kryzysu produkt krajowy brutto Niemiec zmniejszy się w 2009 roku o 6 do 7 procent, a nie jak wcześniej prognozowano od 3 do 4 procent - oświadczył Joerg Kraemer, główny ekonomista drugiego największego niemieckiego...
Gospodarka -
Giertych obraził się na TVP
Były wicepremier, obecnie adwokat Roman Giertych zapowiedział, że nie będzie już przygotowywał opinii prawnych dla TVP.
Kraj -
Gdańsk skomercjalizuje stadion
Gdańsk sprzeda prawa do nazwy stadionu, na którym mają być rozgrywane mecze piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku - zapowiedział prezydent miasta Paweł Adamowicz podczas spotkania w Warszawie z biznesmenami i dziennikarzami.
Gospodarka -
6-latku witaj w szkole!" - specjalny portal MEN
"6-latku witaj w szkole!" - tak nazywa się specjalny portal internetowy uruchomiony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Adresowany jest on do rodziców, nauczycieli, dyrektorów oraz organizacji prowadzących szkoły i przedszkola.
Życie -
Rumunia: tysiące urzędników protestują przeciwko obniżeniu zarobków
Dziesiątki tysięcy urzędników z instytucji publicznych wyszły na ulice miast całej Rumunii, by zaprotestować przeciwko rządowym planom ograniczenia ich wynagrodzeń w związku z kryzysem.
Świat -
Aerofłot chce kupić czeskie linie lotnicze CSA
Największa rosyjska linia lotnicza Aerofłot złożyła oficjalną ofertę zakupu prywatyzowanych czeskich linii lotniczych CSA (Czeske Aerolinie).
Gospodarka -
Lista parlamentarzystów PO z udziałami w spółkach - w tym tygodniu
Lista parlamentarzystów PO, którzy mają akcje lub udziały w spółkach, najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu znajdzie się na stronie internetowej Platformy Obywatelskiej.
Kraj -
USA: przedstawiono plan uzdrowienia banków
Amerykański minister skarbu Timothy Geithner przedstawił długo oczekiwany plan poprawy sytuacji banków przez wykupienie ich "toksycznych" aktywów, opartych na niespłacalnych długach hipotecznych.
Gospodarka -
Erupcja jednego z najwyższych wulkanów Alaski
Jeden z najwyższych wulkanów Alaski Mount Redoubt w niedzielę wieczorem czasu miejscowego rozpoczął erupcję wyrzucając olbrzymią chmurę popiołów - poinformowało centrum obserwacji wulkanów (AVO).
Świat -
Pawłowiec zrezygnował z członkostwa w Radzie Programowej TVP
Wiceprezes Libertas Polska, członek LPR Daniel Pawłowiec poinformował, że złożył rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Programowej TVP.
Kraj -
Prezes AWPL zebrał 20 tys. podpisów
Prezes Akcji Wyborczej Polaków na Litwie (AWPL) Waldemar Tomaszewski, który startuje w wyborach prezydenckich, zebrał już wymaganych 20 tys. podpisów popierających jego kandydaturę.
Świat -
"Dyscyplinarka" prok. Jasińskiego odroczona do 20 kwietnia
Do 20 kwietnia sąd dyscyplinarny przy Prokuratorze Generalnym odroczył postępowanie wobec olsztyńskiego prokuratora Piotra Jasińskiego - poinformowała rzeczniczka Prokuratora Generalnego Katarzyna Szeska.
Kraj -
Berlusconi: 10 razy mniejsze dochody w 2007 niż w 2006 roku
Premier Włoch Silvio Berlusconi zadeklarował 10 razy mniejsze dochody za rok 2007 niż za rok poprzedni - wynika z deklaracji podatkowych włoskich parlamentarzystów.
Życie -
Zamach w Libanie, zginął wysoki przedstawiciel Fatahu
Wysoki przedstawiciel palestyńskiego Fatahu w Libanie Medhat Kamal zginął w zamachu bombowym koło miasta Sajda na południu Libanu - powiedział rzecznik Fatahu Fahmy al-Zaarir.
