26 marca 2009
-
Utrzymano wyroki ws. polskich obozów pracy
Sąd apelacyjny w Bari utrzymał w mocy wydane w lutym 2008 roku wyroki dla 17 osób, w większości Polaków, w wymiarze od 4 do 10 lat więzienia. Orzeczono je w sprawie tzw. polskich obozów pracy na południu Włoch.
Świat -
Giełdy w górę
Czwartkowa sesja w USA przyniosła mocne wzrosty po kolejnej porcji korzystnych danych makro i dobrych wynikach kwartalnych spółek. Indeks Nasdaq odrobił już straty od początku 2009 roku.
Gospodarka -
Matematyk wynalazł "rozwodowy wzór"
Brytyjski matematyk wynalazł wzór, który z dokładnością 94 proc. pozwala przewidzieć, czy małżonkowie rozwiodą się, czy spędzą wspólnie życie.
Życie -
Nietykalna Streżyńska
Uchodzi za wzór ponadpartyjnego urzędnika, wybitnego fachowca, niestrudzonego bojownika o prawa konsumenta. Jej decyzje wydają się prawnie niepodważalne, a poświęcenie bezgraniczne. Za to m.in. Anna Streżyńska, szefowa Urzędu Komunikacji...
Tylko u Nas -
Kampania Wprost: Przeżyć raka
Po drugich urodzinach bliźniaków Wojtuś, drobniejszy i mniejszy od Justyny, zaczął utykać. Wtedy nie wiedzieliśmy, że było to pierwsze ostrzeżenie. Ostrzeżenie o guzie mózgu. Nic mu nie jest – usłyszeliśmy od lekarzy.
Tylko u Nas -
Chiny się zbroją
Kryzys sprawił, że na arenie międzynarodowej coraz więcej do powiedzenia mają Chiny. Rozwijający się w ostatnich latach kraj liczący grubo ponad miliard ludzi zaczyna inwestować ogromne pieniądze w rozbudowę armii i zakup nowego sprzętu...
Świat -
Zarząd PO rekomenduje kandydatów do PE
Marian Krzaklewski (Podkarpacie), Róża Thun (Małopolska), Danuta Huebner (Warszawa), Lena Kolarska-Bobińska (Lublin) - to niektóre rekomendacje zarządu krajowego PO kandydatów partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Kraj -
Finał sprzedaży Możejek - do 30 kwietnia
Transakcja sprzedaży prawie 10 proc. akcji rafinerii Mażeikiu Nafta (Możejek) polskiemu Orlenowi zostanie zakończona do 30 kwietnia - poinformowało litewskie ministerstwo gospodarki.
Gospodarka -
Reforma ubezpieczeń bez niekorzystnych dla Polski zapisów
Czeskie przewodnictwo w UE podało, że osiągnęło ostateczne porozumienie z Parlamentem Europejskim w sprawie reformy nadzoru ubezpieczeniowego w UE, wyrzucając z niego najbardziej kontrowersyjne i odrzucane m.in. przez Polskę zapisy.
Świat -
Banki żądają zabezpieczeń "w interesie klientów"
Zobowiązanie kredytobiorców przez banki do ustanawiania dodatkowych zabezpieczeń leży w interesie osób, które powierzyły bankom depozyty oraz w interesie przyszłych kredytobiorców - uważa prezes Związku Banków Polskich Krzysztof...
Gospodarka -
Prokuratura bada sprawę ojca-gwałciciela
Prokuratura rejonowa w Malborku (Pomorskie) bada sprawę 60-letniego mężczyzny, który przez 10 lat miał gwałcić córkę i znęcać się nad nią. Obecnie przebywa on w areszcie tymczasowym.
Kraj -
Prezydent: nie będzie konsekwencji wobec Handzlika
Prezydent Lech Kaczyński powiedział, że nie widzi powodu do wyciągania konsekwencji w stosunku do ministra w jego Kancelarii Mariusza Handzlika.
Kraj -
Sikorski spotkał się z szefową MSZ Szwajcarii
Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podczas wizyty w Szwajcarii spotkał się z szefową dyplomacji tego kraju Micheline Calmy-Rey. Ministrowie podpisali umowę o programie stypendialnym dla polskich studentów i naukowców.
