24 marca 2009
-
18 czerwonych kartek na jednym meczu
Niechlubny rekord ustanowili w rozgrywkach czwartej ligi argentyńskiej Primera C Metropolitana piłkarze zespołu General Lamadrid. W czasie meczu z Barracas Bolivar wdali się w bitwę z kibicami Bolivaru. Sędzia ukarał całą drużynę 18...
Życie -
Nie ma szans na głębsze zmiany na kolei?
Nie ma szans na realizację niektórych inwestycji infrastrukturalnych na kolei. Sytuacja sytuacja spółki Polskie Linie Kolejowe jest bardzo zła - uważa wiceminister infrastruktury Juliusz Engelhardt.
Gospodarka -
Clinton: naszych sojuszników traktujemy poważnie
Amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton zapewniła we wtorek, że Stany Zjednoczone poważnie traktują zobowiązania wobec sojuszników.
Świat -
KRRiT nie może ustalić raportu
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie może dojść do porozumienia w sprawie ostatecznej wersji sprawozdania ze swojej działalności. Dwóch członków Rady domaga się uzupełnienia tekstu o pozytywną ocenę zmian, które zaszły w ostatnich...
Kraj -
UE: nowe przepisy dot. kosmetyków
Parlament Europejski ostatecznie zatwierdził we wtorek nowe przepisy UE dotyczące kosmetyków, które mają zagwarantować większe bezpieczeństwo. Przepisy zagrażają jednak interesom polskich, niewielkich firm w tej branży.
Gospodarka -
Czechy: wotum nieufności dla rządu
Czeska Izba Poselska uchwaliła we wtorek forsowane przez lewicową opozycję wotum nieufności wobec centroprawicowego rządu premiera Mirka Topolanka, który po głosowaniu zapowiedział ustąpienie ze stanowiska.
Świat -
Lizbona zagrożona?
Reagując na wotum nieufności wobec czeskiego rządu, przywódcy frakcji politycznych w Parlamencie Europejskim wyrażali we wtorek obawy o losy Traktatu z Lizbony oraz podważali możliwość utrzymania silnego przywództwa w UE przez czeską...
Świat -
Rząd za zwiększeniem kontyngentu w Afganistanie
Rząd wystąpił do prezydenta z wnioskiem o zwiększenie polskiego kontyngentu w Afganistanie z 1600 do 2000 żołnierzy. Ma to nastąpić w ramach najbliższej, piątej zmiany, która rozpocznie służbę w połowie kwietnia.
Kraj -
Brown: nie zostawimy nowych krajów UE
Premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown zapewnił w Parlamencie Europejskim nowe kraje członkowskie z Europy Wschodniej, że nie zostaną pozostawione same sobie.
Gospodarka -
Onkolodzy: chorzy na raka nerki skazani na kiepski lek
W Polsce refunduje się tylko jeden lek na raka nerki, który nie jest w stanie pomóc aż 85 proc. chorych z tym nowotworem - alarmowali lekarze onkolodzy na wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie.
Kraj -
Hercules na celowniku
Do Polski przyleciał pierwszy z pięciu darowanych nam przez Stany Zjednoczone transportowców C-130E Hercules. Jak zwykle, przy takich okazjach podniosły się krzyki, że wzbogaciliśmy się o kolejny złom. Jak zwykle - pozostaną w masowej...
KrajMaciej Szopa -
Białoruś uznała Abchazję?
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka spotkał się z Siergiejem Bagapszem, liderem Abchazji - separatystycznego regionu Gruzji, którego niepodległość Rosja uznała po wojnie z Gruzją o Osetię Południową.
Świat -
Al-Kaida wzywa Sudan do walki z Zachodem
Człowiek nr 2 w Al-Kaidzie Ajman az- Zawahiri wezwał Sudańczyków, by przygotowali się do wojny z Zachodem po tym, jak Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) wydał nakaz aresztowania prezydenta Sudanu Omara Hasana Ahmeda el-Baszira.
Świat -
Obwodnica Augustowa tylko przez Raczki
Według wicepremiera, szefa MSWiA Grzegorza Schetyny, wariant przebiegu obwodnicy Augustowa przez Raczki jest jedynym możliwym do zrealizowania.