Świat -
Prezydenci Polski i Węgier o UE i kryzysie
O relacjach polsko-węgierskich, obecności obu krajów w Unii Europejskiej i kryzysie gospodarczym rozmawiali w Warszawie prezydenci Polski i Węgier Lech Kaczyński i Laszlo Solyom.
Kraj -
PiS złoży własny projekt ustawy, likwidujący gabinety polityczne
Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w tym tygodniu jego klub złoży projekt ustawy, likwidujący gabinety polityczne.
Kraj -
Pięć osób odznaczonych medalami "Pro Memoria"
Pięć osób otrzymało medale "Pro Memoria" za utrwalanie pamięci o zbrodni katyńskiej, a także pamięci polskich bohaterów, uczestniczących w walkach na wszystkich frontach II wojny światowej.
Życie -
W lutym wzrosła aktywność gospodarcza w USA
W lutym wzrosła aktywność w amerykańskiej gospodarce - wynika z danych Banku Rezerw Federalnych z Chicago.
Gospodarka -
Logo nagrody dla firm przypomina symbol SS
Ambasada Izraela w Chinach poinformowała, że ma zastrzeżenia do logo konkursu na najlepszą chińską markę, ponieważ przypomina ono symbol hitlerowskiej formacji SS.
Życie -
Jak wybrać firmę faktoringową?
Na rynku działa kilkanaście firm faktoringowych. Cześć z nich powiązana jest z bankami i instytucjami finansowymi, inne są niezależne.
Gospodarka -
Prokuratura zbada okoliczności śmierci Polaka w Holandii
Tyska prokuratura ma zbadać okoliczności śmierci Bartłomieja Mycha. 30-letni tyszanin zginął w Holandii od kul tamtejszej policji, która przyjęła zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie uzbrojonym w nóż. W sobotę w Polsce odbył się...
Kraj -
Za dwa dni lista biznesmenów-parlamentarzystów PiS
Za dwa dni powstanie lista parlamentarzystów PiS, którzy mają akcje lub udziały firm albo też zasiadają w zarządach i radach nadzorczych spółek - zapowiedział w Kielcach szef klubu PiS Przemysław Gosiewski.
Kraj -
Sejm nie dla przedsiębiorców
Afera z senatorem Misiakiem spowodowała, że kolejni politycy prześcigają się w forsowaniu pomysłów zapobiegającym patologiom na styku biznesu i polityki. Idee są może słuszne, lecz wykonanie fatalne.
Kraj -
Eksport ze strefy euro do USA najniższy od 5 lat
Eksport ze strefy euro do USA spadł w 2008 r. najmocniej od 5 lat, bo globalny kryzys finansowy ograniczył popyt w krajach - głównych partnerach regionu.
Gospodarka -
23 marca 2009
Czy niemieccy neonaziści rosną w siłę, dlaczego „Katyń” Andrzeja Wajdy odniósł porażkę we Włoszech, ile będzie kosztować najtańszy samochód na świecie – oto niektóre tematy poruszane w zagranicznej prasie.
Przegląd prasy -
Chiny: zawalił się sufit w fabryce, 11 zabitych
Jedenastu chińskich robotników zginęło, gdy zawalił się sufit w fabryce chemicznej w mieście Chongqing w środkowych Chinach - podały tamtejsze media.
Świat -
Ponowny proces b. prezydenta Łodzi
Przed łódzkim sądem rejonowym ruszył proces pięciu osób, w tym b. prezydenta Łodzi Marka Czekalskiego, oskarżonych o korupcję. Chodzi o sprawę domniemanych łapówek, które miały zostać przyjęte pod koniec lat 90. za pozwolenie na budowę...
Kraj -
Tanie mieszkania w Bułgarii
Już za 13 tysięcy euro można kupić 3-pokojowe mieszkanie w drugim co do wielkości mieście Bułgarii – Płowdiw. Ceny mieszkań mocno poleciały w dół za sprawą kryzysu ekonomicznego, czytamy w dzienniku „Monitor”.