Świat -
Pierwszy etap budowy Stadionu Narodowego - zakończony
Wywieziono 330 000 m sześciennych ziemi i 6500 m sześciennych pokruszonego betonu, wykonano około 32 000 m kwadratowych ścianek szczelinowych, wbito 16 000 sztuk pali o łącznej długości ok. 170 km - tak obrazowo pierwszy etap budowy...
Gospodarka -
Drzewiecki: na kryzysie można też zarabiać
Zdaniem ministra sportu i turystyki na kryzysie można też zarabiać. Mirosław Drzewiecki posłużył się m.in. przykładem z Gdańska, gdzie rozstrzygnięty został korzystny przetarg na budowę stadionu na piłkarskie mistrzostwa Europy w 2012 roku.
Gospodarka -
Berlusconi znów o kolorze skóry Obamy
Włoski premier Silvio Berlusconi ponownie dowcipkował na temat koloru skóry prezydenta USA, mówiąc, że jest "bledszy" od Baracka Obamy, ponieważ się nie opala - podały media lokalne.
Życie -
PLL LOT likwiduje Centralwings
Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o likwidacji swojej spółki Centralwings - poinformował rzecznik LOT-u Wojciech Kądziołka. W ostatnim czasie firma świadczyła usługi czarterowe.
Gospodarka -
Dowody rzeczowe ws. Olewnika ponownie pod lupę
Prokuratura badająca zaniedbania w śledztwie w sprawie uprowadzenia i zabójstwa Krzysztofa Olewnika chce przeanalizować dowody rzeczowe z procesu jego zabójców. Z tego powodu sąd w Płocku odroczył do 10 kwietnia posiedzenie ws. tych...
Kraj -
Porwano tankowiec z polskimi marynarzami
Norweski tankowiec MT "Bow Asir", na pokładzie którego znajduje się 5 polskich marynarzy, został porwany u wybrzeży Somalii - podało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Świat -
Przełomowa decyzja
Sejmowa komisja śledcza zajmie się wyjaśnieniem roli służb specjalnych w zbrodni na Krzysztofie Olewniku. Może to być przełomowa decyzja dla wyjaśnienia prawdy.
Kraj -
IPN: Handzlik był zarejestrowany jako TW
Mariusz Handzlik, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP odpowiedzialny za sprawy międzynarodowe, był zarejestrowany przez SB w 1987 r. jako tajny współpracownik ps. "Piotr" - podał najnowszy katalog IPN. Nie byłem...
Kraj -
Topolanek złożył dymisję
Czeski premier Mirek Topolanek złożył na ręce prezydenta Vaclava Klausa swą dymisję - w dwa dni po tym, gdy Izba Poselska uchwaliła forsowane przez lewicową opozycję wotum nieufności wobec centroprawicowego rządu.
Świat -
Pieniądze na naukę dla 6-latków
Wsparcie finansowe dla szkół, które od września mają przyjmować do pierwszych klas 6-latki, będzie płynęło z trzech źródeł - poinformowała w czwartek w Gliwicach minister edukacji Katarzyna Hall. To subwencja oświatowa, program rządowy...
Kraj -
Trwają prace nad zmianami dot. emerytur żołnierzy
W resorcie obrony narodowej toczą się prace nad koncepcją zmian w systemie emerytalnym wojska - ujawnił szef MON Bogdan Klich.
Kraj -
Zagrożonych jest 25 mln miejsc pracy
Nawet 25 mln miejsc pracy może zniknąć z rynku UE w najbliższym roku - ocenił podczas konferencji na SGH sekretarz stanu ds. europejskich we francuskim MSZ Bruno Le Maire.
Gospodarka -
Nalewajk wiceministrem rolnictwa
Nowym wiceministrem rolnictwa i rozwoju wsi został Tadeusz Nalewajk (PSL). W imieniu premiera Donalda Tuska akt powołania wręczył mu szef resortu Marek Sawicki.