Kraj -
Po co kredyt? - Jest alternatywa
Rozmowa z Krzysztofem Kuniewiczem - Dyrektorem Generalnym Bibby Financial Services
Gospodarka -
Obwodnica zwyciężyła
"Pieniądze czynią cuda" - mawia stare porzekadło. Mawia słusznie, a najlepszym tego dowodem jest dzisiejsza decyzja Komisji Europejskiej.
Kraj -
Menadżerowie AIG zwrócili premie
Przeważająca większość menadżerów American International Group, którzy otrzymali najwyższe premie z ponad 200 wynagrodzonych nimi pracowników, obiecała ich zwrot - poinformował prokurator generalny stanu Nowy Jork, który wszczął śledztwo...
Gospodarka -
Będą obniżone ceny roamingu
Czeskie przewodnictwo w imieniu 27 rządów UE i sprawozdawcy Parlamentu Europejskiego zgodzili się we wtorek na obniżenie cen SMS-ów w roamingu do przynajmniej 11 eurocentów netto od przyszłych wakacji.
Gospodarka -
Spada konkurencyjność polskiej gospodarki?
Konkurencyjność polskiej gospodarki, mierzona m.in. wydajnością pracy oraz produktywnością, znacząco spada - uważa główny ekonomista Polskiej Rady Biznesu Janusz Jankowiak.
Gospodarka -
Turkmenistan-Rosja: rozmowy o gazie
Prezydent Turkmenistanu Kurbanguły Berdymuchammedow rozpoczął trzydniową wizytę w Rosji, gdzie z prezydentem Dmitrijem Miedwiediewem będzie rozmawiał o współpracy w sferze energetycznej i sytuacji w Afganistanie.
Świat -
Turcja przeciw Rasmussenowi
Turecki deputowany Suat Kiniklioglu powiedział we wtorek, że jego kraj ma zastrzeżenia, by na czele NATO stanął premier Danii Anders Fogh Rasmussen, i popiera kandydaturę Kanadyjczyka Petera Mackaya na tę funkcję.
Świat -
Kredyt czy faktoring?
Kredyt i faktoring bardzo się od siebie różnią. Jakie mają wady i zalety? Który ma większe oprocentowanie, który jest bardziej ryzykowny, a który bardziej opłacalny?
Gospodarka -
Główna fala uderzeniowa za nami
Główną falę uderzeniową kryzysu Polska już przeżyła; widać symptomy poprawy - powiedział Bohdan Wyżnikiewicz z Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, komentując najnowsze dane GUS.
Gospodarka -
Zgoda buduje?
Brukselska deklaracja dotycząca modernizacji ukraińskiego systemu przesyłu gazu to pierwszy od długiego czasu międzynarodowy sukces Ukrainy. Wystarczyło, że prezydent Wiktor Juszczenko i premier Julia Tymoszenko pojawili się razem w...
Świat -
Prezydent odznaczył Justynę Kowalczyk
Prezydent Lech Kaczyński przyznał zdobywczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich Justynie Kowalczyk Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.
Życie -
Wylądował pierwszy Hercules
Na lotnisku 33. Bazy Lotniczej w Powidzu (Wielkopolskie) wylądował pierwszy z zamówionych przez polski Siły Powietrzne pięciu samolotów transportowych Hercules C- 130E.
Życie -
"Huebner ma szansę zostać przewodniczącą PE"
Zdaniem hiszpańskiego dziennika "El Mundo" unijna komisarz ds. polityki regionalnej Danuta Huebner ma szansę na objęcie funkcji przewodniczącej Parlamentu Europejskiego.
Świat -
Łódź: tajemnicza śmierć w studzience
W Łodzi w Al. Politechniki znaleziono zwłoki ok. 50-letniej kobiety. Padła ofiarą otwartego włazu studzienki ciepłowniczej. Wraz z nią, w kanale o głębokości ponad trzech metrów, był pies.
Życie -
Przepisy o SKOK-ach niezgodne z konstytucją
SKOK-i nie będą mogły udzielać długoterminowych pożyczek i kredytów - orzekł Trybunał Konstytucyjny. Trybunał uznał za niezgodne z konstytucją przepisy ustawy o SKOK-ach, znoszące ograniczenie okresu, na jaki kasy mogą udzielać kredytów...