Przegląd prasy -
Przeszkody na drodze Unii Śródziemnomorskiej
Spotkanie, mające wznowić rozmowy w sprawie utworzenia Unii Śródziemnomorskiej, zostało przeniesione na koniec kwietnia. Zawieszenie rozmów spowodowała wojna w Gazie, przypomina „Le Monde”.
Przegląd prasy -
Macedonia: w drugiej turze zmierzą się Iwanow i Frczkoski
Kandydat rządzącego w Macedonii ugrupowania Georgi Iwanow zmierzy się w drugiej turze wyborów prezydenckich z Ljubomirem Frczkoskim reprezentującym opozycję - poinformował rzecznik komisji wyborczej Zoran Tanewski.
Świat -
Gazprom stracił fotel premiera Węgier
Rezygnacja Ferenca Gyurcsanya to nieprzyjemna niespodzianka dla Moskwy – ocenia dziennik „Kommiersant”. Gazeta wyjaśnia, że wśród polityków Unii Europejskiej węgierski premier był jednym z najaktywniejszych stronników...
Przegląd prasy -
Najtańszy samochód na świecie
W Indiach firma Tata wprowadziła dziś na rynek najtańszy samochód na świecie, który kosztuje zaledwie 2 tys. dolarów. W Europie auto to mogłoby zostać wprowadzone do sprzedaży na przełomie 2010-2011, donosi „Le Monde”.
Przegląd prasy -
Pod czujnym okiem kamery
Minister Spraw Wewnętrznych, Michèle Alliot-Marie, zapowiedziała zwiększenie liczby kamer na ulicach z 20 tys. do 60 tys. do końca 2009 roku. Zdaniem pani Minister, dzięki kamerom dwukrotnie wzrasta szansa wykrycia i schwytania...
Przegląd prasy -
Spór wokół statystyk etnicznych
Francuski rząd chce zmierzyć zróżnicowanie społeczeństwa. Jednym z narzędzi do wykonania tego zadania są statystyki etniczne. Pomysł wzbudził ogromne kontrowersje i podzielił Francuzów, pisze „Le Parisien”.
Przegląd prasy -
Starcia przed Notre-Dame
Działacze z ugrupowań ekologicznych i komuniści starli się z katolikami ze skrajnej prawicy podczas manifestacji przeciw papieskim poglądom na temat prezerwatyw, podaje francuski dziennik „Le Figaro”.
Przegląd prasy -
Wojna religijna w izraelskiej armii
Ostatnie doniesienia o okrutnym traktowaniu Palestyńczyków przez żołnierzy izraelskich w czasie konfliktu w Strefie Gazy wywołały debatę w Izraelu na temat zasad, które powinny obowiązywać w czasie konfliktu zbrojnego. Na jaw wyszło coś...
Przegląd prasy -
Porażka „Katynia” to owoc cenzury rynku
Publicysta „Corriere della Sera” w komentarzu na temat małego zainteresowania filmem „Katyń” Andrzeja Wajdy we Włoszech wyraził opinię, że najmroczniejsze strony komunizmu nie emocjonują wielkiej widowni. Jest to...
Przegląd prasy -
Neonaziści coraz groźniejsi
Mimo że skrajnie prawicowa Narodowodemokratyczna Partia Niemiec (NPD) jest na krawędzi bankructwa, niemiecki ruch neonazistowski kwitnie. Co gorsza, eksperci ostrzegają, że staje się on coraz bardziej niebezpieczny, pisze „Der...
Przegląd prasy -
Zachód nie chce drażnić Moskwy
Zachód najwyraźniej postanowił nie drażnić Moskwy – tak dziennik „Kommiersant” komentuje doniesienia, że nowym szefem NATO zostanie prawdopodobnie premier Danii Anders Fogh Rasmussen.
Przegląd prasy -
Ruszył proces ws. tragedii na Juwenaliach
Przed łódzkim sądem okręgowym rozpoczął się proces trojga policjantów oskarżonych w sprawie tragicznych wydarzeń podczas łódzkich Juwenaliów przed pięcioma laty.