Kraj -
Belgia: zamordowano polskiego kapitana
Prokuratura w Antwerpii (północna Belgia) prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa polskiego kapitana na jednym ze statków zacumowanych w tamtejszym porcie - powiedziała rzeczniczka antwerpskiej prokuratury, Dominique Reyniers.
Świat -
Rosja obrażona na unię
Rosja uważa za nieprzyjazny krok i naruszenie wcześniejszych porozumień podpisanie przez Unię Europejską i Ukrainę dokumentu o rekonstrukcji ukraińskiej sieci przesyłowej gazu - oświadczył przedstawiciel MSZ Andriej Niestierienko.
Świat -
Protest Sierpnia '80
Zaprzestania dzikiej prywatyzacji służby zdrowia i aktywnej walki z kryzysem domagają się w Warszawie ratownicy medyczni, wspierani przez górników i hutników. Manifestacja to część protestu Sierpnia '80 - "Nie będziemy płacić za wasz...
Kraj -
UOKiK skarży BRE Bank
UOKiK skierował do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pozew przeciwko BRE Bankowi. Urząd kwestionuje zawartą w umowach na kredyty hipoteczne klauzulę stanowiącą, że bank może zmienić niektóre warunki umowy.
Gospodarka -
Oleksy rezygnuje z europarlamentu
Józef Oleksy nie wystartuje w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego - powiedział szef Sojuszu Grzegorz Napieralski po spotkaniu z byłym premierem, który był rozważany jako lider listy Sojuszu na Mazowszu.
Kraj -
Phenian grozi odmrożeniem programu atomowego
Korea Północna zagroziła, że jeśli społeczność międzynarodowa ukarze ją za zaplanowane na przyszły miesiąc wystrzelanie rakiety Taepodong-2, uruchomi ponownie swój program atomowy.
Świat -
Crvena Zvezda na krawędzi
Serbski klub Crvena Zvezda Belgrad jest bliski bankructwa. Zdobywca piłkarskiego Pucharu Europy w 1991 roku, którego barwy reprezentuje Grzegorz Bronowicki, ma spore długi, m.in. zalega z wypłatami dla zawodników.
Życie -
Poncyliusz do Gronkiewicz-Waltz: zrezygnujcie z nagród dla urzędników Ratusza
Poseł PiS Paweł Poncyljusz zaapelował do prezydent Warszawy, by wycofała się z decyzji przyznania nagród pracownikom stołecznego Ratusza. Hanna Gronkiewicz-Waltz zdecydowała o przeznaczeniu w tym roku na premie dla urzędników stołecznego...
Kraj -
Zakaz wypłacania premii z pomocy budżetowej
Francuski rząd wyda w przyszłym tygodniu dekret zakazujący przyznawania szefom firm, które otrzymały pomoc od państwa, gigantycznych premii oraz specjalnych wynagrodzeń - poinformował Claude Geant, sekretarz generalny Pałacu Elizejskiego.
Gospodarka -
Obrazy Hitlera na sprzedaż?
Trzynaście obrazów przypisywanych Adolfowi Hitlerowi, w tym akwarelowy autoportret, zostaną wystawione w kwietniu na sprzedaż przez dom aukcyjny Mullocks w Wielkiej Brytanii.
Życie -
Brzechwa patronem gdańskiej szkoły
Radni Gdańska, którzy miesiąc temu opowiedzieli się przeciwko nadaniu jednej ze szkół imienia Jana Brzechwy, zmienili zdanie: w czwartek na sesji Rady Miasta zdecydowali, że szkoła jednak będzie miała za patrona autora "Akademii Pana...
Kraj -
Posłowie: pełna współpraca z prokuraturą w sprawie Olewnika
W sprawie Olewnika będą badane również ewentualne powiązania porywaczy ze służbami. Nie można wykluczyć żadnej możliwości - mówił przed posiedzeniem komisji sejmowej jej przewodbniczący Marek Biernacki. Zastrzegł jednak, że nie powinno...
Kraj -
Abel dla Francuza rosyjskiego pochodzenia
Nagrodę Abla za szczególne osiągnięcia w dziedzinie matematyki przyznano w czwartek Francuzowi rosyjskiego pochodzenia - Mikhailowi Leonidovichowi Gromovowi.