Gospodarka -
Nie ma pomysłów na walkę z kryzysem
Ponad połowa Polaków (51 proc.) uważa, że ani rząd, ani opozycja nie mają dobrych propozycji mających przeciwdziałać kryzysowi - wynika z marcowego sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS).
Gospodarka -
W PO powstanie zespół badający konflikty interesów
W klubie parlamentarnym PO powstanie zespół, który będzie sprawdzał, czy w pracy konkretnego posła lub senatora może zachodzić konflikt interesów pomiędzy działalnością w parlamencie i poza nim - poinformował szef klubu Platformy...
Kraj -
"Były rozmowy o Gęsickiej w rządzie PO-PSL"
Prezes Prawa i Sprawiedliwości J.Kaczyński powiedział, że niedawno "bardzo ważny polityk" obecnego rządu "domagał się od innego bardzo ważnego polityka", żeby minister rozwoju regionalnego w rządzie PiS Grażyna Gęsicka znalazła się w...
Kraj -
Kupcy apelują o utrzymanie miejsc pracy
Ok 1,5 tys. kupców z Kupieckich Domów Towarowych przeszło sprzed hali na Pl. Defilad do stołecznego ratusza, aby przekazać prezydent miasta Hannie Gronkiewicz-Waltz podpisany przez 40 tys. osób apel o utrzymanie ich miejsc pracy i budowę...
Kraj -
6 skazanych w związku z wypadkiem k. Jeżewa
Na kary od 6 miesięcy do 1,5 roku więzienia w zawieszeniu skazał Sąd Rejonowy w Białymstoku sześć osób w procesie, związanym z wypadkiem autokaru z licealistami koło Jeżewa (Podlaskie) w 2005 roku.
Kraj -
Rosja odwołała konsultacje z Ukrainą
Rosja odwołała konsultacje międzyrządowe z Ukrainą z powodu deklaracji, dotyczącej modernizacji ukraińskiego systemu przesyłu gazu, którą Kijów podpisał z Unią Europejską.
Świat -
Prezenter Fox News przeprasza Kanadę
Prezenter amerykańskiej stacji Fox News przeprosił Kanadyjczyków za swoją wypowiedź, w której śmiał się z kanadyjskich żołnierzy w Afganistanie oraz ze stanu armii północnego sąsiada, pisze dziennik z Quebecu „Le Soleil”.
Przegląd prasy -
Słodycze na osłodę w czasie recesji
Wszystko wskazuje na to, że recesja lubi słodycze. Chociaż bezrobocie rośnie, Amerykanie jedzą coraz więcej słodyczy, ku uciesze producentów słodkości i właścicieli sklepów, pisze „New York Times”.
Przegląd prasy -
W Polsce powstanie laser najnowszej generacji
W Instytucie Problemów Jądrowych (IPJ) im. Andrzeja Sołtana w Świerku powstanie ultrafioletowy laser najnowszej generacji, pozwalający m.in. obrazować struktury na poziomie pojedynczych atomów. Będzie on jednym z elementów europejskiej...
Życie -
24 marca 2009
Czy poparcie USA wystarczy by Rasmussen został szefem NATO, czy Rosjanie wrócą do Afganistanu, jak Playboy postanowił uczcić swoje 50. urodziny - oto niektóre tematy poruszane w zagranicznej prasie.
Przegląd prasy -
Miliony Gudzowatego dla SLD?
Dziennikarz „Superwizjera” TVN ujawnił w poniedziałek wieczorem, że firmy zależne od Aleksandra Gudzowatego, przed kampanią wyborczą w 2000 roku wykonywały przelewy na konta SLD.
Kraj -
Kara śmierci w odwrocie
Amnesty International opublikowała raport, z którego wynika, że coraz mniej państw na świecie stosuje karę śmierci, jednak liczba wykonywanych egzekucji rośnie, donosi „El Pais”.