Kraj -
RPA: 20-latek zabił 3 osoby w pobliżu szkoły
Co najmniej trzy osoby nie żyją, a 12 jest ciężko rannych po tym, jak uzbrojony w maczetę 20-latek zaatakował przechodniów w pobliżu jednej z południowoafrykańskich szkół - poinformowało miejscowe radio.
Świat -
Słowacja: Fico wygrał wybory prezydenckie
Według komentarza, opublikowanego w wydaniu słowackiego dziennika "Pravda", faktycznym zwycięzcą przeprowadzonej w sobotę pierwszej tury wyborów prezydenta Słowacji jest premier Robert Fico.
Świat -
Zła sytuacja na rynku pracy
69 proc. respondentów źle ocenia sytuację na rynku pracy. W porównaniu z kwietniem 2008 r., oceny i przewidywania dotyczące sytuacji na krajowym rynku pracy uległy zdecydowanemu pogorszeniu - wynika z najnowszego sondażu CBOS.
Gospodarka -
Kolejny Woodstock?
Michael Lang, współorganizator legendarnego festiwalu Woodstock rozgląda się za stosowym miejscem, gdzie z okazji 40-lecia mógłby odbyć się kolejny maraton koncertowy.
KulturaMuzyka -
U2 kręci w Maroku
Irlandczycy wybrali się ponownie do Maroka. Tym razem w Afryce kręcą teledysk do najnowszego singla, "Magnificent".
KulturaMuzyka -
Iron Maiden się nie rozpada
Gitarzysta Iron Maiden, Adrian Smith, zaprzeczył, jakoby zespół zamierzał niebawem zakończyć działalność.
KulturaMuzyka -
"Gazprom stracił fotel premiera Węgier"
Rezygnacja Ferenca Gyurcsanya to nieprzyjemna niespodzianka dla Moskwy - ocenia dziennik "Kommiersant".
Świat -
Radwańska poza dziesiątką rankingu WTA Tour
Agnieszka Radwańska spadła z 10. na 11. miejsce w rankingu WTA Tour. Spory awans zanotowała natomiast jej młodsza siostra Urszula. Po udanym występie w Indian Wells po raz pierwszy znalazła się w czołowej setce i zajmuje 83. miejsce.
Życie -
"Zachód nie chce drażnić Moskwy"
Zachód najwyraźniej postanowił nie drażnić Moskwy - tak dziennik "Kommiersant" komentuje doniesienia, że nowym szefem NATO zostanie prawdopodobnie premier Danii Anders Fogh Rasmussen.
Świat -
Ropa najdroższa od niemal 4 miesięcy
Ropa zdrożała do najwyższego poziomu od prawie 4 miesięcy w reakcji na spadek kursu dolara do euro, co skłania inwestorów do większych zakupów surowców - podają maklerzy.
Gospodarka -
Chavez uważa Obamę za "ignoranta"
Prezydent wenezueli Hugo Chavez skrytykował przywódcę USA Baracka Obamę, nazywając go "biednym ignorantem".
Świat -
2009-03-23
Co sądzą księża o ustawie medialnej, minister czyści agencję z ludzi PO i Pawlaka, stworzono listę "biznesmenów z PSL", kryzys – także w handlu – o tym informują dzisiejsze gazety.
Przegląd prasy -
Etyka dla wytrwałych
Zajęcia z etyki od września mają być obowiązkowe. Ale wybierającym etykę uczniom będzie trudniej niż kolegom, którzy chodzą na religię: będą musieli zostawać po lekcjach albo chodzić na zajęcia do innej szkoły - pisze "Metro".
Przegląd prasy -
Polska firma rozmawia z Bayerem
Bayer, niemiecki koncern farmaceutyczny, bada proces produkcji insuliny w Biotonie - dowiedział się "Parkiet".