Życie -
Zamach w Bagdadzie
Co najmniej 20 osób zginęło, a 35 zostało rannych w eksplozji samochodu-pułapki w północnej części Bagdadu - poinformowała iracka policja.
Świat -
Francja wesprze renowację Auschwitz-Birkenau
Francja jest gotowa odpowiedzieć na apel rządu polskiego o materialną pomoc w renowacji muzeum w Auschwitz-Birkenau, po uprzednim uzgodnieniu z polskimi władzami i innymi partnerami.
Świat -
Emilian Kamiński otwiera Kamienicę
Teatr Kamienica aktora Emiliana Kamińskiego, zostanie oficjalnie otwarty w piątek, w Międzynarodowym Dniu Teatru.
KulturaTeatr/Opera -
Suranyi: nie jestem kandydatem na premiera Węgier
Uważany dotąd za najbardziej prawdopodobnego przyszłego premiera Węgier ekonomista i były szef banku centralnego Gyoergy Suranyi, oświadczył, że nie można go uważać za kandydata na to stanowisko - informują węgierskie media.
Świat -
"Dziewczyny na politechniki!"
Kobiety stanowią ok. 30 proc. ogólnej liczby studentów na politechnikach w Polsce. Na kierunkach ściśle technicznych nadal to tylko od kilku do kilkunastu procent - wynika z danych zebranych na potrzeby akcji "Dziewczyny na...
Życie -
Nie wybrano dyrektora MAEA
Rada Gubernatorów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej nie zdołała wybrać nowego dyrektora MAEA, który zastąpi na tym stanowisku dyrektora generalnego Egipcjanina Mohameda ElBaradeia.
Świat -
Młodzież odrzuca używki
Spada odsetek uczniów palących papierosy, pijących alkohol i używających narkotyków - wynika z badań ESPAD przeprowadzonych w 35 krajach Europy. Polska młodzież plasuje się nieco poniżej średniej europejskiej jeśli chodzi o używki,...
Życie -
Szwedzi i Białorusini poprowadzą mecze Polaków
Sędziowie ze Szwecji i Białorusi poprowadzę najbliższe mecze piłkarskiej reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw świata z Irlandią Północną w Belfaście (28 marca) oraz San Marino w Kielcach (1 kwietnia).
Życie -
Wiosna nowych sędziów ekstraklasy?
Możliwe, że jeszcze w rundzie wiosennej obecnego sezonu na boiskach piłkarskiej ekstraklasy pojawią się nowi sędziowie. Po zatrzymaniu Mariusza Ż. i Piotra P. do prowadzenia meczów najwyższej klasy pozostało 15 arbitrów głównych.
Życie -
Wybór Rasmussena na szefa NATO ryzykowny
Funkcja sekretarza generalnego NATO nie jest właściwym zajęciem dla duńskiego premiera Andersa Fogh Rasmussena – komentuje „Financial Times Deutschland”.
Przegląd prasy -
Pół roku życia zmarnowane na stanie w kolejce
Przeciętny dorosły Brytyjczyk marnuje na stanie w kolejce w sumie pół roku życia, podaje „Daily Telegraph”.
Przegląd prasy -
Ukraina przywróci wizy dla UE?
Ukraina bierze pod uwagę możliwość przywrócenia wiz dla obywateli państw Unii Europejskiej, gdyż Bruksela nie rozluźniła reżimu wizowego wobec Ukraińców - oświadczył w czwartek szef kancelarii prezydenta Ukrainy Wiktor Bałoha.
Świat -
PKB USA spadł o ponad 6 procent
Produkt Krajowy Brutto USA spadł w IV kwartale 2008 roku o 6,3 proc. wobec spadku o 0,5 proc. w III kwartale - podał w czwartek końcowe dane Departament Handlu USA.
Gospodarka -
Policjant molestował zatrzymane kobiety
Policjant lubelskiej drogówki jest podejrzany o nagabywanie i składanie seksualnych propozycji kobietom, które wcześniej zatrzymywał do kontroli drogowej. Policja wszczęła już wobec niego postępowanie dyscyplinarne zmierzające do...