Przegląd prasy -
Powrót Rosji do Afganistanu
W Waszyngtonie mówi się, że prezydent Afganistanu Hamid Karzai nie radzi sobie ze sprawowaniem władzy i dlatego powinien zastąpić go ktoś bardziej kompetentny. Ale sam Karzai nie zamierza odejść, a nawet grozi, że jeśli Amerykanie będą...
Przegląd prasy -
Bezrobocie wzrosło do 10,9 proc.
Stopa bezrobocia wzrosła w lutym 2009 r. do 10,9 proc. wobec 10,5 proc. miesiąc wcześniej. Liczba bezrobotnych zwiększyła się w tym czasie o ponad 84 tys. - podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).
Gospodarka -
Gaz według Ukrainy
Podczas międzynarodowej konferencji inwestycyjnej poświęconej ukraińskiemu systemowi tranzytu gazu, Wiktor Juszczenko i Julia Tymoszenko podpisali deklarację, dzięki której Ukraina zyska środki na modernizację rurociągów, pisze...
Przegląd prasy -
Archiwum Playboya online
„Playboy” istnieje już od ponad pół wieku – z tej okazji w sieci zostały darmowo udostępnione archiwalne numery od 1954 do 2006 roku, donosi „Libération”.
Przegląd prasy -
Prodi nie chce być w matrioszce Berlusconiego
Były dwukrotny premier Włoch Romano Prodi chce, aby obecny szef rządu i lider centroprawicy Silvio Berlusconi usunął z matrioszki, zawierającej pokonanych przez siebie przywódców centrolewicy, tę przedstawiającą jego portret –...
Przegląd prasy -
Zmiana progu tuż przed wyborami
Wielka koalicja, w której skład wchodzi Bułgarska Partia Socjalistyczna, Narodowy Ruch Symeona Drugiego oraz turecki Ruch na Rzecz Praw i Wolności majstruje przy prawie wyborczym, tak żeby partie opozycyjne nie dostały się do parlamentu,...
Przegląd prasy -
Jan Paweł II też bywał krytykowany
Wielu zapomina o tym, że także Jan Paweł II na początku pontyfikatu był bardzo ostro krytykowany i oskarżany m.in. o chęć „spolonizowania” katolicyzmu – powiedział założyciel i szef rzymskiej Wspólnoty św. Idziego...
Przegląd prasy -
Odszkodowania dla ofiar prób nuklearnych
Francja przekaże 10 milionów euro na odszkodowania dla ludzi, którzy zostali poszkodowaniu w wyniku prowadzonych przez nią prób nuklearnych, podaje belgijski dziennik „La Libre Belgique”.
Przegląd prasy -
17 maja referendum ws. odwołania prezydenta Sopotu
17 maja odbędzie się referendum ws. odwołania prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego - poinformowała komisarz wyborczy Irma Kul.
Kraj -
Kryzys w Europie Wschodniej: kac po imprezie
Globalna recesja uderzyła w Europę Wschodnią ze szczególnym okrucieństwem. Kraje, które korzystały bardziej niż ktokolwiek inny z globalizacji i stały się wschodzącymi gwiazdami kapitalizmu teraz przygotowują się na twarde lądowanie,...
Przegląd prasy -
Ameryka popiera Duńczyka na szefa NATO
Stany Zjednoczone udzieliły poparcia duńskiemu premierowi na nowego sekretarza NATO, jednak teraz muszą przekonać Turcję, pisze „International Herald Tribune”.
Przegląd prasy -
"Super Express" ma przeprosić Dodę
Wydawca "Super Expressu" ma przeprosić Dodę za podanie nieprawdy, jakoby popularna piosenkarka pojawiła się na jednej z branżowych imprez bez bielizny - orzekł Sąd Okręgowy Warszawa-Praga.
Życie -
Obama o szczycie G20
Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama zaapelował do uczestników londyńskiego szczytu dwudziestu krajów rozwiniętych i tzw. gospodarek wschodzących o podjęcie natychmiastowych działań na rzecz uzdrowienia światowej gospodarki. Apel...
Przegląd prasy -
Czechy: zatrzymano nastoletniego niedoszłego zamachowca
Czeska policja zatrzymała licealistę, który - jak się podejrzewa - zamierzał wysadzić w powietrze swoją szkołę i wystrzelać kolegów.