Przegląd prasy -
Zmiany w agencjach rolnych
Niepokój w koalicji narasta. Minister rolnictwa Marek Sawicki czyści agencje rolne z ludzi Platformy Obywatelskiej i... Waldemara Pawlaka - zauważa "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
Kiepskie sądy i prokuratura
Wymiar sprawiedliwości źle ocenia 44 proc. Polaków. Co drugi z nas twierdzi, że jego główną wadą jest korupcja. Najgorzej oceniamy sądy i prokuratury. Bardziej ufamy policji i radcom prawnym - pisze "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
"Generał Nil" zbyt drastyczny dla TVN
Telewizja TVN odmówiła przyjęcia do emisji zwiastuna filmu "Generał Nil". Powód? Uznała go za zbyt "drastyczny" - pisze "Nasz Dziennik".
Przegląd prasy -
75 proc. firm nie ma prawnika
Aż 75 proc. spośród właścicieli firm przyznało, że nie ma na etacie fachowca z dziedziny prawa i nie posiada działu prawnego - wynika z sondażu PBS DGA na zlecenie "Gazety Prawnej" i Wolters Kluwer.
Przegląd prasy -
Szansa na turystykę... medyczną
Kliniki łączą siły, by leczyć cudzoziemców. Polska oferta medyczna może skusić Niemców, Skandynawów i Brytyjczyków - pisze "Puls Biznesu".
Przegląd prasy -
Prześwietlenie PSL
Parlamentarzyści z PSL nie chcą przygotować listy zasiadających w Sejmie biznesmenów, więc zrobiliśmy to my - informuje "Dziennik".
Przegląd prasy -
Księża o zmianach w ustawie medialnej
Z projektu ustawy medialnej wypadł zapis o ochronie wartości chrześcijańskich. W ich miejsce proponuje się przepisy antydyskryminacyjne. "To nawiązanie do równościowych idei Mao Tse Tunga" - mówi "Dziennikowi" biskup Tadeusz Pieronek.
Przegląd prasy -
Nie ma Hyde Parku
Planujesz wiec na Forum Wolności Słowa w stołecznym parku Świętokrzyskim? Uważaj, może zatrzymać cię policja. Od początku roku manifestacje w tym miejscu są nielegalne - ostrzega "Życie Warszawy".
Przegląd prasy -
Kryzys sięgnął handlu
Kryzys doszedł do ostatniego pracującego silnika polskiej gospodarki, czyli handlu - ostrzega w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" szef polskiego Tesco Ryszard Tomaszewski, w którego sklepach wydajemy równowartość 3 proc. całego budżetu Polski.
Przegląd prasy -
Nie ma końca gabinetów politycznych
Nie ma mowy o likwidacji gabinetów politycznych różnych szczebli - ubolewa "Trybuna".
Przegląd prasy -
75 proc. firm nie ma prawnika
Aż 75 proc. spośród właścicieli firm przyznało, że nie ma na etacie fachowca z dziedziny prawa i nie posiada działu prawnego - wynika z sondażu PBS DGA na zlecenie "Gazety Prawnej" i Wolters Kluwer.
Gospodarka -
Księża o zmianach w ustawie medialnej
Z projektu ustawy medialnej wypadł zapis o ochronie wartości chrześcijańskich. W ich miejsce proponuje się przepisy antydyskryminacyjne. "To nawiązanie do równościowych idei Mao Tse Tunga" - mówi "Dziennikowi" biskup Tadeusz Pieronek.
Kraj -
Kryzys sięgnął handlu
Kryzys doszedł do ostatniego pracującego silnika polskiej gospodarki, czyli handlu - ostrzega w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" szef polskiego Tesco Ryszard Tomaszewski, w którego sklepach wydajemy równowartość 3 proc. całego budżetu Polski.
Gospodarka -
Prześwietlenie PSL
Parlamentarzyści z PSL nie chcą przygotować listy zasiadających w Sejmie biznesmenów, więc zrobiliśmy to my - informuje "Dziennik".
Kraj -
Samolot rozbił się na lotnisku w Tokio
Samolot transportowy należący do amerykańskiej firmy spedycyjnej Federal Express rozbił się na lotnisku Narita w Tokio. Zginęły dwie osoby.
Świat -
Katastrofa w USA, 17 zabitych
17 osób zginęło w wypadku lotniczym w Montanie na północy USA.
Świat