Życie -
26 marca 2009
Dlaczego Polska czuje się lekceważona przez Zachód, czy brytyjskie media będą emitować reklamy klinik aborcyjnych, dlaczego rosyjscy milicjanci uczą się dobrych manier – oto niektóre tematy z zagranicznej prasy.
Przegląd prasy -
Czy będzie reklama klinik aborcyjnych w mediach?
Kliniki aborcyjne po raz pierwszy będą mogły reklamować się w brytyjskim radiu i telewizji, zaś prezerwatywy będzie można reklamować w szerszym zakresie niż obecnie – przewidują propozycje zmian dotychczasowych zasad reklamy...
Przegląd prasy -
Wielka Brytania: aborcja reklamowana w TV?
Kliniki aborcyjne po raz pierwszy będą mogły reklamować się w brytyjskim radiu i telewizji, zaś prezerwatywy będzie można reklamować w szerszym zakresie niż obecnie - przewidują ogłoszone w Londynie propozycje zmian dotychczasowych zasad...
Życie -
3 miliardy pożyczki dla Serbii
Rząd Serbii zawarł umowę z Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW) w sprawie pożyczki w wysokości 3 miliardów euro - poinformował w czwartek w Belgradzie MFW.
Gospodarka -
Komisja Olewnika zbada rolę służb specjalnych
Komisja sprawdzi wszystkie doniesienia - tak Marek Biernacki (PO), szef komisji śledczej ds. zbadania nieprawidłowości w śledztwie dotyczącym porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika, odniósł się do informacji, że badane są powiązania...
Kraj -
YouTube zablokowany w Chinach
Amerykańska firma Google ogłosiła, że w Chinach dostęp do jej serwisu YouTube został zablokowany bez podania przyczyn. Strona chińska niczego oficjalnie nie potwierdziła donosi „La Libre Belgique”.
Przegląd prasy -
Ministerstwo chce zrobić z milicjantów dżentelmenów
Rosyjscy milicjanci cieszą się fatalną opinią. Społeczeństwo postrzega ich jako skorumpowanych, nieudolnych i agresywnych. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych postanowiło to zmienić i zamienić milicjantów w dżentelmenów, pisze „Moscow...
Przegląd prasy -
Gazety dla młodzieży przegrywają z Internetem
Młodzi ludzie odkładają na bok gazety i siadają przed komputerem. Taką tendencję możemy obserwować już od kilku lat. Internet stał się bezkonkurencyjny nawet w starciu z telewizją, pisze „Le Mode”.
Przegląd prasy -
Zmiana zachowania francuskich konsumentów
Kryzys ekonomiczny sprowokował zmianę zachowań francuskich konsumentów. Objawia się ona spadkiem popytu na produkty gotowe i wzrostem zainteresowania artykułami potrzebnymi do samodzielnego przygotowywania posiłków, pisze „Le...
Przegląd prasy -
Francuski Pentagon
Minister Obrony, Hervé Morin, zaprezentował swój projekt przeniesienia w jedno miejsce sztabów trzech armii: morskiej, powietrznej i lądowej. Wywiad z ministrem Morin opublikował dziś „Le Parisien”.
Przegląd prasy -
Coraz więcej nowych bezrobotnych
To już dziesiąty miesiąc z rzędu, w którym zarejestrowano wzrost bezrobocia. Po smutnym rekordzie 90 tys. nowych bezrobotnych w styczniu 2009 roku, luty nie przyniósł wcale większej poprawy, pisze „Le Figaro”.
Przegląd prasy -
Deklaracja UE-Ukraina tematem rozmów Miedwiediew-Merkel
Deklaracja Unii Europejskiej i Ukrainy o modernizacji ukraińskiego systemu przesyłu gazu będzie kluczowym tematem zapowiedzianych na wtorek rozmów prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w Berlinie -...
Przegląd prasy -
Upadek czeskiego rządu dowodzi, że UE potrzebuje prezydenta
Upadek rządu premiera Mirka Topolanka nie tylko poważnie szkodzi przewodnictwu Czech w Unii Europejskiej, ale i jaskrawo pokazuje, że Unia potrzebuje półstałego prezydenta, przewidzianego w Traktacie Lizbońskim – pisze...