Życie -
Premier Serbii: bombardowania NATO były nielegalne
Premier Serbii Mirko Cvetković określił jako "nielegalne" bombardowania NATO, rozpoczęte 10 lat temu w celu położenia kresu serbskim represjom wobec Albańczyków w Kosowie.
Świat -
"Chiny nie obawiają się internetu"
Chiny nie obawiają się internetu - zadeklarował rzecznik MSZ w Pekinie. Deklaracja zbiegła się w czasie z wyraźną blokadą w Chinach dostępu do popularnego serwisu internetowego YouTube.
Życie -
Ługowoj nie będzie kandydatem na mera Soczi
Andriej Ługowoj, podejrzewany przez Brytyjczyków o otrucie krytyka Kremla Aleksandra Litwinienki, nie będzie kandydatem na mera Soczi, gdzie mają się odbyć igrzyska olimpijskie - podała agencja Interfax.
Świat -
Rząd Niemiec drastycznie obniży prognozę wzrostu PKB
Rząd Niemiec zamierza drastycznie obniżyć prognozę wzrostu gospodarczego na 2009 rok - informuje dziennik "Bild", powołując się na nieoficjalne informacje.
Gospodarka -
Podlaskie: 8 tys. gospodarstw bez prądu
Ok. 8 tysięcy odbiorców w powiecie łomżyńskim (Podlaskie) nie ma prądu na skutek awarii, do których doszło po opadach śniegu - poinformował rzecznik PGE Dystrybucja Białystok sp. z o.o. Andrzej Piekarski.
Kraj -
Gronkiewicz-Waltz: nagrody dla pracowników Ratusza mają motywować do pracy
Jako "normalną motywację do pracy" określiła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nagrody przyznane pracownikom stołecznego Ratusza. Potwierdziła, że w tym roku będzie to łączna suma 58 mln zł.
Kraj -
Litwa poprze kandydaturę Rasmussena na szefa NATO
Przedstawiciel litewskiego MSZ dał do zrozumienia, że Litwa poprze kandydaturę premiera Danii Andersa Fogh Rasmussena na stanowisko sekretarza generalnego NATO.
Świat -
Czuma: prokuratorzy nie stracą stanowisk
Minister sprawiedliwości Andrzej Czuma zaprzeczył, że prokuratorzy, którzy tropią afery korupcyjne, mogą stracić stanowiska. "Absolutnie niczego takiego nie szykuję" - powiedział Czuma.
Kraj -
Graś: nie ma stanowiska rządu ws. Rasmussena
Rzecznik rządu Paweł Graś powiedział, że nie ma oficjalnego stanowiska rządu ws. kandydatury premiera Danii Andersa Fogha Rasmussena na nowego szefa Sojuszu Północnoatlantyckiego.
Kraj -
Warmińsko-mazurskie: 5 tys. gospodarstw bez prądu
Około 5 tys. gospodarstw na Warmii i Mazurach jest bez prądu, po tym gdy połamane przez mokry śnieg drzewa zerwały linie energetyczne.
Kraj -
Izrael: porozumienie koalicyjne Likudu i Partii Pracy
Izraelski blok prawicowych partii Likud sfinalizował w nocy z poniedziałku na wtorek negocjacje w sprawie porozumienia koalicyjnego z Partią Pracy (Awoda) - podała izraelska wojskowa rozgłośnia radiowa, cytowana na stronie internetowej...
Świat -
Rospuda ocalona
Obwodnica Augustowa jednak ominie chronioną Dolinę Rospudy. We wtorek poinformują o tym w Augustowie wicepremier Grzegorz Schetyna i minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, zapowiada "Gazeta Wyborcza".
Kraj -
Konflikt na szczycie SLD
Wiceszefowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Jerzy Szmajdziński i Katarzyna Piekarska, wysłali list do Grzegorza Napieralskiego, w którym zarzucają mu, że nie konsultuje z kierownictwem partii najważniejszych decyzji, informuje "Dziennik".
Kraj -
Polska zawetuje Rasmussena
Warszawa nie chce, by nowym szefem NATO został Duńczyk Anders Fogh Rasmussen. Polskie władze będą przekonywać sojuszników, że dużo lepszym kandydatem na sekretarza generalnego jest minister obrony Kanady - Peter MacKay, dowiedziała się...