Przegląd prasy -
Polacy czują się lekceważeni przez Zachód
Polska być może nigdy nie miała poważnych szans na najwyższe stanowisko w NATO, ale to nie powstrzymuje Polaków od żywienia urazy do unijnych partnerów z Zachodu, pisze „International Herald Tribune”.
Przegląd prasy -
"Chiny rozwijają ofensywne technologie"
Chiny intensywnie rozwijają "niszczące" technologie wojskowe - nuklearne, kosmiczne i komputerowe - mogące wpłynąć na zmianę układu sił nie tylko w Azji lecz także poza tym kontynentem - wynika z opublikowanego raportu Pentagonu.
Świat -
Amerykanie nie wrócą do Kirgistanu
Kirgistan podtrzymuje swą decyzję o zakończeniu wykorzystywania przez Amerykanów bazy Manas - oświadczył w Moskwie kirgiski minister spraw zagranicznych Kadyrbek Sarbajew.
Świat -
Ławrow zadowolony z "poprawy klimatu"
Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow uważa, że poprawa klimatu w stosunkach z USA stwarza nadzieję na postęp w rozmowach na temat kontroli broni nuklearnej i innych kluczowych spraw na zbliżającym się spotkaniu prezydentów...
Świat -
Merkel: NATO otwarte na Gruzję i Ukrainę
Gruzja i Ukraina zachowują perspektywę przystąpienia do NATO - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas czwartkowej debaty w Bundestagu na temat celów jubileuszowego szczytu sojuszu 3 i 4 kwietnia.
Świat -
Górnicy opowiadają się za strajkiem
W środowym referendum w sprawie strajku w kopalniach Kompanii Węglowej (KW) wzięło udział blisko 62 proc. spośród przeszło 65-tysięcznej załogi firmy. Prawie 92 proc. głosujących opowiedziało się za strajkiem.
Gospodarka -
Topolanek: wybory jedynym wyjściem
Ustępujący premier Czech Mirek Topolanek uważa, że przedterminowe wybory parlamentarne są jedynym sposobem wyjścia z kryzysu po upadku jego rządu w trakcie pełnienia przez Czechy przewodnictwa UE.
Świat -
Piłkarska korupcja
Zatrzymany dziś przez CBA Piotr P. to bodaj 197 sędzia piłkarski podejrzany w wielkiej aferze korupcyjnej w polskim futbolu. Dzięki niemu i jego prawie 200 kolegom Polska pobiła rekord świata. W żadnym innym kraju nie zatrzymano aż tylu...
Kraj -
Protesty w Tajlandii, tłum otoczył siedzibę premiera
Niemal 30 tysięcy ludzi, uczestniczących w czwartek w antyrządowej demonstracji w Bangkoku, otoczyło w ciągu dnia siedzibę premiera Tajlandii.
Świat -
Ropa nadal drożeje
Ropa naftowa drożeje w czwartek na rynkach paliw z powodu oczekiwań, że zapotrzebowanie na paliwa wzrośnie, bo widać pewne oznaki stabilizowania się globalnej gospodarki - podają maklerzy.
Gospodarka -
Włochy widzą Polskę w ścisłym kierownictwie UE
Włoski minister spraw zagranicznych Franco Frattini wyraził opinię, że Polska obok m.in. Włoch i Hiszpanii powinna znaleźć się w "kierownictwie Unii Europejskiej".
Świat -
Iran weźmie udział w konferencji dot. Afganistanu
Iran weźmie udział w międzynarodowej konferencji na temat Afganistanu, która odbędzie się w Hadze 31 marca, lecz jeszcze nie zdecydowano na jakim szczeblu będzie reprezentowany - poinformował rzecznik irańskiego MSZ.
Świat -
Koreański pat
Istnienie Korei Północnej, jedynego na świecie skansenu funkcjonującego stalinizmu, to bodaj największa zagadka naszych czasów. W jaki sposób utrzymuje się ona na powierzchni pomimo klęsk głodu, pełnej paradoksów gospodarki i rękawicy...
ŚwiatMaciej Szopa -
CBA zatrzymało kolejnego sędziego
Sędziego ekstraklasy z Warszawy Piotra P. zatrzymali w czwartek funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zatrzymanie ma związku z toczącym się we Wrocławiu śledztwem dotyczącym korupcji w polskiej piłce nożnej.
Życie -
Fikcyjne honoraria w Trójce?
Tak wynika z raportu z wewnętrznej kontroli finansów Programu 3. Raport nosi tytuł: "Informacja o nieprawidłowościach formalnych i finansowych w Programie III w latach 2006-2008". Dyrektorem "Trójki" był wtedy Krzysztof Skowroński, który...
Kraj -
ISS gotowa, Discovery wraca na Ziemię
Po ośmiu dniach na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) wahadłowiec Discover z siedmioosobową załogą na pokładzie oderwał się od bazy orbitalnej, by powrócić na Ziemię.
Życie -
Tajwan: były prezydent przed sądem
W Tajpej w czwartek rozpoczął się proces oskarżonego o korupcję byłego prezydenta Tajwanu Czen Szuej-biena. Czen - rzecznik niepodległości Tajwanu - odpiera zarzuty, twierdząc iz u ich podstaw leżą względy polityczne.
Świat -
Tusk spotka się z Obamą
5 kwietnia na szczycie Unii Europejskiej w Pradze z Barackiem Obamą w cztery oczy będzie rozmawiał Donald Tusk - zapowiada "Dziennik".
Przegląd prasy -
Wraca kratka, odlicz VAT
Od aut z kratką można odliczyć 22-proc. VAT - powiadamia "Dziennik".
Przegląd prasy -
Kuria chce 1,8 miliona za wynajem szkoły
Znane i dobre liceum w Poznaniu zagrożone. Jeśli miasto nie będzie miało pieniędzy na opłaty, ósemka będzie musiała zniknąć - przewiduje "Gazeta Wyborcza".
Przegląd prasy -
Ziobro podnosi PiS, Cimoszewicz Lewicę
Gdyby Ziobro zastąpił Kaczyńskiego, PiS zagroziłby Platformie. Gdyby lewica zjednoczyła się pod wodzą Cimoszewicza, stałaby się poważną siłą - wynika z weekendowego sondażu PBS DGA dla "Gazety Wyborczej".
Przegląd prasy -
Polska internetową pustynią
Pod względem dostępu do sieci i jej wykorzystania nasz kraj wyprzedziły nie tylko państwa UE, ale nawet Ukraina - alarmuje "Rzeczpospolita".
Przegląd prasy -
Nie ta partia? To inna
38 proc. Polaków gotowych jest poprzeć w wyborach inną partię, niż obecnie deklaruje w sondażach - wynika z badania GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".
Przegląd prasy -
Poinformuj zanim odetniesz
Samorządy powinny oficjalnie mieć możliwość pomocy osobom, które nie radzą sobie z opłacaniem rachunków za energię elektryczną, a przedsiębiorstwa energetyczne zanim zdecydują o odcięciu prądu do budynku mieszkalnego, zobowiązane będą...
Przegląd prasy -
Jeszcze biblioteka nie umarła
Spada dramatycznie czytelnictwo, ale biblioteki w dużych miastach rosną w siłę - pisze "Metro".
Przegląd prasy -
Polisy OC staniały o 10 procent
Z porównania przygotowanego specjalnie dla "Gazety Prawnej" przez Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych wynika, że po likwidacji podatku Religi stawki za ubezpieczenia OC oraz pakiety OC i AC komunikacyjne dla klientów, których towarzystwa...
Przegląd prasy -
2009-03-26
Kiedy Tusk spotka się z Obamą, czy kuria doprowadzi do likwidacji renomowanego poznańskiego liceum, czy Polska jest zacofana pod względem dostępu do internetu, ilu Polaków to wyborcy niezdecydowani, o ile staniały polisy OC i gdzie...
Przegląd prasy -
Rozbił się amerykański myśliwiec najnowszej generacji
Samolot myśliwski F-22 Raptor, odbywający lot próbny, rozbił się w środę w Kalifornii - poinformował producent odrzutowca, amerykańskie zakłady Lockheed Martin.
Świat