Kraj -
Konflikt na szczycie SLD
Wiceszefowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Jerzy Szmajdziński i Katarzyna Piekarska, wysłali list do Grzegorza Napieralskiego, w którym zarzucają mu, że nie konsultuje z kierownictwem partii najważniejszych decyzji, informuje "Dziennik".
Przegląd prasy -
Kadrowa miotła w resorcie Czumy
Na początku kwietnia mogą stracić stanowiska śledczy, którzy tropią afery korupcyjne, donosi "Dziennik".
Przegląd prasy -
Rospuda ocalona
Obwodnica Augustowa jednak ominie chronioną Dolinę Rospudy. We wtorek poinformują o tym w Augustowie wicepremier Grzegorz Schetyna i minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, zapowiada "Gazeta Wyborcza".
Przegląd prasy -
TVN zapłaci za "Rozmowy w toku"
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję o finansowym ukaraniu TVN za program "Rozmowy w toku", informuje "Nasz Dziennik". Nieznana jest tylko jej wysokość. Maksymalna może wynieść nawet pół miliona złotych. Określi ją...
Przegląd prasy -
Miliardy dla polskiej gospodarki
Polskie banki chcą od zachodnich partnerów pożyczyć miliardy złotych, informuje "Parkiet". Te pieniądze - w postaci kredytów - mają posłużyć rozruszaniu naszej gospodarki.
Przegląd prasy -
Sto tysięcy złotych lepsze niż etat
Z sześciu polskich hut należących do koncernu ArcelorMittal w styczniu odeszło dobrowolnie ok. 500 osób (spośród 11 tys.). Wzięli po 99 tys. zł brutto odprawy. Ci którzy zdecydowali się skorzystać z oferty władz firmy w lutym lub marcu...
Przegląd prasy -
Polska zawetuje Rasmussena
Warszawa nie chce, by nowym szefem NATO został Duńczyk Anders Fogh Rasmussen. Polskie władze będą przekonywać sojuszników, że dużo lepszym kandydatem na sekretarza generalnego jest minister obrony Kanady - Peter MacKay, dowiedziała się...
Przegląd prasy -
13 mld zł na e-zakupy
W tym roku sprzedaż w sklepach internetowych wzrośnie znacznie wolniej niż rok temu, twierdzi "Gazeta Prawna". Oczekuje się jednak, że i tak Polacy wydadzą na e-zakupy ok. 13 mld zł.
Przegląd prasy -
2009-03-24
MacKay lepszym kandydatem na szefa NATO niż Rasmussen, konflikt na szczycie SLD, Rospuda ocalona oraz nadchodzące zmiany w resorcie Czumy - o tym m.in. pisze dzisiejsza prasa.
Przegląd prasy -
Obama o szczycie G20
Prezydent USA Barack Obama zaapelował do uczestników londyńskiego szczytu dwudziestu krajów rozwiniętych i tzw. gospodarek wschodzących o podjęcie natychmiastowych działań na rzecz uzdrowienia światowej gospodarki.
Świat -
Irlandia: nastolatek oskarżony o zabicie policjanta
Siedemnastolatek został oskarżony o zabicie policjanta w Irlandii Płn. na początku miesiąca - poinformowała irlandzka policja.
Świat -
Obama nominuje wiceministra skarbu
Prezydent Barack Obama wybrał Neala Wolina na zastępcę sekretarza (ministra) skarbu Timothy'ego Geithnera - poinformował Biały Dom.
Świat -
Handel spadnie do najniższego poziomu od II wojny światowej
Globalna wymiana handlowa spadnie w tym roku o 9 proc. do najniższego poziomu od II wojny światowej - poinformowała światowa Organizacja Handlu (WTO).
Gospodarka -
Nowy wiceminister infrastruktury
Premier Donald Tusk odwołał ze stanowiska wiceministra infrastruktury Zbigniewa Rapciaka i powołał na to stanowisko Radosława Stępnia - poinformował wieczorem rzecznik resortu Mikołaj Karpiński.
Kraj